egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 176 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-14, 15:09   #5251
Emes1983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 23
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Masakra!!! Ja już jestem tak głupia ze szok, wydaje mis ie ze ten praktyczny jest wogole nie do zdania! Za duzo tego! Myslicie ze moze byc ta skóra męska...juz nei chce mi sie o tym uczyc napaliłam sie na ten biust ;]
O dzisas dziewczyny nei macie nikogo w OKE??;] zlitujcie się hehehe wysprzęglać się co będzie??????
Emes1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 15:10   #5252
mags1974
Raczkowanie
 
Avatar mags1974
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 71
GG do mags1974 Send a message via Skype™ to mags1974
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez MADRIAN Pokaż wiadomość
A MOZECIE MI POMOC jak zrobic zabieg na tradzik rozowaty ale jak juz sa grudki co pokolei

---------- Dopisano o 12:30 ---------- Poprzedni post napisano o 12:29 ----------


dopisujemy ale one nie sa brane pod punktacje u nas nawet przedluzacz dopisuja;P
nie dopisujemy. szkoda czasu i kartki punktow za to nie masz. tzreba kozystac z tego co sie ma w zalaczniku. a zalacznik powinien byc tak skonstruowany zeby na jego podstawie mozna bylo spokojnie dobrac zabieg.
__________________
Paznokciowe szkolenia on-line. Zapisz się i zgarnij kurs "Podstawy Stylizacji Paznokci."
mags1974 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 15:15   #5253
agatek003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 83
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Emes1983 Pokaż wiadomość
Masakra!!! Ja już jestem tak głupia ze szok, wydaje mis ie ze ten praktyczny jest wogole nie do zdania! Za duzo tego! Myslicie ze moze byc ta skóra męska...juz nei chce mi sie o tym uczyc napaliłam sie na ten biust ;]
O dzisas dziewczyny nei macie nikogo w OKE??;] zlitujcie się hehehe wysprzęglać się co będzie??????
ja tez juz zgłupiałam.... daj spokoj....
agatek003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 15:25   #5254
mags1974
Raczkowanie
 
Avatar mags1974
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 71
GG do mags1974 Send a message via Skype™ to mags1974
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez ilikeit77 Pokaż wiadomość
czy to jest dobry schemat zabiegu na piersi ?
-wywiad
-oczyszczanie ( żel ) zmycie ciepłym kompresem
-tonizacja
-diagnoza
-p enzymatyczny pod wapozonem 10min, zmycie
-serum
-masaż
-suche płatki na brodawki
-krem z aktywnymi składnikami
- na krem zamoczona gaza w ciepłej wodzie
-na gaze maska


??



PEELING ENZYMATYCZNY do jakiej cery?
ja bym tutaj dała jeszcze badanie palpacyjne piersi u klientki. miedzy wywiadm a oczyszczeniem

---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

Cytat:
Napisane przez sweetkicia84 Pokaż wiadomość
dziewczyny czy zakładanie klamry korygujące tez może byc na projeckie na egz?? odp
klamry korygujacej nie moze byc na egzaminie. to poza naszym materialem. to juz jest zabieg leczniczy.

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------

Cytat:
Napisane przez gonia1203 Pokaż wiadomość
ale na platy hydrozelowe nalezy jeszcze nalozyc na piersi i oklice wilgotny kompres gazowy i na niego dopiero maske algowo gipsowa. mokry kompres po polaczeniu z rozrobiona maska gipsowa zaczna tezec i wytwarzac cieplo nastepnie zimno i zdejmujemy po ok 20-25min i wmasowujemy krem odzywczo ujedrniajacy na zakonczenie zabiegu
czyli ze nakladam płąty hydro na te płąty mokra gaza i na to maska algowo gipsowa? czy te platy hydro najpierw zdejmuje przed maską gipsowa?
myslmy w szkole mialy tylko podstawowy zabieg czyli krem pod maske gipsową na to gaza i maska gipsowa
__________________
Paznokciowe szkolenia on-line. Zapisz się i zgarnij kurs "Podstawy Stylizacji Paznokci."
mags1974 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 15:33   #5255
agatek003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 83
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez mags1974 Pokaż wiadomość
ja bym tutaj dała jeszcze badanie palpacyjne piersi u klientki. miedzy wywiadm a oczyszczeniem

---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------



klamry korygujacej nie moze byc na egzaminie. to poza naszym materialem. to juz jest zabieg leczniczy.

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------



czyli ze nakladam płąty hydro na te płąty mokra gaza i na to maska algowo gipsowa? czy te platy hydro najpierw zdejmuje przed maską gipsowa?
myslmy w szkole mialy tylko podstawowy zabieg czyli krem pod maske gipsową na to gaza i maska gipsowa
nie zdejmuje sie płatów przed maska
agatek003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 15:33   #5256
anuleczek19
Zadomowienie
 
Avatar anuleczek19
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 354
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziewczyny może niech któraś z was podsumuje czego mozemy się spodziewać jutro??:

Pedicure
Biust
Cera naczyniowa

i cos jeszcze ???
__________________
NASZ DZIEŃ PM 2013
Szczęśliwe małżeństwo to takie, w którym mąż rozumie każde słowo,którego żona.., nie wypowiedziała.

A.H


anuleczek19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 15:34   #5257
gonia1203
Raczkowanie
 
Avatar gonia1203
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 201
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez mags1974 Pokaż wiadomość
ja bym tutaj dała jeszcze badanie palpacyjne piersi u klientki. miedzy wywiadm a oczyszczeniem

---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------



klamry korygujacej nie moze byc na egzaminie. to poza naszym materialem. to juz jest zabieg leczniczy.

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------



czyli ze nakladam płąty hydro na te płąty mokra gaza i na to maska algowo gipsowa? czy te platy hydro najpierw zdejmuje przed maską gipsowa?
myslmy w szkole mialy tylko podstawowy zabieg czyli krem pod maske gipsową na to gaza i maska gipsowa
oczywiscie mozesz zrobic zabieg bez platow hydrozelowych. tylko zamiast nich musisz dac krem i na niego dopiero gaze i na to maske algowo gipsowa. platow nie zdejmujesz przed maska gipsowa poniewaz one zamiast kremu posiadaja substancje aktywne ktore wnikaja glebiej podczas gdy maska algowo gipsowa sie nagrzewa gdy tezeje
__________________



gonia1203 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-14, 15:35   #5258
sweetkicia84
Przyczajenie
 
Avatar sweetkicia84
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 22
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii




klamry korygujacej nie moze byc na egzaminie. to poza naszym materialem. to juz jest zabieg leczniczy.

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------


dzieki kochana
wiec pedicure leczniczy to usuwanie modzeli, nagniotkow tak?? a moze usuwac tych tylko z ostrzem omega czy frezarka musi byuc?
__________________
"Ciesz się każdym dniem..a będziesz szczęśliwy..."
sweetkicia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 15:36   #5259
Emes1983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 23
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

i sie wszystkie na cycule nastawiły heh a tu niespodzianka dostaniemy tego chłopa i te jego problemy z piekącą skóra po goleniu albo jakieś inne jeszcze i dopiero będzie heh

myślę ze już za późno na naukę ;] zdawalność jest i tak bardzo maął jesli chodzi o praktyczny więc zdadzą najlepsze
Emes1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 15:36   #5260
Panterka90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 33
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez agatek003 Pokaż wiadomość
1. W założeniach
2.ja pisze w diagnozie skory i w przygotowaniu klientki
3.tak samo jak w punkcie 2
4.moze lepiej wypisz
5. ja pisze ogolnie
6. efekty zabiegu
7. do kazdego osobno i ja pisze za kazdym razem jak uzywam
8. dobrze by bylo to zawsze dodatkowe punkty moga byc
9.raczej nie
dziekuje za odpowiedzi

jeszcze jedno pyt - czyli piszesz w diagnozie "zakładam karte klientki" i potem te same pytania które jej zadajesz również w przygotowaniu do zabiegu, czyli np. czy jest Pani w ciąży? itp. ???
Panterka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 15:37   #5261
gonia1203
Raczkowanie
 
Avatar gonia1203
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 201
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez anuleczek19 Pokaż wiadomość
Dziewczyny może niech któraś z was podsumuje czego mozemy się spodziewać jutro??:

Pedicure
Biust
Cera naczyniowa

i cos jeszcze ???
ja bym dodala makijaz
a z ta cera naczyniowa moze byc wykorzystanie pradow galwanicznych

A ja chce cyce!!!
__________________




Edytowane przez gonia1203
Czas edycji: 2011-06-14 o 15:39
gonia1203 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-14, 15:42   #5262
mags1974
Raczkowanie
 
Avatar mags1974
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 71
GG do mags1974 Send a message via Skype™ to mags1974
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Panterka90 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny

mam kilka pytań które są dla mnie bardzo ważne, mam nadzieje że mi pomożecie Jeśli się powtarzają to przepraszam ale nie znalazłam.

1. Czy CEL ZABIEGU pisze się w założeniach czy diagnozie?
2. Czy trzeba pisac ze zakłada się karte klientki? Jeśli tak to w którym punkcie, i wystarczy samo zdanie "zakładam karte klientki" czy coś jeszcze do tego dopisac trzeba?
3. Czy wywiad z klientką przeprowadza sie tylko w metodyce w przygotowaniu klientki do zabiegu czy trzeba go też napisać w założeniach / diagnozie? Czytałam wiele projektów i w jednych jest to tylko w metodyce, a w innych czasem w założeniach a czasem w diagnozie...
4. Czy jeśli w punktach bede miała podane tylko "wykaz przeciwskazań" to mam napisać też wskazania czy już nie?
5. Czy przeciwskazania pisze sie ogólnie czy np musze wyszczególnić osobno, np przeciwskazania do darnsonwala, przeciwskazania do wosku itp.
6. Czy jeśli nie bedzie ostatniego punktu "podsumowanie projektu" czyli co osiągneliśmy przez zabieg to mam to pisać czy nie? Jeśli tak to w którym punkcie?
7. Czy składniki czynne w preparatach wymienia się tylko w "zaleceniach do piel. w domu" czy jeszcze w jakimś punkcie??? I czy ogólnie czy do kazdego preparatu osobno czyli np tonik z wyciągiem z hibiskusa?
8. Czy w zaleceniach do domu musze podać konkretne nazwy kosmetyków razem z firmą np Ziaja i skł czynnym czy tylko ogólnie tonik z wyciągiem xxx, krem z wyciagiem xxx ?
9. Czy na egzaminie dostane osobną kartke na notatki? Brudnopis?

Z góry dziekuje za pomoc i rozwianie wątpliwości
cel zabiegu pisze sie w założeniach. wg OKE . po demakijażu i oceniae stanu skory pod lampą tez mowia ze tzreba podac cel zabiegu. ale podejzewam ze te wytyczne co roku sie zmieniają. klucze sie zmieniaja co roku, i za kazdym razem pod uwage biorą coś innego. mysmy mieli tak. zakladam karte klientki i przeprowadzam z nia wywiad.i pytania jaki prowadzi tryb zycia ble ble ble..
jesli masz w projekcie podaj pzreciwskazania to podajesz tylko przeciw. i odwrotnie jesli chca bys podala pzreciw i wskazania to piszesz i jedno i drugie.
trzeba dobrze czytac projekt. to nasjwazniejsze. i dobrze dobrac zabieg.
skladniki czynne mysmy wymieniali tylko w pielegnacji domowej. chba ze wyraznie pisze ze masz je uwzglednic w metodyce zabiegu albo cos.
ocene zabiegu piszesz zawsze. po skonczonym zabiegu czyli po nalozeniu klientce kremu na buzie oczy dekolt itp.
osobnej kartki na brudnopis nie ma/ ja najwyzej bede pisac olowkiem na ostatniej stronie jakies notatki czy cos i potem wygumuje wrazie czego mozesz sobie zostawic pol kartki na koncu ale musisz napisac wyraznie ze to brudnopis jest oddzielic.
raczej firm si nie podaje jesli chodzi o kosmetyki. ale skladiki aktywne na pewno w piel. dom.
__________________
Paznokciowe szkolenia on-line. Zapisz się i zgarnij kurs "Podstawy Stylizacji Paznokci."
mags1974 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 15:44   #5263
sweetkicia84
Przyczajenie
 
Avatar sweetkicia84
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 22
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez gonia1203 Pokaż wiadomość
ja bym dodala makijaz
a z ta cera naczyniowa moze byc wykorzystanie pradow galwanicznych

A ja chce cyce!!!

nawet tak nie mow ze makijaz tez moze byc... szlak mnie juz trafi a zreszta makijaz byl dwa razy i znowu mamy pisac makijaz?
__________________
"Ciesz się każdym dniem..a będziesz szczęśliwy..."
sweetkicia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 15:44   #5264
Panterka90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 33
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

jeszcze jedno, w metodyce piszecie wykaz prac wchodzących w skład zabiegu czy w innym punkcie czy może wcale?

Denerwuje mnie że nigdzie nie ma idealnie napisanego projektu i nie wiadomo co w jakim punkcie trzeba pisać
Panterka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 15:45   #5265
agatek003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 83
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Panterka90 Pokaż wiadomość
dziekuje za odpowiedzi

jeszcze jedno pyt - czyli piszesz w diagnozie "zakładam karte klientki" i potem te same pytania które jej zadajesz również w przygotowaniu do zabiegu, czyli np. czy jest Pani w ciąży? itp. ???
PISZE DOKLADNIE TAK : Po wstepnej diagnozie skory klientki zaczynam wywiad od wypełnienia karty stałego klienta, gdzie klientka podaje mi swoje dane personalne i teleadresowe, nastepnie przechodze do podstawowych pytan wywiadu:
1. ...
2. .....
itd
agatek003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 15:45   #5266
mags1974
Raczkowanie
 
Avatar mags1974
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 71
GG do mags1974 Send a message via Skype™ to mags1974
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez gonia1203 Pokaż wiadomość
wystarczy po prostu napisac:
Zabezpieczam brodawki platkami kosmetycznymi.

Lepiej napisac tak niz strzelic gafe za ktora egzaminatorka obnizy pkt. Mnie w szkole uczono zeby nie zamaczac platkow zreszta platki itak nasiakna woda przez to ze gaza jest wilgotna


ja od siebie moge polecic:

http://bielenda.pl/profesjonalne/


w ktorej sa bardzo poprawnie opisane zabiegi na twarz i cialo
nie ma ujemnych punktow!!
__________________
Paznokciowe szkolenia on-line. Zapisz się i zgarnij kurs "Podstawy Stylizacji Paznokci."
mags1974 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 15:46   #5267
LolaBunny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 211
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

ja już nie czytam nic. Bo mi sie miesza wszystko.


Życzę powodzenia jutro! Nie dziękujcie
i Módlmy sie żeby był ten zabieg na biust skoro wszyscy się go tak pilnie uczą!

i uuuuuuwaga DZIEWCZYNY PRZESTAŃCIE JUŻ SIĘ UCZYĆ hehehe:brzydal :

paaa
LolaBunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 15:47   #5268
Emes1983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 23
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez gonia1203 Pokaż wiadomość
ja bym dodala makijaz
a z ta cera naczyniowa moze byc wykorzystanie pradow galwanicznych

A ja chce cyce!!!
Ja już tez te cyce chce bo sie na nie nastawiłam ale błagam nie makijaż bo leże podobnie jak i reszta nas , galwanu tez sie obawiam bo nie widziałyśmy takiego zabiegu tylko w teorii wszystko
Emes1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 15:49   #5269
agatek003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 83
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Panterka90 Pokaż wiadomość
jeszcze jedno, w metodyce piszecie wykaz prac wchodzących w skład zabiegu czy w innym punkcie czy może wcale?

Denerwuje mnie że nigdzie nie ma idealnie napisanego projektu i nie wiadomo co w jakim punkcie trzeba pisać
ja pisze w zalozeniach: zakladam wykonac zabieg.... itd

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Emes1983 Pokaż wiadomość
Ja już tez te cyce chce bo sie na nie nastawiłam ale błagam nie makijaż bo leże podobnie jak i reszta nas , galwanu tez sie obawiam bo nie widziałyśmy takiego zabiegu tylko w teorii wszystko
nie wszystkie szkoly maja aparatury do zabiegow z prądami wiec raczej nie bedzie

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:48 ----------

Cytat:
Napisane przez LolaBunny Pokaż wiadomość
ja już nie czytam nic. Bo mi sie miesza wszystko.


Życzę powodzenia jutro! Nie dziękujcie
i Módlmy sie żeby był ten zabieg na biust skoro wszyscy się go tak pilnie uczą!

i uuuuuuwaga DZIEWCZYNY PRZESTAŃCIE JUŻ SIĘ UCZYĆ hehehe:brzydal :

paaa
ok. teraz trzeba sie juz relaksowac i nie myslec o nauce co bedzie to bedzie i tak.... damy rade oczywiscie he he
agatek003 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-14, 15:50   #5270
Emes1983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 23
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

cyce górą!!!! jędrne i nie obwisłe i bez rozstępów heheh ja proponuje własnie taki projekt do gabinetu zgłasza sie laska idealna , co proponujemy klientce idz kobieto dziekuj Bogu za to co masz eh...piekny projekt ))

kiedys x lat temu na starej maturze był taki temat Ryzyko... coś tam coś na podstawie lektur i koleś napisał "Ryzykuję - nie piszę" i oddał kartke!! oł je dostał 5 ;] czy nam sie tez nei nalezy tak szybko pozamiatać??
Emes1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 15:53   #5271
ilikeit77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 13
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

SKLADNIKI AKTYWNE DLA C. NACZYNKOWEJ:

-algi morskie
-miłorząb japoński
-krwawnik
-arnika
-wit C
-kasztanowiec
-rutyna
-oczar wirginijski
-wit K
-wit PP
ZABIEGI : p enzym, jonof, galwan, ultradz, sollux z f niebieskim

CERA SUCHA:
-kwas hialuronowy
-pantenol
-lanonila
-aloes
-mocznik
-wit E
-kolagen
-elastyna
-rumianek
-nagietek
-siemie lniane
-kolagen
ZABIEGI : jonoforeza,sonoforeza,wap ozon na p. enzym

CERA DOJRZAŁA :
kolagen
-koenzym Q10
-biotyna
-wit A
-kwasy owocowe
-elastyna
-fitohormony
-awokado
ZAB: jonof z wit C
-sonof
-maska algowa
-krem odżywczy

TŁUSTA:
-kw owocowe
-drożdze
-krwawnik
-tymianek
-oczar wirginijski
-aloes
-kaolin
-srebro
-tlenek cynku
-glinka zielona
ZAB: maska rozpuch + wapozon
-darsonwal
-maska sciagajaca + sollux z nieb
-serum nawilż


jesli ktos ma cos do dodania to prosze napisac
ilikeit77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 15:56   #5272
mags1974
Raczkowanie
 
Avatar mags1974
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 71
GG do mags1974 Send a message via Skype™ to mags1974
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez agatek003 Pokaż wiadomość
nie zdejmuje sie płatów przed maska
czyli zostawiam płaty na to od razu mokra gaza i maska gips? czas ten sam maski gips czyli 30-40 min?
thx

---------- Dopisano o 16:53 ---------- Poprzedni post napisano o 16:51 ----------

Cytat:
Napisane przez gonia1203 Pokaż wiadomość
oczywiscie mozesz zrobic zabieg bez platow hydrozelowych. tylko zamiast nich musisz dac krem i na niego dopiero gaze i na to maske algowo gipsowa. platow nie zdejmujesz przed maska gipsowa poniewaz one zamiast kremu posiadaja substancje aktywne ktore wnikaja glebiej podczas gdy maska algowo gipsowa sie nagrzewa gdy tezeje
czy te platy hydro sie rozpuszczaja czyli wnikaja w skore? dzieki ze mnie oswiecilas ze te platy to zamiast kremu sa. bo ja bym pewno wcisla jeszcze gdzies krem znajac siebie

---------- Dopisano o 16:56 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Emes1983 Pokaż wiadomość
i sie wszystkie na cycule nastawiły heh a tu niespodzianka dostaniemy tego chłopa i te jego problemy z piekącą skóra po goleniu albo jakieś inne jeszcze i dopiero będzie heh

myślę ze już za późno na naukę ;] zdawalność jest i tak bardzo maął jesli chodzi o praktyczny więc zdadzą najlepsze
NIE UPRAWIAC CZARNOWIDZTWA!! hie hie:m ur:
trzeba byc dobrek mysli ze zdadza wszystkiei jush!!
__________________
Paznokciowe szkolenia on-line. Zapisz się i zgarnij kurs "Podstawy Stylizacji Paznokci."
mags1974 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 15:56   #5273
gonia1203
Raczkowanie
 
Avatar gonia1203
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 201
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez mags1974 Pokaż wiadomość
nie ma ujemnych punktow!!
otoz poprostu za cos sie pkt nie dostanie pod koniec jak sie napisze konkretne bzdury i wyprowadzi egzaminatora z rownowagi. teraz juz nawet ucinaja pkt jesli sie wypisze wszystkie srodki i preparaty kosmetyczne to za kazdy zly obnizaja pkt. wiem troche bo moja pani jest w komisji ktora sprawdza prace
__________________



gonia1203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 15:57   #5274
wiewiorka00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 16
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

jestem dość dobra z makijażu, i na wszystkich szkoleniach jest tak że każdy korektor czy zielony fioletowy czy brązowy/bezowy nakłada sie pod podkład a jedyny korektor na podkład to rozświetlający a pytanie jest o przebarwienia wiec normlanie powinnysmy uzyc filetowego a co oni wymysla to nie wiem, ale chyba padne jak to bedzie błąd, kurcze bez jaj ;/ jesli chodziloby o cienie pod oczami wtedy na podklad
wiewiorka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 15:58   #5275
mags1974
Raczkowanie
 
Avatar mags1974
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 71
GG do mags1974 Send a message via Skype™ to mags1974
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez sweetkicia84 Pokaż wiadomość



klamry korygujacej nie moze byc na egzaminie. to poza naszym materialem. to juz jest zabieg leczniczy.

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------


dzieki kochana
wiec pedicure leczniczy to usuwanie modzeli, nagniotkow tak?? a moze usuwac tych tylko z ostrzem omega czy frezarka musi byuc?
leczniczy to usuwanie modzeli nagniotkow odciskow i klamry. zalezy co masz w zalaczniku jak masz frezarke uzywasz frezarki. jak jej nie masz kozystasz z tego co masz.
__________________
Paznokciowe szkolenia on-line. Zapisz się i zgarnij kurs "Podstawy Stylizacji Paznokci."
mags1974 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 16:00   #5276
mags1974
Raczkowanie
 
Avatar mags1974
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 71
GG do mags1974 Send a message via Skype™ to mags1974
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez gonia1203 Pokaż wiadomość
otoz poprostu za cos sie pkt nie dostanie pod koniec jak sie napisze konkretne bzdury i wyprowadzi egzaminatora z rownowagi. teraz juz nawet ucinaja pkt jesli sie wypisze wszystkie srodki i preparaty kosmetyczne to za kazdy zly obnizaja pkt. wiem troche bo moja pani jest w komisji ktora sprawdza prace
nie rozumiem co ma do rzeczy wyprowadzenie egzaminatora z rownowagi. sorki ale jak ktos z komisji bedzie od poczatku mial zly humor i bedzie anty nastawiony to moze udupic?? sa scisle wytyczne konkretny klucz i tyle. albo za cos dostajesz punkty albo nie jak czegos nie ujełas w projekcie. nie ma ujemnych punktow.
__________________
Paznokciowe szkolenia on-line. Zapisz się i zgarnij kurs "Podstawy Stylizacji Paznokci."
mags1974 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 16:01   #5277
agatek003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 83
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez mags1974 Pokaż wiadomość
czyli zostawiam płaty na to od razu mokra gaza i maska gips? czas ten sam maski gips czyli 30-40 min?
thx

---------- Dopisano o 16:53 ---------- Poprzedni post napisano o 16:51 ----------


czy te platy hydro sie rozpuszczaja czyli wnikaja w skore? dzieki ze mnie oswiecilas ze te platy to zamiast kremu sa. bo ja bym pewno wcisla jeszcze gdzies krem znajac siebie

---------- Dopisano o 16:56 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------


NIE UPRAWIAC CZARNOWIDZTWA!! hie hie:m ur:
trzeba byc dobrek mysli ze zdadza wszystkiei jush!!
25 minut a płaty sciągasz jak zdejmiesz maske

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Cytat:
Napisane przez mags1974 Pokaż wiadomość
nie rozumiem co ma do rzeczy wyprowadzenie egzaminatora z rownowagi. sorki ale jak ktos z komisji bedzie od poczatku mial zly humor i bedzie anty nastawiony to moze udupic?? sa scisle wytyczne konkretny klucz i tyle. albo za cos dostajesz punkty albo nie jak czegos nie ujełas w projekcie. nie ma ujemnych punktow.
zgadzam sie z Toba
agatek003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 16:04   #5278
gonia1203
Raczkowanie
 
Avatar gonia1203
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 201
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

[QUOTE=mags1974;27508784]czyli zostawiam płaty na to od razu mokra gaza i maska gips? czas ten sam maski gips czyli 30-40 min?
thx

---------- Dopisano o 16:53 ---------- Poprzedni post napisano o 16:51 ----------


czy te platy hydro sie rozpuszczaja czyli wnikaja w skore? dzieki ze mnie oswiecilas ze te platy to zamiast kremu sa. bo ja bym pewno wcisla jeszcze gdzies krem znajac siebie



tak platy zostawiasz i na nich masz folie ochronna ktora zdjemujesz i na to maske algowo gipsowa. kremu nie trzeba bo w nich masz jak juz mowilam substancje aktywne a pod platami itak masz jeszcze resztki ampulki a platy sa zrobione jakby to powiedziec tj z chusty kosmetycznej sa mokre i sa od razu wyciete w kolo i maja wyciecia na sutki kladziesz je tak aby dobrze przylegaly i na nie kladziesz wacik kosmetyczny. i na to zwilzona gaze i na to maske algowo gipsowa rozrobiona z ciepla woda w proporcjach mniej wiecej 17 miarek z okolo 500ml wody do uzyskania jednolitej masy. maska zaczyna tezec po jakis 10min. a po 20-25min zdejmujemy maske.

polecam na prawde strone bielendy tam jest wszystko opisane w miare dokladnie i na prawde poprawnie
__________________



gonia1203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 16:08   #5279
dziewczyna2009
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna2009
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Łapy k. Białegostoku
Wiadomości: 90
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

któraś z wizażanek napisała że teraz to trzeba się zrelaksować ja też tak uważam bo jeden tydzień się nie nadrobi dwóch lat. Nam kobietka powiedziała aby utrwalić sobie rodzaje cer, składniki aktywne. Ja to mam tak że pisząc projekt (jestem wzrokowcem) widzę jak po kolei robiłam to na pracowni. i naprawdę to pomaga. jak trafi się projekt którego nie będę znała - no już trudno nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. ale punkty można nazbierać na standardowych częściach pracy jak założenia, tytuł, itd itd.
nie denerwujcie się będzie dobrze
może akurat w tym roku będzie coś prostego.
3mam za was i za siebie kciuki ! powodzenia jutro !!!!
__________________
01.01.2011 - SZCZĘŚCIE --> zaręczyny
(długo oczekiwane)

13, 15 06.2011 - egzamin !

16.06.2011 - wyjazd do Belgii ( mały strach)
dziewczyna2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 16:13   #5280
gonia1203
Raczkowanie
 
Avatar gonia1203
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 201
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez mags1974 Pokaż wiadomość
nie rozumiem co ma do rzeczy wyprowadzenie egzaminatora z rownowagi. sorki ale jak ktos z komisji bedzie od poczatku mial zly humor i bedzie anty nastawiony to moze udupic?? sa scisle wytyczne konkretny klucz i tyle. albo za cos dostajesz punkty albo nie jak czegos nie ujełas w projekcie. nie ma ujemnych punktow.

No nie rozumiecie mi chodzi mi o to ze na koniec w kluczu egzaminator stawia rowniez punkty za
Ogolna ocena projektu max 5pkt:

1.Projekt realizacji prac jest przejrzysty i czytelny 1pkt
2.Projekt wykazuje logike ukladu przedstawionych tresci 1pkt
3.Projekt realizacji prac wykazuje poprawnosc terminologiczna i merytoryczna wlasciowa dla zawodu tuk 2pkt
4.Forma i sposob przedstawienia tresci w projekcie sa prawidlowe 1pkt
__________________



gonia1203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:51.