egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-30, 22:50   #3901
sylwia2805
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

dziękuje bardzo, szukałm tutaj projektu na mój konkretny temat, ale nie znalazłam, ale to może lepiej, bo nauczę się je pisać
sylwia2805 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-01, 12:24   #3902
kana0_9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Witam. Mam ogromną prośbę możecie mi napisać jakie były w 2006,2007,2008 i 2009 roku tematy prac praktycznych na egzaminie. Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam. to mój e-mail kana0_9@vp.pl
kana0_9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-02, 13:18   #3903
Lady_Shady_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hej dziewczyny!
Mam do napisania projket: Do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się kobieta w wieku 30 lat na zabieg pielęgnujący okolic oczu i upiększający ich oprawę. Klientka ma jasną karnację i blond włosy oraz krzaczaste i zrastające się brwi. Od 3 tyg ma dolegliwości: ciemne obwódki pod oczami i delikatne zmarszczki w kącikach. Klientka codziennie korzysta z komputera i pracuje do późnych godzin. Opracuj projekt realizacji prac związanych z wykonaniem zabiegu pielęgnacyjnego okolic oczu i upiększającego oprawę oczu klientki.

Większość zadań z treści umiem omówić, ale niestety mieliśmy babkę, która z nami nie omawiała większości rzeczy . . i nie wiem jaki mam przeprowadzić zabieg pielęgnacyjny ? jak go opisać ? jakie zabiegi mogę jej zaproponować w innym terminie ? i jakie zaproponować jej wskazania pielęgnacyjne do przeprowadzenia w warunkach domowych ?

Proszę o pomoc !!!
Lady_Shady_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-02, 14:17   #3904
izunia233
Zadomowienie
 
Avatar izunia233
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 475
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Lady_Shady_ Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Mam do napisania projket: Do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się kobieta w wieku 30 lat na zabieg pielęgnujący okolic oczu i upiększający ich oprawę. Klientka ma jasną karnację i blond włosy oraz krzaczaste i zrastające się brwi. Od 3 tyg ma dolegliwości: ciemne obwódki pod oczami i delikatne zmarszczki w kącikach. Klientka codziennie korzysta z komputera i pracuje do późnych godzin. Opracuj projekt realizacji prac związanych z wykonaniem zabiegu pielęgnacyjnego okolic oczu i upiększającego oprawę oczu klientki.

Większość zadań z treści umiem omówić, ale niestety mieliśmy babkę, która z nami nie omawiała większości rzeczy . . i nie wiem jaki mam przeprowadzić zabieg pielęgnacyjny ? jak go opisać ? jakie zabiegi mogę jej zaproponować w innym terminie ? i jakie zaproponować jej wskazania pielęgnacyjne do przeprowadzenia w warunkach domowych ?

Proszę o pomoc !!!
Zrób jej zabieg z zastosowaniem maseczki żelowej chłodzącej, henne brązową (delikatnie) ponieważ klientka jest blondynką i gdybyś zrobiła jej czarną to głupio by wyglądała. Możesz też zrobić masaż relaksujący co poprawi krążenie w okolicach oczu na jakimś kremiku.Na koniec wklep serum pod oczy. Zalecenia do domu: używanie kremu pod oczy zarówno na dzień jak i na noc, chłodzace okłady np z zimnego ogórka, korektor o odpowiedniej barwie do pokrycia siniaków no i ograniczenie siedzenia przy komputerze.
izunia233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-09, 17:13   #3905
izapus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 142
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

CZEŚĆ, CZY MOŻE MI KTOS NAPISAC JAKIE SKŁADNIKI AKTYWNE DO CERY NORMALNEJ, A JAKIE DO MIESZANEJ? SĄ INNE CERY PODANE A O TYCH ANI SŁÓWKA, I MOŻE COSIK O ICH PIELĘGNACJI. Z GÓRY BARDZO DZIEKUJĘ:love :
izapus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-09, 19:23   #3906
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez izapus Pokaż wiadomość
CZEŚĆ, CZY MOŻE MI KTOS NAPISAC JAKIE SKŁADNIKI AKTYWNE DO CERY NORMALNEJ, A JAKIE DO MIESZANEJ? SĄ INNE CERY PODANE A O TYCH ANI SŁÓWKA, I MOŻE COSIK O ICH PIELĘGNACJI. Z GÓRY BARDZO DZIEKUJĘ:love :

Zerknij kilka stron wstecz, a nawet przeczytaj cały wątek ... nie pożałujesz, bo znajdziesz wiele ciekawych i przydatnych informacji. Nie ma sensu, aby wszystko ciągle powtarzać gdy wszystko jest podane
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-10, 06:56   #3907
izapus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 142
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

oki, poszukam, dziekuje
izapus jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-11, 07:45   #3908
zab1908
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 19
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez izunia233 Pokaż wiadomość
Zrób jej zabieg z zastosowaniem maseczki żelowej chłodzącej, henne brązową (delikatnie) ponieważ klientka jest blondynką i gdybyś zrobiła jej czarną to głupio by wyglądała. Możesz też zrobić masaż relaksujący co poprawi krążenie w okolicach oczu na jakimś kremiku.Na koniec wklep serum pod oczy. Zalecenia do domu: używanie kremu pod oczy zarówno na dzień jak i na noc, chłodzace okłady np z zimnego ogórka, korektor o odpowiedniej barwie do pokrycia siniaków no i ograniczenie siedzenia przy komputerze.
ja esli juz byl zrobila henne grafiyowa zelowa ale to moje zdanie. wtedy mozna dluzej potrzymac by wlos sie dobrze ufarbowal a kolor wychodzi delikatniejszy. przynajmniej ja tak robie w slonie a i jeszcze zalecinia do domu tez bym rozwinela o cwiczenie galki ocznej. zamiast ogorka tez moze byc awokoado. No i krem pod oczy oczywiscie ze skladnikiem aktywnym rozswietlajacym i moze byc przeciw zmarszckowy ale to juz poszukaj by CI wiedza lepiej weszla

Edytowane przez zab1908
Czas edycji: 2010-10-11 o 07:48
zab1908 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-11, 22:01   #3909
littleblack777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Witam! Mógłby ktoś pomóc mi napisać projekt realizacji prac :
Do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się pani Ewa Nowak w wieku 28 lat z jasną, matową, gładką cerą o kruczoczarnych włosach na wykonanie makijażu wieczorowego twarzy. Klientka ma wąskie usta i owalną twarz z niebieskimi blisko osadzonymi oczami, krótkimi i rzadkimi rzęsami. Suknia wieczorowa klientki będzie w czarnym kolorze. U klientki nie występują stany alergiczne na twarzy, nie ma żadnych dolegliwości. Na lewym policzku widoczna niewielka(1,5 cm) blizna. Opracuj projekt realizacji prac związanych z wykonaniem u klientki zabiegu upiększającego. Z góry baaardzo dziękuję!
littleblack777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-11, 23:25   #3910
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Lady_Shady_ Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Mam do napisania projket: Do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się kobieta w wieku 30 lat na zabieg pielęgnujący okolic oczu i upiększający ich oprawę. Klientka ma jasną karnację i blond włosy oraz krzaczaste i zrastające się brwi. Od 3 tyg ma dolegliwości: ciemne obwódki pod oczami i delikatne zmarszczki w kącikach. Klientka codziennie korzysta z komputera i pracuje do późnych godzin. Opracuj projekt realizacji prac związanych z wykonaniem zabiegu pielęgnacyjnego okolic oczu i upiększającego oprawę oczu klientki.

Większość zadań z treści umiem omówić, ale niestety mieliśmy babkę, która z nami nie omawiała większości rzeczy . . i nie wiem jaki mam przeprowadzić zabieg pielęgnacyjny ? jak go opisać ? jakie zabiegi mogę jej zaproponować w innym terminie ? i jakie zaproponować jej wskazania pielęgnacyjne do przeprowadzenia w warunkach domowych ?

Proszę o pomoc !!!
Moznaby jej zrobic mezoterapie beziglowa na okolice oczu z jakas ampulka napinajaco-nawilzajaca albo jesli taki zabieg nie wchodzi w gre polozyc platy na oczy np kolagenowe albo serum i na to maska algowa na okolice oczy. Mozesz zrobic jej masaz drenujacy, na pewno sie przyda. Na koniec delikatny kremik koncowy, fajny bylby o zelowej konsystencji, jesli nie to niezbyt ciezki. Co do henny to wszystko zalezy jaki ma kolor tego blondu, bo jesli jest to bardziej popielaty/mysi kolorek to zdecydowanie lepiej bedzie zrobic henne grafitowa. Natomiast jesli ma kolor wlosow ze zlotym polyskiem mozna zrobic braz albo polaczenie brazu i grafitu. Jesli pracuje przy komputerze nie moze ograniczyc ilosci spedzanych godzin, bo to jej praca ale zalecilabym jej co godzina zrobic sobie 5-10min przerwy, wyjsc na swieze powietrze. Okulary do komputera. W domu najlepiej jakby starla sie zmywac makijazpo przyjsciu z pracy. Oczywiscie kremy pod oczy o dzialaniu drenujacym, chlodzacym i nawilazajacym. Korektor oczywiscie tez, na since pod oczami zolty korektor stosowany pod podklad

---------- Dopisano o 00:25 ---------- Poprzedni post napisano o 00:16 ----------

Cytat:
Napisane przez littleblack777 Pokaż wiadomość
Witam! Mógłby ktoś pomóc mi napisać projekt realizacji prac :
Do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się pani Ewa Nowak w wieku 28 lat z jasną, matową, gładką cerą o kruczoczarnych włosach na wykonanie makijażu wieczorowego twarzy. Klientka ma wąskie usta i owalną twarz z niebieskimi blisko osadzonymi oczami, krótkimi i rzadkimi rzęsami. Suknia wieczorowa klientki będzie w czarnym kolorze. U klientki nie występują stany alergiczne na twarzy, nie ma żadnych dolegliwości. Na lewym policzku widoczna niewielka(1,5 cm) blizna. Opracuj projekt realizacji prac związanych z wykonaniem u klientki zabiegu upiększającego. Z góry baaardzo dziękuję!

Jesli dobrze rozumiem to masz jej zrobic makijaz Robisz jej demakijaz (nawet jesli nie ma makijazu) - mleczko, tonik, kremik i nakladasz odpowiednia baze. Na baze nakladasz korektory w zaleznosci od potrzeb (zielony na naczynka, zolty na since itd). Dobierasz odpowiedni podklad, nakladasz jesli na buzi zostana jeszcze jakies miejsce do ukrycia korektorem stosujesz korektor w kolorze skory. Modelujsz twarz bronzerem lub ciemniejszym podkladem. Jesli jest to klasyczna owalna twarz modelujesz tylko lekko kosci policzkowe. Nastepnie wszywtko przypudrowujesz. Oczy, ktore sa blisko osadzone maluje sie w dosc jasnych kolorach - w wewnatrzym kaciku najjasniejszy cien (musi byc na prawde jasny) potem ciemniejszy i w zewnatrzym kaciku najciemniejszy. Pani o takiej urodzie pieknie bedzie wygladala z linerem na oczach i czerwonej szmince (jesli nie ma na prawde strasznie waskich ust). Pamietaj, ze przy takich oczach kreska nie moze zaczynac sie juz od samego kacika oka, ale gdzies tak na wysokosci 2/3 oka zaczynjac od wewnatrznego kacika. Przy waskich ustach rysujesz kontur delikatnie nad linia ust aby wydawaly sie optycznie wieksze. Szminka nie moze byc bardzie ciemno czerwona/ bordowa. Postawilabym na dosc jasna czerwien i na to blyszczyk. Chyba, ze klientka ma strasznie waskie usta wtedy szminka bardziej neutralna, a do tego mocniejsze oko. Aha no i przy takiej urodzie oczywiscie zimne odcienie podkladu, cieni...ogolnie makijaz w chlodnych kolorach
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-12, 18:37   #3911
jagoda470
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez kamilap Pokaż wiadomość
ta linijka jest naprawde zastanawiajaca

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------

wlasnie pisze trzy ostatnie projekty w niediele zrobilismy sobie ostatni zjazd pierwszy :
Do gabinetu zglosila sie klientka 28 lat jest 3 lata po porodzie.Uskarżą sie na utrate jedrnosci biustu , skora biustu jest sucha, słąbo napieta i malo elastyczna w gornej czesci widoczne sa promieniste rozstepy.Wykonaj........
Co proponujecie moze razem stworzymy cos idealnego :-P

---------- Dopisano o 22:57 ---------- Poprzedni post napisano o 22:55 ----------

Drugi:
Do gabientu zglosil sie klient brunet 30 lat na zabieg pielegnacyjny twarzy . Skora jest gruba szorstka, szara sklonna do rumienia i podraznien, szczegolnie po goleniu.Uskarza sie na kurze łąki w oklicy oczu. Wykonaj....

---------- Dopisano o 23:01 ---------- Poprzedni post napisano o 22:57 ----------

i trzeci :
Do gabientu zglosila sie Ewa Nowak wiek 28 lat z jasna matowa gladka cera o wlosach kruczoczarnych na wykonanie makijazu wieczorowego twarzy. Klientka ma waskie usta i owalna twarz z niebieskimi blisko osadzonymi oczami, krotkimi i rzadkimi rzesami. Suknia wieczorowa klientki bedzie w kolorze czarnym. U klientki nie wystepuja stany alergiczne na twarzy, nie ma zadnych dolegliwosci. Na lewym policzku widoczna niewielka (1,5cm.) blizna. Opracuj......
Czy mogła bys mi przesłać dalszą część tego projektu ??Bardzo proszę ; )
jagoda470 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-13, 11:16   #3912
Miiami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kołobrzeg
Wiadomości: 29
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cześć dziewczyny wkleje Wam notatki które się przydadzą. Radzę nauczyć się ich a na pewno o wiele ułtwią pisanie projektu do szkoły czy na projekcie końcowym dostałam je kiedyś tu na forum

Powodzenia

Cera Normalna-
dobrze napieta
dobrze nawilzona
pory skórne niewidoczne
występuje tylko zazwyczaj u dzieci
może występowac do 30 r zycia ale potem szybko sie starzeje
samowystarczalna
nie daje uczucia ściagania po umyciu
dobrze reaguje na wode
wskazane zabieg: nawilżające,relaksujace,d elikatnie oczyszczajace ( peeleng kawitacyjny,jonoforeza,so noforeza)

składniki aktywne:aloes,proteiny jedwabiu,kwas hialuronowy,algi,wyciąg z pestek winogron,wit E,alantoina

Cera SUCHA:
-cienka
prześwitują przez nią naczynia krwionośne
daje uczucie ściagania po umyciu woda
wrazliwa na czynniki zewnetrzene wiatr mróz słońce
nie lubi wody
łuszczy sie
widac na niej drobne zmarszczki
skłonna do powstawania teleagiektazji
matowa
jasna
źle nawilzona
szybko sie starzeje

zabiegi: nawilżające,odżywcze,rege nerujące (wapozon,sonoforeza,jonof oreza)

Składniki aktywne: kolagen,elastyna,mocznik, kwas hialuronowy,kaolin,biała herbata,ceramidy,koenzym Q10,alantoina

Cera (wrażliwa)Naczynkowa:
bardzo wrażliwa
zaczerwieniona
liczne teleangiektazje na twarzy
nie toleruje wody i mydła
bardzo wrazliwa na czynniki zewnetrzne i wewnetrzne
po umyciu wodą z mydłem reaguje uczuciem pieczenia,sciągnięcia
na jej podłozu może rozwinąc sie tradzik różowaty
nietoleruje wielu kosmetyków do pielegnacji a także kosmetyków kolorowych

zabiegi; wzmacniajace naczynia krwionośne( jonoforeza,sonoforeza,gal wanizacja),łagodzace ( sollux niebieski),gaszace zaczerwienienie(maski chłodzace,żelowe),
regenerujace i naprawcze

Składniki aktywne: wit C,rutyna,kasztanowiec zwyczajny,owoc dzikiej róży,arnika górska,oczar wirginijski,D-panthenol,glinka biała

Cera tłusta:
szarożółta
gruba
ziarnistosc i nierównośc
nadmierne rogowacenie naskórka
zaskórniki zamkniete i otwarte
błyszczy sie
wystepuje najczęsciej w okresie dojrzewania
dobrze nawilzona
dobrze reaguje na czynniki zewnetrzne
źle reaguje na czynniki wewnętrzne
wolniej sie starzeje
nadmierna praca gruczołów łojowych

Zabiegi: oczyszczajace(mechaniczne tradycyjne,peeleng kawitacyjny,mikrodermabra zja,zabiegi złuszczajace (chemiczne- kwasy),przeciwłojotokowe i normalizujace prace gruczołów łojowych(galwanizacja,dar sonwalizacja)

Składniki aktywne: siarka,cynk,glinka zielona,borowina,zielona herbata,skrzyp polny,rumianek,łopian,tal k,kaolin,szałwia,kwas salicylowy,oczar wirginijski,kwas mlekowy,olejek z drzewa herbacianego

Cera dojrzała:
spadek elastycznosci i napięcia
powstawanie bruzd,pogłebienie zmarszczek mimicznych
spadek uwodnienia
plamy i przebarwienia na skórze
powstawanie teleangiektazji
pogrubienie scian naczyń
zanik włókien kolagenowych i elastycznych
szary kolor skóry
szorstka
zmarszczki i bruzdy

Zabiegi:
liftingujace
odzywcze
ujędrniajace
stymulujace
maski np termomodelujaca,algi,płat y kolagenowe

Składniki aktywne: kolagen,elastyna,koenzym Q10,proteiny z pszenicy,algi,ekstrakty z soi,liposomy,ceramidy,NMF ,kwasy owocowe,fitohormony,skrzy p polny,kwas hialuronowy,wit A,E,
__________________

Alicia Keys - Try Sleeping With A Broken Heart


Dyplomowana Kosmetyczka

Edytowane przez Miiami
Czas edycji: 2010-10-13 o 11:28
Miiami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-13, 12:50   #3913
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Miiami Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny wkleje Wam notatki które się przydadzą. Radzę nauczyć się ich a na pewno o wiele ułtwią pisanie projektu do szkoły czy na projekcie końcowym dostałam je kiedyś tu na forum

Powodzenia

Cera Normalna-
dobrze napieta
dobrze nawilzona
pory skórne niewidoczne
występuje tylko zazwyczaj u dzieci
może występowac do 30 r zycia ale potem szybko sie starzeje
samowystarczalna
nie daje uczucia ściagania po umyciu
dobrze reaguje na wode
wskazane zabieg: nawilżające,relaksujace,d elikatnie oczyszczajace ( peeleng kawitacyjny,jonoforeza,so noforeza)

składniki aktywne:aloes,proteiny jedwabiu,kwas hialuronowy,algi,wyciąg z pestek winogron,wit E,alantoina

Cera SUCHA:
-cienka
prześwitują przez nią naczynia krwionośne
daje uczucie ściagania po umyciu woda
wrazliwa na czynniki zewnetrzene wiatr mróz słońce
nie lubi wody
łuszczy sie
widac na niej drobne zmarszczki
skłonna do powstawania teleagiektazji
matowa
jasna
źle nawilzona
szybko sie starzeje

zabiegi: nawilżające,odżywcze,rege nerujące (wapozon,sonoforeza,jonof oreza)

Składniki aktywne: kolagen,elastyna,mocznik, kwas hialuronowy,kaolin,biała herbata,ceramidy,koenzym Q10,alantoina

Cera (wrażliwa)Naczynkowa:
bardzo wrażliwa
zaczerwieniona
liczne teleangiektazje na twarzy
nie toleruje wody i mydła
bardzo wrazliwa na czynniki zewnetrzne i wewnetrzne
po umyciu wodą z mydłem reaguje uczuciem pieczenia,sciągnięcia
na jej podłozu może rozwinąc sie tradzik różowaty
nietoleruje wielu kosmetyków do pielegnacji a także kosmetyków kolorowych

zabiegi; wzmacniajace naczynia krwionośne( jonoforeza,sonoforeza,gal wanizacja),łagodzace ( sollux niebieski),gaszace zaczerwienienie(maski chłodzace,żelowe),
regenerujace i naprawcze

Składniki aktywne: wit C,rutyna,kasztanowiec zwyczajny,owoc dzikiej róży,arnika górska,oczar wirginijski,D-panthenol,glinka biała

Cera tłusta:
szarożółta
gruba
ziarnistosc i nierównośc
nadmierne rogowacenie naskórka
zaskórniki zamkniete i otwarte
błyszczy sie
wystepuje najczęsciej w okresie dojrzewania
dobrze nawilzona
dobrze reaguje na czynniki zewnetrzne
źle reaguje na czynniki wewnętrzne
wolniej sie starzeje
nadmierna praca gruczołów łojowych

Zabiegi: oczyszczajace(mechaniczne tradycyjne,peeleng kawitacyjny,mikrodermabra zja,zabiegi złuszczajace (chemiczne- kwasy),przeciwłojotokowe i normalizujace prace gruczołów łojowych(galwanizacja,dar sonwalizacja)

Składniki aktywne: siarka,cynk,glinka zielona,borowina,zielona herbata,skrzyp polny,rumianek,łopian,tal k,kaolin,szałwia,kwas salicylowy,oczar wirginijski,kwas mlekowy,olejek z drzewa herbacianego

Cera dojrzała:
spadek elastycznosci i napięcia
powstawanie bruzd,pogłebienie zmarszczek mimicznych
spadek uwodnienia
plamy i przebarwienia na skórze
powstawanie teleangiektazji
pogrubienie scian naczyń
zanik włókien kolagenowych i elastycznych
szary kolor skóry
szorstka
zmarszczki i bruzdy

Zabiegi:
liftingujace
odzywcze
ujędrniajace
stymulujace
maski np termomodelujaca,algi,płat y kolagenowe

Składniki aktywne: kolagen,elastyna,koenzym Q10,proteiny z pszenicy,algi,ekstrakty z soi,liposomy,ceramidy,NMF ,kwasy owocowe,fitohormony,skrzy p polny,kwas hialuronowy,wit A,E,

Ooo,a to chyba moje notatki,wysyłałam je na e-meila ale na forum nie umieszczałam,no ale jak tu się znalazły to niech ktoś skorzysta,pewnie
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-13, 17:46   #3914
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Basiu pozwole sobie tez skorzystac..bardzo by mi sie to przydalo..nawet samej sobie

A jak tam Twoja kariera ze tak nazwe?
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-13, 18:42   #3915
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Basiu pozwole sobie tez skorzystac..bardzo by mi sie to przydalo..nawet samej sobie

A jak tam Twoja kariera ze tak nazwe?
Ilonko narazie działam makijażowo przy sesjach fotograficznychJeżeli mam zlecenie to i robie pedicure,manicure,henne,r egulacje,narazie nie pracuje,mój starszy synek zaczał 1 klasę a ten drugi ma 3 latka,nie ma mi kto z nim byc,do przedszkola za mały,od przyszłego roku zaczynam coś w tym kierunku robic,staż bede miec napewno a i zobaczy sie jak to bedzie...
Oby tylko zdrowie było,bo jak narazie wszystko sie chrzani...

A z notatek korzystaj jak najbardziej
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 11:07   #3916
Lady_Shady_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

izunia233, zab1908 i signa - dziękuję Wam bardzo ;
Lady_Shady_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 19:03   #3917
anczysko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bukowno
Wiadomości: 3
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez kotek24 Pokaż wiadomość
tak jest lepiej, bo robiąc wiesz co po kolei użyć bo masz wszystko powyukładane i przygotowane,a tak pisząć zawsze coś zapomnisz.
Zgadzam się, że lepiej jest robić niż pisać. Ja miałam rok temu egzaminy kończące dwuletnią szkołę kosmetyczną i pisałam projekt, a wolałam robić zabieg egzaminy oczywiście zaliczone pozytywnie, ale więcej stresu przy pisaniu :-(
anczysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 20:21   #3918
sysuniek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 22
Unhappy Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Błagam pomooooooooooocy
Mam do napisania projekt na temat :
Do gabinetu kosmetycznego trafia 50-letnia kobieta z cerą suchą i licznymi zmarszczkami . Cera łuszczy się, kobieta korzysta z solarium, pali papierosy, pracuje w klimatyzowanym pomieszczeniu. Wykonaj zabieg pielęgnacyjny dla tej kobiety
sysuniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 21:30   #3919
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez sysuniek Pokaż wiadomość
Błagam pomooooooooooocy
Mam do napisania projekt na temat :
Do gabinetu kosmetycznego trafia 50-letnia kobieta z cerą suchą i licznymi zmarszczkami . Cera łuszczy się, kobieta korzysta z solarium, pali papierosy, pracuje w klimatyzowanym pomieszczeniu. Wykonaj zabieg pielęgnacyjny dla tej kobiety
bardzo fajny temat,naprawdeprzysiadź do tego projektu bo jest naprawde prościutki,jesli sama zaczniesz pisac projekty,bedziesz sobie zapamietywac dużo rzeczy,nie ma sensu to,że ktoś ci napisze gotowca,licz na siebie,ja na początku i po 2 godziny siedziałam i pisałam,ale wyszło mi to na dobre.ja ci moge podpowiedziec,ale napisz sama,spróbuj

Kochana schemat zabiegu tzn pierwsze trzeba nadac tytuł: projekt realizacji prac związany z wykonaniem zabiegu pielęgnacyjnego twarzy u kobiety 50 l z cerą dojrzałą,potem piszesz założenia itp

masz schemat zabiegu co po kolei sie pisze?

Diagnoza: cera dojrzała,sucha,łuszczy się,źle nawilżona,liczne zmarszczki,przebarwienia, bruzdy,szara,wiotka,pogru bienie ścian naczyń(teleangiektazje możliwe przez solarium)

Jeste wiele zabiegów które możesz tu zrobic
1.demakijaz mleczkiem,tonizacja tonikiem bezalkoholowym,możesz zrobic peeling kawitacyjny,albo mikrodermabrazje,albo kwasy,po peelingu kawitacyjnym możesz wtłoczyc sonoforezą ampułke odżywcza,liftingującą lub przeciwzmarszczkową,potem masaż na serum odżywczym z przewagą ruchów ugniatania ,oklepywania i wibracji,na koniec maskę termomodelującą lub algową dla cery dojrzałej albo nałozyc płat kolagenowy.

Składniki aktywne : elastyna,proteiny owsa,biała herbata,ekstrakt z soi,koenzym Q10,fitohormony(borowina) ,kwas hialuronowy,wit A,retinol,miłorzab japoński,liposomy,ceramid y,

Do zaleceń to napewno STOP solarium,ograniczenie palenia papierosów,a jeśli możliwe zaprzestanie,pielęgnacja dla cery dojrzałej( to sama napiszesz pewno) mleczko i tonik,krem na dzień na noc,krem pod oczy i na powieki,jakieś serum odzywcze,maseczka liftingujaca,napewno krem ochronny do twarzy i z filtrem,kobieta pracuje w klimatyzowanym pomieszczeniu,zdrowa dieta bogata w wit C,ruch.
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-15, 09:56   #3920
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Basia8212 Pokaż wiadomość
Ilonko narazie działam makijażowo przy sesjach fotograficznychJeżeli mam zlecenie to i robie pedicure,manicure,henne,r egulacje,narazie nie pracuje,mój starszy synek zaczał 1 klasę a ten drugi ma 3 latka,nie ma mi kto z nim byc,do przedszkola za mały,od przyszłego roku zaczynam coś w tym kierunku robic,staż bede miec napewno a i zobaczy sie jak to bedzie...
Oby tylko zdrowie było,bo jak narazie wszystko sie chrzani...

A z notatek korzystaj jak najbardziej

3 latka za maly na przedzkole?dziwnie troche...U mnie biora przynajmniej od 3 albo nawet juz od 2..
Mam bratanice niecale 3 latka w przedszkolu.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-15, 11:56   #3921
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Basia8212 Pokaż wiadomość
bardzo fajny temat,naprawdeprzysiadź do tego projektu bo jest naprawde prościutki,jesli sama zaczniesz pisac projekty,bedziesz sobie zapamietywac dużo rzeczy,nie ma sensu to,że ktoś ci napisze gotowca,licz na siebie,ja na początku i po 2 godziny siedziałam i pisałam,ale wyszło mi to na dobre.ja ci moge podpowiedziec,ale napisz sama,spróbuj

Kochana schemat zabiegu tzn pierwsze trzeba nadac tytuł: projekt realizacji prac związany z wykonaniem zabiegu pielęgnacyjnego twarzy u kobiety 50 l z cerą dojrzałą,potem piszesz założenia itp

masz schemat zabiegu co po kolei sie pisze?

Diagnoza: cera dojrzała,sucha,łuszczy się,źle nawilżona,liczne zmarszczki,przebarwienia, bruzdy,szara,wiotka,pogru bienie ścian naczyń(teleangiektazje możliwe przez solarium)

Jeste wiele zabiegów które możesz tu zrobic
1.demakijaz mleczkiem,tonizacja tonikiem bezalkoholowym,możesz zrobic peeling kawitacyjny,albo mikrodermabrazje,albo kwasy,po peelingu kawitacyjnym możesz wtłoczyc sonoforezą ampułke odżywcza,liftingującą lub przeciwzmarszczkową,potem masaż na serum odżywczym z przewagą ruchów ugniatania ,oklepywania i wibracji,na koniec maskę termomodelującą lub algową dla cery dojrzałej albo nałozyc płat kolagenowy.

Składniki aktywne : elastyna,proteiny owsa,biała herbata,ekstrakt z soi,koenzym Q10,fitohormony(borowina) ,kwas hialuronowy,wit A,retinol,miłorzab japoński,liposomy,ceramid y,

Do zaleceń to napewno STOP solarium,ograniczenie palenia papierosów,a jeśli możliwe zaprzestanie,pielęgnacja dla cery dojrzałej( to sama napiszesz pewno) mleczko i tonik,krem na dzień na noc,krem pod oczy i na powieki,jakieś serum odzywcze,maseczka liftingujaca,napewno krem ochronny do twarzy i z filtrem,kobieta pracuje w klimatyzowanym pomieszczeniu,zdrowa dieta bogata w wit C,ruch.

Jesli kobieta ma problem z naczynkami to raczej zrezygnowalabym z maski termoaktywnej, tymbardziej jeszcze po masazu, bo pani wyjdzie od nas z gabinetu dosc zaczerwieniona co z pewnoscia jej sie nie spodoba. Jesli chodzi o masaz to zdecydowanie wykonalabym go przed wtlaczaniem amulki zeby skora miala czas dojsc do siebie no i przede wszystkim dlatego, ze masaz przed wtlaczaniem dodatkowo spowoduje, ze amuplka bedzie lepiej wchlaniala sie w skore, a skladniki aktywne dojda glebiej. Co do mikrodermabrazji i kwasow to owszem, ale zaznacz w projekcie, ze jesli klientka przychodzi powiedzmy od pazdzienika do marca to zaproponujesz jej kwasy i mikro natomiast jesli latem np kawitacje.
Osobiscie zrobilabym jej peeling (moze byc wlasnie to co napisala juz kolezanka) potem masaz, tak ok 10min zeby pobudzic skore, ale bardziej glaskanie, rozcieranie, ugniatanie, potem zrobilabym mezoterpie beziglowa - ampulka liftingujaca, odzywcza lub nawilzajaca. Na koniec maska algowa (algi plastyczne redukujaca zaczerwienienia a zarazem ujedrniajace) albo plat kolagenowy.

W dalszej pielegnacji gabinetowej zalecilabym jej wykonaie serii zabiegow mezoterapii. W zaleznosci od tego co bedziesz robila przed (kawitacja, mikro...) w nastepnym zabiegu mozesz nie robic peelingu tylko juz sama mezoterapie z masazem i maska. Zabiegi powtarzane co tydzien, gora dwa i odpowiedni program ampulek.

Co do zalecen domowych to przede wszystkim pic duzo wody, stosowac wode termalna, zrezygnowac z solarium, suplementacja utrezymujaca wode w skorze. Kremy pod oczy jak najbardziej, ale pamietajac ze na ruchoma powieke nie aplikujemy kremy (moze to wywolac podrazenia oka, nawet zaplenie spokowej a przede wszystkim nastepnego dnia wory pod oczami i napuchniecia). Do pielegnacji domowej mozesz polecic jej preparat Flavo C forte np na noc, na dzien kremy nawilzajaco-ujedrniajace. Oczywiscie peelingi i maseczki w pielegnacji domowej jak najbardziej. Aha no i pani w takim wielku poelcilabym bardziej plyn micelarny zamiast mleczka, tonik oczywiscie rowniez
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-15, 12:27   #3922
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Ampułka bez wzgledu na masaż przed czy po zostanie bardzo dobrze wtłoczona przez ultradźwiekija akurat w szkole na zajeciach nie miałam w programie mezoterapii,miałam ją dopiero przy szkoleniu z kwasów.


Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
3 latka za maly na przedzkole?dziwnie troche...U mnie biora przynajmniej od 3 albo nawet juz od 2..
Mam bratanice niecale 3 latka w przedszkolu.
Ilonko może jak bedziesz miec dziecko to możesz go dac nawet w wieku 2 lat do przedszkola,jesli uznasz tak za słuszne,ja nie wykazuje potrzeby dac dziecka tak wcześnie,to nie jest priorytet,że musze iśc do pracy,moje dziecko jeszcze nie jest az tak samodzielne,szkoda,mi go dawac,pozatym mam jeszcze starszego i obowiązek zawożenia i odbierania ze szkoły,niewiem jakbym to wszystko miała pogodzic....Starszy poszedł o d 4 lat i ten też tak pójdzieA ja narazie mam kłopoty też zdrowotne i tym bardziej do pracy narazie nie pójde.
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog

Edytowane przez Basia8212
Czas edycji: 2010-10-15 o 12:39
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-15, 22:25   #3923
Agnieszka191207
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

witam
potrzebuje projektu o Ewie Nowak,makijaz wieczorowy,znany jest bo byl na egzaminie styczen 2009
pomozcie prosze

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

Cytat:
Napisane przez zabkaa Pokaż wiadomość
Posiadam na sprzedaż komplet opracowanych projektów na egzamin.

chcialabym projekt o Ewie Nowak,makijaz wieczorowy..............k rotkie rzadkie rzesy ten projekt byl na egzaminie styczen 2009
Agnieszka191207 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-17, 09:52   #3924
zab1908
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 19
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Może te notatki komus pomoga.
Inne zabiegi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej

zabiegi z użyciem toksyny botulinowej

Toksyna botulinowa typu A dostępna pod nazwą handlową BOTOX , służy do odwracalnej korekcji zmarszczek mimicznych , które powstają na skutek powtarzającego się lub stałego napięcia grupy mięśni twarzy. Najszybciej i najczęściej zmarszczki te tworzą się w okolicach oczu i na czole. Botulinę wstrzykuje się bezpośrednio w mięsień , czego efektem jest okresowe zniesienie przewodnictwa nerwowego i rozluźnienie mięśnia. W rezultacie dochodzi do pozbawienia mimiki określonego obszaru twarzy, a w przypadku płytkich zmarszcek - czasowego ich wygładzenia . W okresie kilku miesięcy od podania preparatu , kiedy efekt zanika, można zabieg powtórzyć . Jeśli zmarszczki występuja w stanie spoczynku , bez czynnego napinania mięśni , mówi się o tzw. zmarszczkach utrwalonych . Zabieg w tym przypadku nie powoduje ich usunięcia , może jedynie je spłycić. W tej sytuacji stosuje się raczej preparaty uzupełniające tkankę podskórną, wypełniajace zmarszczki.
Podstawą skutecznej terapii toksyną botulinową jest znajomość anatomii twarzy , przebiegu i funkcji określonych mięśni oraz ich wzajemnej interakcji. Najczęściej botulinę podaje się w celu wygładzenia czoła , " kurzych łapek" , tzw. Linii króliczych nosa, zmarszczek wokół usta oraz fałdów policzkowo-brodowych. Dotychczasowe badania wykazały , że jest ona skuteczna i bezpieczna zarówno we wczesnym , jak i późnym okresie po leczeniu. Stosuje się ją także w terapii nadmiernej potliwości , toksyna botulinowa poraża bowiem na kilka miesięcy gruczoły potowe.

Wypełnianie zmarszczek

Pojedyncze , utrwalone zmarszczki oraz bruzdy można korygować , wstrzykując pod skórę substancje wypełniające. Wprowadza się je za pomocą cienkiej igły, wypełniając nimi określony fargment ciała. Nie zwiększają one napięcia skóry , nie stosuje się więc tego typu zabiegów w przypadkach znaczengo jej zwiotczenia. Zabiegi wypełniające wykonywane są najczęściej w przypadku zmarszczek na skórze czoła i pionowej bruzdy między brwiami, zmarszczek wokół oczu, okrężnych wokół ust, pionowych w kącikach ust, zmarszcze i bruzd w fałdach nosowo-wargowych oraz zmarszczek na skórze policzków i brody.
Najczęściej stosowanym preparatem do wypełniania była parafina , później zastąpiono ją gumą i oczyszczonym lateksem, który ze względu na liczne skutki uboczne został wycofany z użycia.Również silikon nie spełnił oczekiwań. Obecnie lista preparatów do wypełniania jest bardzo długa.
Wypełnienia można podzielić na biologiczne i syntetyczne. Preparaty biologiczne mogą pochodzić z własnych tkanek pacjenta ( tłuszcz ) lub od innych gatunków . Preparaty nieulegające wchłonięciu określa się jako stałe, w przeciwieństwie do wchłanianych ( biodegradalnych ) . Preparaty biodegradalne działają w organizmie do 12 miesięcy. Wchłanianie polega na powolnym ich przyswajaniu przez organizm. Przykładami takich substancji są kolagen i kwas hialuronowy.
Preparaty stosowane do wypełniania zmarszczek , w tym również kwas hialuronowy , stosowane są także w korekcji czerwieni wargowej, wypenianiu blizn potrądzikowych oraz korygowaniu owalu twarzy.






Mezoterapia

Mezoterapia jest to zabieg leczniczy polegający na wstrzyknięciu w skórę lub tkankę podskórną substancji o działaniu rewitalizującym i ujędrniającym . Obserwuje się jego dobre rezultaty w postaci zapobiegania procesowi starzenia się skóry , hamowania wypadania włosów i przeciwdziałania cellulitowi.Zabieg można wykonać dwoma metodami: manualnie , za pomocą odpowiedniego kalibru igły i strzykawki, lub mechanicznie , za pomocą specjalnego pistoletu. Stosowany w mezoterapii roztwór nazywany koktajlem , składa się z kilku substancji o właściwościach leczniczych , dobieranych najczęściej indywidualnie dla określonego pacjenta. Koktajl aplikuje się w niewielkich ilościach do tkanki śródskórnej, w odstępach około 0,5 – 1,5 cm.
Najczęsciej wykonywanym zabiegiem mezoterapii jest mezolift . Stosuje się go profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów starzenia się skóry, takich jak zmarszczki , zwiotczenie i jej ścieńczenie. Koktajl zawiera najczęściej kwas hialuronowy , który stanowi rodzaj bazy , oraz kompleks multiwitaminowy i krzemionkę organiczną . Kwas hialuronowy , dzięki swym właściwościom wiązania wody , zwiększa nawilżenie i ujędrnienie skóry . Substancje zawarte w koktajlu stymulują metabolizm komórek skóry, pobudzając produkcję kolagenu i elastyny. Mezolift polecany jest szczególnie osobom ze skórą odwodnioną i zniszczoną dymem papierosowym , słońcem i szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi . Aby uzyskać widoczne efekty , zaleca się wykonanie kilku zabiegów w okresie 1-2 miesięcy, w odstępie tygodniowym.
Mezoterapia jest także często stosowana w celu zmniejszenia cellulitu. Koktajl składa się wówczas z substancji wspomagających spalanie tłuszczu i rozszerzających naczynia krwionośne (np. Kofeina, fonzylane, mezokaina ). Zastrzyki zawierające te substancje dynamizują mikrokrążenie w skórze i wpływają na uwolnienie tłuszczów z komórek. Do mieszanek dodaje się także krzemionkę oragniczną, która pobudza regenerację tkanki łącznej, szczególnie włókien kolagenowych. Pożądanym etapem mezoterapii w przeciwdziałaniu cellulitowi jest wygładzenie i ujędrnienie skóry oraz wyszczuplenie poddanych zabiegowi partii ciała.
Wskazaniem do mezoterapii jest również łysienie, kiedy dochodzi do utraty włosów lub znacznego osłabienia ich struktury.Preparaty podawane do owłosionej skóry głowy zawierają substancje mineralne , witaminowe i jeśli zachodzi taka potrzeba , także przeciwzapalne. Celem zabiegu jest poprawa odżywienie włosów, zahamowanie ich wypadania oraz odrost utraconych włosów.
Trzeba też wspomnieć o tzw. Mezoterapii bezigłowej – metodzie alternatywnej dla tradycyjnej mezoterapii . Czynnikiem wprowadzającym koktajl w głąb skóry jest w niej impuls prądu elektrycznego. Preparat leczniczy naniesiony na skórę wprowadzony jest drogą transdermalną przy użyciu głowicy połączonej ze źródłem prądu.

Lipoliza iniekcyjna

Jest to stosunkowo nowa metoda ( od 1995 ) bezoperacyjnego usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabieg polega na wstrzyknięciu w tkankę tłuszczową substancji pozyskiwanej z soi- fosfatydylocholiny. Powoduje ona rozerwanie błon komórkowych , a po wniknięciu do wnętrza komórki wywołuje rozpad nagromadzonych w niej trójglicerydów. Wraz z lipoproteinami transportowana jest do wątroby , gdzie odbywa się rozpad tłuszczów, z następczym wydalaniem ich z organizmu.
Najlepsze efekty terapii uzyskuje się u pacjentów stosunkowo szczupłych , którzy mimo intensywnych ćwiczeń i diety redukcyjnej nie mogą się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej z określonych miejsc. U osób z dużą nadwagą efekty zabiegu nie są widoczne. Lipoliza iniekcyjna dotyczy najczęściej twarzy (podbródka, brody i policzków ), a także brzucha , ud i pośladków. W celu osiągnięcia zadowalającego efektu zaleca się wykonanie 2-4 , a nawet 6 zabiegów, w odstępach około 6-tygodniowych. Bezpośrednio po wstrzyknięciu fosfatydylocholiny w miejscu wkłucia pojawia się obrzęk i zaczerwienienie.Czasem występują również krwiaki i siniaki. Dolegliwości bólowe towarzyszące zabiegowi można , w przypadku osób szczególnie wrażliwych , zmniejszyć , stosując kremy znieczulające.

Złote nici

Jest to zabieg polegający na wprowadzeniu pod skórę właściwą , za pomocą specjalnej igły i prowadnicy , nici wykonanej z nierozpuszczalnego i biozgodnego polimeru. Umieszcza się ją pod skórą w postaci siatki. Złote nici nie naciągają mechanicznie skóry , a efekty zabiegu widoczne są dopiero po około miesiącu. W pierwszym etapie po podaniu implantu dochodzi do rozpuszczenia nici chirurgicznej , która stanowi otoczkę właściwej złotej nici. Następnie wokół implantu odkladają się włókna kolagenowe oraz elastynowe i zaczynają uwalniać się jony złota. Stymulują one proces mikrokrążenia w skórze, co powoduje jej lepsze utlenienie i odżywienie. Złoto wykazuje również działanie antyseptyczne. Optymalne efekty zabiegu uzyskuje się po około 3-4 miesiącach , jednak efekt terapii widoczny jest przez dłuższy czas. W pierwszym roku po zabiegu widoczny jest intensywny proces rewitalizacji skóry oraz tworzenia nowych fibroblastów. Złote nici wszczepia się nie tylko w skórę twarzy ,można jes także umieścić w skórze szyi, dekoltu, brzucha , ramion i ud.

Edytowane przez zab1908
Czas edycji: 2010-10-17 o 10:05
zab1908 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-17, 10:06   #3925
zab1908
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 19
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cellulit i preparaty wyszczuplające.

Cellulit jest często mylony z otyłością . Są to dwa różne stany, chociaż często występują łącznie. Cellulit również dotyczy tkanki tłuszczowej , ale jest zlokalizowany i może pojawiać się także przy całkowitym braku otyłości. Otyłość jest natomiast uogólniona i nie musi powodować pojawienia się cellulitu.

Definicja
Cellulit nie jest stanem zapalnym komórek, tak jak wskazywałaby nazwa. Jest to choroba tkanki tłuszczowej polegająca na zmianach obrzękowo-włóknisto-stwardnieniowych tkanki podskórnej. Chociaż jest on źle zdefinowany i niedostatecznie poznany, to jednak pojęcie to jest powszechnie używane. Cellulit jest najczęściej zlokalizowany w okolicach ud i pośladków.
Tkanka tłuszczowa jest luźną tkanką łączną , która tworzy tkankę podskórną i stanowi przedłużenie skóry .

Budowa tkanki tłuszczowej:
kolagen
nieliczne fibroblasty
brak elastyny
nagromadzenie adipocytów

Aspekt kliniczny

Obraz kliniczny jest różny , w zależności od stadium cellulitu.
U kobiety , jeżeli cellulit jest mało zaznaczony , bywa traktowany jako drugorzędowa cecha płciowa. Nie jest więc chorobą . Liczba adipocytów jest dwukrotnie większa u kobiety niż u mężczyzny. Są one zgromadzone na brzuchu , na udach i w okolicy lędźwiowej. W innych okolicach zraziki tłuszczowe są ograniczone przez przegrody , prostopadle do powierzchni skóry i przechodzące do skóry właściwej.Kiedy skóra jest ściśnięta , adipocyty penetrują w większym stopniu do skóry właściwej , co powoduje, w przypadku gdy zraziki zwiększą wymiar , powstanie " skórki pomarańczowej " , która jest początkowym objawem cellulitu.
U mężczyzny cellulit występuje tylko w stanach patologicznych , takich jak: zaburzenia wydzielania androgenów, leczenie ( estrogenami) raka prostaty. Zraziki tłuszczowe są małe i ograniczone przegrodami, przebiegającymi skośnie w stosunku do powierzchni skóry. Kiedy skóra jest ściśnięta , zraziki ślizgają się jedne na drugich , nie powodując pojawienia się "skórki pomarańczowej" .
Istnieje zgodność , że cellulit rozwija się w kilku etapach i w okresie wielu miesięcy , a nawet wielu lat. Nie występują wyraźne granice między poszczególnymi etapami:
etap I : nie ma objawów klinicznych , występuje jedynie zastój żylny i limfatyczny : rozpoczyna się gromadzenie tłuszczów przez adipocyty
etap II : zaznacza się uszkodzenie skóry i tkanki podskórnej ; przepływ krwi może być w niektórych okolicach znacznie obniżony, na skutek ucisku naczyń krwionośnych przez adipocyty;może utworzyć się obrzęk , który objawia się wystąpieniem "skórki pomarańczowej" , guzowatej i nieregularnej powierzchni ; jednak w tym stadium uszkodzenie ma charakter estetyczny;
etap III : złogi włókien i substancji podstawowej tkanki łącznej zaczynają się odkładać wokół nagromadzonych zrazików tłuszczowych, powodując zwłóknienie niektórych części tkanki podskórnej; nasilają się zaburzenia krążenia; uszkodzenie nie jest już tylko estetyczne – jest to początek choroby;
etap IV : złogi kolagenu przekształcają się w twarde guzki , które uciskają zarówno naczynia włosowate , jak i włókna nerwowe, co wywołuje mniej lub bardziej silny ból , który pojawia się we wszystkich porach dnia i nocy; na tym etapie cellulit staje się chorobą.

Histologia

Tkanka dotknięta cellulitem nie jest identyczna jak tkanka tłuszczowa.

Kiedy cellulit jest zaawansowany, obserwuje się przebudowę tkanki tłuszczowej:
proliferację i przerost adipocytów
zmianę składu chemicznego w adipocytach, w związku z przekształceniem stosunku nasyconych i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ilość pierwszych wzrasta , podczas gdy drugich zmniejsza się ;
kiedy przeładowanie tłuszczami jest znaczące , włókna kolagenu przekształcają się w tzw. pszczele gniazda . Wiązki kolagenu układają się wokół skupisk adipocytów w kolisty łuk i nasilają objaw " skórki pomarańczowej ";
zwiększona polimeryzacja proteoglikanów powoduje zatrzymanie wody
ucisk naczyń krwionośnych powoduje zastój i upośledzoną eliminację metabolitów.Okolice zbyt słabo nasilone mają skłonność do włóknienia.

Przyczyny powstawania cellulitu:

1.Teoria hormonalna

Niektóre przypadki cellulitu rozwijają się w okresie dojrzewania w wyniku zatrzymywania wody. Zjawisko to objawia się dość gwałtownie.
Należy wiedzieć ,że :
androgeny zwiększają objętość mięśni
estrogeny zwiększają objętość adipocytów i retencję wody. Wzrost wydzielania estrogenów , niezrównoważony wydzielaniem wystarczającej ilości progesteronu może ułatwiać wspomnianą retencję wody. Takie właśnie rozregulowanie spostrzega się szczególnie na początku każdego cyklu miesiączkowego , podczas okresu dojrzewania i w ciąży oraz w zaburzeniach endokrynnych.

Stężenie hormonów u kobiet z cellulitem jest na ogół prawidłowe.

2.Teoria neurowegetatywna

Katecholaminy wpływają na metabolizm tłuszczów, zmieniając przebieg lipolizy. Adrenalina zmniejsza lipolizę adipocytów krętarzowych u kobiet androidalnych oraz zwiększa lipolizę adipocytów deltoidalnych u kobiet gynoidalnych i androidalnych , jak i adipocytów krętarzowych u kobiet gynoidalnych. W czasie stersu emocjonalnego wpływa również na wazomotorykę. Większość kobiet z cellulitem wykazuje stan nadmiernej motywacji i wyraźny niepokój.

3.Teoria krążeniowa

Cellulit jest często związany z zaburzeniami krążenia , które mogą mieć podłoże genetyczne, a ponadto , są nasilone przez pewne nawyki postawy i typowe dla kobiet , które zakładają nogę na nogę. Wreszcie płaskostopie uwydatnia problemy z krążeniem powrotnym i może sprzyjać się pojawieniu się cellulitu. Pierwszy etap cellulitu , niewidoczny gołym okiem , zaczyna się zastojem żylnym i limfatycznym oraz rozszerzeniem naczyń włosowatych. W trakcie następnych etapów zaburzenia krążenia uwydatniają się na skutek ucisku naczyń włosowatych przez komórki tłuszczowe (etap II), a następnie w wyniku zniszczenia kolejnych naczyń (etap III).

4.Teoria receptorów adipocytarnych

Jest to najnowsza teoria . Wspomniane receptory należą do receptorów adrenergicznych:
receptory alfa zmniejszają lipolizę
receptory beta nasilają lipolizę

Jeżeli masa tłuszczowa wzrasta , zwiększa się też odpowiedź receptorów alfa. Stąd, im większe przybieranie masy, tym mniejsze szanse na ustąpienie cellulitu.
Liczba receptorów beta zwiększa się aż do wieku dorosłego, a następnie zmniejsza się . Ponadto , odpowiedź tych receptorów zmniejsza się z wiekiem- stąd skłonność do tycia po menopauzie.
W obrębie fosfolipidów błonowych stosunek kwasów tłuszczowych nienasyconych zmniejsza się i dochodzi do zmniejszenia płynności błonowej.

Produkty wyszczuplające i wykorzystujące przy cellulicie-składniki aktywne:

kofeina
teofilina
wyciągi z guarany
wyciągi z koli
wyciągi z koleusa
flawonoidy z Gingko biloba
wyciąg z drożdży
ekstrakty z alg bogate w jod ( morszczyn )
wyciąg z jesionu
wyciąg z czerwonych alg
wyciąg z bluszczu
wyciąg z kasztanowca
wyciąg ze skrzypu


Środki wyszczuplające występują przede wszystkim w postaci żeli , zazwyczaj hydrokoloidowych. Postać żelu pozwala na łatwe rozprowadzenie produktu na dużych powierzchniach bez plamienia ubrania i bez pozostawienia tłustej warstwy na powierzchni skóry, tak jak w przypadku emulsji.
Masaż odgrywa decydującą rolę w efektywności produktu. Umożliwia rozdzielenie złogów kolagenu i wywieranie działania na poziomie układu limfatycznego, oczyszczając okolice dotknięte cellulitem.

Techniki stosowane w leczeniu cellulitu:

jontoforeza – zwiększa łatwość przenikania substancji aktywnych rozpuszczonych w wodzie w głab skóry
endermologia – polega na wykonywaniu masażu okolic leczonych przez zasysający ucisk, za pomocą specjalnych aparatów . Jest częścią metod o charakterze estetycznym , stosowanych w gabinetach kosmetycznych.
Masaż wibracyjny – specjalne urządzenia umożliwiają stosowanie na okolice leczone serii drgań , mających na celu rozdzielenie złogów usieciowanego kolagenu.
Drenaż limfatyczny – jest to bardzo szczególna metoda masażu , która umożliwia pobudzenie głębokich warstw skóry i działa bezpośrednio na krążenie limfatyczne. Może byc wykonywany ręcznie przez specjalistów , kosmetyczki lub przez kinezyterapeutów. Jest to bardzo modna metoda , która daje doskonałe rezultaty.
Liposukcja – jest to metoda leczenia chirurgicznego , która polega na aspiracji nadmiaru tłuszczu i wykonywana jest za pomocą kaniuli połączonej z odsysaczem.Część adipocytów jest aspirowana jednocześnie. W odessanym miejscu dochodzi do powstania zrostów , dlatego w późniejszym okresie nie narasta ponownie tkanka tłuszczowa.
zab1908 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-17, 10:07   #3926
zab1908
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 19
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Skuteczna walka z cellulitem
Cellulit został po raz pierwszy opisany w 1922 roku przez francuskich lekarzy Alquiera i Paviota. Prawdopodobnie kobiety miały go już znacznie wcześniej, ale początkowo cellulit postrzegano jako świadectwo dobrobytu, zdrowia, a nawet seksualności.
Cellulit stał się problemem dopiero od XX wieku – w czasach przemian kulturalnych, zmiany wizerunku kobiet, a także innego stylu życia. Kobiety zaczęły odkrywać coraz większe obszary dotąd zasłoniętego ciała, cellulit stał się więc widoczny. Zmienił się również ich tryb życia (na coraz bardziej siedzący), codzienna dieta, pojawiły się używki. Problem cellulitu zaistniał więc w dzisiejszych czasach ze zdwojoną siłą – z jednej strony w wyniku presji kultu pięknego ciała, z drugiej intensykacji czynników, którego wywołujączy nasilają.
Cellulit – choroba czy skłonność?

Cellulit jest przypadłością kosme-tyczną, osobniczą skłonnością, nie chorobą. Jest to nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, która na powierzchni skóry tworzy tak nielubiany obraz „pomarańczowej skórki”. Przypadłość ta dotyczy prawie wyłącznie kobiet, (aż 60-70%), a według niektórych autorów nawet 90% spośród nas. Pojawia się już u młodych dziewcząt w okresie dojrzewania, nasila się po przebytych ciążach oraz w okresie menopauzy. Uwidacznia to wyraźny wpływ hormonów kobiecych – estro-genów – na rozwój tej przypadłości. Bardzo ważną kwestią jest sprawa odpowiedniego nazewnictwa cellulitu. Istnieje wiele synonimów stosowanych w języku medycznym i naukowym, jednak prawidłową polską nazwą tego zjawiska jest lipodystro.. Nazwa ta określa nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, połączone z występowaniem obrzękowo-włóknistych zmian w tkance podskórnej. Najważniejsze, aby do określenia tego stanu nie używać nazwy cellulitis, gdyż jest to nazwa poważnej choroby zapalnej tkanki podskórnej, wymagającej intensywnego leczenia i z cellulitem nie ma nic wspólnego.
Przyczyny powstawania cellulitu

Zagadnienie powstawania cellulitu analizowane jest przez świat naukowy od wielu lat. Najnowsze badania zdają się potwierdzać wnioski badaczy sprzed lat i fakt, że mechanizm tworzenia się cellulitu jest niezwykle zawiły i dotyczy wszystkich struktur budujących skórę i tkankę podskórną. Nie ma jednak wątpliwości, że proces ten uzależniony jest genetycznie i hormonalnie, (dlatego dolegliwość dotyczy kobiet, ewentualnie kastratów).
Do najważniejszych czynników genetycznych, które predysponują do rozwoju cellulitu zalicza się:
– płeć (cellulit w postaci klasycznej występuje wyłącznie u kobiet),
– rasę (częściej występuje u kobiet rasy białej niż żółtej i czarnej),
– typ biologiczny (u kobiet latynoamerykańskich lokalizuje się głównie na biodrach, u kobiet nordyckich i anglosaskich bardziej na brzuchu),
– rozkład tkanki tłuszczowej, liczbę, stan gotowości i czułość receptorów dla estrogenów oraz wrażliwość receptorów na komórkach tłuszczowych.

Są to czynniki, które niestety zdeterminowane są przez kod genetyczny i nie podlegają zmianom. Również uwarunkowania hormonalne związane są z określoną przez geny płcią i nie ulegają większym zmianom.

Poglądy na to, w jaki sposób hormony kobiece przyczyniają się do rozwoju cellulitu nie są jednoznaczne. Od lat wiadomo, że estrogeny, wpływając poprzez specjalne receptory na komórki tłuszczowe (adipocyty) nasilają gromadzenie przez nie lipidów. Rodzimy się z określoną genetycznie ilością komórek tłuszczowych, a w czasie życia zwiększa się jedynie ich objętość. Proces ten regulowany jest przede wszystkim hormonalnie, wpływa na niego również ilość spożywanych pokarmów. Komórki tłuszczowe, które zwiększają swoje rozmiary, formują się w guzki, które z kolei zaczynają uciskać drobne naczynia limfatyczne i krwionośne, powodując gorsze ukrwienie tkanki podskórnej. To powoduje z kolei obniżenie tempa metabolizmu w tkance podskórnej i obniżenie spalania lipidów z komórek tłuszczowych.
Spowolniony przepływ w naczyniach krwionośnych i limfatycznych powoduje także przechodzenie bogatego w białka płynu z naczyń do tkanki podskórnej i tworzenie się „ciastowatego” obrzęku. Na przechodzenie płynu z naczyń do tkanki podskórnej (zwiększenie obrzęku) wpływają także estrogeny, które bezpośrednio działają na zwiększenie przepuszczalności włośniczek. Płyn, który przenika z naczyń do otaczającej komórki tłuszczowej przestrzeni, jest bardzo bogaty w białka. Kiedy znajdą się one poza naczyniami, ulegają włóknieniu (tworzą twarde, nieregularne masy) i nasilają w ten sposób tworzenie się widocznych na skórze gołym okiem nierówności.
Inna hipoteza sugeruje, że pierwotna przyczyna tworzenia się cellulitu tkwi w zaburzonym mikrokrążeniu, a wtórnie w obrzęku tkanki podskórnej, jej włóknieniu. W tym przypadku komórki tłuszczowe zostają nijako uwięzione w twardych przegrodach i w chwili ich przerostu lub ich ucisku (adipocyty wchodzą wtedy w nieprawidłowe procesy metaboliczne i nadmiernie gromadzą tłuszcze) na powierzchni skóry powstaje zauważalna pomarańczowa skórka. Kiedy proces nie jest bardzo zaawansowany, komórki tłuszczowe otoczone obrzękiem i tkanką włóknistą tworzą mikroguzki, a ich zlewanie się doprowadza z czasem do formowania się makroguzków o średnicy 2-5 cm, które są widoczne i wyczuwalne palpacyjnie.

W zależności od ciężkości cellulitu wyróżnia się IV stadia jego zaawansowania:

– stadium I – objaw pomarańczowej skórki widoczny tylko w czasie uciskania skóry;
– stadium II – cellulit widoczny jest w trakcie skurczu, napinania mięśni np. pośladków;
– stadium III – cellulit widoczny jest w trakcie rozluźnienia mięśni i w pozycji leżącej;
– stadium IV – falista, grubo guzkowa powierzchnia skóry widoczna jest cały czas.

Inne czynniki predysponujące do innych (poza genami i hormonami) czynników warunkujących i nasilających tworzenie się cellulitu należą:
- niezbilansowana dieta (za dużo tłuszczów zwierzęcych i węglowodanów, za mało warzyw i owoców);
- nadmierna podaż soli (prowadzi do zatrzymania płynów w ustroju);
- siedzący tryb życia, brak ruchu (dochodzi do zwiotczenia mięśni i ścięgien, zmniejszenia masy mięśniowej, po których następuje przerost masy tłuszczu; ponadto ruch prowadzi do spalania nadmiaru tkanki tłuszczowej, poprawienia krążenia krwi i limfy, przyspiesza metabolizm);
- noszenie zbyt obcisłych ubrań (utrudniają krążenie krwi i limfy);
- palenie papierosów (zaburzenia w mikrokrążeniu, niedotlenienie tkanek, nasilenie produkcji wolnych rodników);
- nadmierne spożycie alkoholu (zaburzenia w metabolizmie lipidów);
- stres, depresja, lęk (zaburzenia hormonalne i metaboliczne).
Metody walki z cellulitem
Brytyjskie Towarzystwo Dermatologiczne podaje, że „Cellulit dotyczy osób młodych i starych, otyłych i szczupłych, wysportowanych i «zalegających» na kanapie”. Skala problemu powoduje, że na rynku pojawiło się wiele preparatów kosmetycznych, doustnych, cudownych diet i zabiegów, które mają zwalczyć cellulit, co jest z gruntu złym założeniem.Cellulitu nie można zlikwidować raz na zawsze! Można stosować najróżniejsze metody, bardziej lub mniej skuteczne, ale osiągnięty efekt będzie tylko tymczasowy. Tkanka tłuszczowa i podskórna są bardzo aktywnymi narządami, zaprogramowanymi u danej osoby genetycznie, a przez to hormonalnie i nie da się do końca zmienić naszej .zjologii.Trwają co prawda badania genetyczne, z których wynika m.in., że to konkretne geny decydują o tym, ile dana komórka tłuszczowa wiąże tłuszczu i być może w przyszłości uda się sterować ich funkcjonowaniem, ale na dziś to tylko pobożne życzenie... Zwalczanie cellulitu powinno przebiegać wielokierunkowo, powinno być prawdziwą batalią. Odpowiedni tryb życia, dieta, aktywność .zyczna,dobranekosmetyki i zabiegi kosmetyczne czy lekarskie mogą dać bardzo dobry efekt... ale problem pozostanie.
Tak więc walka musi trwać nieprzerwanie! Do skutecznej batalii potrzebna jest:

1. Aktywność fizyczna – powoduje zwiększone spalanie tkanki tłuszczowej, lepsze krążenie krwi i chłonki, a przez to lepsze dotlenienie tkanek; jednak sport to nie wszystko... nawet bardzo wysportowane kobiety borykają się z cellulitem.
2. Odpowiednia dieta – i to nie tylko na pewien czas, tylko na całe życie. Ma być lekko i zdrowo – należy ograniczyć tłuszcze zwierzęce, fast foody, słodycze, używki. W codziennej diecie powinny dominować ryby, białe mięso, warzywa, owoce, pieczywo pełnoziarniste, zielona herbata, 1-2 litrów wody itp. Mitem jest jednak twierdzenie, że tylko dieta może uchronić nas od cellulitu... niestety dotyczy on również bardzo szczupłych osób. Tak więc powinniśmy prowadzić się zdrowo, ale to nie znaczy, że należy narzucić sobie drastyczną dietę (uwaga ważna zwłaszcza dla młodych dziewcząt).
3. Unikanie bardzo obcisłych ubrań, które mogą wpłynąć na gorsze ukrwienie i dotlenienie tkanki podskórnej. Zwraca się także uwagę na ograniczenie noszenia butów na wysokich obcasach, które może zaburzać działanie mięśni łydki, jako pompy i doprowadzić do wzrostu obrzęków i zaburzeń w krążeniu.
4. Stosowanie odpowiednich kosmetyków – balsamy i kremy zawierające m.in. kofeinę, karnitynę, retinol, aktywne wyciągi roślinne (np. z zielonej czy białej herbaty) powodują przyspieszenie metabolizmu, poprawę krążenia i stanu tkanki łącznej. Ważnym jest, aby pamiętać o odpowiedniej aplikacji, połączonej z intensywnym masażem skóry, który nie tylko poprawia ukrwienie, ale także zwiększa wchłanialność kosmetyków (a z powierzchni skóry do tkanki podskórnej mają do przebycia daleką drogę).
5. Zabiegi kosmetyczne: drenaż limfatyczny (ręczny lub przy użyciu specjalistycznych urządzeń), ender-mologia, terapia ultradźwiękami, krioterapia, gorące okłady pod okluzją, itp.
6. Zabiegi lekarskie – mezoterapia, zabiegi laserowe, liposukcja... dają dobry efekt, ale należy pamiętać, że mimo to jest to efekt przemijający, jeżeli nie zastosujemy podanych wyżej zaleceń.

Początek wiosny to moment kiedy wszystko budzi się do życia. Chcemy pokazywać więcej ciała i chcemy by nasza skóra wyglądała zdrowo, promienne i świeżo. Dlatego też, specjalnie na wiosnę marki kosmetyczne oferują nam ulepszone serie kosmetyków antycellulitowych do samodzielnej aplikacji. Kosmetyki te mają za zadanie wygładzać skórkę pomarańczową, ujędrniać i wyszczuplać, a także działać odmładzająco.


Materiał został przygotowany przy współpracy dr n. med. Magdaleną Łuczkowską - ekspertem marki NIVEA, członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, współautorką 28 prac naukowych.
zab1908 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-17, 14:59   #3927
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Basia8212 Pokaż wiadomość
Ampułka bez wzgledu na masaż przed czy po zostanie bardzo dobrze wtłoczona przez ultradźwiekija akurat w szkole na zajeciach nie miałam w programie mezoterapii,miałam ją dopiero przy szkoleniu z kwasów.




Ilonko może jak bedziesz miec dziecko to możesz go dac nawet w wieku 2 lat do przedszkola,jesli uznasz tak za słuszne,ja nie wykazuje potrzeby dac dziecka tak wcześnie,to nie jest priorytet,że musze iśc do pracy,moje dziecko jeszcze nie jest az tak samodzielne,szkoda,mi go dawac,pozatym mam jeszcze starszego i obowiązek zawożenia i odbierania ze szkoły,niewiem jakbym to wszystko miała pogodzic....Starszy poszedł o d 4 lat i ten też tak pójdzieA ja narazie mam kłopoty też zdrowotne i tym bardziej do pracy narazie nie pójde.

Owszem zostanie, ale wtlaczanie ampulki poprzedzone masazem spowoduje, ze ampulka wchlonie sie lepiej. Poza tym tak wyglada normalny schemat zabiegu, ze masaz wykonuje sie przed maskami czy wtlaczaniem wlasnie po to zeby skladniki aktywne byly lepiej absorbowane przez skore
Kwasow tez nie mialas w szkole? Mezoterapii moglas nie miec, ale ze kwasow to sie na prawde dziwie
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-17, 15:15   #3928
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez signa Pokaż wiadomość
Kwasow tez nie mialas w szkole? Mezoterapii moglas nie miec, ale ze kwasow to sie na prawde dziwie
[QUOTE=Basia8212;22683152]Ampułka bez wzgledu na masaż przed czy po zostanie bardzo dobrze wtłoczona przez ultradźwiekija akurat w szkole na zajeciach nie miałam w programie mezoterapii,miałam ją dopiero przy szkoleniu z kwasów.

signa czy ty jesteś tu po to, by się ze mną przegadywac i pisac z ironią

Nie czytasz ze zrozumieniem,wyraźnie napisałam,że w programie zajęc nie miałam mezoterapii i wiele szkół zapewne nie ma tego w programie, kwasy też nie wszystkie szkoły mają, wyraźnie napisałam, że miałam mezoterapię dopiero na szkoleniu łącznie z kwasami,mam certyfikat z tego i z tego.

Masażu nie robimy przy każdym zabiegu...wiem, że skóra lepiej wchłania składniki gdy jest rozmasowana,ale nie przy wszystkich cerach stosujesz masaż taki normalny,chocby przy cerze naczynkowej,a ultradźwieki nawet bez masażu bardzo głeboko wprowadzają składniki aktywne poprzez fale
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog

Edytowane przez Basia8212
Czas edycji: 2010-10-17 o 15:24
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-17, 18:42   #3929
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

[QUOTE=Basia8212;22718138]
Cytat:
Napisane przez Basia8212 Pokaż wiadomość
Ampułka bez wzgledu na masaż przed czy po zostanie bardzo dobrze wtłoczona przez ultradźwiekija akurat w szkole na zajeciach nie miałam w programie mezoterapii,miałam ją dopiero przy szkoleniu z kwasów.

signa czy ty jesteś tu po to, by się ze mną przegadywac i pisac z ironią

Nie czytasz ze zrozumieniem,wyraźnie napisałam,że w programie zajęc nie miałam mezoterapii i wiele szkół zapewne nie ma tego w programie, kwasy też nie wszystkie szkoły mają, wyraźnie napisałam, że miałam mezoterapię dopiero na szkoleniu łącznie z kwasami,mam certyfikat z tego i z tego.

Masażu nie robimy przy każdym zabiegu...wiem, że skóra lepiej wchłania składniki gdy jest rozmasowana,ale nie przy wszystkich cerach stosujesz masaż taki normalny,chocby przy cerze naczynkowej,a ultradźwieki nawet bez masażu bardzo głeboko wprowadzają składniki aktywne poprzez fale

Jesli Ty odnalazlas ironie w mojej wypowiedzi to Twoj problem, moja intencja nie byla ani ironia ani przegadywanie sie z Toba. Po prostu zdziwil mnie fakt, ze w szkole nie mialas kwasow. Mam wiele znajomych z tej branzy, nie tylko po kosmetologii ale rowniez po studium kosmetycznym i wszystkie z nich mialy w programie kwasy dlatego mnie to zdziwilo. Ot co.

Zgadza sie masazu nie robi sie przy kazdym zabiegu, ale dziewczyny prosily tutaj o porade na projekt do szkoly czyli kompleksowy zabieg tj. z masazem. A jesli juz jestesmy przy cerze naczyniowej to cera naczyniowa naczyniowej nie rowna i akurat bym sie nie zgodzila, ze na takiej cerze nie robi sie masazu. Spokojnie wykonujemy ruchy glaskania, ugniatania, rozcierania. Poza tym w sumie teraz zazwyczaj w gabinetach w ogole nie wykonuje sie takiego masazu klasycznego, bo raczej dzialamy zeby zrelaksowac klienta, a nie go oklepac i pobudzic.

Ten watek jest po to zeby poradzic dziewczynom jak najlepiej, a nie po to zeby sie klocic. I moim celem, jak juz z reszta napisalam, nie jest przegadywanie Cie czy sprzeczanie sie z Toba tylko zaproponowanie dziewczynom najlepszej opcji. A jesli juz wykonuejmy w zabiegu masaz to lepiej zastosowac go wczesniej, przed ultradzwiekami/mezoterapia dla lepszego przenikania skladnikow Tyle, nie bierz tego do siebie. Po prostu napisalas cos, ja uznalam ze lepiej byloby zrobic inaczej i napisalam swoje zdanie. Niepotrzebnie czujesz sie dotknieta
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-18, 07:58   #3930
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

[QUOTE=signa;22722090]
Cytat:
Napisane przez Basia8212 Pokaż wiadomość


Jesli Ty odnalazlas ironie w mojej wypowiedzi to Twoj problem, moja intencja nie byla ani ironia ani przegadywanie sie z Toba. Po prostu zdziwil mnie fakt, ze w szkole nie mialas kwasow. Mam wiele znajomych z tej branzy, nie tylko po kosmetologii ale rowniez po studium kosmetycznym i wszystkie z nich mialy w programie kwasy dlatego mnie to zdziwilo. Ot co.

Zgadza sie masazu nie robi sie przy kazdym zabiegu, ale dziewczyny prosily tutaj o porade na projekt do szkoly czyli kompleksowy zabieg tj. z masazem. A jesli juz jestesmy przy cerze naczyniowej to cera naczyniowa naczyniowej nie rowna i akurat bym sie nie zgodzila, ze na takiej cerze nie robi sie masazu. Spokojnie wykonujemy ruchy glaskania, ugniatania, rozcierania. Poza tym w sumie teraz zazwyczaj w gabinetach w ogole nie wykonuje sie takiego masazu klasycznego, bo raczej dzialamy zeby zrelaksowac klienta, a nie go oklepac i pobudzic.

Ten watek jest po to zeby poradzic dziewczynom jak najlepiej, a nie po to zeby sie klocic. I moim celem, jak juz z reszta napisalam, nie jest przegadywanie Cie czy sprzeczanie sie z Toba tylko zaproponowanie dziewczynom najlepszej opcji. A jesli juz wykonuejmy w zabiegu masaz to lepiej zastosowac go wczesniej, przed ultradzwiekami/mezoterapia dla lepszego przenikania skladnikow Tyle, nie bierz tego do siebie. Po prostu napisalas cos, ja uznalam ze lepiej byloby zrobic inaczej i napisalam swoje zdanie. Niepotrzebnie czujesz sie dotknieta
Okey Ale jest jedna niezgodnośc,nie napisałam, że kwasów nie miałam w programie, bo to jest złuszczanie naskórka i jest w programie, no a mezoterapii nie było u nas, ale nasza pani kosmetolog organizowała nam fajne szkolenia między innymi z mezoterapii bezigłowej czy przedłużania rzęs

Wiem, że to miejsce jest po to by sobie pomagac, dziewczyny wiedzą tu ile im pomogłam i znam swoją wiedzę, wkońcu zdanie egzaminu praktycznego na 100% świadczy o czymś
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:27.