Sucha skóra. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-05, 12:07   #931
zabkania
Zadomowienie
 
Avatar zabkania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 757
Dot.: kosmetyki do bardzo, bardzo suchej skóry

ja rowniez jestem alergiczka i mam problem ze skora twarzy, zwlaszcza w okolicy nosa pojawialy mi sie suche skorki, ktore pod podkladem byly bardzo widoczne. wszystko sie zmienilo w momencie kiedy zaczelam uzywac serii garnier (różowa z różą) oraz podkladu inglot podkład równoważący. jednak nadal szukam czegos bardziej nawilzajacego pozdrawiam
__________________
zabkania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 15:24   #932
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: kosmetyki do bardzo, bardzo suchej skóry

przede wszystkim nie zapominaj o odpowiedniej pielegnacji, tzn. mycie twarzy rano i wieczorem delikatnym zelem (nie zadnym gernierem 3w1 czy clearasilem) albo plynem micelarnym (tu polecam AA Ultra Nawilzanie), potem przetrzyj buzie wacikiem nasaczonym tonikiem, a potem obowiazkowo krem nawilzajacy.
na noc mozesz uzywac np physiogelu, a na dzien np humektanu, ktory jest lzejszy niz physiogel, wiec na dzien nadaje sie lepiej.
mozesz tez wyprobowac babydream z rumiankiem, wit. e i pantenolem.
raz czy dwa w tygodniu mozesz tez zrobic sobie jakas nawilzajaca maseczke. mialam kiedys probke maseczki nawilzajacej na noc z Iwostinu, powiem szczerze, ze swietnie nawilzala.
dodatkowo warto lykac jakies tabletki nawilzajace skore od wewnatrz, np belissa hydro.
co do podkladu, niestety nie pomoge, bo mam cere raczej przetluszczajaca sie.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 00:22   #933
Alejandro
Rozeznanie
 
Avatar Alejandro
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 893
Dot.: kosmetyki do bardzo, bardzo suchej skóry

Przede wszystkim pielęgnacja, ale o tym pewnie wiesz. Dziewczyny wyżej już poradziły w sprawie nawilżania ; )) Wątek dotyczy doboru podkładu, więc o tym napiszę. Moja skóra również jest bardzo często przesuszona (na skutek używania różnych preparatów). Był okres, kiedy dosłownie schodziła z twarzy. Nie sprawdziły się wówczas płynne podkłady, ani - broń Boże - musy. Jedynym wyjściem były kompakty (nakładane gąbeczką). W moim przypadku nawet pędzle do makijażu poszły o w odstawkę, gdyż każdy ruch po twarzy powodował "wychodzenie" suchych skórek. Tak więc polecam kompakty, lub wszelkiego rodzaju nawilżające podkłady do czasu poprawienia stanu nawilżenia cery.
Alejandro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 22:13   #934
Olkalolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1
Sucha skóra ?

Mam bardzo suchą skórę, miejscami aż zrogowaciałą no i na dodatek 'kruszy się' na czole gdy potrę ją dłonią ; /. Z nosa schodzi mi skóra plastrami choć nie jest to od opalenizny bo jestem bardzo blada. Stosuje lekkie nawilżające kremy ( Z apteki) lecz to wcale nie pomaga. Nie stosuje żadnych toników bo to jeszcze bardziej pogarsza sprawe.

Przeglądałam forum i przeczytałam że wągry i rozszerzone pory pojawiają się tylko u osób z tłustą cerą ja jednak też je mam. No i te sińce pod oczami..

Czy możecie coś mi doradzić ? Jakieś kosmetyki do pielęgnacji twarzy czy coś ; p.

PS Przeglądałam forum i nie znalazłam podobnego wątku ; )
PS2 Mam 16 lat
Olkalolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 06:15   #935
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: kosmetyki do bardzo, bardzo suchej skóry

ja myślę, że powinnaś oprócz nawilżenia pomyśleć o czymś tez natłuszczającym/odżywczym
bo samo nawilżanie może przy takiej skórze nie wystarczyć
kup coś tłustszego na noc, chociażby bogatsze nawilżacze albo coś półtłustego i zobacz
sprawdź tez, czy nie stosujesz w kremach, tonikach itd alkoholu, bo np w lekkich kremach nawilżających on się zdarza, a dodatkowo Cie wysuszy
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 20:35   #936
Madame_Kitty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 227
Dot.: kosmetyki do bardzo, bardzo suchej skóry

Cytat:
Napisane przez czarnakoronka Pokaż wiadomość
Cześć.
Proszę o pomoc w doborze podkładu dla mnie.
Moja skóra jest masakrycznie wysuszona i skłonna do podrażnień - niegdyś byłam alergiczką i to chyba efekt tego właśnie. Ogólnie mam tego dość, więc proszę o pomoc.

Obecnie mam avonowy podkład w płynie z serii "color trend".
Próbowałam też tego typu rzeczy w proszku - pudry itp. - efekt zawsze ten sam - wyglądam jak decoupage, podrażnia skórę i czuję że jest sucho aż wręcz w ustach.

Kremami nawilżającymi smaruję się wieczorem i jak nie zapomnę, w ciągu dnia, niestety po godzinie wszystko jest jak było. Może polecicie jakiś naprawdę działający specyfik?

Najchętniej w cenach rozsądnych, czas poświęcony na pracę w tym cudnym kraju nie zawsze jest wprost proporcjonalny do zarobków, jak pewnie wiecie


Do modów:
Ogólnie pewnie zły dział, więc proszę o ewentualne przeniesienie. Nie mam pojęcia jak po tym wizazu się poruszać, to forum jest anormalnie zaspamowane nic nie mówiącymi postami w stylu "ja też xD" "o fajnie" itd., jakbym zadała pytanie w ogólnym wątku to odpowiedzi bym sie za 100 lat nie doszukała, a jestem dość zagoniona i zapracowana.

Może pomyśl o jakimś podkładzie do cery dojrzałej (nawet jeśli jesteś jeszcze młoda) zwykle taka cera jest bardziej sucha niż młodych osób więc pewnie podkład będzie w jakiś sposób ją nawilżał. Nie miałam nigdy tego podkładu, którego używasz, ale jest on chyba skierowany do nastolatek, a te mają przecież zwykle tłustą cerę którą trzeba raczej zmatowić.
Madame_Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 17:03   #937
drunkhistory
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zwo
Wiadomości: 7
Exclamation sucha skóra a nawilżanie

Witam serdecznie :-)
chciałabym się spytać o jakieś rady dotyczące nawilżania trądzikowej, alergicznej skóry (supermix prawda? :brzydal:) dokładniej chodzi mi o kremy, jakie polecacie? cena nie gra roli, ważne, żebym jakoś wyglądała, bo teraz to tragedia :mur:
drunkhistory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-11, 18:18   #938
MonkaIska
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ciągle w drodze :)
Wiadomości: 1 060
Dot.: sucha skóra a nawilżanie

Cytat:
Napisane przez drunkhistory Pokaż wiadomość
Witam serdecznie
chciałabym się spytać o jakieś rady dotyczące nawilżania trądzikowej, alergicznej skóry (supermix prawda? ) dokładniej chodzi mi o kremy, jakie polecacie? cena nie gra roli, ważne, żebym jakoś wyglądała, bo teraz to tragedia
Polecam ZIAJA-MED dostępne w aptekach, do wybory
- kuracja lipidowa "krem naprawczy na dzień/noc" odnowa skóry alergicznej, atopowej, po naświetleniach
- kuracja nawilżająca "krem redukujący zmarszczki na noc" (w przypadku bardzo suchej skóry można na również na dzień) skóra sucha, wrażliwa
Stosowałam również dostępny w aptekach Nanobase ale po pewnym czasie zapychał

Jeżeli masz trądzik to bardzo polecam kurację lipidową Ziaja-Med. Bardzo delikatne i przede wszystkim nawilżające i odbudowujące strukturę lipidową skóry.
Tu jest link
http://www.ziaja.com/page/ziajamed/s...dwodniona.html
__________________
Monika jestem

Króliczki
MonkaIska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 14:52   #939
ManY?
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 118
Dot.: Sucha skóra- wątek zbiorczy.

To wszystko pic na wodę żaden krem nie odbuduje płaszcza ochronnego skóry jedyne co te kremy robią to hamują parowanie wody z naskórka zatykając pory przy okazji.Jak czytam o alergiczkach co się malują to aż mnie krew zalewa - dalej się malujcie to problemy będą zawsze.Ja zawsze miałem tragicznie suchą i wrażliwą skórę z tendencją do uczuleń od czasu gdy niczym jej nie smaruje i myje wodą źródlaną niegazowaną troszkę odżyła teraz niestety po 3 latach wróciła mi lekko przetłuszczająca się skóra i trądzik i mam wysyfioną nieco twarz i kilka niefajnych blizn a już myślałem że w moim wieku trądzik nie wróci mi
ManY? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 17:10   #940
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Sucha skóra- wątek zbiorczy.

witam,

wyżej dziewczyny wspomniałyście o kompaktach

ja właśnie jestem na etapie szukania podkładu niestety ponad 2 lata szukam i nic :/ problem jest taki że takie wodniste nic mi nie kryją i spływają
znowu cięższe podkreślają skórki nijak ich nie mogę rozsmarować :/
mam cerę wrażliwą, mieszaną z TR
czy faktycznie formuła kompaktu jest lepsza? czy ktoś może mi coś konkretnego poleci zwłaszcza na lato na filtr mineralny?
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 17:28   #941
MonkaIska
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ciągle w drodze :)
Wiadomości: 1 060
Dot.: Sucha skóra- wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_ Pokaż wiadomość
witam,

wyżej dziewczyny wspomniałyście o kompaktach

ja właśnie jestem na etapie szukania podkładu niestety ponad 2 lata szukam i nic :/ problem jest taki że takie wodniste nic mi nie kryją i spływają
znowu cięższe podkreślają skórki nijak ich nie mogę rozsmarować :/
mam cerę wrażliwą, mieszaną z TR
czy faktycznie formuła kompaktu jest lepsza? czy ktoś może mi coś konkretnego poleci zwłaszcza na lato na filtr mineralny?
Ja kompaktów nie znoszę, po pierwsze mnie zapychają, po drugie wysuszają, po trzecie robią maskę, po czwarte podkreślają suche skórki. Dobrze jakbyś miała okazje najpierw wypróbować taki podkład. Bo u jednych się sprawdza u drugich wcale.
Próbowałaś może stosować podkłady mineralne?
Np: everyday minerals?
__________________
Monika jestem

Króliczki

Edytowane przez MonkaIska
Czas edycji: 2010-04-18 o 17:37
MonkaIska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-18, 23:14   #942
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Sucha skóra- wątek zbiorczy.

czytałam o EDM ale nie wiem jaka formuła, jaki kolor zupełnie a nie mogę sobie pozwolić na zamówienie wielu kolorów, czy one są trwałe? i odpowiednie właśnie dla suchej skóry? ... nie wiem już sama co robić, chciałabym aby podkład miał średnie krycie, nie odcinał się od mojej bardzo jasnej cery z lekko żółtym zabarwieniem i nie ścierał się jak mnie ktoś pocałuje w policzek czy też dotknie oraz nie spływał jak będzie padał deszcz czy w ogóle taki istnieje? o.O

Edytowane przez Wojowniczka_
Czas edycji: 2010-04-18 o 23:42
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 08:16   #943
MonkaIska
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ciągle w drodze :)
Wiadomości: 1 060
Dot.: Sucha skóra- wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_ Pokaż wiadomość
czytałam o EDM ale nie wiem jaka formuła, jaki kolor zupełnie a nie mogę sobie pozwolić na zamówienie wielu kolorów, czy one są trwałe? i odpowiednie właśnie dla suchej skóry? ... nie wiem już sama co robić, chciałabym aby podkład miał średnie krycie, nie odcinał się od mojej bardzo jasnej cery z lekko żółtym zabarwieniem i nie ścierał się jak mnie ktoś pocałuje w policzek czy też dotknie oraz nie spływał jak będzie padał deszcz czy w ogóle taki istnieje? o.O
Najlepiej poczytać na wątku EDM
Powiem Ci, że krycie jakie chcesz, lekkie, średnie lub mocne.
Kolorów mnóstwo, ja zamawiałam baaardzo jasny o żółtym zabarwieniu między innymi. Nie ciemniał na buzi. Trwałe no i buzia w nich oddycha.
Zamawiałam próbki i mam do dziś, a było to dawno temu, niestety nie pokażę Ci koloru bo wymieszałam wszystkie z mineralnym essence, żeby go rozjaśnić
W każdym razie po minerałach stan buzi u mnie się poprawił, teraz używam na przemiennie z normalnymi podkładami w płynie.
Używałam formuły średniomatującej i średniokryjącej.
Póki co dla mnie najlepszym, niepodkreslającym skórek, najbardziej lekkim i trwałym jest Lasting Finish 16 h Rimmela, niestety nie ma u nas koloru 100 a 103 true ivory jest lekko za ciemny na skórę w zimie i po, teraz kupiłam Bourjois Healthy mix, fajny kolor, nawilżenie ale brudas.
__________________
Monika jestem

Króliczki
MonkaIska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 07:41   #944
koniarka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 282
cera nromalna w stronę suchej, przetłuszczająca się - co robić ?

Witajcie.
Mam pytanie o pielęgnację swojej cery. Zawsze mi sie wydawało, że mam cerę mieszaną, bardziej tłustą. Ostanio zaczęło mi się pojawiać więcej suchych miejsc i skórek. Kosmetyczka stwierdziła, że mam cerę normalną w stronę suchej, ale z tendencją do przetłuszczania w strefie T. Dodam, że nie mam większych problemów z cerą - czasem coś tam wyskoczy, ale ogólnie jest ok.
Jak dbać o taką cerę? Macie jakieś sprawdzone sposoby na pozbycie się suchych skórek, a jednocześnie świecenia na nosie i czole?
koniarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 08:40   #945
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: cera nromalna w stronę suchej, przetłuszczająca się - co robić ?

nom mamy - wyszukiwarka
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 09:05   #946
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: cera nromalna w stronę suchej, przetłuszczająca się - co robić ?

ja sie swiece jak latarnia, mam tlusta cere... mimo tego, ze uzywam wielu aptecznych i delikatnych kosmetykow ;/ I Co Ja Mam Zrobic?
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 09:43   #947
Karolinitka
Zadomowienie
 
Avatar Karolinitka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocloveeee
Wiadomości: 1 133
Dot.: cera nromalna w stronę suchej, przetłuszczająca się - co robić ?

Szukac nadal idealnych kosmetyków dla siebie. Zresztą nikt nigdy nie powiedział, że kosmetyki apteczne są dobre dla każdego. Może i sa bezpieczniejsze i nie tak bardzo naszpikowane chemią jak te w supermarketach, ale to nie znaczy, że każdemu muszą pomagać. Weź tez pod uwagę, że mogłaś je źle dobrać do rodzaju swojej skóry. Może powinnas też zmienić linię kosmetyków?
Karolinitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 11:09   #948
Mantisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 267
Dot.: cera nromalna w stronę suchej, przetłuszczająca się - co robić ?

Cytat:
Napisane przez Fisiasia Pokaż wiadomość
ja sie swiece jak latarnia, mam tlusta cere... mimo tego, ze uzywam wielu aptecznych i delikatnych kosmetykow ;/ I Co Ja Mam Zrobic?
A czy te kosmetyki sa dla cery tlustej? bo "apteczne" - "delikante" to zadna infomacja... Ja latami szukałam odpowiedzi bo tez mam tlustą cerę i to bardzo... zele, kremy matujące, podkłady wysuszające itd...

Teraz od pol roku używam kosmetyków firmy Mary Kay TimeWise dlacery tlustej wlasnie + podklad i jestem zadowolona bardzo
Juz sie nie swiece ;-) Jest ejszce krem matujacy ale to pewnie latem sie bardziej przyda

---------- Dopisano o 12:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Cytat:
Napisane przez koniarka Pokaż wiadomość
Witajcie.
Mam pytanie o pielęgnację swojej cery. Zawsze mi sie wydawało, że mam cerę mieszaną, bardziej tłustą. Ostanio zaczęło mi się pojawiać więcej suchych miejsc i skórek. Kosmetyczka stwierdziła, że mam cerę normalną w stronę suchej, ale z tendencją do przetłuszczania w strefie T. Dodam, że nie mam większych problemów z cerą - czasem coś tam wyskoczy, ale ogólnie jest ok.
Jak dbać o taką cerę? Macie jakieś sprawdzone sposoby na pozbycie się suchych skórek, a jednocześnie świecenia na nosie i czole?
Być może zakładając ze masz tłustą zbyt sobie wysuszyłaś pewne partie skóry Przypuszczalnie tez bedzie trudno znależć uniwersalny kosmetyk bo jak piszesz pewne partie wymagaja nawilzenia (suche miejsca) a inne zmatowienia...

Szukajac uniwersalnego rozwiazania Ja spróbowałabym kosmetyków Mary Kay - jesli masz wiecej niz 25lat to serii Time Wise. ta seria ma podzial na skórę normalna w kierunku suchej oraz normalna w kierunku tłustej... Czyli np jelsi do mycia twarzy wolisz uzywac zeli to Zel do myscia twarzy dla cery tlustej a emulsje nawilzajaca (krem) z linni do skory suchej. W ten sposob rownowaza sie potrzeby skóry - partie wymagajace nawilzenai pobieraja je z jednego kosmetyku a te wymagajace zmatowienia wchłaniaja wiecej z kosetyku dla cery tlustej...

Jesli wolisz mleczko do mycia buzi to wtedy dobiera sie kosmetyki na odwrót

Jesli masz mneij niz 25lat to nie potrzebujesz przeciwstarzeniowej serii ejszcze, ale wtedy sa do dyspozycji Mleczka, Toniki Kremy tradycyjne, ze tak powiem )

A co fajne w przypadku MK - kosmetykow mozesz sprobowac przed zakupem by ocenic konsystencje i jak buzia na nie reaguje
__________________
nie poznaje wizazu
Mantisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 18:47   #949
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Sucha skóra- wątek zbiorczy.

jeśli faktycznie nie ściera się, jest trwały, nie rozpływa itp co wyżej napisałam to muszę poczytać co i jak koniecznie dziękuję Ci Monika bardzo
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-22, 07:13   #950
koniarka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 282
Dot.: Sucha skóra- wątek zbiorczy.

Dziękuję za przeniesienie

Kupiłam sobie krem nawilżający Eucerin - mam nadzieję, że zadziała. Na noc używam ziaji oliwkowej, do tego mleczko nivea i tonik. Robię peeling raz w tygodniu i maseczkę nawilżającą. Na razie jest jakby lepiej, ale... no właśnie - jak tylko nałożę podkład to się robią suche skórki i cały mój trud idzie na marne :/
Co jeszcze mogę zrobić?
koniarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 09:39   #951
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Sucha skóra- wątek zbiorczy.

Ja mam skórę suchą w niektórych miejscach nawet łuszczy się w dodatku z problemami naczynkowymi. Stosowałam mnustwo kosmetyków lecz żaden nie dał oczekiwanych rezultatów. płyn dwudazowy do demakijażu z ziaji-bardzo fajny, delikatny nie mam skóry po nim zaczerwienionej , oczyszczająca śmietanka do cery naczynkowej i suchej z Lirene, krem na dzień z ziaji-nawilżający do cery naczynkowej, na noc ziaja-oliwkowa. plus nawilżający krem z Garnier. Powiem wam że w końcu moja skóra odzyskuje witalność. Nie czerwieni się tak bardzo jak wcześniej, nie jest ściągnięta
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 12:50   #952
piorka22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4
Problemy z cerą suchą i wrażliwą z rozszerzonymi porami i zaskórnikami...

Witam
Mam 26 lat i coraz większe problemy z cerą. Do tej pory myślałam, że mam skórę suchą i wrażliwą. Teraz już sama nie wiem.
Po wyjściu spod prysznica skóra od samej wody jest bardzo ściągnięta, szorstka, niemiła w dotyku. Czasami bardziej sucha, czasami mniej. Czasami swędzi. . Poranne nakremowanie wystarcza przewaznie na cały dzień. Mam rozszerzone pory na policzkach i czole. Białe krostki na brodzie. Chyba zaskórniki na nosie. Czasami na kremy, nawet te dla skóry suchej i wrazliwej, czy na maseczki (jak np. perfekt ultra nawilżanie, czy AA oczyszczająca z białą glinką) moja skóra reaguje szczypaniem, głównie w górnej części policzków, które po jakiś 10 s. znika. Czasami zdażają mi się jakieś pryszcze na całej twarzy. Są one raczej pod skórą, nie wyciskam tego ani nie smaruję niczym , znika samo pop jakiś 3 dniach. Zauważyłam, że pojawiają się najczęściej wtedy gdy wykończona całym dniem nie zmyję dokładnie makijażu, nie nałoże kremu itp. Ale czy to może mieć z tym jakiś związek? Trądziku nigdy nie miałam.
Nie wiem czy właściwie pielęgnuję swoją cerę. Do mysia i demakijażu używam Mleczko i tonik Garnier Podstawa pielęgnacji do skóry suchej i wrażliwej, później nakładam krem na dzień Garnier NutriDermist także dla cery suchej i wrażliwej. Wieczorna pielegnacja wygląda tak samo, tylko używam kremu Czekoladowego Ziaja tłustego, w brązowym pojemniku. Ok. raz w tyg. robię pilling, nakładam maseczkę nawilżającą lub oczyszczającą, wszystko do cery suchej i wrażliwej.
Nie wiem czy zmienic rodzaj kosmetyków, co zrobić z rozszerzonymi porami, krostkami na brodzie, zaskórnikami. I Co robić gdy wyjdzie mi troche krostek na twarzy?
Z góry dziękuję za pomoc
piorka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 13:43   #953
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Problemy z cerą suchą i wrażliwą z rozszerzonymi porami i zaskórnikami...

moze lepiej zainwestowac w jakies delikatniejsze apteczny kosmetyki?
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 20:50   #954
malgosia_ya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6
Dot.: Problemy z cerą suchą i wrażliwą z rozszerzonymi porami i zaskórnikami...

hej, ja tez mam podobny problem_mam bardzo sucha skore ale jest niestety tez ´´gruba´´wiec sila rzeczy pory sa rozszerzone_zwlaszcza na nosie,zas na brodzie dla odmiany tworza mi sie zaskorniki,czestoniestety musze odwiedzac kosmetyczke,polecila mi capivit hydrocontrol-na razie sie sprawdza,koncze 1 opakowanie,do tego mocno natluszczajacy krem na noc_ja akurat mam dove na zime a nivea wisage na lato zas na dzien glownie serie aa lub lírene,moge powiedziec ze widze duza poprawe,cudow to nie czyni ale do celu nalezy zmierzac mamlymi krokami i wykazywac duzocierpliwosci, pozdrawiam
malgosia_ya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 00:17   #955
Lilliana84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: Sucha skóra- wątek zbiorczy.

Witam. Mam mały problem. Dziś po badaniu nawilżenia cery dowiedziałam się, że nawilżenie mam w normie, ale zbyt małe natłuszczenie oraz małą elastyczność skóry twarzy. Czy to oznacza że powinnam używać kremów do skóry suchej z powodu tego niskiego natłuszczenia?
Lilliana84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 09:21   #956
agis35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: Sucha skóra- wątek zbiorczy.

Witam!
Jak dobrać kosmetyki nawilzajace do skory wrazliwej?
agis35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 11:15   #957
ewelinatorun
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6
Dot.: Kosmetyczka Toruń

Mieszkam w Toruniu od niedawna. Szukam dobrej kosmetyczki... Polecicie kogoś?
ewelinatorun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 22:01   #958
Karolina2701
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 3
Sucha skóra :(

Cześć dziewczyny!Czytałam wiele na temat suchej skóry i jak dobierać do niej podkład...próbowałam wielu ale każdy z nich widać na mojej skórze z daleka.Nie pomagają peelingi, które wiele osób poleca...moja skóra potrzebuje dosyć mocnego krycia (naczyńka) ale makijaż na niej nie wygląda estetycznie.Obecnie używam podkładu Maybelline - Affinitone i pasuje mi jego kolor,ma też odpowiednie właściwości kryjące ale co z tego jak po nałożeniu jest widoczny?Pomóżcie dziewczyny!Jak rozwiązać ten problem?
__________________
Karolina
Karolina2701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 06:56   #959
re80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Babice
Wiadomości: 29
Send a message via Skype™ to re80
Dot.: Sucha skóra :(

A próbowałaś już kosmetyki Forever,swietnie reguluja takie niedoskonałosci cery jak tymasz.Jest tam mleczko,serum,krem,moze byc jeden na noc i na dzień,sa tez podkłady kompaktowe.Rewelacja.
re80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 09:27   #960
Alter_Ego
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4
Dot.: Sucha skóra :(

Myślę, że powinnaś poza zainwestowaniem w odpowiedni podkład zadbać dobrze o cerę tj. dobrać krem żeby zminimalizować widoczność podkładu na suchej skórze. Dobrze się w tej sytuacji może sprawdzić lekka baza pod makijaż ale nie każdemu odpowiada jej nakładanie. Możesz zawsze spróbować z próbki, podkłady zresztą też. A jeśli mieszkasz w większym mieście to spróbuj udać się do apteki i poproś o próbki z vichy np. areateint, tylko że to juz spory wydatekPozdrawiam
Alter_Ego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-21 14:52:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:16.