sushi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-20, 11:11   #1
Izus86
Raczkowanie
 
Avatar Izus86
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 482
GG do Izus86

sushi


przeszukałam forum ale nic nie znalazłam na temat sushi..ma ktos moze przepis na sushi ??? i gdzie moge kupic do niego składniki
Izus86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 13:28   #2
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: sushi

w lepszych marketach i w dobrych delikatesach sa zestawy do robienia sushi. w skrocie bedzie potrzebny specjalny ryz, surowa ryba, imbir, pasta imbirowa, sosik, i algi - w takich arkuszach, jak papier. ale to ostatnie zalezy czy robisz maki /konieczne/ czy nigiri /niepotrzeba/.
ryba - najlepiej losos, maslana, tunczyk.
mozesz robic tez vege sushi - wtedy polecam ogorek, awokado.

jak lubisz kawior to sushi z kawiorem tez jest smaczne
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 13:51   #3
Izus86
Raczkowanie
 
Avatar Izus86
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 482
GG do Izus86
Dot.: sushi

wielkie dzięki za odp. juz myślałam ze nikt mi nie odpisze ....a te algi co wygladaj jak papier to kupie w tym zestawie do sushi ?? jak nie to gdzie go moge kupic ?? tez w supermarkecie ???
Izus86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 14:55   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: sushi

wszytsko mozna kupic w dziale orientalnym w kazdym duzym markecie ,ja wczoraj widzialm produkty do sushi w carefurze ,sa tez w tesco,auchan.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 15:31   #5
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: sushi

Nie wiem, czy w Twoim mieście są markety Piotr i Paweł. Mają stronę w necie, wrzuć w google, bo adresu nie pamiętam.
Ale w tym sklepie są wszystkie niezbędne produkty do sushi, nawet glony w specjanie wydzielonym miejscu z żywnością egzotyczną, Na pewno jest to paskudnie drogie, ale spróbować warto
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 17:09   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: sushi

[url]www.masala.com.pl warto zajrzec
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 17:33   #7
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez Izus86
wielkie dzięki za odp. juz myślałam ze nikt mi nie odpisze ....a te algi co wygladaj jak papier to kupie w tym zestawie do sushi ?? jak nie to gdzie go moge kupic ?? tez w supermarkecie ???
powinno byc w zestawie. albo obok na tej samej polce
kurde, narobilas mi ochoty na sushi ... bedzie dzis na kolacje maki
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-20, 17:57   #8
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: sushi

Ja już od dłuzszego czasu zbieram się zrobienia sushi, ale jakoś jeszcze nigdy nie doszło to do skutku. Znalazłam kiedyś pare przepisów na sushi, w męskim czasopismie LOGO, ale niestety nie mam pojęcia gdzie się zapodziała. Jeśli uda mi sie ją odnaleźć, napewno przepisy podam.

A tak swoją drogą, gdyby ktos miał już sprawdzone i smaczne przepisy, prosze o podanie.
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 18:26   #9
makadamia
Raczkowanie
 
Avatar makadamia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 328
Dot.: sushi

większość produktów do sushi robi firma Blue Dragon od ryżu, przez ocet ryżowy, pastę wasabi, imbir marynowany, glony nori...wejdź na ich stronkę http://www.bluedragon.com/welcome.asp?c=pol
ich produkty są dostępne w większości hipermarketów, jeżeli jest u Ciebie Bomi to tam można dostać wszystko....a jak boisz się surowej ryby możesz użyć wędzonego łososia
taki króciutki przepis na maki..z pamięci
przygotuj ryż dokładnie według przepisu na opakowaniu
rozłóż płatek glonów nori (najlepiej na macie bambusowej, lub ściereczce)
rozłóż na nim warstewkę ryżu,posmaruj cieniutko wasabi, połóż paseczki łososia, paseczki zielonego ogórka, marynowany imbir i dokładnie zwiń w roladkę, pokroj w plasterki tak, żeby były na 1 kęs, podaj w miseczce sos sojowy do maczania sushi
__________________
jestem jaka jestem i taką mnie trzeba kochać

Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą.
Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie:
może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem

Théophile Gauthie
makadamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 19:15   #10
Izus86
Raczkowanie
 
Avatar Izus86
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 482
GG do Izus86
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez nekome
powinno byc w zestawie. albo obok na tej samej polce
kurde, narobilas mi ochoty na sushi ... bedzie dzis na kolacje maki

to musze poszukać na półkach w supermarkecie ... ja tez sobie narobiłam smaka jak ogladałam chwile program gdzie robili sushi ale niestety nie zdąrzyłam spisać przepisu ani nic I tak ogólnie to dzięki wszystkim za odpowiedzi
Izus86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 15:36   #11
Sandrunia Niepoń
Zadomowienie
 
Avatar Sandrunia Niepoń
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 791
GG do Sandrunia Niepoń Send a message via Skype™ to Sandrunia Niepoń
Red face sushi

Witam Serdecznie!Czy ktoras z pan moglaby mi powiedziec jak robi sie sushi z lososiem??Bardzo lubie ta potrawe,a w restauracji za dwa kawalki trzeba zaplacic az 15zl zgroza Postanowilam zrobic w domku dla mojej rodziny,ale nie mam pojecia jak,wiec prosze o pomoc Dziekuje
Sandrunia Niepoń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-04, 15:46   #12
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: SUSHI-jak przygotować???

Czyżby wyszukiwarka zaniemogła?
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=83252
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=...isy&lr=lang_pl
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 16:06   #13
Sandrunia Niepoń
Zadomowienie
 
Avatar Sandrunia Niepoń
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 791
GG do Sandrunia Niepoń Send a message via Skype™ to Sandrunia Niepoń
Dot.: SUSHI-jak przygotować???

dziekuje slicznie zaraz tam zerkne
__________________
Moje szczęście jest już z Nami FASOLKA

Przyszedł na świat 2009.01.06


Sandrunia Niepoń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 16:09   #14
Sandrunia Niepoń
Zadomowienie
 
Avatar Sandrunia Niepoń
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 791
GG do Sandrunia Niepoń Send a message via Skype™ to Sandrunia Niepoń
I co kupilas wszystko do tego sushi???Jak Ci wyszlo???

A Ty masz jakies przepisy na sushi???
__________________
Moje szczęście jest już z Nami FASOLKA

Przyszedł na świat 2009.01.06



Edytowane przez Nutka
Czas edycji: 2008-04-20 o 10:33
Sandrunia Niepoń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 16:44   #15
Syringa
Zakorzenienie
 
Avatar Syringa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 4 931
GG do Syringa
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez Sandrunia Niepoń
A Ty masz jakies przepisy na sushi???
Widziałam, że pytałaś o sushi z łososia. Znalazłam w swoich szpargałach przepisik, więc Ci przepiszę co też tam napisali na temat sushi nigri (rodzaj sake - tak się nazywa jesli robimy je z łososia).

Potrzebny Ci będzie - zakwaszony ryż shari (jeśli nie wiesz jak go zrobić to napisz - też Ci podam przepis), chrzan wasabi i oczywiście płatki surowej ryby - w wypadku "sake" to będzie łosoś
Uformuj w palcach porcję ryżu wielkości piłeczki do ping-ponga. Na lewej dłoni połóż pasek ryby i posmaruj delikatnie chrzanem wasabi. Na rybę połóż kulkę ryżową i odwróć tak, by ryba była u góry. Uformuj ryż i rybę w wałeczek. (kciukiem i palcem środkowym) I to by na tyle było
__________________

------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam do galerii zdjęć


Syringa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 18:58   #16
szhaga
Przyczajenie
 
Avatar szhaga
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5
GG do szhaga
Dot.: sushi

Witaj Gotowe zestawy do sushi można było kupić przed świętami w hipermarkecie TESCO za ok 40 zł.
szhaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 01:19   #17
Sandrunia Niepoń
Zadomowienie
 
Avatar Sandrunia Niepoń
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 791
GG do Sandrunia Niepoń Send a message via Skype™ to Sandrunia Niepoń
Jutro polatam po sklepach! Dziekuje

Cytat:
Napisane przez Syringa
Widziałam, że pytałaś o sushi z łososia. Znalazłam w swoich szpargałach przepisik, więc Ci przepiszę co też tam napisali na temat sushi nigri (rodzaj sake - tak się nazywa jesli robimy je z łososia).

Potrzebny Ci będzie - zakwaszony ryż shari (jeśli nie wiesz jak go zrobić to napisz - też Ci podam przepis), chrzan wasabi i oczywiście płatki surowej ryby - w wypadku "sake" to będzie łosoś
Uformuj w palcach porcję ryżu wielkości piłeczki do ping-ponga. Na lewej dłoni połóż pasek ryby i posmaruj delikatnie chrzanem wasabi. Na rybę połóż kulkę ryżową i odwróć tak, by ryba była u góry. Uformuj ryż i rybę w wałeczek. (kciukiem i palcem środkowym) I to by na tyle było
Kochana Syringo!
Bardzo dziekuje za odp
Bardzo prosze o przepis tego ryzu
Robilas kiedys sushi,jesli tak to jak Ci wyszlo?
Pozdrowionka
__________________
Moje szczęście jest już z Nami FASOLKA

Przyszedł na świat 2009.01.06



Edytowane przez Nutka
Czas edycji: 2008-04-20 o 10:34
Sandrunia Niepoń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 02:04   #18
Syringa
Zakorzenienie
 
Avatar Syringa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 4 931
GG do Syringa
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez Sandrunia Niepoń
Kochana Syringo!
Bardzo dziekuje za odp
Bardzo prosze o przepis tego ryzu
Robilas kiedys sushi,jesli tak to jak Ci wyszlo?
Pozdrowionka
Nie, nie miałam jeszcze okazji robić sushi Mimo, że uwielbiam eksperymenty kulinarne to akurat jakoś nie jestem przekonana do surowej ryby - w ogóle do surowego mięsa Ale przepisy, które Ci podaje są na pewno dobre Więc nie musisz się martwić o efekty No, dobra, dość tego gadania teraz przepisik

Potrzebny Ci będzie litr octu ryżowego, kilo ryżu, pół kostki bulionu rybnego albo łyżeczka bulionu dashi w granulkach, 30 dag cukru i 6 dag soli.
Przygotuj tezu - czyli mieszankę octu ryżowego z cukrem, solą i bulionem, (ten rybny najpierw rozpuść w gorącej wodzie). Ugotowany, odsączony i wystudzony ryż polej tezu - na kilo ryżu - 300 ml tezu - wymieszaj i gotowe Zakwaszonego ryżu nie wolno wstawiać do lodówki. A tak ogólnie to najlepszy jest krótkoziarnisty ryż - nie mieszaj gatunków
__________________

------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam do galerii zdjęć


Syringa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 07:44   #19
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: sushi

A ja mam jeszcze inny przepis na ryż do sushi:

1/2 kg ryżu do sushi opłukać na sicie, przełożyć do garnka i zalać 2 litrami zimnej wody. Odstawić na 30′.
Gdy ziarna napęcznieją, ponownie osączyć na sicie i wsypać do garnka.
Wlać tyle zimnej wody, by przykrywała ryż dwucentymetrową warstwą.

Garnek z ryżem postawić na małym ogniu, przykryć i doprowadzić do wrzenia.
Garnek zdjąć z ognia, szczelnie owinąć, np w gazety i koc, pozostawić w cieple do czasu, aż ryż całkowicie wchłonie wodę (ok. 1 godziny).

60 ml octu ryżowego wymieszać z 2 łyżkami wody.
Wsypać łyżeczkę soli i łyżkę cukru, wymieszać.

Ryż przełożyć do płaskiego naczynia, zalać marynatą z octu ryżowego i cukru, wymieszać uważając, by nie połamać ziaren ryżowych i "wpuścić" między nie jak najwięcej powietrza. Gdy ryż ostygnie, jest gotowy.

Zestaw kupiłam a Tesco, albo Auchan już jakiś czas temu [nie był gotowy, musiałam sama skompletować], ale coś nie mogę się zebrać - karnawał, chyba nadszedł czas. I wygląda na to, że zapomniałam o imbirze. i jeszcze pytanie: czy ocet ryżowy może być ciemny?
Pozdrawiam
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-06, 13:01   #20
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: sushi

Mam pytanie, chciałabym zrobić sushi z łososia znalazłam jakieś przepisy ale boję się zrobić żeby nie wyszło paskudne. Nigdzie nie piszą co zrobić z rybą. Czy należy ją jakoś doprawić solą, pieprzem lub jakoś inaczej przyrządzić?
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 13:09   #21
czikuś
Raczkowanie
 
Avatar czikuś
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 304
GG do czikuś
Dot.: sushi

Ryba ma być zupełnie samodzielna. Wszystkie dodatki to ryż, glony i sosy czy co tam kto lubi i jaki wariant sie wybiera. Ale sie nie doprawia ryby.
czikuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 14:54   #22
NandaDevi
Przyczajenie
 
Avatar NandaDevi
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 7
GG do NandaDevi
Dot.: sushi

tu jest link do sklepu internetowego z przysmakami świata:
www.decare.pl
mozna tam kupić składniki potrzebne do sushi...
NandaDevi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 20:14   #23
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: sushi

Dziękuję bardzo za odpowiedź, jutro wybieram się na zakupy i zobaczę co z tego wyjdzie.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 16:46   #24
joannat
Raczkowanie
 
Avatar joannat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 168
Dot.: sushi

Może nie jestem autorytetem w dziedzinie sushi, ale robię je od dawna i minimum raz w miesiącu, doświadczenie jakieś więc mam. Kilka rad (może się komuś przydadzą):
1. odradzam produkty Bluedragon. Nigiri jest cienkie, bardzo szybko rozmięka i trudno je skleić, a ryż jest zanadto kleisty.
2. nie opłaca się kupować zestawów. Przeliczyłam i zwyczajnie sie nie kalkuluje. Ponadto zawsze wetkną tam coś, co się nie przyda (ja np. nie lubię imbiru).
3. warto zainwestować w dobry sos sojowy. Wysilając się na pyszną kolację nie warto psuć jej jakimś przypadkowym sosem. Szeroko polecany Kikkoman jest naprawdę OK. I ma fajną buteleczkę.
4. wasabi - pasta czy proszek? Proszek jest wydajniejszy ale smakuje... proszkiem Pasta rules!
5. sushi wcale nie musi oznaczać jedzenia surowej ryby. Można je zrobić z gotowanym kurczakiem, omletem, polędwicą wołową, samymi warzywami, dosłownie ze wszystkim.
6. ciekawe efekty daje kolorowy ryż. Farbowany z szafranem, sokiem ze szpinaku lub sokiem z buraczków, zawinięty w omlet albo nigiri może być daniem samym w sobie.

Smacznego
joannat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 18:27   #25
makadamia
Raczkowanie
 
Avatar makadamia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 328
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez joannat
Może nie jestem autorytetem w dziedzinie sushi, ale robię je od dawna i minimum raz w miesiącu, doświadczenie jakieś więc mam. Kilka rad (może się komuś przydadzą):
1. odradzam produkty Bluedragon. Nigiri jest cienkie, bardzo szybko rozmięka i trudno je skleić, a ryż jest zanadto kleisty.
2. nie opłaca się kupować zestawów. Przeliczyłam i zwyczajnie sie nie kalkuluje. Ponadto zawsze wetkną tam coś, co się nie przyda (ja np. nie lubię imbiru).
3. warto zainwestować w dobry sos sojowy. Wysilając się na pyszną kolację nie warto psuć jej jakimś przypadkowym sosem. Szeroko polecany Kikkoman jest naprawdę OK. I ma fajną buteleczkę.
4. wasabi - pasta czy proszek? Proszek jest wydajniejszy ale smakuje... proszkiem Pasta rules!
5. sushi wcale nie musi oznaczać jedzenia surowej ryby. Można je zrobić z gotowanym kurczakiem, omletem, polędwicą wołową, samymi warzywami, dosłownie ze wszystkim.
6. ciekawe efekty daje kolorowy ryż. Farbowany z szafranem, sokiem ze szpinaku lub sokiem z buraczków, zawinięty w omlet albo nigiri może być daniem samym w sobie.

Smacznego
ja na bluedragona nie narzekam (chociaż może się popsuły...strasznie dawno nie robiłam sushi) pisząc nigiri miałaś jak sądze na myśli glony nori...zwijałam je bez użycia maty...bez problemu wyszły śliczne równiutkie ruloniki
sos sojowy...masz rację - Kikkoman rules, zresztą to jeden z najlepszych na światowym rynku
__________________
jestem jaka jestem i taką mnie trzeba kochać

Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą.
Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie:
może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem

Théophile Gauthie
makadamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-16, 10:42   #26
tornado
Zadomowienie
 
Avatar tornado
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 135
Dot.: sushi

Witam wielbicielki sushi
Chętnie podzielę się z Wami moją wiedzą nt. przyrządzania sushi. Wiedza ta jest dla mnie cenna, gdyż jest z pierwszej ręki tzn. koleżanka Japonka przeprowadziła dla naszej paczki kurs przyrządzania sushi mniiiaaaaaam
Odnośnie ryżu to wystarczy wziąć ryż o okrągłych ziarenkach (ona brała taki zwykły z supermarketu) i ugotować go na tzw. breję, czyli ma się bardzo kleić. Do tego wlewa się trochę octu ryżowego (właśnie spojrzałam na butelkę i tam same japońskie znaczki, więc marki wam nie podam ) i miesza.
Dodatki przygotowane przez koleżankę to wędzony łosoś, ogórek ze skórką przekrojony na cztery, paluszki krabowe i usmażony cienki omlet pokrojony w paseczki. W zasadzie można dodać to, na co mamy ochotę. Ja byłam zdziwiona, że nie ma tam surowej ryby, bo mi zawsze sushi z tym się kojarzyło .
Na płaty algowe nakładamy równo chłodny ryż oraz dodatki wg. uznania. Zwijamy w rulonik, okręcamy folią i do lodówki na jakiś czas. Po schłodzeniu wyjmujemy kroimy w krążki i serwujemy. Obowiązkowo stawiamy do suhi miseczkę z sosem sojowym (koleżanka poleca japoński sos kikkoman). Najlepiej jeść pałeczkami maczając krążki w sosie.
Życzę smacznego
tornado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 09:27   #27
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez tornado
Witam wielbicielki sushi
Chętnie podzielę się z Wami moją wiedzą nt. przyrządzania sushi. Wiedza ta jest dla mnie cenna, gdyż jest z pierwszej ręki tzn. koleżanka Japonka przeprowadziła dla naszej paczki kurs przyrządzania sushi mniiiaaaaaam
Odnośnie ryżu to wystarczy wziąć ryż o okrągłych ziarenkach (ona brała taki zwykły z supermarketu) i ugotować go na tzw. breję, czyli ma się bardzo kleić. Do tego wlewa się trochę octu ryżowego (właśnie spojrzałam na butelkę i tam same japońskie znaczki, więc marki wam nie podam ) i miesza.
Dodatki przygotowane przez koleżankę to wędzony łosoś, ogórek ze skórką przekrojony na cztery, paluszki krabowe i usmażony cienki omlet pokrojony w paseczki. W zasadzie można dodać to, na co mamy ochotę. Ja byłam zdziwiona, że nie ma tam surowej ryby, bo mi zawsze sushi z tym się kojarzyło .
Na płaty algowe nakładamy równo chłodny ryż oraz dodatki wg. uznania. Zwijamy w rulonik, okręcamy folią i do lodówki na jakiś czas. Po schłodzeniu wyjmujemy kroimy w krążki i serwujemy. Obowiązkowo stawiamy do suhi miseczkę z sosem sojowym (koleżanka poleca japoński sos kikkoman). Najlepiej jeść pałeczkami maczając krążki w sosie.
Życzę smacznego
Dzięki, szybko, prosto i na temat!!!
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 15:33   #28
elphame
Raczkowanie
 
Avatar elphame
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: piszę z domu ;)
Wiadomości: 55
Question sushi

Bardzo proszę o pomoc!

Chciałam zrobic niespodzianke mojemu kochanemu i przygotować mu sushi.... zaczęłam od zaglądania na różne strony internetowe i teraz to już mam kompletny mętlik w głowie

Czy ktoś zna jakiś WYPRÓBOWANY przepis na sushi??

Czekam na przepisy i pozdrawiam!


Mam nadzieję, że kolacja będzie jeszcze w tym roku
elphame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 17:39   #29
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: sushi

http://poprostugotuj.onet.pl/pamietn...BroadCastId81/

nie probowalam ale wygladalo prosto i smacznie
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-30, 23:34   #30
banditosek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3
Dot.: SUSHI-jak przygotować???

po raz kolejny gluptas na forum?
polecam googla w takich wypadkach
(czy trzeba wytlumaczyc co to?)
banditosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-07 19:53:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:26.