Jak zacz±æ je¶æ...normalnie? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promuj± odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczno¶ci, tzw. "diety g³odówkowe", które nie maj± nic wspólnego ze zdrowym od¿ywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chc± zwalczaæ wszystkie choroby powi±zane z zaburzeniem ³aknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie siê) oraz dla osób, które pragn± takim osobom radziæ, pomagaæ i wspieraæ.
  • Na tym forum nie mo¿na namawiaæ do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz mo¿na pisaæ o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami ³aknienia mog± tworzyæ swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastêpuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialno¶ci za udzielane tutaj porady, natomiast z pe³n± stanowczo¶ci± bêdziemy têpiæ wszelkie w±tki "pro-ana".
  • Na forum obowi±zuje dodatek do regulaminu, zapoznaj siê z nim zanim we¼miesz udzia³ w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2008-08-22, 18:46   #1
Agulator
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomo¶ci: 3
Unhappy

Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?


B³agam o pomoc, bo nie mam pojêcia co siê ze mn± dzieje.
Na pocz±tku lipca postanowi³am trochê schudn±æ - mam 164 cm wzrostu i wa¿y³am ok. 58 kg. Ogólnie wszystko by³o w porz±dku, ale zawsze strasznie przeszkadza³ mi mój odstaj±cy brzuch i fa³dy t³uszczu na nim, tak wiêc postanowi³am co¶ z tym zrobiæ - "teraz albo nigdy!". Postanowi³am wiêc przej¶æ na dietê 1000 kcal. Czyta³am wielokrotnie, m.in. na tym forum, ¿e to za ma³o, ale z drugiej strony moja w³asna matka, która by³a na tej diecie kilka razy, nigdy nie mia³a jako takich problemów z od¿ywianiem i jest bardzo szczup³a, tote¿ ani ona mi tego nie odradza³a, ani ja siê nie zniechêca³am. Podczas tej diety zdarza³y mi siê kilkakrotnie jednodniowe napady ob¿arstwa - wystarczy³o mi zje¶æ kilka chipsów, ¿eby uznaæ dzieñ za stracony, dlatego a¿ do samego wieczora jad³am wszystko co mi wpad³o w rêce, a¿ na sam koniec dnia nie mog³am siê w ogóle ruszaæ. Potem jednak zaraz wraca³am do diety i takie napady zdarza³y mi siê raz na tydzieñ, dwa tygodnie...
A¿ do wyjazdu na wakacje. Wtedy postanowi³am zrobiæ sobie ca³kowit± przerwê od diety - wiadomo, wyjazd, chcia³am trochê pokorzystaæ z ¿ycia, wyluzowaæ siê. I zauwa¿y³am, ¿e ja ju¿ NIE UMIEM normalnie je¶æ. Ca³y tydzieñ tylko bym jad³a i to wszystko jedno co. Ci±gle my¶la³am o jedzeniu. Oczywi¶cie nie da siê ukryæ, ¿e taki w³a¶nie by³ skutek mojej diety, podczas której jedzenie zajmowa³o ponad 70% moich my¶li: w koñcu jako¶ musia³am wyliczyæ te kalorie, zaplanowaæ sobie jad³ospis na ca³y dzieñ, a bior±c jeszcze pod uwagê, ¿e przerwy miêdzy posi³kami powinny wynosiæ ok. 2 - 3 godz. to dochodzi³o jeszcze patrzenie na zegarek co 10 min. czy ju¿ mogê znowu co¶ zje¶æ... Ostatecznie z 58 kg schud³am do 52 kg, a podczas wyjazdu przyty³am do ok. 56,5 kg... Po powrocie z wyjazdu postanowi³am znów wróciæ na dietê. Zaczê³am chodziæ na rower, znów niskokalorycznie siê od¿ywiaæ, a¿ przedwczoraj uzna³am, ¿e mi wystarczy i chcê po prostu znów normalnie siê od¿ywiaæ, bo wygl±dam tak jak chcia³am wygl±daæ. I co? Dzi¶ trwa 3 dzieñ mojego objadania siê. Nie normalnego jedzenia - objadania siê. Rzucam siê dos³ownie na wszytsko, wszystkiego chcê spróbowaæ, póki czujê, ¿e mam jeszcze trochê miejsca w ¿o³±dku...

Nie wiem kompletnie co mam robiæ. I¶æ do lekarza? Do dietetyka? Chcia³abym schudn±æ w jaki¶ zdrowy, rozs±dny sposób, ale mo¿e w tej sytuacji dieta nie jest dla mnie wskazana? Mo¿e po prostu powinnam na nowo spróbowaæ wróciæ do mojego poprzedniego ¿ycia, w którym jedzenie nie by³o moim g³ównym zajêciem i zainteresowaniem? TYLKO JAK?
Agulator jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-22, 19:08   #2
TheGirlWhoWasDeath
Raczkowanie
 
Avatar TheGirlWhoWasDeath
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 193
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

mam podobny problem, dobrze wiem jak to jest, jak próbujesz a siê nie udaje.
my¶lê ¿e niezbêdna do powrócenia do prawid³owego od¿ywiania jest pomoc psychologa, terapeuty . sama nie dasz rady, chocia¿, mo¿esz probowaæ.. ja zaczê³am powoli wracaæ do swojego 800 kalorii (wiem - nie zdrowe ) 2 dni poci±gnê i napad ob¿arstwa.. nie z g³odu, tak w g³owie mam..ale 2 dni to zawsze co¶..
TheGirlWhoWasDeath jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-22, 19:32   #3
euphoriall
Zakorzenienie
 
Avatar euphoriall
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 4 477
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

a nie jest to takie b³êdne ko³o?? tzn. mo¿e bardziej obrazowo:
najpierw jesz ma³o kilka dni i nagle twój ¿o³±dek zaczyna domagaæ siê jedzenia wiêc Ty go zape³niasz ¿eby nie czuæ tego uczucia g³odu. pó¼niej znowu jesz mniej a potem znowu wiêcej... czy dobrze wnioskujê? je¶li nie to proszê o o¶wiecenie bo jaka¶ taka "pijana" dzisiaj chodzê
__________________
I'm an urban animal
One step from a cannibal
euphoriall jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-22, 20:18   #4
TheGirlWhoWasDeath
Raczkowanie
 
Avatar TheGirlWhoWasDeath
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 193
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

raczej nie, przynajmniej nie w moim przypadku. ¿o³±dek rozrywa uczucie syto¶ci a chce siê je¶æ dalej, dalej , dalej..
TheGirlWhoWasDeath jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-22, 21:04   #5
euphoriall
Zakorzenienie
 
Avatar euphoriall
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 4 477
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Cytat:
Napisane przez TheGirlWhoWasDeath Poka¿ wiadomo¶æ
raczej nie, przynajmniej nie w moim przypadku. ¿o³±dek rozrywa uczucie syto¶ci a chce siê je¶æ dalej, dalej , dalej..
a mo¿e to jest tylko taki g³ód w Twojej g³owie? gdy bêdziesz mia³a takie uczucie spróbuj zaj±æ siê czym¶ tylko siê nie g³ód¼ broñ Bo¿e! jedz normalnie a jak zjesz i bedzie to dziwne uczucie to spróbuj go przetrzymaæ. Spróbowaæ zawsze mo¿esz. Ja tak± psychiczn± walkê toczy³am ze sob± jak walczy³am z bulimi±
__________________
I'm an urban animal
One step from a cannibal
euphoriall jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-22, 21:42   #6
TheGirlWhoWasDeath
Raczkowanie
 
Avatar TheGirlWhoWasDeath
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 193
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

hm no w³a¶nie, ja b. czêsto po takim napadzie l±dujê w toalecie, wiêc to jest tak¿e bulimia, ju¿ w³a¶ciwie niewiadomo co a normalnie je¶æ nie umiem ju¿ 2 lata wiêc to raczej nie mo¿liwe..

Agulator niech cos powie, kochana, pomog³y ,,jako¶'' te skromne rady?
TheGirlWhoWasDeath jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-23, 07:31   #7
euphoriall
Zakorzenienie
 
Avatar euphoriall
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 4 477
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Cytat:
Napisane przez TheGirlWhoWasDeath Poka¿ wiadomo¶æ
hm no w³a¶nie, ja b. czêsto po takim napadzie l±dujê w toalecie, wiêc to jest tak¿e bulimia, ju¿ w³a¶ciwie niewiadomo co a normalnie je¶æ nie umiem ju¿ 2 lata wiêc to raczej nie mo¿liwe..

Agulator niech cos powie, kochana, pomog³y ,,jako¶'' te skromne rady?
Kochana to nie powiedzia³a¶ najwa¿niejszego To zupe³nie zmienia postaæ rzeczy. Z bulimi± mêczy³am siê 9 lat. Nie wiem jak inne dziewczyny ale u mnie bardzo du¿± rolê odgrywa³ stres. W takim razie to koniecznie obie (je¿eli Agulator te¿ tak ma) powinny¶cie udaæ siê do lekarza lub psychologa. Samemu jest bardzo ciê¿ko.
__________________
I'm an urban animal
One step from a cannibal
euphoriall jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2008-08-23, 13:26   #8
Agulator
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

A przepraszam, przepraszam, ¿e tak milczê..
No wiêc ja ani razu nie zwymiotowa³am tego co zjad³am. Po prostu na¿rê siê (inaczej tego nie nazwê) a potem chodzê z wyrzutami sumienia... Ot co..
Teraz znów zaczynam próbowaæ je¶æ normalnie, zobaczymy co z tego wyjdzie
Agulator jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-23, 13:31   #9
euphoriall
Zakorzenienie
 
Avatar euphoriall
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 4 477
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Cytat:
Napisane przez Agulator Poka¿ wiadomo¶æ
A przepraszam, przepraszam, ¿e tak milczê..
No wiêc ja ani razu nie zwymiotowa³am tego co zjad³am. Po prostu na¿rê siê (inaczej tego nie nazwê) a potem chodzê z wyrzutami sumienia... Ot co..
Teraz znów zaczynam próbowaæ je¶æ normalnie, zobaczymy co z tego wyjdzie
No to bêdê trzymaæ za Ciebie kciuki. Staraj siê mieæ zawsze co¶ do robienia ¿eby o tym nie my¶leæ (Bo¿e jakie to dziwne... przed chwil± kilka dziewczyn powiedzia³o mi dok³adnie to samo. Chyba siê za³amiê)
__________________
I'm an urban animal
One step from a cannibal
euphoriall jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-23, 13:34   #10
201705250937
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomo¶ci: 3 097
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Cytat:
Napisane przez euphoriall Poka¿ wiadomo¶æ
Kochana to nie powiedzia³a¶ najwa¿niejszego To zupe³nie zmienia postaæ rzeczy. Z bulimi± mêczy³am siê 9 lat. Nie wiem jak inne dziewczyny ale u mnie bardzo du¿± rolê odgrywa³ stres. W takim razie to koniecznie obie (je¿eli Agulator te¿ tak ma) powinny¶cie udaæ siê do lekarza lub psychologa. Samemu jest bardzo ciê¿ko.
9 lat, o matko... Ja chorowa³am 1,5 roku i chca³am siê zabic,a 9 lat.Odrazu uda³o siê przestaæ? Czy etapami to przebiega³o?
201705250937 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-23, 13:46   #11
euphoriall
Zakorzenienie
 
Avatar euphoriall
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 4 477
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Cytat:
Napisane przez Toffiee Poka¿ wiadomo¶æ
9 lat, o matko... Ja chorowa³am 1,5 roku i chca³am siê zabic,a 9 lat.Odrazu uda³o siê przestaæ? Czy etapami to przebiega³o?
Etapami. Wraca³o jak mia³am wiêkszy stres np. matura, nowa szko³a, jakie¶ nie powodzenia i ustawa³o. U mnie to jeden ci±g przyczynowo skutkowy Bulimia= stres + nerwica, anorekcja= depresja +stres+nerwica i tak w kó³ko. te¿ chcia³am siê zabiæ ale ¿e kiepsko mi to wysz³o (jak widaæ) to siê mêczê dalej.
__________________
I'm an urban animal
One step from a cannibal
euphoriall jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-23, 13:48   #12
euphoriall
Zakorzenienie
 
Avatar euphoriall
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 4 477
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

a zapomnia³am.. nie wa¿ne ile chorujesz. Nawet je¿eli by to by³y 2 tygodnie to jest to bardzo powa¿ny problem i nie nale¿y go lekcewa¿yæ. Z 2 tyg. mo¿e siê zrobiæ 1,5roku potem 9lat a potem ca³e ¿ycie.
__________________
I'm an urban animal
One step from a cannibal
euphoriall jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-23, 14:02   #13
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 17 053
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Napierw idz do dietetyka.
Musisz sie nauczyc 'normlanego' jedzenia.
Nabrac odpowiedniego podejscia do niego.

a potem dietetyk ulozy Ci na pewno odpowiednia diete
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeñ: klik


Soph jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-23, 18:13   #14
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 6 740
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Agulator, nie siedzisz w tym d³ugo, wiêc jak najszybciej bierz siê za siebie i nie wchod¼ w bagno ED... wierzê, ¿e w³a¶nie dziêki temu, ¿e problem ma stosunkowo krótk± historiê mo¿esz siê z nim szybko uporaæ.
Przede wszystkim: ¿adnych diet! Masz dobr± wagê, a wszelkie narzucanie zasad, patrzenie na zegarek kiedy zje¶æ i co zje¶æ w tym przypadku jest bardzo niewskazane. Najlepiej jest, kiedy jemy, gdy jeste¶my g³odni i to, czego nas organizm siê domaga - czyt. na co naprawdê mamy ochotê. Nie mo¿esz ob¿eraæ siê, bo 'od jutra siê odchudzam' - nie, nie odchudzam siê ju¿ wiêcej. Jedz wszystkiego po trochu, ale po to, by siê naje¶æ. Je¶li czujesz, ¿e nadchodzi ten moment, ¿e szukasz jedzenia, choæ kompletnie nie jeste¶ g³odna, musisz koniecznie zaj±æ siê czym¶ absorbuj±cym, najlepiej wyj¶æ z domu.
G³upio zrobi³a¶, ¿e zaczyna³a¶ dietê 1000kcal, zw³aszcza z tak± wag±, no i teraz s± efekty... Naprawdê trzymam kciuki i mam nadziejê, ¿e szybko wrócisz do normalno¶ci.
__________________

Ludowa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-24, 20:18   #15
Agulator
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Cytat:
Napisane przez Ludowa Poka¿ wiadomo¶æ
Agulator, nie siedzisz w tym d³ugo, wiêc jak najszybciej bierz siê za siebie i nie wchod¼ w bagno ED... wierzê, ¿e w³a¶nie dziêki temu, ¿e problem ma stosunkowo krótk± historiê mo¿esz siê z nim szybko uporaæ.
Na razie mija dopiero drugi dzieñ od mojego ostatniego ob¿arstwa, ale jestem dobrej my¶li... tym bardziej skoro mówisz, ¿e dosyæ wcze¶nie zauwa¿y³am, ¿e tak, mam problem i chcê siê go pozbyæ.
Tak czy siak - dziêki za wszystkie rady ; *
Agulator jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-26, 17:11   #16
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 17 053
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Trzymaj sie i nie poddawaj.
Mozesz upasc, ale sie podnies.
Powodzenia zycze z calego serducha;*
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeñ: klik


Soph jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-28, 21:44   #17
TheGirlWhoWasDeath
Raczkowanie
 
Avatar TheGirlWhoWasDeath
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 193
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

ja mia³am 3 normalne dni i zawali³am
TheGirlWhoWasDeath jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-29, 10:24   #18
kid
Raczkowanie
 
Avatar kid
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomo¶ci: 321
GG do kid
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Agulator, masz ataki ob¿arstwa, bo jeste¶ wyg³odzona. Twój organizm reaguje tak na g³odówkê, która sobie zafundowa³a¶. Stopniowo zwiêkszaj kaloryczno¶æ diety, dodawaj do posi³ków czy to owoc, czy sok, czy dodatkow± porcjê np. kaszy, ry¿u, ma³y baton muesli. Jesli znów bedziesz mia³a atak g³odu, to w ¿adnym razie nie próbuj nastêpnego dnia siê g³odziæ, bo to b³êdne ko³o. Trudno, zdarza siê ¿e c¿³owiek zje za du¿o. Nastêpnego dnia bêdzie lepiej.
kid jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-29, 13:45   #19
Sherelle
Raczkowanie
 
Avatar Sherelle
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 274
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

jak dla mnie to powinnas teraz postawic na zdrowie odzywianie i nie patzec na kalorie. masz waga jaka chcialas.
poczytaj troche jadlospisy dziewczyn na U poczytaj watki podwieszone, a zobaczysz jak mniej wiecej powinno sie zdrowo odzywiac. na pewno popraiwsz wyglad, odzywisz organizm i miejmy nadzieje wyrobisz sobie zdrowe nawyki na przyszlosc

powodzenia
__________________
Bo od nieprzyjaciela nie tak bol± rany,
jako gdy je przyjaciel zada zaufany.
Bertrand Saadi
Bo¿e, strze¿ mnie od przyjació³,
z wrogami poradzê sobie sam.
Valdemar Baldhead
Sherelle jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-30, 01:07   #20
matryca3
Zadomowienie
 
Avatar matryca3
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 1 486
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

ja mam tak samo..dzis jad³±m od godz 22 do 2 w nocy od teraz i juz nie moge wysiedziec z bólu..tak mi nie dobrze..;/
gdy mysla³±m o jedzeniu próbowa³am sie zzajac czyms nnym ale nie skutkuje..wysz³±m na spacer idac mysla³±m tylko kiedy wróce i cos zjemm.;/ i wpada³m do domu i wpieprza³±m(przepraszma aza jezyk) wszystko..;/
teraz jak bedzie szko³a mam nadzieje ze bedzie lepiej bo nie bede tak pozno spac chodzic tylko wczesnij i nie bede sie nudzic..jakos musze sobie poradzic...
__________________
matryca3 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-09-13, 18:38   #21
xxaur
Rozeznanie
 
Avatar xxaur
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomo¶ci: 798
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

wiem ¿e ten w±tek ostatni raz by³ u¿ywany miesi±c temu,
ale te¿ mam ten problem i nie wiem jak sobie z nim poradziæ..
na wakacje postanowi³am schudn±c i pozby³am sie 6 kg przy diecie 1000 kalorii
i nie wiem jak teraz przej¶æ do normalnego jedzenia..
od pocz±tku wrzesnia podnioslam kalorycznosc do 1500 ale nie wiem jak dalej..
czy co tydzien podnosic o 100 kcal ?
jak mo¿ecie, to pomó¿cie..
xxaur jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-09-14, 07:19   #22
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 6 740
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Cytat:
Napisane przez xxaur Poka¿ wiadomo¶æ
wiem ¿e ten w±tek ostatni raz by³ u¿ywany miesi±c temu,
ale te¿ mam ten problem i nie wiem jak sobie z nim poradziæ..
na wakacje postanowi³am schudn±c i pozby³am sie 6 kg przy diecie 1000 kalorii
i nie wiem jak teraz przej¶æ do normalnego jedzenia..
od pocz±tku wrzesnia podnioslam kalorycznosc do 1500 ale nie wiem jak dalej..
czy co tydzien podnosic o 100 kcal ?
jak mo¿ecie, to pomó¿cie..
Jak dalej? Dalej powolutku sobie dodawaæ, mo¿e byæ po to 100kcal. Bo 1500 na U to stanowczo za ma³o.
A jakie jest Twoje zapotrzebowanie kaloryczne? Wiesz, jak je wyliczyæ?
__________________

Ludowa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-09-14, 13:07   #23
xxaur
Rozeznanie
 
Avatar xxaur
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomo¶ci: 798
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Cytat:
Napisane przez Ludowa Poka¿ wiadomo¶æ
Jak dalej? Dalej powolutku sobie dodawaæ, mo¿e byæ po to 100kcal. Bo 1500 na U to stanowczo za ma³o.
A jakie jest Twoje zapotrzebowanie kaloryczne? Wiesz, jak je wyliczyæ?
i co ile dodawaæ te 100kcal ? np co 2 dni czy codziennie + 50 ?
na ró¿nych stronach sprawdza³am ale wychodzi wszêdzie inaczej od 2000 do 2500.
xxaur jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-09-14, 14:23   #24
coca-coliczka
Raczkowanie
 
Avatar coca-coliczka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 139
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

w sumie to i moj problem.......
zaczelo sie od stresujacej pracy... tyrka od 6-22 w banku i agencji reklamowej no i miedzy czasie rozkrecanie swojej firmy... (dopalacze, jedzenie na miescie, w biegu, w samochodzie)
w sumie nienormowany czas pracy ale wpadlam w ciag ambicjonalny...
przez pol roku przybylo mi 8 kg... do tego doszlo branie pigulek.
nie potrafie wrocic do swojej wagi- 50-52 kg (167 cm) teraz waze 58.......
niestety proby zrzucenia koncza sie zalosnie...
skutek odwrotny. niby nie probuje odchudzac sie drastycznie. mniej slodkiego. mniejsze porcje. produkty wysokiej jakosci z serii "zdrowe". owoce...
ale mam cos takiego, ze WIEM ze jestem na diecie.
czesto wychodze wieczorami (teraz prowadze swoja firme i pracuje niemal ciagle... dopiero wieczorami mam sw. spokoj...) i wiadomo- wtedy sie je, pije...
nie raz padam w domu i mam ochote walnac tym wszystkim.
do tego dochodzi fakt, ze wygladam dobrze- ladnie i to mnie demobilizuje.
bo co z tego jak kg przybywa. nie ma stop i nie ma mniej...
nie wiem co zrobic i w jaki sposob probowac wrocic do swojej dawnej wagi...
coca-coliczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-09-16, 20:52   #25
xxaur
Rozeznanie
 
Avatar xxaur
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomo¶ci: 798
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Cytat:
Napisane przez coca-coliczka Poka¿ wiadomo¶æ
w sumie to i moj problem.......
zaczelo sie od stresujacej pracy... tyrka od 6-22 w banku i agencji reklamowej no i miedzy czasie rozkrecanie swojej firmy... (dopalacze, jedzenie na miescie, w biegu, w samochodzie)
w sumie nienormowany czas pracy ale wpadlam w ciag ambicjonalny...
przez pol roku przybylo mi 8 kg... do tego doszlo branie pigulek.
nie potrafie wrocic do swojej wagi- 50-52 kg (167 cm) teraz waze 58.......
niestety proby zrzucenia koncza sie zalosnie...
skutek odwrotny. niby nie probuje odchudzac sie drastycznie. mniej slodkiego. mniejsze porcje. produkty wysokiej jakosci z serii "zdrowe". owoce...
ale mam cos takiego, ze WIEM ze jestem na diecie.
czesto wychodze wieczorami (teraz prowadze swoja firme i pracuje niemal ciagle... dopiero wieczorami mam sw. spokoj...) i wiadomo- wtedy sie je, pije...
nie raz padam w domu i mam ochote walnac tym wszystkim.
do tego dochodzi fakt, ze wygladam dobrze- ladnie i to mnie demobilizuje.
bo co z tego jak kg przybywa. nie ma stop i nie ma mniej...
nie wiem co zrobic i w jaki sposob probowac wrocic do swojej dawnej wagi...
To postaraj siê je¶æ pe³nowarto¶ciowe ¶niadanie przed pój¶ciem do pracy, gdy pracujesz te¿ zjedz w przerwie co¶ zdrowego a nie szybkie danie.
Musisz dobrze siê od¿ywiaæ, a kiedy przychodzisz do domu i od razu masz ochotê na zjedzenie czego¶, to wypij na pocz±tku szklankê wody a pó¼niej zrób sobie co¶ do jedzenia ale w mniejszej ilo¶ci, bo po chwili g³ód Ci minie. I pamiêtaj, aby w miare mo¿liwo¶ci je¶æ 5-6 posi³ków dziennie, w tym 3 wiêksze i 2 mniejsze.


A ja dalej nie wiem jakie jest moje zapotrzebowanie kaloryczne, jak to wyliczyæ, ale zwiêkszy³am kaloryczno¶æ swoich posi³ków do 1600 i tak przez kilka dni, a pó¼niej zwiêksze do 1650 i tak stopniowo coraz wiêcej, tylko nie wiem do ilu tak mam zwiêkszaæ..
xxaur jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-03, 14:47   #26
Cerseanne
Raczkowanie
 
Avatar Cerseanne
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomo¶ci: 73
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Ja po tym jak zaczêlam psychoterapiê to z 0kcal przesz³am na ok 600 i przyty³am teraz zwiêkszam stopniowo, jem ju¿ 800, chcê uratowaæ moj± przemianê materii, ktor± wrêcz zabi³am...
__________________
cel1: przy¶pieszyæ przemianê materii
cel2: schudn±æ
cel3: utrzymaæ wagê


"Czujesz, jak w cudownym wirze tañcz±cych motyli,
Zapraszaj± nas do swojego tañca.
Miliony barwnych motyli, unosz±cych siê nad tob±.
Jeden w³a¶nie przysiad³ na twoich ustach."
Cerseanne jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-06, 15:31   #27
1kaqsia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 48
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Cytat:
Napisane przez Agulator Poka¿ wiadomo¶æ
B³agam o pomoc, bo nie mam pojêcia co siê ze mn± dzieje.
Na pocz±tku lipca postanowi³am trochê schudn±æ - mam 164 cm wzrostu i wa¿y³am ok. 58 kg. Ogólnie wszystko by³o w porz±dku, ale zawsze strasznie przeszkadza³ mi mój odstaj±cy brzuch i fa³dy t³uszczu na nim, tak wiêc postanowi³am co¶ z tym zrobiæ - "teraz albo nigdy!". Postanowi³am wiêc przej¶æ na dietê 1000 kcal. Czyta³am wielokrotnie, m.in. na tym forum, ¿e to za ma³o, ale z drugiej strony moja w³asna matka, która by³a na tej diecie kilka razy, nigdy nie mia³a jako takich problemów z od¿ywianiem i jest bardzo szczup³a, tote¿ ani ona mi tego nie odradza³a, ani ja siê nie zniechêca³am. Podczas tej diety zdarza³y mi siê kilkakrotnie jednodniowe napady ob¿arstwa - wystarczy³o mi zje¶æ kilka chipsów, ¿eby uznaæ dzieñ za stracony, dlatego a¿ do samego wieczora jad³am wszystko co mi wpad³o w rêce, a¿ na sam koniec dnia nie mog³am siê w ogóle ruszaæ. Potem jednak zaraz wraca³am do diety i takie napady zdarza³y mi siê raz na tydzieñ, dwa tygodnie...
A¿ do wyjazdu na wakacje. Wtedy postanowi³am zrobiæ sobie ca³kowit± przerwê od diety - wiadomo, wyjazd, chcia³am trochê pokorzystaæ z ¿ycia, wyluzowaæ siê. I zauwa¿y³am, ¿e ja ju¿ NIE UMIEM normalnie je¶æ. Ca³y tydzieñ tylko bym jad³a i to wszystko jedno co. Ci±gle my¶la³am o jedzeniu. Oczywi¶cie nie da siê ukryæ, ¿e taki w³a¶nie by³ skutek mojej diety, podczas której jedzenie zajmowa³o ponad 70% moich my¶li: w koñcu jako¶ musia³am wyliczyæ te kalorie, zaplanowaæ sobie jad³ospis na ca³y dzieñ, a bior±c jeszcze pod uwagê, ¿e przerwy miêdzy posi³kami powinny wynosiæ ok. 2 - 3 godz. to dochodzi³o jeszcze patrzenie na zegarek co 10 min. czy ju¿ mogê znowu co¶ zje¶æ... Ostatecznie z 58 kg schud³am do 52 kg, a podczas wyjazdu przyty³am do ok. 56,5 kg... Po powrocie z wyjazdu postanowi³am znów wróciæ na dietê. Zaczê³am chodziæ na rower, znów niskokalorycznie siê od¿ywiaæ, a¿ przedwczoraj uzna³am, ¿e mi wystarczy i chcê po prostu znów normalnie siê od¿ywiaæ, bo wygl±dam tak jak chcia³am wygl±daæ. I co? Dzi¶ trwa 3 dzieñ mojego objadania siê. Nie normalnego jedzenia - objadania siê. Rzucam siê dos³ownie na wszytsko, wszystkiego chcê spróbowaæ, póki czujê, ¿e mam jeszcze trochê miejsca w ¿o³±dku...

Nie wiem kompletnie co mam robiæ. I¶æ do lekarza? Do dietetyka? Chcia³abym schudn±æ w jaki¶ zdrowy, rozs±dny sposób, ale mo¿e w tej sytuacji dieta nie jest dla mnie wskazana? Mo¿e po prostu powinnam na nowo spróbowaæ wróciæ do mojego poprzedniego ¿ycia, w którym jedzenie nie by³o moim g³ównym zajêciem i zainteresowaniem? TYLKO JAK?
bo¿e jak bym siebie widzia³a jesz i jesz choæ nie mo¿esz dok³adnie mam identyczna sytuacje a po takim obzarstwie glodowka nawet tego nie moge tak nazwac bo jak nie zaczne jesc to nie musze wcale. chodze do psychologa i do dietetyczki ale to nic nie pomoaga jeszcze gorzej sie czuje, jak nic nie jem to znow rodzice mi na sile wpychaja i tak chudne i tyje w kolko
1kaqsia1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-06, 18:52   #28
Cerseanne
Raczkowanie
 
Avatar Cerseanne
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomo¶ci: 73
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Kaqsia, ja mam podobnie
__________________
cel1: przy¶pieszyæ przemianê materii
cel2: schudn±æ
cel3: utrzymaæ wagê


"Czujesz, jak w cudownym wirze tañcz±cych motyli,
Zapraszaj± nas do swojego tañca.
Miliony barwnych motyli, unosz±cych siê nad tob±.
Jeden w³a¶nie przysiad³ na twoich ustach."
Cerseanne jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-06, 19:32   #29
1kaqsia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 48
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Cytat:
Napisane przez Cerseanne Poka¿ wiadomo¶æ
Kaqsia, ja mam podobnie
wlasnie w tym momencie mnie wzielo caly dzien spokojnie a teraz nie hamuje sie i jem i jem nie dam rady !!!
1kaqsia1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-07, 07:25   #30
Cerseanne
Raczkowanie
 
Avatar Cerseanne
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomo¶ci: 73
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Dasz radê skarbie ja w sobotê zwiekszam ilo¶æ kcal do 950. Mam nadziejê, ¿e nie przytyjê....
__________________
cel1: przy¶pieszyæ przemianê materii
cel2: schudn±æ
cel3: utrzymaæ wagê


"Czujesz, jak w cudownym wirze tañcz±cych motyli,
Zapraszaj± nas do swojego tañca.
Miliony barwnych motyli, unosz±cych siê nad tob±.
Jeden w³a¶nie przysiad³ na twoich ustach."
Cerseanne jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:34.