Podpisałam umowę o pracę, i tego samego dnia dostałam lepszą ofertę. Co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-06, 16:07   #1
dilara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 369

Podpisałam umowę o pracę, i tego samego dnia dostałam lepszą ofertę. Co robić?


podpisałam dziś wstępną jakby umowę o pracę. Ale nie umowę jako taką.
Dostałam właśnie ofertę pracy na lepszych warunkach - czy obowiązuje mnie okres wypowiedzenia 2 tygodniowego? Jak tak to od kiedy? Bardzo proszę o poradę.

A i jeszcze jedno - jak to jest, że podpisując różne dokumenty skończyło się na tym, że ja wszystko popodpisywałam, ale mój "przyszły" pracodawca nie podpisał żadnych dokumentów. Wiem, że to moje niedopatrzenie, ale proszę o wyrozumiała poradę

Edytowane przez dilara
Czas edycji: 2010-12-16 o 10:00
dilara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 20:07   #2
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: Podpisałam umowę o pracę, i tego samego dnia dostałam lepszą ofertę. Co robić?

Miałam ostatnio podobną sytuację. Podpisałam umowę o dzieło. Z racji tego, że już dość długo szukam pracy chciałam mieć cokolwiek. Miałam zacząć następnego dnia. Po bliższym przyjrzeniu się tej umowie doszłam do wniosku, że ta umowa to jakiś pic na wodę, ponieważ nie było w niej nic o wynagrodzeniu itp. Po konsultacji z paroma osobami zdecydowałam, że nie zacznę tam pracować. Bałam się oczywiście, że będą ciążyły na mnie jakieś sankcje. Umowa została sprawdzona przez kompetentną osobę, która powiedziała, cytuję: "nic ci nie grozi, możesz sobie tyłek nią podetrzeć".
U Ciebie widzę podobną sytuację, również nie masz tam wszystkich warunków zatrudnienia, a szczególnie najważniejszego.

Co zrobiłam? Powiadomiłam owego niedoszłego pracodawcę, że się nie pojawię, gdyż umowa jest nierzetelna.

Jaką umowę podpisałaś?
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 20:22   #3
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Podpisałam umowę o pracę, i tego samego dnia dostałam lepszą ofertę. Co robić?

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka172 Pokaż wiadomość
Miałam ostatnio podobną sytuację. Podpisałam umowę o dzieło. Z racji tego, że już dość długo szukam pracy chciałam mieć cokolwiek. Miałam zacząć następnego dnia. Po bliższym przyjrzeniu się tej umowie doszłam do wniosku, że ta umowa to jakiś pic na wodę, ponieważ nie było w niej nic o wynagrodzeniu itp. Po konsultacji z paroma osobami zdecydowałam, że nie zacznę tam pracować. Bałam się oczywiście, że będą ciążyły na mnie jakieś sankcje. Umowa została sprawdzona przez kompetentną osobę, która powiedziała, cytuję: "nic ci nie grozi, możesz sobie tyłek nią podetrzeć".
U Ciebie widzę podobną sytuację, również nie masz tam wszystkich warunków zatrudnienia, a szczególnie najważniejszego.

Co zrobiłam? Powiadomiłam owego niedoszłego pracodawcę, że się nie pojawię, gdyż umowa jest nierzetelna.

Jaką umowę podpisałaś?
Proponowałabym jednak nie porównywać konsekwencji zawarcia umowy o pracę z podpisaniem umowy o dzieło
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 20:34   #4
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Podpisałam umowę o pracę, i tego samego dnia dostałam lepszą ofertę. Co robić?

Dilara, ja mialam identyczną sytuacje jakies 3 tygodnie temu. Była to umowa na okres probny, wiec mialam normalne 2 tygodniowe wypowiedzenie. Jednak zadzwonilam do przelozonych i poinformowalam o mojej rezygnacji. Zaproponowalam porozumienie stron, zgodzili sie, wyslalam im poczta wypowiedzenie, oni je podpisali i sie rozstalismy. Jesli Twoj pracodawca by sie nie zgodzil, to musisz zlozyc wypowiedzenie w piatek, zeby od soboty sie juz liczylo i lecial ten 2tygodniowy okres.
Odnosnie kwoty wynagrodzenia - jest ona napisana na umowie i nie wyobrazam sobie inaczej.
A apropo szkolenia - jesli masz zapis, ze zostajesz obciazona kosztami, to mogą się o to oprzec, by wyciagnac od Ciebie pieniadze, ale jesli wyslesz im maila z data wczesniejsza niz szkolenie i w tym mailu napiszesz o swoich planach odejscia, to nie powinni robic problemow, gdyz szkolenia de facto nie zaczelas

Pozdrawiam

Edytowane przez pumas
Czas edycji: 2010-12-06 o 20:36
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 20:41   #5
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: Podpisałam umowę o pracę, i tego samego dnia dostałam lepszą ofertę. Co robić?

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
Proponowałabym jednak nie porównywać konsekwencji zawarcia umowy o pracę z podpisaniem umowy o dzieło
Ja rozumiem, ale koleżanka się nie określiła czy to była umowa o pracę czy inna, co prawda napisała w tytule "podpisałam umowę o pracę" ale mogło jej chodzić o jakąkolwiek, stąd moja odpowiedź
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 21:03   #6
dilara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 369
Dot.: Podpisałam umowę o pracę, i tego samego dnia dostałam lepszą ofertę. Co robić?

a wiec tak, byla to umowa o pracę (?)... z tym że jakoś nigdzie nie było napisane na jaki okres (czy to wogóle możliwe? ;/ )

Edytowane przez dilara
Czas edycji: 2010-12-16 o 10:01
dilara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 21:09   #7
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Podpisałam umowę o pracę, i tego samego dnia dostałam lepszą ofertę. Co robić?

Dilara, niemozliwa jest umowa bez dat i bez pieniedzy. Przeciez to dwie podstawowe informacje. Nie przejmuj sie, nie drąż tematu, tylko dzwon do nich i mow, ze rezygnujesz. Poza tym, skoro umowa jest od 13stego, to masz tyyyyleeee czasu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-07, 12:31   #8
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: Podpisałam umowę o pracę, i tego samego dnia dostałam lepszą ofertę. Co robić?

Dokladnie
Nie wiem, co podpisalas, ale z pewnoscia nie umowe o prace w umowie o prace jest dokladnie napisane, od kiedy (data) do kiedy/ na jaki okres czasu, oraz ZA ILE . Pamietaj o tym, gdy bedziesz podpisywac te lepsza umowe, kochana - oraz, zeby zabrac podpisana kopie
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 14:03   #9
28nana
Raczkowanie
 
Avatar 28nana
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 477
Dot.: Podpisałam umowę o pracę, i tego samego dnia dostałam lepszą ofertę. Co robić?

a może skoro już podpisałaś umowę uczciwie powinnaś pójść do pracy a nie ściemniać???
__________________
Bo kozdo rzec mo dwie stróny: dobróm i złóm. (..) Dysc leje - to dobre dlo tych, co im buroki wysychajóm. Słónko świeci - to dobre dlo tych, co akurat siano susóm. Ale, co powiy o słónku tyn, co mu buroki wysychajóm, a o dyscu tyn, co siano susy? Syćko jest względne.
28nana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 14:27   #10
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Podpisałam umowę o pracę, i tego samego dnia dostałam lepszą ofertę. Co robić?

Cytat:
Napisane przez 28nana Pokaż wiadomość
a może skoro już podpisałaś umowę uczciwie powinnaś pójść do pracy a nie ściemniać???

Nana, ale to nie sciemnianie, tylko normalne rozwiazanie umowy - przeciez kazdy ma do tego prawo ? Jesli zrobi to po ludzku.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 14:27   #11
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: Podpisałam umowę o pracę, i tego samego dnia dostałam lepszą ofertę. Co robić?

Cytat:
Napisane przez 28nana Pokaż wiadomość
a może skoro już podpisałaś umowę uczciwie powinnaś pójść do pracy a nie ściemniać???


Biznes to biznes. Kazdy normalny czlowiek na miejscu autorki mialby podobne rozterki. To nie miejsce i czas na sentymenty - idziesz tam, gdzie oferuja lepsze warunki, proste jak drut. Szczegolnie, ze ten, powiedzmy, pierwszy w kolejce pracodawca nie do konca jest fair, a umowa wyglada z opisu na niewazna, a wrecz niekompletna = niezgodna z prawem... Fakt, ze autorka powinna sprawe wyjasnic, ale doprawdy nie rozumiem Twojego oburzenia
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-07, 14:32   #12
28nana
Raczkowanie
 
Avatar 28nana
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 477
Dot.: Podpisałam umowę o pracę, i tego samego dnia dostałam lepszą ofertę. Co robić?

Cytat:
Napisane przez Oliath Pokaż wiadomość


Biznes to biznes. Kazdy normalny czlowiek na miejscu autorki mialby podobne rozterki. To nie miejsce i czas na sentymenty - idziesz tam, gdzie oferuja lepsze warunki, proste jak drut. Szczegolnie, ze ten, powiedzmy, pierwszy w kolejce pracodawca nie do konca jest fair, a umowa wyglada z opisu na niewazna, a wrecz niekompletna = niezgodna z prawem... Fakt, ze autorka powinna sprawe wyjasnic, ale doprawdy nie rozumiem Twojego oburzenia

to nie oburzenie ...
tylko szczerze mówiąc chciałabym zobaczyć tą umowę

Z drugiej strony czy Autorka była by tak nierozważna żeby podpisywać coś bez podstawowych danych ?? wynagrodzenie i okres pracy?

sorry dla mnie to dziwne trochę. Poza tym dlaczego od razu zakładasz że pracodawca jest nie fair??

Po za tym ja bym się bała - mając umowę w ręku i pewność zatrudnienia - zrezygnować i iśc gdzieś gdzie nie masz tak na prawdę 1000% pewności że ta praca na 1000% czeka i na 10000% warunki są lepsze - przecież tej drugiej umowy nie podpisała ...a sami wiecie że pracodwacy potrafią obiecywać wiele - a to co jest na umowie czasem bywa " inna inkszość"
__________________
Bo kozdo rzec mo dwie stróny: dobróm i złóm. (..) Dysc leje - to dobre dlo tych, co im buroki wysychajóm. Słónko świeci - to dobre dlo tych, co akurat siano susóm. Ale, co powiy o słónku tyn, co mu buroki wysychajóm, a o dyscu tyn, co siano susy? Syćko jest względne.

Edytowane przez 28nana
Czas edycji: 2010-12-07 o 14:34
28nana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 14:38   #13
dilara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 369
Dot.: Podpisałam umowę o pracę, i tego samego dnia dostałam lepszą ofertę. Co robić?

Cytat:
Napisane przez 28nana Pokaż wiadomość
to nie oburzenie ...
tylko szczerze mówiąc chciałabym zobaczyć tą umowę

Z drugiej strony czy Autorka była by tak nierozważna żeby podpisywać coś bez podstawowych danych ?? wynagrodzenie i okres pracy?

sorry dla mnie to dziwne trochę. Poza tym dlaczego od razu zakładasz że pracodawca jest nie fair??

Po za tym ja bym się bała - mając umowę w ręku i pewność zatrudnienia - zrezygnować i iśc gdzieś gdzie nie masz tak na prawdę 1000% pewności że ta praca na 1000% czeka i na 10000% warunki są lepsze - przecież tej drugiej umowy nie podpisała ...a sami wiecie że pracodwacy potrafią obiecywać wiele - a to co jest na umowie czasem bywa " inna inkszość"
jak juz moja poprzedniczka pisała, mam niekompletne warunki umowy, czyli pracodawca też taki w porządku nie jest jakby się wydawało. Ja doświadczenia w podpisywaniu umów niestety nie mam.
Tak poza tym, że dostałam niekompletna umowę i lepsze warunki pracy u innego pracodawcy, to nie przyszło ci do głowy, że mogę być dobrym i rzetelnym pracownikiem??

Edytowane przez dilara
Czas edycji: 2010-12-16 o 10:02
dilara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 14:44   #14
28nana
Raczkowanie
 
Avatar 28nana
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 477
Dot.: Podpisałam umowę o pracę, i tego samego dnia dostałam lepszą ofertę. Co robić?

przede wszystkim wypraszam sobie określeń jakobym miała problemy ze sobą - nie znasz mnie i nie masz prawa osądzać -


Jak popracujesz parę lat i nabierzesz już doświadczenia w podpisywaniu umów - dowiesz się ze lepsza kasa to nie wszystko ... czasem lepiej zarobić mniej - a nie mieć wrzodów i nerwicy - a fajny i zgrany zespół.


mnie chodzi jedynie o fakt, że postąpiłaś bardzo nierozważnie podpisując coś takiego


pozatym pozwól że się powtórzę:

Po za tym ja bym się bała - mając umowę w ręku i pewność zatrudnienia - zrezygnować i iśc gdzieś gdzie nie masz tak na prawdę 1000% pewności że ta praca na 1000% czeka i na 10000% warunki są lepsze - przecież tej drugiej umowy nie podpisała ...a sami wiecie że pracodwacy potrafią obiecywać wiele - a to co jest na umowie czasem bywa " inna inkszość"

ale to TYLKO MOJA opinia...


ps. powodzenia
oby wszystko ułożyło się pomyślnie dla Ciebie
__________________
Bo kozdo rzec mo dwie stróny: dobróm i złóm. (..) Dysc leje - to dobre dlo tych, co im buroki wysychajóm. Słónko świeci - to dobre dlo tych, co akurat siano susóm. Ale, co powiy o słónku tyn, co mu buroki wysychajóm, a o dyscu tyn, co siano susy? Syćko jest względne.

Edytowane przez 28nana
Czas edycji: 2010-12-07 o 14:46
28nana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 16:46   #15
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Podpisałam umowę o pracę, i tego samego dnia dostałam lepszą ofertę. Co robić?

Do autorki - przede wszystkim powinnas podpisac umowe z drugim pracodawca, zeby nie zostac na lodzie. Jesi tego jeszcze nie zrobilas, to czym predzej to zrob, bo moze byc roznie. Ja gdy rezygnowałam z tej pracy z dnia na dzien ( a byla to super praca, zeby nie bylo), to mialam juz druga umowe, z gorszymi warunkami pienieznymi chocby, ale ze spokojna glowa i przynajmniej na miejscu. Pieniadze to nie wszystko, choc na poczatku wydaja sie sprawa priorytetowa Lecz na umowie nie jest napisane, czy zespol jest zgrany i czy bede miec wrzody i nerwice, wiec patrzy sie na kase. reszta wychodzi w praniu
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 19:08   #16
dilara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 369
Dot.: Podpisałam umowę o pracę, i tego samego dnia dostałam lepszą ofertę. Co robić?

Jakkolwiek nie wyszło - wyszło dobrze poprzedni "pracodawca" nie robił większych problemów, gdyż rzeczywiście umowy nie podpisałam dziękuję za porady

Edytowane przez dilara
Czas edycji: 2010-12-16 o 10:03
dilara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 21:59   #17
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Podpisałam umowę o pracę, i tego samego dnia dostałam lepszą ofertę. Co robić?

Powodzenia zatem
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 12:48   #18
dilara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 369
Dot.: Podpisałam umowę o pracę, i tego samego dnia dostałam lepszą ofertę. Co robić?

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Powodzenia zatem

pumas bardzo dziękuję
dilara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 12:56   #19
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Podpisałam umowę o pracę, i tego samego dnia dostałam lepszą ofertę. Co robić?

wpadnij na plotkowy pochwalic sie, jak Ci idzie. "co u nas...."
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:46.