Praca w salonie gier(automaty) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-19, 13:28   #1
Sztynka
Rozeznanie
 
Avatar Sztynka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 581
GG do Sztynka

Praca w salonie gier(automaty)


Witam.
Zaproponowano mi pracę jako kasjerka/barmanka w nowo powstałym salonie gier w nie dużym mieście w Lubelskim. prezes jest właścicielem kilku takich salonów gier i poszukują pracownika gdyż klub prężnie się rozwija.
Praca w godzinach 12-24 przez dwa dni, a potem kolejne dwa są wolne. Stawka to najniższa krajowa + premia uznaniowa w wymiarze połowy stawki najniższej czyli zarobki na poziomie 1600 zł. Umowa o pracę, na razie na 3 miesiące na próbę od 1 lipca. Dojazd bym miała własnym samochodem, bo niestety mieszkam 20 km od miejsca pracy. Do tej pory pracowałam w handlu, no i robię pazurki żelowe. Praca niby niezbyt skomplikowana, bo polega na spisywaniu licznika z maszyn , rozmienianiu pieniędzy, podawaniu czasem piwa czy innych napoi (rzadko) i sprzątanie sklepu.
Jestem zaskoczona bo spodziewałam się , że to będzie kasa, nie pracowałam w takim miejscu. Nawet nigdy nie grałam i mój mąż, ani moi bliscy nie grają.
Boję się tej pracy, podejrzewam, że jest niebezpieczna. Rodzina mi odradza, mówią, że już lepiej do sklepu...
Mąż akceptuje to i wspiera mnie, jednak nie zmusza, bo mamy z czego żyć.
Kusi mnie perspektywa pracy, bo lubię mieć swoją kasę. Ale myśl, że ktoś przegrywając wypłatę, może się wyładować na mnie spędza mi sen z powiek. Pracuje tam już jedna dziewczyna , także młoda, i na razie nic się nie skarżyła.
Stąd moje pytanie, czy podjęłybyście się takiej pracy?
Oprócz tego mam do wyboru kasę w tesco za 400 zł miesięcznie bo to Agencja.
Godziny pracy super, bo jestem nocnym markiem, kładę się po 1 w nocy. Cieszy mnie fakt , że dają wolne normalnie, czyli pracuje tylko ok 4 dni w tygodniu po 12h .
Na co dzień pracuję na roli, dlatego wolne mi jest potrzebne. Nie upieram się na ta pracę i dlatego potrzebuję opinii osób, które pracowały w podobnej branży.
Ale także innych osób co by na moim miejscu zrobiły.
Z góry dziękuję za pomoc.
__________________
Walczę z alergią na nikiel

Mój blog:
http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

Edytowane przez Sztynka
Czas edycji: 2010-06-19 o 15:41
Sztynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 00:46   #2
MadziuIa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 31
Dot.: Praca w salonie gier(automaty)

podbijam, jutro idę na rozmowe do takiego salonu gier, jeżeli ktoraś z Was ma w zwiazku z tym jakies doświadczenie, chętnie poczytam opinie
MadziuIa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 06:35   #3
morphen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 252
Dot.: Praca w salonie gier(automaty)

Samo w sobie może wydawać się niebezpieczne, pamiętaj jednak że obiekty takie są monitorowane, a ludzie którzy przepuszczają tam pieniądze dobrze wiedzą co robią. Praca tak naprawdę nie stresuje, trzeba mieć tylko troszkę luźniejsze podejście, za duży szum media zrobiły właśnie dookoła automatów i teraz tak każdy się boi.. a nie ma czego . Zauważ, że prawie w każdym lokalu obecnie stoją takie automaty, sama poszukaj w pamięci czy słyszałaś kiedyś o zajściu takim jakie opisujesz [atak na pracownika].

Praca łatwa, przyjemna, pieniążki lepsze i stres mniejszy niż w tesco . Ja bym się nie zastanawiał
morphen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 11:27   #4
marrellic
Zakorzenienie
 
Avatar marrellic
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 383
Dot.: Praca w salonie gier(automaty)

jasne, że tak. Za taką kasę też bym się nie zastanawiała, bo co jak co wypłata fajna.

Zawsze przecież będziesz mogła zrezygnować i iść do takiego tesco bo tam zawsze szukają pracowników, bo praca w supermarkecie to przecież wiadomo że wyzysk pracowników. Także powodzenia.
marrellic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 14:23   #5
bogas87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: Praca w salonie gier(automaty)

Witam
Właśnie przegladałem strony i przypadkowo wpadłem na Twój apel na temat salonów gier. A mianowicie jestem pracownikiem w salonie gier na slasku ( mam nadzieje ze juz nie długo zmienie prace) i chciałbym ci podpowiedziec co nie co na temat tej pracy!!! Praca moze i jest lekka nie ciężka ale bardzo stresująca. Ja pracuje w salonie gier co jest ponad 40 automatów tylko na banknoty i automatyczna ruletka ponadto jest tez do obsługi bar tak jak w twojej ofercie. Klienci są chamscy i aroganccy. Mało kiedy sie zdarzy że klient jest w porzadku. Mimo monitoringu niczym sie nie przejmują, kłócą się i obrażają obsługę wręcz zastraszają ze jak wyjdziesz z pracy to na Ciebie bedą czekać. Nie pomaga takze pilot napadowy ponieważ zanim ochrona przyjedzie to klienta juz nie ma!!! Napiwków zero no chyba ze ktoś jest w porzadku to jakis zostawi ale wiecej niz 50 zł nie ma( a wygrywaja po 30 000 zł i nic ). Nie zycze Ci obsługiwać hazardzisty np gdy mu sie automat zawiesi bądz poprostu zepsuje - nie wiadomo jak zareaguje bywa ze agresywnie w stosunku do obsługi. Klienci nie sa zaciekawi , zdarzaja sie normalni ale takze wygladajacy jak gangsterzy którzy próbuja zastraszyc obsługe!!! Podam Ci przykład mojej koleżanki która pracowała na zmiane nocna. Był głośno zachowujacy sie klient który chciał piwo , kolezanka odmówiła mu sprzedaży piwa poniewaz był juz nietrzezwy wtedy w jej strone poleciały obelgi oraz ceramiczna donniczka- na szczescie kolezanka zdążyła sie schylic - potrzaskał piwa , wychodzac strzaskał szyby pancerne na kasie oraz we drzwiach i tyle!! Ochrona przyjechała po 5 min ale juz go nie było i tyle go na szczescie widzielismy, była tez wezwana policja ale zarzad firmy ja odwołał. Co do baru to trzeba obsługiwac wszystkich , robic kawki, herbatki itd ( niektórzy myslą ze sa w kawaiarni a nie w salonie gier), ponadto po roku mojej pracy tutaj doszło czyszczenie toalet co 2 godziny , porzadek na salonie itd. A o pensji nie wspomnę na umowie mam 1314 brutto - minimalna krajowa a premie nie sa wysokie wiec koło 1150 zł na ręke . na zmianie pracuje Technik kasjer oraz Inspektor - czyli osoba po egzaminie zawodowym. Nie chce Cie zniechecac ale zastanów się dobrze nad podjęciem decyzji. Nie wiem moze u Ciebie tam jest inaczej choc nie wydaje mi sie! pozdrawiam
bogas87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 20:27   #6
Sztynka
Rozeznanie
 
Avatar Sztynka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 581
GG do Sztynka
Dot.: Praca w salonie gier(automaty)

Hej Wypadało by odpowiedzieć na wasze pytania.
Co do tematu, niestety wasza pomoc się nie przydała, bo ja pisałam o tym dawno temu i już jest po zawodach. Takiej pracy nikomu nie życzę.
Nie wiem, czy mogę napisać o co chodzi, ale pracowała 4 dni taaak dokładnie tyle dla firmy Estrada Polska w Lubartowie (trudno najwyżej mnie zbanują) . Zatrudniono mnie po rozmowie kwalifikacyjnej. Na tej rozmowie zapomniałam powiedzieć, że mam orzeczenie 3 grupa niepełnosprawności. Większość was się orientuje, że takim papierkiem można sobie tyłek wytrzeć. Nigdzie mi nie robiono z tego problemów, nie mam ograniczeń co do pracy. Nie zapytali o stan zdrowia, wysłali mnie na badania i lekarz mi bez badania wystawił zdolność. Mam problem z lewym uchem-lekkie szumy. Podczas pracy wygadałam się przed współpracownica i ona mnie "podkablowała". Nie chciałam tego zataić, ale tak wyszło ... Kierowniczka zwyzywała mnie od mungołów, debili, głuchmelców i kłamców. Nie dawała mi dojść do słowa. Powiedziała, że chciałam ich okłamać. 3 dni z nimi walczyłam, byłam u prawnika. Nie pozwolili mi odejść bez skutków, chcieli mnie zniszczyć psychicznie, żebym porzuciła pracę i dostała dyscyplinarkę . nie poddałam się w walce. Atmosfera była wstrętna. Pracowałam 2 dni bez problemów i dwa dni na wypowiedzeniu, znalazłam prawo, które mnie ochroniło przez dyscyplinarką. Byłam nękana psychicznie i to nie przez klientów, a przez personel. Twierdzono, że klienci się skarżą , że jestem głucha itd. a to nie prawda. Czuje się oszukana, dzieki bogu, że udało mi się odejść, bo nie wiem co by było dalej. Nigdy nie podejmę się takiej pracy i nikomu nie życzę. Pracujesz w wigilie do 18, w sylwestra do 20 w szczepana i poniedziałek wielkanocny po 12 godzin. Za 1500 zł. Może wypłata spora, ale co to za życie. Teraz nie mam pracy i wolę być wyzyskiwana w supermarkecie niż zarabiać kokosy w wylęgarni kompleksów. NIE polecam

Dodam, że obiekt nie jest monitorowany i większość takich salonów nie jest, nawet ochrony nie ma, wychodzimy około 1 w nocy same i nie wiadomo kto na nas czeka...
__________________
Walczę z alergią na nikiel

Mój blog:
http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

Edytowane przez Sztynka
Czas edycji: 2010-11-28 o 20:29
Sztynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 19:52   #7
Sternchen_7
Zadomowienie
 
Avatar Sternchen_7
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 816
Dot.: Praca w salonie gier(automaty)

U mnie, w niewielkim miasteczku, w biały dzień dwóch typów napadło na salon gier, w którym pracowała jedna dziewczyna. Zabrali pieniądze i skutecznie zastraszyli, dziewczyna oczywiście się zwolniła, typków nie złapali. Teraz w gazecie non stop widnieje ogłoszenie, że przyjmą tam dziewczynę do pracy, ale chętnych nie widać :/ Ja sama jestem bezrobotna i usilnie szukam pracy, jak widać oferta jest, ale ja raczej nigdy bym się na taką pracę nie zgodziła, wg mnie w salonach gier powinni pracować wielcy mięśniacy, którzy w razie czego umieją poszarpać i doprowadzić pijanych graczy do porządku. Wg mnie nie jest to w ogóle praca dla kobiety Szkoda Twoich nerwów, teraz nawet gimnazjaliści są szurnięci, a co dopiero tacy co ich interesują takie salony, gdzie mózg się pierze
Sternchen_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:13.