Czy trądzik w ogóle można wyleczyć? - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-23, 12:01   #391
Isabells
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 155
Dot.: Czy trądzik w ogóle można wyleczyć?

Z tego co wiem, trądziku nie można WYleczyć, bo on zazwyczaj sam kiedyś przechodzi( o ile nie jest spowodowany np. hormonami albo stanem narządów wewnętrznych) ale można go zaleczyć, by przestał być w ogóle widoczny.
Męczyłam się już prawie 7 lat, traciłam nadzieję i w ogóle. W wieku 9 lat na mojej twarzy nie było prawie wolnego miejsca, prócz policzków.
Chodziłam po lekarzach, stosowałam wieele maści i żeli.
m.in. Aknymecin, Differin, Skinoren, Brevoxyl, Acnederm, Tormentiol i wiele innych. Z doustnych brałam ona antybiotyki: tetracyklinę i e.... coś tam. Myłam twarz bez wody, myłam specjalnymi żelami i nic.
I po tym wszystkim było jeszcze gorzej., Zmieniłam dermatologa na SIÓDMEGO i on nareszcie mi pomógł. Dał mi doksocyklinę i benzacne i moje problemy niemal 7-letnie praktycznie znikły w 3 miesiące. Teraz muszę pozbywać się powoli przebarwień, bo one mi pozostały.

Prawda jest taka, że trzeba znaleźć naprawdę dobrego dermatologa, no i... najczęściej lekarze leczą trądzik metodą prób i błędów, co niestety zniechęca. Na każdego najwyraźniej działa coś innego. Z tego, co mówił mi lekarz, to wszystko zależy od tego, czym jest trądzik spowodowany, jaką się ma skórę, jaką się ma dietę. Trochę roboty z tym czymś jest :P
Isabells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 20:52   #392
Tomekiatomek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 12
Dot.: Czy trądzik w ogóle można wyleczyć?

Ludzie więcej optymizmu Trądzik można wyleczyć a jak ? Daje Wam odpowiedź i zapraszam do dyskusji :
Cera od kuchni

Być może jednak jedzenie wpływa na skórę w pośredni sposób. Dr Loren Cordain, specjalista zdrowego żywienia z Colorado State University zauważa, że ani u Ache, ani u Kitawańczyków nie wykryto przypadków cukrzycy, a na ich tradycyjną dietę składały się w 70 proc. minimalnie przetworzone rośliny oraz mięso i ryby.

Produkty te mają niski indeks glikemiczny, co oznacza, że po ich zjedzeniu poziom cukru we krwi rośnie powoli. I to prawdopodobnie sprawia, że Ache i Kitawańczycy nie mają trądziku. Dlaczego? Po kolei. Dieta bogata w produkty przetworzone, jak chipsy, krakersy, słodycze, pieczywo czy makaron z białej mąki, powoduje szybki wzrost stężenia nie tylko glukozy i insuliny. Także tak zwanego insulinopodobnego czynnika wzrostu IGF-1 (w mleku tego hormonu jest pełno), który wspólnie z insuliną "napędza" produkcję androgenów, czyli męskich hormonów w organizmie.

Jakby tego było mało, insulina i IGF-1 hamują syntezę innego związku - SHGB, czyli białka wiążącego hormony płciowe (w tym męskie) i odpowiedzialnego za ich transport we krwi.

Co to wszystko znaczy? Że męskich hormonów jest w ustroju nie tylko więcej, ale swobodnie krążą one we krwi i łatwiej docierają do tkanek. Także do skóry, której komórki oraz gruczoły łojowe są szczególnie wrażliwe na ich oddziaływanie.

Pod wpływem androgenów zwiększają produkcję łoju. A jeśli jego nadmiar stanie się z kolei pożywką dla bakterii, to trądzik gotowy. Tyle teoria.


W praktyce wpływ żywienia na przebieg trądziku badali w zeszłym roku naukowcy z Royal Melbourne Institute of Technology. Przez dwanaście tygodni obserwowali dwie grupy mężczyzn w wieku 15-25 lat: pierwsi nie przestrzegali żywieniowych zaleceń, drudzy byli na diecie bogatej w warzywa, białko i nieprzetworzone węglowodany, jak razowy chleb, makaron. Po trzech tygodniach u mężczyzn z drugiej grupy trądzik znacznie się zmniejszył, poza tym schudli i mieli niższy poziom insuliny we krwi.

Chudy problem

Innym podejrzanym o nasilanie trądziku jest odtłuszczone mleko. Uważa tak prof. Walter C. Willett, epidemiolog z Uniwersytetu Harvarda, współautor wydanej niedawno w Stanach książki "Dieta płodności".

Winne mogą być nowoczesne metody produkcji: aby powstało chude mleko, maszyny zwane separatorami usuwają z niego cząsteczki tłuszczu, a przy okazji także część obecnych w mleku hormonów, głównie estrogeny i progesteron, a pozostawiają androgeny oraz znany nam już insulinopodobny czynnik wzrostu IGF-1.

Odtłuszczone mleko ma więc zmieniony skład, za to mniej kalorii. I niestety także gorzej wygląda i smakuje. Aby przywrócić mu kremowy odcień i smak producenci dodają do niego białka serwatki. Tymczasem z obserwacji na zwierzętach wynika, że związki te mogą wywierać na organizm wpływ podobny do męskich hormonów.

"MLEKO. Doszliśmy do jednego z najbardziej kontrowersyjnych składników zachodniej diety. Ludzie Wschodu i Afrykanie tradycyjnie unikali mleka, traktując je co najwyżej jako środek przeczyszczający. Za to w kulturze zachodu każe się pić mleko każdego dnia, przez całe życie... Powszechna dziś pasteryzacja mleka niszczy jego naturalne enzymy i zmienia budowę jego delikatnego białka, przez co mleko staje się jeszcze gorzej strawne. Żołądek dorosłego człowieka nie jest w stanie strawić mleka pasteryzowanego..., a nawet niemowlęta maja z tym kłopoty, o czym świadczą kolki, wysypki, choroby układu oddechowego, gazy, przykry zapach stolca i inne dolegliwości dość częste dla dzieci karmionych z butelki...
W latach trzydziestych dr M.Pottenger przeprowadził dziesięcioletnią obserwację wpływu pasteryzowanego mleka... na grupę dziewięciuset kotów... Kotom dr Pottengera wystarczyły tylko trzy pokolenia, aby ulec degeneracji, objawiającej się bezpłodnością i poważnym osłabieniem. Tyle mniej więcej pokoleń Amerykanów i Europejczyków wychowało się na pasteryzowanym mleku. Dziś bezpłodność jest jednym z najczęstszych problemów młodych ludzi świata cywilizowanego..., a 90% amerykańskich dzieci cierpi na chroniczną próchnicę zębów..."
"Wśród Amerykanek, które spożywają mnóstwo rozmaitych pasteryzowanych przetworów mlecznych, odsetek zachorowań na osteoporozę jest największy na świecie, z czego jasno wynika, że przetworzone w ten sposób mleko nie zapewnia dostatecznej ilości wapnia..."

Obecnie naukowcy są niewolnikami organizacji gospodarczych i przemysłu mleczarskiego. Jeżeli prawdziwie niezależni naukowcy wypowiadali się na temat nieprawidłowości picia mleka, to ich głosy były bez skrupułów wyciszane... Ta cała sprawa picia mleka to wyłącznie kampania reklamowa stworzona z premedytacją, mającą na celu osiąganie coraz większych zysków przez przemysł mleczarski, a lekarze podtrzymują to pseudotwierdzenie o konieczności spożywania mleka...
Mleko krowie przeznaczone jest dla dużego zwierzęcia posiadającego dużą masę kostną, obdarzonego czterema żołądkami!!!...
W imię miłości do dzieci i dla ich dobra rodzice karmią je mlekiem, a lekarze przepisują lekarstwa na choroby, które mleko wywołuje (alergie, astma, egzemy, wysypki skórne, zaparcia, biegunki, zapalenie oskrzeli, płuc, migdałków, uszu, angina i przerost migdałków, chroniczny katar, rumień, koklusz, płonica, błonica, świnka i odra, próchnica i choroby przyzębia, miażdżyca, choroby wątroby i trzustki, choroby oczu, nierównowaga hormonalna i wiele innych)...
Celem pasteryzacji mleka jest niszczenie "złych" bakterii... Wysoka temperatura nie rozróżnia dobrych i złych bakterii, zabija oba rodzaje, również korzystne dla człowieka bakterie kwasu mlekowego. Autorytet wśród znawców tego zagadnienia dr M.Murray, nazwał pasteryzowane mleko "zupą bakteryjną", ponieważ ciała zabitych w czasie pasteryzacji bakterii pozostają przecież nadal w mleku. Stanowią one duże zagrożenie, ponieważ są świetną pożywką dla innych szkodliwych bakterii, które mogą wtedy bardzo szybko się mnożyć. Ponadto produktem rozkładu martwych już bakterii są substancje toksyczne mogące wywołać dolegliwości chorobowe, jeżeli ich stężenie będzie odpowiednio wysokie."...
"Badacze, jak T.Sigimura i wielu innych odkryli, że ogrzewane białko ma silne właściwości rakotwórcze i mutagenne (zmieniające kod genetyczny), a niektóre związki wyizolowane z ogrzewanego białka podane zwierzętom wywoływały u nich raka. Cukier mleczny i tłuszcz również ulegają zmianom pod wpływem ogrzewania i również mogą przekształcić się w substancje rakotwórcze i mutagenne.
Australijski naukowiec Joseph de Vardas zajmujący się nowotworami, udowodnił również w swych badaniach negatywny wpływ tych związków. Niestrawiona frakcja białek zawartych w mleku (kazeina) ulega procesom gnilnym, których produktami jest amoniak i inne toksyny. Kiedy wątroba jest zbyt przeciążona, przedostają się one do krwi, co stwarza korzystne warunki do rozwoju nowotworów. Poza procesem gnilnym białka mlecznego zachodzi jeszcze inny niebezpieczny proces: niestrawione tłuszcze docierają do jelita grubego, a zawarty w nich cholesterol przekształca się w wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, tworząc formy epoksydowe - uważane za najsilniejsze czynniki rakotwórcze."
Martwe pożywienie nie może podtrzymać życia...
Nietolerancja mleka polega na braku fermentu laktozy w komórkach jelitowych. Tylko ten i żaden inny ferment rozszczepia laktozę mleka. Kiedy go brak, laktoza staje się "zdobyczą" drobnoustrojów. Bakterie potrafią się rozmnożyć z niesamowitą szybkością... Takie szybkie rozmnożenie się bakterii powoduje dostanie się do środowiska wewnętrznego organizmu dużej ilości drobnoustrojowych metabolitów i jak stąd wynika - zatrucie..."
"W czasie sterylizacji mleka obserwujemy zmiany właściwości organicznych i biologicznych mleka: pogarsza się smak, wzrasta gęstość (zostały zniszczone koloidy i ścięte białko), obniża się zawartość i przyswajalność witamin i minerałów..."
"Jeżeli najbardziej szkodliwe produkty takie jak m.in.: zimne lub tłuste mleko, śmietana, lody są spożywane zbyt często, to wg. Mikio Kuszi (specjalista makrobiotyk) na pewno będziecie mieć cystę np. piersi, jajników lub u mężczyzn przerost prostaty. Dalej w tej cyście przerastają zarodniki pleśni i powstaje rak, dający metastazę. Sami go żywimy, sami go pielęgnujemy, a potem dziwimy się - skąd

Przede wszystkim aby terapia Polinesian Noni oraz innymi produktami CaliVita California Fitness miała swój sens i przyniosła pozytywny skutek, należy wyeliminować wiele przyczyn i zagrożeń stwarzających dalsze postępowanie choroby.
Jedną z nich - bardzo poważną - jest spożywanie nadmiernych ilości mleka i jego produktów ( z wyłączeniem kwaśnego mleka, masła i maślanki). Należy zdawać sobie sprawę z tego, iż szkoda jest zachodu walki o zdrowie, kiedy największy wróg człowieka - mleko zwierzęce oraz inne produkty zaliczane do tzw. "białej śmierci", nie zostaną usunięte z codziennego żywienia

IMO :

Mleko trucizną nie jest. Ale jest obciążeniem dla układu pokarmowego napewno. Po za tym jest jest to bomba hormonalna a w kwiecie wieku napewno nie służy ona urodzie. Ps wszędzie się mówi że trądzik to choroba hormonalna (to dlaczego ludzie nie mający styczności z mlekiem nie mają tych zaburzeń np. hindusi).
Mleko jest w większości produktów spożywczych a dużo ludzi się skarży że np. po słodyczach się zaostrza.




---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------

I polecam kupić tabletki drożdżowe

---------- Dopisano o 21:52 ---------- Poprzedni post napisano o 21:41 ----------

I proponuje pokonać swoją wyobraźnie !
Zobaczcie że trądzik nie opiera się na Waszym całym życiu . Może jest On męczący ,ale znam takiego kolegę co ma trądzik i jakoś dziewczyną się podoba bo nie każdy patrzy na charakter. Trzeba mieć twarde zdanie o sobie i trzymać się jednej rzeczy ''Że on zniknie'' Postarajcie się bo można przeczytać 100 artykułów a samo się nic nie wyleczy ! Wiem jak trądzik może popsuć życie budzisz się rano i ta twarz ale czasami w życiu się za dużo wyolbrzymia każdy ma kompleksy ale nie można się ich wstydzić !! A uda się Wam wierze w Was ))

I jeszcze jedno odrzućcie wszystkie maści żele detergenty znacie to ? ''Człowiek naturalny piękniejszy'' ? i taka jest prawda to są tylko tricki ludzie nam chcą założyć okulary. Mydło strasznie wysusza skórę maści zapobiegają ale NIE leczą. I to nie każde wiele maści i antybiotyków ma skutki uboczne nie będę gadał cierpliwości tylko po prostu jak Was trądzik interesuje to zróbcie coś w tym celu poczytajcie trochę bo bez rozumu daleko nie zajdziemy mimo że mam 15 lat ułożyłem sobie tak dietę że mnie wyleczyła stosowałem naturalne sposoby jak drożdże maseczki,zioła kąpiel w nich itp. Uwierzcie mi zostawcie to badziewiatrstwo bo to nie LECZY !!! Tylko łata Pamiętajcie tu nas natura leczy a nie chemikalia i pieniądze . Mam nadzieję że byłem pomocny. Pozdrawiam Tomek
Tomekiatomek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 21:35   #393
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Czy trądzik w ogóle można wyleczyć?

To prawda, co napisała osoba wyżej. U mnie trądzik także wynika z mleka. Co prawda, jeszcze jakieś składniki na mnie źle działają, ale odkąd całkowicie wyeliminowałam produkty mleczne, poprawa była ogromna, właściwie nic mi sie wyskakiwało. Wierzę w to, że to co jemy ma wpływ na wygląd naszej cery.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 20:47   #394
Tomekiatomek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 12
Dot.: Czy trądzik w ogóle można wyleczyć?

No i spróbujcie może jeść codziennie po 5 jabłuszek :P I idźcie do apteki poproście o ziele skrzypu polnego w postaci herbaty sypanej (Do 2 zł kosztuje) Weźcie garnek jak największy to znaczy dwa. Nasypcie tam dwie garście skrzypu i zalejcie zimną wodą zostawcie najlepiej na noc (12 godzin) Potem na drugi dzień na ogień jak pojawią się bąbelki wyłączyć i odcedzić do 2 garnka poczekać chwile aż przestygnie(ma być ciepłe byle nie parzyło i nie może być zimne) i wlać to do wanny poleżeć z 30 min ile tam wam się podoba i wyjść (efekt : zostaniecie dobrze oczyszczeni z toksyn) Wada : będziecie śmierdzieć odchodami radze posiedzieć na balkonie nie wychodzić do znajomych i na noc się umyć
Tomekiatomek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 22:26   #395
kaspaza
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 13
Dot.: Czy trądzik w ogóle można wyleczyć?

da się wyleczyć trądzik, ja polecam zabiegi naświetlania skóry niebieskim światłem led, troche to trwa ponad 1,5 miesiąca, trzeba systematyczności, ale efekty sa tego warte Jak wyleczyć trądzik
kaspaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 08:36   #396
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Czy trądzik w ogóle można wyleczyć?

Cytat:
Napisane przez kaspaza Pokaż wiadomość
da się wyleczyć trądzik, ja polecam zabiegi naświetlania skóry niebieskim światłem led, troche to trwa ponad 1,5 miesiąca, trzeba systematyczności, ale efekty sa tego warte Jak wyleczyć trądzik
Fajna reklama
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 12:21   #397
sweetberrycherry
Przyczajenie
 
Avatar sweetberrycherry
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 8
Dot.: Czy trądzik w ogóle można wyleczyć?

Można Ja właśnie odkryłam sposób, który pomógł mi się uporać z tym paskudztwem na twarzy I jestem po prostu najszczesliwsza na swiecie

Mianowicie- po swoim własnym doświadczeniu nie warto wydawać krocie na drogie kosmetyki...oczywiście- tonik/mleczko oczyszczajace i dobry krem nawilzajacy to podstawa ALE najlepsze są naturalne sposoby

Ja polecam MASECZKĘ Z KURKUMY!!! Tak, to ona uratowała mi 'życie' i pozwoliła na wychodzenie z domu bez makijażu, którym zawsze ukrywałam niedoskonałości
Kurkuma ma silne właściwości :
  • przeciwzapalne
  • przeciwgrzybicze
  • antybakteryjne
  • antyoksydacyjne
  • nawilżające
A co za tym idzie- same pozytywy dla naszej cery (trądzikowej przede wszystkim)


Stosuj maseczkę z kurkumy codziennie lub co 2 dni. Składniki to :


1 łyżka kurkumy
1 łyżka jogurtu naturalnego
1/2 łyżki miodu nektarowego wielokwiatowego (płynnego)
wyrabiasz pastę i nakładasz na twarz na ok 40 min, następnie zmywasz wodą i żelem do mycia twarzy, ponieważ kurkuma zostawia żółte ślady na buzi, które później bez problemu schodzą


Ja osobiście, jestem wręcz nią zachwycona. Wygładziła mi skórę, przebarwienia po trądziku schodzą, że z dnia na dzień są one co raz mniej widoczne, krostki i ranki szybciej się goją no i koloryt twarzy mam jednolity
sweetberrycherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-23 13:21:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:14.