Inlay porcelanowy, korona LAVA- ma ktoś? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-20, 17:45   #1
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344

Inlay porcelanowy, korona LAVA- ma ktoś?


Witam

jestem na etapie wymieniania srebrnych plomb na białe. Moje dwie szóstki są bardzo mocno już spiłowane i lekarz zaproponował mi INLAY porcelanowy. Koszt troche duży bo ok. 550 zł.
ma ktoś cos takiego? Warto? Jaka jest tego trwałośc? Jak wygląda trwałosc tego inlaya w porównaiu ze zwykłą plombą?
Lekarz wspomniał też coś o koronie LAVA, ale koszt około 1000 zl mnie przeraził. Jesli ma ktoś doswiadczenia z tymi wypełnieniami, bardzo prosze o informację. Pozdrawiam
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 09:17   #2
Monka86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4
Dot.: Inlay porcelanowy, korona LAVA- ma ktoś?

Mnie Inlay zaproponowała stomatolog dwa lata temu. Chodziło o 6 dolną, w której zostało w zasadzie półtorej ścianki. Koszt szacowała na 850 zł (+/- 100zł). Poszłam do innego stomatologa, który wstawił mi plombę, bardzo ładnie ją uformował i później, gdy byłam na wizycie u innego lekarza (ortodonty) zapytał kto mi taki ładny Inlay zrobił. Cały myk z Inlayem polega na tym, że jest robiony wycisk i ząb jest jak Twój własny idealnie nachodzą dolny i górny na siebie. Fakt jest jednak faktem, że zamiast 850 zł zapłaciłam 150 zł. Wygląda to bardzo ładnie, jak mój własny ząb, w ogóle nie widać, że jest tam jakaś plomba, jakby nigdy nie był robiony, ale to szóstka. Jeżeli masz bardziej widoczny ząb warto wydać trochę pieniędzy. Co nie znaczy, że nie możesz skonsultować się z innym stomatologiem i zobaczyć co on Ci powie. Ja za bardzo kiedyś wierzyłam dentyście i dzisiaj już wiem, że muszę wydać niemało pieniędzy na implant, więc warto posłuchać, co powie inny stomatolog.

---------- Dopisano o 10:17 ---------- Poprzedni post napisano o 10:14 ----------

Zapomniałam- mnie ta pani stomatolog mówiła, że Inlay wytrzyma spokojnie 30 lat, ale nie wiem czy to była rzetelna opinia, bo jak mówiłam jej, że mam dziurkę małą na jedynce (dolnej) to chciała mi rozwiercać górną, która była wyleczona... W ogóle bardzo szukała czegokolwiek do zrobienia...
Monka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 10:44   #3
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344
Dot.: Inlay porcelanowy, korona LAVA- ma ktoś?

Dzieki za informację. ta moja 6-tka jest w opłakanym stanie. Została z niej zaledwie połowa zęba i tylko dlatego zastanawiam sie nad tym inlayem. Orientujesz sie moze jaka jest trwałość tego INLAYA?
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:19.