Orbitrek cz. II - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-11, 00:05   #631
Zyberiusz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2
Dot.: Orbitrek cz. II

Jeśli to są jakieś ograniczenia to co dopiero jak w domu ćwiczy kilka osób. Niby mogę przeznaczyć na orbiteka większy budżet, ale trochę się boję, że to będzie drogi wieszak na ciuchy. Zresztą osobiście potrzebuje coś porządnego, w końcu waga 110 kg mówi sama za siebie
Zyberiusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 07:43   #632
Ashia87
Rozeznanie
 
Avatar Ashia87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ślask
Wiadomości: 811
GG do Ashia87
Dot.: Orbitrek cz. II

Cytat:
Napisane przez Zyberiusz Pokaż wiadomość
Jeśli to są jakieś ograniczenia to co dopiero jak w domu ćwiczy kilka osób. Niby mogę przeznaczyć na orbiteka większy budżet, ale trochę się boję, że to będzie drogi wieszak na ciuchy. Zresztą osobiście potrzebuje coś porządnego, w końcu waga 110 kg mówi sama za siebie
ja jak kupiłam orbitreka za 400zł to służył za wieszak ok 3 lata ale jakoś nigdy sportu nie lubiłam, więc to musiało troche potrwac
Masz 110kg i nie będziesz ćwiczyc tylko Ty? Zainwestuj w coś droższego i na łożyskach. Dobra, ja sie na tych łożyskach nie znam, ale mąż mówi że lepsze bo nie trą o siebie elementy
Ja ostatnio na all znalazłam fajny orbitrek, tylko czy ja go teraz znajde... oo prosze http://allegro.pl/listing.php/search...ategory=110138 tylko troche duży...


Ja wypije kawe i idę ćwiczyc. Dziś w planach 15 minut orbi, brzuszki, 15 minut orbi, brzuszki i przysiady tylko nei wiem ile tych brzuszków zrobić. Pewnie wyjdzie w praniu, szczególnie za 2 podejściem

---------- Dopisano o 08:43 ---------- Poprzedni post napisano o 07:19 ----------

No to sobie poćwiczyłam... 10 minut na orbim i pedał odpadł co najsmieszniejsze, tam gdzie mąż przyspawał to trzyma, rozwaliło sie po drugiej stronie "korbki". Łydka brudna od smaru, odarta... Ja prawie zeszłam na zawał jak wylądowałam jedną noga na podlodze, drążek w ręku... nosz ku*wa! Dzwoniłam do męża, jak przyjedzie z pracy to zobaczy i albo da sie jeszcze to naprawic albo też bede musiała szukac nowego nie mam na co kasy wydawac... jesooooo musze meble do sypialni kupic a tu jeszcze orbitrek
Dociągnęłam do 25 minut ćwiczeniami na ramiona, plecy, biceps, triceps, przysiady i nieudolnie próbując robic planki...
Ashia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 10:17   #633
Ashia87
Rozeznanie
 
Avatar Ashia87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ślask
Wiadomości: 811
GG do Ashia87
Dot.: Orbitrek cz. II

dziewczyny gdzie kupowałyście York x120? bo w żadnym sklepie internetowym go nie ma... tzn niby jest ale na magazynie braki wszędzie
Ashia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 10:55   #634
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Orbitrek cz. II

Cytat:
Napisane przez Ashia87 Pokaż wiadomość
ja jak kupiłam orbitreka za 400zł to służył za wieszak ok 3 lata ale jakoś nigdy sportu nie lubiłam, więc to musiało troche potrwac
Masz 110kg i nie będziesz ćwiczyc tylko Ty? Zainwestuj w coś droższego i na łożyskach. Dobra, ja sie na tych łożyskach nie znam, ale mąż mówi że lepsze bo nie trą o siebie elementy
Ja ostatnio na all znalazłam fajny orbitrek, tylko czy ja go teraz znajde... oo prosze http://allegro.pl/listing.php/search...ategory=110138 tylko troche duży...
Te orbitreki to te same, który ja mam tylko z nieco zmienioną obudową zewnętrzną. Ale rama jest identyczna, nawet te same obudowy na ramiona i poszczególne części, identyczne pokrętło, ramiona do trzymania i do pulsometru. Także mam mieszane uczucia. Zauważyłam, że ten orbitrek, który mam (hornet koweline) występuje pod paroma nazwami i często jest zmieniona kosmetyka tylko. Ten ma tylko nieco lepszy komputer, co by przemawiało na jego korzyść... Pewnie chińczycy produkują masowo i ludzie naklejają sobie tylko własną nazwę na niego


http://ania.megasportbielsko.pl/prze...0BE/pedal-.jpg na tym obrazku widać, że jest obudowa taka sama jak w moim xP to charakterystyczne koło...

Edytowane przez Ariada
Czas edycji: 2013-04-11 o 10:57
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 23:06   #635
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Orbitrek cz. II

Cytat:
Napisane przez Ashia87 Pokaż wiadomość
(...)
[/COLOR]No to sobie poćwiczyłam... 10 minut na orbim i pedał odpadł co najsmieszniejsze, tam gdzie mąż przyspawał to trzyma, rozwaliło sie po drugiej stronie "korbki". Łydka brudna od smaru, odarta... Ja prawie zeszłam na zawał jak wylądowałam jedną noga na podlodze, drążek w ręku... nosz ku*wa! Dzwoniłam do męża, jak przyjedzie z pracy to zobaczy i albo da sie jeszcze to naprawic albo też bede musiała szukac nowego nie mam na co kasy wydawac... jesooooo musze meble do sypialni kupic a tu jeszcze orbitrek
Dociągnęłam do 25 minut ćwiczeniami na ramiona, plecy, biceps, triceps, przysiady i nieudolnie próbując robic planki...
A jednak
Tylko czekam kiedy mój mi to zrobi, a wiem, że jego dni raczej są już policzone
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 06:31   #636
Ashia87
Rozeznanie
 
Avatar Ashia87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ślask
Wiadomości: 811
GG do Ashia87
Dot.: Orbitrek cz. II

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Te orbitreki to te same, który ja mam tylko z nieco zmienioną obudową zewnętrzną. Ale rama jest identyczna, nawet te same obudowy na ramiona i poszczególne części, identyczne pokrętło, ramiona do trzymania i do pulsometru. Także mam mieszane uczucia. Zauważyłam, że ten orbitrek, który mam (hornet koweline) występuje pod paroma nazwami i często jest zmieniona kosmetyka tylko. Ten ma tylko nieco lepszy komputer, co by przemawiało na jego korzyść... Pewnie chińczycy produkują masowo i ludzie naklejają sobie tylko własną nazwę na niego


http://ania.megasportbielsko.pl/prze...0BE/pedal-.jpg na tym obrazku widać, że jest obudowa taka sama jak w moim xP to charakterystyczne koło...
wiedziałam, że mi sie z jakims orbitrekiem te koło kojarzy... a roznica w cenie jest

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
A jednak
Tylko czekam kiedy mój mi to zrobi, a wiem, że jego dni raczej są już policzone
tzn wiesz co... on był najpierw na śrubie, potem mąż go przyspawał i na spawie trzyma. Rozpadło sie W tej korbie. ta sruba co wchodzi z jednej strony była przyspawana to poszła w środku... Mąż oczywiście twierdzi ze nie ma problemu i może to znowu przyspwac czy tam przykręcic... Ale pytałam jaką da mi gwarancje na to. 3 razy, 5 razy? co bede sie przygotowywac ze przy nastepnym treningu znowu zostane z drążkiem w ręce, pedał metr przede mną a ja z kroczem parę cm nad obudową...


Byłam wczoraj w poszukiwaniu orbitreka... Ku*wa nic w tych sklepach nie ma! Real - 1 orbitrek za 500zł w gorszym wykonaniu niz mój mechaniczny... Cerfur (przepraszam nei wiem jak sie pisze ) 2 orbitreki tej samej jakosci co w real.. Decatchlon - orbitreków dosc parę, ale większość firmy Domyos (najdroższy i w miarę taki fajny za 1500zł), potem nawet nie wiem co za firma i 1 York x220 za 1999zł. Bylam jeszcze w makro a tam 2 orbitreki (zaszaleli normalnie) i to 2 kettlery. Jeden za jakieś 2200zł i duuuuży, a drugi kettler cross m za dokładnie 1548,57zł... No dobra, pomijam już cene bo to jednak kettler, ale kolo ma 12kg co myslałam ze za taką cene to 14kg minimum... Nie zostaje mi chyba nic innego jak kupienie tego cross m... drogi ale solidny.
Najbardziej to mi sie podobało jak sprawdziłam sobie wymiary cross m a york x120. Bo niby york to takie małe i zgrabne urządzenie, a dla mnei kettler jest strasznie duży. Różnica między x120 a cross m to cross jest większy - długośc 3cm, szerokosc 7cm, wysokosc 8cm. Więc różnica praktycznie żadna, ale według mojego orbitreka to wszystko jest duże i masywne
nooo to sie rozpisałam... prosiłabym może o jakies Wasze opienie nt cross m jeżeli miałyście z nim do czynienia, bo jednak 1500zł drogą nie chodzi (szczególnie, ze na nowego mam odłożone 150zł )

Edytowane przez Ashia87
Czas edycji: 2013-04-12 o 06:33
Ashia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 14:33   #637
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Orbitrek cz. II

Ashia87 rozejrzyj się na allegro np. za używanym może..ja swojego wylicytowałam za jakieś grosze i pomykam trzeci rok dzień w dzień
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-12, 19:45   #638
Ashia87
Rozeznanie
 
Avatar Ashia87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ślask
Wiadomości: 811
GG do Ashia87
Dot.: Orbitrek cz. II

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Ashia87 rozejrzyj się na allegro np. za używanym może..ja swojego wylicytowałam za jakieś grosze i pomykam trzeci rok dzień w dzień
juz kupiłam jesooo jaki mercedes tylko musze sie przyzwyczaic bo naprawdę jest róznica... przesiadając sie z najzwyklejszego mechanicznego na kettlera... pochodziłam parę minut i płuca wypluwalam musze sie tylko dzisiaj nauczyc obsługi komputerka i jutro idę w trasę

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

ustawiłam sobie na 5 minut treningu. po 3:30 minutach myslałam ze padnę, ale dotrwałam do konca przez 5 minut przejechałam 0,77km i spaliłam 65kcal... puls na rączkach ok 120. nogi mnie boooolą
teraz dopiero widzę co to orbitrek
Ashia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 20:07   #639
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Orbitrek cz. II

No to super, że jesteś zadowolona Pewnie aż chce Ci się ćwiczyć Ja właśnie wróciłam z roweru, wreszcie, pierwszy raz w tym roku Orbitrek będzie nieco później.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 20:29   #640
Ashia87
Rozeznanie
 
Avatar Ashia87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ślask
Wiadomości: 811
GG do Ashia87
Dot.: Orbitrek cz. II

Zadowolona? jestem zakochana przed chwila znowu 5 minut i 70kcal dziwi mnie tylko to, że boli mnie tyłek
Ashia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 20:49   #641
IsabellexD
Raczkowanie
 
Avatar IsabellexD
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 410
Dot.: Orbitrek cz. II

75 minut na orbim przy Mamma Mia
__________________
http://www.never-loook-back.blogspot.com
Fit and healthy lifestyle
IsabellexD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-13, 08:21   #642
Ashia87
Rozeznanie
 
Avatar Ashia87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ślask
Wiadomości: 811
GG do Ashia87
Dot.: Orbitrek cz. II

Cytat:
Napisane przez IsabellexD Pokaż wiadomość
75 minut na orbim przy Mamma Mia
15 minut na orbim przy telewizorze i doopa mnie boli czy to jest normalne?
Ashia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 14:27   #643
7a1f522eb83de308935e9eb654607f24bf1b13c1_64013893eb394
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 6 625
Dot.: Orbitrek cz. II

u mnie wczoraj 70 minut. zaraz idę na 20.
7a1f522eb83de308935e9eb654607f24bf1b13c1_64013893eb394 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 15:28   #644
Ashia87
Rozeznanie
 
Avatar Ashia87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ślask
Wiadomości: 811
GG do Ashia87
Dot.: Orbitrek cz. II

a ja dzisiaj 30 minut na moim mercedesie i 400kcal
Ashia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 07:19   #645
Ashia87
Rozeznanie
 
Avatar Ashia87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ślask
Wiadomości: 811
GG do Ashia87
Dot.: Orbitrek cz. II

Doszłam do wniosku, że skoro mam nowego orbitreka to zobaczę róznicę w efektach między jednym a drugim. Zważyłam się, zmierzyłam wszystko co tylko można, zrobiłam nowe zdjęcia i zobaczymy jak cm polecą
z racji tego że w piątek miałam wolne od orbitreka, to dzisiaj wolnego nie ma i za jakąś godzinke wskakuje na conajmniej 30 minut
Ashia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 20:22   #646
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Orbitrek cz. II

Cytat:
Napisane przez Ashia87 Pokaż wiadomość
Doszłam do wniosku, że skoro mam nowego orbitreka to zobaczę róznicę w efektach między jednym a drugim. Zważyłam się, zmierzyłam wszystko co tylko można, zrobiłam nowe zdjęcia i zobaczymy jak cm polecą
z racji tego że w piątek miałam wolne od orbitreka, to dzisiaj wolnego nie ma i za jakąś godzinke wskakuje na conajmniej 30 minut
Coś tak czułam, że nowy sprzęt Ciebie zmotywuje jeszcze bardziej
U mnie tak jak wczoraj, czyli był rower, później orbi
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 08:23   #647
Ashia87
Rozeznanie
 
Avatar Ashia87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ślask
Wiadomości: 811
GG do Ashia87
Dot.: Orbitrek cz. II

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Coś tak czułam, że nowy sprzęt Ciebie zmotywuje jeszcze bardziej
U mnie tak jak wczoraj, czyli był rower, później orbi
a no zmotywował
dzisiaj 35 minut i spalone 450kcal + biceps, triceps, ramiona i brzuszki
Ashia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 06:58   #648
Ashia87
Rozeznanie
 
Avatar Ashia87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ślask
Wiadomości: 811
GG do Ashia87
Dot.: Orbitrek cz. II

Zrobiłam jeszcze wczoraj wieczorem 30 minut i 390kcal
Dzisiaj jade z psiną do fryzjera, więc mogłabym się nie wyrobić. Zobaczę czy dostane okres - jak nie to wieczorem znowu jadę uwieelbiam mojego nowego orbitreka
Ashia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 08:43   #649
kaska1980
Rozeznanie
 
Avatar kaska1980
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 615
Dot.: Orbitrek cz. II

Ashia ty nieźle dajesz czadu na tym nowym sprzęcie. Ja w 30 minut daję radę tylko 300 kcal.
Swoją drogą to kilka dni już nie jeździłam. Chodzę teraz 3 razy w tyg na fitnes (ABT i TBC) a w weekendy często wyjeżdzam więc orbi odpoczywa ode mnie
__________________
Nasze ząbki

http://s2.pierwszezabki.pl/042/0424849b0.png?7651


Therm Line Forte - moje recenzje
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=681428
kaska1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-16, 11:48   #650
ileenka
Raczkowanie
 
Avatar ileenka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 241
Dot.: Orbitrek cz. II

Cytat:
Napisane przez Ashia87 Pokaż wiadomość
Zrobiłam jeszcze wczoraj wieczorem 30 minut i 390kcal
Dzisiaj jade z psiną do fryzjera, więc mogłabym się nie wyrobić. Zobaczę czy dostane okres - jak nie to wieczorem znowu jadę uwieelbiam mojego nowego orbitreka
a ten mercedes to dokładniej jaki model?
ileenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 14:53   #651
Ashia87
Rozeznanie
 
Avatar Ashia87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ślask
Wiadomości: 811
GG do Ashia87
Dot.: Orbitrek cz. II

Cytat:
Napisane przez kaska1980 Pokaż wiadomość
Ashia ty nieźle dajesz czadu na tym nowym sprzęcie. Ja w 30 minut daję radę tylko 300 kcal.
Swoją drogą to kilka dni już nie jeździłam. Chodzę teraz 3 razy w tyg na fitnes (ABT i TBC) a w weekendy często wyjeżdzam więc orbi odpoczywa ode mnie
zdolna jestem ale to tez chyba zależy od wagi koła zamachowego? czym cięższy tym więcej sie spala?

Cytat:
Napisane przez ileenka Pokaż wiadomość
a ten mercedes to dokładniej jaki model?
mercedes kettler cross m wiem wiem, że nic szczególnego bo naltańszy model kettlera dostepny w makro ale mnie wystarczy jak 2 lata pochodzi i sie nie zepsuje
Ashia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 23:20   #652
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Orbitrek cz. II

Ja akurat nie wierzę licznikom kcal każdy pokazuje inaczej więc po przewertowaniu wielu źródeł uśredniłam swoje poczynania w średnim tempie na ok 500kcal na godzinę
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 10:17   #653
Ashia87
Rozeznanie
 
Avatar Ashia87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ślask
Wiadomości: 811
GG do Ashia87
Dot.: Orbitrek cz. II

Na jakiejś stronie ostatnio sprawdzałam ile spala sie kcal w trakcie 30 min spaceru ze średnią prędkościa 10km/h i wyszło ok 500 (chyba nawet więcej, ale nie chce kłamac)...
Zrobiłam wczoraj 30 minut orbitreka + biceps, triceps, ramiona, plecy, brzuszki i skłony... Dzisiaj rano miałam problem żeby wstac bo wszystko mnie bolało jednak cwiczenia 2 razy dziennie + następny dzien - nie sa dla mnie... zobacze wieczorem czy bede miaal tyle siły zeby machac nogami 30 minut na orbim, jak nie to 10-15min i staly zestaw czyli biceps, triceps, ramiona, plecy, brzuszki...
Najbardziej to mi sie podoba, ze teraz juz sobie tylko tak macham tymi moimi hantelkami po 2kg i jakos specjalnie to mnie to nie rusza na ramionach czuje bardzo mocno, ale biceps, triceps to pikus
Ashia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 23:18   #654
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Orbitrek cz. II

Cytat:
Napisane przez Ashia87 Pokaż wiadomość
Na jakiejś stronie ostatnio sprawdzałam ile spala sie kcal w trakcie 30 min spaceru ze średnią prędkościa 10km/h i wyszło ok 500 (chyba nawet więcej, ale nie chce kłamac)...
Zrobiłam wczoraj 30 minut orbitreka + biceps, triceps, ramiona, plecy, brzuszki i skłony... Dzisiaj rano miałam problem żeby wstac bo wszystko mnie bolało jednak cwiczenia 2 razy dziennie + następny dzien - nie sa dla mnie... zobacze wieczorem czy bede miaal tyle siły zeby machac nogami 30 minut na orbim, jak nie to 10-15min i staly zestaw czyli biceps, triceps, ramiona, plecy, brzuszki...
Najbardziej to mi sie podoba, ze teraz juz sobie tylko tak macham tymi moimi hantelkami po 2kg i jakos specjalnie to mnie to nie rusza na ramionach czuje bardzo mocno, ale biceps, triceps to pikus
Teraz znalazłam coś takiego:

http://www.fitness-odchudzanie.pl/orbitrek_kalorie.html

Gdybym spalała podczas spaceru przez godzinę 1000kcal to chyba już bym zaniknęła bo w tym układzie na orbim spala się zapewne dużo więcej, nie jest to raczej możliwe. Kiedyś, jak sprawiłam sobie orbiego porównywałam różne źródła i tak uśredniając wyszło coś ok tego, co pokazuje powyższy link, wydaje mi się, że te dane mogą być prawdopodobne[COLOR="Silver"]

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2013-04-17 o 23:20
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 06:08   #655
Ashia87
Rozeznanie
 
Avatar Ashia87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ślask
Wiadomości: 811
GG do Ashia87
Dot.: Orbitrek cz. II

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Teraz znalazłam coś takiego:

http://www.fitness-odchudzanie.pl/orbitrek_kalorie.html

Gdybym spalała podczas spaceru przez godzinę 1000kcal to chyba już bym zaniknęła bo w tym układzie na orbim spala się zapewne dużo więcej, nie jest to raczej możliwe. Kiedyś, jak sprawiłam sobie orbiego porównywałam różne źródła i tak uśredniając wyszło coś ok tego, co pokazuje powyższy link, wydaje mi się, że te dane mogą być prawdopodobne[COLOR="Silver"]
ja mam troche wiecej niz 70kg wiec u mnie wszystko jest możliwe ale ja zostaje przy teorii, że spalanie zalezy od wagi koła zamachowego i prędkości (nie wliczając wagi, wieku itd), bo jednak czym cięższe koło, tym mocniej trzeba pedały naciskac a to przenosi sie na spalanie kcal. Prędkość - ja chodze na orbim z prędkością 10-11km/h a to tez robi wiecej niż chodzenie 5km/h...
Ashia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 17:42   #656
creativve
Rozeznanie
 
Avatar creativve
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 872
Dot.: Orbitrek cz. II

Melduje, że juz czwarty dzien z rzędu ćwiczę na orbitreku. Stawiam na systematyczność rożnie to przekłada się na km, najmniej było 6 km najwięcej przebytych - 11 km , dużo zależy od dnia, tez tak macie? do tego dołączyłam ćwiczenia na pośladki, na boczki, brzuch, skalpel i tak codziennie próbuje dołączyć jakieś ćwiczenia do orbitreka.
Zdziwiłam się, bo ja na orbitreku wykręcam 21 km/h, ale ja na niższym obciażeniu, dokladnie na 3 z 8 stopniowej skali, nie chce wyrobić sobie mięśni tylko zrzucić tłuszczyk, mam nadzieje, ze to się przekładać będzie na wyniki. A jeśli mowa o spalonych kaloriach to wypada mi średnio 250
creativve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 19:23   #657
Ashia87
Rozeznanie
 
Avatar Ashia87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ślask
Wiadomości: 811
GG do Ashia87
Dot.: Orbitrek cz. II

ja nie wytrzymam z tymi orbitrekami mam 8 stopniową skale, koło 12kg a na najniższym biegu wyciągam maksymalnie 11,5km/h i to macham nogami nieźle o kcal sie nie wypowiadam
Ashia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 10:53   #658
_Saphira_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 7
Dot.: Orbitrek cz. II

Witam
Ja od poniedziałku zaczęłam ćwiczenia na orbim. Zaczęłam bardzo skromnie od 10 mniut i codziennie dodaje sobie 2 minuty. Żeby utrzymać tętno na poziome 60%-70% HRmax mogę iść zaledwie z predkością 5,5km/h, ale obciążenie jest większe, bo ćwiczę na programie treningowym. Jak przeczytałam jakie prędkości osiagacie, to poszłam sprawdzić- na najmniejszym obciążeniu (koło 9kg) dałam radę 11,5- ale miałam wrażenie, że orbi zaraz mi odjedzie. Szybkie tempo, że moje nogi nadążały, to 8,5km/h, ale teraz boli mnie kręgosłup, więc muszę uważać. Podziwiam Wasze prędkości, choć wiem, że każdy sprzęt jak i komputerek jest inny-zoabczę jak bedę sobie radzic za miesiąc.
Także ze względu na kregosłup i kolana zaczełam od 10minut. Musze uważać, ale 30minut już niedługo nie powinno byc problemem.
_Saphira_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 11:28   #659
Ashia87
Rozeznanie
 
Avatar Ashia87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ślask
Wiadomości: 811
GG do Ashia87
Dot.: Orbitrek cz. II

Cytat:
Napisane przez _Saphira_ Pokaż wiadomość
Witam
Ja od poniedziałku zaczęłam ćwiczenia na orbim. Zaczęłam bardzo skromnie od 10 mniut i codziennie dodaje sobie 2 minuty. Żeby utrzymać tętno na poziome 60%-70% HRmax mogę iść zaledwie z predkością 5,5km/h, ale obciążenie jest większe, bo ćwiczę na programie treningowym. Jak przeczytałam jakie prędkości osiagacie, to poszłam sprawdzić- na najmniejszym obciążeniu (koło 9kg) dałam radę 11,5- ale miałam wrażenie, że orbi zaraz mi odjedzie. Szybkie tempo, że moje nogi nadążały, to 8,5km/h, ale teraz boli mnie kręgosłup, więc muszę uważać. Podziwiam Wasze prędkości, choć wiem, że każdy sprzęt jak i komputerek jest inny-zoabczę jak bedę sobie radzic za miesiąc.
Także ze względu na kregosłup i kolana zaczełam od 10minut. Musze uważać, ale 30minut już niedługo nie powinno byc problemem.
Witam kolejna orbitrekowiczkę
Zaczynaj powolutku, mozesz dojść do 20 minut i utrzymac to np przez tydzien i ponownie zwiekszyc np o 5 minut itd
Jakiego masz rumaka?
Ashia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 13:15   #660
_Saphira_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 7
Dot.: Orbitrek cz. II

Domyos VE710- koło 9kg, 10 programów (co mi w zupełności wystarczy), ciężki- 55kg, ale nie dla wysokiej osoby-myslę, że max do 180cm, cichy (jak na razie), płynnie chodzi. Niestety u mnie jakieś lewe Makro, bo chciałam jakiegos Ketlera zobaczyć a nie było ani jednego orbiego, w Decathlonie żadnych Yorków, więc został Domyos- wygląda naprawde porządnie- zobaczymy w przyszłości
_Saphira_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-20 21:15:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:40.