Kawa - jak to w końcu z nią jest? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-23, 11:37   #1
Weronka9292
Raczkowanie
 
Avatar Weronka9292
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 267

Kawa - jak to w końcu z nią jest?


Przyspiesza czy spowalnia przemianę materii? pomaga w odchudzaniu czy przeszkadza? Mówię o czarnej kawie, bez cukru, miodu i śmietanek, ewentualnie z odrobiną chudego mleka
Weronka9292 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 11:51   #2
malinkaa25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2
Dot.: Kawa - jak to w końcu z nią jest?

Jeśli się ruszamy pomaga spalać tłuszcz to prawda. Wpływa pozytywnie na organizm jeśli z nią nie przesadzamy - jedna filiżanka na dzień . zasyca apetyt to fakt najlepiej pić po posiłku nie na czczo. Zawiera antyutleniacze chroniące przed rakiem.
malinkaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 11:58   #3
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kawa - jak to w końcu z nią jest?

A dla mnie kawa zakwasza organizm i nie polecam aby ją pić. Ja po kawie zawsze źle się czułam, i nie było ważne czy to była jedna kawa dziennie czy cztery. Miałam kołatania serca, trudno mi się oddychało, mdliło mnie, kręciło mi się w głowie + kilka innych "atrakcji". Od kiedy kawę rzuciłam (1 listopada będzie rok) nigdy więcej nie wróciły te stany. Co najlepsze od zawsze mam niskie ciśnienie i wręcz zalecano mi picie kawy aby je podnieść i abym się lepiej poczuła. Jednak po kawie ciśnienie leciało mi jeszcze bardziej i czułam się jeszcze gorzej. Nie wiem jak mogłam to dziadostwo tyle lat pić.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 12:37   #4
izunia19l
Zakorzenienie
 
Avatar izunia19l
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 4 724
Dot.: Kawa - jak to w końcu z nią jest?

Cytat:
Napisane przez Weronka9292 Pokaż wiadomość
Przyspiesza czy spowalnia przemianę materii? pomaga w odchudzaniu czy przeszkadza? Mówię o czarnej kawie, bez cukru, miodu i śmietanek, ewentualnie z odrobiną chudego mleka
ja praktycznie codziennie pije kawę, czasem dwie i głownie dla zahamowania apetytu, więc w sumie ciezko powiedzieć czy spowalnia metabolizm... oczywiscie piję bez cukru, zadnych slodzików, bez smietanki, jedynie zabielam mlekiem
izunia19l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 13:50   #5
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Kawa - jak to w końcu z nią jest?

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A dla mnie kawa zakwasza organizm i nie polecam aby ją pić. \.
roznie organizmy reaguja. Twoj akurat tak a dla innych kawka to zbawienie

Ja pije codziennie kawke ( zawsze z mlekiem), lepiej sie czuje, gdyz mam niskie cisnienie. Sam lekarz mi zalecil wlasnie, z tymze filizanka dziennie, gora dwie, nie wiecej.

Na pewno nie jest zdrowa na pusty zoladek. Mozemy sobie przez to wiele szkod narobic.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 14:29   #6
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kawa - jak to w końcu z nią jest?

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
roznie organizmy reaguja. Twoj akurat tak a dla innych kawka to zbawienie

Ja pije codziennie kawke ( zawsze z mlekiem), lepiej sie czuje, gdyz mam niskie cisnienie. Sam lekarz mi zalecil wlasnie, z tymze filizanka dziennie, gora dwie, nie wiecej.

Na pewno nie jest zdrowa na pusty zoladek. Mozemy sobie przez to wiele szkod narobic.
Ale to, że kawa zakwasza organizm to akurat fakt. A o ile mi wiadomo najlepiej dbać o to aby jeść i pić rzeczy alkaliczne, zasadowe, ponieważ w organizmie zakwaszonym łatwiej o choroby, w tym raka.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 16:00   #7
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Kawa - jak to w końcu z nią jest?

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ale to, że kawa zakwasza organizm to akurat fakt. A o ile mi wiadomo najlepiej dbać o to aby jeść i pić rzeczy alkaliczne, zasadowe, ponieważ w organizmie zakwaszonym łatwiej o choroby, w tym raka.

Wszystko z umiarem jest ok
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-25, 01:52   #8
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Kawa - jak to w końcu z nią jest?

Cytat:
Napisane przez Weronka9292
Przyspiesza czy spowalnia przemianę materii? pomaga w odchudzaniu czy przeszkadza? Mówię o czarnej kawie, bez cukru, miodu i śmietanek, ewentualnie z odrobiną chudego mleka
Byle nie rozpuszczalna, bo nie dość, że umiarkowanie smaczna, to jeszcze ponoć niezdrowa.

Nie wszystko, co jem, analizuję pod kątem wspomagania lub utrudniania odchudzania.

Kawa jest dobra. Mi dodaje energii. Wypita rano, parę godzin przed treningiem sprawia, że podczas treningu mogę więcej. Nie sądzę, aby miało to mieć zgubny wpływ na gubienie kilogramów
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 08:12   #9
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Kawa - jak to w końcu z nią jest?

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ale to, że kawa zakwasza organizm to akurat fakt. A o ile mi wiadomo najlepiej dbać o to aby jeść i pić rzeczy alkaliczne, zasadowe, ponieważ w organizmie zakwaszonym łatwiej o choroby, w tym raka.
Tak samo jak mięso, wędliny, ryby, jaja, sery żółte i pleśniowe, cukier i jego przetwory, a więc słodycze, czekolada, słodzone soki, a także borówki, musztarda, strączki (chyba tylko fasola nie), czarna herbata i alkohol...
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 11:15   #10
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Kawa - jak to w końcu z nią jest?

a ja czytałam,że kawa odwadnia i jesli ktoś pije jej dużo,to utrudnia gubienie zbędnych kilogramów,bo organizm będzie wodę gromadził i się puchnie
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 15:15   #11
gabrysia_mysia
Raczkowanie
 
Avatar gabrysia_mysia
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 39
Dot.: Kawa - jak to w końcu z nią jest?

A co ma gromadzenie wody do chudnięcia moja droga ? Chyba, że nie ma dla Ciebie znaczenia czy tracisz na wadze czy faktycznie tłuszczyk Ale oczywiście nie należy przesadzać z kawką, chociaż ja zupełnie odstawiłam bo bez słodkiego ciasteczka nie potrafię pić
gabrysia_mysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-25, 16:22   #12
aguniagr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 15
Dot.: Kawa - jak to w końcu z nią jest?

W dużym uproszczeniu kawa zmniejsza wyrzut insuliny po spożyciu wysokowęglowodanowego posiłku, a więc zmniejsza wchłanianie glukozy z pożywienia do tkanek. Rzeczywiście, kawa jest diuretykiem, nie nawadnia, a działa moczopędnie, pita w nadmiarze przyczynia się do wypłukiwania jonow, także nie wolno zapominać o nawadnianiu organizmu wodą mineralną.
aguniagr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 22:49   #13
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Kawa - jak to w końcu z nią jest?

Cytat:
Napisane przez aguniagr Pokaż wiadomość
W dużym uproszczeniu kawa zmniejsza wyrzut insuliny po spożyciu wysokowęglowodanowego posiłku, a więc zmniejsza wchłanianie glukozy z pożywienia do tkanek. Rzeczywiście, kawa jest diuretykiem, nie nawadnia, a działa moczopędnie, pita w nadmiarze przyczynia się do wypłukiwania jonow, także nie wolno zapominać o nawadnianiu organizmu wodą mineralną.
A czy wypłukuje wapń?
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 09:39   #14
Ag nie sza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 25
Dot.: Kawa - jak to w końcu z nią jest?

Ja uwielbiam kawę i nie wyobrażam sobie bez niej życia... szczególnie bez tej pierwszej, zaraz po przebudzeniu. Czy któraś z Was czytała jakieś konkretne wyniki badań, mówiące o tym, że nie powinno jej się pić na czczo? Ja jakoś nie potrafię nic zjeść, zanim się nie "obudzę" kubkiem kawy z odrobiną mleka.
Podzielę się ze swojej strony tym, co pisze newsweek nt kawy w kontekście chorób serca: http://nauka.newsweek.pl/kawa-chroni...93472,1,1.html
Ag nie sza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 10:39   #15
ileenka
Raczkowanie
 
Avatar ileenka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 241
Dot.: Kawa - jak to w końcu z nią jest?

Ja uwielbiam białą kawę czyli z mleczkiem Piję ją codziennie z łyżeczką cukru, bo tak mi smakuje. Jestem na diecie, kawę pijam i chudnę, także kawa nie przeszkadza w gubieniu kilogramów.
Nie zamierzam sobie odmawiać przyjemności z picia białej kawki z cynamonem, mmm
ileenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 20:34   #16
aguniagr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 15
Dot.: Kawa - jak to w końcu z nią jest?

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
A czy wypłukuje wapń?
Tak, ale jeśli nie przesadzasz z jej ilością i dostarczasz sobie wapń z pożywieniem, to niedobór raczej Ci nie grozi
aguniagr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 07:35   #17
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Kawa - jak to w końcu z nią jest?

Cytat:
Napisane przez Ag nie sza Pokaż wiadomość
Ja uwielbiam kawę i nie wyobrażam sobie bez niej życia... szczególnie bez tej pierwszej, zaraz po przebudzeniu. Czy któraś z Was czytała jakieś konkretne wyniki badań, mówiące o tym, że nie powinno jej się pić na czczo? Ja jakoś nie potrafię nic zjeść, zanim się nie "obudzę" kubkiem kawy z odrobiną mleka.
Podzielę się ze swojej strony tym, co pisze newsweek nt kawy w kontekście chorób serca: http://nauka.newsweek.pl/kawa-chroni...93472,1,1.html
Mnie lekarze mowili, ze bardzo podraznia zoladek (powoduje z czasem bole, nadkwasote"

"Delektowanie się kawą na pusty żołądek podrażnia błony śluzowe przewodu pokarmowego i sprzyja chorobie wrzodowej. Efekt ten można w pewnym stopniu złagodzić dodając do kawy śmietankę lub mleko, które wpływają na alkalizację treści żołądkowej. Wrzodowcom bardziej więc będzie służyć kawa wypita po posiłku, czego z kolei nie powinno polecać się osobom cierpiącym na niedobory żelaza. Polifenole zawarte w kawie mają bowiem zdolność wiązania żelaza i tym samym utrudniają jego wchłanianie. Spożycie dania mięsnego wraz z kawą może zmniejszyć przyswajanie żelaza o 40%."

"Związki zawarte w kawie stymulują wydzielanie kwasu solnego w żołądku, powodując w wielu przypadkach zgagę, zaś stresogenne działanie kofeiny może działać skurczowo na przepływ krwi w jelitach utrudniając procesy trawienne. Treść pokarmowa pozostaje w jelitach dłużej, a czas wchłaniania składników odżywczych wydłuża się. Kawa może więc sprzyjać wzdęciom i niestrawności, zwiększając ryzyko raka jelita grubego. Istotną wadą kawy jest jej działanie drażniące przewód pokarmowy"
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 10:22   #18
lolanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 10
Dot.: Kawa - jak to w końcu z nią jest?

A czy powinno się pić kawę z mlekiem czy bez? Czy nie ma to znaczenia?
lolanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 18:26   #19
gabrysia_mysia
Raczkowanie
 
Avatar gabrysia_mysia
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 39
Dot.: Kawa - jak to w końcu z nią jest?

Zależy ile tego mleka, ale taka mała "doleweczka" raczej nie wpłynie negatywnie
gabrysia_mysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-28, 13:10   #20
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Kawa - jak to w końcu z nią jest?

bardziej wskazana z mlekiem. Wtedy mniej podraznia zoladek.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 16:57   #21
whiness
Zadomowienie
 
Avatar whiness
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kawa - jak to w końcu z nią jest?

Ja bardzo lubię kawę, piję codziennie i nie widzę negatywnych skutków ubocznych Wszystko z umiarem jest odpowiednie.
__________________
Śniadania *i nie tylko*:
relishmeals
profil na facebooku
whiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 17:05   #22
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Kawa - jak to w końcu z nią jest?

Cytat:
Napisane przez whiness Pokaż wiadomość
Ja bardzo lubię kawę, piję codziennie i nie widzę negatywnych skutków ubocznych Wszystko z umiarem jest odpowiednie.
dokladnie. Tez zalezy od organizmu. Jeden reaguje tak, drugi inaczej.
Ja uwielbiam kawe, niestety na czczo, z duzo iloscia mleka.
Ale zawsze przed pierwszym lykiem kawy pije kilka lykow zielonej herbaty.
Ponoc to daje taka warstwe ochronna w zoladku, tak mi polecil gastrolog.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 09:06   #23
Tramwajarz
Przyczajenie
 
Avatar Tramwajarz
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3
Dot.: Kawa - jak to w końcu z nią jest?

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
dokladnie. Tez zalezy od organizmu. Jeden reaguje tak, drugi inaczej.
Ja uwielbiam kawe, niestety na czczo, z duzo iloscia mleka.
Ale zawsze przed pierwszym lykiem kawy pije kilka lykow zielonej herbaty.
Ponoc to daje taka warstwe ochronna w zoladku, tak mi polecil gastrolog.
Dokładnie jedna może pić bez ograniczeń, a druga nie powinna przesadzać. Ważne żeby unikać przesadnej ilości mleka, lodów i innych "kawowych dodatków"
__________________
Polecam bardzo dobry stomatolog kraków
Tramwajarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 09:44   #24
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kawa - jak to w końcu z nią jest?

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;4243939 4]Tak samo jak mięso, wędliny, ryby, jaja, sery żółte i pleśniowe, cukier i jego przetwory, a więc słodycze, czekolada, słodzone soki, a także borówki, musztarda, strączki (chyba tylko fasola nie), czarna herbata i alkohol...[/QUOTE]

Dokładnie, więc po co jeszcze do tego dokładać kawę? Po co w ogóle sięgać po coś, co wcale nam nie jest potrzebne, w sensie naszemu organizmowi? Bo fajnie smakuje?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 11:28   #25
nielubiegrzybow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Pyrlandia
Wiadomości: 497
Dot.: Kawa - jak to w końcu z nią jest?

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dokładnie, więc po co jeszcze do tego dokładać kawę? Po co w ogóle sięgać po coś, co wcale nam nie jest potrzebne, w sensie naszemu organizmowi? Bo fajnie smakuje?
Dokładnie dlatego Gdybym odmawiała sobie wszystkiego, co nie jest potrzebne mojemu organizmowi to chyba wpadłabym w głęboką depresję
nielubiegrzybow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 14:00   #26
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kawa - jak to w końcu z nią jest?

Cytat:
Napisane przez nielubiegrzybow Pokaż wiadomość
Dokładnie dlatego Gdybym odmawiała sobie wszystkiego, co nie jest potrzebne mojemu organizmowi to chyba wpadłabym w głęboką depresję

Ja właśnie od kiedy wyrzucam powoli (naprawdę powoli) wszystko, co nie jest mojemu organizmowi potrzebne to czuję się wolna, lekka no i ta świadomość, że nie wpycham, nie faszeruję organizm trucizną w ładnym opakowaniu. Mnie to nastraja mega pozytywnie. Ja kawy nie piję prawie od roku, tak jak pisałam wcześniej. Słonych przekąsek też nie jem prawie rok. Napojów gazowanych nie piję już 8 miesiąc. No miodzio, miodzio.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 17:50   #27
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Kawa - jak to w końcu z nią jest?

ja napojow kolorowych i gazowanych odstawilam daawno temu, ale dlatego, ze po prostu mi nie smakowaly i te kolory mnie odrzucaly np zielony, bordowy itp.

Z kawy nie jestem w stanie zrezygnowac. No po postu ja uwielbiam. Ale pije z pol lyzeczki, i to jest bardziej smietanka z kawa. Chociaz smietanka tez jest tlusta.
Jesli chodzi o slodycze i przekaski, zrezygnowalam z tych do maja dlugi sklad.
Dlatego teraz np nie jem czekolad za 2 zl ale za 5 (drozsze=wiecej kakao). Chipsy zamienilam na chipsy owocowe (chociaz zdarzaja sie i normalne, ale te z pieca, wyobrazam sobie, ze sa zdrowsze I zadnych smakowych, bo tutaj dopiero maja wstretne dodatki)
Inaczej mowiac, wybieram mniejsze zlo

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 18:49 ----------

Cytat:
Napisane przez nielubiegrzybow Pokaż wiadomość
Gdybym odmawiała sobie wszystkiego, co nie jest potrzebne mojemu organizmowi to chyba wpadłabym w głęboką depresję
dokladnie

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-09-14 o 17:51
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 18:02   #28
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: Kawa - jak to w końcu z nią jest?

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Dlatego teraz np nie jem czekolad za 2 zl ale za 5 (drozsze=wiecej kakao).
trochę nie w temacie wątku, ale ostatnio mam obsesję czytania składów i zauważyłam, że wcale nie ma takiej zależności, że droższa czekolada=lepszy skład co mnie zaskoczyło, to najlepszy skład mają często (nie zawsze oczywiście) tanie czekolady firmowane przez markety, np biedronkę czy tesco
a już chyba najgorszy syf w składzie ma Milka, która do najtańszych przecież nie należy
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 20:11   #29
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Kawa - jak to w końcu z nią jest?

Na mnie kawa działa przeciwnie niż powinna - bardzo usypia Piję więc dla smaku bardzo okazjonalnie, jak idę do kawiarni ze znajomymi, albo jak w domu jest jakieś święto i jest placek czy tort i sobie siedzimy
Za to często przed bieganiem rano jest niezastąpiony duet - kanapka z miodem/banan + kawa, nie dość że grzesznie bo miodu unikam to jeszcze mam tyyyle energii Może dlatego, że się ruszam to nie chce mi się spać, a jak tylko siedzę i popijam kawkę to usypiam?
Wpływ na ewentualne chudnięcie pozytywny, no bo przebiegnę więcej i szybciej Trzeba by się chyba opijać słodzonymi kawo-ulepkami typu latte z syropem i bitą śmietaną, żeby utyć....
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 08:34   #30
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kawa - jak to w końcu z nią jest?

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
ja napojow kolorowych i gazowanych odstawilam daawno temu, ale dlatego, ze po prostu mi nie smakowaly i te kolory mnie odrzucaly np zielony, bordowy itp.

Z kawy nie jestem w stanie zrezygnowac. No po postu ja uwielbiam. Ale pije z pol lyzeczki, i to jest bardziej smietanka z kawa. Chociaz smietanka tez jest tlusta.
Jesli chodzi o slodycze i przekaski, zrezygnowalam z tych do maja dlugi sklad.
Dlatego teraz np nie jem czekolad za 2 zl ale za 5 (drozsze=wiecej kakao). Chipsy zamienilam na chipsy owocowe (chociaz zdarzaja sie i normalne, ale te z pieca, wyobrazam sobie, ze sa zdrowsze I zadnych smakowych, bo tutaj dopiero maja wstretne dodatki)
Inaczej mowiac, wybieram mniejsze zlo

Jak chcesz naprawdę zdrowe "chipsy" to polecam kupić np. kabaczka albo cukinię czy co tam lubisz, pokroić w plasterki, następnie obtoczyć w swoich ulubionych przyprawach i włożyć do piekarnika i voila.

I zgadzam się z tematem czekolad, to że czekolada jest droższa nie świadczy o tym, że lepsza. Tak samo jest z mięsem. Niektóre kosztują 10zł inne 50zł, a skład czasami niemal identyczny, dlatego (pamiętajcie o tym ) proście w sklepach o kartki ze składem mięsa jeżeli akurat to mięso jest na wagę, mamy do tego prawo. Mimo wszystko najlepiej kupić kawałek surowego mięsa, a resztę zrobić samemu w domu, w piekarniku. Wtedy jest zdrowo. Tak samo z lodami np. po co kupować wystarczy wziąć zamrozić owoce na noc, wyjąć, wrzucić do blendera, dodać kostki lodu + np. cynamon czy co tam lubicie, zblendować i mamy pyszne, zdrowe lody. Pomyślcie takie lody z malinami z własnego ogródka.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2013-09-15 o 08:38
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:51.