Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-17, 12:50   #1951
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Wacik sprawdził się super, no i wreszcie poczułam lekkie pieczenie, ale nie zbyt mocne. Teraz czekam na efekty. Mam jeszcze pytanie, bo chciałabym sobie zrobić wosk na wąsik, ostatnio robiłam już kawałek czasu i wolałabym sobie znowu zrobić. Czy mogę go zrobić tak w połowie tygodnia? Czy lepiej się wstrzymać? Niby moje włoski są jasne, ale denerwują mnie

Edytowane przez 201705250955
Czas edycji: 2013-11-17 o 12:52
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 11:14   #1952
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Po prawie miesiącu przerwy kolejny raz dałam szansę migdałowi. Zrobiłam 39-41% i trzymałam 5 minut. Szkoda, że podskórne krosty jakie wyszły mi po ostatnim peelingu nie zeszły do tej pory...
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 12:25   #1953
by_paproszek
Przyczajenie
 
Avatar by_paproszek
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 11
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Witajcie wielbicielki kwasów Pozwolę sobie i ja do Was dołączyc. Aktualnie jestem po 20% peelingu z kwasu migdałowego robionego w domu. Zrobiłam podwójną porcję czyli 2,5ml kwasu na 8ml wody destylowanej. Trzymałam jakieś 10-12 min i zmyłam mydłem marsyliańskim. Po nałozyłam olej arganowy. Mam cerę tłustą z rozszerzonymi porami, jakieś wągry też są. Zależy mi na tym aby pory się zmiejszyły. Planuję wykonywac peeling co 10dni.
Zastanawiam sie tylko czy z każdym kolejnym zabiegiem zwiększac stężenie kwasu i czy właśnie olej arganowy jest dobry do nałożenia po?Ktoś, coś wie?
by_paproszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 13:27   #1954
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez by_paproszek Pokaż wiadomość
Witajcie wielbicielki kwasów Pozwolę sobie i ja do Was dołączyc. Aktualnie jestem po 20% peelingu z kwasu migdałowego robionego w domu. Zrobiłam podwójną porcję czyli 2,5ml kwasu na 8ml wody destylowanej. Trzymałam jakieś 10-12 min i zmyłam mydłem marsyliańskim. Po nałozyłam olej arganowy. Mam cerę tłustą z rozszerzonymi porami, jakieś wągry też są. Zależy mi na tym aby pory się zmiejszyły. Planuję wykonywac peeling co 10dni.
Zastanawiam sie tylko czy z każdym kolejnym zabiegiem zwiększac stężenie kwasu i czy właśnie olej arganowy jest dobry do nałożenia po?Ktoś, coś wie?
ja robilam najpierw 15, potem 20 i na koncu 30 %
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 23:05   #1955
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Hej dziewczyny, przepraszam, że nie pytam bez przejrzenia dokładnie wątku, być może to pytanie gdzieś padło, a wyszukiwarką nic nie znalazłam.
Właśnie położyłam sobie kwas migdałowy stężenie ok. 15%. Zawsze w miarę dobrze je tolerowałam, a dziś w miejscach wyprysków (mam głównie zaskórniki zamknięte) schodzącej skóry zrobiły mi się jakby białe pęcherze, skóra dookoła jest zaczerwieniona. Coś podobnego gdy ranę polejemy wodą utlenioną. Czy to normalne, co robić? Jestem nieźle wystraszona.
Reszta twarzy jest w porządku, czuję nawet lekkie nawilżenie. Nie chciałabym, żeby zostały mi takie czerwone place na twarzy
__________________
wymiana
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 10:19   #1956
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez martuunia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, przepraszam, że nie pytam bez przejrzenia dokładnie wątku, być może to pytanie gdzieś padło, a wyszukiwarką nic nie znalazłam.
Właśnie położyłam sobie kwas migdałowy stężenie ok. 15%. Zawsze w miarę dobrze je tolerowałam, a dziś w miejscach wyprysków (mam głównie zaskórniki zamknięte) schodzącej skóry zrobiły mi się jakby białe pęcherze, skóra dookoła jest zaczerwieniona. Coś podobnego gdy ranę polejemy wodą utlenioną. Czy to normalne, co robić? Jestem nieźle wystraszona.
Reszta twarzy jest w porządku, czuję nawet lekkie nawilżenie. Nie chciałabym, żeby zostały mi takie czerwone place na twarzy
nie wiem co to, ale na moje oko zniknie, nie bój się
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 13:25   #1957
NaturalWomen
Rozeznanie
 
Avatar NaturalWomen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: przeważnie ze swojego pokoju:)
Wiadomości: 1 001
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Witam wszystkie dziewczyny, mam szybkie pytanie i byłabym wdzięczna za odpowiedź. Wczoraj rano zrobiłam sobie tonik z kwasem migdałowym (10g kwasu migdałowego i 90ml wody, dobrze wymieszałam). Wieczorem przetarłam nim twarz, natomiast dzisiaj rano zauważyłam, że z płynu wytrąciły się dziwne kryształki. Nie jest to osad, ale właśnie przezroczyste kryształki przyklejone do dna buteleczki. Czy to oznacza, ze tonik się popsuł? Mogę go jeszcze używać? Dodam, że preparat trzymam w plastikowej butelce, w dość zimnej łazience. Może ktoś mi udzielić odpowiedzi? Będę wdzięczna.
__________________
"to, co uderza w Nas ma też swoją drugą twarz/ jak noc, która po to jest, by słońce mogło wschodzić"
N.K.
NaturalWomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-30, 16:31   #1958
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez NaturalWomen Pokaż wiadomość
Witam wszystkie dziewczyny, mam szybkie pytanie i byłabym wdzięczna za odpowiedź. Wczoraj rano zrobiłam sobie tonik z kwasem migdałowym (10g kwasu migdałowego i 90ml wody, dobrze wymieszałam). Wieczorem przetarłam nim twarz, natomiast dzisiaj rano zauważyłam, że z płynu wytrąciły się dziwne kryształki. Nie jest to osad, ale właśnie przezroczyste kryształki przyklejone do dna buteleczki. Czy to oznacza, ze tonik się popsuł? Mogę go jeszcze używać? Dodam, że preparat trzymam w plastikowej butelce, w dość zimnej łazience. Może ktoś mi udzielić odpowiedzi? Będę wdzięczna.
napewno dobrze wymieszalaś? a mieszałaś w podgrzewanym naczyniu?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 20:01   #1959
NaturalWomen
Rozeznanie
 
Avatar NaturalWomen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: przeważnie ze swojego pokoju:)
Wiadomości: 1 001
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
napewno dobrze wymieszalaś? a mieszałaś w podgrzewanym naczyniu?
Wydaje mi się, że dobrze. Buteleczkę zakręciłam i "telepałam" nią z 20 min., potem wsadziłam do kąpieli wodnej, ale na króciutko (ok. pół min.) i do ledwo ciepłej wody (wydaje mi się, że nie powinno się podgrzewać takich rzeczy), wyjęłam i znowu mieszałam. Jak skończyłam tonik wyglądał jak czysta woda i przez cały piątek nic się z nim nie działo. Jakbym źle wymieszała to nierozpuszczony kwas osiadłby na dnie, a to przypomina bezbarwne, posklejane kryształki.
Nie wiem co z tym zrobić, nawet jak wyleję tonik to kryształki pozostaną w butelce, po prostu przykleiły się do dna.
__________________
"to, co uderza w Nas ma też swoją drugą twarz/ jak noc, która po to jest, by słońce mogło wschodzić"
N.K.
NaturalWomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 11:57   #1960
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez NaturalWomen Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że dobrze. Buteleczkę zakręciłam i "telepałam" nią z 20 min., potem wsadziłam do kąpieli wodnej, ale na króciutko (ok. pół min.) i do ledwo ciepłej wody (wydaje mi się, że nie powinno się podgrzewać takich rzeczy), wyjęłam i znowu mieszałam. Jak skończyłam tonik wyglądał jak czysta woda i przez cały piątek nic się z nim nie działo. Jakbym źle wymieszała to nierozpuszczony kwas osiadłby na dnie, a to przypomina bezbarwne, posklejane kryształki.
Nie wiem co z tym zrobić, nawet jak wyleję tonik to kryształki pozostaną w butelce, po prostu przykleiły się do dna.
powinnaś moim zdaniesz mieszac podczas kapieli wodnej bo poł minuty to trochę krótko, spróbuj tak nastepnym razem
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 14:37   #1961
NaturalWomen
Rozeznanie
 
Avatar NaturalWomen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: przeważnie ze swojego pokoju:)
Wiadomości: 1 001
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
powinnaś moim zdaniesz mieszac podczas kapieli wodnej bo poł minuty to trochę krótko, spróbuj tak nastepnym razem
OK, spróbuję. Rozumiem, że ten jest już do wyrzucenia...
__________________
"to, co uderza w Nas ma też swoją drugą twarz/ jak noc, która po to jest, by słońce mogło wschodzić"
N.K.
NaturalWomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-01, 17:33   #1962
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez NaturalWomen Pokaż wiadomość
OK, spróbuję. Rozumiem, że ten jest już do wyrzucenia...
lepiej nie uzywaj dla pewności
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 19:47   #1963
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

A ja mam paranoiczne pytanie, ze względu na częste kwaszenie, dziś (pierwszy raz i tylko raz) byłam zmuszona do nieużycia filtra (wracałam po imprezie do domu) czy to będzie miało duży wpływ na moje przebarwienia i kwaszenie się czy mogę spać spokojnie?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 10:44   #1964
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez NaturalWomen Pokaż wiadomość
Witam wszystkie dziewczyny, mam szybkie pytanie i byłabym wdzięczna za odpowiedź. Wczoraj rano zrobiłam sobie tonik z kwasem migdałowym (10g kwasu migdałowego i 90ml wody, dobrze wymieszałam). Wieczorem przetarłam nim twarz, natomiast dzisiaj rano zauważyłam, że z płynu wytrąciły się dziwne kryształki. Nie jest to osad, ale właśnie przezroczyste kryształki przyklejone do dna buteleczki. Czy to oznacza, ze tonik się popsuł? Mogę go jeszcze używać? Dodam, że preparat trzymam w plastikowej butelce, w dość zimnej łazience. Może ktoś mi udzielić odpowiedzi? Będę wdzięczna.
Dodawałaś jakąś zasadę dla podniesienia pH? Jeśli nie, to otrzymałaś roztwór peelingujący, który nie nadaje się do codziennego stosowania jako tonik.

Przy stężeniu 10% kryształki kwasu mogą się wytrącać, jest to normalne zjawisko (kwas migdałowy jest tylko częściowo rozpuszczalny w wodzie). Aby temu zapobiec musiałabyś dodać jakiś rozpuszczalnik (np. spirytus). W przeciwnym razie będziesz musiała podgrzewać roztwór przed użyciem, aby rozpuścić kryształki. Nie musisz się obawiać podgrzewania, nie wpływa negatywnie na kwas. Podkreślam jednak, że bez dodatku zasady (np. sody) roztwór ma zbyt niskie pH, aby stosować go codziennie jako tonik.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 17:33   #1965
NaturalWomen
Rozeznanie
 
Avatar NaturalWomen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: przeważnie ze swojego pokoju:)
Wiadomości: 1 001
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Dodawałaś jakąś zasadę dla podniesienia pH? Jeśli nie, to otrzymałaś roztwór peelingujący, który nie nadaje się do codziennego stosowania jako tonik.

Przy stężeniu 10% kryształki kwasu mogą się wytrącać, jest to normalne zjawisko (kwas migdałowy jest tylko częściowo rozpuszczalny w wodzie). Aby temu zapobiec musiałabyś dodać jakiś rozpuszczalnik (np. spirytus). W przeciwnym razie będziesz musiała podgrzewać roztwór przed użyciem, aby rozpuścić kryształki. Nie musisz się obawiać podgrzewania, nie wpływa negatywnie na kwas. Podkreślam jednak, że bez dodatku zasady (np. sody) roztwór ma zbyt niskie pH, aby stosować go codziennie jako tonik.
Mój preparat składa się tylko z kwasu migdałwego i wody, przepis wzięłam ze str.www ZróbSobieKrem. Wybrałam tonik o stężeniu 10%, a z tego co wyczytałam rozpuszczalnik dodaje się do stężeń 15% i powyżej. Dzięki za uwagę, po pierwszym użyci czułam, że mój tonik nie jest do codziennego stosowania
__________________
"to, co uderza w Nas ma też swoją drugą twarz/ jak noc, która po to jest, by słońce mogło wschodzić"
N.K.
NaturalWomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 03:23   #1966
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez NaturalWomen Pokaż wiadomość
Mój preparat składa się tylko z kwasu migdałwego i wody, przepis wzięłam ze str.www ZróbSobieKrem. Wybrałam tonik o stężeniu 10%, a z tego co wyczytałam rozpuszczalnik dodaje się do stężeń 15% i powyżej. Dzięki za uwagę, po pierwszym użyci czułam, że mój tonik nie jest do codziennego stosowania
Po tym jak parę osób zrobiło sobie krzywdę, stosując roztwór nieneutralizowany, pisałam do ZSK, żeby dodali do opisu informację o podnoszeniu pH i dodali, chyba jej nie zauważyłaś:
Cytat:
Otrzymane w ten sposób roztwory mają niskie pH, aby stosować je jako toniki do codziennego użytku (przy stężeniu 5-10%) należy je zneutralizować (podwyższyć pH do poziomu 4-5).
Polecam jednak pH na poziomie 3,5 - 4,0, jeśli tonik ma skutecznie złuszczać. Poza tym na początek nie ma sensu robić aż tak dużej porcji toniku (a tym bardziej peelingu). Zajrzyj do receptariusza Mazideł: http://mazidla.com/receptariusz/toni...i-bha-aha.html i do pierwszego posta tego wątku.

Jeżeli chcesz stosować roztwór jako tonik, zaopatrz się w papierki lakmusowe i jakąś zasadę, np. mleczan sodu lub wodorowęglan sodu (soda oczyszczona). Dodawaj zasadę stopniowo i sprawdzaj pH.

Nawet przy stężeniu ok. 10% kwas może rekrystalizować. Wystarczy, że temperatura obniży się do kilkunastu stopni.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-12-03 o 03:33
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 12:48   #1967
magic1984
Raczkowanie
 
Avatar magic1984
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 84
GG do magic1984
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

A co myślicie o kremie Pharmaceris z kwasem migdałowym? Miałyście? Jak wrażenia?
magic1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 12:19   #1968
NaturalWomen
Rozeznanie
 
Avatar NaturalWomen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: przeważnie ze swojego pokoju:)
Wiadomości: 1 001
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dzięki Lorri za wyjaśnienia.
__________________
"to, co uderza w Nas ma też swoją drugą twarz/ jak noc, która po to jest, by słońce mogło wschodzić"
N.K.
NaturalWomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 18:16   #1969
Nusia7
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 412
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Witam Mam 2 pytania

1. Dziś zaczęłam serię 6 peelingów kwasem migdałowym. W necie czytałam na kilku stronach, że kwasy nakłada się na twarz na 15-20 min. Natomiast ja miałam 2 minuty Kosmetyczka powiedziała, że tak ma być i że na pewno czytałam o czymś innym... I teraz mam dylemat, kto ma rację?

2. Co polecacie do nawilżania twarzy w trakcie kuracji?
__________________
Pomimo kłopotów walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach.

Odwyk kosmetyczny
Nusia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-05, 20:39   #1970
kamila8627
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 7
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

dziewczęta mam problem i zapewne pomożecie
zakupiłam kwas glikolowy 70%
kwas aha 50%kwas mlekowy 80%
i teraz pytanie... przechowywać je w lodówce czy nie? wyczytałam że glikolowy i mlekowy do lodówki aha nie ale nie wiem czy słusznie bo są różne opinie... ulotki jakie dostałam to jakaś lipa bo nic nie pisze są kserem i ogólnie nic na nich nie ma.. z góry dziękuję za w miare szybką odpowiedź
__________________
początek 71--->68-----> cel 56 ----->
kamila8627 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 12:55   #1971
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Nusia7 to zależy jakie stężenie miałaś, może bardzo wysokie i kosmetyczka wolała nie ryzykować z trzymaniem zbyt długo
jeśli robisz sama w domu, to masz większą kontrolę nad zabiegiem, takie jest moje zdanie - wiesz ile nakładasz, znasz swoją skórę i wiesz jak może zareagować a ewentualnie konsekwencje sama ponosisz i nie masz do nikogo pretensji
kosmetyczki często dmuchają na zimne i może twoja zaczęła od krótkiego czasu i następny zabieg będzie dłuższy?
czy kosmetyczka nie poleciła ci nic do nawilżania? nie mówiła jak pięlęgnować skórę po peelingu?
ja używam od dawna kremów dla dzieci babydream, np ten na mróz i wiatr albo w białym opakowaniu extrasensitive
krem powinien być delikatny, niepodrażniający i dobrze jeśli jest tłusty
jeśli nie lubisz tłustych to coś do wrażliwej cery np physiogel (który mnie np podrażnia więc nie uzywam)
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 13:38   #1972
Nusia7
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 412
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
Nusia7 to zależy jakie stężenie miałaś, może bardzo wysokie i kosmetyczka wolała nie ryzykować z trzymaniem zbyt długo
jeśli robisz sama w domu, to masz większą kontrolę nad zabiegiem, takie jest moje zdanie - wiesz ile nakładasz, znasz swoją skórę i wiesz jak może zareagować a ewentualnie konsekwencje sama ponosisz i nie masz do nikogo pretensji
kosmetyczki często dmuchają na zimne i może twoja zaczęła od krótkiego czasu i następny zabieg będzie dłuższy?
czy kosmetyczka nie poleciła ci nic do nawilżania? nie mówiła jak pięlęgnować skórę po peelingu?
ja używam od dawna kremów dla dzieci babydream, np ten na mróz i wiatr albo w białym opakowaniu extrasensitive
krem powinien być delikatny, niepodrażniający i dobrze jeśli jest tłusty
jeśli nie lubisz tłustych to coś do wrażliwej cery np physiogel (który mnie np podrażnia więc nie uzywam)
Miałam stężenie 50%, pytałam. Powiedziała, że kolejne peeling będą o minutę dłuższe...
Kremu żadnego mi nie poleciła, ponieważ "ona pracuje na swoich kosmetykach z Izraela i nie zna się na aptecznych" - szok! Kosmetyczka, która nie może mi polecić niczego do pielęgnacji.
Powiedziała jedynie, że mam nie chodzić na basen i solarium. Tyle...
Powiedziała również, że nie muszę stosować kremów z filtrami, bo nie ma lata.
A czy koncentrat nawilżający Hydra Vegetal z Yves Rocher się nada, jak myślisz? Tłusty mam jedynie krem rewitalizujący 24h też z YR.
__________________
Pomimo kłopotów walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach.

Odwyk kosmetyczny

Edytowane przez Nusia7
Czas edycji: 2013-12-06 o 13:39
Nusia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 15:17   #1973
kamila8627
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 7
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć mi na moje powyższe pytanie?
__________________
początek 71--->68-----> cel 56 ----->
kamila8627 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 14:30   #1974
plejka
Raczkowanie
 
Avatar plejka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 71
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Proporcje:
34,5%
Spirytus salicylowy - 3 ml
Kwas migdałowy - 2 ml

35%
Spirytus salicylowy - 3,5 ml
Kwas migdałowy - 2,4 ml
Korzystam z peelingu migdałowego w ww. proporcjach.
Czytałam w internecie, że są gotowe peelingi, w których kwas migdałowy połączony jest z kojowym.
Czy możliwe jest, by dodać kojowy do spirytusu i migdała (czytałam, że rozpuszcza się w olejach, nie w spirytusie?)
Jeżeli tak, to w jakich proporcjach?
plejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 18:51   #1975
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Kwas kojowy rozpuszcza się w wodzie i etanolu, można go dodać do peelingu migdałowego. Nie wiem, czy w spirytusie salicylowym wszystko się rozpuści, lepiej użyć rektyfikowanego. Roztwór nie powinien być mocno podgrzewany. Przykładowe proporcje:


Spirytus rektyfikowany - 3 ml
35% Kwas migdałowy - 2 ml
5% Kwas kojowy - 0,35 ml

Spirytus rektyfikowany - 2,7 ml
35% Kwas migdałowy - 2 ml
10% Kwas kojowy - 0,7 ml


Spirytus salicylowy - 2,7 ml
35% Kwas migdałowy - 2 ml
5% Kwas kojowy - 0,35 ml

Spirytus salicylowy - 2,5 ml
35% Kwas migdałowy - 2 ml
10% Kwas kojowy - 0,7 ml


__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-12-07 o 18:53
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 22:52   #1976
Koko Szanelll
Rozeznanie
 
Avatar Koko Szanelll
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 678
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny, a mam pytanie tonik z kw. migdałowym ok. 5% może być przechowywany w butelce plastikowej, co nie?
Koko Szanelll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 11:02   #1977
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kamila8627 Pokaż wiadomość
zakupiłam kwas glikolowy 70%
kwas aha 50%kwas mlekowy 80%
i teraz pytanie... przechowywać je w lodówce czy nie? wyczytałam że glikolowy i mlekowy do lodówki aha nie ale nie wiem czy słusznie bo są różne opinie...
Kwas mlekowy w temp. pokojowej.
Glikolowy (wg ZSK) w chłodnym miejscu.
A ten AHA 50% co ma w składzie?

Cytat:
Napisane przez Koko Szanelll Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a mam pytanie tonik z kw. migdałowym ok. 5% może być przechowywany w butelce plastikowej, co nie?
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 16:00   #1978
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Witajcie Kończę właśnie używanie 5% toniku z kwasem migdałowym i przymierzam się do peelingu kwasowego bo efektów jakichkolwiek brak (Może to wina tego, ze chyba dodałam kroplę więcej kwasu hialuronowego... zostało mi trochę w strzykawce go, więc dodałam prosto z butelki trochę).

Czy skórę można natłuszczać po peelingu mascią alantan (albo mascią ochronną z wit. A)? Polecacie lanolinę z rossmanna, a ja aktualnie nie mam możliwości się tam udać.

Na pierwszy raz chciałabym zacząć od jak najniższych stężeń bez alkoholu, więc chciałam się zapytać jakie stężenie jest poniższego przepisu:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=118


Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-12-08 o 16:01
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 16:57   #1979
kamila8627
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 7
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

aha ma:
Skoncentrowany ekstrakt z marakui, cytryny, winogrona i ananasa.
Standaryzowany na zawartość kwasu mlekowego: 29,0-35,5%; kwasu glikolowego: 14,0-16,5%;
kwasu cytrynowego: 0,9-1,5%; kwasu winowego: 0,9-1,5%.
na stronie z której zamawiałam znalazłam karty produktu i wg tego mlekowy i glikolowy w lodówce a aha temperatura pokojowa, a na ulotkach od nich nic nie ma w internecie gdzie nie spojrzę to co innego piszą. wrzuciłam mlekowy do lodówki, ale go wyjmę w takim razie, bo mi się też wydawało że go trzymać w temp pokojowej. A coś z mlekowym może się z nim stać podczas trzymania w lodówce? przepraszam za głupie pytania, ale w ogóle się nie znam na tym... dopiero zaczynam
__________________
początek 71--->68-----> cel 56 ----->
kamila8627 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 19:25   #1980
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Czy skórę można natłuszczać po peelingu mascią alantan (albo mascią ochronną z wit. A)?
Można.

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Na pierwszy raz chciałabym zacząć od jak najniższych stężeń bez alkoholu, więc chciałam się zapytać jakie stężenie jest poniższego przepisu:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=118
Ok. 15%.

Cytat:
Napisane przez kamila8627 Pokaż wiadomość
A coś z mlekowym może się z nim stać podczas trzymania w lodówce?
Nie, nic się nie stanie.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:51.