Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-01-08, 13:10   #4321
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No jasne, jak komuś nie szkodzi, to przecież nie ma obowiązku suszenia. Tylko warto wiedzieć, że może to prowadzić do problemów.



U mnie to nawet keratyna nic nie zmieniała w tej kwestii. No taki los, prysznic też codziennie brać trzeba (chociaż dermatolodzy zalecają tylko 2 razy w tygodniu, ale te zalecenia nie biorą pod uwagę indywidualności ludzkich ciał i potrzeb).
Wszystko ma swoje plus i minusy. Tak samo kosmetyki naturalne mogą prowadzić do problemów .
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 15:48   #4322
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Ja odżywiam włosy zawsze po umyciu mokre, nakładanie masek, olejów i odżywek przed myciem, a potem zmywanie ich szamponem jest kompletnym bezsensem, dla mnie, to tak jakby nałożyć krem na twarz, a następnie ją umyć żelem czy mydłem.

Zimą zawsze suszę włosy suszarką, bo jak nie, to zaraz mi się robi zimno i to bardzo, całe ciało wraz ze stopami mam wychłodzone od mokrej głowy i włosów, że się trzęsę z zimna nawet pod ciepłą kołdrą. Natomiast wiosną i latem i tak suszę suszarką, żeby były ładne i ułożone, takie mam włosy, jak dam im naturalnie wyschnąć, to się bardzo często brzydko układają i puszą. Czasami tylko odpuszczam suszenie, jak są upały, ale tylko raz na parę tygodni.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2020-01-08 o 15:49
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 20:57   #4323
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Dzisiaj pierwszy raz użyłam olej rycynowy na włosy. Ale gęsty tłuścioch! Nie mogłam nałożyć, dopiero po fakcie przeczytałam, że trzeba podgrząć, albo używać jako jeden ze składników maseczki. A co myślicie o tej słynnej masce z oleju rycynowego, jajka/ żółtka i cytryny? Przymierzam się robić, bo w mojej rodzinie chyba wszystkie kobiety robią i chwalą, ale ja nadal nie mogę się przekonać do tego jajka na włosach

Przyszło też dzisiaj zamówienie z A. Florence: Super Serum i Hydration Booster i od sklepu próbka kremu. Akuat rano skończyłam serum Green People i wieczorem mogłam otworzyć A.F. A jeśli chodzi o Green People to dobrze się używało, ale tyłka nie urywa, dość wydajne, na dzień używałam pod krem, a na noc spokojnie można nałożyć tylko serum. Opinie ma dobre i spodziewałam się czegoś więcej za taką cenę.
A tu skład A. Florence Super Serum - bardzo go jestem ciekawa, napiszę niedługo o wrażeniach.
Aqua/Water/Eau, Olive Squalane, *Perilla Ocymoides Seed Oil, Caryocar Brasiliense (Pequi) Oil, *Oxycoccus Palustris (Cranberry) CO2 Seed Oil, Sunflower Lecithin, Eco Sodium Hyaluronate, Tetrahexyldecyl Ascorbate (Vitamin C Ester), Ascorbyl Glucoside (Vitamin C Ester), *Eco Glycerine (from rapeseed), Ceramide 3, Cholesterol NF, EpigalloCatechin Gallate (EGCG - Green Tea), Panthenol (Pro-Vitamin B5), Astaxanthin, Superoxide Dismutase, Ubiquinone (Q10+), Beta Carotene, **Alpha, Beta, Gamma, Delta Tocopherols (Vitamin E), MSM (Methylsulphonylmethane), Isoamyl Laurate (Beets origin), Isoamyl Cocoate, Betaine, Infusion of (*Ginkgo Biloba Extract, *Plantajo Major (Plantain) Extract, *Glycyrrhiza Glabra (Liquorice root) Extract, *Taraxacum Officinale (Dandelion Leaf) Extract, *Althaea Officinalis (Marshmallow Root) Extract, *Melissa Officinalis (Lemon Balm) Extract, Calendula officinalis (Marigold) Extract), Lysolecithin (from soy), Pallulan, *Helianthus Annuus Seed Oil, *Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf, Gluconolactone, Sodium Benzoate, Xanthan Gum, Silica, Sclerotium Gum, Sodium Hydroxide (pH adjuster)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20200108_003.jpg (84,6 KB, 36 załadowań)
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 21:29   #4324
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Nigdy nie robiłam tej maseczki.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 22:27   #4325
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Zimą zawsze suszę włosy suszarką, bo jak nie, to zaraz mi się robi zimno i to bardzo, całe ciało wraz ze stopami mam wychłodzone od mokrej głowy i włosów, że się trzęsę z zimna nawet pod ciepłą kołdrą. Natomiast wiosną i latem i tak suszę suszarką, żeby były ładne i ułożone, takie mam włosy, jak dam im naturalnie wyschnąć, to się bardzo często brzydko układają i puszą. Czasami tylko odpuszczam suszenie, jak są upały, ale tylko raz na parę tygodni.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Mam to samo, z wiekiem mi się tak porobiło.

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Dzisiaj pierwszy raz użyłam olej rycynowy na włosy. Ale gęsty tłuścioch! Nie mogłam nałożyć, dopiero po fakcie przeczytałam, że trzeba podgrząć, albo używać jako jeden ze składników maseczki. A co myślicie o tej słynnej masce z oleju rycynowego, jajka/ żółtka i cytryny? Przymierzam się robić, bo w mojej rodzinie chyba wszystkie kobiety robią i chwalą, ale ja nadal nie mogę się przekonać do tego jajka na włosach
Moje włosy nie znoszą protein jajecznych i miałam straszną miotłę po tej słynnej maseczce. Ale jak wiesz, że w Twojej rodzinie się sprawdza, to może nie będziesz wyjątkiem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-09, 07:58   #4326
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Dzisiaj pierwszy raz użyłam olej rycynowy na włosy. Ale gęsty tłuścioch! Nie mogłam nałożyć, dopiero po fakcie przeczytałam, że trzeba podgrząć, albo używać jako jeden ze składników maseczki. A co myślicie o tej słynnej masce z oleju rycynowego, jajka/ żółtka i cytryny? Przymierzam się robić, bo w mojej rodzinie chyba wszystkie kobiety robią i chwalą, ale ja nadal nie mogę się przekonać do tego jajka na włosach

Przyszło też dzisiaj zamówienie z A. Florence: Super Serum i Hydration Booster i od sklepu próbka kremu. Akuat rano skończyłam serum Green People i wieczorem mogłam otworzyć A.F. A jeśli chodzi o Green People to dobrze się używało, ale tyłka nie urywa, dość wydajne, na dzień używałam pod krem, a na noc spokojnie można nałożyć tylko serum. Opinie ma dobre i spodziewałam się czegoś więcej za taką cenę.
A tu skład A. Florence Super Serum - bardzo go jestem ciekawa, napiszę niedługo o wrażeniach.
Aqua/Water/Eau, Olive Squalane, *Perilla Ocymoides Seed Oil, Caryocar Brasiliense (Pequi) Oil, *Oxycoccus Palustris (Cranberry) CO2 Seed Oil, Sunflower Lecithin, Eco Sodium Hyaluronate, Tetrahexyldecyl Ascorbate (Vitamin C Ester), Ascorbyl Glucoside (Vitamin C Ester), *Eco Glycerine (from rapeseed), Ceramide 3, Cholesterol NF, EpigalloCatechin Gallate (EGCG - Green Tea), Panthenol (Pro-Vitamin B5), Astaxanthin, Superoxide Dismutase, Ubiquinone (Q10+), Beta Carotene, **Alpha, Beta, Gamma, Delta Tocopherols (Vitamin E), MSM (Methylsulphonylmethane), Isoamyl Laurate (Beets origin), Isoamyl Cocoate, Betaine, Infusion of (*Ginkgo Biloba Extract, *Plantajo Major (Plantain) Extract, *Glycyrrhiza Glabra (Liquorice root) Extract, *Taraxacum Officinale (Dandelion Leaf) Extract, *Althaea Officinalis (Marshmallow Root) Extract, *Melissa Officinalis (Lemon Balm) Extract, Calendula officinalis (Marigold) Extract), Lysolecithin (from soy), Pallulan, *Helianthus Annuus Seed Oil, *Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf, Gluconolactone, Sodium Benzoate, Xanthan Gum, Silica, Sclerotium Gum, Sodium Hydroxide (pH adjuster)

Każdy ma inne włosy. Musisz sprawdzić na swoich

Z domowych masek u mnie sprawdza się z miodu i oleju kokosowego.



Serum wyglada ciekawie. Daj znać jak sie sprawdza.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-09, 07:59   #4327
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Hehe, a dla mnie ona ślicznie pachnie i działa super, a winogronowa bardzo sztucznie, masz rację, nie każdy lubi te same zapachy i włosy jak i skóra są różne.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Ja nie mogłam używać tej winogronowej! Z resztą odżywki też za bardzo mi się nie sprawdzają. Emolientowa róża bardzo obciąża mi włosy i są po niej matowe i przyklapnięte. Nie miałam jeszcze odżywek Irys, Orchidea, Magnolia i Zielona Herbata. Może kiedyś spróbuję kupić miniaturę, żeby się przekonać czy w ogóle coś od Anwen będzie mi się sprawdzać.

Za to odżywka Yope, którą mi przysłałaś bardzo fajna. Ładnie wygładziła mi włosy, były bardzo przyjemne po niej. Niestety zapach dla mnie za mocny. Bałabym się, że po kilku użyciach będę zmęczona tym zapachem. Może spróbuję kiedyś innej wersji?

Korah ja mam właśnie krem Botame kokosowy w torebce. Może hitem nie jest, ale małe opakowanie sprawdza się na wyjazdy i dość dobrze nawilża.

Obecnie u mnie 4 kremy do rąk w użyciu. Najczęściej sięgam po krem SoBio z oślim mlekiem. Bardzo polecam osobom, które nie lubią tłustych kremów. Na dzień bardzo fajny. Za to na noc stosuję masło do ciała Cosnature z shea i tonką. Do ciała dla mnie za ciężki ale do moich suchych rąk sprawdza się super. Skóra jest odżywiona i zregenerowana, nie podrażnia i pięknie pachnie. Ciepło i trochę cytrusowo. Bardzo lubię to masło.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie lubię pielęgnacji włosowej ani suszenia, ale nie mam wyjścia, muszę myć codziennie i suszyć też, bo poza wyżej wymienionymi powodami jest mi zwyczajnie zimno w głowę, jak zostawiam włosy do wyschnięcia, a ono może trwać do 5 godzin, tylko latem jak jest naprawdę ciepło, trwa to jakąś godzinę i wtedy mogę zrezygnować z suszarki. Zresztą ostatnio mocno chodzi za mną skrócenie ich do długości do ramion.[COLOR="Silver"]

Ja mam tak samo. Z resztą myję włosy głównie rano, bo mycie wieczorne mija się u mnie z celem. Po nocy włosy zawsze mam przyklapnięte i nieświeże. Po myciu chwilę czekam aż trochę przeschną i potem suszę.
Chimay ja właśnie przedwczoraj ścięłam włosy. Miałam już długość do połowy pleców i powiem szczerze, że męczyła mnie ta długość. Miałam włosy rozjaśniane, więc wymagały uwagi, dodatkowo bardzo wypadały. Trochę wstrzymały to wypadanie peelingi kwasowe, ale mimo wszystko skóra głowy była ciągle napięta i podrażniona. No i ciągły przyklep, bo włosy były już dość ciężkie.
Teraz mam długość do ramion, prawie całe rozjaśnienie zostało ścięte. Nie zdecydowałam się na razie na nową koloryzację, bo nie widać u mnie odrostu.
No i czuję się dużo lżej z krótszymi włosami.



Jeszcze w temacie past do zębów. Kupiłam też pastę Love Beauty and Planet z Rossmana, niebieską. Faktycznie też mnie zaskoczyła ta metalowa tuba Pasta bardzo fajna, dość dobrze czyści odświeża na długo. No i tu zaczyna się pewien kłopot z nią, bo po porannym umyciu zębów, jak wychodzę z domu, to ciągle czuję odświeżenie pasty i przy niskich temperaturach na zewnątrz po prostu moje zęby robią się nadwrażliwe A raczej rano wychodzę tylko odprowadzić córkę do szkoły i zaraz wracam do domu, więc nie jest to jakieś bieganie w mrozie czy coś.

Przy okazji kupiłam też balsam Hagi w Rossmanie. Świetny jest. Bardzo żałuję, że wcześniej nie zdecydowałam się go kupić. Mają w R. wersję z chia i mango. Jak dla mnie pachnie podobnie do mleczka Feel Free, tylko trochę bardziej imbirowo. Dobrze się wchłania a nawilżenie jak dla mnie jest wystarczające. Natomiast dla osób z suchą skórą ciała będzie raczej za słaby.

W Douglas promocja na zestaw Kora:
https://www.douglas.pl/Piel%C4%99gnacja-Kosmetyki%20naturalne-Twarz-KORA-Organics-Daily-Ritual-Kit-Oily-Combination-Skin_productbrand_3000086 404.html

Edytowane przez Persefona_12
Czas edycji: 2020-01-09 o 08:01
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-09, 08:20   #4328
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość

eszcze w temacie past do zębów. Kupiłam też pastę Love Beauty and Planet z Rossmana, niebieską. Faktycznie też mnie zaskoczyła ta metalowa tuba Pasta bardzo fajna, dość dobrze czyści odświeża na długo. No i tu zaczyna się pewien kłopot z nią, bo po porannym umyciu zębów, jak wychodzę z domu, to ciągle czuję odświeżenie pasty i przy niskich temperaturach na zewnątrz po prostu moje zęby robią się nadwrażliwe A raczej rano wychodzę tylko odprowadzić córkę do szkoły i zaraz wracam do domu, więc nie jest to jakieś bieganie w mrozie czy coś.

Przy okazji kupiłam też balsam Hagi w Rossmanie. Świetny jest. Bardzo żałuję, że wcześniej nie zdecydowałam się go kupić. Mają w R. wersję z chia i mango. Jak dla mnie pachnie podobnie do mleczka Feel Free, tylko trochę bardziej imbirowo. Dobrze się wchłania a nawilżenie jak dla mnie jest wystarczające. Natomiast dla osób z suchą skórą ciała będzie raczej za słaby.
Ja zaczęłam od tej czarnej pasy Love Beauty and Planet- ma piękny czarny kolor . I nie ma oleju kokosowego, ale jest z fluorem, ale ja używam zamiennie z niyokiem, więc tego fluoru chyba tak dużo nie wprowadzam do organizmu. I najgorsze, bo jak widać nie można mieć wszystkiego,bo opakowanie fajne, ale skład...

Ja tez polowałam na te balsamy w sztyfcie Hagi, ale niestety na poowanie wybrałam się za późno, bo już nigdzie w moich okolicach go nie było... Za to nie zeszły te olejki żelowe z drobinkami, trochę mnie kusiły, ale w sumie aż tak bardzo drobinek nie lubię . Poza tym juz mam w domu olejek z drobinkami Nacomi i używam go, żeby się olejowac pod prysznicem, bo inaczej nigdy go nie zużyję
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-09, 08:24   #4329
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Obecnie w torebce mam krem do rak be organic
Dla mnie taki moze być
Jakby były mrozy to by sie nie sprawdził
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-09, 09:07   #4330
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Ja myję włosy wieczorem tak ok. 18-19 i jeszcze się kręcę kilka godzin, więc mają czas trochę przyschnąć. Potem zaplatam w warkocz i idę spać. Robię tak całe życie. Nie jest mi zimno

Skończyłam dziś balsam do ust Dr. Bronner's Ależ się umęczyłam. Teraz zabieram się za balsam Bee Natural smak mango
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-09, 09:20   #4331
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Ja myję włosy wieczorem tak ok. 18-19 i jeszcze się kręcę kilka godzin, więc mają czas trochę przyschnąć. Potem zaplatam w warkocz i idę spać. Robię tak całe życie. Nie jest mi zimno



Skończyłam dziś balsam do ust Dr. Bronner's Ależ się umęczyłam. Teraz zabieram się za balsam Bee Natural smak mango


Chciałam go kupić ale nie było w moim rosku
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-09, 09:24   #4332
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87486873]Chciałam go kupić ale nie było w moim rosku [/QUOTE]


Poczekaj na moją opinię, bo może wcale nie jest wart zachodu
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-09, 09:30   #4333
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość


Poczekaj na moją opinię, bo może wcale nie jest wart zachodu


Czytałam same zachwyty
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-09, 10:29   #4334
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Ja myję włosy wieczorem tak ok. 18-19 i jeszcze się kręcę kilka godzin, więc mają czas trochę przyschnąć. Potem zaplatam w warkocz i idę spać. Robię tak całe życie. Nie jest mi zimno

Skończyłam dziś balsam do ust Dr. Bronner's Ależ się umęczyłam. Teraz zabieram się za balsam Bee Natural smak mango

Też mam teraz mango I dla mnie to on mango nie pachnie.

Taki sobie ten balsam. Nie jest zły, ale też nic specjalnego. Kupuję je, bo są dostępne od reki i tanie, a ja zużywam balsamy hurtowo.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-09, 18:20   #4335
k9871
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 341
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Czy któraś z Was używa może maseczki Migdał i szafran firmy Orientana? Odnoszę wrażenie, że przeszła zmianę składu - ma intensywnie żółtą barwę, Bari skórę na żółto (jak produkt z kurkumą), nie zastyga jak dawniej (wymagała zwilżania, wysychała jak typowa maseczka glinkowa). Co gorsza, mam dwa opakowania i w obu ten sam problem... Zgłosiłam to producentowi, poprosili mnie o odesłanie produktu, zastanawiam się jednak czy tylko ja trafiłam na felerną partie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
k9871 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-09, 18:47   #4336
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Maslo kawowe

Nie lubię maseł do ciała ale ten zapach jest tak cudowny!
Rozgrzałam delikatnie w paluszkach i postanowiłam stosować na noc pod oczy
Fakt jest to zupełnie inna konsystencja niż krem ale myślałam, że bedzie gorzej a tu zaskoczenie, nawet fajnie się aplikuje chociaż nie idzie tak gładko jak z kremem wiec bede wklepywać

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

Cytat:
Napisane przez k9871 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was używa może maseczki Migdał i szafran firmy Orientana? Odnoszę wrażenie, że przeszła zmianę składu - ma intensywnie żółtą barwę, Bari skórę na żółto (jak produkt z kurkumą), nie zastyga jak dawniej (wymagała zwilżania, wysychała jak typowa maseczka glinkowa). Co gorsza, mam dwa opakowania i w obu ten sam problem... Zgłosiłam to producentowi, poprosili mnie o odesłanie produktu, zastanawiam się jednak czy tylko ja trafiłam na felerną partie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może porównaj sklad swój z jakimś blogiem gdzie ktoś wrzucił skład dość dawno

Edytowane przez f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Czas edycji: 2020-01-09 o 18:53
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-09, 18:55   #4337
k9871
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 341
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87488962]Maslo kawowe

Nie lubię maseł do ciała ale ten zapach jest tak cudowny!
Rozgrzałam delikatnie w paluszkach i postanowiłam stosować na noc pod oczy
Fakt jest to zupełnie inna konsystencja niż krem ale myślałam, że bedzie gorzej a tu zaskoczenie, nawet fajnie się aplikuje chociaż nie idzie tak gładko jak z kremem wiec bede wklepywać

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------



Może porównaj sklad swój z jakimś blogiem gdzie ktoś wrzucił skład dość dawno [/QUOTE]Sprawdzałam, jedyne różnice widzę w okolicach konserwantu. Co jest dziwne, bo różnica w wyglądzie produktu i komforcie użytkowania jest dramatyczna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
k9871 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-09, 18:58   #4338
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez k9871 Pokaż wiadomość
Sprawdzałam, jedyne różnice widzę w okolicach konserwantu. Co jest dziwne, bo różnica w wyglądzie produktu i komforcie użytkowania jest dramatyczna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możliwe, że coś jest nie tak. Tym bardziej, że producent napisał abyś im to odesłała.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-10, 08:32   #4339
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Balsam do ust Bee Natural pachnie owocowo, ale nie mango Nawilża ok, ale szału nie ma, bo muszę kilka razy aplikować. Zobaczymy, co będzie dalej. Jak ocenię go po 2-3 tygodniach.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2020-01-10 o 08:38
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-10, 21:35   #4340
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Szczotkę nadal polecam
Chodzi o prostującą, mogłabyś podlinkować swoją?

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Chimay ja właśnie przedwczoraj ścięłam włosy. Miałam już długość do połowy pleców i powiem szczerze, że męczyła mnie ta długość. Miałam włosy rozjaśniane, więc wymagały uwagi, dodatkowo bardzo wypadały. Trochę wstrzymały to wypadanie peelingi kwasowe, ale mimo wszystko skóra głowy była ciągle napięta i podrażniona. No i ciągły przyklep, bo włosy były już dość ciężkie.
Teraz mam długość do ramion, prawie całe rozjaśnienie zostało ścięte. Nie zdecydowałam się na razie na nową koloryzację, bo nie widać u mnie odrostu.
No i czuję się dużo lżej z krótszymi włosami.
Ja dwa dni temu też ścięłam do ramion i też resztki rozjaśniania. Szybko do tego nie wrócę, bo włosy po 4 latach takiego traktowania były i nadal są w kiepskiej formie, choć opamiętałam się już jakiś czas temu i teraz sporo nowych rośnie (chyba najlpesz eefekty mialam po wcierce z BU). Póki co walczę o włosy, ale denerwują mnie przebijające się gdzieniegdzie siwki.
A mogłabyś napisać co to za peelingi kwasowe na skórę głowy? Przepraszam, pewnie było o tym, ale ostatnio tylko z doskoku czytam wątek.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-11, 08:52   #4341
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Chodzi o prostującą, mogłabyś podlinkować swoją?



Ja dwa dni temu też ścięłam do ramion i też resztki rozjaśniania. Szybko do tego nie wrócę, bo włosy po 4 latach takiego traktowania były i nadal są w kiepskiej formie, choć opamiętałam się już jakiś czas temu i teraz sporo nowych rośnie (chyba najlpesz eefekty mialam po wcierce z BU). Póki co walczę o włosy, ale denerwują mnie przebijające się gdzieniegdzie siwki.
A mogłabyś napisać co to za peelingi kwasowe na skórę głowy? Przepraszam, pewnie było o tym, ale ostatnio tylko z doskoku czytam wątek.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...mic-brush.html
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-11, 09:49   #4342
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Skończyłam krem do twarzy Apeiron Fajny był. Kiedyś do niego wrócę, a i na inne kremy tej marki też mam ochotę
Teraz będę otwierać krem na dzień i serum Weleda seria z granatem Już nie mogę się doczekać testów
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-11, 10:01   #4343
minitasia
Raczkowanie
 
Avatar minitasia
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 446
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Skończyłam krem do twarzy Apeiron Fajny był. Kiedyś do niego wrócę, a i na inne kremy tej marki też mam ochotę
Teraz będę otwierać krem na dzień i serum Weleda seria z granatem Już nie mogę się doczekać testów
Jak ty szybko te kosmetyki zużywasz!
Ja mam to:https://www.naturisimo.com/products....0aAgi_EALw_wcB
Ale za tą cenę spodziewałam się czegoś porządniejszego..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
minitasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-11, 10:49   #4344
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez minitasia Pokaż wiadomość
Jak ty szybko te kosmetyki zużywasz!
Ja mam to:https://www.naturisimo.com/products....0aAgi_EALw_wcB
Ale za tą cenę spodziewałam się czegoś porządniejszego..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


W tkm były za śmieszna cenę.


Ja oceniam produkt po cenie za zakup a nie po ile jest w sieci.

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Skończyłam krem do twarzy Apeiron Fajny był. Kiedyś do niego wrócę, a i na inne kremy tej marki też mam ochotę

Teraz będę otwierać krem na dzień i serum Weleda seria z granatem Już nie mogę się doczekać testów


Ja mam juz prawie na dnie mój krem z phytema
Bede sie zabierać za krem pai na dniach

Jeden z lepszych kremów jaki miałam jesli chodzi o Phytema cieszę sie, ze mam tez druga wersje. Jak będzie w tkm to na pewno kupie

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------

Beeets skończyłam właśnie krem do mycia twarzy z Rosehip Plus
Fajny i nawet świetnie mył ale śmierdział mi alkoholem... ten zapach drażnił mi nos...

Fajnie też sie sprawdził w Polsce jak mąż zapomniał pianki do golenia

Więcej nie kupię.

Edytowane przez f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Czas edycji: 2020-01-11 o 10:50
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-11, 10:53   #4345
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Ja dwa dni temu też ścięłam do ramion i też resztki rozjaśniania. Szybko do tego nie wrócę, bo włosy po 4 latach takiego traktowania były i nadal są w kiepskiej formie, choć opamiętałam się już jakiś czas temu i teraz sporo nowych rośnie (chyba najlpesz eefekty mialam po wcierce z BU). Póki co walczę o włosy, ale denerwują mnie przebijające się gdzieniegdzie siwki.
A mogłabyś napisać co to za peelingi kwasowe na skórę głowy? Przepraszam, pewnie było o tym, ale ostatnio tylko z doskoku czytam wątek.
Używam teraz ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ologiczny.html
Ma niezły skład, poza edta. Na pewno skóra głowy ma się nieco lepiej.

Mam teraz po drodze tkm jak odwożę dziecko na zajęcia, a że wydłużyli jej godziny treningu, to mam sporo czasu na przejrzenie oferty I coś czuję, że będzie to dla mnie zgubne! Poszłam ostatnio poszukać płynu micelarnego, oczywiście nie powstrzymałam się od innych zakupów.
No i w ogóle ten sklep ma dużo lepsze zaopatrzenie niż ten, do którego do tej pory chodziłam. Było sporo fajnych kosmetyków, ale nie chcę robić zapasów. Były kosmetyki Pai, Ren, Patyka, Phytema, oczywiście Sukin, Essano, Andalou ale tylko do włosów i ciała, dużo I+m, ale też rosyjskie typu babcia Gertruda, Natura Siberica o Weledzie i Laverze nie wspominając.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_3096.jpg (158,1 KB, 44 załadowań)
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-11, 10:55   #4346
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Używam teraz ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ologiczny.html
Ma niezły skład, poza edta. Na pewno skóra głowy ma się nieco lepiej.

Mam teraz po drodze tkm jak odwożę dziecko na zajęcia, a że wydłużyli jej godziny treningu, to mam sporo czasu na przejrzenie oferty I coś czuję, że będzie to dla mnie zgubne! Poszłam ostatnio poszukać płynu micelarnego, oczywiście nie powstrzymałam się od innych zakupów.
No i w ogóle ten sklep ma dużo lepsze zaopatrzenie niż ten, do którego do tej pory chodziłam. Było sporo fajnych kosmetyków, ale nie chcę robić zapasów. Były kosmetyki Pai, Ren, Patyka, Phytema, oczywiście Sukin, Essano, Andalou ale tylko do włosów i ciała, dużo I+m, ale też rosyjskie typu babcia Gertruda, Natura Siberica o Weledzie i Laverze nie wspominając.
daj znać jak micel z Glow Lab sie sprawdzi. U mnie często jest ale trochę sie obawiałam

Mydełko
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-11, 11:52   #4347
minitasia
Raczkowanie
 
Avatar minitasia
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 446
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87493243]W tkm były za śmieszna cenę.


Ja oceniam produkt po cenie za zakup a nie po ile jest w sieci.

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------





Ja mam juz prawie na dnie mój krem z phytema
Bede sie zabierać za krem pai na dniach

Jeden z lepszych kremów jaki miałam jesli chodzi o Phytema cieszę sie, ze mam tez druga wersje. Jak będzie w tkm to na pewno kupie

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------

Beeets skończyłam właśnie krem do mycia twarzy z Rosehip Plus
Fajny i nawet świetnie mył ale śmierdział mi alkoholem... ten zapach drażnił mi nos...

Fajnie też sie sprawdził w Polsce jak mąż zapomniał pianki do golenia

Więcej nie kupię.[/QUOTE]Dobrze że jest ten TK nie? chyba bym się zaplakala jakbym kupiła coś za 60 f i się okazało marne

TK też się czasem myli. Np. Kupiłam ostatnio zestaw REN za 4.99 a dzień później były na stronie za 16.99 więc się ktoś po prostu walną z cena.

Btw. REN zostal wykupiony przez Unilever.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
minitasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-11, 11:58   #4348
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez minitasia Pokaż wiadomość
Dobrze że jest ten TK nie? chyba bym się zaplakala jakbym kupiła coś za 60 f i się okazało marne

TK też się czasem myli. Np. Kupiłam ostatnio zestaw REN za 4.99 a dzień później były na stronie za 16.99 więc się ktoś po prostu walną z cena.

Btw. REN zostal wykupiony przez Unilever.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Nie raz to samo u nie jest. Kilka tych samych produktów a rozne ceny
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-11, 13:19   #4349
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Używam teraz ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ologiczny.html
Ma niezły skład, poza edta. Na pewno skóra głowy ma się nieco lepiej.

Mam teraz po drodze tkm jak odwożę dziecko na zajęcia, a że wydłużyli jej godziny treningu, to mam sporo czasu na przejrzenie oferty I coś czuję, że będzie to dla mnie zgubne! Poszłam ostatnio poszukać płynu micelarnego, oczywiście nie powstrzymałam się od innych zakupów.
No i w ogóle ten sklep ma dużo lepsze zaopatrzenie niż ten, do którego do tej pory chodziłam. Było sporo fajnych kosmetyków, ale nie chcę robić zapasów. Były kosmetyki Pai, Ren, Patyka, Phytema, oczywiście Sukin, Essano, Andalou ale tylko do włosów i ciała, dużo I+m, ale też rosyjskie typu babcia Gertruda, Natura Siberica o Weledzie i Laverze nie wspominając.
Nigdy nie używałam peelingu do skóry głowy, ale mnie zachęciłaś , kupię sobie taki na spróbowanie, zwłaszcza, że nie jest drogi

Zazdroszczę , super zakupy , a micel ma detergent w składzie?

***
Wstawiam moje niefotografowane jeszcze nowości, z grudnia i z początku stycznia IMG_20200111_135835.jpg
Słabe zdjęcie, bo u nas dzisiaj jest bardzo pochmurny dzień
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-11, 14:24   #4350
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Miramej, Persefona 12, piękne zakupy
A mydełko z mlekiem oślim musi być super

Minitasia, krem miałam ponad 1 miesiąc stosowania rano i wieczorem, więc nawet wydajny krem jak na moje możliwości
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-15 15:45:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:11.