Miasto 44 - opinie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-16, 14:31   #1
KDych
Raczkowanie
 
Avatar KDych
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 68

Miasto 44 - opinie


Witajcie,
nie chciałem dawać postu odnośnie tego filmu w wątku o Powstaniu Warszawskim, bo jakoś wolałem uniknąć polityczno-historycznej dyskusji. Bardziej bym wolał porozmawiać ogólnie o tym filmie, a nie czy dobrze, że powstanie w taki a nie inny sposób przedstawiono. Jak wiadomo, każdy twórca ma swoją wizję i w filmie jest ona realizowana. Na razie recenzje są bardziej pozytywne, nawet Powstańcy dobrze się o nim wypowiadają. Ktoś może już go widział na stadionie narodowym? Zamierzacie pójść na film?
KDych jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-16, 15:10   #2
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Miasto 44 - opinie

Jako, że okres II Wojny Światowej, życie w gettach czy wszelkie znane mniej lub bardziej powstania mnie najbardziej interesują z historii, to film z chęcią obejrzę.
Swoją drogą z tą premierą na Narodowym to fajne cyrki ponoć były.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-16, 20:59   #3
Kala_88
Rozeznanie
 
Avatar Kala_88
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 637
Dot.: Miasto 44 - opinie

Ja czekam na film w kinach, ciekawa jestem.

Sent from my RM-941_eu_poland_376 using Tapatalk
__________________
www.pustamiska.pl - tylko kliknięcie i pomagasz
Kala_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 13:38   #4
cloes
Przyczajenie
 
Avatar cloes
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 28
Dot.: Miasto 44 - opinie

Na Narodowym nie było cyrku tylko raczej szacunek twórców filmu wobec Powstańców, którym pozwolono obejrzeć ten film mimo,że był nieukończony po to żeby obchody rocznicy Powstania były pełniejsze. Ja wolę oglądać filmy w kinie jak jest mniej osób więc poczekam spokojnie do września. Polecam również inne filmy o tej tematyce np. 'Kanał' czy 'Eroicę'. świetne kino
cloes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 17:02   #5
Glaamour
Raczkowanie
 
Avatar Glaamour
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 225
Dot.: Miasto 44 - opinie

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Jako, że okres II Wojny Światowej, życie w gettach czy wszelkie znane mniej lub bardziej powstania mnie najbardziej interesują z historii, to film z chęcią obejrzę.
Swoją drogą z tą premierą na Narodowym to fajne cyrki ponoć były.
Jakie cyrki? Moja przyjaciółka wygrała bilety, to po jej relacji zazdrość mnie zżerała. Ponoć było super i bardzo chwaliła samą inicjatywę. Ja teraz czekam do premiery.
Glaamour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 10:28   #6
szmineczka1
Raczkowanie
 
Avatar szmineczka1
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 150
Dot.: Miasto 44 - opinie

oj, mysle, ze to trudno bedzie uciec od watku historyczno- politycznego film na pewno wywola sporo kontrowersji, jak to przy takich filmach bywa... trudno mi oceniac, bo filmu jeszcze nie widzialam, ponoc zbiera pozytywne recenzje. Czas pokaze
szmineczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 20:40   #7
KDych
Raczkowanie
 
Avatar KDych
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 68
Dot.: Miasto 44 - opinie

Cytat:
Napisane przez Glaamour Pokaż wiadomość
Jakie cyrki? Moja przyjaciółka wygrała bilety, to po jej relacji zazdrość mnie zżerała. Ponoć było super i bardzo chwaliła samą inicjatywę. Ja teraz czekam do premiery.
Też nie słyszałem, by podczas tego pokazu były jakieś cyrki. Pewnie media w sezonie ogórkowych szukają jakiś afer na siłę. Dla mnie najważniejszy jest film, a to co wokoło niego, to już o wiele mniej.
KDych jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-27, 23:47   #8
Lilia909
Raczkowanie
 
Avatar Lilia909
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 110
Dot.: Miasto 44 - opinie

Też spotkałam się raczej z przychylnymi opiniami. Na mnie sam trailer zrobił wrażenie. Myślę, że podtytuł "film fabularny" powinien skutecznie uciąć spekulacje czy będzie to film stricte polityczno-historyczny. Komasa fajnie z tego wybrnął. Zamierzacie może wcześniej przeczytać książkę, napisaną na podstawie filmu? Ponoć coś takiego też się szykuje.
Niemniej cieszę się, że film zrealizowano, bo temat dość ważny, być może rozbudzi zainteresowanie młodzieży historią.
__________________
dmuchawce, latawce, wiatr!...

https://zakrolikiem.wordpress.com/
Lilia909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 13:34   #9
kostakach
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 12
Dot.: Miasto 44 - opinie

Niestety nie byłem na stadionie, nad czym bardzo ubolewam bo słyszałem o filmie dużo pozytywnych opinii. I na dosatek 2 września wyjeżdzam na miesiąć za granicę więc filmu prędko nie zobaczę. jedyny mój ratunek to książka Miasto44, która wychodzi 1.09. Film chciałbym zobaczyć JUŻ TERAZ ale no niestety.... muszę zadowolić się słowem pisanym
kostakach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 13:23   #10
szmineczka1
Raczkowanie
 
Avatar szmineczka1
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 150
Dot.: Miasto 44 - opinie

Cytat:
Napisane przez kostakach Pokaż wiadomość
Niestety nie byłem na stadionie, nad czym bardzo ubolewam bo słyszałem o filmie dużo pozytywnych opinii. I na dosatek 2 września wyjeżdzam na miesiąć za granicę więc filmu prędko nie zobaczę. jedyny mój ratunek to książka Miasto44, która wychodzi 1.09. Film chciałbym zobaczyć JUŻ TERAZ ale no niestety.... muszę zadowolić się słowem pisanym
ksiazka? ale pisana na podstawie scenariusza filmu, czy jak?
szmineczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 01:18   #11
Lilia909
Raczkowanie
 
Avatar Lilia909
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 110
Dot.: Miasto 44 - opinie

Tak, o dziwo nie mylisz się - książka powstała na podstawie scenariusza. Myślę, że to dość interesująca koncepcja i zastanawiam się nad zakupem. Raczej w Polsce robi się filmy na podstawie książki, a nie odwrotnie. Jestem ciekawa, jak ten eksperyment się udał.
Może warto pozostać przy starej zasadzie: najpierw książka, potem film i faktycznie od dzieła Mastalerza zacząć?
__________________
dmuchawce, latawce, wiatr!...

https://zakrolikiem.wordpress.com/
Lilia909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-11, 20:21   #12
EnergyMan
Raczkowanie
 
Avatar EnergyMan
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: poland
Wiadomości: 252
Dot.: Miasto 44 - opinie

Cytat:
Napisane przez Lilia909 Pokaż wiadomość
Tak, o dziwo nie mylisz się - książka powstała na podstawie scenariusza. Myślę, że to dość interesująca koncepcja i zastanawiam się nad zakupem. Raczej w Polsce robi się filmy na podstawie książki, a nie odwrotnie. Jestem ciekawa, jak ten eksperyment się udał.
Może warto pozostać przy starej zasadzie: najpierw książka, potem film i faktycznie od dzieła Mastalerza zacząć?
Tak, ja kończę czytać dosłownie w tym momencie. Przyzwoicie napisana, rozbudowane opisy postaci, łącznie ze wspomnieniami z dzieciństwa i dobrze wydana, nawet kominek na swoim blogu chce zrobić tydzień z nią, film zrecenzował świetnie!
EnergyMan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 10:51   #13
KDych
Raczkowanie
 
Avatar KDych
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 68
Dot.: Miasto 44 - opinie

To fajnie, że książka jest na poziomie, a nie jest jakimś cieniutkim romansidłem, bo po prostu ktoś sobie postanowił zarobić na popularności filmu. Ja czekam jednak na film, bo mimo wszystko oprócz samej fabuły bardzo mi sie podobają te sceny walki i jeszcze ogólnie ta scenografia. Wszystko jest bardzo realistyczne.
KDych jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 08:37   #14
szmineczka1
Raczkowanie
 
Avatar szmineczka1
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 150
Dot.: Miasto 44 - opinie

Cytat:
Napisane przez Lilia909 Pokaż wiadomość
Tak, o dziwo nie mylisz się - książka powstała na podstawie scenariusza. Myślę, że to dość interesująca koncepcja i zastanawiam się nad zakupem. Raczej w Polsce robi się filmy na podstawie książki, a nie odwrotnie. Jestem ciekawa, jak ten eksperyment się udał.
Może warto pozostać przy starej zasadzie: najpierw książka, potem film i faktycznie od dzieła Mastalerza zacząć?
Zgadlam tylko dlatego, ze czytalam gdzies wypowiedz rezysera, ktory opowiadal jak powstawal film Koncepcja moze i ciekawa , ale ja juz raczej nie zdaze przeczytac przed filmem...
szmineczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 17:22   #15
Ninna_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 32
Dot.: Miasto 44 - opinie

Książkę właśnie kończę czytać i faktycznie jest dobra. Mastalerz kupił mnie szczegółowymi opisami realiów życia w tamtych czasach. Niby znam historię, ale np ceny żywności i to w jakim tempie rosły dają do myślenia. Dużo jest takich drobiazgów. W filmie pewnie będą niezauważalne, więc to duży atut książki. To kina też się wybieram, chcę zobaczyć jak odtworzyli zburzoną Warszawę. Film ma być ten festiwalu w Gdyni. Ciekawe co jury powie?
Ninna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 11:22   #16
Glaamour
Raczkowanie
 
Avatar Glaamour
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 225
Dot.: Miasto 44 - opinie

Ja jednak zostaje przy tradycyjnych metodach, najpierw obejrzę film i ewentualnie jak będę zachwycona to "doczytam" słowem pisanym. Dobrze, że już jutro premiera, bo dłużył mi się czas oczekiwania.
Glaamour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 13:00   #17
Tici
Raczkowanie
 
Avatar Tici
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 462
Dot.: Miasto 44 - opinie

Byliśmy w piątek. I można się było popłakać. Nie ze szczęścia, ani dlatego, że film zły, tylko było dużo emocji i grania muzyką - świetną muzyką.
Kto skojarzy scenę na cmentarzu z piosenką "Dziwny jest ten świat" Niemena, to zrozumie.
Tici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 09:01   #18
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Miasto 44 - opinie

Moim zdaniem to był niesamowity film z uwagi na wspaniałą scenografię oraz bardzo dobrze dobrany podkład muzyczny oddający albo klimat Warszawy z tamtych dni lub uczucia bohaterów. Powiem tak nie płaczę na filmach ale kiedy w końcowej scenie płonąca Warszawa powoli przemieniła się moją Warszawę nie mogłam potrzymać łez.
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 12:07   #19
Simone Boue
Raczkowanie
 
Avatar Simone Boue
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 240
Dot.: Miasto 44 - opinie

Idę dopiero w przyszłym tygodniu, ale nie omieszkam skrobnąć czegoś.
Trailer jak dla mnie mocno patetyczny. Tego zawsze jest za dużo w polskim kinie. No ale zobaczymy....
Simone Boue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-24, 12:30   #20
nawiedzonanarzeczona
Rozeznanie
 
Avatar nawiedzonanarzeczona
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kato
Wiadomości: 692
Dot.: Miasto 44 - opinie

Byłam w kinie.Widziałam. Polecam.

Dobrze pokazane życie Warszawy, że powstanie to nie tylko walka, ale młodzi ludzie, ci starsi notabene też, posiadali także typowo ludzkie potrzeby.
nawiedzonanarzeczona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 22:22   #21
Ninna_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 32
Dot.: Miasto 44 - opinie

Byłam wreszcie w kinie. W sumie to niby znałam już tę historię, bo wcześniej przeczytałam książkę Marcina Mastalerza napisaną na podstawie scenariusza, ale Komasa ma jednak bardziej bujną wyobraźnię niż moja. Film zrobiony z rozmachem. Jak się zobaczy ten ogrom zniszczeń, ciasnotę kanałów i strach w oczach aktorów, to potem długo się o tym myśli . Wygląda to bardzo realistycznie. Ciągle kartkuje książkę, coś sprawdzam, próbuje dopowiedzieć sobie to czego nie ma w scenariuszu.
Ninna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 15:55   #22
iwona_4_6
Raczkowanie
 
Avatar iwona_4_6
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 69
Dot.: Miasto 44 - opinie

Cytat:
Napisane przez Ninna_ Pokaż wiadomość
Byłam wreszcie w kinie. W sumie to niby znałam już tę historię, bo wcześniej przeczytałam książkę Marcina Mastalerza napisaną na podstawie scenariusza, ale Komasa ma jednak bardziej bujną wyobraźnię niż moja. Film zrobiony z rozmachem. Jak się zobaczy ten ogrom zniszczeń, ciasnotę kanałów i strach w oczach aktorów, to potem długo się o tym myśli . Wygląda to bardzo realistycznie. Ciągle kartkuje książkę, coś sprawdzam, próbuje dopowiedzieć sobie to czego nie ma w scenariuszu.

Ok, ale z tym realizmem nie do końca się zgodzę - zwłaszcza mając w pamięci scenę pierwszego pocałunku głównych bohaterów wśród kul...

Ogólnie film dobry (zwłaszcza biorąc pod uwagę to co teraz leci w kinach), ale po zapowiedziach spodziewałam się większego "wow".
__________________
szerokadroga.pl
iwona_4_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-28, 00:05   #23
Ninna_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 32
Dot.: Miasto 44 - opinie

Cytat:
Napisane przez iwona_4_6 Pokaż wiadomość
Ok, ale z tym realizmem nie do końca się zgodzę - zwłaszcza mając w pamięci scenę pierwszego pocałunku głównych bohaterów wśród kul...

Ogólnie film dobry (zwłaszcza biorąc pod uwagę to co teraz leci w kinach), ale po zapowiedziach spodziewałam się większego "wow".
Ja tę scenę akurat odebrałam jako subiektywne odczucie bohaterów. Jak człowiek jest zakochany, to traci rachubę czasu, ma motyle w brzuchu i odkleja się od rzeczywistości. Nie traktowałam jej poważnie. Pełne realizmu były np sceny walki na Czerniakowie albo rzeczywistość w prowizorycznych szpitalach.
Ninna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-28, 00:27   #24
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Miasto 44 - opinie

Cytat:
Napisane przez Ninna_ Pokaż wiadomość
Ja tę scenę akurat odebrałam jako subiektywne odczucie bohaterów. Jak człowiek jest zakochany, to traci rachubę czasu, ma motyle w brzuchu i odkleja się od rzeczywistości. Nie traktowałam jej poważnie. Pełne realizmu były np sceny walki na Czerniakowie albo rzeczywistość w prowizorycznych szpitalach.
Zgadzam się, jako jedna z niewielu jestem fanką tej akcji
Zresztą, pamiętajmy - tak jak powiedział podobno jeden z Powstańców - fabuła jest prawdopodobna, to nie jest absolutnie film historyczny ani polityczny.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-28, 11:54   #25
Niedopowiedzenia
Zakorzenienie
 
Avatar Niedopowiedzenia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 5 242
Dot.: Miasto 44 - opinie

Chyba nie będę czytać na razie tego wątku,idę jutro i też się wypowiem
__________________
If you want to make God laugh, tell him about your plans

Nie dbaj o markę ołówka, sprawdź czy jest zatemperowany.


Porozmawiaj z nami o Bułgarii

Od dupy strony, zapraszamy
Niedopowiedzenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-28, 18:17   #26
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Miasto 44 - opinie

Obejrzałam i polecam kilka scen moim zdaniem nie pasowało (własnie ta scena pocałunku, scena seksu, scena z dubstepem w kanałach). Za to zdecydowanie na plus scena pokazania lęku jednej z bohaterek podczas przemieszczania się w kanałach, choć też odbiega klimatem od reszty filmu. Bardzo dobrze to im wyszło! Takie niepokojące, trochę jak z horroru.

No i scena wybuchającego czołgu mnie wgniotła w fotel.

Przede wszystkim to, co mi się spodobało w tym filmie to pokazanie różnych ludzkich reakcji. Mamy naiwne dzieciaki, które sądzą, że powstanie potrwa chwilę, że jakoś sobie poradzą mimo, że nie mają broni albo mają jakiś złom. Mamy takich co po pierwszym zderzeniu z rzeczywistością (ginący przyjaciele czy ogólnie ludzie) myślą tylko o tym jak tu przetrwać i się wydostać z miasta i takich, którzy sprawiają wrażenie jakby się świetnie bawili i nie zdawali sobie do końca sprawy z tego, że też mogą w każdej chwili zginąć. Mamy Polaków-bohaterów i Polaków, do których wstyd się przyznawać. Mamy pokazane ludzkie reakcje, które są przeróżne (np. scena z niemowlakiem, scena z dobijaniem się do drzwi z prośbą o udzielenie schronienia), ogólny chaos i kilka momentów, które można różnie interpretować.
__________________


Edytowane przez _Marta_M_
Czas edycji: 2014-09-28 o 18:32
_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-28, 23:38   #27
Ninna_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 32
Dot.: Miasto 44 - opinie

Cytat:
Napisane przez _Marta_M_ Pokaż wiadomość
Obejrzałam i polecam kilka scen moim zdaniem nie pasowało (własnie ta scena pocałunku, scena seksu, scena z dubstepem w kanałach). Za to zdecydowanie na plus scena pokazania lęku jednej z bohaterek podczas przemieszczania się w kanałach, choć też odbiega klimatem od reszty filmu. Bardzo dobrze to im wyszło! Takie niepokojące, trochę jak z horroru.
Już po premierze czytałam gdzieś w necie artykuł, że w wielu wspomnieniach Powstańców jest koszmar przemieszczania się w kanałach. Podobno miejscami miały 50 cm wysokości i trzeba się było przeciskać, podróż która na powierzchni zajmowała 30 min pod ziemią mogła trwać wiele godzin. Niemcy wrzucali tam granaty, więc były trupy, które trzeba było minąć i jeszcze jakąś substancje która w połączeniu z wodą stawała się trująca i jej opary sprawiały, że nawet ludzie którzy byli daleko mogli mieć omamy. Dlatego ta scena właśnie tak wygląda.
Ninna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 07:25   #28
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Miasto 44 - opinie

Cytat:
Napisane przez Ninna_ Pokaż wiadomość
Już po premierze czytałam gdzieś w necie artykuł, że w wielu wspomnieniach Powstańców jest koszmar przemieszczania się w kanałach. Podobno miejscami miały 50 cm wysokości i trzeba się było przeciskać, podróż która na powierzchni zajmowała 30 min pod ziemią mogła trwać wiele godzin. Niemcy wrzucali tam granaty, więc były trupy, które trzeba było minąć i jeszcze jakąś substancje która w połączeniu z wodą stawała się trująca i jej opary sprawiały, że nawet ludzie którzy byli daleko mogli mieć omamy. Dlatego ta scena właśnie tak wygląda.
Ja się poczułam jakbym sama tam się przeciskała genialna scena, domyślam się, ze ukazanie emocji, które towrzyszyły przechodzeniu przez kanały jest trudne, ale myśle, że Komasie nawet się to udało
__________________

_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 15:09   #29
Niedopowiedzenia
Zakorzenienie
 
Avatar Niedopowiedzenia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 5 242
Dot.: Miasto 44 - opinie

Cytat:
Napisane przez iwona_4_6 Pokaż wiadomość
Ok, ale z tym realizmem nie do końca się zgodzę - zwłaszcza mając w pamięci scenę pierwszego pocałunku głównych bohaterów wśród kul...

Ogólnie film dobry (zwłaszcza biorąc pod uwagę to co teraz leci w kinach), ale po zapowiedziach spodziewałam się większego "wow".
Dokładnie,tak samo scena na cmentarzu-ludzie mający broń i chowający się umierają,a główny bohater bez broni biegnie po nieosłoniętym terenie i dopiero pod koniec obrywa.

Ta Biedronka na samym początku nie umiała pływać,a potem raptem tak.

Albo miałam czasami wrażenie,że Stefan się teleportuje.

No i jak dla mnie historia Stefana i Biedronki nie została do końca opowiedziana.
__________________
If you want to make God laugh, tell him about your plans

Nie dbaj o markę ołówka, sprawdź czy jest zatemperowany.


Porozmawiaj z nami o Bułgarii

Od dupy strony, zapraszamy
Niedopowiedzenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 19:42   #30
EnergyMan
Raczkowanie
 
Avatar EnergyMan
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: poland
Wiadomości: 252
Dot.: Miasto 44 - opinie

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Zgadzam się, jako jedna z niewielu jestem fanką tej akcji
Zresztą, pamiętajmy - tak jak powiedział podobno jeden z Powstańców - fabuła jest prawdopodobna, to nie jest absolutnie film historyczny ani polityczny.
Dokładnie!, Ksiazka jeszcze lepiej to pokazuje, okładka jets jak plakat i niektórym wydaje się, że ksiazka już nic nie doda, a własnie dodaje dużo.

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Niedopowiedzenia Pokaż wiadomość
Dokładnie,tak samo scena na cmentarzu-ludzie mający broń i chowający się umierają,a główny bohater bez broni biegnie po nieosłoniętym terenie i dopiero pod koniec obrywa.

Ta Biedronka na samym początku nie umiała pływać,a potem raptem tak.

Albo miałam czasami wrażenie,że Stefan się teleportuje.

No i jak dla mnie historia Stefana i Biedronki nie została do końca opowiedziana.
wybacz, ale gdzie i kiedy ona pływa??
Bco tu jest jeszcze niedopowiedziana>? ich miłosc zakończyła śmierć, chcesz dodać, że spotkali sie w niebie??
EnergyMan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-30 13:41:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:44.