Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-05, 07:43   #451
Smallwitch
Raczkowanie
 
Avatar Smallwitch
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Mielec town
Wiadomości: 398
Co lepiej likwiduje przebarwienia?

Własnie sie zastanawiam co szybciej i sprawniej likwiduje przebarwienia i blizny po syfkach....
Mam Skinoren i go stosuje na te przebarwienia ale się zastanawiałam czy może Glyco-A zrobił by to szybciej, zastanawiałam się też nad Clairial SVR i nie wiem króry jest lepszy?????
Nie chodzi mi tu o działanie przeciwtrądzikowe tylko o własnie wybielanie, spłycanie, likwidowanie blizn i przebarwień....co jest lepsze i po jakim czasie działa??????
__________________
"The true measure of a man is how he treats someone who can do him absolutely no good."
Smallwitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 08:03   #452
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Dot.: Co lepiej likwiduje przebarwienia?

Również dołączam się do pytania, ponieważ też mam problem z tymi przebarwieniami.
JA się zastanawiałam nad Acne-Derm, ale póki mamy słońce wolałabym coś co mozna stosowac tylko punktowo na przebarwienia a nie na całą twarz.
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 09:31   #453
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Co lepiej likwiduje przebarwienia?

Przebarwienia nieco łatwiej zlikwidować niż blizny i dołki - niestety. Sporo też zależy od tego jak wasza skóra reaguje na kosmetyk. Ja smarowałam się SVR Lysanelem i na dłuższą metę dużo to nie dało mimo, że jest to jeden z lepszych kremów - podziałał natomiast Unitone 4 (tej samej firmy co Glyco A, Isis Pharma) i pod koniec września wracam do nie go na następną kurację przeciw przebarwieniom. Nigdy nie stosowałam nic punktowo.
Było sporo wątków na temat spłycania blizn kwasami i peelingami - spórbujcie poszukać

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 09:35   #454
smutasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 70
Dot.: Co lepiej likwiduje przebarwienia?

to zależy jakiego typu są blizny( odweiczny problem z ich odróżnianiem)czy są to przebarwienia czy drobne blizny zanikowe. Na przebarwienia jak najbardziej acne derm, może byc tez jakiś krem z kwasem, poza tym ochrona przeciwsłoneczna i cierpliwość, jeśli komuś zależy na szybszym efekcie -wizyta u kosmetyczki, ale najlepiej u dermatologa, naszczeście posunięta do przodu medycyna estetyczna, pozwala na zażegnanie tego typu bolączek w krótkim czasie....
smutasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 09:38   #455
Smallwitch
Raczkowanie
 
Avatar Smallwitch
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Mielec town
Wiadomości: 398
Dot.: Co lepiej likwiduje przebarwienia?

no własnie wiem że bylo ale tak naprawde to nie wiem który jest najskuteczniejszy i rzeczywiscie daje wybielenie i efekt
__________________
"The true measure of a man is how he treats someone who can do him absolutely no good."
Smallwitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 15:32   #456
**KaTe**
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 24
Dot.: Co lepiej likwiduje przebarwienia?

Ja polecam nie żaden krem , a zabieg mikrodermabrazji na blizny potradzikowe i przebarwienia...
**KaTe** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 16:21   #457
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Co lepiej likwiduje przebarwienia?

Owszem, mikrodermoabrazja jest czasem jedynym wyjściem ale nie dla każdego się nadaje i nie zawsze skutki zgodne z oczekiwaniami. Moja koleżanka miała ten zabieg i nie pomógł jej prawie nic, niestety Dużo zależy od tego jakie są blizny - dołki, zgrubienia skóry czy większe ubytki. A przebarwienia jednak chyba lepiej próbować leczyć kremami i kwasami niż od razu mikrodermoabrazją,która jest dość inwazyjna

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-06, 18:14   #458
**KaTe**
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 24
Dot.: Co lepiej likwiduje przebarwienia?

No, bo jeden zabieg mikrodermabrazji nie pomaga trzeba wziazc cala serie od 3 do 5 i wtedy dopiero widac efekty.....,.!!
**KaTe** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 18:31   #459
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Co lepiej likwiduje przebarwienia?

Słuchaj - nie wiem dokadnie ile tych zabiegów moja kumple miała ale leczy sie już z 5 lat i efekty nie są zadowalające (leczy ją dermatolog w klinice specjalistycznej - żeby nie było że w szemranym gabineciku ) Zresztą same dziewczyny pisały już na forum, że różne efekty są po mikroabrazji. Ja i tak nie jestem przekonana, że z przebarwieniami należy walczyć od razu najcieższymi metodami. Warto najpierw spróbować kremów
Poza tym - mikroabrazja jest inwazyjna i nie można sobie takich zabiegów aplikować ot tak. Uważam że powinien skórę najpierw obejrzeć dermatolog.
Tobie pomogło - super ale nie znaczy to automatycznie że pomoże każdemu i w każdym przypadku i że zawsze rezultaty będą znakomite.

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 19:17   #460
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Co lepiej likwiduje przebarwienia?

na przebarwienia: acne derm, diacneal (avene), glyco-a.. nie wiem jaka masz cere. jezeli wrazliwa, no to ostre kwasy moga nie byc przyjemne.. Mnie osobiscie bardzo pomogla zywa ziemia wulkaniczna abacosun. oczywiscie nie tak hop-siup, ale po miesiacu efekty byly widoczne, ale zaznaczam ze maseczke kladlam praktycznie codziennie. nie jest ona tania i latwo dostepna, ale naprawde warta zachodu poczytaj sobie na KWC o tych produktach
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 19:38   #461
GIGI.S
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 12
Dot.: Co lepiej likwiduje przebarwienia?

Dziewczyny MIKRODERMABRAZJA NIE JEST INWAZYJNA!!!!! Wręcz przeciwnie pięknie ściera wierzchni naskórek, wyrównuje powierzchnię skóry. Powoduje szybszą produkcję kolagenu ( mniej zmarszczek), pogrubia naskórek. Cera po zabiegu jest zdrowa, rumiana gładka. A co do przebarwień to lekko je usuwa, ale nie całkowicie zależy jak głęboko są te przebarwienia. Ja jestem po 4 zabiegu i jestem super zadowolona, żałuję że nie odkryłam tego wcześniej. Ja mam zamiar zlikwidować przebarwienia w październiku peelingiem opierającym się na kwasach i retinolu.
GIGI.S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-07, 10:28   #462
maszka5
Raczkowanie
 
Avatar maszka5
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 284
Dot.: Co lepiej likwiduje przebarwienia?

a gdzie ziemie wulkaniczna mozna kupic i po ile
maszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 09:30   #463
kasiuuula*
Przyczajenie
 
Avatar kasiuuula*
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: rzeszów/dębica
Wiadomości: 20
Post Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

Dziewczyny zapodajcie mi nazwę jakiegoś specyfiku na te potrądzikowe blizny! Bo ja już sama nie wiem czego się chwytać. Nie ma szans na zadne wizyty w gabinetach kosmetycznych, nie mam na nie pieniędzy (wiadomo: studentka). Byłabym wdzięczna za każde info...
liczę na Was i pozdrawiam
kasiuuula* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 10:13   #464
Bulba1
Zakorzenienie
 
Avatar Bulba1
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 023
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

Kasiula, na pewno sie NIE pakuj się w Cepan i Contratubex bo to sa specyfiki na blizny przerostowe, i one oslabiaja produkcje kolagenu, wiec jesli Ty masz potradzikowe blizny to potrzebny Ci jest srodek ktory ta produkcje bedzie wspomagal. Nie licz jednak na to ze jakikolwiek srodek stosowany w domu, da taki sam efekt jak profesjonalny zabieg ! Najlepiej na niego wlasnie uzbierac kase ! Mozna sie wspomagac kwasami w domu, Glyco-a, Lysanel, Diacneal, badz retinoidami ( bardziej polecane ) najlepszy Zorac - juz na recepte, ale podobno mozna gdzies kupic bez. Jednak to na pewno nie da efektu takiego jak wykonany zabieg profesjonalny i nie usunie Ci blizn calkowicie, co najwyzej moze je delikatnie splycic.

Edytowane przez Bulba1
Czas edycji: 2005-09-22 o 21:02
Bulba1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 21:26   #465
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

up up up
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-22, 09:35   #466
kasiuuula*
Przyczajenie
 
Avatar kasiuuula*
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: rzeszów/dębica
Wiadomości: 20
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

Dziękuję Ci bardzo! Hm.. pomyślę nad tym wszystkim i coś wykombinuję. Powiem Ci tylko tyle, że ostatnio te blizny same zaczęły blednąć A może tylko mi się wydaje? Sama nie wiem... to dalej takie jakby podskórne plamki czerwone; skóra jest gładka ale ciemniejsza niż np. na policzkach czy w okolicach nosa. Czy polecane przez Ciebie specyfiki mają szansę mi pomóc? Bo tu nie ma mowy o żadnych zgrubieniach potrądzikowych na buzi. Tylko przebarwienia... czerwone, jakby podskórne plamki. Więc jak?
kasiuuula* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-22, 21:05   #467
Bulba1
Zakorzenienie
 
Avatar Bulba1
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 023
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

Czyli nie masz BLIZN, blizna = wglebienie, badz przerost czyli taka jakby gulka. Masz przebarwienia i znaczenie latwiej jest sie tego pozbyc. Mozesz sprobowac kwasow, badz retinoidow, nie zagwarantuje ze pomoga, moga pomoc ale nie musza. Tylko to jest "zabawa" na kilka miesiecy!
Bulba1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-22, 23:26   #468
tigzi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 56
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

ja tez mam czerwone przebarwienia po pryszczach i kupilam ostatnio w aptece ''no-scar''. Na razei efektow nie widze, ale opinie sa zadawalajace, wiec na razie sie nie poddaje. A tak btw to ciekawy wątek POwodzenia!
tigzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 20:32   #469
GABISZ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 26
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

Błagam pomóżcie. mam 24 lata . częściowo pozbyłam sie zaskórników używajac żelu differin. natomiast zostały blizny potradzikowe. Juz nie wiem co mam robić. Próbowałam nawet robic peeling chem. u dermatolaga- efekty prawie żadne. jak mam pozbyc sie blizn potradzikowych. może macie jakieś wypróbowane sposoby. jakiś skuteczny peeling który by mi mógł pomoc. siemka pozdrawiam i proszę o pomoc
GABISZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-28, 22:18   #470
Angelika
Rozeznanie
 
Avatar Angelika
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: lubuszanka
Wiadomości: 929
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

GLYCO A - wpisz w wyszukiwarkę i poczytaj opinie dziewczyn o tym kremie, podobno niezły (ja sama dopiero 3 dzień stosuje, o efektach będę pisać)

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4204
__________________
Blondes do it better...
Angelika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 06:14   #471
maszka5
Raczkowanie
 
Avatar maszka5
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 284
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

ja równiez mam duzo blin po tradziku zuzyłam juz 2 tubke ACNE DERM efektu niema jak równiez efektu niewidze po pillingu z AVONU-ANEW koncze juz opakowanie 30płatków.niewiem czy sprubowac glyco-a skoro tak niema efektów
maszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 09:39   #472
GABISZ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 26
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

Dziekuje Za Odpowiedz. Jestem Nowy Użytkownikiem I Narazie Nie Znam Tej Strony. Nie Wiem Nawet Jak Sie Odpisuje Na Wiadomosci. Jesli Mogłabys Napisac Jaka Jest Cena Tego Preparatu. A Słyszałas Cfos O No -scar I Alcepalan. Probowałas Moze Tego. Dzieki Za Odpowiedz I Rade.
GABISZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 16:22   #473
GABISZ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 26
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

GABISZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 16:27   #474
GABISZ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 26
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

Cytat:
Napisane przez Monika1984
Błagam o pomoc! Już nie wiem co robić. Mam 20 lat, od 6 mam trądzik, leczę się od 3 dermatologicznie przeróżnymi specyfikami, ostatnio nawet pomagają, krost ich coraz mniej, ale wielką bolączką są ślady po nich. Używam kremu z arniki, ponoć ma pomagać, ale efekt mizerny.. w dodatku co jakiś czas "masowo" atakują nowe pryszcze... brałam nawet antybiotyki i Diane.. NIC!!! Byłam nawet u laryngologa... co jeszcze mogę zrobić?
SPRÓBÓJ ŻEL DIFFERIN .MI POMÓGŁ. NA POCZAT6KU ZAOBSERWUJESZ WIEKSZE OBSYPANIE ZASKÓRNIKAMI BO POPROSTU ZEL WYCIAGNIE JE NA WIERZCH. NIE PRZESADZAJ Z NAKŁADANIEM BO MOZESZ MIEC PRZESUSZONA CERĘ. POZDRAWIAM
GABISZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 19:54   #475
GABISZ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 26
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

Witaj Moniko. z tego co wiem i słyszałam a byłam wszedzie i kazdego pytałam to chyba najskuteczniejszy na blizny bedzie własnie peeling chemiczny. jeden już miałam. ale żeby osiągnac efekt trzeba takich zabiegów wykonac więcej. wszystko zalezy od głebokości blizn. mi trochę sie spłyciły. ale efekty było dopiero widać po ok 2 miesięcy. ja jestem niecierpliwa i chciałabym sie od razu ich pozbyć. ale szybko się niestety nie da. czy ktoś cos wie o kremie Perła Inków. co to jest za preparat.proszę o odpowiedz.
GABISZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 20:02   #476
GABISZ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 26
Thumbs down Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

Witaj Moniko. z tego co wiem i słyszałam a byłam wszedzie i kazdego pytałam to chyba najskuteczniejszy na blizny bedzie własnie peeling chemiczny. jeden już miałam. ale żeby osiągnac efekt trzeba takich zabiegów wykonac więcej. wszystko zalezy od głebokości blizn. mi trochę sie spłyciły. ale efekty było dopiero widać po ok 2 miesięcy. ja jestem niecierpliwa i chciałabym sie od razu ich pozbyć. ale szybko się niestety nie da. czy ktoś cos wie o kremie Perła Inków. co to jest za preparat.proszę o odpowiedz.
GABISZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 20:13   #477
GABISZ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 26
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

Witaj Moniko. z tego co wiem i słyszałam a byłam wszedzie i kazdego pytałam to chyba najskuteczniejszy na blizny bedzie własnie peeling chemiczny. jeden już miałam. ale żeby osiągnac efekt trzeba takich zabiegów wykonac więcej. wszystko zalezy od głebokości blizn. mi trochę sie spłyciły. ale efekty było dopiero widać po ok 2 miesięcy. ja jestem niecierpliwa i chciałabym sie od razu ich pozbyć. ale szybko się niestety nie da. czy ktoś cos wie o kremie Perła Inków. co to jest za preparat.proszę o odpowiedz.
GABISZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-01, 08:49   #478
Aneta(anecia)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 315
Thumbs down czerwone plamki...blizny?? po pryszczach

więc tak jak w tytule mam na buzińce kilka malutkich czerwonych "placków" plamek ...przypuszczam że po pryszczach...czy znacie jakieś domowe sposoby na pozbycie sie tego dziadostwa?? a może jakaś maść?? pozdrawiam
Aneta(anecia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-01, 10:15   #479
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: czerwone plamki...blizny?? po pryszczach

Najlepiej, zanim sie zalozy kolejny watek, UZYC WYSZUKIWARKI. Kilkanascie osob przed Toba, zadalo pytanie o podobny problem. Mozesz tez poszukac pod haslem "Acne-Derm" lub "kwasy".
Pozdrawiam i doradzam na przyszlosc uwazne czytanie tego co NAD postami
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-04, 06:18   #480
*karolka*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiadomości: 422
Thumbs up Super sposob na blizny po tradziku, plamki, przebarwienia itd.

Mam niestety tlusta skore W podstawowce pelno pryszczy, i do tej pory zawsze mam kilka ktore niestety uwielbiam wyciskac, powstaje strupek ktory najczesciej zdrapuje a przez to zostaje na skorze ciemniejszy placek. Mialam ich naprawde pełno,ale poszlam do dermatologa na zluszczanie skory kwasami. I podzialalo. Po kilku dniach jak juz skora przestala mi sie zluszczac mialam stosowac Skinoren (żel, chyba 30%). Super wybielil resztki plamek. Na wizazu odkrylam Glyco-A ktory dziala podobnie do zluszczania u dermatologa. Stosowalam go kilka dni, pozniej schodzila mi skora, a nastepnie przez kilka nocy smarowalam ja Skinorenem. Efekt super. Niedosc ze nie mam juz prawie krostek od Glyco-A, to przebarwien tez. Oczywiscie przed okresem wyskoczy mi kilka ktore niestety wycisne bo nie moge sie powstrzymac i znow mam pare plamek do zwalczenia Ale i tak sie oplaca bo sposob naprawde wart wyprobowalania. A ten skinorem naprawde zwieksza efekt.
*karolka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-22 13:51:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:43.