Hobbit: An Unexpected Journey - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-18, 17:55   #31
enviee
Rozeznanie
 
Avatar enviee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 606
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Cytat:
Napisane przez ghana Pokaż wiadomość
idę 28grudnia od razu, ale nie wiem cy to rpzetrzymam. Robię TŻtowi niespodzianke z okazji 2 rocznicy i zabieram go na ten film, bo w innym wypadku pewnie byśmy sie na to nie zebrali, a on bardzo chce to obejrzeć ja wiem tyle ile z poprzednich 3 filmów, książki nie czytałam, a nawet w trakcie filmów TŻ musiał mi coś tam tłumaczyć czego nie załapałam także mam nadzieję , że ogarnę
Imiona krasnoludów lepiej ogarnij przed filmem Nazywają się: Thorin, Fili, Kili, Oin, Gloin, Dwalin, Balin, Bifur, Bofur, Bombur, Dori, Nori, Ori
__________________

enviee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 20:41   #32
kubus puchatek
Rozeznanie
 
Avatar kubus puchatek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 673
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Bardzo mi się podobał! polecam !
kubus puchatek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 22:53   #33
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Ja byłam wczoraj na wersji 3D z dubbingiem. Tolkien to średnio moje klimaty, ale Władca mi się nawet podobał, poza tym film jest bardzo ładnie zrobiony. Efekt 3D był naprawdę miły dla oka, piękne widoczki, film baśniowy, można się na nim trochę oderwać od rzeczywistości. Pierwsze 2 godziny przeleciały niezauważone. Potem było trochę nudnawo i jak zwykle zakończenie 1 części nijakie.. Także pozostaje nam teraz czekać rok na kolejną część.
Ogólnie polecam. To jeden z niewielu filmów na który warto w ostatnim czasie iść do kina.
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 11:26   #34
jusssi
Rozeznanie
 
Avatar jusssi
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 948
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Ja wyszłam z kina oczarowana. Efekty, kostiumy, muzyka, cała scenografia robią piorunujące wrażenie. Rzadko to mówię, ale film przebił książkę. Jasne trzeba lubić ten klimat, najlepiej przeczytać wcześniej książkę, wtedy wiadomo czego się spodziewać. Najwięcej niepochlebnych głosów słyszałam od kobiet, które nie lubią fantastyki czy filmów przygodowych, a mimo to wybrały się do kina. W przypadku Hobbita odbiorca jest sprecyzowany, mi serce waliło niemal 3 godziny bez przerwy
__________________
Czytam
Piszę
I dobrze się przy tym bawię
jusssi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 17:36   #35
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

kurczaki no... mi się nie podobał mojemu małżowi też nie. Jedynie syn się zachwycił, co mnie w sumie dziwi, bo to jest nieczytate dziecko Jasona Bourne'a

Strasznie wtórny w stosunku do Władcy mam taką wizję, że Peter Jackson usiadł i policzył sobie: skoro LOTR przyniósł XXX dolców zysku - muszę to powtórzyć!!!
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 20:32   #36
coccinelle7
Zadomowienie
 
Avatar coccinelle7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: far far away
Wiadomości: 1 188
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Dziewczyny warto iść na wersję 3D czy lepiej zwykłą?
__________________
coccinelle7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 21:06   #37
enviee
Rozeznanie
 
Avatar enviee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 606
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Mnie się film podobał i żałuje, że nie ma go w necie, bo najchętniej to zobaczyłabym go jeszcze raz
__________________

enviee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-29, 12:26   #38
Izdrathi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 126
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Cytat:
Napisane przez coccinelle7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny warto iść na wersję 3D czy lepiej zwykłą?
Wg mnie na 3D (ale ja to ogólnie fanką jestem), bo nie wyobrażam sobie tego w zwykłej. Jasne, nie do końca są tam walki i efekty jak w Avatarze czy Transformersach, ale pogłębiają klimat i tak. Leć na 3D i potem opowiedz, czy Ci się podobało!

enviee - ja już widziałam wersję z kamery, ale nawet nie klikałam, bo by mi oczy wypaliło.

Edytowane przez Izdrathi
Czas edycji: 2012-12-29 o 12:28 Powód: dopisek
Izdrathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 14:15   #39
arenika
Zadomowienie
 
Avatar arenika
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 476
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Byłam w kinie w czwartek na 3d z napisami. Jak dla mnie film świetnie zrobiony, efekty robią wrażenie, no i możliwość ponownego przeniesienia się w świat Tolkiena bezcenne
I wcale nie żałuję że będą 3 części bo im więcej tym lepiej Wcale się nie dłuży i nawet nie wiem kiedy te 3 godziny minęły.
arenika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 19:41   #40
jusssi
Rozeznanie
 
Avatar jusssi
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 948
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Cytat:
Napisane przez coccinelle7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny warto iść na wersję 3D czy lepiej zwykłą?
Byłam na 3D, ale nie jestem pewna czy warto przepłacać. Efekty wizualne powinny potęgować wrażenia, a w tym wypadku odwracały uwagę od meritum. Hobbit jest tak efekowny, więcej efektów nie potrzebuje
__________________
Czytam
Piszę
I dobrze się przy tym bawię
jusssi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 17:07   #41
pink_pocket
Rozeznanie
 
Avatar pink_pocket
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 599
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Ja też oglądałam jako wielka fanka Tolkiena. Nie zachwycił mnie jak Władca Pierścieni ale też nie tego się spodziewałam bo w końcu książka jest też całkiem inna, bardziej bajka dla dzieci. Wyszłam z kina zadowoolona, zachwyciły mnie piękne plenery i ta muzyka Ze względu na młodszą siostrę byłam na wersji z dubbingiem i nie polecam, zdecydowanie lepiej iść z napisami
pink_pocket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-01, 17:14   #42
Kasiunia66
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiunia66
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 10 293
GG do Kasiunia66
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Dziś obejrzałam Hobbita w 3D z dubbingiem. Pierwszy raz miałam na oczach okulary, więc -jak dla mnie- film i efekty rewelacyjne. A że w moim kinie we wtorki sense tańsze, więc nie odczułam po kieszeni.
Piękna muzyka i krajobrazy- to zawsze wbija mnie w fotel. Podobał mi się Richard Armitage jako Thorin Dębowa Tarcza. Nie zauważyłam kiedy upłynęły te 3 godziny. Zaskoczeniem było dla mnie, że to I część. Będzie na co czekać ten cały rok

Obawiałam się tego dubbingu, ale nie było tak źle. Plusem dla mnie było, że mogłam skupić się 100% na obrazie, a nie na małych literkach
__________________
Wymiana ciuchów

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post87641949

Edytowane przez Kasiunia66
Czas edycji: 2013-01-01 o 17:17
Kasiunia66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 09:18   #43
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Chociaż generalnie nigdy się zbytnio ekranizacjami powieści Tolkiena nie zachwycałam - tzn. fajne filmy, można obejrzeć, ale z mojej strony to nie miłość, czy zachwyt - to w tym przypadku na pewno odwiedzę kino ponownie - aby obejrzeć drugą część (i trzecią, jeżeli druga będzie równie udana). Świetny film.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 21:19   #44
Kurenai
Raczkowanie
 
Avatar Kurenai
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 179
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Dopiero dzisiaj w końcu poszłam do kina. Peter Jackson jest wspaniały. Z nudnej książki (fajnej, ale nudnej, tym bardziej jeszcze rozłożonej na trzy części) zrobił świetne widowisko. Nikt inny do nakręcenia Hobbita by się nie nadawał Za to 3D zupełnie niepotrzebne, bo to nie był nawet film robiony pod 3D.
Kurenai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 21:55   #45
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Czy jest tu ktoś kto oglądał Hobbita w wersji 48 klatkowej? Ciekawa jestem wrażeń.
I jeszcze pytanie do dziewczyn, które były na filmie z dubbingiem. Nie brzmi jak film dla dzieci? Dobry jest ten dubbing, czy lepiej jednak iść na wersję z napisami?

Edytowane przez lucciola
Czas edycji: 2013-01-02 o 21:56
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 21:58   #46
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Czy jest tu ktoś kto oglądał Hobbita w wersji 48 klatkowej? Ciekawa jestem wrażeń.
I jeszcze pytanie do dziewczyn, które były na filmie z dubbingiem. Nie brzmi jak film dla dzieci? Dobry jest ten dubbing, czy lepiej jednak iść na wersję z napisami?
Ja, osobiście nie podobała mi się ta wersja jak i samo 3D. Ciężko było się skupić na odbiorze filmu. Takie miejsca jak w Hobbicie czy Władcy nie potrzebują 3D i innych udoskonaleń.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 22:07   #47
Ljus
Raczkowanie
 
Avatar Ljus
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 294
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Byłam w sylwestra na wersji 3D i jestem zachwycona. Co prawda nie jestem znawcą filmowym i nie przebrnęłam przez książkę żeby móc porównać - a widziałam sporo zarzutów odnośnie wierności fabuły - ale Hobbit mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. Spodziewałam się że się wynudzę (tż chciał zobaczyć ) a wyszłam urzeczona tą historią, postaciami, muzyką.. Thorinem Nie mogę się doczekać na kontynuację!
Ljus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 23:04   #48
ileenka
Raczkowanie
 
Avatar ileenka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 241
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Czy jest tu ktoś kto oglądał Hobbita w wersji 48 klatkowej? Ciekawa jestem wrażeń.
I jeszcze pytanie do dziewczyn, które były na filmie z dubbingiem. Nie brzmi jak film dla dzieci? Dobry jest ten dubbing, czy lepiej jednak iść na wersję z napisami?
Ja byłam na wersji 3d z dubbingiem i powiem Ci, że nie było źle. Uważam, że na ten film trzeba iść tylko i wyłącznie na 3d, bo naprawdę ma sporo efektów specjalnych, tylko też oczywiście umiejętnie trzeba wybrać miejsce w kinie, czyli na środku, wtedy wszystko super widać i wzrok się nie męczy
ileenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 06:32   #49
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Czy jest tu ktoś kto oglądał Hobbita w wersji 48 klatkowej? Ciekawa jestem wrażeń.
I jeszcze pytanie do dziewczyn, które były na filmie z dubbingiem. Nie brzmi jak film dla dzieci? Dobry jest ten dubbing, czy lepiej jednak iść na wersję z napisami?
W Polsce jest zaledwie garstka kin przygotowanych na wersję 48 klatkową (możliwe, że lista się wydłużyła). Podobno na pewno są to poniższe:
Warszawa – CC Arkadia i CC Galeria Mokotów
Kraków – CC Kazimierz,
Katowice – CC Silesia,
Łódź – CC Manufaktura,
Gdańsk – CC Krewetka,
Wrocław – CC Korona,
Poznań – CC Kinepolis,
Helios w Gdańsku.

Generalnie w Heliosie widzę, że podkreślają która wersja jest akurat w repertuarze.

Ja byłam na normalnej wersji (tzn. nie 48 klatek), "z napisami", bo generalnie nie lubię dubbingu. I 3D - o ile normalnie nie przepadam za 3D, to w przypadku tego filmu naprawdę miało to sens - nie wzbogacało może zbytnio filmu, ale również nie przeszkadzało, a w kilku momentach naprawdę dawało spory fun. Myślę, że póki jest w kinach, to warto iść na wersję 3D.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2013-01-03 o 06:39
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-03, 11:42   #50
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Ja, osobiście nie podobała mi się ta wersja jak i samo 3D. Ciężko było się skupić na odbiorze filmu. Takie miejsca jak w Hobbicie czy Władcy nie potrzebują 3D i innych udoskonaleń.
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
W Polsce jest zaledwie garstka kin przygotowanych na wersję 48 klatkową (możliwe, że lista się wydłużyła). Podobno na pewno są to poniższe:
Warszawa – CC Arkadia i CC Galeria Mokotów
Kraków – CC Kazimierz,
Katowice – CC Silesia,
Łódź – CC Manufaktura,
Gdańsk – CC Krewetka,
Wrocław – CC Korona,
Poznań – CC Kinepolis,
Helios w Gdańsku.

Generalnie w Heliosie widzę, że podkreślają która wersja jest akurat w repertuarze.

Ja byłam na normalnej wersji (tzn. nie 48 klatek), "z napisami", bo generalnie nie lubię dubbingu. I 3D - o ile normalnie nie przepadam za 3D, to w przypadku tego filmu naprawdę miało to sens - nie wzbogacało może zbytnio filmu, ale również nie przeszkadzało, a w kilku momentach naprawdę dawało spory fun. Myślę, że póki jest w kinach, to warto iść na wersję 3D.
Hm. Widzę, że zdania podzielone.
Chyba jednak pójdę na film w wersji bez "D" i z napisami .
Dziękuję za odpowiedzi.
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 16:50   #51
arenika
Zadomowienie
 
Avatar arenika
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 476
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Ja byłam na 3d i moim zdaniem niektóre efekty były świetnie zrobione.
Ale chcę się jeszcze raz wybrać na 2d tak dla przyjemności i porównania, w końcu 10 zł nie majątek to trzeba korzystać póki jest w kinach
arenika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 19:25   #52
FatalRed
Raczkowanie
 
Avatar FatalRed
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 76
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

czy tylko mnie ten film rozczarował? Dla mnie tam w ogóle nie było tej atmosfery Hobbita.... tyle walk, same walki właściwie... a te dialogi... takie podniosłe chyba się komuś Hobbit z WP pomylił :/ no i pomysł podzielenia tej książeczki na 3 części.... chociaż jestem fanką Tolkiena i szłam do kina pełna optymizmu to w mojej subiektywnej opinii była to taka męczyd*upa...
__________________

Książki nie dają prawdziwej ucieczki, ale mogą powstrzymać umysł, zanim sam siebie rozdrapie do krwi.


FatalRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 19:31   #53
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Właśnie ja mam takie odczucia, że o wiele bardziej podobałby mi się film jakbym nie czytała Hobbita i Silmarillionu. Nie umiałam trochę go docenić widząc jak wetknęli na siłę mnóstwo wątków (w sumie gdzieś 50%) byle tylko rozciągnąć ten film do granic możliwości i więcej na nim zarobić...
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 12:14   #54
pewnaKa
Zadomowienie
 
Avatar pewnaKa
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 117
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

a mi się film bardzo podobał
mimo, że faktycznie jak mówiłyście już było trochę za dużo walk i pokazania takich..."drastycznych" scen, jednak oglądałam ten film z zaciekawieniem i nie mogę doczekać się na drugą część
__________________
cel: rzucić fajki!!!!

"Have you heard the news that you're dead?
No one ever had much nice to say"
pewnaKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 13:05   #55
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

A nie wiem czy wiecie, ale podczas kręcenia tego filmu z głupoty ludzi zginelo kilkadziesiat zwierzat. Dlatego ja nie ide na to, wole poczekac jak bedzie za darmo, zeby nie dac im zarobić.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 13:53   #56
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Byłam wczoraj na 2d z napisami, wyszłam zachwycona, te 3 godziny nie dłużyły mi się ani trochę.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 19:40   #57
valerverda
Raczkowanie
 
Avatar valerverda
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 199
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Cytat:
Napisane przez FatalRed Pokaż wiadomość
czy tylko mnie ten film rozczarował? Dla mnie tam w ogóle nie było tej atmosfery Hobbita.... tyle walk, same walki właściwie... a te dialogi... takie podniosłe chyba się komuś Hobbit z WP pomylił :/ no i pomysł podzielenia tej książeczki na 3 części.... chociaż jestem fanką Tolkiena i szłam do kina pełna optymizmu to w mojej subiektywnej opinii była to taka męczyd*upa...
Zgadzam się z tobą w 100%

Dla mnie Władca Pierścieni o niebo lepszy. Byłam w kinie na 3D 48klatek i miałam czasami wrażenie że siedzę na kiepskim filmie klasy B
__________________
“Chęć śmierci jest naszą jedyną prawdziwą tragedią.”
valerverda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 11:18   #58
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Jestem zachwycona filmem, efektami jak i ścieżką dźwiękową Nie zawiodłam się i z niecierpliwością czekam na kolejną część Jednak doszłam do wniosku, że P. Jackson najpierw powinien był nakręcić Hobbita, a potem trylogię Władcy ...
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 11:35   #59
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Cytat:
Napisane przez ametyst87 Pokaż wiadomość
Wiadomo, nie można porównywać tego filmu z Władcą Pierścieni. Dla mnie tamta trylogia to po prostu arcydzieło jeżeli chodzi o 3 filmy. Natomiast "Hobbit" nie jest złym filmem, jest to dobre kino, której jednak nie może się mierzyć z Władcą Pierścieni.
I zgadzam się, że rozwleczenie do 3 części to mocna przesada. Ktoś tutaj chce chyba 3x więcej zarobić...
Moim zdaniem można, bo oni sami prowokują te porównania początkiem filmu idealnie jak we Władcy Do tego Hobbit bazuje w dużej części na Władcy: bitwy, Rivendell (Galadriela, Saruman, Elrond), podobna ścieżka dźwiękowa - to są elementy, które nie musiały się pojawić, a się pojawiły, co sprawia, że film naturalnie kojarzy się z Władcą i prowokuje tego typu porównania

Ciężko porównywać Władcę i Hobbita jako książki, bo były pisane pod inną publikę, z innym założeniem, ale filmy wg mnie miały być podobne, bo zobaczyli, że w przeszłości to przyniosło im kasę. No, ale niestety nie wyszło, Władca był o niebo lepszy i o dziwo bardziej wierny książce niż Hobbit, który był 6x krótszy
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 12:39   #60
Kasiunia66
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiunia66
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 10 293
GG do Kasiunia66
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Mi właśnie efekt 3 D dał niesamowite wrażenia. Krajobrazy były niemal namacalne, wierzyłam, że jestem tam w górach.
__________________
Wymiana ciuchów

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post87641949
Kasiunia66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-21 13:47:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:50.