Hobbit: An Unexpected Journey - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-09, 16:36   #1
Lana Del Rey
Rozeznanie
 
Avatar Lana Del Rey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 634

Hobbit: An Unexpected Journey


Niedługo do kin trafi ekranizacja książki Tolkiena pod tytułem Hobbit, również tak jak w przypadku Władcy Pierścieni wyreżyserowana przez Petera Jacksona. Wybieracie się? Dla zainteresowanych zwiastun: http://www.youtube.com/watch?v=y3FbVC0wvEw
Lana Del Rey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 18:49   #2
Kurenai
Raczkowanie
 
Avatar Kurenai
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 179
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Ja idę na premierę. Nie ma innej możliwości. Nie byłam zadowolona z tego, że Jackson robi aż 3 części, bo powiedzmy sobie szczerze - książka zupełnie wystarczy na jedną, ale po przemyśleniu zupełnie mnie nie obchodzi. Ba, czym więcej tym lepiej. A ten dodatkowy wątek może nie będzie taki zły.
Nie podobają mi się za to krasnoludy. W większości w ogóle ich nie przypominają, ale i to jakoś przeboleję. Film na pewno będzie świetny. Już się coraz bardziej nakręcam, bo to już niedługo!
Kurenai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 20:21   #3
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Jaki dodatkowy wątek? To coś dodali do Tolkiena od siebie?
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 20:42   #4
Kurenai
Raczkowanie
 
Avatar Kurenai
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 179
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Gdzieś mi się obiło o uszy, że jeden wątek ma być zupełnie nowy, a kilka wziętych z Silmarillion. Nie mogę tylko teraz znaleźć, gdzie ja to wynalazłam, ale jak znajdę, to wrzucę.

Edit:
No nie, nie mogę znaleźć. Dawno to czytałam, więc może to były tylko takie fanowskie przypuszczenia o tym nowym wątku

Edytowane przez Kurenai
Czas edycji: 2012-12-09 o 20:48
Kurenai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 21:19   #5
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

no Hobbit nie był zbyt gruby, więc musieli chyba dołożyć jakieś 75%, żeby wyszły 3 części Nie podoba mi się takie rozkładnaie filmu na części, żeby tylko wyciągnąć kasę od widza, ale na pewno obejrzę. Widziałam zdjęcia krasnoludów i co najmniej dwaj z nich to niezłe ciacha widać uznali, że 9 (czy ilu ich tam było?) niezbyt urodziwych brodaczy to kiepski chwyt marketingowy :P
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 08:38   #6
Lana Del Rey
Rozeznanie
 
Avatar Lana Del Rey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 634
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

O, nawet nie wiedziałam, że będą jakieś nowe wątki, tylko, że film ma być podzielony na trzy części, co niezbyt mi się podoba. Na premierę raczej nie dotrę, wybiorę się do kina jak już opadnie szał ciał W zwiastunie nie podobają mi się aż nazbyt widoczne efekty specjalne, no i krasnoludy, za dużo ich Dobrze, że będzie pokazane znalezienie pierścienia przez Bilbo
Lana Del Rey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 11:12   #7
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
ja czekam na premiere od kiedy zaczeli krecic i tez zastanawiam sie po co trzy czesci no i jak to wyjdzie. o czym beda dwie pozostale

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-10, 11:24   #8
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Dodatki z Silmarilliona? Co za idiotyzm. No chyba że w formie np. opowieści któregoś z bohaterów.

Robienie trzech części z niezbyt grubej książki jest już tak bezczelnie ewidentną chęcią zbijania kasy - bo wiadomo, że pasjonaci zawsze pójdą - że z czystej przekory do kina się raczej nie wybiorę
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 11:54   #9
mivol
Rozeznanie
 
Avatar mivol
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 838
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
ja czekam na premiere od kiedy zaczeli krecic i tez zastanawiam sie po co trzy czesci no i jak to wyjdzie. o czym beda dwie pozostale
Ja też Chociaż te trzy części to naprawdę gruba przesada.
mivol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 20:46   #10
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Nie wiedziałam o tych trzech częściach. Czekam na ten film i myślałam że to będzie jedna całość. Nie wiem sama czy pójdę na ten film, może poczekam aż będą wszystkie trzy części
Dink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 21:18   #11
Hedonistka
Zakorzenienie
 
Avatar Hedonistka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 814
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Wybieram się, nie mogę się doczekać
__________________
Mój Instagram
Hedonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-10, 22:50   #12
Kurenai
Raczkowanie
 
Avatar Kurenai
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 179
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Cytat:
Napisane przez Dink Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam o tych trzech częściach. Czekam na ten film i myślałam że to będzie jedna całość. Nie wiem sama czy pójdę na ten film, może poczekam aż będą wszystkie trzy części
Trochę poczekasz, bo póki co 3. część ma się pojawić w lipcu 2014 roku (chyba), ale jak wiadomo i jak to już z Hobbitem było - wszystko może się 'nieco' przesunąć.

Druga część ma się zaczynać chyba od momentu, kiedy drużyna ucieka trollom. Tak mi się wydaje. Jak na tak krótką książkę, strasznie to rozciągnęli. Wolałabym, żeby już tego Hobbita w dwóch częściach zrobili (skoro w jednej im mało) i nakręcili Dzieci Hurina. Wtedy trylogia byłaby kompletna, chociaż nakręcona zupełnie odwrotnie
Kurenai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 23:49   #13
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Tagowanie wymiata - "(...), film, kino, lotr, tokien"
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 08:30   #14
Lana Del Rey
Rozeznanie
 
Avatar Lana Del Rey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 634
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Tagowanie wymiata - "(...), film, kino, lotr, tokien"
Zjedzona literka, już poprawiłam .
Lana Del Rey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 10:02   #15
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Cytat:
Napisane przez lana del rey Pokaż wiadomość
zjedzona literka, już poprawiłam .

Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 15:33   #16
Lana Del Rey
Rozeznanie
 
Avatar Lana Del Rey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 634
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Ciekawi mnie też wątek Gandalfa i Galadrieli .
Lana Del Rey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 18:50   #17
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Cytat:
Napisane przez Kurenai Pokaż wiadomość
Trochę poczekasz, bo póki co 3. część ma się pojawić w lipcu 2014 roku (chyba), ale jak wiadomo i jak to już z Hobbitem było - wszystko może się 'nieco' przesunąć.

Druga część ma się zaczynać chyba od momentu, kiedy drużyna ucieka trollom. Tak mi się wydaje. Jak na tak krótką książkę, strasznie to rozciągnęli. Wolałabym, żeby już tego Hobbita w dwóch częściach zrobili (skoro w jednej im mało) i nakręcili Dzieci Hurina. Wtedy trylogia byłaby kompletna, chociaż nakręcona zupełnie odwrotnie
Tak myślałam, że będzie trzeba długo czekać, chyba podobnie było z Władcą. A "Dzieci" nie czytałam, możesz coś więcej napisać jak to się ma do innych książek Tolkiena?
Dink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 19:04   #18
Izdrathi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 126
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Lecę, pędzę na premierę! Wiadomości o 3 częściach na początku mnie zirytowała (no jak to tak, taka cienka książka?!) ale teraz to już nie mogę się ich doczekać. Mam nadzieję, że film będzie tak za☠☠☠isty jak myślę
Izdrathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 14:40   #19
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

http://cjg.gazeta.pl/CJG_Krakow/1,10...tml#LokKrakTxt
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-17, 11:18   #20
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Jeśli mają być wątki z Sila to mi 3 części nie przeszkadzają
Sam Hobbit jest za krótki jak na 3 części, ale przy innych wątkach czemu nie. Uwielbiam ekranizację Władcy, Hobbit będzie w podobnym klimacie, więc chętnie zobaczę więcej.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 13:32   #21
Trzecia_rzeka
Przyczajenie
 
Avatar Trzecia_rzeka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Czytałam gdzieś ostatnio, czy też może słyszałam, jak Peter Jackson mówił o usprawiedliwieniu aż trzech części - zobaczymy nareszcie, co takiego ważnego robił Gandalf i jakim cudem udawało mu się latać po całym Śródziemiu w te i z powrotem. I jeszcze kilka istotnych wątków, dziejących się w czasie akcji "Hobbita", które Tolkien opisał dopiero w dodatku do 'Powrotu króla." Nie podobało mi się na początku takie rozciąganie, ale... nie mogę się już doczekać. Uwielbiam Martina Freemana (Bilbo) i z chęcią powrócę do tamtego świata. Na premierę się raczej nie wybiorę, chociaż kto wie... a nuż się uda
__________________
"Chciałem użyć innego słowa, ale nie użyję, bo są tu przedszkolne zabawki dla chłopców."
~Toy Story
Trzecia_rzeka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 19:35   #22
enviee
Rozeznanie
 
Avatar enviee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 606
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Co do tego, że książka jest krótka i spokojnie można by zrobić jeden film - nie sądzę. Książka jest bardzo mocno 'skompresowana', cały czas coś się dzieje, różne ważne wydarzenia zajmują jakieś pięć stron, a nie kilkadziesiąt jak we Władcy. Podobnie zresztą z opisami przyrody - zajmują trzy zdania, a nie trzy strony. Za dużo tego jak na jeden film. Na dwa materiału jest w sam raz. A czy starczy na trzy? Zobaczymy Co do dodanych wątków dowiemy się gdzie był Gandalf jak go nie było. A nie było go przez pół książki.

Cytat:
Napisane przez Kurenai Pokaż wiadomość

Druga część ma się zaczynać chyba od momentu, kiedy drużyna ucieka trollom. Tak mi się wydaje. Jak na tak krótką książkę, strasznie to rozciągnęli. Wolałabym, żeby już tego Hobbita w dwóch częściach zrobili (skoro w jednej im mało) i nakręcili Dzieci Hurina. Wtedy trylogia byłaby kompletna, chociaż nakręcona zupełnie odwrotnie
Pierwsza część kończy się po akcji z orłami.
__________________

enviee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 20:02   #23
Izdrathi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 126
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Ah kurczę, tak dumałam czemu nikt się nie wypowiada po premierze aż w końcu sprawdziłam i w Polsce dopiero będzie. W każdym razie, ja jestem już po filmie i poszłabym drugi raz. Strasznie mi się podobało. Na początku to HFR kuło w oczy i wydawało się, ze wszystkie przyspieszone jest, ale potem już oczy się przyzwyczaiły. Było realistycznie i tak dokładnie, no masakra (byłam w IMAXie). Te zbliżenia na twarze. Na biało wrzucam coś jeszcze, o samym filmie. Ogólnie, to chcę już kolejną cześć/wydanie blue-ray.

Podobało mi się jak Jackson poprowadził wątki i trochę dodał od siebie. Miło też, że wydarzenia ledwie wspomniane w książce zostały pokazane porządnie (nawet Saruman sobie żarcikiem rzucił ). Thorin też przyjemniej pokazany niż w książce, a scena z zagadkami ukazana świetnie. + śpiew krasnoludów! Mianuję się fanką tego filmu, a co!
Izdrathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 20:10   #24
Lana Del Rey
Rozeznanie
 
Avatar Lana Del Rey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 634
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Cytat:
Napisane przez Izdrathi Pokaż wiadomość
Ah kurczę, tak dumałam czemu nikt się nie wypowiada po premierze aż w końcu sprawdziłam i w Polsce dopiero będzie. W każdym razie, ja jestem już po filmie i poszłabym drugi raz. Strasznie mi się podobało. Na początku to HFR kuło w oczy i wydawało się, ze wszystkie przyspieszone jest, ale potem już oczy się przyzwyczaiły. Było realistycznie i tak dokładnie, no masakra (byłam w IMAXie). Te zbliżenia na twarze. Na biało wrzucam coś jeszcze, o samym filmie. Ogólnie, to chcę już kolejną cześć/wydanie blue-ray.

Podobało mi się jak Jackson poprowadził wątki i trochę dodał od siebie. Miło też, że wydarzenia ledwie wspomniane w książce zostały pokazane porządnie (nawet Saruman sobie żarcikiem rzucił ). Thorin też przyjemniej pokazany niż w książce, a scena z zagadkami ukazana świetnie. + śpiew krasnoludów! Mianuję się fanką tego filmu, a co!
Ale Ci zazdroszczę, na premierę na pewno nie pójdę, bo już pewnie wszystkie bilety zarezerwowane i udam się na film dopiero w styczniu .
Lana Del Rey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 20:20   #25
enviee
Rozeznanie
 
Avatar enviee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 606
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Btw. widziałyście spoty z dubbingiem? Jeśli nie to lepiej dla Was, bo naprawdę można przy tym ogłuchnąć
__________________

enviee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 20:53   #26
Kurenai
Raczkowanie
 
Avatar Kurenai
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 179
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

O Jezu. Obejrzałam właśnie. Masakra. Jak można tak zniszczyć film? Wiedziałam oczywiście, że jest wersja z dubbingiem, no ale nie przyszło mi wcześniej do głowy, żeby nawet sprawdzić, czy jest taki spot
Kurenai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 12:30   #27
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
tykko z dubbingiem? jezu mam nadzieje ze nie?
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 13:08   #28
Izdrathi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 126
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Cytat:
Napisane przez Lana Del Rey Pokaż wiadomość
Ale Ci zazdroszczę, na premierę na pewno nie pójdę, bo już pewnie wszystkie bilety zarezerwowane i udam się na film dopiero w styczniu .
Ja bilety już miałam czekające dawno temu, serduszko by mi pękło jakbym na premierze nie była.

http:// www.youtube.com/watch?v=5NxlX_j2F0I

ah, ah, ah, ah
Izdrathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 14:17   #29
Kurenai
Raczkowanie
 
Avatar Kurenai
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 179
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
tykko z dubbingiem? jezu mam nadzieje ze nie?
Nie. Są chyba 4 wersje: 2D napisy, 2D dubbing, 3D napisy, 3D dubbing.
Kurenai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 17:35   #30
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Hobbit: An Unexpected Journey

idę 28grudnia od razu, ale nie wiem cy to rpzetrzymam. Robię TŻtowi niespodzianke z okazji 2 rocznicy i zabieram go na ten film, bo w innym wypadku pewnie byśmy sie na to nie zebrali, a on bardzo chce to obejrzeć ja wiem tyle ile z poprzednich 3 filmów, książki nie czytałam, a nawet w trakcie filmów TŻ musiał mi coś tam tłumaczyć czego nie załapałam także mam nadzieję , że ogarnę
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-21 13:47:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:41.