Brak okresu, spóźniający się okres? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-10, 12:23   #1
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437

Brak okresu, spóźniający się okres?


Szukałam podobnego tematu i nie znalazłam, więc piszę nowy. Jak już jest taki to poproszę linka

Zawsze miesiączkowałam bardzo regularnie, co 30 dni, 3-4 dni krwawienia, bez większego bólu, wystarczały mi tampony OB mini. Ostatnie krwiawienie miałam 6 czerwca, a teraz już 10 lipca i nic się nie dzieje - biust mi spuchł, cera i włosy przetłuszczają się szybciej, ale poza tym - totalne nic, zero. Nie jestem w ciąży na 100% bo jeszcze nie współżyję, uprawiam z moim chłopakiem tylko petting, ale taki "w ubraniach" i po każdym jego dojściu myję ręcę. Ironia losu jest taka, że od pierwszego dnia okresu w tym miesiącu mam zacząć brać antykoncepcję hormonalną i będę miała swój niby pierwszy raz (taki klasyczny:P) No ale nie mogę nic zrobić, bo ten dziad się spóźnia...Dodam jeszcze, że nie miałam żadnych stresów, nigdzie nie wyjeżdżałam...

Teraz moje pytania, być może bardzo głupie, ale do tej pory nic takiego się nie działo:
1. Czy powinnam iść do gina, kiedy okres spóźnia mi się 4 dni? Bo nie wiem czy to mało/dużo?
2. Czy możliwe jest to, że okres mi się spóźnia przez gwałtowną zmianę pogody? Mieszkam nad morzem i jeszcze miesiąc temu było tutaj z 10-15 stopni, teraz jest 35.
3. Mój chłopak przeczytał, że cąłkowicie normalne jest, gdy kobieta w roku "ominie" jedno krwawienie - czyli jakby w ogóle nie dostała miesiączki. Czy to prawda?
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 13:01   #2
lady karen
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 610
Dot.: Brak okresu, spóźniający się okres?

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Szukałam podobnego tematu i nie znalazłam, więc piszę nowy. Jak już jest taki to poproszę linka

Zawsze miesiączkowałam bardzo regularnie, co 30 dni, 3-4 dni krwawienia, bez większego bólu, wystarczały mi tampony OB mini. Ostatnie krwiawienie miałam 6 czerwca, a teraz już 10 lipca i nic się nie dzieje - biust mi spuchł, cera i włosy przetłuszczają się szybciej, ale poza tym - totalne nic, zero. Nie jestem w ciąży na 100% bo jeszcze nie współżyję, uprawiam z moim chłopakiem tylko petting, ale taki "w ubraniach" i po każdym jego dojściu myję ręcę. Ironia losu jest taka, że od pierwszego dnia okresu w tym miesiącu mam zacząć brać antykoncepcję hormonalną i będę miała swój niby pierwszy raz (taki klasyczny:P) No ale nie mogę nic zrobić, bo ten dziad się spóźnia...Dodam jeszcze, że nie miałam żadnych stresów, nigdzie nie wyjeżdżałam...

Teraz moje pytania, być może bardzo głupie, ale do tej pory nic takiego się nie działo:
1. Czy powinnam iść do gina, kiedy okres spóźnia mi się 4 dni? Bo nie wiem czy to mało/dużo?
2. Czy możliwe jest to, że okres mi się spóźnia przez gwałtowną zmianę pogody? Mieszkam nad morzem i jeszcze miesiąc temu było tutaj z 10-15 stopni, teraz jest 35.
3. Mój chłopak przeczytał, że cąłkowicie normalne jest, gdy kobieta w roku "ominie" jedno krwawienie - czyli jakby w ogóle nie dostała miesiączki. Czy to prawda?
1. Raczej jeszcze nie musisz
2. Na pewno może wpłynąć zmiana klimatu, a skok temperatury o 20 stopni pewnie tak właśnie jest odbierany przez organizm.
3. Nigdy o tym nie słyszałam i w sumie jakoś dziwne mi się to wydaje, ale nie wiem.
lady karen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 13:20   #3
guska
Zadomowienie
 
Avatar guska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 426
Dot.: Brak okresu, spóźniający się okres?

Cytat:
Napisane przez lady karen Pokaż wiadomość
1. Raczej jeszcze nie musisz
2. Na pewno może wpłynąć zmiana klimatu, a skok temperatury o 20 stopni pewnie tak właśnie jest odbierany przez organizm.
3. Nigdy o tym nie słyszałam i w sumie jakoś dziwne mi się to wydaje, ale nie wiem.
Tak, tak może się zdarzyć, ale to najczęściej występuje u pań przed okresem przekwitania, po prostu cykl jest bezowulacyjny.
__________________
"Zaśpijmy dzisiaj – będzie fajnie.
Zaśpijmy specjalnie.
Udajmy gorączkę, udajmy malarię.[...]"


guska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 13:49   #4
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Brak okresu, spóźniający się okres?

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Szukałam podobnego tematu i nie znalazłam, więc piszę nowy. Jak już jest taki to poproszę linka

Zawsze miesiączkowałam bardzo regularnie, co 30 dni, 3-4 dni krwawienia, bez większego bólu, wystarczały mi tampony OB mini. Ostatnie krwiawienie miałam 6 czerwca, a teraz już 10 lipca i nic się nie dzieje - biust mi spuchł, cera i włosy przetłuszczają się szybciej, ale poza tym - totalne nic, zero. Nie jestem w ciąży na 100% bo jeszcze nie współżyję, uprawiam z moim chłopakiem tylko petting, ale taki "w ubraniach" i po każdym jego dojściu myję ręcę. Ironia losu jest taka, że od pierwszego dnia okresu w tym miesiącu mam zacząć brać antykoncepcję hormonalną i będę miała swój niby pierwszy raz (taki klasyczny:P) No ale nie mogę nic zrobić, bo ten dziad się spóźnia...Dodam jeszcze, że nie miałam żadnych stresów, nigdzie nie wyjeżdżałam...

Teraz moje pytania, być może bardzo głupie, ale do tej pory nic takiego się nie działo:
1. Czy powinnam iść do gina, kiedy okres spóźnia mi się 4 dni? Bo nie wiem czy to mało/dużo?
2. Czy możliwe jest to, że okres mi się spóźnia przez gwałtowną zmianę pogody? Mieszkam nad morzem i jeszcze miesiąc temu było tutaj z 10-15 stopni, teraz jest 35.
3. Mój chłopak przeczytał, że cąłkowicie normalne jest, gdy kobieta w roku "ominie" jedno krwawienie - czyli jakby w ogóle nie dostała miesiączki. Czy to prawda?
W sumie odpowiedź na pytanie jest zawarta w twojej wypowiedzi + spora zmiana temperatury i w sumie wszystko jasne. Nie denerwuj się, wyluzuj i na pewno dostaniesz okresu. Wizyta u lekarza wedlug mnie nie jest potrzebna.
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 13:53   #5
lubiecukierki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 579
Dot.: Brak okresu, spóźniający się okres?

Okres właśnie ma to do siebie,ze z różnych powodów lubi się spóżniać.Jeśli jesteś pewna ,ze ciązy niema ani zadnej zmiany diety czy stresów to cierpliwie czekać
lubiecukierki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 14:31   #6
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Brak okresu, spóźniający się okres?

Dziewczyny, dziękuję Wam bardzo. Dostałam okresu Najwyraźniej natura lubi płatać figle Życzcie mi powodzenia, może nieługo w innym temacie napiszę
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 14:33   #7
LadyMK
Zakorzenienie
 
Avatar LadyMK
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 3 535
Dot.: Brak okresu, spóźniający się okres?

Nuova - okres może się spóźnić bez powodu, w sumie 4 dni to nie spóźnienie, a delikatne przesunięcie Poczekaj jeszcze tydzien to wtedy mozesz zaczac mówić o spóźniającym się okresie.

---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------

o dopisalaś:p

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dziękuję Wam bardzo. Dostałam okresu Najwyraźniej natura lubi płatać figle Życzcie mi powodzenia, może nieługo w innym temacie napiszę
a w jakim jeśli można wiedzieć? hehe;]
__________________
"Potrafię płakać a po chwili w siebie wierzyć, mimo doświadczeń mam cel, aby zwyciężyć"

Szczęściara
LadyMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-10, 18:22   #8
lubiecukierki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 579
Dot.: Brak okresu, spóźniający się okres?

Dobrze czekamy na nowy wątek,ale błagam najpierw wyszukiwarka!!!1
lubiecukierki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 07:22   #9
Siren
Raczkowanie
 
Avatar Siren
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Location:Cold
Wiadomości: 31
Dot.: Brak okresu, spóźniający się okres?

u mnie tez nie ma okresu.Odstawilam tabl.anty Novynette mialam okres z "odstawienia" a teraz cisza.Juz 2gi miesiac brak okresu.Brzuch napecznialy,nabralam wody,po odstawieniu Novynette przytylam kolo 5 kg.
Testy ciazowe negatywne,wspolzylam jak juz to tylko z gumkami,nie ma szans bym byla w ciazy,tak mysle.Strasznie mnie to meczy ze sie organizm rozregulowal i waze prawie 66kgprzy niecalym 160cm
Siren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 11:16   #10
NanaGoplana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 79
Dot.: Brak okresu, spóźniający się okres?

Ja też czekam na okres. Nigdy nie miałam tek regularnego cyklu, że trwał zawsze tyle samo dni. Wiem jednak kiedy mniej więcej mogę się go spodziewać. Ostatni miesiączka zaczęła się 15 maja. W czerwcu nic. Czekam i czekam, bałam się, że to ciąża, ale testy są negatywne. Brzuch mnie czasem boli, piersi też, tak jak zawsze. Mam na szczęście niedługo wizyte u lekarza.
Mam jednak pytanie. Jakie czynniki mogą powodować, że miesiączka się spóźnia? Może to być praca, zmęczenie?
Ostatnio pracowałam od świtu do nocy. Nie wiem już co mam o tym myśleć.
__________________
Albo jakoś tak...
NanaGoplana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 15:26   #11
nata_ska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 59
Dot.: Brak okresu, spóźniający się okres?

Czekamy czekamy na nowy wątek coś w stylu "po pierwszym razie-przeżycia" ;D ;D albo "na co zwrócić uwagę przy pierwszym razie" czekam i życzę powodzenia!
A propo jeszcze miesiączki to w okresie od czerwca do sierpnia przez zmiany temperatur na wyższe okres ma prawo nawet "wyłączyć się" na całe wakacje i wrócić we wrześniu wg.ginekologów.
__________________
...a mówią, że najtrudniej jest się znaleźć... nie najtrudniej jest się zrozumieć.
nata_ska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-13, 14:15   #12
gg22
Zakorzenienie
 
Avatar gg22
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 925
Dot.: Brak okresu, spóźniający się okres?

to i ja się dopisuję do tego wątku,bo też okresu brak. Ciąża w gre nie wchodzi i już sama nie wiem co mam robić a ostatni miałam w maju...od dawna mam problemy z okresem, brałam różne tabletki, odwiedziłam mase ginekologów i endokrynologów, ostatnio brałam bromergon, endokrynolog kazał odstawić i stwierdził że dopóki nie będe chciała zajść w ciąże to on mi nic nie poradzi a okresu nie ma i nie ma...nie przejmowałabym się tym specjalnie bo chyba jak każda kobieta nie lubie mieć @ ale wiadomo że to przecież wpływa na zdrowie, cere itd. no i jestem w kropce...
__________________
Nie warto żałować naszych wyborów,
bo w momencie kiedy je podejmujemy wydają się najlepszymi decyzjami,
a przecież nie jesteśmy w stanie przewidzieć ich konsekwencji
.
gg22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 18:12   #13
tequila17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3
Dot.: Brak okresu, spóźniający się okres?

Witam
Dziewczyny mam problem 25.07. powinnam dostać okresu dziś jest 5 a ja nadal go nie mam :/
Współżyje ze swoim chłopakiem od 4 lat bez zabezpieczenia(stosunek przerywany) . Zrobiłam 2 testy ciązowe oba wyszły negatywnie.
Byłam dziś u ginekologa ale ona powidziała że jezeli to ciąża to bardzo wczesna bo ona nic nie widzi . Pani doktor dała mi skierowanie na badanie hormonu Hcg ale dopiero jutro wyniki. Bardzo sie denerwuje .
Dodam że mój okres ma to do siebie że nie zawsze przychodzi na czas ale nigdy nie miałam aż 10 dni spóznienia .
P.S mam ból w dole brzucha i bolą mnie piersi.
tequila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 18:18   #14
Laetitia89
Raczkowanie
 
Avatar Laetitia89
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 366
GG do Laetitia89
Dot.: Brak okresu, spóźniający się okres?

Cytat:
Napisane przez tequila17 Pokaż wiadomość
Witam
Dziewczyny mam problem 25.07. powinnam dostać okresu dziś jest 5 a ja nadal go nie mam :/
Współżyje ze swoim chłopakiem od 4 lat bez zabezpieczenia(stosunek przerywany) . Zrobiłam 2 testy ciązowe oba wyszły negatywnie.
Byłam dziś u ginekologa ale ona powidziała że jezeli to ciąża to bardzo wczesna bo ona nic nie widzi . Pani doktor dała mi skierowanie na badanie hormonu Hcg ale dopiero jutro wyniki. Bardzo sie denerwuje .
Dodam że mój okres ma to do siebie że nie zawsze przychodzi na czas ale nigdy nie miałam aż 10 dni spóznienia .
P.S mam ból w dole brzucha i bolą mnie piersi.
Po pierwsze - my tu z kart nie wróżymy.

Po drugie - gratuluje głupoty. Stosunek przerywany to żadna antykoncepcja. O ile jeszcze zrozumiem to ryzyko podczas dni niepłodnych ( jeśli para jest gotowa na ewentualne pojawienie się dziecka] to przez cały cykl już nie

Edytowane przez Laetitia89
Czas edycji: 2010-08-05 o 18:19
Laetitia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 18:19   #15
Sumigra
Rozeznanie
 
Avatar Sumigra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 713
Dot.: Brak okresu, spóźniający się okres?

Cytat:
Napisane przez tequila17 Pokaż wiadomość
Witam
Dziewczyny mam problem 25.07. powinnam dostać okresu dziś jest 5 a ja nadal go nie mam :/
Współżyje ze swoim chłopakiem od 4 lat bez zabezpieczenia(stosunek przerywany) . Zrobiłam 2 testy ciązowe oba wyszły negatywnie.
Byłam dziś u ginekologa ale ona powidziała że jezeli to ciąża to bardzo wczesna bo ona nic nie widzi . Pani doktor dała mi skierowanie na badanie hormonu Hcg ale dopiero jutro wyniki. Bardzo sie denerwuje .
Dodam że mój okres ma to do siebie że nie zawsze przychodzi na czas ale nigdy nie miałam aż 10 dni spóznienia .
P.S mam ból w dole brzucha i bolą mnie piersi.
Stosunek przerywany zapładnia równie skutecznie jak zwykły seks. To zerowa antykoncepcja, więc nie zdziw się jak jesteś w ciąży. Z góry mogę Ci już pogratulować dzidzi...
Sumigra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 18:47   #16
tequila17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3
Dot.: Brak okresu, spóźniający się okres?

Doskonale zdaje sobie sprawe że stosunek przerywany nie jest bezpieczny wiec mam swiadomosc że kiedyś może zakończyć sie to zapłodnieniem , ale przed chwilą zrobiłam kolejny test. wyszedł negatywnie wiec to chyba nie jest ciąza...
tequila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 19:15   #17
Laetitia89
Raczkowanie
 
Avatar Laetitia89
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 366
GG do Laetitia89
Dot.: Brak okresu, spóźniający się okres?

Cytat:
Napisane przez Sumigra Pokaż wiadomość
Stosunek przerywany zapładnia równie skutecznie jak zwykły seks. To zerowa antykoncepcja, więc nie zdziw się jak jesteś w ciąży. Z góry mogę Ci już pogratulować dzidzi...
Hola, hola....ktoś tu widzę się z deczka zagalopował... Podejrzewam, że jeśli autorka postu współżyła by do samego końca za każdym razem to na pewno ( biorąc pod uwagę, ze jest wszystko w porządku) już dawno by się tym dzidziusiem cieszyła.

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Cytat:
Napisane przez tequila17 Pokaż wiadomość
Doskonale zdaje sobie sprawe że stosunek przerywany nie jest bezpieczny wiec mam swiadomosc że kiedyś może zakończyć sie to zapłodnieniem , ale przed chwilą zrobiłam kolejny test. wyszedł negatywnie wiec to chyba nie jest ciąza...
Stresujesz się to i to może opóźniać okres.
Jeśli jesteś gotowa do ewentualnej ciąży i w gdyby doszło do niej to nie będzie paniki i płaczu i nowego wątku pt 'jestem w ciaży, co robić??' ( ) to w porządku
Laetitia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 13:41   #18
tequila17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3
Dot.: Brak okresu, spóźniający się okres?

Witam was.
Przed chwilą dostałam wiadomość z przychodni że badanie Hcg wykazało że nie jestem w ciąży.
Wizyte u ginekologa mam dopiero 16.08
Znacie może jakieś sposoby na wywołanie miesiączki??
tequila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 17:21   #19
LadyMK
Zakorzenienie
 
Avatar LadyMK
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 3 535
Dot.: Brak okresu, spóźniający się okres?

np luteina, którą przepisuje lekarz.
a tak to nic tylko spokojnie czekac.
"AŻ" 10dni spóźnienia to jeszcze nie spóźnienie tym bardziej przy nieregularnych cyklach
__________________
"Potrafię płakać a po chwili w siebie wierzyć, mimo doświadczeń mam cel, aby zwyciężyć"

Szczęściara
LadyMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-09, 13:24   #20
Agna
Zadomowienie
 
Avatar Agna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: tam gdzie wzrok nie sięga;)
Wiadomości: 1 181
Dot.: Brak okresu, spóźniający się okres?

dziewczyny może możecie mi pomóc. Nie wiem co jest grane .
12 września miałam dostać okres....spóźnił mi się 10 dni.....zjawił się dokładnie tuż po pobraniu krwi do badania hcg....z tymże był inny niż zwykle. Baaaardzo skąpy, co mogłoby sugerować, że jestem w ciąży, ale badanie hcg to wykluczyło. Obfitość okresu troszkę się poprawiła z czasem, ale to i tak nie było to co zwykle. Okres trwał prawie dwa tygodnie ...z reguły trwa 5 dni i jest bardzo obfity, wręcz za bardzo.
W międzyczasie zdarzyłam umówić się do gina, ale na wizytę musiałam czekać 3 tygodnie. Wizyta u lekarza wypadła mi dokładnie w 6 dzień po skończonej miesiączce. U ginekologa przeżyłam lekki szok.....
Na badaniu usg wyszło tak jakbym w ogóle nie miałam miesiączki. Śluzówka macicy w ogóle się nie złuszczyła. Miała grubość 20 mm. A tak standardowo jej grubość waha się w granicach 4-16 mm tuż przed okresem. Więc skoro byłam po okresie to śluzówka powinna być zdecydowanie mniejsza. Lekarka zasugerowała, że jednak mogę być w ciąży.....kazała wykonać test ciążowy, a jeśli wyjdzie negatywny przepisała mi luteinę dopochwowo przez 7 dni w tygodniu. Test ciążowy wyszedł negatywny.....więc ja już zupełnie nie wiem o co chodzi .......zaczęłam stosować luteinę. Co jeśli nie wywoła mi to miesiączki? Czy orientujecie się co może być przyczyną i co się ze mną dzieje?? Z usg wychodzi, że jestem w ciąży, chociaż test ciążowy i badanie hcg to wykluczają.....jeśli luteina nie zadziała, to ja nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć.....liczę na wasze wskazówki, bo mam już tego solidnie dosyć......Może ktoś miał taki przypadek i wie czym to może być spowodowane. Do tej pory nie miałam takich problemów.
__________________
odchudzanie
BYŁO
POTEM 65kg

JEST 70kg
MA BYĆ 60kg

~25.06.2012~


Edytowane przez Agna
Czas edycji: 2010-10-09 o 13:28
Agna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 14:31   #21
LadyMK
Zakorzenienie
 
Avatar LadyMK
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 3 535
Dot.: Brak okresu, spóźniający się okres?

Cytat:
Napisane przez Agna Pokaż wiadomość
dziewczyny może możecie mi pomóc. Nie wiem co jest grane .
12 września miałam dostać okres....spóźnił mi się 10 dni.....zjawił się dokładnie tuż po pobraniu krwi do badania hcg....z tymże był inny niż zwykle. Baaaardzo skąpy, co mogłoby sugerować, że jestem w ciąży, ale badanie hcg to wykluczyło. Obfitość okresu troszkę się poprawiła z czasem, ale to i tak nie było to co zwykle. Okres trwał prawie dwa tygodnie ...z reguły trwa 5 dni i jest bardzo obfity, wręcz za bardzo.
W międzyczasie zdarzyłam umówić się do gina, ale na wizytę musiałam czekać 3 tygodnie. Wizyta u lekarza wypadła mi dokładnie w 6 dzień po skończonej miesiączce. U ginekologa przeżyłam lekki szok.....
Na badaniu usg wyszło tak jakbym w ogóle nie miałam miesiączki. Śluzówka macicy w ogóle się nie złuszczyła. Miała grubość 20 mm. A tak standardowo jej grubość waha się w granicach 4-16 mm tuż przed okresem. Więc skoro byłam po okresie to śluzówka powinna być zdecydowanie mniejsza. Lekarka zasugerowała, że jednak mogę być w ciąży.....kazała wykonać test ciążowy, a jeśli wyjdzie negatywny przepisała mi luteinę dopochwowo przez 7 dni w tygodniu. Test ciążowy wyszedł negatywny.....więc ja już zupełnie nie wiem o co chodzi .......zaczęłam stosować luteinę. Co jeśli nie wywoła mi to miesiączki? Czy orientujecie się co może być przyczyną i co się ze mną dzieje?? Z usg wychodzi, że jestem w ciąży, chociaż test ciążowy i badanie hcg to wykluczają.....jeśli luteina nie zadziała, to ja nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć.....liczę na wasze wskazówki, bo mam już tego solidnie dosyć......Może ktoś miał taki przypadek i wie czym to może być spowodowane. Do tej pory nie miałam takich problemów.
poczekaj aż skończy Ci się luteina. Jeśli już ją wybierzesz to w ciągu 5dni powinien wystąpić okres. Jeśli nie wystąpi tzn że jesteś w ciąży.
ps wydaje mi się, że teraz na USG byłoby widać już fasolkę i bicie jej serduszka. Ale skoro hcg Ci nie wykazało ciąży to widocznie to nie jest ciąża, najlepiej jakbyś powtórzyła hcg.
Jaki wynik hcg miałaś?
__________________
"Potrafię płakać a po chwili w siebie wierzyć, mimo doświadczeń mam cel, aby zwyciężyć"

Szczęściara
LadyMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 18:23   #22
Agna
Zadomowienie
 
Avatar Agna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: tam gdzie wzrok nie sięga;)
Wiadomości: 1 181
Dot.: Brak okresu, spóźniający się okres?

Cytat:
Napisane przez LadyMK Pokaż wiadomość
poczekaj aż skończy Ci się luteina. Jeśli już ją wybierzesz to w ciągu 5dni powinien wystąpić okres. Jeśli nie wystąpi tzn że jesteś w ciąży.
ps wydaje mi się, że teraz na USG byłoby widać już fasolkę i bicie jej serduszka. Ale skoro hcg Ci nie wykazało ciąży to widocznie to nie jest ciąża, najlepiej jakbyś powtórzyła hcg.
Jaki wynik hcg miałaś?
0,10 mul/ml
__________________
odchudzanie
BYŁO
POTEM 65kg

JEST 70kg
MA BYĆ 60kg

~25.06.2012~

Agna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 21:32   #23
monis989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 33
Dot.: Brak okresu, spóźniający się okres?

Hej Też mam podobny problem. Miesiączkuję od 11 roku życia.Podobno w 2 lata od pierwszej miesiączki cykl powinien się unormować, lecz w moim przypadku nic się nie zmieniło. Mam 20 lat, a tylko kilka razy miałam regularne miesiączki.Zdarza mi się także , że okres nie pojawia się cały miesiąc i potem jest pod koniec następnego ( bywało tak nawet kilka razy w ciągu roku).Krwawienie jest normalne, rzadnych plamień pomiędzy miesiączkami itp. Obserwowałam mój okres przez ostatnie kilka miesięcy.W lipcu i sierpniu był 6 , potem we wrześniu 14 , a teraz 19 :P Nie wiem co się dzieje.Powinnam iść do lekarza?
monis989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 09:47   #24
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Brak okresu, spóźniający się okres?

Powinnaś i to już dawno temu...
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 12:39   #25
Pogodowa
Przyczajenie
 
Avatar Pogodowa
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 16
Dot.: Brak okresu, spóźniający się okres?

Witam.. od 8 dni nie mam okresu.. powinien byc ok 10.08 a do dzisiaj nic.. dodam ze codziennie od tego 10-tego kochałam sie z chłopakiem i zawsze w prezerwatywie i kiedy konczył zawsze ze mnie wychodził... troche się martwie tym brakiem ale mam nadzieje ze nie jestem w ciązy
Pogodowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:30.