Dot.: MOJE GRILLOWANIE - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-25, 08:28   #1
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146

GRILLowane pyszności


Dziś wieczorem wybieram się do rodziców na długi weekend i jako, że pogoda ma dopisywać planujemy zrobić grilla. Zatem z miłą chęcią przygarną wszelakie przepisy na potrawy z grilla.
Zresztą myślę, że nie tylko mi się przydadzą - w końcu sezon grillowy w pełni
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 08:44   #2
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: GRILLowane pyszności

MagJa, robiłaś grillowane banany? Pyuszne na deser! kładzie na grillu nieobrane banany i pieczesz aż się skórka zrobi czarna - polecam...
Ja uwielbiam wymyślać dziwne potrawy z grilla np. jajka grillowan z pomidorem i z serem. robimy takie miseczki z folli aluminiowej, kładziemy tam pokrojenego w kostke pomidorka, skrapiamy oliwą z oliwek, wbijamy jajko, poypujemy solą, pieprzem ,serem startym i grillujemy!!!! pyszna odmiana po tonach grillowanego mięsiwa.
z grillla uwielbiam karkówkę marynowaną w oliwie z majerankiem, tymiankiem, solą i ... pieprzem cytrynowym.
pozy tym ryba zawinięta w folię, przedtem posypana "kamisem" do ryb, z gałązką rozmarynu, albo tymianku oraz plasterkami cytryny w brzyszku. Pyszotka!!!!!
Jak coś dobrego mi się przpomni to napiszę!
pozdrawiam
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 08:49   #3
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: GRILLowane pyszności

beliczku - faktycznie, bananów to chyba trzeba spróbować
A co do karkówki to ja polecam natrzeć ją porządnie mieszanką miodu, soku z cytryny i pieprzu cayenne; odstawić do lodówki na minimum godzinkę, a potem fruuu na grilla Pyszna jest Można ją też jeszcze podlewać nieco tą mieszanką, ale niekoniecznie. Trzeba tylko uważać, żeby się nie przypaliła, bo zrobi się czarny karmelek Wtedy już taka pyszna nie jest...
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 09:53   #4
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: GRILLowane pyszności

Banany polecam!
Super deser, rozplywa sie w ustach.
Jak za bananami nie przepadam, tak te z grilla ubostwiam

Ja uwielbiam skrzydelka z grilla, jest co pochrupac
robie tak jak Ty Magja karkowke, czyli z miodem, badz na ostro, zalewam dzien wczesniej sosem sojowym, obsypuje czym popadnie ( w tym oczywiscie pieprzem cayenne, chilli)

uwielbiam tez grillowana cukinie, kroje w plastry, rozkladam na aluminiowej tacce, kropelka oliwy, posypuje glownie ziolami.

fajne jest tez pieczywo czosnkowe z grilla, w wersji beztluszczowej, wyglada ono tak, pieczemy kromki chleba na grillu, gdy sa juz gotowe rozcieramy na nich , jak na tarce, po calym zabku czosnku oczywiscie za oddech nie odpowiadam


dla mnie nieodlocznym elementem grillowego zarelka sa tzatziki! mniaaaaaaam
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 10:00   #5
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: GRILLowane pyszności

ja bardzo lubię paprykę z grilla - co za aromat!!!!! i oczywiście grzaneczki, o których mskladaczek pisze.
A robiłyście czosnek z grilla? piecze się całe główki, a potem wyciska kremową, czosnkową zawwrtość na mięsko lub grzanki. Ma się potem oddech jak smok wawelski ale jeżeli wszyscy "użytkownicy" grilla go jedzą to nie am problemu. Jest świetny, kremowy, delikatny w smaku...
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 10:11   #6
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: GRILLowane pyszności

nie robilam tak czosnku, ale obiecuje, ze wyprobuje przy najblizszym grillowaniu bo ja straszny lasuch czosnkowy jestem.

o ! przypomnialas mi o papryce! uwielbiam te male, takie szpiczaste, je nawet w calosci grilluje, do momentu az skorka sie spiecze i sama zacznie odchodzic bardzo przypomina mi to te bulgarskie papryki, oni smaza to na plycie, pozniej robia z nimi cos a'la ogorki konserwowe
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 10:20   #7
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Dot.: GRILLowane pyszności

Camember pieczony w folii na grilu. mmmmmniam. Pieczona cebulka w całości, papryka, cukinia i bakłażan, ziemniaki z ziołami i masłem pieczone w folii (wcześniej lekko obgotowane), kaszanka, pieczony łosoś w dzwonkach z ziołami. Do tego micha sałaty z pomidorami, ogórkami i wszystkim co pod ręką. Palce lizać.
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-26, 18:17   #8
Basiula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 330
Wyślij wiadomość przez ICQ do Basiula
Smile Dot.: GRILLowane pyszności

No wlasnie -jak sie grilluje rozne warzywa i owoce??
Basiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 18:55   #9
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: GRILLowane pyszności

Do mięsa czy grilowanej kiełbaski uwielbiam cebulkę z grilla.Tnę cebulę na dosyc grube plastry, przetykam wzdłuż wykałaczką,by nie rozpadła się.Przed grilowaniem smaruję ją olejem lub oliwą (inaczej się spiecze),tak zrobiona jest pyszna:miękka,aromatyczna .Wspaniały dodatek do dań.
Banany wypróbuję.Pozdrawiam
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 20:44   #10
mania199
Rozeznanie
 
Avatar mania199
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 539
Dot.: GRILLowane pyszności

dzis jadlam rybki z grila dokladnie to byly pstragi, mama wczesniej nacierala je granulowanym czosnkiem posypywala przyprawa do ryb, skrapiala sokiem z cytryny oraz oliwa z oliwek, pozniej zawijala w folie aluminiowa i na grilla jak juz sie takie pyszne miesko zrobilo takie mieciutkie delikatne to wyciagalismy z folii wkladalismy w takie dziwne cos na ryby nie wiem jak to sie dokladnie nazywa takie metalowe i troszke jeszcze podpiekalismy zeby skorka byla chrupiaca pycha
nastepne co robilismy to pieczarki faszerowane maselkiem z vegeta i cebulka tez robione w folii aumioniowej pyszne !!!
lubie tez cukinie i papryke, tosty natarte czosnkiem, piersi z kurczka tez musza polezec w marynacie, karkowke itd...
zreszta czego ja nie lubie, jadlam juz duzo rzeczy z grilla i jak narazie wszystko mi smakuje
mania199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 20:50   #11
mania199
Rozeznanie
 
Avatar mania199
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 539
Dot.: GRILLowane pyszności

zapomnialam dodac ze zawsze jak robimy grilla musi byc salatka taka zwykla ale pyszana: krojmy pomidory na ciwrtki, zielone ogorki na kawalki nie za male taka spora kostke, papryke tez w kostke, cebule w piorka wszystko to solimy i posypujemy pieprzem mieszmy i juz gotowe!!! proste a jakie pyszne i doskonale pasuje do roznych mies z grilla
mania199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-27, 08:04   #12
Beauty1984
Zakorzenienie
 
Avatar Beauty1984
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 4 014
GG do Beauty1984
Dot.: GRILLowane pyszności

Cytat:
Napisane przez mania199
dzis jadlam rybki z grila dokladnie to byly pstragi, mama wczesniej nacierala je granulowanym czosnkiem posypywala przyprawa do ryb, skrapiala sokiem z cytryny oraz oliwa z oliwek, pozniej zawijala w folie aluminiowa i na grilla jak juz sie takie pyszne miesko zrobilo takie mieciutkie delikatne to wyciagalismy z folii wkladalismy w takie dziwne cos na ryby nie wiem jak to sie dokladnie nazywa takie metalowe i troszke jeszcze podpiekalismy zeby skorka byla chrupiaca pycha
nastepne co robilismy to pieczarki faszerowane maselkiem z vegeta i cebulka tez robione w folii aumioniowej pyszne !!!
lubie tez cukinie i papryke, tosty natarte czosnkiem, piersi z kurczka tez musza polezec w marynacie, karkowke itd...
zreszta czego ja nie lubie, jadlam juz duzo rzeczy z grilla i jak narazie wszystko mi smakuje
Pstrągi z grilla są przepyszne. Zresztą jak wiele innych rybek.
Moja mama czasem także takiego pstrąga obwija cieniutkimi plasterkami boczku i tak pieczemy. Dobre wychodzi.
__________________
Korzystaj z czasu póki czas!
Beauty1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 08:32   #13
mania199
Rozeznanie
 
Avatar mania199
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 539
Dot.: GRILLowane pyszności

koniecznie wyprobuje
mania199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 09:35   #14
emila_213
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 233
Dot.: GRILLowane pyszności

A próbowałyście kukurydzę z grilla? bo ja tak hihiih i uważam że jest pyszna. Kukurydze (cukrową oczywiście nie taką z pola) posmarowaną masłem obsypać czosnkiem i owinąc folią. Pycha a jeżeli ktoś jest niecierpliwy to kukurydzę mozna wcześniej podgotowac w garnku.
__________________

**life doesn`t havE to BE pErfect to Be woNdErfuL**
emila_213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 10:00   #15
mania199
Rozeznanie
 
Avatar mania199
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 539
Dot.: GRILLowane pyszności

Cytat:
Napisane przez emila_213
A próbowałyście kukurydzę z grilla? bo ja tak hihiih i uważam że jest pyszna. Kukurydze (cukrową oczywiście nie taką z pola) posmarowaną masłem obsypać czosnkiem i owinąc folią. Pycha a jeżeli ktoś jest niecierpliwy to kukurydzę mozna wcześniej podgotowac w garnku.
o prosze kukurydzy jeszcze nie jadlam napewno bedzie dobra bo uwielbiam kukurydze
mania199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-29, 22:31   #16
tala
Zadomowienie
 
Avatar tala
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Co na grilla?

Licze na Wasza porade.

Jakie dania serwujecie z grilla?
Oczywiscie prosze o pominiecie kielbasy, karkowki, skrzydelek i kaszanki
tala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-29, 23:21   #17
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Co na grilla?

tala, byl juz watek o tym co wizazanki grilluja

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ghlight=grilla
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-30, 10:04   #18
tala
Zadomowienie
 
Avatar tala
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Dot.: Co na grilla?

Ajj.. a ja szukalam i tamtego watku nie znalazlam

W takim razie prosze o usuniecie tego.
tala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-30, 10:20   #19
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Co na grilla?

skad ja to znam
ja czasami wiem, ze watek istnieje a nie moge go znalezc
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-30, 12:57   #20
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: GRILLowane pyszności

cukinia z grilla-pycha
no i wszelkie mięcho
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 18:49   #21
justyskaa
BAN stały
 
Avatar justyskaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 740
Dot.: GRILLowane pyszności

a jadłyscie kiełbaski z grilla z dżemem?

smażymy kiełbaski i co chwila smarujemy je soskiem dżemowym (3-4łyżki dżemu morelowego półsłodkiego wymieszanego z dwiema łyżkami soku z cytryny)
P Y C H A ! ! !
justyskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 22:18   #22
tessalia
Raczkowanie
 
Avatar tessalia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 375
Dot.: GRILLowane pyszności

Jako, że jestem wege, wszelkie mięsa odpadają. A najbardziej z grilla lubię warzywne szaszłyki (np. cukinia + papryka + pieczarki), bakłażany i ziemniaczki
__________________
"Kocha się nie za cokolwiek, lecz pomimo wszystko... kocha się za nic..."
tessalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 22:50   #23
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: GRILLowane pyszności

Jesli chodzi o mieso z grilla to u mnie bezapelacyjnie wygrywa karkówka . Poza tym z chęcią wcinam szaszłyki... Jesli chodzi o przygotowanie mięsa do pieczenia to niestety nic nie moge na ten temat powiedzieć bo wszystkim zajmuje sie mój TŻ a ja nawet nie obserwuje bo odrzuca mnie na sam widok surowego mięcha ... Ale upieczone wygląda pysznie i kusząco... A z resztą co mi tam - pokaże wam moje ostatnie grillowane pyszności . // tak, wiem, mam obsesje na punkcie fotografowania wszystkiego - nawet jedzenia...
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 10:21   #24
natalka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 67
Dot.: GRILLowane pyszności

Przepyszna jest karkówka, którą robimy z moim lubym w następujący sposób: kupuje się marynatę Staropolską Kamisa (koniecznie zieloną, bo pomarańczowa - ognista - nie jest dobra). Karkówkę pokrojoną na kotlety naciera się marynatą rozrobioną w oleju (dajcie oleju dużo mniej niż napisane jest na opakowaniu, bo jest wtedy za rzadka). Trzyma się potem karkówkę przez kilka godzin w lodówce w zamkniętym pojemniku, a następnie - na grila! Na 1,5 kilo karkówki wystarczają 2 marynaty.
Spróbujcie. Smacznego!
natalka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 20:54   #25
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: GRILLowane pyszności

Probowalam zrobic banany z grilla-smakuja jak przedojrzale-czyli nie dla mnie
Uwielbiam za to marshmallows http://web.kraftfoods.com/main.aspx?...ipe_id=41790-1
logest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 10:09   #26
sailor
Raczkowanie
 
Avatar sailor
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 30
GG do sailor
Dot.: GRILLowane pyszności

to moze ja tez dorzuce cos na grilla...
ogolnie na grillu pieke wszystko .. wiec na poczatek podrzuce dwie ulubione marynaty do grilla

1) musztardowa
oliwa, roztarty lub posiekany czosnek, odrobina mjeranku, sol, pieprz, musztarda.
calosc mieszamy na jednolita mase. w to wrzucamy miesko (najlepiej karkowke, sznycle z szynki itp) zostawiamy na cala noc lub przynajmniej na kilka godzin w lodowce. potem wrzucamy na grilla . podczas pieczenia od czasu do czasu smarujemy pozostala marynata.

2) orientalna
przepis wymyslony z potrzeby chwili dosc dawno temu. najlepiej nadaje sie do drobiu choc schab i karkowka tez dobrze smakuja.

skladniki: oliwa, koncentrat pomidorowy, miod, imbir papryka ostra, sol, sok z cytryny.
po wymieszaniu marynata powinna byc mniej wiecej konsystencji nalesnikowego ciasta miesko jak to z reguly marynujemy najlepiej przez cala noc. pieczemy na grillu ostroznie zeby sie nie przypalilo o co jest dosc latwo ze wzgledu na zawartosc miodu. po upieczeniu mamy slodko-ostro-kwaskowa i chrupiaca skorke i bardzo aromatyczne miesko.

na razie tyle, bo ja sie rozpedze z przepisamy z walsnej kuchni to mnie wykopia z tego forum
sailor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 14:33   #27
gatka
Raczkowanie
 
Avatar gatka
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 171
Thumbs up Dot.: GRILLowane pyszności

Ja polecam luksusową wersje bananów przecinamy je troche wzdłuż i wtykamy tam kilka kostek czekolady-na przemian białej i mlecznej. Jak czekolada sie rozpuści a banany troche zczernieją tzn że sa gotowe. Pycha
gatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 14:37   #28
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: GRILLowane pyszności

Polecam PIECZARKI Z SEREM Z GRILLA , pychotaka

kupujemy duże pieczarki , nóżki urywamy drążymy miejsce w środku, obieramy ze skórki, dajemy jakieś zioła bąż przyprawę zwykłą do grilla i dalej do środka żółty starty ser, zapiekamy na grillu aż zmiękną pieczarki ( najlepiej na tacce, troszku to trwa) . Pychota
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 16:34   #29
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: GRILLowane pyszności

u mnie grillowa furrore robia sliwki suszone, owiniete plasterkiem boczku i spiete wykalaczka - to oczywiscie na grilla, a potem prosto do buzi (bez wykalaczki
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 13:38   #30
agnieszka26a
Rozeznanie
 
Avatar agnieszka26a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 638
Red face Dania na grilla

Kurczak w diabelskiej skórce
dla 4 osób
8 kawałków kurczaka (udka, skrzydełka, piersi)
6 łyżek oleju
3 łyżki miodu
3 łyżki sosu chilli
łyżka sosu sojowego
łyżeczka curry
2 łyżeczki keczupu
mielona słodka papryka
sól, pieprz

Mięso oplukac, osuszyć. Olej wymieszać z miodem, sosem sojowym, chilli, keczupem, curry i mielona papryką. Mieszaniną natrzeć mięso. Odstawić je na 2 godziny w chłodne miejsce. Mięso wytrzeć papierowym ręcznikiem. Piec z każdej strony. W trakcie peiczenia polewać marynatą.

Estragonowe kiełbaski
8 kiełbasek
pęczek świeżego estragonu
ząbek czosnku
2 łyżki winnego octu
2 łyzki musztardy

Estragon posiekać. Wymieszać z 2 łyżkami oleju, zmiażdżonym czosnkiem, łyżką musztardy i octem.
Kiełbaski włożyć na chwile do wrzątku ( nie gotować). wyjąć. Wytrzeć. Posmarować mieszaniną z estragonem. Odstawić na godzine w chłodnym miejscu. Od czasu do czasu odwrócić. Kiełbaski odsączyć z zalewy. Posmarować olejem i piec.
__________________
To człowiek człowiekowi najbardziej potrzebny jest do szczęścia.
agnieszka26a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-22 18:45:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:00.