Zmiana nawyków żywieniowych! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-28, 19:04   #31
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Zmiana nawyków żywieniowych!

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
No niestety, po domu to mam pochowane tyle rzeczy... rafalleo się patrzy, biała czekolada, pepsi twist, ojojoj

ja kaszę, najlepiej gryczaną lubię jeść z pieczarkami i jakimś sosem, om nom nom. pierś z kurczaka zapieczona z pieczarkami i do tego kasza gryczana.

A gdzie wy kupujecie te herbatki? w aptece?
chodzi Ci o zieloną, czerwoną i białą? Są w każdym spożywczaku, choć w marketach największy wybór. Ja kupuję sypane, a ostatnio dostałam od znajomych na urodziny takie na wagę. Zdecydowanie są lepsze!
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 19:08   #32
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Zmiana nawyków żywieniowych!

Aaaa to taka zwykła nawet z rossmanna wystarczy? To fajnie fajnie.
Walczę ze sobą żeby już nic nie jeść za półtorej godziny spać... :| a mnie po prostu tak kusi lodówka... wiem że nie powinno się nic jeść na 2-2,5 godziny przed snem i staram się tego trzymać.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 20:18   #33
ohmonique
Rozeznanie
 
Avatar ohmonique
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 794
Dot.: Zmiana nawyków żywieniowych!

Ja jem kaszę gryczaną z piersią z kurczaka na parze albo smażoną i do tego warzywa na patelnię. Albo z sosem grzybowym.

Herbaty też kupuję w zwykłym spożywczaku, też sypane

Drabineczka podobno kolacje można nawet do pół godziny przed snem pod warunkiem, że jest czysto białkowa. Dziewczyny z wątku z codziennym jadłospisem pewnie powiedziałyby coś więcej jak to dokładnie jest. Swego czasu wątek śledziłam
__________________
Bez słodyczy od 25.08.2015r.

Myśli się materializują!
ohmonique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 21:27   #34
kasica6662
Zadomowienie
 
Avatar kasica6662
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 1 982
Dot.: Zmiana nawyków żywieniowych!

Dzięki, będę jutro szaleć z kaszą
Największy wybór herbat to chyba w delikatesach Alma. Tylko zwróć uwagę czy nie jest to czasem mieszanka z czarną herbatą. Oj też mnie ssie trochę, można jeść jabłko przed snem? Bo co forum i wątek to coś innego
__________________
Kto pierwszy ten lepszy, ale... druga mysz bierze serek.

Moje dzieła
Preferencje


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=858471 Książkowy wątek
kasica6662 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 21:30   #35
katherina_93
Raczkowanie
 
Avatar katherina_93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: okolice Warszaway
Wiadomości: 66
GG do katherina_93
Dot.: Zmiana nawyków żywieniowych!

WITAJCIE DZIEWOJE!!
a Ja się przyłącze, a co Mi tam.... mimo że jestem na Redukcji...;D
Może dowiem się od was czegoś ciekawego... motywujcie Mnie, MOTYWUJCIE i zaskakujcie pomysłami...
gorące buziaki..
__________________
BYŁO 88
JEST 72
BĘDZIE 67

ZDROWA PIĘKNA

JESIEŃ DAMY RADĘ !!!
katherina_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 21:34   #36
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Zmiana nawyków żywieniowych!

Cytat:
Napisane przez katherina_93 Pokaż wiadomość
WITAJCIE DZIEWOJE!!
a Ja się przyłącze, a co Mi tam.... mimo że jestem na Redukcji...;D
Może dowiem się od was czegoś ciekawego... motywujcie Mnie, MOTYWUJCIE i zaskakujcie pomysłami...
gorące buziaki..
Witaj!
Im więcej nas tym lepiej. Sądzę, że raczej Ty nam powiesz coś ciekawego, jak jesteś na redukcji. Bo i większą kontrolę masz nad tym, co jesz. A ćwiczysz? Ja dopiero teraz się dowiaduję o jedzeniu po treningowym:p.
W marcu (jak już będzie kasa) wykupuję karnet na basen i nie wiem, co jeść po pływaniu. Doradzisz?
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 23:18   #37
willy_nilly
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 221
Dot.: Zmiana nawyków żywieniowych!

A ćwiczy któraś coś?
willy_nilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-29, 07:37   #38
kasica6662
Zadomowienie
 
Avatar kasica6662
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 1 982
Dot.: Zmiana nawyków żywieniowych!

katherina_93 Witamy Właśnie to chyba Ty będziesz nas zaskakiwać

Ja się wzięłam za trening Ewy Chodakowskiej
__________________
Kto pierwszy ten lepszy, ale... druga mysz bierze serek.

Moje dzieła
Preferencje


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=858471 Książkowy wątek
kasica6662 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 07:41   #39
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Zmiana nawyków żywieniowych!

Też chętnie dołączę- który to już raz.. Ale może kiedyś się uda?
Ja chcę przede wszystkim zrezygnować z fast-foodów- frytek, KFC, pizzy, chińczyka, chipsów, piwa
Słodyczy jem mało, ze słodkich napojów mogę zrezygnować bez bólu.
Kolejna rzecz- pieczywo, mączne rzeczy, jedzenie wieczorem
Chciałabym nauczyć jeść zawsze 5 - 6 zdrowych, zbilansowanych posiłków.

I.Dziś na śniadanie była żytnianka na mleku z pestkami dyni i słonecznika, migdałami , suszoną śliwką i rodzynkami
II sń- grahamka i serek wiejski
III.a dalej nie wiem.. wracam do domu późno, chyba będę musiała zjesc cos na miescie,ale co? może w uczelnianym bufecie jakaś kanapka plus sałatka lub zupa i kanapka
IV.po powrocie do domu papryka faszerowana mięsem mielonym, z ryżem, z sosem pomidorowym
na V posiłek nie mam czasu jak widać.. ale to tylko wina tego,że nie zrobiłam zakupów
Wiele mi nie potrzeba, po prostu nie chcę tyć i zrzucić dosłownie kilka kilogramów, powiedzmy 5.

---------- Dopisano o 08:41 ---------- Poprzedni post napisano o 08:37 ----------

Cytat:
Napisane przez kasica6662 Pokaż wiadomość
Dzięki, będę jutro szaleć z kaszą
Największy wybór herbat to chyba w delikatesach Alma. Tylko zwróć uwagę czy nie jest to czasem mieszanka z czarną herbatą. Oj też mnie ssie trochę, można jeść jabłko przed snem? Bo co forum i wątek to coś innego
Wiadomo,że jeśli będziesz trzymać się odpowiedniego bilansu kalorycznego to żadne jabłko przed snem ci nie zaszkodzi. zawiera cukier, ale to sa naturlane cukry występujące w owocach, a wiec łatwo się spalają i są zdrowsze niż biały cukier. generalnie nie można wieczorem przesadzać z owocami- np suszonymi owocami, bananami, winogronami itd. Ale jabłkiem, grejpfrutem czy pomarańczą bym się nie przejmowała. Ja np nie mogę jeść jabłek bo strasznie chce mi się po nich jeść czuję od razu pustkę i ssanie w żołądku
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 09:19   #40
Abantha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 110
Dot.: Zmiana nawyków żywieniowych!

Hej
Zauważyłam fajny wątek, to przychodzę wtrynić swoje trzy grosze.

Na początek mam pytanie do autorki - chodzi o zdrowsze odżywianie, czyli tylko mniej węglowodanów prostych i tłuszczu, czy też dbamy o to, żeby były witaminki a nasze pożywienie nie było zanieczyszczone?



Wszystkie posty odnośnie herbaty (miałam cytować pojedynczo, ale strasznie dużo tego).
Nie pijemy czarnej herbaty. Wcale.
Można pić zieloną i czerwoną, ale parzyć je w określony sposób:
  • Zielona - zalewamy nie wrzątkiem, ale ok 90 stopni. Parzymy 3-5 minut. Pierwszy napar wylewamy! Drugi napar, z tych samych listków, parzymy 3-5 minut, po tym czasie nie trzymamy listków w zalewie wody, tylko je odsączamy. Trzeci napar parzymy tak, jak drugi. Jeśli jest jeszcze odpowiednio mocna, można parzyć po raz czwarty. Za każdym razem odsączamy po zaparzeniu listki od wody.
  • Czerwona - też nie zalewamy wrzątkiem. Napar można pić od razu (nie trzeba wylewać pierwszego, jak w przypadku zielonej). Można parzyć tyle razy, ile jest w herbacie 'mocy' - czyli dopóki nam smakuje. Również zaparzamy 3-5 minut, potem odsączamy liście.
    Generalnie herbaty nie pijemy z fusami.
Najlepszą z herbat dla naszego organizmu jest herbata biała. Ma słabo wyczuwalny smak, ale jest najzdrowsza.

Kupujemy tylko herbaty sypane, żadnych granulowanych ani w torebkach
Do herbat w miarę możliwości zawsze dodajemy plasterek cytryny (żadne tam koncentraty cytrynowe), sok malinowy albo miód.

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
głupie napoje gazowane, cola, wypaczyła mi smak
Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Drugi dzień bez słodkich napojów, podejrzewam że pierwszy tydzień będzie najgorszy, chyba jestem uzależniona od coca coli i słodkich napojów.
Jak się odstawi napoje gazowane, to organizm się dość szybko przyzwyczaja do napoi niesłodkich. Ale kilka pierwszych dni jest najgorszych. Najlepiej w tym czasie dosładzać herbatę miodem, sokiem malinowym lub ewentualnie cukrem, stopniowo zmniejszając jego ilość.


Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Zimna pepsi twist mnie kusi w lodówce, matko, mój organizm autentycznie domaga się tej dawki cukru której mu dostarczałam. :|
Jeśli chodzi o napoje gazowane, to skoro organizm się bardzo domaga (w zależności od cyklu hormonalnego kobiety, różnie to bywa o co nasze ciało 'woła') pijmy w niedużych ilościach - lepiej kupić puszkę 0,33l niż litrową butelkę. I pijmy tylko te, które zawierają cukier. Czyli pepsi twist, a nie pepsi twist light lub coca colę, a nie coca colę light.

Cytat:
Napisane przez willy_nilly Pokaż wiadomość
Chociaż dla mnie zawsze najgorszy jest drugi tydzień bez słodyczy i napojów... Swoją drogą cukier uzależnia, a jest wszędzie... ostatnio pół godziny stałam przed półką z ketchupami, żeby znaleźć taki bez cukru.
W przypadku ketchupu nie jest istotne, czy i ile zawiera cukru. Ważne, ile zawiera przecieru pomidorowego. Szukajmy takich powyżej 200g pomidorów na 100g ketchupu, albo 70% przecieru.
Zauważmy, porównując dwa ketchupy tej samej firmy, że łagodny będzie zawierał o około 10-15% więcej przecieru, niż pikantny. W pikantnym na to konto będzie więcej przypraw i zagęstników. A co do zagęstników - żadnych ketchupów (i innych produktów) z modyfikowaną skrobią (kukurydzianą lub inną).


Mam nadzieję, że pomogłam
__________________
84,7 - 86 - 56
20.02 .. .- . 04.05 .. - 01.01.2013

Edytowane przez Abantha
Czas edycji: 2012-03-01 o 10:25
Abantha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 11:37   #41
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Zmiana nawyków żywieniowych!

Cytat:
Napisane przez Abantha Pokaż wiadomość
W przypadku ketchupu nie jest istotne, czy i ile zawiera cukru. Ważne, ile zawiera przecieru pomidorowego. Szukajmy takich powyżej 200g pomidorów na 100g ketchupu, albo 70% przecieru.
Zauważmy, porównując dwa ketchupy tej samej firmy, że łagodny będzie zawierał o około 10-15% więcej przecieru, niż pikantny. W pikantnym na to konto będzie więcej przypraw i zagęstników. A co do zagęstników - żadnych ketchupów (i innych produktów) z modyfikowaną skrobią (kukurydzianą lub inną).


Mam nadzieję, że pomogłam
A dlaczego nie z modyfikowaną? Przecież to nie ma nic wspólnego z modyfikowaną genetycznie, więc co w niej jest nie tak?
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-29, 11:52   #42
Kallija
Raczkowanie
 
Avatar Kallija
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 278
Dot.: Zmiana nawyków żywieniowych!

Hej Mogę dołączyć?
Zależy mi na trwałej zmianie nawyków żywieniowych, a jednocześnie chciałabym trochę schudnąć. Przede wszystkim muszę jeść bardziej regularnie, najlepiej 4-5 posiłków dziennie. Do tego powinnam znacznie ograniczyć słodycze, fast food'y i białe pieczywo. W zamian wprowadzę do swojej diety więcej warzyw, owoców i chudego mięsa. Kolacje będą białkowe, nie później niż 3 godziny przed snem. I koniecznie muszę pamiętać o piciu wody mineralnej, najlepiej 1,5 litra dziennie.
Kallija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 12:08   #43
Abantha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 110
Dot.: Zmiana nawyków żywieniowych!

Cytat:
Napisane przez Lachezis Pokaż wiadomość
A dlaczego nie z modyfikowaną? Przecież to nie ma nic wspólnego z modyfikowaną genetycznie, więc co w niej jest nie tak?
Na dzisiejsze warunki naszego rynku, wyrażenia "modyfikowana" oraz "modyfikowana genetycznie" są używane jako zamienniki. Więc "modyfikowana" równie dobrze może oznaczać zawartość GMO, choć nie musi
Jednak generalnie przeważająca większość produktów ze skrobią modyfikowaną w składzie jest już z GMO.

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Kallija Pokaż wiadomość
I koniecznie muszę pamiętać o piciu wody mineralnej, najlepiej 1,5 litra dziennie.
Pijąc wodę wybieraj taką bez fluoru lub z minimalną jego dawką w składzie.
Ogólnie rzecz biorąc lepsza jest przegotowana woda z kranu, niż butelkowana woda mineralna.
__________________
84,7 - 86 - 56
20.02 .. .- . 04.05 .. - 01.01.2013
Abantha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 13:12   #44
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Zmiana nawyków żywieniowych!

Cytat:
Napisane przez Abantha Pokaż wiadomość
Na dzisiejsze warunki naszego rynku, wyrażenia "modyfikowana" oraz "modyfikowana genetycznie" są używane jako zamienniki. Więc "modyfikowana" równie dobrze może oznaczać zawartość GMO, choć nie musi
Jednak generalnie przeważająca większość produktów ze skrobią modyfikowaną w składzie jest już z GMO.

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

A to prawda. Skrobia może być użyta już z modyfikowanej genetycznie rośliny, lecz sam proces nie polega na jej dalszej modyfikacji genetycznej, a polepszeniu jej możliwości zagęszczania.
Tyle wiem z tego: http://www.fit-up.pl/?id=107&kat=2

Czyli w sumie nie powinni skubani tego uważać za zamiennik.

Edytowane przez Lachezis
Czas edycji: 2012-02-29 o 13:13
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 13:23   #45
Abantha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 110
Dot.: Zmiana nawyków żywieniowych!

Szacuje się (aczkolwiek źródło nie jest przeze mnie sprawdzone jako 100% wiarygodne), że 99% surowców, z których wytwarza się skrobię, jest już GMO.
__________________
84,7 - 86 - 56
20.02 .. .- . 04.05 .. - 01.01.2013
Abantha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 13:37   #46
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Zmiana nawyków żywieniowych!

Cytat:
Napisane przez Kallija Pokaż wiadomość
Hej Mogę dołączyć?
Zależy mi na trwałej zmianie nawyków żywieniowych, a jednocześnie chciałabym trochę schudnąć. Przede wszystkim muszę jeść bardziej regularnie, najlepiej 4-5 posiłków dziennie. Do tego powinnam znacznie ograniczyć słodycze, fast food'y i białe pieczywo. W zamian wprowadzę do swojej diety więcej warzyw, owoców i chudego mięsa. Kolacje będą białkowe, nie później niż 3 godziny przed snem. I koniecznie muszę pamiętać o piciu wody mineralnej, najlepiej 1,5 litra dziennie.
To ja DOKŁADNIE tak samo jak Ty)

Abantha,jakbym miała się stosować do twoich rad odnośnie herbaty to bym chyba zwariowała ;D wiadomo,że czerwoną i zieloną zalewa się wodą powyżej 90 ale nie wrzątkiem i że można parzyć więcej niż jeden raz, ale nie po to robię herbatę,żeby ją od razu wylać :P a czemu trzeba zawsze dodawać cytrynę lub miód wg ciebie?
I dlaczego nie możemy pić czarnej?

Edytowane przez Narc
Czas edycji: 2012-02-29 o 13:40
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 13:54   #47
Abantha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 110
Dot.: Zmiana nawyków żywieniowych!

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
Abantha,jakbym miała się stosować do twoich rad odnośnie herbaty to bym chyba zwariowała ;D wiadomo,że czerwoną i zieloną zalewa się wodą powyżej 90 ale nie wrzątkiem i że można parzyć więcej niż jeden raz, ale nie po to robię herbatę,żeby ją od razu wylać :P a czemu trzeba zawsze dodawać cytrynę lub miód wg ciebie?
I dlaczego nie możemy pić czarnej?
Wylewa się pierwszy napar zielonej, bo jest gorzki i ma za dużo fluoru w składzie. Nie ja to wymyśliłam tylko ci, co kilka tysięcy lat temu zaczynali ją parzyć
Czarna generalnie ma za dużo fluoru, poza tym jest 'najgorsza' pod względem właściwości spośród wszystkich herbat.
Dodatki stosuje się dla zmniejszenia szkodliwości składników w herbacie. Wbrew pozorom herbata nie jest zdrowa sama w sobie, warto więc wrzucić do niej coś smacznego, co rozkłada lub wiąże te niezbyt dobre związki.
__________________
84,7 - 86 - 56
20.02 .. .- . 04.05 .. - 01.01.2013
Abantha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 14:07   #48
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Zmiana nawyków żywieniowych!

A nadmiar fluoru do czego prowadzi? Ja zieloną piję teraz raczej rzadko. Jeśli miałabym ją pić to raz dziennie. Czarnej piję sporo, teraz prawie zawsze z cytryną, a jak jest chłodna to dodaję miodu. Za czerwoną nie przepadam bo chce mi się po niej pić. Ale jeśli już mam czymś dostarczać sobie wody, to głownie herbatą bo nie jestem w wstanie wypić 1,5 litra wody niegazowanej, no chyba,że w lato.
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 14:12   #49
Abantha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 110
Dot.: Zmiana nawyków żywieniowych!

Fluor jest trucizną. Nadmiar zatruwa organizm
Potrzeba bardziej konkretnie? Bo ja mogę dłuuugo gadać
__________________
84,7 - 86 - 56
20.02 .. .- . 04.05 .. - 01.01.2013
Abantha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-29, 14:21   #50
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Zmiana nawyków żywieniowych!

A objawia się to jakoś? Niektórzy wręcz zapijają się herbatą i jakoś badania nic nie wykazują, znam wiele takich osób..
a co sądzisz o piciu mleka i soków owocowych w kartonach? Np tymbark , fortuna, hortex- bez cukru
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 14:31   #51
Abantha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 110
Dot.: Zmiana nawyków żywieniowych!

Posłużę się cytatami, co do odpowiedzi na pierwsze Twoje pytanie.

Fluor jest jednym z głównych składników leków psychotropowych. Wzmacnia ich działanie, potrafi wzmocnić szkliwo zębów, ale zażywany w zbyt wielkich dawkach może jednocześnie spowodować wiele chorób somatycznych i psychicznych. Opublikowane niedawno badania wykazały, że fluor dodawany do wody może spowodować poważne zaburzenia genetyczne, odwapnienie kości, raka.
Fluor powoduje przedwczesne starzenie się tkanek, skóry i tętnic. W miastach niemieckich, gdzie fluoryzowano wodę, częściej występowały choroby takie jak stwardnienie tętnic, arterioskleroza.
Jest też przyczyną zablokowania funkcji wielu enzymów w organizmie, bez których organizm nie może prawidłowo funkcjonować. Osłabia system obronny organizmu upośledzając funkcje białych ciałek krwi.


Mleko jest szkodliwe dla ludzi. U dzieci starszych niż 4 lata zanikają całkowicie enzymy odpowiadające za jego trawienie. Po tym czasie organizm ludzki traktuje mleko jako truciznę. Mleka nie powinno spożywać się wcale, chyba, że ktoś bardzo lubi jego smak, to od czasu do czasu można pokusić się o mleko prosto od krowy (od babci z rynku, w plastikowych butelkach po wodzie) lub mleko kozie.

Soki owocowe, jeśli są to autentycznie soki (100% soku bez dodatków) to nawet jeśli są odtwarzane z soków zagęszczonych/koncentratów, są ok.
Jeśli chce się zmniejszyć ich kaloryczność, to można rozcieńczać je zwykłą wodą - zależy co kto lubi, ja sok piję dla smaku więc nigdy nie rozcieńczam.
__________________
84,7 - 86 - 56
20.02 .. .- . 04.05 .. - 01.01.2013
Abantha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 14:35   #52
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Zmiana nawyków żywieniowych!

Moim zdaniem mało prawdopodobne jest,żeby w herbacie były takie dawki fluoru, które tak negatywnie wpływałyby na zdrowie. ale powiedzmy,że jestem TROCHĘ przekonana ciekawe co na to Anglicy

co do mleka, ok, niektórzy nie tolerują..ale ogólnie nie wierzę w te współczesne bajki o szkodliwości mleka
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 14:54   #53
Abantha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 110
Dot.: Zmiana nawyków żywieniowych!

Rośliny z rodziny herbatowatych pobierają fluor z gleby i kumulują go w liściach. Zawartość fluoru w liściach młodych waha się od 0,3 do 1,0 mg/100g i jest znacznie niższa niż w liściach starszych zawierających od 0,6 do 2,8 mg/100g, jest to fluor łatwo przyswajalny.
Dla dorosłego człowieka nieszkodliwa dzienna dawka fluoru wynosi około 1 mg, a dawka około 5 mg może powodować fluorozę. Pierwiastek ten akumuluje się w organizmie człowieka, jeżeli dzienna dawka przekracza 3 mg.
Spośród produktów spożywczych najwięcej fluoru zawierają ryby, fasola – 1,65 mg/1000 g, ziemniaki – 0,141 mg, marchew – 0,188 mg, szpinak – 0,435 mg, mleko – 0,227 mg, mąka pszenna 0,56 mg/1000 g oraz mięso, kapusta, sałata, rzeżucha, brokuły.


Pijąc kilka kubków dziennie (jak np. ja) to już robi się spora ilość. Zwłaszcza, że oprócz tego, co wymieniłam, źródłem fluoru jest również pasta do zębów, żelatyna czy woda pitna, a są to stosunkowo duże ilości.


Co do mleka - polecam zapoznać się z materiałami, choćby na youtube, od groma tego jest
W mleku tzw. z kartonu nie ma nic co jest dla naszego organizmu dobre/przyswajalne. Jeśli się wie, jak przebiega produkcja mleka przemysłowo (odtłuszczanie, dorzucanie tłuszczu roślinnego, podgrzewanie do wysokich temperatur) samemu się odechciewa to pić
__________________
84,7 - 86 - 56
20.02 .. .- . 04.05 .. - 01.01.2013
Abantha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 15:05   #54
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Zmiana nawyków żywieniowych!

Kilka herbat dziennie to rzeczywiście może być sporo, ja piję zazwyczaj dwie, I herbatki owoce czy miętę no i kawę zbożową i zwykłą. oraz soki.

wiem,że jest mnóstwo materiałów na temat szkodliwości mleka- tak samo wiele jest przeciwników tych teorii , a na wizażu ta kwestia była poruszana już setki razy. ja np. nie jestem w stanie pić surowego mleka. po prostu nie lubię. ale używam do kawy i do owsianki i tak samo- nie sądzę ,żeby w takich ilościach cokolwiek złego zrobiło.Poza tym mleko mleku nierówne i trzeba wybierać z rozwagą, uważnie czytając opakowania. Jeśli ktoś pije surowe całymi kartonami to może zaszkodzić :P
We wszystkim najważniejszy jest umiar i nie możemy dać się zwariować..

A jeszcze wracając do produktów zawierających fluor- wymieniałaś same zdrowe rzeczy i nie wyobrażam sobie,żeby je ograniczać ( poza ziemniakami i białą mąką) A tak na marginesie , właśnie gotuję fasolową z ziemniakami i marchewką
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 15:06   #55
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Zmiana nawyków żywieniowych!

Cytat:
Napisane przez Abantha Pokaż wiadomość
Rośliny z rodziny herbatowatych pobierają fluor z gleby i kumulują go w liściach. Zawartość fluoru w liściach młodych waha się od 0,3 do 1,0 mg/100g i jest znacznie niższa niż w liściach starszych zawierających od 0,6 do 2,8 mg/100g, jest to fluor łatwo przyswajalny.
Dla dorosłego człowieka nieszkodliwa dzienna dawka fluoru wynosi około 1 mg, a dawka około 5 mg może powodować fluorozę. Pierwiastek ten akumuluje się w organizmie człowieka, jeżeli dzienna dawka przekracza 3 mg.
Spośród produktów spożywczych najwięcej fluoru zawierają ryby, fasola – 1,65 mg/1000 g, ziemniaki – 0,141 mg, marchew – 0,188 mg, szpinak – 0,435 mg, mleko – 0,227 mg, mąka pszenna 0,56 mg/1000 g oraz mięso, kapusta, sałata, rzeżucha, brokuły.


Pijąc kilka kubków dziennie (jak np. ja) to już robi się spora ilość. Zwłaszcza, że oprócz tego, co wymieniłam, źródłem fluoru jest również pasta do zębów, żelatyna czy woda pitna, a są to stosunkowo duże ilości.


Co do mleka - polecam zapoznać się z materiałami, choćby na youtube, od groma tego jest
W mleku tzw. z kartonu nie ma nic co jest dla naszego organizmu dobre/przyswajalne. Jeśli się wie, jak przebiega produkcja mleka przemysłowo (odtłuszczanie, dorzucanie tłuszczu roślinnego, podgrzewanie do wysokich temperatur) samemu się odechciewa to pić
Co do mleka, nie wszyscy ludzie tracą zdolność trawienia laktozy, to jak z niektórymi kotami, większość (wbrew stereotypom) je nie przyswaja, ale mała ilość daje sobie z nim radę (życie z ludźmi to spowodowało). Co do tych tłuszczy roślinnych, producent, wg prawa polskiego, powinien umieścić to na opakowaniu. No i mleko z małych mleczarni, np. Strzałkowo, mam nadzieje, że aż tak syfiaste nie jest.
No i kawę, którą piję rzadko, muszę mieć z mlekiem. I oczywiście pierniczki, jak już się na nie skuszę, obowiązkowo są z nim.
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 15:30   #56
Abantha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 110
Dot.: Zmiana nawyków żywieniowych!

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
A jeszcze wracając do produktów zawierających fluor- wymieniałaś same zdrowe rzeczy i nie wyobrażam sobie,żeby je ograniczać ( poza ziemniakami i białą mąką) A tak na marginesie , właśnie gotuję fasolową z ziemniakami i marchewką
Pomalutku
Fluor zawarty w pozywieniu zawiera takie ilości, które są organizmowi potrzebne do funkcjonowania.
ALE jeżeli się dostarcza go również w inny sposób (herbata jest używką, nie pożywieniem) to prowadzi to do nadmiaru. Tego unikajmy
A zupki są pyszne


Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
wiem,że jest mnóstwo materiałów na temat szkodliwości mleka- tak samo wiele jest przeciwników tych teorii , a na wizażu ta kwestia była poruszana już setki razy. ja np. nie jestem w stanie pić surowego mleka. po prostu nie lubię. ale używam do kawy i do owsianki i tak samo- nie sądzę ,żeby w takich ilościach cokolwiek złego zrobiło.Poza tym mleko mleku nierówne i trzeba wybierać z rozwagą, uważnie czytając opakowania. Jeśli ktoś pije surowe całymi kartonami to może zaszkodzić :P
We wszystkim najważniejszy jest umiar i nie możemy dać się zwariować..
Nie sposób się nie zgodzić z tym, co napisałaś Umiar i jakość, dokładnie. Najlepiej mleczko ze wsi

Cytat:
Napisane przez Lachezis Pokaż wiadomość
Co do mleka, nie wszyscy ludzie tracą zdolność trawienia laktozy, to jak z niektórymi kotami, większość (wbrew stereotypom) je nie przyswaja, ale mała ilość daje sobie z nim radę (życie z ludźmi to spowodowało). Co do tych tłuszczy roślinnych, producent, wg prawa polskiego, powinien umieścić to na opakowaniu. No i mleko z małych mleczarni, np. Strzałkowo, mam nadzieje, że aż tak syfiaste nie jest.
Nie miałam na myśli laktozy.
Nietolerancja laktozy jest chorobą nabytą, coraz więcej dorosłych (ok. 50%) na nią cierpi. Laktoza znajduje się oprócz mleka również w produktach, które są z mleka wytwarzane, np. żółty ser.
Chodziło mi o kazeinę. To białko nie jest trawione przez ludzi i gnije w organizmie, kiedy się do niego dostanie. Kazeina jest budulcem kopyt i rogów dla cielaczków.
Mleko pod wpływem kwasu żołądkowego (każde, również to gotowane) ścina się i utrudnia trawienie.

Jeśli chodzi o tłuszcze roślinne i obowiązki producenta, zauważmy ile jest kontroli składu produktów spożywczych i jak wiele z nich nie odpowiada w tym względzie normom. To, że jakiś składnik nie występuje na opakowaniu, wcale nie znaczy, że w środku go nie ma.
Im większa mleczarnia/zakład produkcyjny, tym większa szansa, że mleko (i inne produkty mleczne) jest 'oszukane'.

Jeśli ktoś z was ma możliwość, pogadajcie z kimś, kto pracuje w mleczarni. To naprawdę otwiera oczy
__________________
84,7 - 86 - 56
20.02 .. .- . 04.05 .. - 01.01.2013
Abantha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 15:33   #57
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Zmiana nawyków żywieniowych!

Ja dziś w zwykłym warzywniaku widziałam truskawki na wagę, ech..
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 15:50   #58
Abantha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 110
Dot.: Zmiana nawyków żywieniowych!

Truskawki w lutym! Mniam! 100% chemii
__________________
84,7 - 86 - 56
20.02 .. .- . 04.05 .. - 01.01.2013
Abantha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 16:55   #59
ohmonique
Rozeznanie
 
Avatar ohmonique
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 794
Dot.: Zmiana nawyków żywieniowych!

O kurczę, ale się ruch w interesie zrobił
Cześć dziewczyny - te, które dołączyły
Abantha, czuję się teraz do edukowana Ja pijam kilka szklanek dziennie zielonej herbaty, jasna sprawa, że nie zalewam jej wrzątkiem, ale pierwszego naparu nigdy nie wylewałam i w sumie pierwsze słyszę o tym fluorze

Poza tym melduję, że dzień upływa mi bez słodyczy i uczciwie ćwiczyłam dziś na siłowni Żeby za ładnie nie było to wpadło mi mało warzywek, ale się staram
__________________
Bez słodyczy od 25.08.2015r.

Myśli się materializują!
ohmonique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 16:58   #60
Abantha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 110
Dot.: Zmiana nawyków żywieniowych!

Najważniejsze, żeby fusy w środku nie siedziały
__________________
84,7 - 86 - 56
20.02 .. .- . 04.05 .. - 01.01.2013
Abantha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:35.