Ostatnio obejrzane filmy cz. VII - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-12-17, 13:15   #2371
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez katte25 Pokaż wiadomość
We Are Your Friends - myślałam, że to kolejny głupkowaty film w którym występuje Zac Efron na szczęście się myliłam, jeden z lepszych filmów w którym zagrał.


Cytat:
Napisane przez katte25 Pokaż wiadomość
W nowym zwierciadle: Wakacje / Vacation - nudny film, nie polecam, może były dwa momenty zabawne. Niema jak oryginał z Chevy Chasem.
Mam oby dwa w planach niedługo oglądać ale widzę,że słabo oceniasz ten " w nowym zwierciadle "... zastanawiam się czy go nie odpuścić chociaż zwiastun był dosyć dosyć


Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Kochajmy się od święta - całkiem sympatyczny film i nawet się wzruszyłam, choć mi dużo nie potrzeba :P

To tez bym chciała oglądnąć
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-17, 14:02   #2372
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Mam oby dwa w planach niedługo oglądać ale widzę,że słabo oceniasz ten " w nowym zwierciadle "... zastanawiam się czy go nie odpuścić chociaż zwiastun był dosyć dosyć





To tez bym chciała oglądnąć
Jak dla mnie wcale nie było źle.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-17, 14:02   #2373
mira80
Raczkowanie
 
Avatar mira80
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 80
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

"Kosogłos" cz. 1
mira80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-17, 14:12   #2374
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez mira80 Pokaż wiadomość
"Kosogłos" cz. 1
Ktoś już kiedyś zwracał uwagę na to, że ten wątek to nie wyliczanka
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-17, 15:10   #2375
sweet sunday
Zakorzenienie
 
Avatar sweet sunday
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 672
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie wcale nie było źle.
Jak dla mnie też.
sweet sunday jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-17, 15:28   #2376
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Mam oby dwa w planach niedługo oglądać ale widzę,że słabo oceniasz ten " w nowym zwierciadle "... zastanawiam się czy go nie odpuścić chociaż zwiastun był dosyć dosyć
A mi się podobał. Oceniałam tu jakieś 2 tygodnie temu na 7 bodajże. Ambitne kino to to nie jest, ale w sumie to jedna z lepszych komedii jakie widziałam w tym roku
No ale ja mam "głupiego i glupszego bardziej" ocenionego na 8,wiec może lepiej się nie sugerować 😉
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-17, 16:12   #2377
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie wcale nie było źle.
Cytat:
Napisane przez sweet sunday Pokaż wiadomość
Jak dla mnie też.

hmm... to może jednak warto dać szansę mu ? :p




Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
A mi się podobał. Oceniałam tu jakieś 2 tygodnie temu na 7 bodajże. Ambitne kino to to nie jest, ale w sumie to jedna z lepszych komedii jakie widziałam w tym roku
No ale ja mam "głupiego i glupszego bardziej" ocenionego na 8,wiec może lepiej się nie sugerować 😉
" głupi i głupszy bardziej " to akurat dla mnie katastrofa kompletnie ni się nie podobał :p hehehe
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-17, 21:12   #2378
psycho_social
doktór potwór
 
Avatar psycho_social
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 636
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

"Na skróty" (1993) Zachęcona zachwytami Paula Thomasa Andersona zaczęłam grzebać w filmach Roberta Altmana. "3 kobiety" zwaliły mnie z nóg, "Na skróty" nie za bardzo, choć to wcale nie jest zły film. Teraz dopiero widzę, ile nawiązań do tego filmu upchał Anderson w "Magnolii" i że w ogóle "Magnolia" była tym filmem inspirowana. Tyle, że uczeń przerósł mistrza jak dla mnie. Przy "Magnolii" film Altmana wypada raczej blado. Nie żałuję, że obejrzałam, ale gdybym miała komuś polecić 3-godzinny seans, to mówię "Magnolia". 6/10.

"Everest"(2015) Wiem, że będę w mniejszości, ale ten film to dla mnie żałosna, ckliwa chała. W dodatku nudna jak flaki z olejem, dawno tak się nie wynudziłam oglądając film. Największe zarzuty mam wobec tematu tego filmu. Ja rozumiem nakręcić "Czekając na Joe", gdzie idzie o historię, która przerasta ludzkie pojęcie. Ja rozumiem serię dokumentów o polskich gigantach himalaizmu. Ale bohaterowie "Everestu"? Serio? Couldn't care less. Typowy wyciskacz łez, nawet zdjęcia nie zrobiły na mnie wrażenia, widziałam lepsze. 3/10.

"Brud"(2013) Bombowy początek. A później... cóż, chyba coś ze mną nie tak, bo wolałam jak bohater był zły, a nie straumatyzowany i zagubiony Zdecydowanie bardziej podobała mi się pierwsza, bardziej bekowa połowa filmu. Ta druga nie do końca mnie przekonała, wyłączyłam się w którymś momencie. Ale i tak oglądało się dobrze, film godny uwagi ze względu na świeżą, ciekawą formę. 6,5/10.

"The Shout" (1978) Lubię nietuzinkowe, eksperymentalne horrory, a o tym naczytałam się sporo dobrych rzeczy. Tym większe było moje rozczarowanie. Owszem, film naprawdę oryginalny, ale w ogóle nie potrafiłam się zaangażować w tę historię, nie wzbudziła we mnie żadnych emocji, o jakimkolwiek niepokoju to w ogóle nie było mowy. Tylko się upewniłam, że filmy Jerzego Skolimowskiego to nie moje filmy. 5/10.
__________________
You look 100% better when I can't see you.

Ja idę, on się patrzy.
psycho_social jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-18, 09:39   #2379
sweet sunday
Zakorzenienie
 
Avatar sweet sunday
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 672
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Przebudzenia(Awakenings)-Nie lubię takich ckliwych wyciskaczy łez,nie lubię Robina Williamsa,ale muszę przyznać,że ten film był bardzo dobry. Niesamowita historia i genialna gra aktorska Williamsa i De Niro powalają na kolana. Bardzo mi się podobało i aż trudno uwierzyć,że zdarzenia i bohaterowie są autentyczni. 8/10

Niedokończone życie(An Unfinished Life)-Liczyłam na jakiś wolny,melancholijny dramacik,a niestety film jest mdly,miałki i nijaki i ta psująca wszystko Lopez(chyba już nigdy nic z nią nie obejrzę).To taki film,o którym nie będę pamiętała,że go w ogóle oglądałam.Dam 3/10 za ładne widoki.

The Dilemma-Wcale nie było tak beznadziejnie,jak widać po recenzjach. Przede wszystkim to dramat,a patrząc po obsadzie ludzie spodziewali się pewnie durnej komedii. Dosyć przyjemnie spędziłam czas przy tym filmie,nie był głupi,nie nudziłam się,fajna obsada,nie kumam tych mega negatywny ocen.6/10
sweet sunday jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-18, 10:15   #2380
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 769
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Kryptonim U.N.C.L.E. - film świetny , lubię brytyjski humor, wszystko było wyważone, gra aktorska świetna, Henry w garniturze powala mam nadzieje, że powstaną kolejne filmy z ta 3 w rolach głównych.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-18, 10:41   #2381
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Dar/ The Gift-- podobał mi się sam pomysł na film, szczególnie motyw powracającej karmy na którą w 100% zasłużył sobie główny bohater. To nie horror, lekki thriller, nawet dobrze zagrany, ale nie wiem czy powróciłabym do niego 6/10
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest teraz online Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-18, 17:42   #2382
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez psycho_social Pokaż wiadomość

"Everest"(2015) Wiem, że będę w mniejszości, ale ten film to dla mnie żałosna, ckliwa chała. W dodatku nudna jak flaki z olejem, dawno tak się nie wynudziłam oglądając film. Największe zarzuty mam wobec tematu tego filmu. Ja rozumiem nakręcić "Czekając na Joe", gdzie idzie o historię, która przerasta ludzkie pojęcie. Ja rozumiem serię dokumentów o polskich gigantach himalaizmu. Ale bohaterowie "Everestu"? Serio? Couldn't care less. Typowy wyciskacz łez, nawet zdjęcia nie zrobiły na mnie wrażenia, widziałam lepsze. 3/10.

Dla mnie ten film też był mega nudny. Jedyne co go ratowało to dobra obsada i piękne zdjęcia (byłam w kinie i to w 3d)



-----------------------

Crimson Peak- Piekne zdjęcia, pomysl dobry i film dobry, tylko do polowy. Potem absurd gonił absurd i zrobiła sie chała jak w tanim horrorze, bo w sumie to tani horror byl
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-18, 19:43   #2383
psycho_social
doktór potwór
 
Avatar psycho_social
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 636
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

"Lantana" Więcej w tym filmie dramatu, niż thrillera. Scenariusz odrobinkę naciągany w niektórych miejscach, ale nie aż tak żeby popsuć mi seans. Za to film nadrabia nieśpiesznym, dusznym klimatem. Polski tytuł "Kwestia zaufania" naprawdę dobrze oddaje sedno filmu. 7/10.

"Noroi" Na IMDB ma noty wyższe niż "Lake Mungo", które bardzo mi się podobało, więc, no nie ukrywam, że liczyłam na coś również co najmniej bardzo dobrego. Dobry pomysł i wykonanie, a jednak tego nie kupuję... Łopatologiczne rozwiązywanie zagadki, niby otwarte zakończenie, a jednak za dużo dopowiedzeń. Nie liczyłam na to, że mnie przestraszy, ale na klimat. No niestety. 5/10.

"Magia Batistów" Klimatyczny dramat z domieszką magii. Bardzo lubię filmy z akcją umiejscowioną w Luizjanie, już sama lokalizacja robi klimat. Film z czarnoskórymi bohaterami, ale bez ani jednej taniej polityczno-społecznej wstawki. Po prostu o ludziach. Bardzo podobała mi się końcówka. Dziwi mnie, że film jest tak mało znany, bez problemu można znaleźć go z lektorem. 7/10.

"The Innocents" (1961) Jeden z najlepszych starych horrorów jakie widziałam. Żadnych ogranych straszaków, 100% gęstego klimatu, piękne czarno-białe zdjęcia i motyw muzyczny nie do zapomnienia. Niesamowitość tego filmu polega na tym, że nawet po ostatniej scenie nie wiadomo, czy się oglądało prawdziwy horror, czy bardzo, bardzo oryginalny, pełen dwuznaczności film psychologiczny. Nigdy w życiu nie przypuszczałabym, że jedną z najbardziej niepokojących scen w horrorze może być zupełnie zwyczajny pocałunek. Znakomity film. Nie wiem, jak jest z polskimi napisami, ale w tym filmie aktorzy mówią tak doskonałym angielskim, że nie miałam najmniejszego problemu ze zrozumieniem (całkiem prostych) dialogów. 9/10.
__________________
You look 100% better when I can't see you.

Ja idę, on się patrzy.

Edytowane przez psycho_social
Czas edycji: 2015-12-18 o 19:44
psycho_social jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-18, 20:19   #2384
starsipanowie
Raczkowanie
 
Avatar starsipanowie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 363
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Victoria (2015) - Przez ogromną większość filmu irytowała mnie naiwność bohaterki i bałam się o jej losy. Niemniej sama aktorka swoją rolę odegrała dobrze. W ogóle wszyscy aktorzy mi się w tym filmie podobali, wypadli bardzo naturalnie i przekonująco. Pierwsza godzina składa się wyłącznie z łażenia i gadania, w drugiej robi się bardziej emocjonująco. Całość składa się na klimatyczne kino w sam raz na wieczorową porę.
starsipanowie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-19, 07:13   #2385
a ga ta
Zakorzenienie
 
Avatar a ga ta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 114
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Zadbaj o siebie(2014), ocena 3/10-Niezbyt śmieszna, nudnawa komedyjka i tyle.
__________________
Książki 2024: 6

Mój Blog
Facebook
Instagram
a ga ta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-19, 09:45   #2386
iixi
Zakorzenienie
 
Avatar iixi
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 12 293
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Mały Książę - w ogólnej ocenie średnio mi się podobało - pierwsza połowa filmu bardzo fajna, ale druga to porażka. jak dla mnie zniszczyli postać Małego Księcia. Ogolnie się zawiodłam5/10

Everest -od tego filmu dużo oczekiwałam i się nie zawiodłam. bardzo mi się podobało. bardzo ciekawy, super widoki. ale ja też jestem wielką fanką gór i sama często wyjeżdżam się powspinać więc.. dla mnie super 8/10

a dzisiaj idziemy z Tż na Gwiezdne Wojny do kina
__________________
„Kiedy masz jeden z tych dni, w czasie których czujesz się, jakbyś miał jakiś ciężar na barkach….
zacznij robić przysiady!”

BLOG

iixi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-21, 04:46   #2387
psycho_social
doktór potwór
 
Avatar psycho_social
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 636
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

"Czy zabiłbyś dziecko?" Miałam spore oczekiwania wobec tego filmu (mnóstwo pochlebnych opinii), a mocno kontrowersyjna sekwencja otwierająca film tylko te oczekiwania podsyciła. Niestety film okazał się typowym przedstawicielem kina pt. "fajny pomysł, słabe wykonanie". Było kilka scen godnych uwagi, ale poza tym straszna nuda, przewidywalność i zbyt wiele nielogicznych zachowań bohaterów. No i to dokumentalne intro wydaje się przy tej głupiej fabule tak strasznie niestosowne i niesmaczne.4/10.

"Oskarżony" (2005) Pod względem fabuły podobny do "Polowania". Nie aż tak dobrze zagrany i atrakcyjny wizualnie jak tamten film, ale pod względem scenariusza trzyma poziom. Może się chwilami wydawać troszkę nudnawy, bo nie ma w nim nagłych zwrotów akcji, ale naprawdę warto doczekać do końca, do najważniejszej sceny w filmie, czyli miażdżącego monologu. Miałam ciarki przy tej scenie. Mocne 7/10.

"Cztery pokoje" (1995) Strasznie, strasznie zła komedia. Dwie pierwsze nowelki są tak okropne, że szkoda słów. No, ale następne robili Tarantino i Rodriguez, więc przebrnęłam. No i broni się tylko i wyłącznie nowelka Rodrigueza. Najgorsza rola Tima Rotha. Do bólu przeszarżowana, aż przykro było na niego patrzeć. Ocena tego filmu na FW to dla mnie kosmos. Żenujący i nieśmieszny. 4/10, tylko za ten segment z Banderasem.

"Victoria" (2015) Jak na razie obok "Sicario" to dla mnie najlepszy film tego roku. Tyle, że "Victoria" wygrywa, bo jest filmem w 100% bezpretensjonalnym, o małym budżecie, opartym na świetnym prostym pomyśle i niesamowitej pracy kamery (zasłużone laury w Berlinie). Dowodem na to, że za małą kasę może powstać naprawdę oryginalny film akcji. W pierwszej godzinie niby nic się nie dzieje, a i tak się nie nudziłam podziwiając improwizacje aktorów. Za to druga godzina to czysta adrenalina. Niesamowicie intensywny film, miałam wrażenie, że dosłownie stoję tuż przy bohaterach. Proszę więcej takich. 9/10.
__________________
You look 100% better when I can't see you.

Ja idę, on się patrzy.
psycho_social jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-21, 07:33   #2388
iixi
Zakorzenienie
 
Avatar iixi
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 12 293
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy - nie jestem fanką poprzednich części, a do kina poszłam ze względu na Tż ale nie żałuję. Świetny film! Byłam na 3d i muszę przyznać, że efekty pierwsza klasa! Chyba w żadnym filmie jeszcze nie widziałam aż tak dopracowanych. Sama fabuła też bardzo ciekawa, ciągle się coś działo. 2 godziny minęły mi bardzo szybko. Zdecydowanie warto wybrać się do kina 8.5/10
__________________
„Kiedy masz jeden z tych dni, w czasie których czujesz się, jakbyś miał jakiś ciężar na barkach….
zacznij robić przysiady!”

BLOG

iixi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-21, 07:35   #2389
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez iixi Pokaż wiadomość
Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy - nie jestem fanką poprzednich części, a do kina poszłam ze względu na Tż ale nie żałuję. Świetny film! Byłam na 3d i muszę przyznać, że efekty pierwsza klasa! Chyba w żadnym filmie jeszcze nie widziałam aż tak dopracowanych. Sama fabuła też bardzo ciekawa, ciągle się coś działo. 2 godziny minęły mi bardzo szybko. Zdecydowanie warto wybrać się do kina 8.5/10
Też byłam i też mi się podobało, ale jednak powtórzyli wiele z poprzednich części i polecam oryginalną trylogię, znacznie lepsza jak na swoje czasy też ma genialne efekty.
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-21, 08:20   #2390
kofi81
Zakorzenienie
 
Avatar kofi81
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 026
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Młodość

Chyba nikt nie robi tak wysmakowanych wizualnie filmów jak Sorrentino W tej kwestii zachwycam się bardzo. Niestety, jeśli chodzi o opowiedzianą historię, to już nie jest tak dobrze. O ile poprzedni film reżysera, Miłość, zrobił na mnie ogromne wrażenie, o tyle Młodoscią, jestem trochę rozczarowana.
Brakowało mi głębi, bogatszych dialogów w filozofią w tle.
Dostałam banalną opowieść, nic ponad.
Miłość to to nie jest, niestety.

6/10
kofi81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-21, 08:27   #2391
Munkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Munkaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 274
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez psycho_social Pokaż wiadomość
"Czy zabiłbyś dziecko?" Miałam spore oczekiwania wobec tego filmu (mnóstwo pochlebnych opinii), a mocno kontrowersyjna sekwencja otwierająca film tylko te oczekiwania podsyciła. Niestety film okazał się typowym przedstawicielem kina pt. "fajny pomysł, słabe wykonanie". Było kilka scen godnych uwagi, ale poza tym straszna nuda, przewidywalność i zbyt wiele nielogicznych zachowań bohaterów. No i to dokumentalne intro wydaje się przy tej głupiej fabule tak strasznie niestosowne i niesmaczne.4/10.

"Oskarżony" (2005) Pod względem fabuły podobny do "Polowania". Nie aż tak dobrze zagrany i atrakcyjny wizualnie jak tamten film, ale pod względem scenariusza trzyma poziom. Może się chwilami wydawać troszkę nudnawy, bo nie ma w nim nagłych zwrotów akcji, ale naprawdę warto doczekać do końca, do najważniejszej sceny w filmie, czyli miażdżącego monologu. Miałam ciarki przy tej scenie. Mocne 7/10.

"Cztery pokoje" (1995) Strasznie, strasznie zła komedia. Dwie pierwsze nowelki są tak okropne, że szkoda słów. No, ale następne robili Tarantino i Rodriguez, więc przebrnęłam. No i broni się tylko i wyłącznie nowelka Rodrigueza. Najgorsza rola Tima Rotha. Do bólu przeszarżowana, aż przykro było na niego patrzeć. Ocena tego filmu na FW to dla mnie kosmos. Żenujący i nieśmieszny. 4/10, tylko za ten segment z Banderasem.

"Victoria" (2015) Jak na razie obok "Sicario" to dla mnie najlepszy film tego roku. Tyle, że "Victoria" wygrywa, bo jest filmem w 100% bezpretensjonalnym, o małym budżecie, opartym na świetnym prostym pomyśle i niesamowitej pracy kamery (zasłużone laury w Berlinie). Dowodem na to, że za małą kasę może powstać naprawdę oryginalny film akcji. W pierwszej godzinie niby nic się nie dzieje, a i tak się nie nudziłam podziwiając improwizacje aktorów. Za to druga godzina to czysta adrenalina. Niesamowicie intensywny film, miałam wrażenie, że dosłownie stoję tuż przy bohaterach. Proszę więcej takich. 9/10.
O, znowu jakieś cudowności podrzucasz
'Czy zabiłbyś dziecko?' mam zaznaczone od dawna, ale zbieram się i zbieram.
'Cztery pokoje' uwielbiam, choć pierwszy pokoj słabizna, kolejnr bardzo lubię, w szczególności ostatni. Mam duży sentyment do tego filmu, widziałam go dobrych 6 lat temu. Nie jest to według mnie komedia, która wywołuje fale śmiechu, ale film bardzo dobry na moje oko i ucho.
Ostatnia wspomniana przez Ciebie pozycja niesamowicie mnie kusi!
Munkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-21, 08:32   #2392
iixi
Zakorzenienie
 
Avatar iixi
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 12 293
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Też byłam i też mi się podobało, ale jednak powtórzyli wiele z poprzednich części i polecam oryginalną trylogię, znacznie lepsza jak na swoje czasy też ma genialne efekty.
co kto lubi części 4-6 totalnie mi się nie podobały - okropne nudy. 1-3 już były o wiele lepsze. a 7 zdecydowanie najlepsza
__________________
„Kiedy masz jeden z tych dni, w czasie których czujesz się, jakbyś miał jakiś ciężar na barkach….
zacznij robić przysiady!”

BLOG

iixi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-21, 08:42   #2393
psycho_social
doktór potwór
 
Avatar psycho_social
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 636
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez Munkaa Pokaż wiadomość
O, znowu jakieś cudowności podrzucasz
'Czy zabiłbyś dziecko?' mam zaznaczone od dawna, ale zbieram się i zbieram.
'Cztery pokoje' uwielbiam, choć pierwszy pokoj słabizna, kolejnr bardzo lubię, w szczególności ostatni. Mam duży sentyment do tego filmu, widziałam go dobrych 6 lat temu. Nie jest to według mnie komedia, która wywołuje fale śmiechu, ale film bardzo dobry na moje oko i ucho.
Ostatnia wspomniana przez Ciebie pozycja niesamowicie mnie kusi!
"Victorię" polecam bardzo, super świeży film. A obczaj sobie jeszcze "Trzy kobiety" Altmana, pisałam tu parę dni temu o tym filmie, myślę, że mógłby Ci przypasować, zwłaszcza, że lubisz Lyncha i chcesz zacząć oglądać Bergmana, a to mniej więcej takie klimaty
__________________
You look 100% better when I can't see you.

Ja idę, on się patrzy.
psycho_social jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-21, 08:44   #2394
Munkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Munkaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 274
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez psycho_social Pokaż wiadomość
"Victorię" polecam bardzo, super świeży film. A obczaj sobie jeszcze "Trzy kobiety" Altmana, pisałam tu parę dni temu o tym filmie, myślę, że mógłby Ci przypasować, zwłaszcza, że lubisz Lyncha i chcesz zacząć oglądać Bergmana, a to mniej więcej takie klimaty
O, właśnie, miałam już wcześniej cytować - 'Trzy kobiety' mam od dawna też na liście, bo chyba jakoś po aktorkach doszłam do tej produkcji i mnie mocno zainteresowała. Na pewno zobaczę, nie ma wątpliwości
Munkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-21, 08:51   #2395
psycho_social
doktór potwór
 
Avatar psycho_social
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 636
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez Munkaa Pokaż wiadomość
O, właśnie, miałam już wcześniej cytować - 'Trzy kobiety' mam od dawna też na liście, bo chyba jakoś po aktorkach doszłam do tej produkcji i mnie mocno zainteresowała. Na pewno zobaczę, nie ma wątpliwości
Ja też właśnie znalazłam ten film jak szukałam filmów z młodą Sissy Spacek, bo ją właśnie obsadzano w takich mega dziwnych rolach jak była młodsza (np. w "Badlands", czy "Carrie", oba polecam )

Napisz koniecznie jak wrażenia jak już obejrzysz
__________________
You look 100% better when I can't see you.

Ja idę, on się patrzy.
psycho_social jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-21, 09:01   #2396
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Miłość bez końca-- w sam raz na raz, zapewne zapomnę o tym filmie za kilka miesięcy. Bardzo prosty film romantyczny o młodych zakochanych, którzy spotykają niedogodności na swojej miłosnej drodze- a to trzeba na studia, a to starszy dziewczyny się czepia. Tak dla odprężenia i odmóżdżenia w niedzielny wieczór będzie to dobry film, ale nie spodziewajcie się fajerwerków, ja się nie spodziewałam, więc nie jestem rozczarowana. 5/10
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-21, 09:17   #2397
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 769
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Mam oby dwa w planach niedługo oglądać ale widzę,że słabo oceniasz ten " w nowym zwierciadle "... zastanawiam się czy go nie odpuścić chociaż zwiastun był dosyć dosyć





To tez bym chciała oglądnąć

Zwiastun był ciekawy, dla tego chciałam obejrzeć ale gdy zaczęłam w cale taki super nie był. Za to We are yours friends polecam
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-21, 09:19   #2398
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez iixi Pokaż wiadomość
co kto lubi części 4-6 totalnie mi się nie podobały - okropne nudy. 1-3 już były o wiele lepsze. a 7 zdecydowanie najlepsza
Też wolę prequel, ale 7 sporo czerpała z trylogii Niemniej nie żałuję, że poszłam. Teraz czekam na Star Treka
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-21, 09:40   #2399
sweet sunday
Zakorzenienie
 
Avatar sweet sunday
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 672
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Brooklyn-Po recenzjach spodziewałam się czegoś dużo lepszego,a to niestety jak dla mnie takie miałkie romansidło jak od Sparksa.
Saoirse Ronan jak zawsze dobra i ładna scenografia. Ogólnie się zawiodłam niestety. 5/10

Miasteczko Pleasantville-Uroczy film z ciekawym pomysłem z umieszczeniem bohaterów w serialu z lat 50-tych. Miły seans i ciekawe zabiegi wizualne,jednak trochę mam wrażenie niewykorzystanego potencjału. 6,5/10

Nie mam ostatni szczęścia do filmów,trafiają mi się same przeciętniaki
sweet sunday jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-21, 10:59   #2400
loglady83
Raczkowanie
 
Avatar loglady83
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 302
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez psycho_social Pokaż wiadomość
"Victoria" (2015) Jak na razie obok "Sicario" to dla mnie najlepszy film tego roku. Tyle, że "Victoria" wygrywa, bo jest filmem w 100% bezpretensjonalnym, o małym budżecie, opartym na świetnym prostym pomyśle i niesamowitej pracy kamery (zasłużone laury w Berlinie). Dowodem na to, że za małą kasę może powstać naprawdę oryginalny film akcji. W pierwszej godzinie niby nic się nie dzieje, a i tak się nie nudziłam podziwiając improwizacje aktorów. Za to druga godzina to czysta adrenalina. Niesamowicie intensywny film, miałam wrażenie, że dosłownie stoję tuż przy bohaterach. Proszę więcej takich. 9/10.
Tez ostatnio zachwycalam sie tutaj 'Victoria'. Rzeczywiscie jeden z lepszych filmow w 2015.
loglady83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-05 16:49:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:56.