Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-11-05, 11:36   #2251
madzius_88
Raczkowanie
 
Avatar madzius_88
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 30
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Zyciu Kochana ja teraz robilam poziomem 4 i bylo mi malo kolor najpiekniejszy byl w pierwszych kilku dniach taki nasycony gleboki.. wlasnie ten bialy odcien ta poswiata w czarnych wlosach bardzo mi sie podoba a ponadto wlasnie zaspokaja moj glod ciemnego glebokiego koloru i mam wrazenie ze czern nie wyplukuje sie w rudosci.. (obserwuje wlosy kolezanek) w ogole nie widze roznicy miedzy 1 dniem po farbowaniu a miesiacem po.. no poza odrostami jedyne ale i pewne wahania dotycza tego aby ta czern nie wygladala sztucznie.. chcialabym zeby wygladala jak najnaturalniej jak to tylko mozliwe

ps. miala ktoraz z Was doczynienia z czernia ?? ale zaplanowana a nie taka niespodziankowa po doborze zlej farby.. Veroniqe cos mi sie kojarzy ze Ty przerabialas temat czerni
madzius_88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-05, 11:41   #2252
aniula884
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Ole¶nica
Wiadomo¶ci: 97
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Help!

Zafarbowa³am w³osy dok³adnie mieszank± 7N(30ml) + 7A(30ml)+ 6P(60ml) z oxy 6% (farba Matrix socolor ) chcia³am popielaty br±z a wyszed³ no w³a¶nie mega dziwny kolor a dok³adnie chcia³am sie pozbyæ zo³to-rudego refleksu a teraz mam na odrostach rudy kolor ;o nie wiem jak to sie sta³o...czy to natura tak zrobi³a czy co...co wiecej nadal mam zó³ty refleks juz nie mam pojecia jak go zlikwidowaæ ;(

Dodam jeszcze ze mam do wykorzystania farby
5AV,7N,7A,6P

Jak± mieszankê teraz zrobiæ aby te dziadostwo przykryæ ? na razie czekam az sie wyp³ucze bo kolor sam w sobie jest ciemny taki na poziomie 5 ale co potem ?

Edytowane przez aniula884
Czas edycji: 2012-11-05 o 11:46
aniula884 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-05, 12:31   #2253
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 948
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Chyba na natura niepotrzebna Na próbniku 8P wygl±da do¶æ rudawo, jak dla mnie, niby 6P ok, ale na ¿ywo nie widzia³am. Je¶li ¿ó³tawy odcieñ, to potrzebny Ci fiolecik, mo¿e AV z A? (ale ja dopiero raczkujê w tym temacie, to nie trzeba traktowaæ tego co mówiê, na serio )
A co do rudego odrostu, to niestety zmora nas wszystkich.

Ja ostatnio farbowa³am .2 (per³a chyba, w ka¿dym razie fiolet) + .0 (czyli natura),poziom 8, i ¿ó³tego nie ma, za to jest piêkny rudy Jak tylko dorwê srebrn± p³ukankê Flor Illum, to zastosujê i tak mam nadziejê przeczekaæ do kolejnego farbowania.
chickencrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-05, 12:57   #2254
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez madzius_88 Poka¿ wiadomo¶æ
ps. miala ktoraz z Was doczynienia z czernia ?? ale zaplanowana a nie taka niespodziankowa po doborze zlej farby.. Veroniqe cos mi sie kojarzy ze Ty przerabialas temat czerni
Ja z czerni± mia³am przygodê tylko i wy³±cznie tak± ,¿e wychodzi³a mi po farbowaniu kilka razy ciemnymi br±zami drogeryjnymi i tak sobie ¿y³am parê lat dopóki nie odmieni³o mi siê na naturalno¶æ bo dla mnie ka¿da czerñ wygl±da sztucznie i jak patrzê teraz na dziewczyny na ulicy które maj± czarne w³osy, to a¿ nie mogê patrzeæ chyba ¿e znajdziesz naturalny odcieñ czerni (o ile taki istnieje) ;] ale to ju¿ nie u nas na w±tku bo my walczymy o br±zy :P
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-05, 13:19   #2255
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Veroniqe22 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja z czerni± mia³am przygodê tylko i wy³±cznie tak± ,¿e wychodzi³a mi po farbowaniu kilka razy ciemnymi br±zami drogeryjnymi i tak sobie ¿y³am parê lat dopóki nie odmieni³o mi siê na naturalno¶æ bo dla mnie ka¿da czerñ wygl±da sztucznie i jak patrzê teraz na dziewczyny na ulicy które maj± czarne w³osy, to a¿ nie mogê patrzeæ chyba ¿e znajdziesz naturalny odcieñ czerni (o ile taki istnieje) ;] ale to ju¿ nie u nas na w±tku bo my walczymy o br±zy :P
mam bardzo podobne odczucia odno¶nie czerni. kiedy¶ rozmawia³am na ten temat z fryzjerk±-stylistk±, która stwierdzi³a, ¿e Polkom absolutnie ¼le jest w czerniach i ona odmawia farbowania na takie kolory, zamiast czerni u¿ywa ciemnego br±zu, który dla niewprawionego oka jest prawie nie do rozró¿nienia. dla mnie poziom 5 jest ju¿ ciemny i od znajomych s³yszê "ale ty czarna", choæ przecie¿ to br±z.

a co do Twojego pytania, madzius_88, to te¿ pewnie zale¿y jakiej czerni u¿yjesz, bo s± czernie o refleksie niebieskim, ale te¿ mahoniowe i pewnie wiele, wiele innych, choæ ja w tym temacie jestem zielona
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-05, 13:33   #2256
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

I teraz mnie pozamiata³o dziewuszki :P:P stosowa³a która¶ farbê Goldwell Elumen ?? Przeszuka³am ca³e nasze forum i by³y jakie¶ info ¿e jedna dziewczyna farbowa³a elumen clear... A co z kolorami? Widzia³am Endorfina siê zastanawia³a ? Zyta? Ja sie chyba zakocha³am i musze to wypróbowaæ bo nie przezyjê :P Bli¿ej chodzi mi o kolory Bright... AB@6

Tylko jak ja mam rozczytaæ t± paletê?? (za³±cznik1) poziomy z lewej strony oznaczaj± wyj¶ciowe w³osy?? doczytuje sie ledwo w lewym górnym rogu (Base Shade) wiêc tak ;] a reszta jak poszczególne kolory wyjd±.

a 3 foto jak wychodzi kolor NB@4.. k³adziony na te w³osy zdjêcie 4 ;D
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg goldwell-elumen-high-per_1631.jpg (66,2 KB, 36 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg b122ec051af3b959d7c06112b284424f_5.jpg (52,7 KB, 14 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 6e85aaa88890458f5dab763c77f4e945.jpg (13,2 KB, 51 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 6a6dc77a3e7dbd1a1ebdc3bb9bc27da8.jpg (31,8 KB, 41 za³adowañ)

Edytowane przez Veroniqe22
Czas edycji: 2012-11-05 o 13:57
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-05, 15:51   #2257
Gabryska27
Przyczajenie
 
Avatar Gabryska27
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomo¶ci: 27
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Czesc dziewczyny.Prosze o porade.Nie mam czasu czytac calego watku poza tym kazdy przypadek jest inny wiec opisze soja prosbe/pytanie....
Aktualnie mam wlosy w koloze bardzo jasny popielaty blond jak Pink..i chcialabym wrocic do mojego naturalnego koloru czyli ciemny blond.Chce teraz zrobic sobie pasemka w kolorze ciemnego popielatego bladu ale zeby nie wyszedl brazowy.
Dodaje zdjecia w ramach obecnego stanu i docelowego.
Jakies rady i sugestie?Moze ktos mial tak jak ja????Z gory serdecznie dziekuje i pozdrawiam.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg pink.jpg (31,5 KB, 10 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 564d9b0ace4b4f3amed.jpg (32,2 KB, 16 za³adowañ)
Gabryska27 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-11-05, 17:34   #2258
soulie
Wtajemniczenie
 
Avatar soulie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 2 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Witajcie
Nadal Was podczytujê i nadal zmagam siê z w³osami. Chyba jednak siê poddam je¶li chodzi o walkê o popielaty br±z Nie wiem ju¿ co mam k³a¶æ, ¿eby wyszed³ ch³odny odcieñ Ostatnio k³ad³am 8.2 i 7.1 (albo na odwrót, ju¿ nie pamiêtam), a kilka dni temu 8.21. No cholipka z ch³odnym odcieniem nie ma to nic wspólnego. Ca³y czas wychodzi ciep³y, ju¿ sama nie wiem czy z czerwonym czy z ¿ó³tym odcieniem. Chyba wszystko na raz. A od po³owy mam lekko glonowate (wcze¶niej rozja¶niane)
Wy¿aliæ siê musia³am bo mam ju¿ dosyæ moich k³aków
soulie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-05, 17:58   #2259
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomo¶ci: 2 007
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez soulie Poka¿ wiadomo¶æ
Witajcie
Nadal Was podczytujê i nadal zmagam siê z w³osami. Chyba jednak siê poddam je¶li chodzi o walkê o popielaty br±z Nie wiem ju¿ co mam k³a¶æ, ¿eby wyszed³ ch³odny odcieñ Ostatnio k³ad³am 8.2 i 7.1 (albo na odwrót, ju¿ nie pamiêtam), a kilka dni temu 8.21. No cholipka z ch³odnym odcieniem nie ma to nic wspólnego. Ca³y czas wychodzi ciep³y, ju¿ sama nie wiem czy z czerwonym czy z ¿ó³tym odcieniem. Chyba wszystko na raz. A od po³owy mam lekko glonowate (wcze¶niej rozja¶niane)
Wy¿aliæ siê musia³am bo mam ju¿ dosyæ moich k³aków
Soulie, na rozjasniane wlosy nie nakladaj ciemniejszej farby z popielem po kropce- bo na 99 proc masz glona.

Odrosty i rozjasniane traktujesz oddzielnie. Rozjasniane przyciemnisz, dajac do farby naturalnej typu 6.0, 7.0 itd z zerem po kropce jakas jedna trzecia farby na tym samym poziomie ze zlotem (przyciemnianie do poziomu 7-8), miedzia (5-6) lub czerwienia (sredni braz i nizej). Zalezy od tego, na jakim jestes poziomie i jak ciemna chcesz byc.
Efekt - bedzie naturalny odcien, moze lekko cieply, ktory potem mozesz stonowac nakladajac toner czy farbe na niskiej wodzie popielatym fioletem po kropce.

Naturalne, o ile ton w ton, farbuj farba z popielem lub perla po kropce, ale na niskiej wodzie. Wysoka woda zwieksza ilosc zoltego czynnika i kolor wlosow sie ociepla. A jesli przyciemniasz je, to tak samo mieszasz naturalny kolor z odrobina zlotego, miedzianego czy czerwonego po kropce, zaleznie od tego, na jakim poziomie jest kolor Twoich wlosow na tej wysokosci. I potem je wyrownujesz tonerem na slabej wodzie.

Naturalki farbujesz inna farba, a rosjasniane inna.
Zielonego glona pozbedziesz sie, jesli do farby dodasz pigmentu czerwonego - tj. farby z czerwienia po kropce.

Edytowane przez guacamole
Czas edycji: 2012-11-05 o 18:07
guacamole jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-05, 18:21   #2260
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomo¶ci: 2 040
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Laity - bardzo ³adnie, bardzo i bardzo naturalnie Dziêki za foteczki i co wystarczaj±co ciemno? bo jak na poziom 5 to do¶æ jasno wygl±daj±?
Dziêki Przygotowa³am siê na ciemniejsze w³osy Ostatnio jak farbowa³am jak±¶ Yellow 5.01 to zawsze wychodzi³y niemal czarne, pó¼niej oczywi¶cie siê spiera³y do rudo¶ci, tak¿e przy Alfaparfie mi³a niespodzianka, ¿e jednak czarne nie wychodz±.

Cytat:
Napisane przez Veroniqe22 Poka¿ wiadomo¶æ
Laity: ponawiam apel postaw na naturê goldwella 5NN + 5A .. widzê jakie¶ rudo¶ci na grzywce?? i nie poddawaj siê jeszcze bo dopiero 2 raz farbowa³a¶.. dasz rade

Moje w³osy po prawie miesi±cu od farbowania wygl±daj± tak... nie s± mega ch³odne ale czujê siê w nich dobrze..
Veroniqe, przyjrzê siê temu Goldwellowi skoro tak zachwalasz. Twoje w³osy wygl±daj± bardzo ³adne tak¿e bêdê mieæ motywacjê
A moja grzywka nie jest ruda na razie, to pewnie kwestia ¶wiat³a i zdjêcia.


Cytat:
Napisane przez guacamole Poka¿ wiadomo¶æ
Soulie, na rozjasniane wlosy nie nakladaj ciemniejszej farby z popielem po kropce- bo na 99 proc masz glona.
Dok³adnie. U mnie w³a¶nie pojedyncze rozja¶nione pasemka zrobi³y siê z lekka zielonkawe
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-05, 18:26   #2261
soulie
Wtajemniczenie
 
Avatar soulie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 2 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez guacamole Poka¿ wiadomo¶æ
Soulie, na rozjasniane wlosy nie nakladaj ciemniejszej farby z popielem po kropce- bo na 99 proc masz glona.

Odrosty i rozjasniane traktujesz oddzielnie. Rozjasniane przyciemnisz, dajac do farby naturalnej typu 6.0, 7.0 itd z zerem po kropce jakas jedna trzecia farby na tym samym poziomie ze zlotem (przyciemnianie do poziomu 7-8), miedzia (5-6) lub czerwienia (sredni braz i nizej). Zalezy od tego, na jakim jestes poziomie i jak ciemna chcesz byc.
Efekt - bedzie naturalny odcien, moze lekko cieply, ktory potem mozesz stonowac nakladajac toner czy farbe na niskiej wodzie popielatym fioletem po kropce.

Naturalne, o ile ton w ton, farbuj farba z popielem lub perla po kropce, ale na niskiej wodzie. Wysoka woda zwieksza ilosc zoltego czynnika i kolor wlosow sie ociepla. A jesli przyciemniasz je, to tak samo mieszasz naturalny kolor z odrobina zlotego, miedzianego czy czerwonego po kropce, zaleznie od tego, na jakim poziomie jest kolor Twoich wlosow na tej wysokosci. I potem je wyrownujesz tonerem na slabej wodzie.

Naturalki farbujesz inna farba, a rosjasniane inna.
Zielonego glona pozbedziesz sie, jesli do farby dodasz pigmentu czerwonego - tj. farby z czerwienia po kropce.
guacamole
Teoretycznie wiem, ¿e powinnam 2 ró¿ne farby k³a¶æ, ale mnie to technicznie przerasta Chyba ma³o zdolna jestem, bo nawet po³o¿enie jednego koloru to dla mnie nie lada wyczyn Nie wiem jak wy ale ja nienawidzê farbowaæ w³osów. Nie lubiê te¿ jak mi kto¶ k³adzie farbê, bo zawsze mam wra¿enie, ¿e robi ¼le i ci±gnie mnie za w³osy Taka wybredna jestem

My¶lê, ¿e teraz mam poziom 8 na ca³o¶ci z tym, ¿e w ró¿nych odcieniach. Czyli mówisz, ¿e na rozja¶niane natura 8 z 1/3 tubki 8.3 np? I na nie rozja¶niane 8.21 np? Na 3%, to ju¿ wiem

W ogóle to chcê z powrotem swoje naturalne w³osy

aha, a jakbym po³o¿y³a na te rozja¶niane sam± naturê ¿eby ju¿ nie kombinowaæ z mieszaniem ze z³otem? Mog³oby tak byæ? albo najlepiej naturê na ca³o¶æ?

Edytowane przez soulie
Czas edycji: 2012-11-05 o 18:29
soulie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-05, 18:42   #2262
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez guacamole Poka¿ wiadomo¶æ
Soulie, na rozjasniane wlosy nie nakladaj ciemniejszej farby z popielem po kropce- bo na 99 proc masz glona.

Odrosty i rozjasniane traktujesz oddzielnie. Rozjasniane przyciemnisz, dajac do farby naturalnej typu 6.0, 7.0 itd z zerem po kropce jakas jedna trzecia farby na tym samym poziomie ze zlotem (przyciemnianie do poziomu 7-8), miedzia (5-6) lub czerwienia (sredni braz i nizej). Zalezy od tego, na jakim jestes poziomie i jak ciemna chcesz byc.
Efekt - bedzie naturalny odcien, moze lekko cieply, ktory potem mozesz stonowac nakladajac toner czy farbe na niskiej wodzie popielatym fioletem po kropce.

Naturalne, o ile ton w ton, farbuj farba z popielem lub perla po kropce, ale na niskiej wodzie. Wysoka woda zwieksza ilosc zoltego czynnika i kolor wlosow sie ociepla. A jesli przyciemniasz je, to tak samo mieszasz naturalny kolor z odrobina zlotego, miedzianego czy czerwonego po kropce, zaleznie od tego, na jakim poziomie jest kolor Twoich wlosow na tej wysokosci. I potem je wyrownujesz tonerem na slabej wodzie.

Naturalki farbujesz inna farba, a rosjasniane inna.
Zielonego glona pozbedziesz sie, jesli do farby dodasz pigmentu czerwonego - tj. farby z czerwienia po kropce.
Piwa Ci polejê bo dobrze i ciekawe rzeczy piszesz. Ty chyba pracujesz w fachu?
To proszê rozwiej moje w±tplwo¶ci.
Czyli rozja¶niony blond musi zaopatrzyæ w kolor (pigment) jaki maj± w³osy na danych poziomach, to powiedz mi jeszcze, dajmy na to, ¿e chcemy poziom 6, na ca³kowitym blondzie (oczywi¶cie natura te¿ musi byæ w odpowiedniej proporcji i na 6% bo to jak siwki siê farbuje) to ta mied¼ np. z farby 6.4 jako "prepigmentacja" nie bêdzie widoczna w s³oñcu? bêd± mia³y naturalny wygl±d, tak jak odrost potraktowany sam± natur±?
Dlaczego sp³ukuj±ce siê na rudo w³osy nie wychodz± popielato po .1 czy dodatku korektora niebieskiego? Jest tu jeszcze jaki¶ myk?
Dziêkujê z góry za odpowiedz
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-05, 19:46   #2263
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomo¶ci: 2 007
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez soulie Poka¿ wiadomo¶æ
guacamole
Teoretycznie wiem, ¿e powinnam 2 ró¿ne farby k³a¶æ, ale mnie to technicznie przerasta Chyba ma³o zdolna jestem, bo nawet po³o¿enie jednego koloru to dla mnie nie lada wyczyn Nie wiem jak wy ale ja nienawidzê farbowaæ w³osów. Nie lubiê te¿ jak mi kto¶ k³adzie farbê, bo zawsze mam wra¿enie, ¿e robi ¼le i ci±gnie mnie za w³osy Taka wybredna jestem

My¶lê, ¿e teraz mam poziom 8 na ca³o¶ci z tym, ¿e w ró¿nych odcieniach. Czyli mówisz, ¿e na rozja¶niane natura 8 z 1/3 tubki 8.3 np? I na nie rozja¶niane 8.21 np? Na 3%, to ju¿ wiem

W ogóle to chcê z powrotem swoje naturalne w³osy

aha, a jakbym po³o¿y³a na te rozja¶niane sam± naturê ¿eby ju¿ nie kombinowaæ z mieszaniem ze z³otem? Mog³oby tak byæ? albo najlepiej naturê na ca³o¶æ?


Mysle, ze priorytetem jest usuniecie glona farba z dodatkiem czerwonego po kropce, dodanego do naturalki. Fryzjerzy pisza roznie: pol na pol, czasem 1/3 - zaleznie. Nie jestem fryzjerka, wiec trudno mi ocenic, ile w Twoim przypadku potrzeba. W razie co, mozesz zawsze powtorzyc akcje, zwiekszajac ilosc czerwieni - woda 3 proc nie jest tak niebezpieczna.

Potem bedziesz mogla sobie sie bawic jedynie tonerami z popielato-fioletowym. Uzyskanie jednolitego koloru przy zastosowaniu roznych farb (naturalki maja inne potrzeby, z rozjasnianych trzeba zdjac glona), moze zabrac troche czasu. Wazne to systematycznosc i niezbyt gorliwe dazenie do 'poprawienia' wloskow na wlasna reke.

Zanim zaczniesz dzialanie z farbami, postaraj sie wyprac glona szamponem przeciwlupiezowym. Kiedys gasilam tak swoja zielen, jak nalozylam zimny piaskowy bez na kurczaczy lepek

Osobiscie, na przyszlosc, wyrownalabym tego glona do poziomu akceptowalnosci i bym podcinala te wlosy tak, by sie regularnie pozbywac zaglonionych. Z takiego powodu, ze jak sie zastosuje inna farbe w przyszlosci, ten stary glon moze sie odezwac.

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:18 ----------

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Piwa Ci polejê bo dobrze i ciekawe rzeczy piszesz. Ty chyba pracujesz w fachu?
To proszê rozwiej moje w±tplwo¶ci.
Czyli rozja¶niony blond musi zaopatrzyæ w kolor (pigment) jaki maj± w³osy na danych poziomach, to powiedz mi jeszcze, dajmy na to, ¿e chcemy poziom 6, na ca³kowitym blondzie (oczywi¶cie natura te¿ musi byæ w odpowiedniej proporcji i na 6% bo to jak siwki siê farbuje) to ta mied¼ np. z farby 6.4 jako "prepigmentacja" nie bêdzie widoczna w s³oñcu? bêd± mia³y naturalny wygl±d, tak jak odrost potraktowany sam± natur±?
Dlaczego sp³ukuj±ce siê na rudo w³osy nie wychodz± popielato po .1 czy dodatku korektora niebieskiego? Jest tu jeszcze jaki¶ myk?
Dziêkujê z góry za odpowiedz

Nie jestem fachowcem. Testowalam sporo na sobie, zaliczylam zielen, zwalczanie zolci, schodzenie z czerni do naturalkow i 'blondowanie' w domu A takze bylam 'glowka' w glownym salonie szkoleniowym duzej firmy fryzjerskiej. Z grubsza znam kilka podstawowych zasad itp, ale wielu rzeczy bym nie ryzykowala, bo nie jestem fryzjerem i wszystkiego nie widzialam

Tak, gdy rozjasnione wlosy chcemy przyciemnic na kolor zblizony do naturalnego musimy dodac cieplej farby do neutralnej, zaleznie od docelowego zamiaru - by zielen nie wyszla. Dosc trudno metoda amatorska uzyskac jednolity kolor na odrostach i na rozjasnianych, moze byc roznica w odcieniu - ale mozna to plukac pigmentem.

Siwe wlosy to juz nie moja dzialka. Farbowalam mamie siwielce, ale tylko na kolory pastelowe (one maja mniej tego pigmentu bazowego, sluza glownie do nadania refleksu wlosom bardzo jasnym, rozjasnionym lub siwym), wiec wyszla sliczna perlowa biel lub lekki rozyk. Podejrzewam, ze siwe wlosy rowniez potrzebuja pigmentu bazowego, by efekt nie byl zarowiasty (a wiec natura plus cos pigmentem po kropce).

Mialam kiedys sciemniane wlosy wczesniej rozjasniane i mialam dodawana miedz. Wlasciwie to mialam polaczone farby docelowa i z miedzia po kropce i bez prepigmentacji. Efekt byl taki, ze nie mialam naturalnego czystego popielu jak w naturze, kolor lekko mienil sie na zloto, ale tylko w sloncu. Proporcji nie podam, bo fryzjer kladl i opowiadal tylko o stosowanych kolorach Czystego popielu raczej sie nie uzyska jednostopniowo. Takie wlosy mozna zbijac plukankami. Oto spytaj FRYZa - bo on profesjonalista.

Nie stosowalam na blondzie korektora niebieskiego, a moje ostatnie starcie z fioletowym zakonczylam porazka . Niepotrzebnie duzo go dodalam do mieszanki, bo brakowalo mi farby z fioletem po kropce. I tydzien to sciagalam szamponem przeciwlupiezowym, pilingiem do wlosow i bezsennymi nocami pelnymi modlitwo o normalnosc . Dobrze, ze byl nietrwaly
Ale powiem, ze korektor jest raczej malo trwaly, a czasteczki niebieskiego pigmentu sa malenkie. Latwo sie wyplukuja i dlatego popiele wymagaja plukanek lub tonowania, by dostarczyc niebieskieo, co te rudosc gasi.
Niebieskiego korektora uzywalam przy farbowaniu na czarny i ciemny braz. dawal piekny chlodny refleks, ale do ciemnych farb mozna pigmentu dac wiecej.

Edytowane przez guacamole
Czas edycji: 2012-11-05 o 19:48
guacamole jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-05, 20:22   #2264
JustineReves
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomo¶ci: 121
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dziewczyny chcê przefarbowaæ moje ombre na bardziej naturalny efekt, bo ju¿ mi siê znudzi³o i znosi³o
w za³±czniku wrzucam foto, które by³o robione latem, ale od tego czasu wiele siê nie zmieni³o, tylko kolor z 'przej¶cia' siê trochê wyp³uka³ i teraz wpada bardziej w rudy.
zalezy mi na tym aby nadaæ koñcom odcieñ delikatnie ja¶niejszy ni¿ mój naturalny, który jest bardzo ciemnym br±zem.

z tego co ju¿ sobie poczyta³am to muszê w³osy zafarbowaæ natur± aby z³apa³y pigment, ale zastanawiam siê nad wyborem koloru i farby. czy poza farb± muszê kupiæ co¶ jeszcze? zale¿y mi na tym, by uzyskaæ odcieñ ch³odny, bez czerwieni i rudo¶ci.

czy mo¿e lepiej po prostu udaæ siê do fryzjera, poniewa¿ do¶wiadczenie w farbowaniu mam niemal ¿adne, a nie chcê sobie ca³kiem zepsuæ w³osów
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg tumblr_m6lheeVhOF1r2ty9bo1_500.jpg (74,4 KB, 39 za³adowañ)
JustineReves jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-05, 20:50   #2265
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomo¶ci: 2 007
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez JustineReves Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny chcê przefarbowaæ moje ombre na bardziej naturalny efekt, bo ju¿ mi siê znudzi³o i znosi³o
w za³±czniku wrzucam foto, które by³o robione latem, ale od tego czasu wiele siê nie zmieni³o, tylko kolor z 'przej¶cia' siê trochê wyp³uka³ i teraz wpada bardziej w rudy.
zalezy mi na tym aby nadaæ koñcom odcieñ delikatnie ja¶niejszy ni¿ mój naturalny, który jest bardzo ciemnym br±zem.

z tego co ju¿ sobie poczyta³am to muszê w³osy zafarbowaæ natur± aby z³apa³y pigment, ale zastanawiam siê nad wyborem koloru i farby. czy poza farb± muszê kupiæ co¶ jeszcze? zale¿y mi na tym, by uzyskaæ odcieñ ch³odny, bez czerwieni i rudo¶ci.

czy mo¿e lepiej po prostu udaæ siê do fryzjera, poniewa¿ do¶wiadczenie w farbowaniu mam niemal ¿adne, a nie chcê sobie ca³kiem zepsuæ w³osów
Mozna by probowac w domu, ale to moze wymagac kombinowania i dwoch-trzech podejsc z roznymi mieszankami. Jak fryzjer sprawny, to bez bledu oceni ilosc dodanego pigmentu od razu. Ja na Twoich wlosach ombre widze rudosci i mialabym obiekcje przed zastosowaniem dodatku pigmentu miedzianego do farby-natury, a sam pigment zloty moglby sobie nie poradzic, moze trzeba by bylo miedz i zloto zmieszac-wyzsza szkolka. Haczyk tkwi w proporcjach i ewentualnej walce z rudawymi przeswitami lub ciepla poswiata na juz przyciemnionych wlosach.

Masz mozliwosci finansowe, dobrego fryzjera, zero doswiadczen z domowym farbowaniem - idz do profesjonalisty
Nawet osoby doswiadczone zaliczaja wpadki, a jak Ty nigdy nic nie robilas sama, mozesz miec problemy z odkreceniem ew. bledow.
guacamole jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-06, 07:55   #2266
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Guacamole dziêkujê Ci piêknie ;*
Bardzo przydatne te Twoje posty, co prawda pomyli³am Forumki, (Gabry¶kê27 i Soul, przepraszam) ale ju¿ "naskoczy³am".

Jeszcze zapytam, jak piszesz tonownie na niskim oxy masz na my¶li 3% czy jeszcze ni¿szy 1,9%, no i nietrwa³e jest jak szamponetka, bo oblepia w³osy?
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-06, 08:45   #2267
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Poka¿ wiadomo¶æ
Ja ostatnio farbowa³am .2 (per³a chyba, w ka¿dym razie fiolet) + .0 (czyli natura),poziom 8, i ¿ó³tego nie ma, za to jest piêkny rudy Jak tylko dorwê srebrn± p³ukankê Flor Illum, to zastosujê i tak mam nadziejê przeczekaæ do kolejnego farbowania.
Jednym farbowaniem nie da siê osi±gn±æ ch³odnego koloru!! Trzeba to robiæ stopniowo.. jak masz teraz rude po ostatnim farbowaniu to nastêpnym razem farba z niebieskim .1 lub A. o ile dobrze rozpoznajesz ten refleks a nie jest zó³to-pomarañczowy... wiec jak masz pomarañcz to u¿yj .1 a jak zó³to- pomarañczowe to .1 + .2 LUB .1 + .21 plus natura na siwki

Edytowane przez Veroniqe22
Czas edycji: 2012-11-06 o 12:10
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-06, 14:44   #2268
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 948
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

No w³a¶nie zastosujê .1 plus 1/4 .2 bo mi zosta³o. Zobaczymy co wyjdzie

A z t± natur± na siwki to sama nie wiem, bo one s± pojedyñcze, a jak zafarbujê ca³y odrost natur±, to raczej bêdzie rudy Wiem, ¿e mo¿na "naturyzowaæ" siwe, k³ad±c pó¼niej na to docelowy kolor, ale czy to nie dotyczy sytuacji, kiedy siwków jest du¿o?

Póki co, kupi³am Srebrzyk i jutro siê nim potraktujê - oby tylko nie wysz³o kosmicznie
chickencrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-06, 15:35   #2269
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Ja to bym na Twoim miejscu nak³ada³a sam± naturê tylko i wy³±cznie na siwe.. ¿eby napigmentowaæ w³os. A po zmyciu zrobi³abym .1 z .2 na ca³o¶æ.. Ale to mój wymys³ bo ja lubie eksperymentowaæ :P ale wtedy przynajmniej masz pewno¶æ ¿e natura nie wybije Ci na rudo na reszcie w³osów

Edytowane przez Veroniqe22
Czas edycji: 2012-11-06 o 15:36
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-06, 15:55   #2270
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomo¶ci: 2 007
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Guacamole dziêkujê Ci piêknie ;*
Bardzo przydatne te Twoje posty, co prawda pomyli³am Forumki, (Gabry¶kê27 i Soul, przepraszam) ale ju¿ "naskoczy³am".

Jeszcze zapytam, jak piszesz tonownie na niskim oxy masz na my¶li 3% czy jeszcze ni¿szy 1,9%, no i nietrwa³e jest jak szamponetka, bo oblepia w³osy?
Prosze
Jesli do wyrownania koloru ton w ton uzywasz farby - uzyj wody 3-4 procent (mozesz zmieszac wode 6 proc pol na pol z woda albo 2 czesci wody z czescia wody, zaleznie czy chcesz troche mocniejszej wody), a jak tonerem takim typowym - zgodnie z zaleceniami producena - moze to byc 1,9 proc lub 4 w przypadku tonerow rozswietlajacych.

To bardzo wazne, bo farba ma taki zestaw skladnikow, ktore sa skomponowane by dzialac przy okreslonej mocy wody. Przy nizszej dzialanie moze byc zaburzone.

Bardzo wazne sa tez proporcje woda i tubka - przy farbach czesto jest to 1:1 (sa inne proporcje przy farbach rozjasniajacych, ale to juz inna sprawa) a przy tonerach 1 czesc tubki jeden i pol czesci wody (np. 60 ml tubki i 90 ml wody).

guacamole jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-06, 18:54   #2271
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Guacamole
Cytat:
Napisane przez Gabryska27 Poka¿ wiadomo¶æ
Czesc dziewczyny.Prosze o porade.Nie mam czasu czytac calego watku poza tym kazdy przypadek jest inny wiec opisze soja prosbe/pytanie....
Aktualnie mam wlosy w koloze bardzo jasny popielaty blond jak Pink..i chcialabym wrocic do mojego naturalnego koloru czyli ciemny blond.Chce teraz zrobic sobie pasemka w kolorze ciemnego popielatego bladu ale zeby nie wyszedl brazowy.
Dodaje zdjecia w ramach obecnego stanu i docelowego.
Jakies rady i sugestie?Moze ktos mial tak jak ja????Z gory serdecznie dziekuje i pozdrawiam.
Zastanawiam siê czy w tym wypadku jak na 100% siwki u mê¿czyzn np. zastosowaæ farbê naturê i w³asnie 0.1szary dla mê¿czyzn, niby rud¶ci nie powino byæ...bo jak facet z rudym refleksem...No chyba, ¿e doda siê do natury szary ciemny(nie popielaty) mix z Welli...tylko snyjê doys³y
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-06, 22:02   #2272
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 948
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Veroniqe22 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja to bym na Twoim miejscu nak³ada³a sam± naturê tylko i wy³±cznie na siwe.. ¿eby napigmentowaæ w³os. A po zmyciu zrobi³abym .1 z .2 na ca³o¶æ.. Ale to mój wymys³ bo ja lubie eksperymentowaæ :P ale wtedy przynajmniej masz pewno¶æ ¿e natura nie wybije Ci na rudo na reszcie w³osów
A ja siê zastanawiam, czy jest sens zawracaæ sobie g³owê t± natur±
chickencrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-06, 23:05   #2273
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Poka¿ wiadomo¶æ
A ja siê zastanawiam, czy jest sens zawracaæ sobie g³owê t± natur±
A to to ju¿ musisz Ty sama oceniæ ile masz tych siwków na odrostach, bo zdjêcia nam nie wstawia³a¶ i czy farba z odcieniem Ci je pokryje czy nie... bo jak nie to natura nieunikniona
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-07, 07:07   #2274
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Poka¿ wiadomo¶æ
A ja siê zastanawiam, czy jest sens zawracaæ sobie g³owê t± natur±
W zale¿no¶ci od % (25, 50, powy¿ej 75) siwych w³osów do farby jak± chcesz uzyskaæ np. 7.3 dodaje siê prporcjonalnie 1:1; 1,5:1; 2:1 natury, jak znajdê to wstawiê ten podzia³.
Na siwych je¶li siê nie doba natury, te siwe wyjd± bledsze, lub nie zostan± pokryte, bo w³os siwy pusty i nie ma siê czego pigment z farby trzymaæ we w³osach. Siwki robi siê na 6%.
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-07, 08:48   #2275
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
W zale¿no¶ci od % (25, 50, powy¿ej 75) siwych w³osów do farby jak± chcesz uzyskaæ np. 7.3 dodaje siê prporcjonalnie 1:1; 1,5:1; 2:1 natury, jak znajdê to wstawiê ten podzia³.
Na siwych je¶li siê nie doba natury, te siwe wyjd± bledsze, lub nie zostan± pokryte, bo w³os siwy pusty i nie ma siê czego pigment z farby trzymaæ we w³osach. Siwki robi siê na 6%.
Ona mówi ¿e ma parê siwych w³osów... (wiêc to nawet 1 % nie jest??)
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-07, 20:39   #2276
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 948
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Wrzucam fotki odrostu przed ostatnim farbowaniem, ogólnie w³osów przed, a ostatnie to po farbowaniu Cromatone (kolory przek³amane, w³osy nie s± takie jasne).
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg hair001j.jpg (120,5 KB, 39 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg hair002.jpg (87,8 KB, 21 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg hair003.jpg (112,8 KB, 46 za³adowañ)
chickencrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-07, 21:06   #2277
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Poka¿ wiadomo¶æ
Wrzucam fotki odrostu przed ostatnim farbowaniem, ogólnie w³osów przed, a ostatnie to po farbowaniu Cromatone (kolory przek³amane, w³osy nie s± takie jasne).
Na 3 zdjêciu wygl±daj± na poziom 7.3 a 8.3 z³oto. Pierwsze 2 nawet gdzieniegdzie zielonkawo,ale widaæ ¿e fotka nie oddaje koloru. To mo¿e wklej jakie¶ próbniki z palet jakie s± na ¿ywo odrost i d³ugo¶æ.
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-07, 21:32   #2278
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 948
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Spróbujê porobiæ fotki aparatem, jak znajdê ³adowarkê, bo telefonem to sobie mo¿na... Te dwa ostatnie zdjêcia to tak rzutem na ta¶mê, bo g³ównie mi chodzi³o o pokazanie odrostu.
chickencrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-09, 14:43   #2279
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomo¶ci: 27 440
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Przy³±czam siê do w±tku, bo chcê w³a¶nie mieæ popielaty br±z...

Opiszê króciutko moj± sytuacjê.
Przez wiele lat farbowa³am swoje w³osy na platynowy blond. W zesz³ym roku moje w³osy po farbowaniu na blond dos³ownie siê spali³y obcinam je sukcesywnie od roku i powracam do swojego naturalnego koloru, czyli w³asnie popielatego br±zu/szatyna

no i wróciæ nie mogê. Jak wy mam ten problem, ze ka¿da farba po jakim¶ czasie wyp³ukuje siê w rude tony

Wczoraj by³am u fryzjera i za¿yczy³am sobie TAKI kolor- w³asciwie takie s± moje w³osy. Fryzjerka odradzi³a mi mówi±c, ¿e te kolory z palety 'popielatych' daj± zielonkaw± po¶wiatê. Wiêc jej powiedzia³am, ze ma mi zrobiæ jaki¶ ch³odny br±z.

Co mam teraz na g³owie? Oczywi¶cie rudobr±zowy kolor Jestem w¶ciek³a Zale¿y mi na jak najmniejszej ilo¶ci koloryzacji w roku, bo nie chcê znowu zniszczyæ w³osów tan kolor, który mi na³o¿y³a, ju¿ pal licho, ze wpada w rudo¶ci, to jeszcze jest ja¶niejszy ni¿ moje naturalne w³osy i za 2 tygodnie bêdzie ju¿ widaæ bardzo ciemny odrost.

za³±czam zdjêcie aktualnego koloru na w³osach
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 100_3059.jpg (78,2 KB, 39 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 100_3061.jpg (65,5 KB, 32 za³adowañ)
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jeste¶ wiza¿anko
khloe jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-09, 16:21   #2280
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomo¶ci: 2 007
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Khloe, fryzjerka najzwyczajniej nie robila tego, co chcialas, a to, co umiala.

Sa ogolne zasady farbowania, ktore dobrze sobie zapamietac. Czysta popiela mozna uzyskac zielen, przy zuyciu silnej wody, ale przy farbowaniu ton w ton na lekkiej wodzie ryzyko miejsze.

Przy przyciemnianiu wlosow miesza sie kolor z 0 po kropce z kolorem, ktory ma w sobie zloto, miedz lub czerwien - zaleznie od glebi odcienia (od lekkiego przyciemnienia do mocnego).

Chcesz wyrownac to, co masz, to uzyj farby z popielatym fioletem po kropce i troche sobie poprawisz temperature wlosa.

Na focie widze poziom 6, jak znajdziesz ciemny blond popielato fioletowy, to bedzie cos dla Ciebie. Na wodzie sredniej lub slabszej (3 -6).

Popielate kolory sa bardzo trudne w uzyskaniu, bo wybija zolc, rudosc i jest spore ryzyko zieleni. Najlatwiej tylko tym, co farbuja ton w ton. Reszta musi zliczyc kilka wpadek lub pomodyfikowac mieszanki.
guacamole jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:19.