Wielki problem z poceniem się dłoni i stóp - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-22, 19:50   #31
Wena90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 1 620
Dot.: Wielki problem z poceniem się dłoni i stóp

Póki co stylistka paznokci i kierunkuję się na kosmetyczkę, byłam na kosmetologii, ale to żal Ale ręce są mi potrzebne jak nie wiem co ;/ a to porażka. Najbardziej rano, gdy wstaję lub jadę autobusem, a o sytuacjach stresowych lepiej nie mówić;/
Wena90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 14:15   #32
marta0687
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: Wielki problem z poceniem się dłoni i stóp

Witajcie mam ten sam problem co wy i zero pomocy ze strony lekarzy. Najgorzej było kiedy poszłam przed weselem zrobić tipsy na szablon, ze stresu tak mi się ręce pociły ze szablon cały czas mi się odklejał od palców takiego się wstydu najadłam ze szkoda gadać nigdy więcej tam się nie pokażę!!!
marta0687 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 10:09   #33
Wena90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 1 620
Dot.: Wielki problem z poceniem się dłoni i stóp

No cóż mi żadne preparaty na zewnątrz nie pomagają, więc zastanawiam się nad jakimś suplementem diety, ale coś mi się zdaje, że to tylko strata pieniędzy...
Wena90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 11:43   #34
ktossss234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 12
Dot.: Wielki problem z poceniem się dłoni i stóp

Mam podobny problem. O tuż strasznie się pocę na dłoniach i stopach. W ostatnim czasie zauważyłam, że także z moich pach się leje.;/ Już mam tego dość. Na pachy pomaga mi antidrar, ze stopami sobie radzę. Ale dłonie to koszmar;( dosłownie mi z nich kapie. Wspomnę, że mam 16 lat, a ten problem zaczął się w drugiej klasie podstawówki. Jeździałam po wielu lekarzach, każdy mi mówił, że taka moja natura. Robiłam wiele badań, byłam u psychologa, oczywiście wykluczył, że to może miec podłoże psychczne. Stosowałam przeróżne preparaty, żaden nie pomógł. A lekarze proponowali botox, ale z tego co wiem jest to zabieg drogi, bolesny i małoskuteczny. Jest to bardzo wstydliwe i uciążliwe... Głupio mi podać rękę na przywitanie, nie wspominając o podaniu ręki chłopakoowi..
ktossss234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 19:24   #35
Misiunia25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4
Dot.: Wielki problem z poceniem się dłoni i stóp

Witam wszystkich na forum. Piszę pracę na temat potliwości stóp. Będę wdzięczna za każdą wypełnioną ankietę, i z góry wszystkim dziękuję. Pozdrawiam

ankieta dla mężczyzn: http://www.ankietka.pl/ankieta/51867...-mezczyzn.html

ankieta dla kobiet http://www.ankietka.pl/ankieta/51815...-u-kobiet.html
Misiunia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 20:12   #36
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Wielki problem z poceniem się dłoni i stóp

Cytat:
Napisane przez Misiunia25 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich na forum. Piszę pracę na temat potliwości stóp. Będę wdzięczna za każdą wypełnioną ankietę, i z góry wszystkim dziękuję. Pozdrawiam

ankieta dla mężczyzn: http://www.ankietka.pl/ankieta/51867...-mezczyzn.html

ankieta dla kobiet http://www.ankietka.pl/ankieta/51815...-u-kobiet.html
Wypełnione
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 16:07   #37
Misiunia25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4
Dot.: Wielki problem z poceniem się dłoni i stóp

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Wypełnione

Dziękuję Teresko, jesteś kochana
Misiunia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-10, 18:06   #38
dodi1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4
Dot.: Wielki problem z poceniem się dłoni i stóp

Cześć Wam! Kiedyś miałam podobny problem. Stresowałam się nawet aby podać komuś ręke.. a czasami trzeba. Rozważałam różne rozwiazania: wszczepienie botoksu, kremy, dezodoranty. Opreacji nie wykonałam bo straszono mnie komplikacjami. Kremy i dezodoranty strasznie obciążały mój portfel.. i pomoc była tylko chwilowa. Później jednak przeczytałąm o jonoforezie. Okzało się jednak, że taki sprzęt kosztuje kilka tysięcy. Nie wiedziałam czy będzie na mnie działał. Dzięki jednej serii zabiegów pozbywam się problemu pocenia na ok 3 msc. Seria trwa 10 dni, zabieg wykonuje się rano i wieczór. W zakładzie jeden zabieg kosztuje ok 100 zł. Cała seria więc kosztowałaby 2000 zł. Wykonanie zabiegu jest dziecinnie proste i można go wykonać samemu. Jeśli chcecie się przekonać czy warto zainwestować, albo macie jakieś ważne wydarzenie na którym wolelibyscie się nie pocić, zapraszam do wypożyczenia ode mnie sprzętu. Każdy dzień wypożyczenia to koszt 35 zł. Łączny koszt serii to zatem 350 zł. Chętnych do skorzystania proszę o kontakt: jonoforeza@gmail.com . Chciałam dodać, że wypożyczenie sprzętu możliwe jest tylko na terenie Krakowa bądź Bochni.
dodi1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 18:46   #39
natutka
Przyczajenie
 
Avatar natutka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2
Dot.: Wielki problem z poceniem się dłoni i stóp

też mam ten problem..
antidral mi nie pomógł
moja mama miała kiedys chora tarczyce i podobno jest to dziedziczne wiec postanowiłam o tym poczytac i niestety dużo objawów sie zgadza wiec doradzam zeby wybrac sie do lekarza jesli ma sie problem z nadpotliwościa.
natutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 23:17   #40
kiciaaa87
Rozeznanie
 
Avatar kiciaaa87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 627
Dot.: Wielki problem z poceniem się dłoni i stóp

Ja mam w porządku tarczycę, więc chyba niekoniecznie z tym związane.
Nie ma na to chyba sposobu. Kocham lato, ale z wyżej wymienionych przez was objawów jest dla mnie jednocześnie udręką.
Myślałam o tym botoksie, ale skoro efekt utrzymuje się tylko pół roku to bezsensu.
kiciaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 14:10   #41
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Wielki problem z poceniem się dłoni i stóp

tez mi zawsze lekarze każą zbadać tarczycę, gdy dotykają moich rąk,ale zawsze wszystkie badania mam w normie a stopy i dłonie dalej mokre i lodowate
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-12, 18:29   #42
an-gi
Raczkowanie
 
Avatar an-gi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 193
Dot.: Wielki problem z poceniem się dłoni i stóp

ja też mam z tym problem , kiedyś wyczytałam , że PEDIPUR jest dobry na naszą przypadłość ale niestety zanim zdążył wyschnąć miałam już mokre ręce i stopy w dodatku po paru zastosowaniach moje ręce i nogi zaczęły się marszczyć- tak jak po godzinnym moczeniu w wodzie- przy najmniejszym kontakcie z wodą.więc odstawiłam ten specyfik , po kilku tyg ustąpiło , a dłonie nadal lodowate i spocone ;/. Dla mnie najgorsze nie jest samo podawanie dłoni bo to czasem da się przeżyć- jak widzę , że ktoś się zbliża szybko wycieram rękę w spodnie najgorszy jest kontakt z chłopakiem , który mi się podoba np na imprezie!!horror! a juz nie wspomnę wesel i innych imprez rodzinnych na których się tańczy parami totalny wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!! generalnie w ogóle bardzo się pocę nawet pod pachami!! na imprezach zawsze zasłaniam pachy, wybieram stroje czarne albo takie na których nie widać plam potu , okropność!!
może znajdzie się jakiś dobry lekarz , który zaproponuje nam coś za co nie zapłacimy majątku?!
an-gi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 15:01   #43
Wena90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 1 620
Dot.: Wielki problem z poceniem się dłoni i stóp

Powiem Wam, że jak byłam w Egipcie, klimat suchy i mimo, że gorąc jak nie wiem co, nie pociłam się... a tylko wróciłam do PL, nie ważne, zimno, ciepło... to mokro :/ Krępacja na maksa.

Edytowane przez Wena90
Czas edycji: 2012-02-22 o 15:03
Wena90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 17:47   #44
chocolateaddicted
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Dot.: Wielki problem z poceniem się dłoni i stóp

mam ten sam problem ze jak dotkne stol dlonia to zostaje mokra plama ale od paru tygodni nosze ze soba zawsze krem do rak i sie smaruje co pojgodziny i jak ktos mi poda reke to mowie ze mam jeszcze obslizgla z kremu^^
chocolateaddicted jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 11:01   #45
SantaCruz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2
Dot.: Wielki problem z poceniem się dłoni i stóp

Witam,

nie chcę żeby wyglądało to na reklamę ale przeciw nadmiernej potliwości stóp i dłoni u mnie skuteczny okazał się SweatStop. Produkt ze Szwajcarii ale może znajdziecie też w Polsce. Jest to płyn w sprayu. Co 2-3 dni przed pójściem spać spryskuję się wewnętrzną część dłoni i stóp. Efekt widoczny już po 1 zastosowaniu. Siostra zapłaciła coś około 16 euro ale jest na tyle skuteczny, że korzystam z jednej buteleczki od 5 miesięcy. Pojemność 100ml. Jest też krem do rąk sweatstop którego nie mam ale podobno po nałożeniu natychmiast wysusza dłonie oraz puder do stóp - wszystko tej samej firmy.
Pozdrawiam
SantaCruz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 14:56   #46
Jakowos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: Wielki problem z poceniem się dłoni i stóp

Witam wszystkich !
Mam taki sam problem jak wy wszyscy i rozumiem wasze wszystkie problemy z tym zwiazane , to jest prawda ze nadmierne pocenie sie jest zpowodowane emocjami , nerwami i wszystkim co nas wprowadza w stan podekscytowania. prubowale juz wszelkich srodkow dostepnych na rynku i nawet znam osobe ktura poddala sie zabiegowi zamykania gruczolow , i co sie okazalo ze po zabiegu zeczywiscie ta osoba przestala sie pocic ale dostala takiego triku oka ze jej powieka drgala i oko jedno bylo przymruzone , prawdopodobnie zostal uszkodzony jakis nerw . moim zdanie nasz problem tkwi w psychice kazdego z nas i wlasnie nad tym prubuje zapanowac . ale jest to dlugi proces i nie wiem czy napewno sie uda , ale trzeba prubowac

Pzdrawiam
Jakowos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 21:58   #47
Ersen
Przyczajenie
 
Avatar Ersen
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22
Dot.: Wielki problem z poceniem się dłoni i stóp

Moja siostra miała problem z poceniem stóp. Jak to dobre rady babuni codziennie myła stopy ciepłą wodą z mydłem i dokładnie wycierała, przede wszystkim między palcami. Robiła 10 minutowe kąpiele z igłami sosny, octem jabłkowym lub solą (1/2 filiżanki na 1l wody). Osobiście znam jeszcze jedną "kąpiel dla stóp". W 1l wrzącej wody zaparzamy 4 torebki herbaty. Wlewamy do miski/brodzika i dolewamy zimnej wody, aż temp kąpieli stanie się przyjemna. Do butów jeżeli od potu brzydko pachną można wrzucic na noc suche kwiaty lawendy.
Ersen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 22:02   #48
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Wielki problem z poceniem się dłoni i stóp

Dołączam do tego "zacnego grona". Wiecznie mokre i zimne stopy i dłonie. Skarpetki zmieniam 3 razy w dzień
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 12:42   #49
nomissn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 336
Dot.: Wielki problem z poceniem się dłoni i stóp

Dla mnie męką jest jak stresuję się pisaniem egzaminu lub kolokwium a tu ze stresu mam całe mokre ręce i kartka robi się mokra wiem, że nie tylko z emocji pocą mi się ręce bo i normalnie siedząc też często mam mokre. I zimne jednocześnie
__________________
nomissn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-11, 11:06   #50
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Wielki problem z poceniem się dłoni i stóp

Pozwolę odświeżyć temat. Mam podobne przypadłości, o ile z problemem nadmiernej potliwości pach poradziłam sobie etiaxilem czy czymś podobnym, to na dłonie i stopy nie działa nic! Nie muszę chyba opisywać jaki to dyskomfort szczególnie w okresie letnim. Jednak mam pytanie odnośnie lekarza:do kogo z tym iść? Rodzinny mówi, że dermatolog,dermatolog odsyła do endokrynologa a ten do ginekologa Nie proponowano mi, żadnych specyfików ani leków. Postanowiłam, że w tym roku rozprawię się z tym raz na zawsze tylko pomóżcie
__________________
wymiana
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 14:32   #51
mirkabogo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1
Dot.: Wielki problem z poceniem się dłoni i stóp

Mój problem nadmiernego pocenia rąk,nóg i pach trwał 40 lat. Dopiero mi nie tak dawno przylaciółka poradziła ,że używa na pocenie pod pachami jonoforezę Electro Antyperspirant.To będziecie się dziwić ale już po tygodniu mój problem był z głowy,a już 3msc jestem w suchu.
mirkabogo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 08:52   #52
elinka1001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3
Dot.: Wielki problem z poceniem się dłoni i stóp

Jeszcze do niedawna cierpialam na nadmierna potliwosc, szczegolnie rak i stop. Bylam non stop spocona i to przez wiele wiele lat. Po calkowitym odstawieniu kawy i herbaty oraz sumplementacji magnezem przeszlo!!! Poce sie w koncu jak normalny czlowiek. Dodam ze jak na jakis czas wypije kawe to przez kilka godz sie poce.
elinka1001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 13:25   #53
Specjalista Aspazji
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 43
Dot.: Wielki problem z poceniem się dłoni i stóp

Nie u każdego odstawienie kawy, herbaty oraz zażywanie odpowiednich dawek magnezu zniweluje nadmierną potliwość. Czasami do walki z problemem konieczne jest zastosowanie np. zabiegu toksyną botulinową, który hamuje nadmierne pocenie się na około rok, później zabieg trzeba powtórzyć.
Specjalista Aspazji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 11:26   #54
ionstreamer
Przyczajenie
 
Avatar ionstreamer
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2
Dot.: problem z poceniem się dłoni i stóp ionstreamer

Cytat:
Napisane przez Jakowos Pokaż wiadomość
Mam taki sam problem jak wy wszy. moim zdanie nasz problem tkwi w psychice kazdego z nas i wlasnie nad tym prubuje zapanowac . ale jest to dlugi proces i nie wiem czy napewno sie uda , ale trzeba prubowac Pzdrawiam
Niestety, nie można kontrolować system nerwowy, bezcelowe jest nawet próbować. To jest po prostu niemożliwe. W związku z tym, nadmierne pocenie się, prawie niemożliwe do wyleczenia. Czasami pomaga jonoforezy.
ionstreamer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 15:06   #55
jonoforeza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1
Dot.: Wielki problem z poceniem się dłoni i stóp

Jonoforeza jest najlepszą metodą na wyleczenie nadpotliwości dłoni i stóp.
Ja pozbyłem się tego problemu własnoręcznie zrobionym urządzeniem
Zainteresowany/a szczegółami?
Pisz na: xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2018-11-23 o 08:52 Powód: email
jonoforeza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 12:16   #56
kartona30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17
Dot.: Wielki problem z poceniem się dłoni i stóp

Jonoforeza electro antyperspirant rozwiązała mój problem z poceniem.Najgorsze były ręce i twrz.Pisząc tutaj jestem po 3tygodniowej terapi i narazie zadowolenie.Nie mówię że domowej roboty jest zła ale nie jestem pewna czy potrafi wyleczyć twarz albo inne części ciała.Jonowanie z pewnością polecam.Koniecznie coś co mi pomogło
kartona30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-09 13:16:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:39.