Co denerwuje Was w blogach kulinarnych? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-19, 14:17   #31
Em78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3
Dot.: Co denerwuje Was w blogach kulinarnych?

Gomra,
ciekawy blog. Mnie najbardziej w blogach kulinarnych irytują po prostu brzydkie zdjęcia (ale to nie u Ciebie) i niedokładność w podawaniu miar.
Brak polskich znaków też zwraca uwagę. Może przepisy mogłyby być bardziej rozbudowane, z jakimiś radami itp. Widzę, że masz w planie dodanie opisów do ziół i przypraw, to dobrze.
Em78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 07:48   #32
ffactory
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 8
Dot.: Co denerwuje Was w blogach kulinarnych?

Cześć dziewczyny,
wypowiem się z perspektywy autorki, bo sama prowadzę - nie bloga, ale fanpage'a kulinarnego - i według mnie kluczową rzeczą są ładne, udane zdjęcia efektu końcowego. Nie lubię braku konsekwencji - gdy w na przykład w potrzebnych składnikach podany jest jakiś produkt, ale w opisie wykonania nie ma o nim mowy.

Ktoś wcześniej napisał, że nie lubi zdjęć 'w trakcie przygotowywania' - ja, choć ich nie wstawiam, to uważam, że mogą być szczególnie przydatne osobom, które rzadko coś robią w kuchni i po raz pierwszy realizują nasz przepis
ffactory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 09:07   #33
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Co denerwuje Was w blogach kulinarnych?

Cytat:
Napisane przez Em78 Pokaż wiadomość
Gomra,
ciekawy blog. Mnie najbardziej w blogach kulinarnych irytują po prostu brzydkie zdjęcia (ale to nie u Ciebie) i niedokładność w podawaniu miar.
Brak polskich znaków też zwraca uwagę. Może przepisy mogłyby być bardziej rozbudowane, z jakimiś radami itp. Widzę, że masz w planie dodanie opisów do ziół i przypraw, to dobrze.
Do zdjęc przywiązuje bardzo duża uwagę

Dopiero miesiąc temu zamieniłam zwykły kompakt na lutrzankę, ucze się.
Ciesze się że twierdzicie że zdjęcia sa ładne, jednak dopiero w tym temacie rozwijam skrzydła
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 16:41   #34
paint_it_black
Zadomowienie
 
Avatar paint_it_black
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 133
Dot.: Co denerwuje Was w blogach kulinarnych?

Cytat:
Napisane przez ffactory Pokaż wiadomość

Ktoś wcześniej napisał, że nie lubi zdjęć 'w trakcie przygotowywania' - ja, choć ich nie wstawiam, to uważam, że mogą być szczególnie przydatne osobom, które rzadko coś robią w kuchni i po raz pierwszy realizują nasz przepis
mnie denerwuje mocno przesadzone etapowanie- wiem, jak się kroi kapustę albo miesza łyżką

Edytowane przez paint_it_black
Czas edycji: 2014-11-20 o 16:46
paint_it_black jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 18:00   #35
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Co denerwuje Was w blogach kulinarnych?

Mnie denerwuje taka sytuacja, jak z KS - że pod przepisem nie ma komentarzy internautów, tylko trzeba przechodzić na bloga i tam dopiero są. Znacznie bardziej pod tym względem odpowiadają mi MW, gdzie różne wskazówki są pod postem z przepisem. W przypadku MW to dla mnie konieczne, bo zwykle muszę dodać do wszystkiego o połowę mniej cukru, niż pani Dorota, inaczej nikt w domu nie zje, bo ulepek :P
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 18:13   #36
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Co denerwuje Was w blogach kulinarnych?

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Mnie denerwuje taka sytuacja, jak z KS - że pod przepisem nie ma komentarzy internautów, tylko trzeba przechodzić na bloga i tam dopiero są. Znacznie bardziej pod tym względem odpowiadają mi MW, gdzie różne wskazówki są pod postem z przepisem. W przypadku MW to dla mnie konieczne, bo zwykle muszę dodać do wszystkiego o połowę mniej cukru, niż pani Dorota, inaczej nikt w domu nie zje, bo ulepek :P

Jest jeszcze taki bloga jak PaniTereska, tam nie ma wcale komentarzy, albo nie mogę ich znależć. W każdym razie, komentarze dodawać można. Chyba służą one tylko do odczytu samej autorce.

Edytowane przez Gomra
Czas edycji: 2014-11-20 o 18:14
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 10:59   #37
elkaba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 41
Dot.: Co denerwuje Was w blogach kulinarnych?

Cytat:
Napisane przez Gomra Pokaż wiadomość
Dziewczyny, tak odnośnie blogów.
Co Was w nich denerwuje, co Wam przeszkadza?
Czego brakuje?

Pytanie to zadaje ponieważ sama takiego bloga prowadzę, i ni chu chu nie mogę dojść do strzału co zrobić by w końcu otrzymać efekt koncowy taki na stałe, który będzie mi się podobać zawsze.

Czy zwijanie tekstu przez: czytaj dalej nie jest zbyt uporczywe? Z koleji czy całe posty i przewijanie ich zwłaszcza kiedy otwera sie kategorie np. ciasta nie jest gorsze?

Co najbardziej podoba Wam sie w takich blogach? (oprócz ładnych zdjęć oczywiście)

Podadzcie
najbardziej kiepskie zdjęcia!!! jedzenia oczywiscie, z flashem na przyklad
elkaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-25, 18:17   #38
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Co denerwuje Was w blogach kulinarnych?

Połączenie bieli i czerni jest dla mnie zbyt rażące - osobiście podobają mi się delikatniejsze kolory, może jakiś beżyk czy szarość? Czcionka też nie jest moją ulubioną, ale tu już naprawdę czepiam się detali.

Generalnie mają być polskie znaki, ciekawe, niebanalne przepisy i ładne zdjęcia. Trzymam kciuki za bloga .
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 17:16   #39
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Co denerwuje Was w blogach kulinarnych?

Cytat:
Napisane przez deszczowypies Pokaż wiadomość
Połączenie bieli i czerni jest dla mnie zbyt rażące - osobiście podobają mi się delikatniejsze kolory, może jakiś beżyk czy szarość? Czcionka też nie jest moją ulubioną, ale tu już naprawdę czepiam się detali.

Generalnie mają być polskie znaki, ciekawe, niebanalne przepisy i ładne zdjęcia. Trzymam kciuki za bloga .
Dzieki za uwagę, zmieiłam czcionkę na ieco jasniejszy kolorek, weszłam w szarość dobra rada
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 01:11   #40
MyNameIsSophie
Rozeznanie
 
Avatar MyNameIsSophie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 617
Dot.: Co denerwuje Was w blogach kulinarnych?

Cytat:
Napisane przez Gomra Pokaż wiadomość
Ano widzisz, bo właśnie zawijam ten tekst ale zastanawiam się czy to do końca dobry pomysł. Chyba usunę to opcje
Usuń koniecznie .
Co mnie jeszcze denerwuje - brak estetyki. Pstrokate tło, nieczytelna czcionka, brzydkie zdjęcia.

Denerwuje mnie też brak przepisów zdrowych, prostych i codziennych. Wymyślnych dań są setki, a z prostymi już ciężej.
MyNameIsSophie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 10:39   #41
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Co denerwuje Was w blogach kulinarnych?

Cytat:
Napisane przez MyNameIsSophie Pokaż wiadomość
Usuń koniecznie .
Co mnie jeszcze denerwuje - brak estetyki. Pstrokate tło, nieczytelna czcionka, brzydkie zdjęcia.

Denerwuje mnie też brak przepisów zdrowych, prostych i codziennych. Wymyślnych dań są setki, a z prostymi już ciężej.
Myślisz że u mnie jest ok?
Dla przypomnienia: poezja-smakow.blogspot.com
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-05, 19:54   #42
_Gosiaczek_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 765
Dot.: Co denerwuje Was w blogach kulinarnych?

Fajnie Gomra, że założyłaś taki temat. Chętnie zapoznałam się z opiniami dziewczyn Są one bardzo pomocne przy prowadzeniu strony. Nie ukrywam, że moja stronka ma już 4 szatę graficzną i ciągle nad nią pracujemy. Nie chcę być niegrzeczna i wcinać się w temat, ale czy któraś z Was ma ochotę wejść na stronę (link w stopce) i napisać co o niej sądzi. Konstruktywna krytyka mile widziana.
Pozdrawiam
_Gosiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 20:49   #43
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Co denerwuje Was w blogach kulinarnych?

Cytat:
Napisane przez _Gosiaczek_ Pokaż wiadomość
Fajnie Gomra, że założyłaś taki temat. Chętnie zapoznałam się z opiniami dziewczyn Są one bardzo pomocne przy prowadzeniu strony. Nie ukrywam, że moja stronka ma już 4 szatę graficzną i ciągle nad nią pracujemy. Nie chcę być niegrzeczna i wcinać się w temat, ale czy któraś z Was ma ochotę wejść na stronę (link w stopce) i napisać co o niej sądzi. Konstruktywna krytyka mile widziana.
Pozdrawiam
Bardzo przyjemne pierwsze wrażenie. Podoba mi się ten układ i to boczne menu. Chociaż jakieś cholerne reklamy Google mi się tam zagnieździły i nieco utrudnia to odbiór. Dopracowałabym nieco opisy, w sensie może jakieś porady co należy sobie przygotować z naczynia i może nieco bardziej precyzyjne napisy. Np. przy racuchach jest, że jajka sparzamy i mieszamy z cukrem. Wiem, że to dla większości oczywiste (nawet dla mnie ), ale powiedzmy, że ktoś nie jest mocno początkujący w kuchni i nie będzie wiedział, że chodzi o sparzenie skorupy, a następnie wbicie jajka do naczynia i mieszkanie go z cukrem (surowego). W dziale o Was wrzuciłabym jakąś fotkę (może przecież być bez twarzy, a np. Wasze postaci od tyłu jak gotujecie), albo jak macie zwierzaczka to fotkę zwierzaczka. Ta fotka nóg u góry nie do końca...

Generalnie jesteście na dobrej drodze.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 20:57   #44
_Gosiaczek_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 765
Dot.: Co denerwuje Was w blogach kulinarnych?

Bardzo, bardzo dziękuję
Uwagi przyjmujemy i zabieramy się za poprawę

Pozdrawiamy
_Gosiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 23:59   #45
MyNameIsSophie
Rozeznanie
 
Avatar MyNameIsSophie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 617
Dot.: Co denerwuje Was w blogach kulinarnych?

Cytat:
Napisane przez Gomra Pokaż wiadomość
Myślisz że u mnie jest ok?
Dla przypomnienia: poezja-smakow.blogspot.com
Moim zdaniem jest bardzo poprawnie, nie ma się czego przyczepić .
Ale nie ma też efektu "wow", niestety nie jestem w stanie Ci powiedzieć, co konkretnie bym widziała inaczej, bo samej ciężko mi sprecyzować. Kwestia gustu chyba po prostu. Natomiast na pewno blog nie odstrasza, jest czytelnie, minimalistycznie, fajnie .

---------- Dopisano o 00:59 ---------- Poprzedni post napisano o 00:52 ----------

Cytat:
Napisane przez _Gosiaczek_ Pokaż wiadomość
Fajnie Gomra, że założyłaś taki temat. Chętnie zapoznałam się z opiniami dziewczyn Są one bardzo pomocne przy prowadzeniu strony. Nie ukrywam, że moja stronka ma już 4 szatę graficzną i ciągle nad nią pracujemy. Nie chcę być niegrzeczna i wcinać się w temat, ale czy któraś z Was ma ochotę wejść na stronę (link w stopce) i napisać co o niej sądzi. Konstruktywna krytyka mile widziana.
Pozdrawiam
Super jest!
Jedynie nad zdjęciami bym trochę popracowała, ale to już bardzo się czepiam . Znowu kwestia gustu i poczucia estetyki, ale np. zdjęcie, które jest jako główne dla kategorii "sałatki" nie jest zbyt zachęcające (na Waszym miejscu bym dała to z sałatką z roszponką i gorgonzolą, jest najładniejsze ). Przy czym sam przepis brzmi przepysznie, chodzi mi o samo zdjęcie .
Za to "desery", "przekąski" (te gdzie są szparagi) i "zupy" mają super zdjęcia .
Przy okazji - dwa razy są "przekąski",a przy tym drugim jak się otworzy, to są "przepisy na drób", więc to sobie poprawcie .
MyNameIsSophie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 20:48   #46
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Co denerwuje Was w blogach kulinarnych?

Cytat:
Napisane przez MyNameIsSophie Pokaż wiadomość
Moim zdaniem jest bardzo poprawnie, nie ma się czego przyczepić .
Ale nie ma też efektu "wow", niestety nie jestem w stanie Ci powiedzieć, co konkretnie bym widziała inaczej, bo samej ciężko mi sprecyzować. Kwestia gustu chyba po prostu. Natomiast na pewno blog nie odstrasza, jest czytelnie, minimalistycznie, fajnie .

---------- Dopisano o 00:59 ---------- Poprzedni post napisano o 00:52 ----------



Super jest!
Jedynie nad zdjęciami bym trochę popracowała, ale to już bardzo się czepiam . Znowu kwestia gustu i poczucia estetyki, ale np. zdjęcie, które jest jako główne dla kategorii "sałatki" nie jest zbyt zachęcające (na Waszym miejscu bym dała to z sałatką z roszponką i gorgonzolą, jest najładniejsze ). Przy czym sam przepis brzmi przepysznie, chodzi mi o samo zdjęcie .
Za to "desery", "przekąski" (te gdzie są szparagi) i "zupy" mają super zdjęcia .
Przy okazji - dwa razy są "przekąski",a przy tym drugim jak się otworzy, to są "przepisy na drób", więc to sobie poprawcie .
Dzięki

Właśnie też się zastanawiam, co zrobić by było ok, ale by nie przesadzić...
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 07:24   #47
_Gosiaczek_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 765
Dot.: Co denerwuje Was w blogach kulinarnych?

MyNameIsSophie Bardzo serdecznie dziękujemy za opinię i oczywiście masz zupełną rację Już zabieramy się za poprawę błędów.

Część zdjęć wychodzi ciemna bo i pora roku nie sprzyja ładnym zdjęciom, szczególnie jak się wraca z pracy po 16
Myśleliśmy o zakupie dodatkowego oświetlenia, a tu jak widać nie ma co myśleć tylko działać

Pozdrawiamy cieplutko
_Gosiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 14:38   #48
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Co denerwuje Was w blogach kulinarnych?

Cytat:
Napisane przez Gomra Pokaż wiadomość
Dziękuje za wszystkie rady, nie wiem czy mnie wizaz nie posądzi o reklamowanie się (nie o to mi chodzi) - ale moze podpowiecie mi co mogę zmienić? Na co wrócić uwagę? http://poezja-smakow.blogspot.com/


a KOSTKI ROSOŁOWE I WEGETA w moim domu nie mieszka chociaż ostatnio przeraziłam się przeglądając ksiązkę kucharską KUCHNIA POLSKA. Tam nagminnie było podawane zeby wrzucić kostkę rosolowa ip... paranoja....
Prawdę mówiąc, bloga (nawet kulinarnego) się CZYTA.
Jasne, że wygląd (u ciebie - przyjazny, nieprzekombinowany, estetyczny) jest ważny, że zdjęcia przyciągają (bardzo ładne masz te zdjęcia, naturalne takie, a nie golonka upozowana na tap madl). Ale czytać...cóż, z czytaniem jest gorzej.

Mnie bezwzględnie odrzucają błędy. Niestety, popełniasz ich sporo. Popracuj troszkę nad stylem, w jakim piszesz. I nad przecinkami, które, wbrew pozorom, nie stanowią wymysłu polonisty - sadysty. Nie istnieje też żaden powód, dla którego ktokolwiek miałby pisać Stół Wigilijny z Wielkich Liter, Które Krzyczą, że Zostały Nieprawidłowo Użyte. Irytujące, nie?

Dobrze, że doprawiłaś nóżki literkom na zdjęciach, czyli wstawiłaś polskie znaki.

Z Twoim blogiem jest wszystko w porzadku (teraz ja bede pisac bez polskich liter, bo mi cos komp zwariowal, wybaczcie!). Dokladnie tak, jak z miliardem blogow tego typu. Jest przyjemny, pomocny, ale nie ma w sobie absolutnie nic, co mialoby przyciagnac czytelnika na dluzej (mowie to z perspektywy czytelnika, nie blogera).
Zakladka "oferta reklamowa" jest totalnie niepotrzebna - wiekszosc producentow doskonale wie, na co moga liczyc ze strony blogera, dlatego wystarczylaby zakladka "kontakt". Poza tym, masz tuz obok "pomocne rady". Kiedy "pomocne rady" sa puste, a "oferta reklamowa" zawiera szczegolowe informacje dla ludzi, ktorzy potencjalnie dadza Ci zarobic, to coz - przekaz dla czytelnika jest jasny i malo sympatyczny.

Mysle, ze strasznie sie stresujesz i kombinujesz, jak by to zrobic, zeby ludzie Cie czytali. I w efekcie Twoje posty bywaja takie...spiete i wymuszone.
Wyluzuj, pisz od siebie, sprobuj nie zastanawiac sie, co ludzie by chcieli przeczytac. Wrzuc tam cos od siebie - nie tylko porady kulinarne, tylko Twoj charakter. Jakis dowcip, jakas mysl. To jest Twoje miejsce w sieci i ludzie maja tam wchodzic nie tylko dla jedzenia, ale tez dla Ciebie.

Tytul bloga masz troche banalny. Dlatego musisz sie postarac, zeby tresc byla bardziej soczysta. Powodzenia!
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 17:53   #49
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Co denerwuje Was w blogach kulinarnych?

Nosferatku - dzięki za wyczerpującą opinię Twoje rady wezme do serca
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-08 18:53:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:01.