Atrakcyjna kobieta raczej nie zostanie dyrektorem finansowym - badania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-03, 11:59   #1
anna majka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7

Atrakcyjna kobieta raczej nie zostanie dyrektorem finansowym - badania


Menadżer ds. badań i rozwoju, dyrektor finansowy, inżynier, kontroler budowy - gdy o te stanowiska stara się ładna kobieta, to jest na straconej pozycji - wynika z ustaleń badaczy z Denver Business School w Colorado. Co o tym myślicie? Czy któraś z Was spotkała się z taką dyskryminacją?

(Cały artykuł tu: http://forsal.pl/artykuly/441799,atr...inansowym.html )

Rzeczywiście jest taki stereotyp, ze jak kobieta ładna to musi być głupia, szkoda, że wciąż jest takie myślenie..;(
anna majka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 16:21   #2
linka711
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 143
Dot.: Atrakcyjna kobieta raczej nie zostanie dyrektorem finansowym - badania

Przejmujesz sie tym? Jak kobieta chce cos osiagnac i tak to osiagnie bez wzgledu na "badania". Jesli dyrektora/dyrektorke wybiera powiedzmy jakas inna kobieta to oczywiscie ze ta inna, ladna nie bedzie miala szans bo kobiety sa zawistne i nie znosza konkurencji i bedzie sie starala wybrac najbrzydsza z kandydatek;].
Ja jak ide ulica to widze z jaka zawiscia patrza na mnie inne kobiety (najczesciej te male, wyfindrzone i grube) bo mam dlugie nogi, jestem wysoka, szczupla i faceci patrza na mnie a nie na nie. Miedzy kobietami jest ogromna konkurencja i pewnie tak juz zostanie...
linka711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 16:36   #3
0kasia10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 229
Dot.: Atrakcyjna kobieta raczej nie zostanie dyrektorem finansowym - badania

Uśmiałam się...skąd teoria że tylko wysoka tak bardzo przyciąga wzrok? Mam nadzieje że nie będę posądzona o zawiść ale nie zgadzam się z tą teorią...Niskie, drobne, filigranowe kobietki są niejednokrotnie atrakcyjniejsze...Zresztą wygląd jest kwestią gustu, więc nieładnie krytykować wyglądu innych...bo można być niemile zaskoczonym.
0kasia10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 08:46   #4
linka711
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 143
Dot.: Atrakcyjna kobieta raczej nie zostanie dyrektorem finansowym - badania

oczywiscie na male grube tez faceci zwracaja uwage ale to dla tych dziewczyn nie jest zbyt mile...
co do filigranowych hm... zalezy jacy faceci raczej tacy, co za wysoko nie mierza . Poki co, swiat mody wykreowal kobiete szczupla, wysoka jaka ta atrakcyjna. Sama mam kolezanki ktore mowia "chcialabym miec 10cm wiecej". Zadna nigdy niska byc nie chciala bo ja biora za dziecko z podstawowki i maja inne problemy z tym zwiazane. A ja bym nigdy w zyciu nie chciala miec 150 w kapeluszu, wówczas musialabym skonczyc z kariera sportowa;]. Takze w wielu sferach zyciowych wysoki wzrost jest wskazany;]
A i jeszcze przytocze Ci jeden z przykladow. Kiedys z moja filigranowa nie brzydka kolezanka zbieralysmy pieniaze na jedna z charytatywnych organizacji. I powiem Ci ze w tym wypadku wzrost rowniez bardzo mi pomogl bo zebralam 7razy tyle co ona. I niestety takie sa fakty.
linka711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 17:35   #5
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Atrakcyjna kobieta raczej nie zostanie dyrektorem finansowym - badania

Cytat:
Napisane przez linka711 Pokaż wiadomość
oczywiscie na male grube tez faceci zwracaja uwage ale to dla tych dziewczyn nie jest zbyt mile...
co do filigranowych hm... zalezy jacy faceci raczej tacy, co za wysoko nie mierza . Poki co, swiat mody wykreowal kobiete szczupla, wysoka jaka ta atrakcyjna. Sama mam kolezanki ktore mowia "chcialabym miec 10cm wiecej". Zadna nigdy niska byc nie chciala bo ja biora za dziecko z podstawowki i maja inne problemy z tym zwiazane. A ja bym nigdy w zyciu nie chciala miec 150 w kapeluszu, wówczas musialabym skonczyc z kariera sportowa;]. Takze w wielu sferach zyciowych wysoki wzrost jest wskazany;]
A i jeszcze przytocze Ci jeden z przykladow. Kiedys z moja filigranowa nie brzydka kolezanka zbieralysmy pieniaze na jedna z charytatywnych organizacji. I powiem Ci ze w tym wypadku wzrost rowniez bardzo mi pomogl bo zebralam 7razy tyle co ona. I niestety takie sa fakty.
to chyba raczej zależało też od innych czynników

zresztą co dla Ciebie jest filigranowa - 165?
bo ja jakoś zaobserwowałam że w społeczeństwie najbardziej atrakcyjne są dziewczyny ok. 170 (+-5cm)
__________________
nazywaj mnie Vill


Edytowane przez ViLLeMkA
Czas edycji: 2010-09-06 o 17:36
ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 08:53   #6
linka711
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 143
Dot.: Atrakcyjna kobieta raczej nie zostanie dyrektorem finansowym - badania

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
zresztą co dla Ciebie jest filigranowa - 165?
bo ja jakoś zaobserwowałam że w społeczeństwie najbardziej atrakcyjne są dziewczyny ok. 170 (+-5cm)
filigranowa to jak dla mnie ponizej sredniej wzrostu kobiet w kraju czyli mniej niz 164cm na pewno nie kobieta, ktora ma 175wzrostu
wg mnie i mojego faceta najatrakcyjniejsze sa kobiety od 172cm do 181cm oczywiscie szczuple.
linka711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 10:23   #7
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Atrakcyjna kobieta raczej nie zostanie dyrektorem finansowym - badania

Cytat:
Napisane przez linka711 Pokaż wiadomość
mam dlugie nogi, jestem wysoka, szczupla i faceci patrza na mnie a nie na nie.
Och, z pewnością

Co do wyników badań... Myślę, że jak kobieta ma siłę przebicia i udowodni swoją wartość ma szanse zaprzeczyć wszelkim statystykom. Fakt, trochę to niesprawiedliwe, że musi starać się bardziej niż facet, ale chyba już nic się nie poradzi na taką 'kolej rzeczy'
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-08, 11:26   #8
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Atrakcyjna kobieta raczej nie zostanie dyrektorem finansowym - badania

a ja mam 166 i jak ubiorę mini i szpilki to faceci też patrzą na mnie a nie na Ciebie
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 08:07   #9
linka711
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 143
Dot.: Atrakcyjna kobieta raczej nie zostanie dyrektorem finansowym - badania

ViLLeMkA nie wiem do kogo to bylo ale wlasnie widac jaka jest konkurencja wsrod kobiet, ile jadu. Dwie kobiety sie wpisaly i wszystkie zazdroszcza, dokladnie to, co wczesniej napisalam. Malo jest kobiet na poziomie. Pozdrawiam
linka711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 10:20   #10
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Atrakcyjna kobieta raczej nie zostanie dyrektorem finansowym - badania

Cytat:
Napisane przez linka711 Pokaż wiadomość
ViLLeMkA nie wiem do kogo to bylo ale wlasnie widac jaka jest konkurencja wsrod kobiet, ile jadu. Dwie kobiety sie wpisaly i wszystkie zazdroszcza, dokladnie to, co wczesniej napisalam. Malo jest kobiet na poziomie. Pozdrawiam
to nie było do nikogo - taka ironia, mająca na celu głupotę i naiwność w takim stwierdzeniu rodem wręcz z podstawówki
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 15:25   #11
Misiata
Raczkowanie
 
Avatar Misiata
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje małe niebo ;)
Wiadomości: 415
Dot.: Atrakcyjna kobieta raczej nie zostanie dyrektorem finansowym - badania

wierz mi, niskie kobiety mogą być bardziej atrakcyjne od tych wysokich...
Misiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-07, 10:57   #12
szatynka iwonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 12
Dot.: Atrakcyjna kobieta raczej nie zostanie dyrektorem finansowym - badania

Czy tematem tej "dyskusji" jest uzyskanie odpowiedzi na pytanie czy niska czy wysoka jest atrakcyjniejsza, czy tez może jakie szanse ma atrakcyjna kobieta na zdobycie stanowiska typu dyrektor finansowy? jak zwykle baby pokazały, że najlepiej się pokłócić, która ma ładniejszą spódniczkę
szatynka iwonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 15:01   #13
czarownica778
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 14
Dot.: Atrakcyjna kobieta raczej nie zostanie dyrektorem finansowym - badania

Cytat:
Napisane przez szatynka iwonka Pokaż wiadomość
Czy tematem tej "dyskusji" jest uzyskanie odpowiedzi na pytanie czy niska czy wysoka jest atrakcyjniejsza, czy tez może jakie szanse ma atrakcyjna kobieta na zdobycie stanowiska typu dyrektor finansowy? jak zwykle baby pokazały, że najlepiej się pokłócić, która ma ładniejszą spódniczkę
dokładnie wątek przeszedł w bezsensowna wymianę zdać na temat czy długie nogi są ładniejsze od krótszych taka rozmowa nie ma sensu bo każdy ma swój gust
Odpowiadając na pytanie czy ładna kobieta musi być glupia napiszę OCZYWIŚCIE NIE,
Według mnie biznesowe realia w Polsce ida do przodu i coraz wiecej kobiet zasiada w wyższej kadrze managerskiej czy zarządzie.
dla mnie ładna kobieta to przede wszystkim zadbana kobieta, a na takich stanowiskach mozna sobie pozwolic na kosmetyczne luksusy

zeby nie bylo tak wspaniale uważam, że owszem są zawody, które stawiają tylko i wyłącznie na piękne panie
czarownica778 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 15:06   #14
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Atrakcyjna kobieta raczej nie zostanie dyrektorem finansowym - badania

Ja uważam, że mimo wszystko ważniejsze są umiejętności. Co więcej, teraz modnie mieć w zarządzie i na wysokich stanowiskach kobiety.
A wygląd oczywiście też jest ważny, ale właśnie zadbanie - ładny, elegancki strój; naturalny makijaż; zadbane włosy i twarz - kobieta ładna, ale podkreślająca zbyt mocno swój seksapil może nie wyglądać profesjonalnie, a to ważne
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 16:58   #15
alicja85alicja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 12
Dot.: Atrakcyjna kobieta raczej nie zostanie dyrektorem finansowym - badania

myśle, że wszystko zależy też od firmy.
dam swój przykład.
pracuję od kilku lat. w obecnej firmie posiadam kierownicze stanowsiko i 9 osób pod sobą. o moją pracę ubiegali się główne meżczyzni a jedna to ja dostałam pracę. na margiese dodam, że jestem właśnie kierownikiem działu marketingu.
alicja85alicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:31.