Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-31, 19:34   #1921
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Totalna masakra na twarzy, pomocy!

Spróbuj też domową maskę nawilżającą z jogurtu naturalnego i miodu, oliwy z oliwek też możesz dodać. A tak to czekać na dermatologa i myć twarz tylko delikatnymi rzeczami.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 12:20   #1922
alginka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6
strallergium czy ktoś zna

Czy ktoś może zna ten lek strallergium, jest używany na azs, jeśli coś wiecie, albo stosujecie napiszcie proszę, wiem, że były jakieś badania u profesora Kaszuby w Łodzi. Czy jest skuteczny i czy działa szybko. Mam azs od 11 lat z dość ciężkim sezonowym przebiegiem i ratuję się czym mogę, a póki co nic mi nie pomaga nawet w 50%
Dzięki za każdą informację. Pozdrawiam
alginka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 19:14   #1923
alginka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6
Dot.: strallergium czy ktoś zna

Dziewczyny, naprawdę żadna z Was tego nie zna? Zależy mi na rzetelnej opinii o strallergium, podobno te tabletki szybko i skutecznie działają na azs, help napiszcie coś....
alginka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 20:06   #1924
WhiteSmile
Raczkowanie
 
Avatar WhiteSmile
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 123
Łysienie androgenowe, POMOCY !

Mam 17 lat, stwierdzone PCOS i łysienie androgenowe. To co mam na głowie to dosłownie 3 włosy na krzyż, czubek i grzywka już prawie łyse, tylko włosów z tyłu jest ciut więcej. Włosy sypią się garściami, dosłownie garściami . O której kolwiek bym przeczesała włosy ręką to wyciągnę kłębek i tak za każdym razem. Przed myciem wyczesze wszystko, podczas mycia też wyciągnę, i po myciu drugie tyle, podczas dnia sytuacja się nie zmienia. Nie ważne czy chodzę w kucyku, koczku czy rozpuszczonych.

Stosowałam Dermene i Dermena Men, Jantar, Wody pokrzywowe/brzozowe, ampułki z rzepy, radical. Nic nie pomaga. Po obydwu dermenach doznałam olbrzymiego szczypania i świądu skóry głowy, myłam 4 razy nimi i za każdym razem sytuacja się powtarzała.

Łykam:
- Cynk Forte (Zyncas)
- Wit A
- Wit B5
- Żelazo (mialam niedobor)
-Jeanine (anty)

Loxon, Piloxidil itp odpadają, bo mam spory hirsutyzm na twarzy.
WhiteSmile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 13:15   #1925
ewelinaszefowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 7
Dot.: Łysienie androgenowe, POMOCY !

Mam to samo co Ty plus niedoczynność tarczycy. Po anty poziom testosteronu się unormował, tarczycę też mam wyciszoną, a mimo tego włosy po prostu garściami wychodzą. Postanowiłam trochę zainwestować i kupiłam szampon marki Ducray Anaphase oraz z tej samej serii kapsułki do połykania i ampułki do wcierania w skórę głowy. Dodatkowo łykam drożdżowe tabletki (źródło witamin z grupy B). Cała kuracja trwa ok. 3 tygodni, ale na większe efekty trzeba ponoć poczekać do 3 miesięcy (oby coś na głowie zostało). Zauważyłam minimalną poprawę. Podczas czesania wypada znacznie mniej włosów, przestałam też "siać" nimi za sobą. Mam nadzieję, że ta kuracja poskutkuje. Tobie WhiteSmile życzę powodzenia w walce z wypadaniem, bo zdaję sobie sprawę z frustracji jaką przeżywasz.
ewelinaszefowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 17:21   #1926
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Łysienie androgenowe, POMOCY !

Tu jest wątek o min. takim łysieniu:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=678188&page=156
Trochę czytania, ale warto.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 13:16   #1927
ileenka
Raczkowanie
 
Avatar ileenka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 241
Dot.: Czerwona plama na zgieciu lokcia od wewnetrznej strony

kurczę, mam podobny problem a mianowicie mojemu TŻowi niedawno pojawiły się czerwone plamy na rękach, Mają ok 2 cm średnicy, są czerwone i mają chropowatą,suchą powierzchnię. Jedna z największych plam na ok 3-4cm średnicy i wyraźnie się łuszczy. Nie wiem co to może być i skąd się nagle pojawiło, bo nie było żadnej zmiany proszku/mydła itp.
Od kilku dni natłuszcza to Linomagiem ale żadnej poprawy nie widać.
Dołączam zdjęcia (robione są po natłuszczeniu, plamy normalnie są suche) - może ktoś się z tym spotkał i wie co to jest?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20130930_211719.jpg (69,0 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20130930_211650.jpg (49,1 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20130930_211708.jpg (90,5 KB, 40 załadowań)
ileenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-03, 12:01   #1928
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Czerwona plama na zgieciu lokcia od wewnetrznej strony

Cytat:
Napisane przez ileenka Pokaż wiadomość
kurczę, mam podobny problem a mianowicie mojemu TŻowi niedawno pojawiły się czerwone plamy na rękach, Mają ok 2 cm średnicy, są czerwone i mają chropowatą,suchą powierzchnię. Jedna z największych plam na ok 3-4cm średnicy i wyraźnie się łuszczy. Nie wiem co to może być i skąd się nagle pojawiło, bo nie było żadnej zmiany proszku/mydła itp.
Od kilku dni natłuszcza to Linomagiem ale żadnej poprawy nie widać.
Dołączam zdjęcia (robione są po natłuszczeniu, plamy normalnie są suche) - może ktoś się z tym spotkał i wie co to jest?
To jest atopowe zapalenie skóry, sama takie miałam. Czy tak ciężko jest umówić się do lekarza, nawet do rodzinnego? Do dermatologa czasem sie czeka miesiąc, ale przynajmniej da leki, nie warto leczyć AZS ja własną rękę.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 13:56   #1929
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Czerwona plama na zgieciu lokcia od wewnetrznej strony

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
To jest atopowe zapalenie skóry, sama takie miałam. Czy tak ciężko jest umówić się do lekarza, nawet do rodzinnego? Do dermatologa czasem sie czeka miesiąc, ale przynajmniej da leki, nie warto leczyć AZS ja własną rękę.
Dokładnie. Ja mam taki sam objaw AZS.
ileenka - Linomagiem tego nie wyleczysz, konieczna jest wizyta u lekarza.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 18:17   #1930
ileenka
Raczkowanie
 
Avatar ileenka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 241
Dot.: Czerwona plama na zgieciu lokcia od wewnetrznej strony

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
To jest atopowe zapalenie skóry, sama takie miałam. Czy tak ciężko jest umówić się do lekarza, nawet do rodzinnego? Do dermatologa czasem sie czeka miesiąc, ale przynajmniej da leki, nie warto leczyć AZS ja własną rękę.
Tylko, że te plamy prawdopodobnie wyszły gdy TŻ zachlapał sobie te miejsca w pracy chłodziwem. Występują one tylko na zgięciach rąk, codziennie są natłuszczane ale niestety nic nie pomaga a jedynie zaczynają wyglądać jak strupki, tzn w niektórych miejscach zbiera się pod skórą krew.
TŻ ma już umówioną wizytę u dermatologa. Czy AZS to choroba na całe życie??

Edytowane przez ileenka
Czas edycji: 2013-10-10 o 13:32
ileenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 08:55   #1931
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Czerwona plama na zgieciu lokcia od wewnetrznej strony

Cytat:
Napisane przez ileenka Pokaż wiadomość
Tylko, że te plamy prawdopodobnie wyszły gdy TŻ zachlapał sobie te miejsca w pracy chłodziwem. Występują one tylko na dłoniach, codziennie są natłuszczane ale niestety nic nie pomaga a jedynie zaczynają wyglądać jak strupki, tzn w niektórych miejscach zbiera się pod skórą krew.
TŻ ma już umówioną wizytę u dermatologa. Czy AZS to choroba na całe życie??
Tak, na całe zycie - zdarzaja się natomiast dluższe lub krótsze okresy uspokojenia skóry - co też zależy od wielu czynników.

Z tego co mówisz, o zachlapaniu chłodziwem, może to być alergia kontaktowa na jakiś składnik tego preparatu, którym sieTZ zachlapał. Dobrze, ze się umówił do dermatologa i niech nie zapomni o tym powiedzieć. Samo natłuszczanie może nie pomóc, zwłaszcza jeśli problem występuje również na dłoniach, które non stop maja styczność z wodą i rozmaitymi chemikaliami.

A z innej beczki, tym razem ja się pożalę: zrobiła mi się totalna masakra pod oczami, bez makijażu wyglądam jakby mnie kto pobił + koszmarne zmarszki - skóra +10 lat starsza niż reszta twarzy
Pielęgnuję tym, co zawsze, jak dotąd bez efektów i powoli szlag mnie trafia, bo podkład korzystnego działania nie ma, a między ludźmi jednak muszę przynajmniej usiłować jakoś wyglądać....
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-10, 13:36   #1932
ileenka
Raczkowanie
 
Avatar ileenka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 241
Dot.: Czerwona plama na zgieciu lokcia od wewnetrznej strony

Hmm tak się jeszcze zastanawiamy czy to może nie jest alergia na kota? Ok.4 miesięcy temu wzięliśmy 2 koty pod swój dach. Tż nie ma typowych objawów alergii na koty tj. kichanie, duszności, łzawienie oczu. Tylko właśnie te nieschodzące czerwone plamy... może to jakieś początkowe stadium? Jest to w ogóle możliwe?? mam nadzieję, że to jednak nie ma nic wspólnego z kotami Jak w ogóle można to sprawdzić?
ileenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 13:37   #1933
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Czerwona plama na zgieciu lokcia od wewnetrznej strony

Cytat:
Napisane przez ileenka Pokaż wiadomość
Hmm tak się jeszcze zastanawiamy czy to może nie jest alergia na kota? Ok.4 miesięcy temu wzięliśmy 2 koty pod swój dach. Tż nie ma typowych objawów alergii na koty tj. kichanie, duszności, łzawienie oczu. Tylko właśnie te nieschodzące czerwone plamy... może to jakieś początkowe stadium? Jest to w ogóle możliwe?? mam nadzieję, że to jednak nie ma nic wspólnego z kotami Jak w ogóle można to sprawdzić?
Iść do alergologa i zrobić testy.
Ludzie, czy Wy się boicie iść do lekarza? My tu nie jesteśmy diagnostami, zwłaszcza na podstawie fotografii, z takimi pytaniami to się idzie do specjalisty.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 13:59   #1934
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Czerwona plama na zgieciu lokcia od wewnetrznej strony

Cytat:
Napisane przez ileenka Pokaż wiadomość
Hmm tak się jeszcze zastanawiamy czy to może nie jest alergia na kota? Ok.4 miesięcy temu wzięliśmy 2 koty pod swój dach. Tż nie ma typowych objawów alergii na koty tj. kichanie, duszności, łzawienie oczu. Tylko właśnie te nieschodzące czerwone plamy... może to jakieś początkowe stadium? Jest to w ogóle możliwe?? mam nadzieję, że to jednak nie ma nic wspólnego z kotami Jak w ogóle można to sprawdzić?
Nie szukaj pomocy w diagnozie na forach; To najgorsze, co możesz zrobić - jeśli chodzi o problemy dermatologiczne. Zależy Tobie na zdrowiu bliskiej osoby - znajdźcie specjalistę i podczas wizyty u niego zadajcie wszystkie pytania, które Was trapią.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 15:52   #1935
ileenka
Raczkowanie
 
Avatar ileenka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 241
Dot.: Czerwona plama na zgieciu lokcia od wewnetrznej strony

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Iść do alergologa i zrobić testy.
Ludzie, czy Wy się boicie iść do lekarza? My tu nie jesteśmy diagnostami, zwłaszcza na podstawie fotografii, z takimi pytaniami to się idzie do specjalisty.
Zdaję sobie sprawę, że z forum za dużo się nie dowiem, TŻ ma umówioną wizytę u dermatologa jak już wcześniej pisałam. Wiem też, że gdy TŻ dermatologowi powie, że mamy koty to od razu one będą winowajcami... (już miałam taką sytuację a chodziło o zupełnie coś innego niż koty). Pytałam, bo może ktoś miał do czynienia już z taką sytuacją i może się podzielić swoim doświadczeniem.
ileenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 22:32   #1936
koralinda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 7
Unhappy Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Witam wszstkich!!! Właśnie jestem w trakcie leczenia ŁZS lub AZS (moja dermatolog nie była pewna, gdyż miałam objawy pasujące zarówno dla jednego i drugiego) i po smarowaniu kremem - ELIDEL na dzień i na noc pięknie zszedł mi rumień i zaczerwienienie! Dodatkowo zauważyłam znaczną poprawę stanu mojej skóry! Jestem w szkoku, ponieważ wg mnie krem działa jakoś dziwnie "liftingująco" oraz od 2 tygodni, gdy go stosuję nie pojawił mi się żaden niechciany wyprysk ani żaden zaskórnik!!! Pory są zamknięte, wągry zniknęły... Nawet przestałam na ten czas używać żeli odblokowujących pory, których dotąd używałam, bo nie ma takiej potrzeby!! Boję się go teraz odstawić!!! Czy według was powinnam szukac teraz jakiegoś kremu o takim samym składzie tylko po prostu bez substancji czynnej?? Czy wobec tego moje wcześniejsze kremy wszystkie są "zapychaczami"??? Bo dodam, ze uzywam zawsze tylko aptecznych dermokosmetyków... bioderma/la roche posay/phisiogel.... albo Elocom jeszcze... proszę o pomoc co mam stosować po odstawieniu tego kremu ????????????????????????? ???????????????
koralinda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 10:24   #1937
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Elidel nie ma działania liftingującego, jeśli juz to wysuszające, zwłaszcza jeśli jest stosowany na "gołą" skórę i nie używasz na wierzch niczego natłuszczajacego. Elocom tym bardziej, to jeden z silniejszych sterydów i nie powinno się go stosować długofalowo.

Nawiasem mówiąc, czy żaden dermatolog nie wpadł na pomysł, zeby przepisując preparaty na AZS, zwłaszcza sterydowe, uprzedzać o skutkach ich stosowania? Nie każdy ma w zwyczaju czytać ulotki....
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 13:43   #1938
talala_90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Czy ktoś z Was słyszał albo może robił badania na nietolerancję pokarmową?

Zastanawiam się ogólnie czy jeśli by znaleźć czynnik uczulający AZS by minęło?

Mam tą okropną alergię od 7 roku życia (teraz 23). Na początku były to różne pokarmy, trawy, roztocza, grzyby, pierze itd. Śpię pod antyalergiczną kołdrą, sprzątam pokój bardzo często, wietrze itp.

Byłam u różnych lekarzy, odczulałam się 5 lat na trawy-zakończyłam odczulanie gdyż nie zauważyłam spektakularnych efektów. Co prawda katar, łzawienie oczu i kaszel minął ale może w 50%.
Teraz mam okropne problemy ze skórą: twarz, szyja, kąciki ust (to moja zmora życiowa), uczulenie w zgięciach rąk, nadgarstki, dłonie. Uczulenie raz znika, raz pojawia się. Co dziwne, uczulenie w zgięciach rąk strasznie się nasiliło po przerwaniu odczulania!!!
Wydaję mi się, że to jedzenie...ale co? Nie jestem w stanie znaleźć tego sama. Kiedyś jadłam kaszę przez tydzień i zaczęłam wprowadzać pokarmy-efekt? Uczulenie po pomidorach. Odstawiłam pomidory na rok a po roku podstawowe testy pokarmowe wykazały brak uczulenia na cokolwiek.

W poniedziałek poszłam prywatnie do alergolog usłyszałam-nie ma rady. Jedynie odpowiednia dieta i pielęgnacja skóry. Czy Wasi lekarze też są bezradni? Czy naprawdę nie ma sposobu aby dowiedzieć się skąd to pieroństwo się bierze???

No i właśnie, kiedyś przypadkiem wpadłam na artykuł o testach na nietolerancję pokarmową, ksozt 1500-2000zł (sporo ;/), analiza 200 produktów spożywczych. Czy ktoś coś słyszał na ten temat?

Chciałam jeszcze zapytać czy zażywa ktoś Xyzal i Singular? Dostałam od Szanownej Pani alergolog i niestety...zawroty głowy, senność, zaburzenia widzenia-a zauważyłam, że objawy zaczęły na chwilę ustępować
Wcześniej usypiająco działał na mnie alertec czy coś takiego.

Czy naprawdę została mi tylko odpowiednia dieta?
Wyeliminowanie: ostrych przypraw, pomidorów, owoców egzotycznych i cytrusowych, kwaśnych rzeczy, orzechów, słodyczy...itp itd Matko, co jeść? Ryż i kaszę na zmianę?

Napiszcie, co Wasi lekarze mówią o tym AZS. Kiedyś będę chciała wziąć ślub i co? Pójdę do otłarza z wielkimi kątami przy ustach
talala_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 14:21   #1939
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez talala_90 Pokaż wiadomość
Czy ktoś z Was słyszał albo może robił badania na nietolerancję pokarmową?

Zastanawiam się ogólnie czy jeśli by znaleźć czynnik uczulający AZS by minęło?

Mam tą okropną alergię od 7 roku życia (teraz 23). Na początku były to różne pokarmy, trawy, roztocza, grzyby, pierze itd. Śpię pod antyalergiczną kołdrą, sprzątam pokój bardzo często, wietrze itp.

Byłam u różnych lekarzy, odczulałam się 5 lat na trawy-zakończyłam odczulanie gdyż nie zauważyłam spektakularnych efektów. Co prawda katar, łzawienie oczu i kaszel minął ale może w 50%.
Teraz mam okropne problemy ze skórą: twarz, szyja, kąciki ust (to moja zmora życiowa), uczulenie w zgięciach rąk, nadgarstki, dłonie. Uczulenie raz znika, raz pojawia się. Co dziwne, uczulenie w zgięciach rąk strasznie się nasiliło po przerwaniu odczulania!!!
Wydaję mi się, że to jedzenie...ale co? Nie jestem w stanie znaleźć tego sama. Kiedyś jadłam kaszę przez tydzień i zaczęłam wprowadzać pokarmy-efekt? Uczulenie po pomidorach. Odstawiłam pomidory na rok a po roku podstawowe testy pokarmowe wykazały brak uczulenia na cokolwiek.

W poniedziałek poszłam prywatnie do alergolog usłyszałam-nie ma rady. Jedynie odpowiednia dieta i pielęgnacja skóry. Czy Wasi lekarze też są bezradni? Czy naprawdę nie ma sposobu aby dowiedzieć się skąd to pieroństwo się bierze???

No i właśnie, kiedyś przypadkiem wpadłam na artykuł o testach na nietolerancję pokarmową, ksozt 1500-2000zł (sporo ;/), analiza 200 produktów spożywczych. Czy ktoś coś słyszał na ten temat?

Chciałam jeszcze zapytać czy zażywa ktoś Xyzal i Singular? Dostałam od Szanownej Pani alergolog i niestety...zawroty głowy, senność, zaburzenia widzenia-a zauważyłam, że objawy zaczęły na chwilę ustępować
Wcześniej usypiająco działał na mnie alertec czy coś takiego.

Czy naprawdę została mi tylko odpowiednia dieta?
Wyeliminowanie: ostrych przypraw, pomidorów, owoców egzotycznych i cytrusowych, kwaśnych rzeczy, orzechów, słodyczy...itp itd Matko, co jeść? Ryż i kaszę na zmianę?

Napiszcie, co Wasi lekarze mówią o tym AZS. Kiedyś będę chciała wziąć ślub i co? Pójdę do otłarza z wielkimi kątami przy ustach
Istotą AZS jest zmienność alergenów, więc nic nie poradzisz. Największą rolę odgrywa psychika, im mniej stresu, tym mniejsze uczulenie.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-16, 15:59   #1940
yasuole
Rozeznanie
 
Avatar yasuole
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 592
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Witam , czy ma ktoś do sprzedania protopic 0,03% ??
__________________
BLOCZEK


yasuole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 16:08   #1941
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Sprzedaż na wątku jest zabroniona.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 16:11   #1942
yasuole
Rozeznanie
 
Avatar yasuole
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 592
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Sprzedaż na wątku jest zabroniona.
to tylko pytanie
__________________
BLOCZEK


yasuole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 18:27   #1943
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez yasuole Pokaż wiadomość
to tylko pytanie
I padła jedyna słuszna odpowiedź
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 14:00   #1944
talala_90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Czy zna ktoś jakąś dobrą lekturę o AZS? chętnie bym coś poczytała o tej naszej chorobie.
talala_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 14:14   #1945
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Wpisz w google "atopowe zapalenie" to Ci wyskoczy. Forum o tej nazwie zawiera sporo przydatnych informacji.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 08:25   #1946
talala_90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Wujek google pokazuje zbyt dużo lektur, myślałam, że może któraś z Was poleci coś naprawdę wartego zachodu.
talala_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 07:21   #1947
MaksiuAlergik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 8
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Witajcie. Jestem mamą 7-letniego atopika, z bardzo ciężką postacią. Z chorobą zmagamy się już ponad 6 lat. Ciągle nie jest dobrze. Mamy dietę, badania, maści, kremy, sterydziki(tych ostatnio ograniczam się używać) stosuję bielizne comfifast ale tylko jedna warstwę w wersji"na sucho" dla lepszego wchłaniania maści. przechodzimy ostatnio zakażaniea skóry. Jest jeszcze gorzej niż było. Ciągle zastanawiam się co jeszcze mogę zrobić, by dziecku żyło się lepiej. W aptece wyprubowałam już chyba wszystko. Cud nie nastąpił. Z maści robionych oczywiście z hydrocortyzonem działa ale jak już wspominałam nie chcę już jej stosować po przeczytaniu strony http://www.itsan.org/, mam opory. Może u nas to już uzależnienie od sterydów? Chciałabym cofnąć czas i z dotychczasową wiedzą zadbać o dziecko, bo niestety stwierdzam że nas zaniedbano. Nikt nie uswiadomił mi jak wielki to problem. Ciągle slyszałam " proszę się nie martwić jak skończy 3 lata"...potem"5 lat" to minie i nie mija nadal, a on cierpi a ja nie umiem pomogdzić się z jego cierpieniem

Edytowane przez MaksiuAlergik
Czas edycji: 2014-03-09 o 11:44
MaksiuAlergik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 19:33   #1948
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Wpisz w google "atopowe zapalenie" to Ci wyskoczy. Forum o tej nazwie zawiera sporo przydatnych informacji.
niestety forum od conajmniej tygodnia nie działa. mają jakieś prace chyba. nie wiem, bo nie uprzedzali. zamkneli forum i już

witojcie. z atopią zmagam się od dziecka. o ile wczesniej to były delikatne objawy, niewymagające interwencji lekarza to teraz jest skaranie boskie. rany najpierw są to czerwone swędzące rumienie, które się sączą aby zakończyć łuszczeniem. po pierwszym "napadzie" remizja trwała prawie rok, to teraz mam najwyżej miesiąc spokoju jak się uda. czasem mi się nadkażają. elidel zdaje się, niedługo przestanie działać (na początku był wielkim objawieniem, teraz potrzebuje czasu aby wygoić rany). flarex już też powoli (steryd do oczu), antyhistaminowych brać nie mogę... już nie wiem co robić. łykam olej lniany i nic. nie jem chemii, wszystko robię sama, piję wodę i herbaty. wszystko robię w rękawiczkach nitrylowych...

czy wiecie co zrobić aby remisje były dłuższe? skóra nie ma czasu odpocząć po lekach i zmianach a tu nowe.

@maksiualergik: bierze leki antyhistaminowe? czytałam, że wielu osobom pomaga. wśród atopików powoli powstaje "moda" na elidel i protopic. niestety są to drogie leki, jednakże mają mniej skutków ubocznych niż sterydy. wprawdzie niektórzy podnoszą larum - bo pewna grupa biorących lek zachorowała na raka skóry, ale żadne badanie nie potwierdzają związku między lekiem a rakiem. może organizm się doo sterydów przyzwyczaił? z domowych sposobów to kąpiel w kisielu lniamym, płatkach owsianych, smarowanie olejami m. in.: arganowym i migdałowym. Pewien lekarz stwierdził, że wyleczył kobietę z atopii za pomoca olejów arganowego i z czarnuszki przyjmowanych doustnie.
niestety to jest taka choroba. albo się człowiek przyzwyczai albo zastrzeli. Ja jestem bliżej chyba tego drugiego.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.

Edytowane przez pannaatopowa
Czas edycji: 2013-12-29 o 19:40
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 19:54   #1949
MaksiuAlergik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 8
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

elidel na nas nie działa a protopić-mamy kłopoty bakteryjne wieć też odpada. "fajny" jest elocom ale no niestety steryd. piliśmy przez rok olej lniany budwingowy, braliśmy aloes i rożne kombinacje priobiotyków. smarowaliśmy się masłem karite, olejem lnianym, tamanu, arganowego jeszcze nie próbowałam. czas udac się znów do dermatologa.

co do leków antyhistaminowych u nas było lepiej po ketotifenie. inne nie działają.

Edytowane przez MaksiuAlergik
Czas edycji: 2013-12-29 o 19:56
MaksiuAlergik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 20:16   #1950
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

to przykro mi bardzo. niestety jak atopia się "uprze" to nic nie działa na dłuższą metę. jest tylko nadzieja, że w okresie dojrzewania mu przejdzie...

ej.. tak sobie myślę, że ta prawie roczna remisja nastąpiła po wczasach nad morzem (dwa tygodnie za darmo. uwierzycie?). może się nad morze wyprowadzę?
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-11 07:59:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:15.