Ecru i bia³y - kolory tylko dla panny m³odej? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ¶lubne

Notka

Forum ¶lubne Forum ¶lubne - zanim staniecie na ¶lubnym kobiercu, mo¿ecie tutaj podyskutowaæ na tematy jak: suknie, stroje dla ¶wiadków, wybór wiza¿ystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2005-07-13, 14:12   #1
Azya
Raczkowanie
 
Avatar Azya
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Birmingham
Wiadomo¶ci: 42
Question

Ecru i bia³y - kolory tylko dla panny m³odej?


Witam! Spotka³am siê kilka razy z opini±, ¿e ecru i bia³y to kolory zarezerwowane dla panny m³odej. Czy zgadzacie siê z tym?
Do refleksji sk³oni³a mnie informacja, ¿e moja bliska kole¿anka kupi³a na wszystkie tegoroczne ¶luby (równie¿ mój) bia³± sukienkê. Czy wypada, by j± zak³ada³a na takie okazje? A mo¿e to nie kwestia obyczajów, ale przes±dów?... Ja sama poczu³am siê trochê dziwnie, ale raczej nie mam nic przeciwko; za to wiele moich znajomych - tak. Co o tym s±dzicie?
Azya jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-13, 15:45   #2
olkao
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 341
Dot.: Ecru i bia³y - kolory tylko dla panny m³odej?

Mysle, ze to nie kwestia przesadu a dobrego tonu, w kolorze sukni slubnej panny mlodej nie powinno zjawiac sie na weselu! Jesli idziesz w rozowej to goscie tez nie powinni miec takiego koloru na sobie , jesli w bialej to rowniez nie. to dzien pary mlodej to oni maja byc w tym dniu najwazniejsi. uwazam ze to kwestia dobrego tonu. Mysle, ze gdybym wiedziala ze moja kolezanka ma przyjsc w sukience tego samego koloru co moja suknia dyskretnie bym ja porosila zeby tego nie robila. To panna mloda ma lsnic i wyrozniac sie biela sukni wszedzie gdzie sie pojawi.
olkao jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-13, 17:32   #3
akira
Raczkowanie
 
Avatar akira
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomo¶ci: 403
Dot.: Ecru i bia³y - kolory tylko dla panny m³odej?

nie..wszystkie odcienie bieli sa zarezerwowane dla panny m³odej..mnie uczono ¿e to jest nietakt przyj¶æ na wesele w bia³ej sukience..nigdy nie wiadomo czy panna m³oda nie bêdzie skromniej ubrana i bêdzie chcia³a siê odró¿niaæ od go¶ci weselnych jedynie kolorem swej kreacji
akira jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-15, 16:22   #4
caren
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bia³a Podlaska
Wiadomo¶ci: 76
Dot.: Ecru i bia³y - kolory tylko dla panny m³odej?

S³ysza³am ¿e je¶li panna m³oda ma inny kolor sukienki ni¿ bia³y to ¿adna z kobiet na tym weselu nie powinna byæ w sukience koloru bia³ego.To samo tyczy siê do koszuli pana m³odego.
caren jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-16, 15:21   #5
vicky23
Rozeznanie
 
Avatar vicky23
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 610
GG do vicky23
Dot.: Ecru i bia³y - kolory tylko dla panny m³odej?

zdecydowanie nie wolno.podpisuje sie pod wypowiedziami dziewczyn
__________________
w sierpniu zostanê mam±
vicky23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-16, 15:41   #6
oregano
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomo¶ci: 21
Dot.: Ecru i bia³y - kolory tylko dla panny m³odej?

Co do koszuli pana m³odego, to nie s³ysza³am o konkretnych wskazówkach. Co do panny m³odej, to zgadzam siê w zupe³no¶ci. Kolor który ma na sobie panna m³oda, jest kolorem zarezerwowanym tylko dla niej
oregano jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-18, 09:35   #7
kasiakuku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomo¶ci: 169
Dot.: Ecru i bia³y - kolory tylko dla panny m³odej?

niestety jako gosc nie mam bladego poijecia w jakim kolorze wystapi panna mloda, dlatego nie powinno sie w ten sposob oceniac. jesli kupiue sobie czerwona sukienke a panna mloda wystapi w czerwieni nie bede sie czula winna ani nic podobnego. pzdr
kasiakuku jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2005-07-18, 11:14   #8
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomo¶ci: 2 135
Dot.: Ecru i bia³y - kolory tylko dla panny m³odej?

Tak jak napisa³y dziewczyny olkaro i akira, maj± racjê.
To jest dzieñ pracy m³odej i to ona powinna byc na pierwszym planie, a nie go¶cie weselni.
Jeszcze zale¿y od tego, jak± suknie kupuje sobie np. zaproszona dziewczyna. Je¶li bêdzie to suknia bogata, strojna i zdecydowanie wyró¿niaj±ca siê z t³umu (a tym bardziej bia³a czy ecru - jako najczêstsze kolory dla panien m³odych) a panna m³oda bêdzie ubrana w skoromn± suknie, to wtedy go¶c w takiej strojnej sukience mo¿e bardziej zwracac uwagê ni¿ panna m³oda, a tak zdecydowanie w dniu ¶lubu m³odej pary byc nie powinno, ¿e to go¶c z powodu swojej kreacji stanowi centrum uwagi wiêszke niz m³odzi.
Zawsze przecie¿ mo¿na zapytac pannê m³od± jak± sukienkê bêdzie mia³a na weselu i nie zostanie to odebrane w jaki¶ z³y sposób.
A wiêszk± przykro¶c mo¿na wy¿sz±c m³odej, gdy oka¿e siê, ¿e w dniu wesela oczy zgromadzonych bêd± skierowane w strone wystrojonego go¶cia.
I nie spotka³am siê z tym, ¿e to kwestia jaki¶ obyczajów czy przes±dów, wydaje mi siê, ¿e tu chodzi o dobry ton.
Alien jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-18, 13:49   #9
Azya
Raczkowanie
 
Avatar Azya
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Birmingham
Wiadomo¶ci: 42
Unhappy Dot.: Ecru i bia³y - kolory tylko dla panny m³odej?

Dziêki za odpowiedzi! Strasznie trudno mi by³o powiedzieæ (uhm... napisaæ na gg) o tym kole¿ance, tym bardziej ¿e jest mi blisk± osob± i nie chcê jej zrobiæ przykro¶ci. Dodam, ¿e mam sukniê ecru (jestem pann± m³od±), ona - bia³±, obie s± strojne. Mam nadziejê, ¿e siê nie obrazi³a... Jeszcze nie dosta³am ¿adnej odpowiedzi.
Pozdrawiam!
Azya jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-18, 13:52   #10
Masza_20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomo¶ci: 408
Dot.: Ecru i bia³y - kolory tylko dla panny m³odej?

Mnie sie wydaje ze to poprostu jest tradycja,a nie przesady czy zakazy. Mysle ze tak sie poprostu utarlo ze to sa kolory panny mlodej i raczej nie bylo kiedys problemu. Teraz rzeczywsicie jest troche inaczej, bo kolor bialy ostatnio jest strasznie modny, wiec wiele kobiet sie w niego ubiera. Ja jednak mysle ze skoro twoja kolezanka kupowala te kreacje tylko i wyslacznie z mysla o tegorocznych weselach i nie zamierza jej potem wykorzytywac na inne okazje, to mysle ze jest troszke niepowazna, bo jest dzis do wyboru tyle roznych kolorow ze nie trzeba wybierac akurat bialego, a z kolei nie jest to az tak bardzo twarzowy kolor zeby nie mozna bylo wybrac innego. W zeszlym roku tak sie nieszczesliwie zlozylo ze mialam ¿alobe, a juz ponad rok wczesniej zostalam zaproszona na slub przyjaciolki i ona bardzo nalegala zebym chociaz przyszla i nie robila jej przykrosci. Nie ubralam na te okazje czarnej sukni, choc powinnam. Slyszalam bowiem ze to rowniez nie jest dobry kolor na wesele. Mysle ze jesli ci nie odpowiada kreacja kolezanki to sprobuj z nia delikatnie porozmawiac, moze uda jej sie wymyslic cos innego albo pozyczyc od kogos. Pozdrawiam!!!
Masza_20 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-18, 15:00   #11
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomo¶ci: 2 135
Dot.: Ecru i bia³y - kolory tylko dla panny m³odej?

Cytat:
Napisane przez Azya
Dziêki za odpowiedzi! Strasznie trudno mi by³o powiedzieæ (uhm... napisaæ na gg) o tym kole¿ance, tym bardziej ¿e jest mi blisk± osob± i nie chcê jej zrobiæ przykro¶ci. Dodam, ¿e mam sukniê ecru (jestem pann± m³od±), ona - bia³±, obie s± strojne. Mam nadziejê, ¿e siê nie obrazi³a... Jeszcze nie dosta³am ¿adnej odpowiedzi.
Pozdrawiam!
Azya
Opiniami znajomych (je¶li maj± racjê) mo¿na siê trochê sugerowac ale nie wolno tylko i wy³±cznie na nich polegac.
Najwa¿niejsze jest tutaj twoje zdanie i twoja opinia. Twój ¶lub i wa¿ne ¿eby¶ to ty czu³a siê na nim komfortowo. Je¶li uwa¿asz, ¿e raczej nie chcia³aby¶ aby twoja kole¿anka ubra³a siê w t± bia³± kreacjê, to warto jej o tym powiedziec w delikatny sposób.
Ja na swoim weselu mia³am prost±, skromn± bia³± suknie, wiec dziwnie czu³abym siê, gdyby jaka¶ znajoma mia³a suknie te¿ w bia³³ym kolorze i to bardziej wytworn± i szykown± ni¿ moja, i to ona i jej suknia przyci±ga³yby wzrok zgromadzonych.
Wiem, ¿e to napewno jest bardzo trudnie powiedziec o tym kole¿ance, sama nie wiem jakby mi to przesz³o przez gard³o, ale przecie¿ wa¿ne jest aby¶ to ty czu³a siê na swoim ¶lubie wyj±tkowo.
A je¶li to jest twoja bliska kole¿anka to powinna rozumiec i jak najbardziej uszanowac twoj± decyzjê.
A swoj± drog± to twoja kole¿anka przy kupowaniu bia³ej strojnej sukni na przyjêcia weselne jako gosc, powinna zdac sobie sprawe, ¿e nie na ka¿dym weselu wystêpuj±c w takiej kreacji zostanie dobrze to odebrane, tym bardziej, ¿e dzisiaj w sklepach wybór kolorów du¿y.
Pozdr.
Alien jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-19, 09:45   #12
vicky23
Rozeznanie
 
Avatar vicky23
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 610
GG do vicky23
Dot.: Ecru i bia³y - kolory tylko dla panny m³odej?

i co alien? uda³o siê spokojnie porozmawiaæ z kole¿ank± czy jednak wynik³y jakie¶ zgrzyty powiedz cos bom ciekawa,pewnie nie tylko ja
__________________
w sierpniu zostanê mam±
vicky23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-19, 10:43   #13
kaska81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Ecru i bia³y - kolory tylko dla panny m³odej?

Cytat:
Napisane przez Azya
Witam! Spotka³am siê kilka razy z opini±, ¿e ecru i bia³y to kolory zarezerwowane dla panny m³odej. Czy zgadzacie siê z tym?
Do refleksji sk³oni³a mnie informacja, ¿e moja bliska kole¿anka kupi³a na wszystkie tegoroczne ¶luby (równie¿ mój) bia³± sukienkê. Czy wypada, by j± zak³ada³a na takie okazje? A mo¿e to nie kwestia obyczajów, ale przes±dów?... Ja sama poczu³am siê trochê dziwnie, ale raczej nie mam nic przeciwko; za to wiele moich znajomych - tak. Co o tym s±dzicie?
To ja jestem kole¿ank±, o której tyle tu zosta³o napisane i wypowiem sie tylko na temat formy poinformowania mnie o problemie(bo tre¶æ jest dla mnie ¿enuj±ca i poni¿ej wszelkiej krytyki). Wydaje mi siê zreszt±, ¿e jest to ¶wietny pretekst do rozpoczêcie nowego w±tku na forum - czy po 17 latach przyja¼ni forum i GG jest odpowiednim sposobem za³atwiania delikatnych spraw miêdzy przyjació³kami?...
kaska81 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-19, 12:57   #14
Azya
Raczkowanie
 
Avatar Azya
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Birmingham
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Ecru i bia³y - kolory tylko dla panny m³odej?

Cytat:
Napisane przez kaska81
To ja jestem kole¿ank±, o której tyle tu zosta³o napisane i wypowiem sie tylko na temat formy poinformowania mnie o problemie(bo tre¶æ jest dla mnie ¿enuj±ca i poni¿ej wszelkiej krytyki). Wydaje mi siê zreszt±, ¿e jest to ¶wietny pretekst do rozpoczêcie nowego w±tku na forum - czy po 17 latach przyja¼ni forum i GG jest odpowiednim sposobem za³atwiania delikatnych spraw miêdzy przyjació³kami?...
Je¶li przyjació³ki na co dzieñ rozmawiaj± przez gg - tak, jest to odpowiedni sposób. "¯enuj±ca tre¶æ" sprowadza³a siê do tego, ¿e by³oby mi przykro, gdybym na swoim ¶lubie s³ysza³a negatywne komentarze na temat wygl±du (w tym wypadku - równie¿ zachowania) bliskiej mi osoby. Poniewa¿ jednak nie ¿yczysz sobie, ¿eby na ten temat rozmawiaæ na forum i za³o¿enie tego w±tku uwa¿asz za plotkarstwo, nie bêdê go dalej ci±gnê³a.
Azya jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-20, 08:46   #15
mezatka86
BAN sta³y
 
Avatar mezatka86
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomo¶ci: 68
GG do mezatka86
Dot.: Ecru i bia³y - kolory tylko dla panny m³odej?

my¶lê, ¿e kolor bia³u i ecru nie s± zarezerwowane jedynie dla panien m³odych, ale wydaje mi siê, ze sama nie za³o¿y³abym sukienki w kolorze bia³ym na CZYJ¦ ¶lub. W koñcu ten kolor ma wyró¿niaæ pannê m³od±, choæ teraz i sukienki ¶lubne szyje siê w ró¿nych kolorach, np. po³±czenie bieli i czerwieni, co bardzo mi siê podoba lub ca³a sukienka w kolorze jasnym niebieskim z bia³ymi hafcikami czy powpinanymi ró¿yczkami. Je¶li chodzi o ten kolor bia³y, to my¶lê jednak, ¿e bardzij odpowiedni by³by ju¿ kosmtiumik w takim kolorze - ¿akiecik+spodnie. To zestawienie wygl±da bardzo ba³dnie szczególnie na szczup³ych osobach, a ostatnio moglismy przecie¿ ogl±daæ co druga kobitkê w takim samym komplecie w kolorze rózowym, co bi³o po oczach Wiêc je¶li w kolorze bia³ym to chyba tylko taki kolmplecik.
mezatka86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-20, 10:14   #16
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomo¶ci: 2 135
Dot.: Ecru i bia³y - kolory tylko dla panny m³odej?

Cytat:
Napisane przez vicky23
i co alien? uda³o siê spokojnie porozmawiaæ z kole¿ank± czy jednak wynik³y jakie¶ zgrzyty powiedz cos bom ciekawa,pewnie nie tylko ja
vicky23
Czy to pytanie by³o skierowane do mnie czy to jaka¶ pomy³ka przy nicku ?
Bo jak do mnie, to ja nie za bardzo rozumiem o co chodzi i czy uda³o sie porozmawaic z kole¿ank±, wiec my¶le ¿e to chyba mia³o byc do Azya
Pozdr.
Zeta.
Alien jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Forum ¶lubne


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:25.