Rogowacenie mieszkowe skóry - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-02, 10:41   #901
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Krostki na ramionach i udach

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Kurde ja tak rano nie mam czasu, bo na 8 do pracy ;/ Wieczorem by lepiej było, a czemu może pobudzać?
Masaż tą szczotka jest dosyc intensywny, pobudza krążenie krwi i działa pobudzająco. Jeśli bedziesz robić tylko w jednym miejscu chyba możesz wieczorem. Ale ja bym zaczęła od 2-3 razy w tygodniu a nie codziennie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 18:47   #902
Music92
Przyczajenie
 
Avatar Music92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 4
Dot.: Rogowacenie mieszkowe skóry

Też spróbuję ze szczotką. Peelingu nie robię, ale 2 razy w tyg przemywam nogi i pośladki wodą z solą. Na noc smaruję wit A a rano Pilarixem. Czasem smaruję maścią z olejem lnianym. Czy rogowacenie swędzi? Bo mnie tak, nie mam tego uczucia "tarki". Na dekolcie od 2 miesięcy robią mi się drobne czerwone plamki i one pieką. Swędzi mnie tez skóra po bokach brzucha. Tam są takie drobniutkie krosteczki. Je również smaruję. Już nie wiem czy to rogowacenie, czy coś podobnego do rogowacenia.
Music92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-03, 05:44   #903
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Rogowacenie mieszkowe skóry

Cytat:
Napisane przez Music92 Pokaż wiadomość
Też spróbuję ze szczotką. Peelingu nie robię, ale 2 razy w tyg przemywam nogi i pośladki wodą z solą. Na noc smaruję wit A a rano Pilarixem. Czasem smaruję maścią z olejem lnianym. Czy rogowacenie swędzi? Bo mnie tak, nie mam tego uczucia "tarki". Na dekolcie od 2 miesięcy robią mi się drobne czerwone plamki i one pieką. Swędzi mnie tez skóra po bokach brzucha. Tam są takie drobniutkie krosteczki. Je również smaruję. Już nie wiem czy to rogowacenie, czy coś podobnego do rogowacenia.
Ja mam rogowacenie na nogach, swedzi mnie też skóra czasem na brzuchu właśnie jak mam tam parę krostek czasem i nogi tak samo,ręce też czasem jak mi krostki wyskocza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:44 ---------- Poprzedni post napisano o 06:44 ----------

Właśnie po bokach brzucha i te resztę objawów które podałaś niestety również mam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-04, 18:17   #904
Music92
Przyczajenie
 
Avatar Music92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 4
Dot.: Rogowacenie mieszkowe skóry

O kurcze. Czyli jednak to rogowacenie.. A powiedz mi czy to możliwe żeby na to zachorować tak nagle? Mam to od marca 2016 roku. Kompletnie nigdy czegoś podobnego nie mialam, ani nikt z mojej rodziny przez to nie przechodzi/ł. Tyle kasy włożyłam w leczenie (najpierw antyhistaminowe - niby alergia, potem na AZS), o prywatnych wizytach u lekarzy nie wspomnę. Nic nie pomaga.
Music92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-18, 11:13   #905
Independentwoman95
Raczkowanie
 
Avatar Independentwoman95
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 64
Dot.: Rogowacenie mieszkowe skóry

Zmagam się rogowaceniem długo - u mnie problematyczny obszar to pachwiny. Tylko i wyłącznie - wzgórek łonowy, łydki, uda, ręce są czyściutkie. Mam rogowacenie, blizenki po wrośniętych włoskach, przebarwienia. Stosowałam już wszystko - cetaphil,oliwka, tribiotic, olej kokosowy, triderm, aksoderm forte, no scar itp. Nowe stany zapalne prawie nie powstają, bo dzięki domowemu ipl pozbyłam się napewno 70 % włosków.
Byłam u mojej dermatolog kilka dni temu i zaczęłam stosować pilarix, który jakoś wcześniej nie wpadł mi w ręce plus skinoren (kwas azealinowy). Jestem osobą o jasnej, niemal przeźroczystej skórze, wszystko u mnie widać, dlatego doradziła mi żebym też chcąc wizualnie poprawić efekt smarowała się delikatnie samoopalaczem. Kupiłam sun ozon z rossmana i faktycznie przyciemnił bez smug. Powiedziała, że walka z tym to może nawet i dwa lata. Czy uważacie że 20 procent mocznika w pilarixie to wystarczająca dawka do złuszczenie?
Independentwoman95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-19, 20:27   #906
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Rogowacenie mieszkowe skóry

Ja jestem zachwycona Pilarixem, tak ogólnie. Polecę banałem - na każdego działa coś innego.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 12:17   #907
Independentwoman95
Raczkowanie
 
Avatar Independentwoman95
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 64
Dot.: Rogowacenie mieszkowe skóry

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Ja jestem zachwycona Pilarixem, tak ogólnie. Polecę banałem - na każdego działa coś innego.
a po jakim czasie zauważyłaś efekty? jaka część ciała u ciebie sprawia problem? smarowanie ile razy dziennie uważasz za optymalne?
Independentwoman95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-21, 16:47   #908
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Rogowacenie mieszkowe skóry

Cytat:
Napisane przez Independentwoman95 Pokaż wiadomość
a po jakim czasie zauważyłaś efekty? jaka część ciała u ciebie sprawia problem? smarowanie ile razy dziennie uważasz za optymalne?
Skóra miękka i gładka jest od razu, ale bardziej stabilnie to po dwóch tygodniach. Smaruję ramiona i przedramiona. Z tym, że ja ciągle się drapię i uszkadzam skórę, więc co jakiś czas muszę robić kurację sudocremem. Smaruję raz dziennie, rzadziej dwa, bo jestem leniem. Fajny jest też ich balsam do ciała. Używam do nóg (uda, łydki) i pośladków, ale nie przywiązuję wielkiej wagi do tego.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 17:33   #909
Independentwoman95
Raczkowanie
 
Avatar Independentwoman95
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 64
Dot.: Rogowacenie mieszkowe skóry

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Skóra miękka i gładka jest od razu, ale bardziej stabilnie to po dwóch tygodniach. Smaruję ramiona i przedramiona. Z tym, że ja ciągle się drapię i uszkadzam skórę, więc co jakiś czas muszę robić kurację sudocremem. Smaruję raz dziennie, rzadziej dwa, bo jestem leniem. Fajny jest też ich balsam do ciała. Używam do nóg (uda, łydki) i pośladków, ale nie przywiązuję wielkiej wagi do tego.
Dzięki za rzetelną odpowiedź! czy uważasz, że 20 pro mocznika to dobra ilość? próbowałaś kiedyś czegoś innego? dostałam próbkę od dermatolog czegoś z 30 procentami ale ma w sobie sól bocheńską jako dodatek i to mi już nie do końca leży. Za to pilarixu forte za nic nie mogę znaleźć
Independentwoman95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 17:04   #910
gunnerAFC
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 15
Dot.: Rogowacenie mieszkowe skóry

Stosuje atrederm na rogowacenie mieszkowe na ramionach. Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Skóra pięknie się wygładziła i ani śladu po "tarce" ale po niektórych krostkach zostały mi czerwone kropki. Coś jakby przebarwienia skóry. Czy jest jakiś sposób/maść aby wyrównać koloryt skóry i pozbyć się tego?
gunnerAFC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-02, 13:01   #911
Independentwoman95
Raczkowanie
 
Avatar Independentwoman95
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 64
Dot.: Rogowacenie mieszkowe skóry

Cytat:
Napisane przez gunnerAFC Pokaż wiadomość
Stosuje atrederm na rogowacenie mieszkowe na ramionach. Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Skóra pięknie się wygładziła i ani śladu po "tarce" ale po niektórych krostkach zostały mi czerwone kropki. Coś jakby przebarwienia skóry. Czy jest jakiś sposób/maść aby wyrównać koloryt skóry i pozbyć się tego?
typową maścią na przebarwienia jest skinoren, wydaje mi się że jest na receptę
ja bardzo walczę z przebarwieniami w pachwinach, kosmetyczka poddała tę część skóry mikrodermabrazji, zaraz po miałam wrażenie, że ładnie zeszło ale niestety niewiele się poprawiło. Skóra jest miększa i gładsza, ale przebarwnień nie ruszyło. Ja codziennie skinoren, kilka razy dziennie pilarix,a efektów nie ma żadnych. Jestem bardzo zrezygnowana
Independentwoman95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-18, 19:05   #912
gunnerAFC
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 15
Dot.: Rogowacenie mieszkowe skóry

Czy są tu kobiety z Krakowa zmagające się z tym problemem, które chciałby się podzielić swoimi doświadczeniami, poznać kogoś. Jeśli tak to piszcie na priv. Miło byłoby porozmawiać
gunnerAFC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-26, 16:45   #913
awfdg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1
Dot.: Rogowacenie mieszkowe skóry

Witam, mam taki problem - z rogowaceniem zmagam się już od długiego czasu, jednak nigdy nie było uporczywe i nie stosowałam zadnych leków. Niestety, jakiś miesiąc temu wyskoczyly mi na nogach biale, ropne krosty, cała skóra była podrażniona, pojawiło się wiele czerwonych krostek (takich jak na zdjęciach). Dostałam Borasol na wysuszenie krostek i polibiotic na punktowe smarowanie - pomogło, po tygodniu zmiany ustąpiły, jednak samo rogowacenie jest o wiele bardziej nasilone niż przed cala sytuacją. Co więcej, dwa dni temu to samo - znów wysyp, mniejszy na szczęście białych krostek. Znów stosuję to co wcześniej, ale pewnie pomoże tylko do czasu odstawienia. Czy ktoś miał podobną sytuację i zna jakieś lekarstwa które będą skuteczne? Druga sprawa, jaka waszym zdaniem depilacja jest najlepsza przy rogowaceniu- ja od zawsze stosuję maszynki, ale teraz po goleniu to jakiś koszmar, gdy dotylam skóry to cała boli nie do wytrzymania. Dodam, że mam dosć suchą skórę i może dlatego bardziej te dolegliwości odczuwam.
awfdg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-22 11:16:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:16.