Usuwanie ósemek, szpary i inne problemy z zębami/ze szczęką - zbiorczy! - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-28, 13:05   #3211
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: usuwanie ósemek

U mnie też poszło w miarę gładko. Pozbyłam się dwóch dolnych ósemek.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 21:04   #3212
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: usuwanie ósemek

Cytat:
Napisane przez Justi xP Pokaż wiadomość
Hej Można powiedzieć, że mam o 4 zęby za dużo :p (teraz już 3).
2 górne ósemki wyrżnęły mi się całkowicie, tzn. wyszły, ujawniły się :P Niestety 2 dolne są zatrzymane(?,) w każdym bądź razie nigdy się nie wyrżną z dziąsła, gdyż znajdują się pod kątem 45 stopni i napieraja na "siódemki" oraz resztę zębów :/ W piątek miałam wyrywaną górną ósemke, nic a nic nie bolało, Znieczulenie bardzo dobrze zadziałało. Po zabiegu praktycznie nie czułam bólu, obeszło się się bez tabletki ) Trafiłam na bardzo dobrego specjaliste, mam nadzieje, ze z pozostałą trójką ósemek pójdzie równie gładko
Pozdrawiam wszystkich "ósemkowiczów"
A gdzie to tak lekko wyrywają ząbki? Możemy sobie ręce podać. Dwie ósemki górne wyszły ale są "niedostępne", natomiast dolne wychodzą już lata i nie chcą wyjść ;/ wszystkie do usunięcia bo strasznie mi pokrzywiły resztę ząbków ....
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 21:47   #3213
Trish_Galway
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Galway
Wiadomości: 108
Dot.: usuwanie ósemek

a czy ktoś orientuje się, czy można wyprostować aparatem ósemkę rosnącą (a właściwie zatrzymaną) pod kątem 45 stopni? najprawdopodobniej dentystka źle zrobiła mi kanałowe leczenie, zrobiła się infekcja pod zębem i najprawdopodobniej będę musiała go usunąć... jeśli usunę jeszcze dwie ósemki, to co mi zostanie ?
__________________
tús maith, leath na hoibre
* * *

zęby skazane na 1,5 roku więzienia od 8.04.2013

Trish_Galway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 09:24   #3214
iwoneczka212
Raczkowanie
 
Avatar iwoneczka212
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 86
Unhappy Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Ja miałam wyrywaną wczoraj wieczorem dolną ósemkę z prawej strony, sam zabieg do najprzyjemniejszych nie należał ale później już było tylko gorzej ;/ jak dotarłam do domu to zaczęło mnie niesamowicie boleć, wziełam ketonal i jakoś zasnęłam. Buzię mam oczywiście opuchniętą i wyglądam jak chomik. Poza ketonalem i antybiotykiem nic nie dostałam, tzn. żadnego płynu ani żelu. I lekarz też nic nie powiedział na temat mycia zębów. Normalnie myłyście zęby po zabiegu? Mogę wypłukać jamę ustną płynem elmex? Proszę o pomoc
__________________
APARATKA :
Góra - 17.10.2013 r.
Dół - 06.02.2014
iwoneczka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 09:31   #3215
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Ja przez pierwsze dwa dni myłam bardzo ostrożnie, do 6 z tej strony, z której jest rana. Płuczę Dentoseptem.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 09:59   #3216
iwoneczka212
Raczkowanie
 
Avatar iwoneczka212
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 86
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

A szałwią można płukać?
__________________
APARATKA :
Góra - 17.10.2013 r.
Dół - 06.02.2014
iwoneczka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 14:48   #3217
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Cytat:
Napisane przez iwoneczka212 Pokaż wiadomość
A szałwią można płukać?
Nawet trzeba. Tylko nie gorącą!
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-29, 23:14   #3218
MissHeresy
Raczkowanie
 
Avatar MissHeresy
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lubelskie i IE
Wiadomości: 156
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Cytat:
Napisane przez iwoneczka212 Pokaż wiadomość
A szałwią można płukać?
Dentoseptem rozwodnionym.Plyny do płukania jamki ustnej po 2 tygodniach ponieważ są nieco żrące. Mycie na drugi dzień po wyrwaniu, delikatnie obok rozerwanego dziąsła. Nie palić minimu 3 dni po zabiegu (ja paliłam właśnie po 3 dniach, bo w ciągu 3 pierwszych dni jest duże ryzyko suchego zębodołu). Mi usuwali pod koniec września, już prawie cały lej po atomówce mi zarósł. Teraz tylko prawa górna została, mam nadzieje jeszcze na długo.

Edytowane przez MissHeresy
Czas edycji: 2013-01-29 o 23:15
MissHeresy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 10:03   #3219
Dagusiac
Zakorzenienie
 
Avatar Dagusiac
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Konin/Toruń
Wiadomości: 5 566
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Dziewczyny mam problem... dziąsło po ekstrakcji (miałam przecinane) już się całkowicie zrosło, dziura jednak jeszcze pozostała. Nie miałam suchego zębodołu, ale czasami czuję dziwny zapach z tego miejsca... Możliwe, że rozwija się infekcja? W końcu rana już jest zagojona. Nie wiem czy to normalne czy powinnam iść do stomatologa.

Co do papierosów - paliłam godzinę po zabiegu. Wiem, że nie wolno i nie polecam, ale cóż...uzależnienie.
__________________
"Nigdy wcześniej nie interesowali mnie niebieskoocy blondyni, ale Pan Idealny nigdy nie zjawia się w postaci jaką sobie wymarzyłyśmy"
Dagusiac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 15:27   #3220
MissHeresy
Raczkowanie
 
Avatar MissHeresy
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lubelskie i IE
Wiadomości: 156
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Cytat:
Napisane przez Dagusiac Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam problem... dziąsło po ekstrakcji (miałam przecinane) już się całkowicie zrosło, dziura jednak jeszcze pozostała. Nie miałam suchego zębodołu, ale czasami czuję dziwny zapach z tego miejsca... Możliwe, że rozwija się infekcja? W końcu rana już jest zagojona. Nie wiem czy to normalne czy powinnam iść do stomatologa.

Co do papierosów - paliłam godzinę po zabiegu. Wiem, że nie wolno i nie polecam, ale cóż...uzależnienie.
Nie tyle infekcja, co pewnie nie jest dobrze wyczyszczona ( bo można myć, tyle, że delikatnie). Jeśli po umyciu nie znika to leciałabym do dentysty, może został tam malutki odłamek i stąd cała dziwna perfumeria
MissHeresy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 18:05   #3221
Dagusiac
Zakorzenienie
 
Avatar Dagusiac
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Konin/Toruń
Wiadomości: 5 566
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Cytat:
Napisane przez MissHeresy Pokaż wiadomość
Nie tyle infekcja, co pewnie nie jest dobrze wyczyszczona ( bo można myć, tyle, że delikatnie). Jeśli po umyciu nie znika to leciałabym do dentysty, może został tam malutki odłamek i stąd cała dziwna perfumeria
A możliwe, że dostał mi się tam kawałek jedzenia i zarósł? Różne głupie pomysły mi do głowy przychodzą. Na wszelki wypadek umówiłam się do dentysty.
__________________
"Nigdy wcześniej nie interesowali mnie niebieskoocy blondyni, ale Pan Idealny nigdy nie zjawia się w postaci jaką sobie wymarzyłyśmy"
Dagusiac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-03, 19:36   #3222
iwoneczka212
Raczkowanie
 
Avatar iwoneczka212
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 86
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Jak długo miałyście opuchliznę? bo moja już jest prawie 7 dni, wiadomo, trochę się zmniejszyła ale żeby było lepiej dziś znowu zaczęło mi krwawić dziąsło... Czy to normalne? ;//
__________________
APARATKA :
Góra - 17.10.2013 r.
Dół - 06.02.2014
iwoneczka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 14:34   #3223
duffmckagan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3
Question Dot.: szpara/y miedzy zębami

Witam, jestem posiadaczką diastemy i w końcu zebrałam się aby ja zamknąć, bardzo bym nie chciała jednak nosić aparatu przez kilka lat z obawą, że zęby i tak powrócą do swojego poprzedniego stanu. Moje dwójki są dużo mniejsze w porównaniu z innymi zębami i nasuwa mi się pytanie. Czy mogę nosić aparat tylko do zamknięcia diastemy, po czym założyć korony na dwójki aby ząbki nie wracały do pierwotnego stanu czyli diastemy?
duffmckagan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 11:06   #3224
Dagusiac
Zakorzenienie
 
Avatar Dagusiac
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Konin/Toruń
Wiadomości: 5 566
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Cytat:
Napisane przez iwoneczka212 Pokaż wiadomość
Jak długo miałyście opuchliznę? bo moja już jest prawie 7 dni, wiadomo, trochę się zmniejszyła ale żeby było lepiej dziś znowu zaczęło mi krwawić dziąsło... Czy to normalne? ;//
Ja opuchliznę miałam chyba tylko 2-3 dni. I to leciutką. Krwawienie przez jakiś tydzień, a później sporadycznie przy zahaczeniu szczoteczką.
Jeśli coś cię niepokoi to wybierz się po prostu do chirurga, który wykonywał zabieg.
__________________
"Nigdy wcześniej nie interesowali mnie niebieskoocy blondyni, ale Pan Idealny nigdy nie zjawia się w postaci jaką sobie wymarzyłyśmy"
Dagusiac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 13:00   #3225
ileenka
Raczkowanie
 
Avatar ileenka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 241
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

w sobotę rano obudziłam się ze spuchniętym policzkiem, ewidentnie czuje posmak ropy w ustach. W pierwszy dzień troszkę mnie bolały okolice gdzie zrobiła mi się opuchlizna (czyli nad górną szóstką, która była leczona kanałowo jakieś 3 lata temu) zrobiła się się bardzo wrażliwa. Szóstka bolała mnie gdy ją dotykałam czy coś przeżuwałam. Jednak jakikolwiek ból już w niedzielę ustąpił jednak opuchlizna nadal została i wcale się nie zmniejsza. W poniedziałek byłam u dentysty, zrobiła mi ona zdjęcie rtg, powiedziała, że nie jest pewna skąd wziął się ten stan zapalny, bo jako takiego ropnia pod konkretny ząb nie ma. Zapisała mi antybiotyk Clindamycin i powiedziała, że jak stan się nie poprawi po antybiotyku to będziemy ponownie kanały szóstki oczyszczać. Natomiast zdjęcie pokazało, że pod dziąsłem mam całkiem okazałą ósemkę, która trochę nachodzi na siódemkę. Dzisiaj dodatkowo dostałam małego szczękościsku a konkretnie gdy chcę otworzyć szerzej szczękę to czuję ból i opór. Jak myślicie, czy ta ósemka ma coś wspólnego z tym stanem zapalnym, który sie wytworzył czy to raczej jednak szóstka się nadal psuje?
ileenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 14:32   #3226
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Cytat:
Napisane przez ileenka Pokaż wiadomość
w sobotę rano obudziłam się ze spuchniętym policzkiem, ewidentnie czuje posmak ropy w ustach. W pierwszy dzień troszkę mnie bolały okolice gdzie zrobiła mi się opuchlizna (czyli nad górną szóstką, która była leczona kanałowo jakieś 3 lata temu) zrobiła się się bardzo wrażliwa. Szóstka bolała mnie gdy ją dotykałam czy coś przeżuwałam. Jednak jakikolwiek ból już w niedzielę ustąpił jednak opuchlizna nadal została i wcale się nie zmniejsza. W poniedziałek byłam u dentysty, zrobiła mi ona zdjęcie rtg, powiedziała, że nie jest pewna skąd wziął się ten stan zapalny, bo jako takiego ropnia pod konkretny ząb nie ma. Zapisała mi antybiotyk Clindamycin i powiedziała, że jak stan się nie poprawi po antybiotyku to będziemy ponownie kanały szóstki oczyszczać. Natomiast zdjęcie pokazało, że pod dziąsłem mam całkiem okazałą ósemkę, która trochę nachodzi na siódemkę. Dzisiaj dodatkowo dostałam małego szczękościsku a konkretnie gdy chcę otworzyć szerzej szczękę to czuję ból i opór. Jak myślicie, czy ta ósemka ma coś wspólnego z tym stanem zapalnym, który sie wytworzył czy to raczej jednak szóstka się nadal psuje?
Wygląda to jak stan zapalny ósemki. Poczytaj:
http://www.badanie24.pl/stomatolog/u...-osemki-pomoc/
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 15:34   #3227
ileenka
Raczkowanie
 
Avatar ileenka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 241
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Wygląda to jak stan zapalny ósemki. Poczytaj:
http://www.badanie24.pl/stomatolog/u...-osemki-pomoc/
a czy to możliwe, że wraz z tą opuchlizną bolała mnie właśnie szóstka?
ledwo mogłam jej dotknąć i nic jeść tamtą stroną się nie dało.
Ta szóstka jest martwa a do tego dzisiaj zauważyłam na niej pęknięcie, czy jeśli bym ją usunęła to ósemka wtedy by mi normalnie wyszła? Bo szczerze powiedziawszy wole mieć zdrową ósemkę niż martwą, przebarwioną i pękniętą szóstkę.
ileenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 17:03   #3228
summerpink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 64
Dot.: szpara/y miedzy zębami

Cytat:
Napisane przez duffmckagan Pokaż wiadomość
Witam, jestem posiadaczką diastemy i w końcu zebrałam się aby ja zamknąć, bardzo bym nie chciała jednak nosić aparatu przez kilka lat z obawą, że zęby i tak powrócą do swojego poprzedniego stanu. Moje dwójki są dużo mniejsze w porównaniu z innymi zębami i nasuwa mi się pytanie. Czy mogę nosić aparat tylko do zamknięcia diastemy, po czym założyć korony na dwójki aby ząbki nie wracały do pierwotnego stanu czyli diastemy?
Mogłabyś wstawić zdjęcia ząbków ?;d
summerpink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 17:34   #3229
Dagusiac
Zakorzenienie
 
Avatar Dagusiac
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Konin/Toruń
Wiadomości: 5 566
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Cytat:
Napisane przez ileenka Pokaż wiadomość
w sobotę rano obudziłam się ze spuchniętym policzkiem, ewidentnie czuje posmak ropy w ustach. W pierwszy dzień troszkę mnie bolały okolice gdzie zrobiła mi się opuchlizna (czyli nad górną szóstką, która była leczona kanałowo jakieś 3 lata temu) zrobiła się się bardzo wrażliwa. Szóstka bolała mnie gdy ją dotykałam czy coś przeżuwałam. Jednak jakikolwiek ból już w niedzielę ustąpił jednak opuchlizna nadal została i wcale się nie zmniejsza. W poniedziałek byłam u dentysty, zrobiła mi ona zdjęcie rtg, powiedziała, że nie jest pewna skąd wziął się ten stan zapalny, bo jako takiego ropnia pod konkretny ząb nie ma. Zapisała mi antybiotyk Clindamycin i powiedziała, że jak stan się nie poprawi po antybiotyku to będziemy ponownie kanały szóstki oczyszczać. Natomiast zdjęcie pokazało, że pod dziąsłem mam całkiem okazałą ósemkę, która trochę nachodzi na siódemkę. Dzisiaj dodatkowo dostałam małego szczękościsku a konkretnie gdy chcę otworzyć szerzej szczękę to czuję ból i opór. Jak myślicie, czy ta ósemka ma coś wspólnego z tym stanem zapalnym, który sie wytworzył czy to raczej jednak szóstka się nadal psuje?
Ja miałam taki niezidentyfikowany ból gdy wychodziła mi górna ósemka. Myślałam, że boli mnie siódemka, która była leczona więc dentystka postanowiła rozwiercić i zobaczyć czy nic się nie dzieje. Po zrobieniu zdjęcia okazało się, że wyżynająca się ósemka naciska na nerw siódemki i jest stan zapalny...
__________________
"Nigdy wcześniej nie interesowali mnie niebieskoocy blondyni, ale Pan Idealny nigdy nie zjawia się w postaci jaką sobie wymarzyłyśmy"
Dagusiac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-11, 09:21   #3230
sandrvnia
Raczkowanie
 
Avatar sandrvnia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 184
Dot.: Zęby - brak "dwójek" jak skorygować usmiech???

Myśl, że nie jestem sama z problemem braku dwójek trochę mnie pociesza wybaczcie dziewczyny :P Mi jedna dwójka kompletnie nie wyrosła i jest malutka szczerba między 1, a 3 tak na 3 mm więc nic się już tam nie wciśnie. Chyba, że bym założyła aparacik, ale chyba nie chcę się już w to bawić.. Po za tym dzięki ósemkom ta luka nie jest aż taka duża. Z kolei z drugiej strony wyrósł mi mały kieł. Dentystka dobudowała mi coś na kształt ząbka. Ma początku byłam bardzo zadowolona, w końcu zaczęłam się normalnie uśmiechać. Ale ząbek ciemnieje i co jakiś czas muszę go wymieniać. Fakt, że koszt jest niewielki bo ok 80 zł, ale brakuje mi tego połysku który jest na innych ząbkach. Teraz zastanawiam się nad licówką na ten jeden ząbek. Może któraś z Was robiła coś takiego w woj. podlaskim? I może polecić konkretny, sprawdzony gabinet? Ile kosztuje taka jedna licówka? Pozdrawiam

Edytowane przez sandrvnia
Czas edycji: 2013-02-11 o 12:14
sandrvnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 00:43   #3231
duffmckagan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3
Dot.: szpara/y miedzy zębami

Przepraszam za brak odpowiedzi.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN1624b.jpg (18,2 KB, 67 załadowań)
duffmckagan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 11:50   #3232
Cle0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Dzisiaj miałam usuwaną lewą, dolną ósemkę - była połamana i cały korzeń był przegniły. Dostałam 4 zastrzyki - doktor trochę podłubał i wyjął - szybko i bezboleśnie. Siedziałam na fotelu wystraszona jak nigdy dotąd czekając na jakiś ból, ale się nie doczekałam. Przy takich zabiegach dobry chirurg to podstawa. Mam założone szwy i za tydzień mam się pojawić na zdjęcie ich. Na razie nie czuję żadnego bólu (znieczulenie jeszcze nie zeszło) a opuchlizna jest minimalna. Dodam, iż czekanie na tą wizytę doprowadziło mnie niemal do nerwicy.. przejrzałam cały Internet szukając jakiegoś wsparcia psychicznego, przeczytałam chyba wszystkie posty na temat ekstrakcji ósemek z nadzieją, że poczuje się lepiej i strach minie.. Tak się niestety nie stało - nadal wyobrażałam sobie jak umieram na fotelu Teraz z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że najgorszym etapem w tym wszystkim było właśnie to oczekiwanie na zabieg. Tak więc ludziska nie bójcie się - bardziej boli nadepnięcie na klocka LEGO
Cle0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 22:41   #3233
daisy_002
Raczkowanie
 
Avatar daisy_002
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 195
Dot.: szpara/y miedzy zębami

Cytat:
Napisane przez Kinqaa Pokaż wiadomość
hej hej dziewczyny!
Bardzo się zastanawiam nad kompozytem, pierwszy raz słyszę o tym sposobie oprócz aparaciku ort.
Ale wiążą się też pewne obawy typu czy to odpadnie mi szybko, się zepsuje itd.
Czy któraś już jest PO i mogłaby podzielić się swoim doświadczeniem???

Z góry dziękuję
Zabieg miałam w sierpniu. Jak na razie nic się nie dzieję, jem wszystko, nie oszczędzam ząbków, nic się nie przebarwiło. Zresztą w razie czego mam na nie roczną "gwarancję"
daisy_002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 23:05   #3234
KasiaC84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3
Dot.: Wyrwana ósemka, co jeść i kiedy?

Dzisiaj rano wyrwałam ósemkę bo zaczęła mi się psuć i postanowiłam jej dłużej nie hodować. Możecie w to nie uwierzyć ale nie bolało wcale!Chirurg mi go wyciągnął w jednej minucie a zaznaczam że mam 29 lat i w miarę zdrowe ładne i duże zęby. Korzeń pewnie był prosty. Obyło się bez męki, bólu, opuchlizny, tabletek i nawet szwów nie miałam. Słyszałam że jak znieczulenie schodzi to dopiero się zaczyna a ja jakby nic. Normalnie zjadłam obiad, umyłam zęby i tyle z mojego zabiegu. Jestem umówiona za 3 tygodnie na kolejnego zęba bo nie chcę ich trzymać darmo. Tylko znieczulenie trochę nieprzyjemne ale to pikuś przy tym wszystkim.Mam zamiar wszystkie powyrywać. Powodzenia! To nie musi boleć!
KasiaC84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 13:14   #3235
brunette woman
Przyczajenie
 
Avatar brunette woman
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: przed laptopem :)
Wiadomości: 4
Dot.: Wyrwana ósemka, co jeść i kiedy?

Witam
Również miałam wyrywaną ósemką jakoś miesiąc temu. Zabieg nie bolał w ogóle ! Później też obeszło się bez problemów . Fakt brałam antybiotyki oraz Ketonal który został mi przepisany, ale myślałam, że będzie gorzej.. także więcej strachu niż bólu . Oczywiście opuchlizna była, to wiadomo.. piłam przez słomkę, uważałam jak myłam zęby, ale wszystko jest do przetrwania . Nie ma co się bać .
brunette woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 16:07   #3236
Agnes2013
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 4
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Witam! Kilka miesiecy temu mialam usuwana dolna osemke, lezaco poziomo ;/ Niestety gorna osemke bede musiala rowniez usunac, gdyz co prawda jest wyrznieta, ale skierowana w strone policzka...Zasatanawia mnie, czy taka osemka bedzie usuwana przez zwykla ektrakcje u chirurga bez zadnego nacinania??? Czy ktos mial z Was podobny przypadek? Moja gorna osemka z racji tego, ze jest przechylona do policzka, to z jednej strony jest bardziej przy dziasle prawie na plasko, a z drugiej strony zeba wlasnie bardziej wyrznieta...;/ Czy ktos z Was mial juz tak podobnie? Bede wdzięczna za odpowiedz!
Agnes2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 18:56   #3237
Trish_Galway
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Galway
Wiadomości: 108
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

ja mam podobnie. co prawda jeszcze nie wyrwane (obydwie górne wyrosły mi w stronę policzka - są wręcz rozjechane ), ale mam już umówioną wizytę na wyrwanie. rozmawiałam z chirurgiem - o ile dolne będą usuwane chirurgicznie (obydwie zatrzymane i nie obejdzie się bez nacinania itp), o tyle górne zostaną usunięte normalnie - bez zbędnych ceregieli. tyle, że u mnie jest dostęp do wszystkich ścianek (wyrosły do końca, tyle, że właśnie w stronę policzków - odstają od reszty zębów) i nie będzie problemu ze złapaniem ich odpowiednimi narzędziami - w Twoim przypadku może być potrzebne nacięcie, tak przynajmniej wnioskuję z opisu. zresztą sama się zorientujesz, czy da radę je złapać szczypcami bez nacinania czy nie...

fakt faktem nie sugeruj się w 100% moją odpowiedzią - najlepiej skontaktować się z dentystą i tam rozwiewać wszelkie wątpliwości.
__________________
tús maith, leath na hoibre
* * *

zęby skazane na 1,5 roku więzienia od 8.04.2013

Trish_Galway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 17:00   #3238
Agnes2013
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 4
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Cytat:
Napisane przez Trish_Galway Pokaż wiadomość
ja mam podobnie. co prawda jeszcze nie wyrwane (obydwie górne wyrosły mi w stronę policzka - są wręcz rozjechane ), ale mam już umówioną wizytę na wyrwanie. rozmawiałam z chirurgiem - o ile dolne będą usuwane chirurgicznie (obydwie zatrzymane i nie obejdzie się bez nacinania itp), o tyle górne zostaną usunięte normalnie - bez zbędnych ceregieli. tyle, że u mnie jest dostęp do wszystkich ścianek (wyrosły do końca, tyle, że właśnie w stronę policzków - odstają od reszty zębów) i nie będzie problemu ze złapaniem ich odpowiednimi narzędziami - w Twoim przypadku może być potrzebne nacięcie, tak przynajmniej wnioskuję z opisu. zresztą sama się zorientujesz, czy da radę je złapać szczypcami bez nacinania czy nie...

fakt faktem nie sugeruj się w 100% moją odpowiedzią - najlepiej skontaktować się z dentystą i tam rozwiewać wszelkie wątpliwości.


Dziekuje serdecznie za odpowiedz! Ja wlasnie jestem dopiero umowiona na wizyte u chirurga w celu konsultacji, co do tej nieszczęsnej osemki i ustalenia terminu wyrwania ;/ I juz zzera mnie stres...Moze jakims cudem uda sie ja chwycic bez rozcinania Wogole te osemki to mam takie niskie w stosunku do reszty zebow, i jeszcze ta jedna na taki ukos...Zastanawiam sie jak chirurg tam dotrze, bo jest ona tak daleko, ze ledwo palcem tam dotykam, hehe Na kiedy masz termin usuniecia? Trzymam kciuki, aby sprawnie poszlo i nic nie bolalo! Pozdrawiam
Agnes2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 11:02   #3239
Trish_Galway
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Galway
Wiadomości: 108
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

termin mam na 25 marca - dzisiaj skończyłam ratować szóstkę (pierwsza dentystka wypełniła tylko 2 kanały, nie zrobiła zdjęcia rtg przed kanałówką i wdała się rozległa infekcja - i teraz, po dwóch latach, miałam powtórne leczenie kanałowe, gdzie dentysta znalazł 3 dodatkowe, kompletnie nie ruszone kanały) i za 3 tygodnie idę na kontrolne RTG, a dopiero potem mogę wyrywać (wyrywam zęby pod aparat - cztery ósemki i cztery piątki - ale jeśli szóstki nie uratujemy, wyrwie się szóstka zamiast piątki, stąd tak odległy termin).

moje usuwanie odbędzie się w sedacji, bo to aż 8 zębów na jednej wizycie (dla słuszności teorii mojego ortodonty dziś mam konsultację z innym - zobaczymy, może on uratuje jednak te piątki). właściwie się nie boję, bo zabieg raczej prześpię gorzej będzie, gdy się obudzę i zejdzie znieczulenie... ale na to mam nadzieję dostać ketonal czy coś.

moje dolne ósemki są masakryczne - jedna nie wyszła do końca, mam nawet wrażenie, że się zapada, bo dziąsło powoli znów zaczęło ją zakrywać. druga rośnie pod kątem ok 45 stopni i zaczyna wbijać się w siódemkę. pominę, że obydwie są w ok 50% zeżarte - kratery takie, że paznokieć by wszedł. walczę o ich usunięcie już trzeci miesiąc (wszystko się opóźniło przez leczenie pozostałych zębów i plany ortodonty), a dziury się pogłębiają - w jednej odsłonił się już nerw, w drugiej to kwestia czasu, więc zabawa się skończyła... tak że w moim przypadku naprawdę nie mogę się doczekać - pomimo, że potem ból będzie tak nieziemski, że przedawkuję ketonal...

czy chirurg tam dotrze - nie ma wątpliwości zdarzają się przypadki, że usuwają nawet dziewiątki, które są jeszcze głęboko w kości, wiec skoro tam chirurdzy sięgają, to z Twoją ósemką nie będzie problemu

Pozdrawiam!
__________________
tús maith, leath na hoibre
* * *

zęby skazane na 1,5 roku więzienia od 8.04.2013


Edytowane przez Trish_Galway
Czas edycji: 2013-02-27 o 11:04
Trish_Galway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 13:31   #3240
Dagusiac
Zakorzenienie
 
Avatar Dagusiac
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Konin/Toruń
Wiadomości: 5 566
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Cytat:
Napisane przez Trish_Galway Pokaż wiadomość
czy chirurg tam dotrze - nie ma wątpliwości zdarzają się przypadki, że usuwają nawet dziewiątki, które są jeszcze głęboko w kości, wiec skoro tam chirurdzy sięgają, to z Twoją ósemką nie będzie problemu

Pozdrawiam!
Jak to dziewiątki? To my mamy takie zęby?

Współczuję czekającego Cię zabiegu. 8 zębów za jednym zamachem? Niepotrzebnie doprowadziłaś je do takiego stanu, teraz pewnie trudniej je będzie wyrwać (duże prawdopodobieństwo ukruszenia, rozcinanie dziąseł itd.). W każdym razie życzę powodzenia.
__________________
"Nigdy wcześniej nie interesowali mnie niebieskoocy blondyni, ale Pan Idealny nigdy nie zjawia się w postaci jaką sobie wymarzyłyśmy"
Dagusiac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-02 01:41:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:39.