Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-25, 13:17   #3361
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

[1=c0f5ee3455cfe7f4618d1cb f50b63003f960a820;3491582 7]Ja podobnie Prawdziwa, zabita dechami wieś A dom zupełnie z innej bajki.


Marta - a robiłaś badania geologiczne gruntu, czy możesz zrobić podpiwniczony dom? Nie zawsze są do tego warunki, a lepiej wiedzieć wcześniej, niż jak się już zapłaci za projekt.[/QUOTE]

dokładnie u mnie nie dało się piwnic zrobić własnie
__________________
D&A

Edytowane przez iza251
Czas edycji: 2012-06-25 o 13:19
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 16:19   #3362
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Eilen, Iza- to do mnie z tą piwnicą? ja nie chcę piwnicy, nic o tym nie pisałam
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 17:24   #3363
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez czoko1989 Pokaż wiadomość
http://www.dobry-dom.pl/projekty-dom...-0-realny.html

a co myslicie o tym?? bede go budowąć, tylko chce dorysować piwnice chociaż pod jakąś cześcia domu
Dół domu dobrze rozplanowany, na plus duży wiatrołap z miejscem na kurtki i buty oraz przejście z niego do garażu. Na minus jedna ogromna łazienka na górze. Podzieliłabym ją na dwie mniejsze. Jedną dostępną z korytarza, a drugą z sypialni.

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Powiem szczerze, że projekt jakich miliony,ale jak wam odpowiada to git Ja bym wybrała osobiście coś bardziej w nowoczesnym stylu i zdecydowanie bez skosów czyli niewielką piętróweczkę o taką http://www.dobry-dom.pl/projekty-dom...-kasjopea.html
Lubię takie projekty z dwoma pełnymi piętrami, ale często plany miejscowe narzucają 1,5 kondygnacji i niższą wysokość oraz inny kąt nachylenia dachu, więc nie wszędzie da sie wybudować tego typu dom.
Szkoda, że planiści tak ograniczają parametry budynków, ze sprzyjają one gargamelom typu dworek polski
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 00:02   #3364
adelajda120
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 50
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Lucynka234 Pokaż wiadomość
Ładny domek, w moim guście chociaż faktycznie nie bardzo układ przemyślany
Ja też nie chcę otwartej kuchni a tu jak dobrze widzę właśnie taka
Mnie sie podoba taki http://duomo.pl/projekt-domu-alabaster-a.html Co o nim powiecie? Tą kuchnie chyba da sie jakoś zamknąć, myślę o przesuwnych drzwiach takich mocno przeszkolonych

Lucynka wielka jesteś Babo
duomo.pl to istna skarbnica projektów !
Twój mi się podoba ale na oku mam 2 projekty moich marzeń po prostu
Tak mi ułatwiłaś szukanie podesłaniem tego linka że chyba Ci kwiaty w podziękowaniu wyślę
adelajda120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 00:26   #3365
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Dół domu dobrze rozplanowany, na plus duży wiatrołap z miejscem na kurtki i buty oraz przejście z niego do garażu. Na minus jedna ogromna łazienka na górze. Podzieliłabym ją na dwie mniejsze. Jedną dostępną z korytarza, a drugą z sypialni.
Wszystko zależy od zapotrzebowania.. My mamy na piętrze łazienkę ok. 11 m2, tylko dla mnie i tż. Dzieci nie planujemy więc nie widzieliśmy sensu, żeby tyle łazienek robić. Na dole jest osobno WC, a w pokoju gościnnym (na dole) osobna łazienka dostępna tylko z tego pokoju, więc myślę, że całkiem ok.

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Lubię takie projekty z dwoma pełnymi piętrami, ale często plany miejscowe narzucają 1,5 kondygnacji i niższą wysokość oraz inny kąt nachylenia dachu, więc nie wszędzie da sie wybudować tego typu dom.
Szkoda, że planiści tak ograniczają parametry budynków, ze sprzyjają one gargamelom typu dworek polski
Niestety my też nie mogliśmy wybudować dwóch pełnych pięter, ani zrobić płaskiego dachu. W warunkach zabudowy dach dwuspadowy i określona wysokość kalenicy, a nawet kolor dachu (chcieliśmy zrobić grafit).. I nie wiem, czemu to ma służyć, bo jeśli miało chodzić o dopasowanie się do otoczenia, to trafili jak kulą w płot, na przeciwko naszej działki stoi jakieś rozpadające się domostwo...
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 12:41   #3366
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

[1=c0f5ee3455cfe7f4618d1cb f50b63003f960a820;3502275 2]Wszystko zależy od zapotrzebowania.. My mamy na piętrze łazienkę ok. 11 m2, tylko dla mnie i tż. Dzieci nie planujemy więc nie widzieliśmy sensu, żeby tyle łazienek robić. Na dole jest osobno WC, a w pokoju gościnnym (na dole) osobna łazienka dostępna tylko z tego pokoju, więc myślę, że całkiem ok. [/QUOTE]
U was nie byłaby potrzebna, ale zakładając, że dom z zalinkowanego projektu miałby służyć rodzinie z dziećmi, to moim zdaniem lepiej byłoby wygospodarować dwie mniejsze łazienki, niż jedną dużą. Dzięki temu można uniknąć porannych kolejek do łazienki. Chyba, że ktoś lubi biegać do łazienki na dole, ale wówczas trzeba mieć na stanie dwie szczoteczki do zębów - po jednej w każdej łazience, bo nigdy nie wiadomo, która akurat będzie wolna


[1=c0f5ee3455cfe7f4618d1cb f50b63003f960a820;3502275 2]
Niestety my też nie mogliśmy wybudować dwóch pełnych pięter, ani zrobić płaskiego dachu. W warunkach zabudowy dach dwuspadowy i określona wysokość kalenicy, a nawet kolor dachu (chcieliśmy zrobić grafit).. I nie wiem, czemu to ma służyć, bo jeśli miało chodzić o dopasowanie się do otoczenia, to trafili jak kulą w płot, na przeciwko naszej działki stoi jakieś rozpadające się domostwo...[/QUOTE]
O planach zagospodarowania przestrzennego i decyzjach o warunkach zabudowy nawet się nie wypowiadam, bo są pisane tak, że trudno gdziekolwiek w naszym powiecie postawić nowoczesny dom z płaskim dachem i dwoma pełnymi kondygnacjami. Z tego, co czasem słyszę od projektantów, to oni też marzą o tym, żeby gdzieś plan pozwalał na takie budownictwo, bo wówczas mogliby się wyżyć twórczo
W sumie jaki to problem na części terenów podmiejskich o charakterze raczej willowym, niż wiejskim przewidzieć miejsce na nowoczesną zabudowę? Przecież to tylko doda uroku, bo najzwyklejsza prosta kostka ma więcej uroku niż większość "gargameli", czyli dworków polskich.

Co ciekawe jako nastolatka marzyłam o domku ze skosami i stryszkiem, ale z wiekiem mi przeszło i cieszę się, że mieszkam w domu, gdzie nie ma żadnego skosu i straty przestrzeni, a pochyły "sufit" nie spada mi na głowę
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 20:26   #3367
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez czoko1989 Pokaż wiadomość
http://www.dobry-dom.pl/projekty-dom...-0-realny.html

a co myslicie o tym?? bede go budowąć, tylko chce dorysować piwnice chociaż pod jakąś cześcia domu
Mi się bardzo podoba, ale on nie ma żadnego balkonu? Na ile w ogóle wyceniasz postawienie go w stanie surowym?
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-30, 23:30   #3368
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Mi się bardzo podoba, ale on nie ma żadnego balkonu? Na ile w ogóle wyceniasz postawienie go w stanie surowym?
Przecież w tym budynku jest balkon i taras.
Z balkonami jest ten problem, że nietrudno, żeby stały się miejscem ucieczki ciepła zimą. Balkony tworzą mostki termiczne, którymi ucieka ciepło z domu, dlatego tam, gdzie nie ma potrzeby powinno się je ograniczać. Tymczasem u nas co pokoik na stryszku, to balkonik do niego - na ogół nie wykorzystywany do niczego sensownego poza wietrzeniem od czasu do czasu pościeli w sezonie wiosenno-letnim czy powieszenia doniczki z kwiatami
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 10:05   #3369
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Przecież w tym budynku jest balkon i taras.
Z balkonami jest ten problem, że nietrudno, żeby stały się miejscem ucieczki ciepła zimą. Balkony tworzą mostki termiczne, którymi ucieka ciepło z domu, dlatego tam, gdzie nie ma potrzeby powinno się je ograniczać. Tymczasem u nas co pokoik na stryszku, to balkonik do niego - na ogół nie wykorzystywany do niczego sensownego poza wietrzeniem od czasu do czasu pościeli w sezonie wiosenno-letnim czy powieszenia doniczki z kwiatami
Ślepa jestem
Wiesz co u moich rodziców w domu były dwa spore balkony i oba były intensywnie wykorzystywane.. Ja teraz ubolewama bardzo, że mam mieszkanie bez balkonu.
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 10:32   #3370
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Ślepa jestem
Wiesz co u moich rodziców w domu były dwa spore balkony i oba były intensywnie wykorzystywane.. Ja teraz ubolewama bardzo, że mam mieszkanie bez balkonu.
Ale balkon w mieszkaniu, to zupełnie co innego niż balkon w domu, gdzie masz cały ogródek...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 13:30   #3371
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Ale balkon w mieszkaniu, to zupełnie co innego niż balkon w domu, gdzie masz cały ogródek...
Dokładnie w domu jest ogródek, taras i często osobna pralnia, w której suszy się pranie, więc uroczy, maleńki balkonik przy sypialni jest zupełnie zbędny, a w przypadku balkonu przy pokoju małych dzieci może być nawet niebezpieczny, jeśli nie zabezpieczymy drzwi balkonowych. Dzieci uwielbiają się wspinać na barierki i przechodzić na ich zewnętrzną stronę - właściwie wszystkie dzieci na moim osiedlu to praktykowały...
W bloku to co innego - balkon jest mini ogródkiem, miejscem odpoczynku i opalania się latem, przechowalnią różnych gratów czy rowerów, miejscem suszenia ubrań itd. W domu te funkcje przejmują ogród, trawnik i taras.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-03, 19:02   #3372
_Gosiaczek_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 765
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witam
Mam ogromną prośbę, możecie zerknąć na ten projekt http://www.budujdom.pl/TK8GL1L-171.html i napisać co o nim sądzicie?
Działkę mam z wjazdem od południowego wschodu.
Będę ogromnie wdzięczna za wszelkie opinie.
_Gosiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 19:49   #3373
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez _Gosiaczek_ Pokaż wiadomość
Witam
Mam ogromną prośbę, możecie zerknąć na ten projekt http://www.budujdom.pl/TK8GL1L-171.html i napisać co o nim sądzicie?
Działkę mam z wjazdem od południowego wschodu.
Będę ogromnie wdzięczna za wszelkie opinie.
Ładna, prosta bryła
Ale mam kilka spostrzeżeń: brakuje miejsca na przechowywanie - jakiegoś większego schowka czy pomieszczenia gospodarczego na pralkę, zapasy, walizki czy przechowywanie mebli ogrodowych.
Brakowałoby mi garderoby na górze. Wówczas w pokojach mogłoby być mniej szaf. Sień jest malutka, nie ma w niej miejsca na kurtki i buty, a tym bardziej na to, żeby schować tam zimowe kurtki i płaszcze - musiałabyś je chować po sypialniach, bo garderoby brak.
Ustawienie kominka dla mnie też na minus - lepiej byłoby gdyby był w części wypoczynkowej, a nie jadalnej. Teraz, to ani przy stole za bardzo nie poobserwujesz ogień, bo połowa biesiadników będzie tyłem do kominka, ani nie przystawisz foteli obok kominka, bo miejsca za mało.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 21:41   #3374
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez _Gosiaczek_ Pokaż wiadomość
Witam
Mam ogromną prośbę, możecie zerknąć na ten projekt http://www.budujdom.pl/TK8GL1L-171.html i napisać co o nim sądzicie?
Działkę mam z wjazdem od południowego wschodu.
Będę ogromnie wdzięczna za wszelkie opinie.
Podpisuję się pod tym, co napisała Elfia na temat miejsc do przechowywania. Dla mnie minusem jest też brak przejścia z garażu do domu. A z kolei gdyby zrobiło się je w pomieszczeniu technicznych, to będzie w nim za mało miejsca, żeby ustawić piec (zakładam, że będziesz miała ogrzewanie gazowe). Moim zdaniem też za dużo okien jest w garażu, ogranicza to w pewien sposób rozplanowanie np. półek. No ale to już kwestia indywidualna, czy masz zamiar coś w garażu przechowywać czy też nie.

Nie wiem też, jak dużą masz rodzinę i czy potrzeba wam na górze aż tyle pokoi. Może warto by się jednego pozbyć i trochę powiększyć pozostałe, lub zrobić garderobę.

No i jeszcze jeden szczegół, ale to już raczej kwestia mojego zboczenia Rynny - na wizualizacji, szczególnie przy garażu, są jakieś przekombinowane, no to już chyba kwestia kosmetyczna. U mnie rynny są wszystkie pochowane, więc może właśnie dlatego zwróciłam na to uwagę.
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 08:30   #3375
_Gosiaczek_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 765
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Dziękuję za odpowiedzi
Mam właśnie problem z tą kotłownią, ponieważ gazu na działce mieć nie będę. Chciałam zamontować piec na paliwo stałe, ale za żadne skarby mi się tam nie zmieści
Jeśli chodzi o okna to macie racje, szczytowe zostaną powiększone, a połaciowe w dużej części zlikwidowane. W ogóle z połaciowych to chciałam zostawić tylko po jednym w łazience i najmniejszym pokoju - tym który nie ma dostępu do okna szczytowego. Nie wiem czy nie będzie za ciemno, nie chciałbym popadać ze skrajności w skrajność
Okna w garażu też wyrzucam, zostawię jedno, w zupełności powinno wystarczyć.
Martwi mnie troszkę brak pomieszczeń gospodarczych, ale wymyśliłam sobie, że jeden z pokoi na górze, np ten nad garażem mógłby zostać na to przeznaczony.

Przyznam szczerze, ze na rynny nie zwróciłam totalnie uwagi, faktycznie wyglądają trochę kosmicznie

Jeśli chodzi o kominek to mój architekt w ogóle chciał go wyrzucić, nie zgodziłam się na to. Całe życie mieszkam w bloku i to chyba jedyna moja fanaberia w tym domu. Może uda się go trochę przesunąć. Zobaczymy co mądrego wymyśli

Serdecznie dziękuję za sugestie
_Gosiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 09:19   #3376
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Kominek można by trochę przesunąć w stronę salonu i zrobić kominek narożny, wtedy przez tą boczną szybkę będzie widać ogień z salonu. Ale to już trzeba sprawdzić ustawienie kominów.

A piec można by ustawić w tym pomieszczeniu technicznym, ale trzeba by je koniecznie powiększyć. Może zamiast łazienki zrobić na dole tylko małe wc?
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 09:42   #3377
_Gosiaczek_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 765
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Z kominkiem niezły pomysł
A jeśli chodzi o łazienkę to niestety nie da rady.
Przez pierwsze lata wykorzystywany będzie tylko dół, a dopiero w latach późniejszych góra.
Biorę też pod uwagę, że za jakiś czas trzeba będzie zająć się moimi rodzicami i wtedy oni zamieszkają w tym pokoju na dole, więc łazienka jest tam konieczna, chociaż maleńka ale być musi.
Myślałam też o pomniejszeniu gabinetu, ale nie wiem czy da się to w miarę rozsądnie rozwiązać.
_Gosiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 08:36   #3378
weronikad2
Rozeznanie
 
Avatar weronikad2
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 600
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witajcie, my również zamierzamy sie wybudowac ale jak na razie jestesmy na etapie poszukiwania odpowiedniego projektu(to co nam sie podoba i bedzie funkcjonalne).jak na razie myslimy o tym projekcie http://www.studioatrium.pl/projekty-...stula,812.html jednak chcemy go powiekszyc i moze dodac garaz. najwazniejsze dla mnie w domu jest to aby na dole był pokój(kiedys wprowadzi sie do nas moja mama) i zeby nie bylo widac salonu jak sie bedzie po schodach na gore wchodzic(zeby znajomi naszych przyszlych dzieci nie widzialy co sie w salonie dzieje jak bedziemy mieli gosci.zastanawia mnie rowniez zamkniecie kuchni no ale to sie jeszcze okaze. jesli macie jakies uwagi to są one mile widziane
weronikad2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 09:05   #3379
Piankka
Zadomowienie
 
Avatar Piankka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 090
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

izuniak ładny domek - pokaż go w całości i piękna trawa!!

adelajda120 ja szukałam projektów na tych stronach www.z500.pl www.archipelag.pl www.tooba.pl

Eileen82 świetnie wygląda to drewno

My niestety jesteśmy ograniczeni działką szerokościowo... bo ma wymiary 20mx80m(z dwóch działek zrobiona jedna) i tak w sumie nie patrząc to jest położona bokiem

Nadal pozostajemy przy projekcie Morgan G2, choć i tak przeglądam inne, bo może cos tam wpadnie w oko jeszcze. Wiele jest fajnych projektów tylko jakoś nie mogę się do innego przekonać, bo zawsze jest coś co mi nie pasuje.


Zdjęcie naszej działki w załączniku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg szałe2.jpg (111,1 KB, 63 załadowań)

Edytowane przez Piankka
Czas edycji: 2012-07-12 o 09:11
Piankka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-12, 23:07   #3380
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez _Gosiaczek_ Pokaż wiadomość
Będę ogromnie wdzięczna za wszelkie opinie.
W fazie adaptacji projektu zrób podciąg w ścianie nośnej trzymającej schody, od strony wiatrołapu i pod schodami zrób miejsce na szafę i kurtki.

powieksz okna od szczytów i polikwiduj okna połaciowe gdzie tylko można - one bardzo nagrzewają poddasze latem.

Chatę dobrze ociepl i ogrzewaj kominkiem z DGP + prąd lub (to już duży wydatek) zdecyduj się na PC. Piec na paliwo stałe na pewno tam nie wejdzie.
Można powiekszyć garaż (zrównać ściany z obrysem częsci mieszkalnej i przykryć wspólnym dachem, bez różnicowania wysokości) i kotłownię zrobić na jego tyłach (z wejściem od ogrodu) a w obecnej kotłowni zrobić garderobę z przejściem wewnętrzym między garażem a domem.

kominek dałabym przeszklony z trzech stron, wychodzący nieco na salon, jak tu:
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:A...bjd695BsBoNZ1b
albo jak tu, gdzie oddzielałby dwie funkcjonalne strefy salonu:
http://www.kominkiskandynawskie.pl/d...ff4f44b948.jpg

Jesli planujesz dom dla rodziny 2+2, to na piętrze można wygospodarowac kosztem jednego z pokoi "master bedroom"

---------- Dopisano o 00:07 ---------- Poprzedni post napisano o 00:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Piankka Pokaż wiadomość
izuniak łaWiele jest fajnych projektów tylko jakoś nie mogę się do innego przekonać, bo zawsze jest coś co mi nie pasuje.
Może zrób jak ja i zamów projekt indywidualny.
Duża działka i celowałabym w parterówkę lub półparter.
Wejście, jeśli nie będzie od frontu działki, tylko z boku budynku wyeliminuje długą komunikację wewnątrz domu.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2012-07-12 o 23:15
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 08:01   #3381
weronikad2
Rozeznanie
 
Avatar weronikad2
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 600
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

hej, my mamy w planach budowe ale zależy to od pieniążków. w kredyt nie chcemy sie bawić,bo nigdy nie wiadomo co sie moze wydarzyć (ale jesli bedzie potrzeba to sie zdecydujemy ale nie na całą budowę) zastanawialismy sie nad tym projektem http://www.studioatrium.pl/projekty-...stula,812.html ale chcielibysmy go troche powiekszyc o spizarnie na dole, poszerzenie salonu, dodanie garażu i garderoby na górze. wybralismy ten projekt ze wzgledu na pokój na dole z wyjsciem na taras (kiedys bedzie z nami mieszkac moja mama),to ze schody nie sa widoczne w salonie(nie chcemy aby w przyszlosci gosci naszych dzieci wydziały co sie na dole dzieje jak postanowimy sobie posiedziec ze znajomymi no i zdecydowanie prostota domu. jezeli macie jakies podpowiedzi co do tego projektu to z mila checia poczytam
weronikad2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 13:50   #3382
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Ale balkon w mieszkaniu, to zupełnie co innego niż balkon w domu, gdzie masz cały ogródek...
Ale moi rodzice mają domek z pięknym ogródkiem, więc nie trafiłaś. Jedni korzystają inni nie, ot co. Trzeba się zastanowic, co komu potrzeba.
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 09:37   #3383
Piankka
Zadomowienie
 
Avatar Piankka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 090
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Może zrób jak ja i zamów projekt indywidualny.
Duża działka i celowałabym w parterówkę lub półparter.
Wejście, jeśli nie będzie od frontu działki, tylko z boku budynku wyeliminuje długą komunikację wewnątrz domu.
Parterówka odpada - nie chcemy takiej, celujemy w takie z poddaszem lub piętrowe. Decyzja jak na razie padła na Morgana G2, bo ma kształt litery L, więc można dom fajnie bokiem ustawić.

Daję Ci przykład ustawienia domu itp o jakim ja myslałam

zielona kreska - brama wjazdowa
pomaranczowa kreska - kształt domu
G2 i żółta strzałka - garaż 2stan. i wjazd do garażu
biała kreska i strzałka - umieszczenie drzwi wejściowych i wejście
no i z tyłu ogród
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg szał.jpg (71,2 KB, 48 załadowań)
Piankka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 09:56   #3384
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Piankka a jest na twojej działce obowiązująca linia zabudowy? Czasem bywa i warto o tym wiedzieć przed zakupem projektu. U mnie była taka linia i dom musi stać w konkretnym miejscu..
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 10:27   #3385
Piankka
Zadomowienie
 
Avatar Piankka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 090
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Elieen nie ma
Piankka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 10:33   #3386
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Prawie wszędzie jest określana nieprzekraczalna linia zabudowy, więc wybieranie projektu bez ustalonych warunków zabudowy albo wypisu w planu w rękach jest ryzykowne, bo może się okazać, że warunki określone przez gminę nijak się mają do wymarzonego projektu.
Projekt typowy plus adaptacja i projekty branżowe to już parę tysięcy. Często wystarczy dorzucić kolejnych kilka i mieć projekt indywidualny krojony na miarę. Akurat u nas projektanci mają sporo zleceń i koszty projektów indywidualnych są wyższe niż w sąsiadujących powiatach, ale czasem opłaca się wziąć architekta z sąsiedniego miasta, gdzie bywa taniej, bo rynek mniejszy i zleceń niewiele.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 21:39   #3387
mała migotka
Zakorzenienie
 
Avatar mała migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 129
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

czy kąt nachylenia dachu można zmniejszyc z 43 do 40 stopni??
mała migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 22:04   #3388
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez mała migotka Pokaż wiadomość
czy kąt nachylenia dachu można zmniejszyc z 43 do 40 stopni??
A czy zmiana kąta nachylenia dachu będzie zgodna z planem zagospodarowania przestrzennego lub z warunkami zabudowy?
Jeśli tak to o szczegółach rozmawiaj z architektem zajmującym się konstrukcjami budynków - każda zmiana kąta nachylenia dachu wpływa na wygląd budynku, ale też pociąga za sobą zmiany w konstrukcji budynku, trzeba wszystko przeliczyć na nowo, a nawet przeprojektować lukarny.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 22:32   #3389
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Zmniejszenie kąta nachylenia dachu znacząco wpływa również na powierzchnię pokoi, w której można się wygodnie poruszać.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 09:42   #3390
aalexandria
Raczkowanie
 
Avatar aalexandria
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 132
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Mi się podoba ten projekt (w wariancie z dwustanowiskowym garażem i większym metrażem). Co sądzicie? Lubię nowoczesność i płaskie dachy. Poza tym podoba mi się, że jest garderoba (moje marzenie!) i pokoje w miarę blisko siebie, ale jednak z dozą dystansu.

Pozdrawiam!
__________________
Do studiów...


- What kind of diet book are you looking for?
- Something with a title like How to Lose That Baby Fat by Sitting On Your Ass.


SINGIELKI PRAWDZIWIE Z WYBORU
aalexandria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:00.