Krzywe Jedynki(1) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-26, 16:04   #31
bab42440679247773fa7d2c59b0e3e438c6ee5f2_5f7ba5de35cd1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 214
Dot.: Krzywe Jedynki(1)

Cytat:
Napisane przez krzywy1995 Pokaż wiadomość
Jest szansa, że jakbym wyrwał ósemki, to czy jedynki naprostowałyby się same bez aparatu?
Samo z siebie nic się nie naprostuje. Proponuję ci zasięgnąć opinii ortodonty. W niektórych gabinetach pierwsze wizyty konsultacyjne są darmowe, lekarz przedstawi ci możliwości leczenia.

Dodatkowo niektóre gabinety proponują rozłożenie kosztów aparatu na raty, może taka opcja byłaby możliwa do zrealizowania dla twoich rodziców?

Zapraszam na wątek aparatowy, tu może ktoś doradzi ci dobrego ortodontę z twojej okolicy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=387174
bab42440679247773fa7d2c59b0e3e438c6ee5f2_5f7ba5de35cd1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-26, 18:26   #32
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: Krzywe Jedynki(1)

Nie chcę cię dołować,ale moja znajoma (15 lat) miała podobną wadę i musiała już nosić aparat stały.Być może ,że jeszcze z tyłu miała krzywe...tego nie wiem...

W twoim przypadku to :

1.aparat stały --> w moim przypadku kosztował 1800 zł.+wyciski i separacja 150zł.+ comiesięczne wizyty po 100zł..Noszę drugi miesiąc i już zęby ustawiają mi się prawidłowo.

2.aparat ruchomy-->do 14 r.ż funduje NFZ później kosztuje coś około 300-400 zł (w moim regionie).Moja koleżanka nosiła i później i tak musiała założyć stały bo wada się cofnęła.

3.licówki-->musiałbyś skontaktować się z ortodontą/stomatologiem,żeby to omówić.Cała licówka zęba w moim mieście u stomatologa kosztuje od 200 zł.to zależy też od tworzywa.

4.implant zęba--> kosztuje parę tysięcy zł. wyrywają ci zęba,później wstawiają metalowy pręcik w dziąsło,jeśli pręcik się przyjmie to wtedy zakładają zęba.Czytałam kiedyś,że pewna dziewczyna miała wstawiony implant,ale później z dziąsła widać było trochę ten pręcik(nie wiem czy to prawda).

5.wpychanie łyżeczką--> moja przyjaciółka wpychała górne trójki łyżeczką.Jedna jej się ładnie schowała i druga praktycznie też.Ale ona miała wtedy około siedmiu lat jak kombinowała z łyżeczką.

6.wpychanie językiem--> sam próbowałeś

7.wyrwanie siódemek lub ósemek--> wątpię,żebyś już miał ósemki .Ale jeśli już wyrosły to skontaktuj się z ortodontą i wypytaj czy usunięcie ich przyniosłoby skutki.Ja za konsultację nie płaciłam nic,ale w niektórych gabinetach płaci się 50-100 zł.


Powodzenia
__________________
pod innym nickiem...

Edytowane przez angela0033
Czas edycji: 2009-12-26 o 18:28
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-26, 19:32   #33
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Krzywe Jedynki(1)

Cytat:
Napisane przez angela0033 Pokaż wiadomość
Nie chcę cię dołować,ale moja znajoma (15 lat) miała podobną wadę i musiała już nosić aparat stały.Być może ,że jeszcze z tyłu miała krzywe...tego nie wiem...

W twoim przypadku to :

1.aparat stały --> w moim przypadku kosztował 1800 zł.+wyciski i separacja 150zł.+ comiesięczne wizyty po 100zł..Noszę drugi miesiąc i już zęby ustawiają mi się prawidłowo.

2.aparat ruchomy-->do 14 r.ż funduje NFZ później kosztuje coś około 300-400 zł (w moim regionie).Moja koleżanka nosiła i później i tak musiała założyć stały bo wada się cofnęła.

3.licówki-->musiałbyś skontaktować się z ortodontą/stomatologiem,żeby to omówić.Cała licówka zęba w moim mieście u stomatologa kosztuje od 200 zł.to zależy też od tworzywa.

4.implant zęba--> kosztuje parę tysięcy zł. wyrywają ci zęba,później wstawiają metalowy pręcik w dziąsło,jeśli pręcik się przyjmie to wtedy zakładają zęba.Czytałam kiedyś,że pewna dziewczyna miała wstawiony implant,ale później z dziąsła widać było trochę ten pręcik(nie wiem czy to prawda).

5.wpychanie łyżeczką--> moja przyjaciółka wpychała górne trójki łyżeczką.Jedna jej się ładnie schowała i druga praktycznie też.Ale ona miała wtedy około siedmiu lat jak kombinowała z łyżeczką.

6.wpychanie językiem--> sam próbowałeś

7.wyrwanie siódemek lub ósemek--> wątpię,żebyś już miał ósemki .Ale jeśli już wyrosły to skontaktuj się z ortodontą i wypytaj czy usunięcie ich przyniosłoby skutki.Ja za konsultację nie płaciłam nic,ale w niektórych gabinetach płaci się 50-100 zł.


Powodzenia
ad1. Słyszałam, że w niektórych przypadkach można założyć aparat od wewnętrznej strony zębów. Wtedy nie jest widoczny przy mówieniu, uśmiechaniu sie itd.

ad 7. To ja pisałam o tych ósemkach, więc może rozjaśnie. Jesli 8. byłyby już wyrośnięte to znaczy, że urosły prawidłowo i raczej nie będą powodować krzywienia się zębów (chyba, że ktoś ma małą szczękę i zęby nie mają już miejsca). Zęby mogą krzywić się od niewyrośniętych 8. , które mogą rosnąć nie pionowo, ale pod katem 45stopni, lub nawet całkiem poziomo uciskając na pozostałe zęby i popychając je ku sobie. Wtedy konieczna jest ich chirurgiczna ekstrakcja- nacięcie dziąsła skalpelem, wiercenie w kości, wyciągnięcie zęba, zaszycie dziąsła. zabieg wykonany moze byc tylko przez chirurga szczękowego. Jeśli zwykły dentysta bedzie chciał to zrobić - uciekaj! Już jedną usunełam, za jakiś czas będę umawiać sie na kolejny zabieg W dodatku to dolna ósemka, więc gorzej :/
Po zabiegu mozna naprostować zęby aparatem. Samo sie nie zrobi. niestety.

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:32 ----------

__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"


Edytowane przez Heledore
Czas edycji: 2009-12-26 o 19:34
Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 12:38   #34
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: Krzywe Jedynki(1)

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
ad1. Słyszałam, że w niektórych przypadkach można założyć aparat od wewnętrznej strony zębów. Wtedy nie jest widoczny przy mówieniu, uśmiechaniu sie itd.
niestety taki aparat kosztuje kilka tysięcy i jest trudniej utrzymać w nim higienę,chociaż dla chcącego nic trudnego.
__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 09:56   #35
lawendax
Zadomowienie
 
Avatar lawendax
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 153
GG do lawendax
Dot.: Krzywe Jedynki(1)

Cytat:
Napisane przez klaudunia1812 Pokaż wiadomość
Nie przesadzaj. Wcale nie jest tak źle
może dla Ciebie złe nie jest , ale chłopak jest młody, cale zycie przed nim a w miejscu, gdzie zęby sie stykają najszybciej mogą sie psuć,
ja proponuje na początek wizytę u ortodonty i powiedz rodzicom o tym, bo to raczej oni musieliby zapłacić za ewentualny aparat......no chyba ze poczekasz az zaczniesz zarabiać, ale im wcześniej tym lepiej
lawendax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 17:46   #36
klaudunia1812
Raczkowanie
 
Avatar klaudunia1812
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 164
Dot.: Krzywe Jedynki(1)

Cytat:
Napisane przez lawendax Pokaż wiadomość
może dla Ciebie złe nie jest , ale chłopak jest młody, cale zycie przed nim a w miejscu, gdzie zęby sie stykają najszybciej mogą sie psuć,
ja proponuje na początek wizytę u ortodonty i powiedz rodzicom o tym, bo to raczej oni musieliby zapłacić za ewentualny aparat......no chyba ze poczekasz az zaczniesz zarabiać, ale im wcześniej tym lepiej
Nawet nie wiesz, jak bardzo go rozumiem.krzywy1995 mógłbyś napisać jak już odbędziesz tę pierwszą wizytę u ortodonty? Jestem ciekawa co ci powie:P
klaudunia1812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 18:57   #37
Bezwstydnica
Rozeznanie
 
Avatar Bezwstydnica
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Sen wariata
Wiadomości: 567
Dot.: Krzywe Jedynki(1)

ja też tak miałam gdy miałam 14lat i poszłam do ortodonty i po 2tyg miałam proste bez żadnego wyrywania tylko patykiem takim jak do lodów sobie robiłam ćwiczenie codziennie a proszę mi wierzyć że moje 1-dynki były okropne więc radzę wizytę u ortodonty
__________________
Proszę,zatrzymaj świat-ja wysiadam...
Bezwstydnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:24.