Czy włosy można rozpuścić pielęgnacją? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-08, 09:27   #1
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029

Czy włosy można rozpuścić pielęgnacją?


Witam
Jak w tytule - czy włosy można rozpuścić ciągłym stosowaniem odżywek, dobrych szamponów, masek?
Oczywiście chodzi mi o rozpuszczenie w sensie rozpieszczenia, niż w sensie chemicznym
Czy włosy traktowane regularnie wzmacniającymi szamponami aptecznymi (nie codziennie, ale np. dwa razy w tygodniu), odżywkami, szamponami oczyszczającymi, maskami... Uzależnią się w pewien sposób od tak intensywnej pięlgnacji?
Czy przyzwyczaję je do takiego traktowania i za jakiś czas nie będę mogła się bez tego obyć?
Obecnie dbam o włosy powiedzmy - przeciętnie. Myję włosy jak najprostszym szamponem, czasami również mydłem - aby oczyścić. Później koniecznie odżywka.
Staram sie przynajmniej raz w tygodniu nakładać Wax i trzymam 30 minut. Na końcówki serum.
Włosy mam na pewno trochę wzmocnione, ale lubię o nie dbać. Szykuję się do farbowania (choć henną) i na pewno będę chciała tą pielęgnację zwiększyć.
Myślę o stosowaniu szamponów aptecznych (wzmacniających) i jeszcze jakiejś maski.
Od czasu do czasu domowa maseczka z olejku rycynowego, kokosowego...
Tylko, no właśnie - stąd moje pytanie - czy aby nie rozpuszczę moich włosów i za jakiś czas bez takiego traktowania zbuntują się i zaczną wyglądać jak siano? Czy wręcz przeciwnie - wzmocnię je i po dłuższym czasie nie rozpuszczą się, ale będą wręcz wymagały mniej intensywnej pielęgnacji?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 11:11   #2
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Czy włosy można rozpuścić pielęgnacją?

Oczywiście można z pielęgnacją przesadzić.Szkodzi to głównie skórze-można ją za mocno przetłuścić i wywołać łupież od nadmiaru chemicznych substancji drażniących albo zachorować na łojotokowe zapalenie skóry.
No i można włosy zbyt mocno obciążyć silikonami.
Jeśli stosujesz odżywki to co drugie mycie.Jeśli maski to maksymalnie 3 razy w tygodniu i nakładasz je na włosy od połowy długości a nie od nasady czyli tuż przy skórze.
Sądząc z twojego opisu przesadzenie z pielęgnacją chyba ci narazie nie grozi.

---------- Dopisano o 12:11 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------

Nie wiem jaką masz cerę ale pamiętaj,że maseczki domowej roboty nie są dobre dla każdego.U osób o wrażliwej cerze wywołują bardzo silne reakcje uczuleniowe.Podobnie kosmetyki z naturalnych składników.
Sama mam wrażliwą cerę i o maseczce z żółtkiem mogę zapomnieć
No chyba,ze mam ochotę na dziką wysypkę na całej głowie.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 12:19   #3
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Czy włosy można rozpuścić pielęgnacją?

Nie da się włosów rozbisurmanić pielęgnacją.

Ważne jest aby obserwować stan swoich włosów, bo raz dobrana pielęgnacja nie starcza na całe życie. Włosy zmieniają swoje potrzeby i pielęgnacja, która była dla Twoich włosów dobra przez rok, po jakims czasie może sie okazać niewystarczająca.

Mozna też włosy przekarmić, wtedy widać, że zamiast lśnić zdrowiem, staja się matowe, cięzkie i bez życia.

Zawsze warto wypróbowac nowe sposoby pielęgnacji oraz preparaty. Po jakims czasie zorientujesz się, jak często nakladać maskę, czy potrzebne Ci serum na końcówki, czy lepsza jest odżywka ze spłukiwaniem czy bez, czy bardziej odpowiadają ci kosmetyki bez SLSów i silikonow, itp.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 17:13   #4
Carrie85
Raczkowanie
 
Avatar Carrie85
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 417
GG do Carrie85
Dot.: Czy włosy można rozpuścić pielęgnacją?

chyba sprawdza sie zasada CO ZA DUZO, TO NIE ZDROWO przesadzac napewno nie mozna
Carrie85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 13:24   #5
harosza22
Raczkowanie
 
Avatar harosza22
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 217
Dot.: Czy włosy można rozpuścić pielęgnacją?

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Nie da się włosów rozbisurmanić pielęgnacją.

Ważne jest aby obserwować stan swoich włosów, bo raz dobrana pielęgnacja nie starcza na całe życie. Włosy zmieniają swoje potrzeby i pielęgnacja, która była dla Twoich włosów dobra przez rok, po jakims czasie może sie okazać niewystarczająca.

Mozna też włosy przekarmić, wtedy widać, że zamiast lśnić zdrowiem, staja się matowe, cięzkie i bez życia.

Zawsze warto wypróbowac nowe sposoby pielęgnacji oraz preparaty. Po jakims czasie zorientujesz się, jak często nakladać maskę, czy potrzebne Ci serum na końcówki, czy lepsza jest odżywka ze spłukiwaniem czy bez, czy bardziej odpowiadają ci kosmetyki bez SLSów i silikonow, itp.
Rozbisurmanić włosy - uśmiałam się jak nigdy
Z tego co zaobserwowałam to clue całej pielęgnacji polega na różnorodności i wyważeniu proporcji pomiędzy odżywianiem a nawilżaniem. Wtajemniczone włosomianiczki podporządkowują dbanie o włosy pogodzie - to chyba najwyższy poziom wtajemniczenia Ja się ostro wkręciłam w dbanie o kłaczki ale co bym nie robiła to i i tak włosów nie rozpieszczę bo chłoną (póki co!) wszystko co im zaaplikuję, zobaczymy jak już będą solidnie "nakarmione".
__________________
niech włosy rosną a brzuch maleje
harosza22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 14:30   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Czy włosy można rozpuścić pielęgnacją?

Cytat:
Napisane przez *Insane Pokaż wiadomość
Witam
Jak w tytule - czy włosy można rozpuścić ciągłym stosowaniem odżywek, dobrych szamponów, masek?
Oczywiście chodzi mi o rozpuszczenie w sensie rozpieszczenia, niż w sensie chemicznym
Czy włosy traktowane regularnie wzmacniającymi szamponami aptecznymi (nie codziennie, ale np. dwa razy w tygodniu), odżywkami, szamponami oczyszczającymi, maskami... Uzależnią się w pewien sposób od tak intensywnej pięlgnacji?
Czy przyzwyczaję je do takiego traktowania i za jakiś czas nie będę mogła się bez tego obyć?
Obecnie dbam o włosy powiedzmy - przeciętnie. Myję włosy jak najprostszym szamponem, czasami również mydłem - aby oczyścić. Później koniecznie odżywka.
Staram sie przynajmniej raz w tygodniu nakładać Wax i trzymam 30 minut. Na końcówki serum.
Włosy mam na pewno trochę wzmocnione, ale lubię o nie dbać. Szykuję się do farbowania (choć henną) i na pewno będę chciała tą pielęgnację zwiększyć.
Myślę o stosowaniu szamponów aptecznych (wzmacniających) i jeszcze jakiejś maski.
Od czasu do czasu domowa maseczka z olejku rycynowego, kokosowego...
Tylko, no właśnie - stąd moje pytanie - czy aby nie rozpuszczę moich włosów i za jakiś czas bez takiego traktowania zbuntują się i zaczną wyglądać jak siano? Czy wręcz przeciwnie - wzmocnię je i po dłuższym czasie nie rozpuszczą się, ale będą wręcz wymagały mniej intensywnej pielęgnacji?
Rozpuścić nie można, bo włosy w przeciwieństwie do skóry są martwe i nie czerpią znikąd żadnych substancji potrzebnych do tego, żeby zdrowo wyglądały. Te substancje dostarczamy im z zewnątrz w kosmetykach. Po jakimś czasie nie będą więc "wołały" o więcej, a wręcz przeciwnie, zbyt długa intensywnie odżywcza kuracja może sprawić, że będą przekarmione, obciążone, suche (np za dużo protein). Więc odpowiedź na twoje pytanie jest taka, że w wyniku wzmożonej dbałosci włosy po jakimś mogą nawet wymagać mniej i nie stanie im się żadna krzywda, jeśli nawet raz na jakiś czas nic na nie po myciu nie położysz.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:58.