Problemy z okolicami ust - WĄTEK GŁÓWNY - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-18, 08:51   #211
kailara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 3
Dot.: Białe krostki na ustach

Problem rozwiazany. Poszlam do apteki i dostalam witamine A w masci do smarowania na zmianę z pomadka lips oilment . I przeszło po dwóch dniach nic sie nie roznioslo Takze polecam
kailara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-18, 10:13   #212
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Białe krostki na ustach

Cytat:
Napisane przez kailara Pokaż wiadomość
Prosze o pomoc , mam białe krostki na dolnej wardze ust.
Zobaczyłam je dzis rano . Nie bola , nie swedza , po prostu sa .
Dodam , ze 2 dni wczesniej przegryzlam sobie warge .
Czym sa te białe krostki . wiecie ? dołączam zdjecie .
Być może przez ugryzienie doszło do jakiejś małej infekcji. Możesz posmarować tribiotic, i zobaczyć co się będzie dalej działo.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 18:13   #213
emea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 21
Dot.: dziwna skora wokol ust

Napiszę, gdyż może komuś pomogę. Męczyłam się z jakimś dziwnym zapaleniem na ustach i wokół ust ponad rok czasu. Lekarz przepisywał maść z antybiotykiem, ale działała tylko gdy ją stosowałam. Po zaprzestaniu objawy powracały. Skóra na ustach była mocno czerwona i piekąca, a poza czerwienią wargową oprócz pieczenia pojawiał się rumień, który albo był cały czas albo się złuszczał i powstawał na nowo, powiększał też swój zasięg. Byłam załamana po nasileniu objawów. Nie wiedziałam co robić, lekarz niewiele pomagał więc musiałam wziąć sprawę w swoje ręce.

Napiszę co mi pomogło w ok. 14-16 dni:
- twarz, okolicę ust myłam żelem Keracnyl (myślę, że może być każdy inny antybakteryjny) x1 dziennie;
- na noc nakładałam Sudocrem, dość grubo - a przed jego nałożeniem płyn do odkażania oktaseptal w sprayu;
- po przebudzeniu rano po oczyszczeniu i wysuszeniu skóry maść Bepanthen (ta dla niemowląt do pupy);
- po pracy po oczyszczeniu skóry maść Betadine (rewelacja) - zabija wirusy, bakterie, grzyby, drożdżaki w 30 sekund - efekt wow i co najważniejsze można stosować na błony śluzowe, na usta. Maść jest bez recepty, ale chylę czoła. Efekt wizualnie widoczny był już po jednym użyciu, ale do zwalczenia objawów potrzeba było 14 dni. Tą maść grubo na ustach nosiłam po domu, aż do pójścia spać. Mała uwaga, bo ma ona kolor jodyny, więc wyglądałam jakbym umazała się czekoladą Bardzo łatwo się zmywa, nie powodując odbarwień na skórze.
- w międzyczasie twarz przemywałam lub robiłam okłady z toniku - srebro koloidalne 50 PPM. Też fajna sprawa, polecam.

Do dziś żałuję tylko, że chodziłam z tym dziadostwem tak długo a można było to wyleczyć w 16 dni.
__________________
emea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-10, 10:04   #214
Mizaczka_miziaczka
Przyczajenie
 
Avatar Mizaczka_miziaczka
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 24
Dot.: dziwna skora wokol ust

aż przekażę chłopakowi, bo zauważyliśmy, ze coś mu się dzieje przy ustach i dokładnie tak jak opisujecie. zacznę chyba od tego co ty opisałaś emea...
__________________
Hej
Mizaczka_miziaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-12, 11:30   #215
emea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 21
Dot.: dziwna skora wokol ust

Miziaczka, masz racje niech chłopak sprawdzi na własnej skórze. Nie wiem na ile zaawansowane są jego problemy przy ustach? U mnie juz był koszmar, ponad rok nie mogłam wyleczyć tego dziadostwa. Na szczęście to wszytsko pomogło i poszło w niepamięć Ogromna ulga, w końcu mam ładne usta i skórę wokół nich
Jeśli chłopak nie walczy z tym długo, to może pomoże mu tylko maść Betadine (niech stosuje 14 dni nawet jak wcześniej minęłyby objawy)? Jest bardzo dobra.
Zapomniałam dodać, że pomocny może być też krem Terbiderm (też stosowałąm 1x na dobę przez 7 dni). Ważna rzecz, aby wszystkie środki można było stosować na usta lub błony śluzowe. Skóra na ustach jest cieniutka i delikatna, więc leki/kosmetyki nie mogą być żrące . Powodzenia, daj znać czy pomaga.

Cytat:
Napisane przez Mizaczka_miziaczka Pokaż wiadomość
aż przekażę chłopakowi, bo zauważyliśmy, ze coś mu się dzieje przy ustach i dokładnie tak jak opisujecie. zacznę chyba od tego co ty opisałaś emea...
__________________
emea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-08, 09:44   #216
Peony222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1
Dot.: dziwna skora wokol ust

Matko ja też to mam już od kilku lat. Lekarze przepisują mi jakieś nieskuteczne maści i leki... U mnie problem dotyczy głównie okolic ust ale często rozprzestrzenia to się na inne części twarzy tak jak mówicie, clotrimazol nie działa, inne maści tego typu również. Spróbuję jeszcze tego co napisalyscie wyżej. A może polecacie jakiegos dobrego dermatologa w Warszawie? Poprzednia Pani Doktor przepisywała mi leki na wszystko, na grzybicę, alergię i na podrażnienia, masakra, a i tak nic nie pomogło
Peony222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 20:33   #217
Dan123123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1
Dot.: schodzaca skora z ust

Również mam taki problem od ponad roku

Jeżeli jeszcze żyjesz i zobaczysz ten post, pomimo małego cienia szansy na to, mogłabyś napisać czy poradziłaś sobie z owym problem.
Dan123123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-03-19, 20:20   #218
bagietka139
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 1
Dot.: schodzaca skora z ust

Ponawiam pytanie. Kilka tygodni temu zaczęły mi trochę pierzchnąć usta. Miałam jakąś pomadkę z oriflame, którą kiedyś kupiłam, więc postanowiłam jej użyć. Niestety nie pomogła. Poszłam więc do rossmanna i kupiłam pierwszą lepszą pomadkę isana z aloesem. Gdy jej używałam też niezbyt pomagała. Stosowałam ją na przemian z tą z oriflame i oprócz tego, że nie pomagały to jeszcze któraś z nich spowodowała, że wyskoczyły mi czerwone, suche plamki na ustach, które szczypały. Przeczytałam na internecie o sztyfcie blistex med plus, że jest dobry na mocno wysuszone usta. Kupiłam go i po nim rzeczywiście zniknęły mi te czerwone plamy, ale nie pomógł mi do końca. Dopóki mam nim posmarowane usta jest ok, ale jak już się wchłonie to usta stają się znowu spiechnięte, pękają i są na nich suche skórki. Jaką inną pomadkę powinnam kupić?
bagietka139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-20, 18:52   #219
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: schodzaca skora z ust

U mnie wszelkie pomadki na bazie parafiny niestety nie mają żadnego działania poza chwilowym natłuszczeniem i stosowane przez dłuższy czas prowadzą do masakry na ustach.
Już zdecydowanie lepiej sprawdza się u mnie sama wazelina która chociażchamuje ucieczkę nawilżenia - zabezpiecza i nie robi krzywdy jak parafina.

A z pomadek aktywnie nawilżających polecam Tisane (sztyft, tubka lub słoiczek), Kneipp (sztyfty w tym koloryzujące), Alterrę (sztyft), Nacomi (słoiczki), Biolove (sztyfl lub słoiczek) lub z droższych Nuxe (w słoiczku).
I co jakiś czas peeling, można go wykonać samemu np szczoteczką lub z cukru albo na przykład kupić: najlepszy według mnie jest ten w sztyfcie sylveco.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-28, 10:44   #220
rkajna
Przyczajenie
 
Avatar rkajna
 
Zarejestrowany: 2022-01
Lokalizacja: Neptune
Wiadomości: 8
Dot.: schodzaca skora z ust

Ja przechodzę obecnie kurację izotekiem i temat suchych ust znam od podszewki. Z czystym sercem polecam czystą lanoline: świetnie nawilża, jest naturalna, i jakby to powiedzieć - zapach jest tak specyficzny, że zniechęca do "zjadania" jej z ust.
Czasami robię sobię też masaż ust szczoteczką do zębów żeby zetrzeć suche skórki i nakładam na nie czysty miód - to kolejny naturalny produkt który świetnie odżywia.
A poza tym może warto byłoby suplementowac jakieś witaminy, np. B complex. Najlepiej zrobić badania i sprawdzić czy czegoś nie brakuje.
rkajna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-28, 11:49   #221
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: schodzaca skora z ust

moje usta na wiosnę to jedna wielka Sahara. nawilżam je co godzinę dosłownie...
liczę że będzie lepiej
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-03-30, 13:31   #222
Karaluch105
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-03
Wiadomości: 1
Dot.: dziwna skora wokol ust

Emea

Mam taki problem mianowicie czerwień wargową.

Stosowałaś na usta maść betadine 1x dziennie i terbiderm 1x dziennie? Pytam bo nie chce sobie krzywdy zrobić.
Karaluch105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-31, 10:57   #223
emea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 21
Dot.: dziwna skora wokol ust

Krem Terbiderm 1 x dziennie i maść Betadine grubo na ustach nosiłam po domu od przyjścia z pracy tj. od ok. godz. 15 aż do pójścia spać. Nie bój się, nie zrobisz sobie krzywdy, można je stosować na delikatną skórę ust, wokół ust i na błony śluzowe. Specjalnie takich szukałam. One są rewelacyjne.
__________________
emea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-31 11:57:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:53.