Jakie noże kupić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-29, 21:15   #1
Jakis Pan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1

Jakie noże kupić?


Witam serdecznie
Chcę sprawić prezent na Boże Narodzenie w postaci zestawu noży. Widzę na gruponach są oferty noży, ale nie wiem czy one są dobre. Czy ktoś może poradzić mi jakiś zestaw aby kupić?
Wiem, że trafiłem na dobre miejsce, bo Kobiety na pewno pomogą mi wybrać
Jakis Pan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 21:54   #2
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Jakie noże kupić?

Mogę polecić noże Fiskars - extra ostre, naprawdę porządne
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 06:03   #3
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Jakie noże kupić?

Cytat:
Napisane przez Jakis Pan Pokaż wiadomość
Witam serdecznie
Chcę sprawić prezent na Boże Narodzenie w postaci zestawu noży. Widzę na gruponach są oferty noży, ale nie wiem czy one są dobre. Czy ktoś może poradzić mi jakiś zestaw aby kupić?
Wiem, że trafiłem na dobre miejsce, bo Kobiety na pewno pomogą mi wybrać
ceramiczne ;P
ja byłam neutralnie nastawiona, dopóki nie kupiłam sobie małej obieraczki http://allegro.pl/obieraczka-ceramic...828820168.html i noża. http://allegro.pl/noze-ceramiczne-no...815534871.html .

---------- Dopisano o 07:03 ---------- Poprzedni post napisano o 07:00 ----------

za to te zestawy http://allegro.pl/5-noze-szwajcarski...762048102.html w takiej cenie to jakoś drogie mi się wydaję. widziałam taniej te kpl na hali targowej u mnie
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 06:15   #4
xsunny
Zadomowienie
 
Avatar xsunny
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 1 325
Dot.: Jakie noże kupić?

Ja też zdecydowanie polecam ceramiczne! Z tym, że powinny być w całości ceramiczne, a nie tylko pokryte cienką jej warstwą. Ostatnio kupiłam sobie w TkMaxx w Poznaniu 4 noże (o takie: http://www.dannyseo.com/2012/02/dann...eramic-knives/). Jestem wprost zachwycona :O! Teraz nawet z przyjemnością kroję cebulę, naprawdę! Potem dokupiłam sobie jeszcze na Allegro obieraczkę ceramiczną (o taką: http://allegro.pl/obieraczka-ceramic...800377299.html) i to już jest dla mnie pełnia szczęścia
__________________
* Kosmetyki


* Książki
xsunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 09:26   #5
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Jakie noże kupić?

Przez jakis czas tez polecalam ceramiczne ale...
Pierwszy kupilam jakiejs nieznanej marki po pieciu dniach zlamal sie w dwoch miejscach. W maju dalam im druga szanse kupilam drugi marki Kyocera i ... byl bardzo ostry przez pierwsze trzy miesiace bylam bardzo zadowolona, nie na dlugo, pozniej calkowicie sie stepil Mimo ze uzywalam go jedynie do miesa bez kosci i warzyw. Teraz go nie uzywam bo ostrzyc c sama go nie moge. Musialabym wyslac do serwisu ale nie wiem dokladnie jak to dziala, zreszta koszty przesylki itd... Ta marka daje gwarancje ostrosci na 3 lata a nie trzy miesiace tak napisano na ich stronie internetowej... Rachunek wyrzucilam, w sklepie mi rowniez powiedziano ze ze wzgledu na material z ktorego wykonany jest noz, gwaracji mi dac nie moga.

Wiec po przetestowaniu odradzam .
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 09:41   #6
Asiczkaa
Rozeznanie
 
Avatar Asiczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 979
Dot.: Jakie noże kupić?

Ja mam noże tej firmy http://allegro.pl/5-noze-szwajcarski...762048102.html tylko, że nie kolorowy zestaw, a biały i składający sie z 4 noży. Są całe ceramiczne, z bardzo wygodnymi rączkami. Mam je od sierpnia, używam bardzo dużo i jestem bardzo zadowolona.
Znajomi z pracy mają noże Fiskars i również są bardzo zadowoleni. Do ich ostrzenia warto zaopatrzyć się w ich firmową ostrzałkę.
Asiczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 10:15   #7
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Jakie noże kupić?

Cytat:
Napisane przez Asiczkaa Pokaż wiadomość
Ja mam noże tej firmy http://allegro.pl/5-noze-szwajcarski...762048102.html tylko, że nie kolorowy zestaw, a biały i składający sie z 4 noży. Są całe ceramiczne, z bardzo wygodnymi rączkami. Mam je od sierpnia, używam bardzo dużo i jestem bardzo zadowolona.
Znajomi z pracy mają noże Fiskars i również są bardzo zadowoleni. Do ich ostrzenia warto zaopatrzyć się w ich firmową ostrzałkę.
tyle, że one nie są ceramiczne tylko stalowe i pokryte warstwą z ceramiką

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Przez jakis czas tez polecalam ceramiczne ale...
Pierwszy kupilam jakiejs nieznanej marki po pieciu dniach zlamal sie w dwoch miejscach. W maju dalam im druga szanse kupilam drugi marki Kyocera i ... byl bardzo ostry przez pierwsze trzy miesiace bylam bardzo zadowolona, nie na dlugo, pozniej calkowicie sie stepil Mimo ze uzywalam go jedynie do miesa bez kosci i warzyw. Teraz go nie uzywam bo ostrzyc c sama go nie moge. Musialabym wyslac do serwisu ale nie wiem dokladnie jak to dziala, zreszta koszty przesylki itd... Ta marka daje gwarancje ostrosci na 3 lata a nie trzy miesiace tak napisano na ich stronie internetowej... Rachunek wyrzucilam, w sklepie mi rowniez powiedziano ze ze wzgledu na material z ktorego wykonany jest noz, gwaracji mi dac nie moga.

Wiec po przetestowaniu odradzam .

tu msz wątek o ostrzeniu
http://www.knives.pl/forum/index.php...85.0;topicseen
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-30, 10:26   #8
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Jakie noże kupić?

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
I do zadnego wniosku nie doszli
Czytalam to juz wczesniej
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 14:22   #9
Malwinka1986
Raczkowanie
 
Avatar Malwinka1986
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 486
Dot.: Jakie noże kupić?

Ja mam wszystkie noże z tej serii http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90134953/ i bardzo je sobie chwalę!
Malwinka1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 14:29   #10
lubie liczyc
Raczkowanie
 
Avatar lubie liczyc
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 180
Dot.: Jakie noże kupić?

też polecam Fiskars, jestem z nich bardzo zadowolona, ewentualnie równie dobre, ale mam bez stojaka, tak luzem - victorinox: http://www.swissknife.pl/kategorie/5...ictorinox.html
chciałam kupić noże ceramiczne, ale jak wczytałam się w temat, to właśnie okazało się, że te w marketach mają tylko jakąś ceramiczną powłoczkę, a te naprawdę ceramiczne są drogie, że ho, ho!
lubie liczyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 14:57   #11
Asiczkaa
Rozeznanie
 
Avatar Asiczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 979
Dot.: Jakie noże kupić?

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
tyle, że one nie są ceramiczne tylko stalowe i pokryte warstwą z ceramiką

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------




tu msz wątek o ostrzeniu
http://www.knives.pl/forum/index.php...85.0;topicseen

Ja mam tej firmy, ale jak napisałam białe i one są całe ceramiczne, a nie tylko powlekane. Posłużyłam się linkiem żeby pokazać firmę a nie konkretny produkt Ale żeby lepiej zobrazować mam dokładnie taki komplet: http://allegro.pl/4-szwajcarskie-noz...799562463.html i jestem bardzo z niego zadowolona.

Edytowane przez Asiczkaa
Czas edycji: 2012-11-30 o 15:04
Asiczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-30, 15:47   #12
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: Jakie noże kupić?

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Mogę polecić noże Fiskars - extra ostre, naprawdę porządne
Zgadzam się całkowicie, kilka dni temu kupiłam przez internet, już przyszły i są świetne
__________________
K.
megie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 18:34   #13
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Jakie noże kupić?

Cytat:
Napisane przez Asiczkaa Pokaż wiadomość
Ja mam tej firmy, ale jak napisałam białe i one są całe ceramiczne, a nie tylko powlekane. Posłużyłam się linkiem żeby pokazać firmę a nie konkretny produkt Ale żeby lepiej zobrazować mam dokładnie taki komplet: http://allegro.pl/4-szwajcarskie-noz...799562463.html i jestem bardzo z niego zadowolona.
wiem, umiem czytać.

chodziło mi o to, że nazwane były ceranmiczne a taie wcale nie byly
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 23:35   #14
adrijah
Zakorzenienie
 
Avatar adrijah
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 5 723
Dot.: Jakie noże kupić?

ja byłam bardzo sceptycznie nastawiona do ceramicznych noży, tym bardziej jak moja Mama kupiła komplet 3szt w Ikei za prawie 100zł. Po dwóch dniach używania sama też miałam taki komplet nie mogę ich niestety porównać do droższych ceramicznych noży, ale te są świetne ale na stronie Ikei ich nie widzę... za to są na allegro do 70zł z wysyłką i właśnie TŻ myśli o tym, czy by swojej Mamie takiego kompletu nie kupić.
Tak na marginesie, zbaczając trochę z tematu - myślicie, że to dobry prezent gwiazdkowy?
__________________
adrijah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 11:46   #15
syloli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4
Dot.: Jakie noże kupić?

Także byłam napalona na ceramiczne noże. Na próbę kupiłam sobie jeden i obchodziłam się z nim jak jajkiem a i tak się stępił. Małżonek kupił mi noże fiskarsa i teraz przynajmniej mogę je naostrzyć kiedy chcę a nie wkurzać się nad tępotą ceramicznego - tylko jednego całe szczęście.
syloli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 11:36   #16
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Jakie noże kupić?

ja mam norze z Gerlacha, chwalę sobie
i ja bym wolała dostać trzy noże a nie cały komplet sześciu czy więcej, zagracają miejsce
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 17:26   #17
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: Jakie noże kupić?

Powtorze poprzednikow i polece noze Fiskarsa, kupilam jeden na probe i teraz to jest moj najostrzejszy noz w domu, na pewno dokupie wiecej.

Cermaiczne tez polecalam dopoki mi sie nie uszczerbil, noz za 40 zl musialam wyrzucic po kilku m-cach od zakupu, bo juz sie do niczego nie nadawal, wiecej takiego nie kupie.
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 16:24   #18
cavel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Thumbs up Dot.: Jakie noże kupić?

Ja również polecam Fiskars'a (seria EDGE) kupiła mi je dziewczyna na święta na stronie www.kuchniaiogrod.pl - i od tego czasu polubiłem gotowanie...są bardzo ostre po 2 miesiącach nie zauważyłem różnicy w ostrości - można do nich dokupić każdy element osobno - pasują do nich także wszystkie akceoria z serii functional form, które występją w programi master chef. Myślę że lepiej kupić torche droższe noże ale mieć je na długie lata - zwłaszcza że doskonale leżą w ręce
cavel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 13:59   #19
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Jakie noże kupić?

Cytat:
Napisane przez rokkoco Pokaż wiadomość
fajne noże ma Kyocera a do tego mają je w zestawach z samymi nożami oraz zestawy nóż plus obieraczka lub nóż plus krajalnica do warzyw (hebel) http://hiendkitchen.com/zestaw-blister-zielony.html
Miałam i stepil się po kilku miesiącach a zeby naostrzyc trzeba wysłać do serwisu. Nie chce mi się co 3 miesiące odsyłać noża do naostrzenia więc nie polecam jeśli ktoś gotuje na codzień tak jak ja. Leży w szufladzie od 5 miesiący. A używam stalowego.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-10, 12:31   #20
Salomea0903
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 10
Dot.: Jakie noże kupić?

mi też się kruszy dość czesto ale to ponoć przez to ze kroje nim rzeczy do których nie jest przeznaczony. wiec w zamian za to kupiłam sobie jednego uniwersalnego Globala 15cm i kroje nim wszystko warzywa owoce mięso ciasta chleb i wiele innych twardych rzeczy
Salomea0903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 06:49   #21
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Jakie noże kupić?

Ja kupowałam w ikea cały zestaw i jestem zadowolona z nich, najlepiej ceramiczne.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 10:38   #22
Konwalijka123
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Stolyca
Wiadomości: 55
Dot.: Jakie noże kupić?

Ja w weekend wybiorę się do agata meble i chciałabym kupić zestaw noży, ale zastanawiam się czy praktykujecie przechowywanie noży ceramicznych w takim drewnianym stojaku. Czy to w ogóle jest higieniczne ? Nigdy nie miałam i się zastanawiam jakiego zakupu dokonać..?
Konwalijka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 11:37   #23
milenkafit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3
Smile Dot.: Jakie noże kupić?

Ja jestem bardzo zadowolona z ceramicznych noży philipiaka. Mam te całe czarne fantastycznie prezentują się w kuchni a co najważniejsze są naprawdę ostre. Tnę nimi nawet rozmrożone mięso, takie filetowanie piersi z kurczaka trwa naprawdę dużo krócej i idzie sprawniej niż wcześniejszymi nożami.
Pozdrawiam
milenkafit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 20:17   #24
Paraska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 64
Dot.: Jakie noże kupić?

Mi noże philipiaka służą od 7 lat . Ostre są tak samo jak w dniu w którym je dostałam . Wyjątkowo trafiony prezent to był.
Paraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 22:04   #25
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Komplet noży

Hej, polecacie jakieś komplety noży gdzieś do ok.120 zł?
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 08:58   #26
201712111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 415
Dot.: Komplet noży

Cytat:
Napisane przez solaola Pokaż wiadomość
Hej, polecacie jakieś komplety noży gdzieś do ok.120 zł?
Ja polecam ceramiczne noże, chyba da się znaleźć komplet do 120zł., choćby na allegro. Tylko zwracaj uwagę, by były ceramiczne a nie z powłoką ceramiczną
201712111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 09:21   #27
cindy17
Raczkowanie
 
Avatar cindy17
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 251
Dot.: Komplet noży

Fiskars

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
cindy17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 11:15   #28
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Komplet noży

Cytat:
Napisane przez cindy17 Pokaż wiadomość
Fiskars

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Popieram.

Zestaw Fiskars Functional Form w drewnianym bloku mozna kupic za 140zl. Przekracza budzet o 20zl ale warto.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 12:19   #29
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Komplet noży

a propo noży
jak oni w TV to robią, że mają takie ostre noże, ze tak wszystko ładnie i przyjemnie się sieka. Za każdym razem je ostrzą? Ja jak naostrzę, to i tak ten nóż mi nie chce śmigać. A może to wprawa w rękach?
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 15:53   #30
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Komplet noży

Dużo zależy od jakości stali z jakiej zrobione są noże. Jedne można ostrzyć w nieskończoność a i tak nici z tego, a inne pozostają ostre przez bardzo długi czas. Ale kucharze ostrzą dość często, mój kolega nawet kupuje jakieś tam super wypasione ostrzałki i wiem, że przykłada się do prawidłowego naostrzenia.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-20 11:16:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:37.