Chihuahua - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-06, 22:37   #391
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Do posiadaczek piesków chihuahua

Nie dawałabym mu tego do zrozumienia, bo może zacząć tylko na matę. Po prostu rozłożyłabym matę na początku pod drzwiami (później kwestia przeniesienia) i jak pies będzie chciał wyjść i pójdzie pod drzwi, a nie będzie miał kto z nim wyjść to pewnie się na matę załatwi. Chociaż to nie reguła, bo jeden z moich psów choćby nie wiem co sie działo w domu się nie wysika. Jest szczekanie, zaczepianie, ale nigdy w domu. Dlatego jak nie ma nikogo w domu dłużej to zawsze im załatwiam żeby ktoś je chociaż na te 5 min wypuścił.
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 22:40   #392
Nbd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 47
Dot.: Do posiadaczek piesków chihuahua

Cytat:
Napisane przez inga21 Pokaż wiadomość
Nie dawałabym mu tego do zrozumienia, bo może zacząć tylko na matę. Po prostu rozłożyłabym matę na początku pod drzwiami (później kwestia przeniesienia) i jak pies będzie chciał wyjść i pójdzie pod drzwi, a nie będzie miał kto z nim wyjść to pewnie się na matę załatwi. Chociaż to nie reguła, bo jeden z moich psów choćby nie wiem co sie działo w domu się nie wysika. Jest szczekanie, zaczepianie, ale nigdy w domu. Dlatego jak nie ma nikogo w domu dłużej to zawsze im załatwiam żeby ktoś je chociaż na te 5 min wypuścił.
Kuuurczę, pod drzwiami to nie mam za bardzo jak, bo mam tak wąski korytarz, że głowa mała, mogę co najwyżej trochę dalej, albo pod drzwiami pokoju.
Nbd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 23:00   #393
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Do posiadaczek piesków chihuahua

A ile czasu pies będzie musiał zostawać sam, czy wytrzymywać zanim go wyprowadzisz? Może nie będzie w ogóle potrzeby stosowania maty.
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 07:38   #394
Nbd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 47
Dot.: Do posiadaczek piesków chihuahua

Cytat:
Napisane przez inga21 Pokaż wiadomość
A ile czasu pies będzie musiał zostawać sam, czy wytrzymywać zanim go wyprowadzisz? Może nie będzie w ogóle potrzeby stosowania maty.
Zostawać tak w dzień to raczej nie aż tak mega długo, ale rano może być problem, bo często pierwszy spacer będzie o 11 np. Czasem (ale to akurat rzadko) też wychodzę z domu o 19 i wracam w nocy, ale to akurat chyba nie będzie aż takim problem jak właśnie te poranki.
Nbd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 17:54   #395
201612291251
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 010
Dot.: Do posiadaczek piesków chihuahua

najlepiej od początku uczyć psa do spania we własnym legowisku, bo później będzie trudniej oduczyć go od spania w łóżku.

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

a co do wyprowadzania to wracasz z imprezy rano i zanim położysz się spać to wyprowadzasz psa moja koleżanka ma yorka, którego dla własnej wygody nauczyła załatwiać się na matę i teraz pies kiedy mu się chce to idzie i robi na matę czy to siku czy kupę, kiedy idzie na spacer często się nie załatwia, bo nie wie, że na dworze robi się si i ku. Skutkuje to też tym, że gdy go gdzieś zabiera czy to na wakacje czy do kogoś w odwiedziny musi zabierać ze sobą też i matę, bo pies kiedy mu się zachce to się załatwia a jak nie ma maty to robi np. na dywan. Ja uważam, że mata to nic dobrego, a jedynie nasza wygoda i decydując się na psa trzeba się liczyć z regularnymi spacerami kilka razy dziennie, te minimum 3 chociaż.
201612291251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 20:09   #396
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Do posiadaczek piesków chihuahua

Cytat:
Napisane przez DIABLICAorg Pokaż wiadomość
najlepiej od początku uczyć psa do spania we własnym legowisku, bo później będzie trudniej oduczyć go od spania w łóżku.

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

a co do wyprowadzania to wracasz z imprezy rano i zanim położysz się spać to wyprowadzasz psa moja koleżanka ma yorka, którego dla własnej wygody nauczyła załatwiać się na matę i teraz pies kiedy mu się chce to idzie i robi na matę czy to siku czy kupę, kiedy idzie na spacer często się nie załatwia, bo nie wie, że na dworze robi się si i ku. Skutkuje to też tym, że gdy go gdzieś zabiera czy to na wakacje czy do kogoś w odwiedziny musi zabierać ze sobą też i matę, bo pies kiedy mu się zachce to się załatwia a jak nie ma maty to robi np. na dywan. Ja uważam, że mata to nic dobrego, a jedynie nasza wygoda i decydując się na psa trzeba się liczyć z regularnymi spacerami kilka razy dziennie, te minimum 3 chociaż.
Moj pies po raz pierwszy zostal zaproszony do lozka w wieku 7 miesiecy no i teraz nie chce wchodzić na łóżko . Zaproszony wskoczy ale i tak mam wrażenie ze woli swoje posłanie kiedy nikt mu nie przeszkadża w śnie. Jedynie w nowych, nieznajomych miejscach decyduje sie spac "w nogach" chociaż kiedy ma swoją klatkę to ja zdecydowanie wybiera .
A co do nocnego siusiania to kiedy musi wyjśc na zewnątrz w środku nocy to przednimi łapami podskakuje na łóżko i patrzy na mnie intensywnie albo próbuje polizac. Wtedy nie ma innego wyjścia jak sie obudzić i otworzyć drzwi. Choćbym była maksymalnie zaspana to zawsze uslysze "cyk cyk cyk" łapami po podłodze.
Jeśli naprawdę chcesz miec psa to nawet najwieksza impreza nie pozwoli Ci przegapić czasu na siusiu
Ps zawsze myslalam ze codzienne spacery z psem sa konieczności az pojawił sie u mnie pies. Teraz sama czekam z niecierpliwością na kolejne wyjście . I czesto mam wrażenie ze ja bardziej nie moge sie doczekać niz moj pies .

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2014-01-07 o 20:51
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 13:58   #397
Flooower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 106
Chihuahua -wątek zbiorczy

Zakładam, ponieważ nie znalazłam takiego wątku.
Chciałabym żebyśmy pisały sobie tutaj o swoich pieskach, doświadczeniach z nimi, pielęgnacji itd

Moja suczka ma 10 miesięcy wabi się Piga i jest moim oczkiem w głowie
Flooower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-19, 15:31   #398
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Chihuahua -wątek zbiorczy

jest taki wątek i tam zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post13343981
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 20:09   #399
Ameba50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 18
Dot.: Chihuahua

Również chciałabym się pochwalić moim maluszkiem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1030609.jpg (114,3 KB, 18 załadowań)
Ameba50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 12:51   #400
ileenka
Raczkowanie
 
Avatar ileenka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 241
Dot.: Chihuahua

A ja jestem w trakcie czekania na swojego szczeniaka, jeszcze 2 tygodnie i będzie już u nas! <jupi>
Nie miałam wcześniej psów a jedynie koty i kompletnie nie wiem jak się z takim szczeniakiem obchodzić, tzn wiem tyle ile wyczytałam w internecie.
Może któraś z Was mi wytłumaczy jak to jest z nauką wyprowadzania szczeniaka na spacery? W jakim wieku można zacząć już to robić? Ogólnie chciałabym żeby był nauczony załatwiać się na zewnątrz ale też w domu na matkę w awaryjnych sytuacjach.
Wstawiam zdjęcia moje przyszłego pieska, ma na razie 6 tygodni
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dzieci Jamajki 005.jpg (134,1 KB, 22 załadowań)

Edytowane przez ileenka
Czas edycji: 2014-05-10 o 13:03
ileenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 13:09   #401
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: Chihuahua

Te wszystkie informacje powinnaś dostać od hodowcy.
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl
a_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-10, 13:13   #402
ileenka
Raczkowanie
 
Avatar ileenka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 241
Dot.: Chihuahua

Cytat:
Napisane przez a_na Pokaż wiadomość
Te wszystkie informacje powinnaś dostać od hodowcy.
Ok, dzięki za "radę"
ileenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 13:34   #403
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: Chihuahua

Cytat:
Napisane przez ileenka Pokaż wiadomość
Ok, dzięki za "radę"
A czemu ta ironia? Zadajesz takie pytania,na które powinnaś mieć informację od hodowcy. Proste. No, chyba że kupujesz pseudo-chihuahua...ale myślę,że tak naiwna nie jesteś...
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl
a_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 13:43   #404
ileenka
Raczkowanie
 
Avatar ileenka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 241
Dot.: Chihuahua

Cytat:
Napisane przez a_na Pokaż wiadomość
A czemu ta ironia? Zadajesz takie pytania,na które powinnaś mieć informację od hodowcy. Proste. No, chyba że kupujesz pseudo-chihuahua...ale myślę,że tak naiwna nie jesteś...
Żadna ironia, tylko uważam, że jak ktoś pyta na forum to oczekuje odpowiedzi na konkretne pytanie a nie że od hodowcy sie dowiem.
Owszem od hodowcy się pewnie dowiem w dniu odbioru szczeniaka ale chcę już teraz się dobrze przygotować, dowiedzieć wielu rzeczy na temat wychowania szczeniaka.
ileenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 13:46   #405
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: Chihuahua

To zadzwoń lub napisz do hodowcy...kto,jak nie on wie, jak postępować z maluchem...
Dziwna jakaś mentalność panuje,że pyta się na forach,...zamiast u źródła...

Dobry hodowca z chęcią udzieli wszelkich informacji.
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl
a_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 18:03   #406
martella30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 119
Dot.: Chihuahua

Dobry hodowca uwielbia gadać o rasie więc z pewnością udzieli ci wszelkich informacji, chętnie doradzi we wszelkich sprawach szczeniaczkowych.
martella30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 18:17   #407
Jila
Raczkowanie
 
Avatar Jila
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 75
Dot.: Chihuahua

Witam
Poszukuje suczki chihuahua długowłosej, nie musi być wystawowa, ale cena max 1500zł, najlepiej z woj. lubuskiego, albo zchodniopomorskiego. Znacie jakieś sprawdzone hodowle które mają lub będą mieć pieski w tych okolicach?
pozdrawiam
__________________
było 64 kg - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58 -57 -56,5-56- 55,4-55-54-53-52 Musi się udać!
Jila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 19:20   #408
ileenka
Raczkowanie
 
Avatar ileenka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 241
Dot.: Chihuahua

Cytat:
Napisane przez Jila Pokaż wiadomość
Witam
Poszukuje suczki chihuahua długowłosej, nie musi być wystawowa, ale cena max 1500zł, najlepiej z woj. lubuskiego, albo zchodniopomorskiego. Znacie jakieś sprawdzone hodowle które mają lub będą mieć pieski w tych okolicach?
pozdrawiam
Wiem , że w Gorzowie jest fajna hodowla, nazywa się Majowa Siódemka, w Zielonej Górze hodowla Wiktoria Meyer.
Niezależnie na jaką hodowlę byś się zdecydowała pamiętaj by hodowla była zarejestrowana z Związku Kynologicznym no i żeby psiak posiadał metryczkę FCI. Wystrzegaj się pseudohodowli, takich jak SWKiPR i temu podobnych.
Kupując szczenie z dobrej hodowli wiesz, że jest po zdrowych, rodowodowych rodzicach i co najważniejsze jest to chihuahua a nie kundelek w typie chihuahua

Edytowane przez ileenka
Czas edycji: 2014-05-29 o 19:22
ileenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-29 20:20:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:11.