Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-19, 08:10   #2191
Ellen301
Raczkowanie
 
Avatar Ellen301
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 51
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

zapowiada się ciekawie. Lubię tego typu sf, bo jakoś roboty mnie nie kręcą.
Ellen301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 08:56   #2192
annkaanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

co myślicie o tym filmie ? To (2017)
annkaanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 09:28   #2193
agnieszka_2612
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka_2612
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22 858
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Cytat:
Napisane przez annkaanka Pokaż wiadomość
co myślicie o tym filmie ? To (2017)
mi się nie podobał, tak czekałam i się zawiodłam

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

Już lepszy był wish upon 2017... Też średniaczek, ale lepiej się oglądało niż To.
__________________

agnieszka_2612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 10:50   #2194
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Cytat:
Napisane przez annkaanka Pokaż wiadomość
co myślicie o tym filmie ? To (2017)
Jestem pod ogromnym wrażeniem, bardzo mi się podobało. Nowy Pennywise zdecydowanie lepszy od poprzedniego (nie sądziłam, że tak kiedyś napiszę )
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-03, 19:47   #2195
oxoxoxoxox
Rozeznanie
 
Avatar oxoxoxoxox
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 710
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

A ja czekam na Leatherface'a, lubię praktycznie każdą część Teksańskiej Masakry i taki klimat filmów, więc liczę na to, że się nie zawiodę

W kinie premiery nie będzie, ale gdzieś czytałam, że w wybranych kinach na Halloween się pojawi, zresztą już pojawia się na internecie, tylko w wersji angielskiej, póki co bez tłumaczenia.
__________________
Niektórzy ludzie uważają, że mogą wejść i wyjść z naszego życia.
Pewnego dnia będą zaskoczeni zamkniętymi drzwiami.
oxoxoxoxox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 14:17   #2196
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

O pierwsze słyszę, że będzie nowa część. Póki co nowa Piła robi szum wokół, w sumie po tylu latach kto wie co będzie.

Ostatnio w końcu zobaczyłam starą wersję Carrie i jest oczywiście lepsza od nowej. Ta gra aktorska, muzyka genialnie dobrana, no klasyk horroru, który się nie zestarzeje
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 15:04   #2197
Hiyori
Zadomowienie
 
Avatar Hiyori
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 656
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Gra Geralda oglądana wczoraj trochę mi popsuła humor. Ciężki film. Przez 99% jego trwania bohaterka leży na łóżku. Nie czytałam książki, ale postać trochę naiwna jak na Kinga. Spodziewałam się, że przez większość filmu prawie nic nie będzie się działo i tak jak myślałam zakończenie najlepsze. Ostanie 5 minut filmu naprawdę fajne.

Nie wiem czy warto oglądać ten film dla samej końcówki, mam wrażenie, że można to wszystko było zamknąć w 15 minutach. Drugi raz bym nie obejrzała, chyba najlepszy z procentowymi wspomagaczami humoru i towarzystwem, żeby większość przegadać i obudzić się pod koniec
__________________

Edytowane przez Hiyori
Czas edycji: 2017-10-07 o 15:10
Hiyori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-07, 15:10   #2198
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Cytat:
Napisane przez Hiyori Pokaż wiadomość
Gra Geralda oglądana wczoraj trochę mi popsuła humor. Ciężki film. Przez 99% jego trwania bohaterka leży na łóżku. Nie czytałam książki, ale postać trochę naiwna jak na Kinga. Spodziewałam się, że przez większość filmu prawie nic nie będzie się działo i tak jak myślałam zakończenie najlepsze. Ostanie 5 minut filmu naprawdę fajne.
Ksiazka tez specyficzna
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 15:13   #2199
Hiyori
Zadomowienie
 
Avatar Hiyori
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 656
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Paulina wierzę ci na słowo. Ogólnie dużo książek Kinga nie czytałam, część mnie jednak męczy, bo mam wrażenie, że nic się nie dzieję, oprócz końca. Teraz czytam Sklepik z Marzenia i w kolejce mam Bezsenność. Sklepik mi się na razie podoba
__________________
Hiyori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 15:51   #2200
sweet sunday
Zakorzenienie
 
Avatar sweet sunday
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 672
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Cytat:
Napisane przez Hiyori Pokaż wiadomość
Gra Geralda oglądana wczoraj trochę mi popsuła humor. Ciężki film. Przez 99% jego trwania bohaterka leży na łóżku. Nie czytałam książki, ale postać trochę naiwna jak na Kinga. Spodziewałam się, że przez większość filmu prawie nic nie będzie się działo i tak jak myślałam zakończenie najlepsze. Ostanie 5 minut filmu naprawdę fajne.

Nie wiem czy warto oglądać ten film dla samej końcówki, mam wrażenie, że można to wszystko było zamknąć w 15 minutach. Drugi raz bym nie obejrzała, chyba najlepszy z procentowymi wspomagaczami humoru i towarzystwem, żeby większość przegadać i obudzić się pod koniec
Moim zdaniem to jedyna dobra ekranizacja Kinga.
Amityville the awakening-taka tam średniawka,da się pooglądać.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
sweet sunday jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-08, 10:21   #2201
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Z ostatnio obejrzanych podobal mi sie tez "Bodom" luzno oparty na prawdziwej historii z ciekawa moim zdaniem fabula, nie tak prosta ze jest jeden morderca i nic wiecej. Jednak skomplikowana tez nie jest. Dosc dobrze zagrany i trzyma w napieciu. Dalam 7/10.
Cytat:
Napisane przez agnieszka_2612 Pokaż wiadomość
Za to Bodom było beznadziejne
Cytat:
Napisane przez kashia001 Pokaż wiadomość
Oglądałam właśnie Bodom, do połowy bardzo mi sie podobał. Pózniej juz klapa.
dla mnie 5/10 - fajnie się zaczyna, ale ma sporo nieścisłości i traci podczas trwania filmu. ładne zdjęcia, ale po pierwszym zwrocie akcji można się domyślić zakończenia
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-08, 15:07   #2202
oxoxoxoxox
Rozeznanie
 
Avatar oxoxoxoxox
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 710
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Jestem po obejrzeniu Leatherface i jak dla mnie film zasługuję na 6/10. Na plus klimat, ja lubię odludzia, psychopatów i nie brzydzi mnie duża ilość krwi. Na minus kilka obrzydliwych scen między innymi seksu z trupem i historia nijak ma się do poprzednich części Teksańskiej Masakry.
Gdyby to była zupełnie nowa historia, innej psychopatycznej rodzinki na pewno wyszłoby lepiej. Obejrzenie filmu nie było dla mnie stratą czasu, można go zobaczyć
__________________
Niektórzy ludzie uważają, że mogą wejść i wyjść z naszego życia.
Pewnego dnia będą zaskoczeni zamkniętymi drzwiami.
oxoxoxoxox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-08, 15:30   #2203
sweet sunday
Zakorzenienie
 
Avatar sweet sunday
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 672
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Tak jeszcze w nawiązaniu do Kinga,to oglądałam przed chwilą Mroczną wieże.Liczyłam na coś bardzo dobrego,niestety było tak strasznie nuuuudno,że chyba nawet przysnęłam😴 Nie polecam.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
sweet sunday jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-12, 15:44   #2204
Hiyori
Zadomowienie
 
Avatar Hiyori
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 656
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Krucyfiks-mało straszny, ale oglądało się przyjemnie. Wzorowany na prawdziwych wydarzeniach, tzn. z tego co wiem sama postać księdza i historia z egzorcyzmem na zakonnicy jest na faktach. Główna aktorka przypominała mi Emmę Watson, chociaż nie jest zbytnio podobna. Ogólnie można obejrzeć, ale nie urywa
__________________
Hiyori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 15:22   #2205
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Cytat:
Napisane przez Hiyori Pokaż wiadomość
Krucyfiks-mało straszny, ale oglądało się przyjemnie. Wzorowany na prawdziwych wydarzeniach, tzn. z tego co wiem sama postać księdza i historia z egzorcyzmem na zakonnicy jest na faktach. Główna aktorka przypominała mi Emmę Watson, chociaż nie jest zbytnio podobna. Ogólnie można obejrzeć, ale nie urywa
Dokładnie. Jak dla mnie twórcy mocno wzorowali się na Emily Rose, bo tam też był proces itp. Ale skoro na faktach, to kto wie
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 10:53   #2206
Hiyori
Zadomowienie
 
Avatar Hiyori
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 656
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Cytat:
Napisane przez sweet sunday Pokaż wiadomość
Tak jeszcze w nawiązaniu do Kinga,to oglądałam przed chwilą Mroczną wieże.Liczyłam na coś bardzo dobrego,niestety było tak strasznie nuuuudno,że chyba nawet przysnęłam😴 Nie polecam.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
Oglądałyśmy przedwczoraj i bardzo się podobał film...nie tylko Idris Elba (jak go widzę to przestaję być obiektywna ).

Nightmare666 na innym wątku widziałam, ze czytasz książkę o Warrenach. Czy to jest taka ich biografia czy bardziej luźne opowieści? Podobała ci się?

I zapomniałabym z wczoraj-Opiekunka (2017). Na Filmwebie jest w kategorii horror, ale to komedia trochę slasher. Głupawy film, bardzo amerykańskie poczucie humoru, taki żeby coś przyjemnie, bezstresowo obejrzeć i zapomnieć. Głównym bohaterem jest dwunastolatek, ostrzegam jakby ktoś miał dość filmów z dziećmi
__________________

Edytowane przez Hiyori
Czas edycji: 2017-10-15 o 10:59
Hiyori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 12:03   #2207
sweet sunday
Zakorzenienie
 
Avatar sweet sunday
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 672
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Cytat:
Napisane przez Hiyori Pokaż wiadomość
Oglądałyśmy przedwczoraj i bardzo się podobał film...nie tylko Idris Elba (jak go widzę to przestaję być obiektywna ).

Nightmare666 na innym wątku widziałam, ze czytasz książkę o Warrenach. Czy to jest taka ich biografia czy bardziej luźne opowieści? Podobała ci się?

I zapomniałabym z wczoraj-Opiekunka (2017). Na Filmwebie jest w kategorii horror, ale to komedia trochę slasher. Głupawy film, bardzo amerykańskie poczucie humoru, taki żeby coś przyjemnie, bezstresowo obejrzeć i zapomnieć. Głównym bohaterem jest dwunastolatek, ostrzegam jakby ktoś miał dość filmów z dziećmi
Też oglądałam wczoraj tą Opiekunkę i nawet mi się podobał,taka luźna horroro-komedia na wieczór.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
sweet sunday jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-16, 08:25   #2208
agnieszka_2612
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka_2612
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22 858
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Krucyfiks - taki średniaczek, tzn. ogólnie film nie jest zły, ale nie jest on straszny
__________________

agnieszka_2612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-16, 11:20   #2209
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Cytat:
Napisane przez Hiyori Pokaż wiadomość

Nightmare666 na innym wątku widziałam, ze czytasz książkę o Warrenach. Czy to jest taka ich biografia czy bardziej luźne opowieści? Podobała ci się?
Ogólnie są to historie nawiedzeń i pomocy przy wypędzaniu demonów. Np. jest opisana dokładna historia lalki Annabelle. Są wplątane ciekawostki z ich życia, ale to głównie opis ich pracy. Jednak sama książka jest ciężka w sobie, miałam do niej 2 podejścia i teraz zawiesiłam jej czytanie. Sam klimat jest duszny, ciężki. Jednak jak masz możliwość to sięgnij po nią
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-16, 12:02   #2210
DawnSeeker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 469
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Hej dziewczyny,

też bardzo lubie horrory. Można dołączyć?

Ostatnio, odświeżyłam sobie "It" z 1990. Bardzo fajne, ale chyba wolę ten nowy film bardziej
DawnSeeker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-16, 12:54   #2211
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

No ja jestem zakochana wręcz w nowym Pennywise i czekam kiedy będzie DVD
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-16, 13:46   #2212
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Cytat:
Napisane przez Hiyori Pokaż wiadomość
Paulina wierzę ci na słowo. Ogólnie dużo książek Kinga nie czytałam, część mnie jednak męczy, bo mam wrażenie, że nic się nie dzieję, oprócz końca. Teraz czytam Sklepik z Marzenia i w kolejce mam Bezsenność. Sklepik mi się na razie podoba
Sklepik z marzeniami to moja ulubiona książka Kinga. Może i fabuła nie jest powalająca ale uwielbiam sposób w jaki opisał bohaterów.

Oglądał ktoś "Pierwszy śnieg"?
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-16, 14:38   #2213
Hiyori
Zadomowienie
 
Avatar Hiyori
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 656
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Ogólnie są to historie nawiedzeń i pomocy przy wypędzaniu demonów. Np. jest opisana dokładna historia lalki Annabelle. Są wplątane ciekawostki z ich życia, ale to głównie opis ich pracy. Jednak sama książka jest ciężka w sobie, miałam do niej 2 podejścia i teraz zawiesiłam jej czytanie. Sam klimat jest duszny, ciężki. Jednak jak masz możliwość to sięgnij po nią
Czyli nie czytać przed snem Już się nastawiłam, mam tylko nadzieję, że nie ma tam nic o tym demonie w postaci zakonnicy z drugiej części Obecności. Chyba żadna postać z filmu nie była dla mnie tak przerażająca, przypomnę sobie i od razu się boję


Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Sklepik z marzeniami to moja ulubiona książka Kinga. Może i fabuła nie jest powalająca ale uwielbiam sposób w jaki opisał bohaterów.

Oglądał ktoś "Pierwszy śnieg"?
Same relacje między bohaterami są wciągające I widać, że jest dobrym obserwatorem ludzkich zachowań, ludzi ogólnie
__________________
Hiyori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-16, 15:19   #2214
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Cytat:
Napisane przez Hiyori Pokaż wiadomość
Czyli nie czytać przed snem Już się nastawiłam, mam tylko nadzieję, że nie ma tam nic o tym demonie w postaci zakonnicy z drugiej części Obecności. Chyba żadna postać z filmu nie była dla mnie tak przerażająca, przypomnę sobie i od razu się boję
Myślę, że dasz radę czytać przed snem, ale fakt, lepiej w dzień Co do zakonnicy to fakt, przerażająca postać. Tak dla rozluźnienia https://www.youtube.com/watch?v=1j0m_BB0hJU
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-17, 07:35   #2215
agnieszka_2612
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka_2612
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22 858
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Zemsta laleczki Chucky (2017) - bardziej zabawny niż straszny, ale dotrwałam do końca
__________________

agnieszka_2612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-17, 18:27   #2216
Hiyori
Zadomowienie
 
Avatar Hiyori
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 656
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Myślę, że dasz radę czytać przed snem, ale fakt, lepiej w dzień Co do zakonnicy to fakt, przerażająca postać. Tak dla rozluźnienia https://www.youtube.com/watch?v=1j0m_BB0hJU
Nieźle jej wyszło

Mroczna Kraina (2009)-thriller, trochę zakręcony. Niektóre sceny (jazda samochodem) troszeczkę stylizowane na Sin City. Zakończenie-nie chcę pisać wprost, gdyby ktoś chciał obejrzeć, ale kończy się nieoczywiście, można sobie dopisać swoją teorię. Muszę przyznać, że zakończenie mnie rozczarowało i popsuło to jak oceniałam ten film, bo oglądało się go całkiem nieźle. Dla mnie to takie 5,5/10.

Lokator (2009)-współczesne Stany Zjednoczone i morderca, który zabija kobiety wzorując się na Kubie Rozpruwaczu. Ciekawy i wciągający.

Bal maturalny (2008)-remake tego starego balu. Nauczyciel obsesyjnie zakochuje się w swojej uczennicy, zabija jej rodzinę i chce też dorwać ją, ale zostaje zatrzymany przez policję. Dziewczyna myśli, że jest bezpieczna i prawie bezstresowo udaje się na swój bal maturalny, gdzie ją i jej znajomych czeka mała niespodzianka Film do obejrzenia i zapomnienia, ale nie jest zły.

1922-kolejny film na podstawie twórczości Kinga. Zaczyna się od tego, że farmer zabija swoją żonę, a później jego życie stopniowo popada w ruinę. Film z małymi elementami horroru (zwidy). Ciężki klimat, dość specyficzny, chyba bardziej dla fanów. Trochę mnie zmęczył. Nie obejrzałabym drugi raz.
__________________

Edytowane przez Hiyori
Czas edycji: 2017-10-25 o 19:30
Hiyori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-07, 00:59   #2217
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. IIza

Ooo "Mroczna kraina" to wlasnie jeden z moich ulubionych filmow. Tzn wiem ze budzet ma niski, wady tez ma, ale i tak bardzo mi sie podobalo. Caly czas trzymala mnie w napieciu i miala klimat. Fabula troche inna niz w innych filmach i ta tajemniczosc. Oczywiscie w niektorych filmach jest to lepiej zrobione, ale i tak bardzo mi sie podobalo.

Bylam w kinie na "To" i mi sie podobalo. Straszne nie jest, czasem zabawne faktyczne a efektow specjalnych jest troche za duzo. To nie buduje klimatu. Mimo tego ksiazka tez moim zdaniem nie byla jakas straszna. Wazniejsza byla relacja tych dzieci i cale tlo obyczajowe choc byly niepokojace momenty. Mimo tego po opiniach wiedzialam na co sie nastawiac i film mi sie podobal. Bardzo dobra gra dzieci, pasuja mi do tych rol, klaun jezeli chodzi o charakteryzacje swietny i wyglad budzi groze jezeli zbudowaliby lepsy klimat to byloby naprawde strasznie. Reszta ok i dobrze mi sie ogladalo. Dalam 7/10.

W srode ide do kina z facetem na "Happy death day". Podobno to nie jest rewelacja, ale ze nawet ok. Ja juz po zwiastunie bardzo chcialam to obejrzec. Uwielbiam filmy z motywem petli czasowej nawet jezeli sa srednie wiec nawet gdyby ten taki byl to chetnie bym obejrzala. To bedzie raczej takie polaczenie komedii i thrillera ale czasem to jest fajne, mysle ze bedzie fajna rozrywka.

---------- Dopisano o 01:59 ---------- Poprzedni post napisano o 01:55 ----------

Na "Pierwszy snieg" tez chcialam isc, ale odpuscilam, bo film podobno slaby. Szkoda wydawac w takiej sytuacji pieniadze zwlaszcza ze Joe Nesbo uwielbiam czytalam jego ksiazki i jest swietny. Kazda jego ksiazka praktycznie wciagajaca zagadka i masa powiazan dzieki czemu trzeba wytezyc umysl. Film to podobno przeciwienstwo i ze nie jest w ogole przekonujacy. Szkoda ze tak psuja tak dobry kryminal.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-07, 19:42   #2218
loglady83
Raczkowanie
 
Avatar loglady83
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 302
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. IIza

Przychodze z dwoma dobrymi thillerami.

'Wind river' (2017) film o sledzwie zamordowanej dziewczyny-Indianki (probuje znalezc jakies poprawnie politycznie slowo po polsku - native American?). Trzyma w napieciu. Polecam!

Killing Ground (2016) australijski thriller dla widzow o mocnych nerwach. Troche podobny do 'Eden Lake', ktory dla mnie jest jednym z najbardziej przerazajacych filmow. Para, ktora wybrala sie na kemping natrafia na samotnie przechadzajace sie dziecko, ktore nosi znaki pobicia czy zanidbania. Jednoczesnie ogladamy historie tego co sie wydarzylo z wydarzeniami, ktore maja miejsce tu i teraz. Mocne kino i nie dla kazdego.
loglady83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-09, 15:58   #2219
Hiyori
Zadomowienie
 
Avatar Hiyori
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 656
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Candy_lips film jest zupełnie inny niż książka, brakuje klimatu, dużo zostało pominięte i przemilczane, plus wyciągnęli tę część tak ze środka i jeśli ktoś nie czytał książki, książek tak naprawdę (bo to 7 czy tam 8 część) to nabierze mylnego przekonania o całej serii ehhh

Wind River muszę pamiętać, żeby zobaczyć Brzmi ciekawie.
__________________
Hiyori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 04:33   #2220
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Tak oczywiscie jak to w filmach omineli wazne fragmenty to prawda. Jednak mimo ze ksiazka "To" mi sie podobala, to przyznam, ze sama ominelam pewne fragmenty i na pewno nie wszystko dobrze z niej pamietam. Ksiazka ciekawa, ale jednak bardzo gruba i King jak to King troche za bardzo sie rozgaduje, nie zawsze to jest ciekawe, choc ogolnie w miare go lubie ;-) Czasem po prostu ma nudniejsze fragmenty. Ta warstwa psychologiczna w filmie choc okrojona i tak mi sie podobala i fajny dobor aktorow.

Bylismy na "Happy death day" i nie bylo wybitne, ale niezle. Nadal sie milo ogladalo i nie bylk szkoda pieniedzy za bilet (tanie srody za 15 zl, ale gdyby to byl slaby film, to zalowalabym nawet takich pieniedzy, bo staram sie chodzic na to co naprawde moze byc niezle lub dobre a reszte obejrzec w Internecie). Bardzo dobra gra glownej bohaterki typowa wredna dziewczyna, mocno uzywajaca zycia, wiecznie imprezujaca i bez zasad moralnych. Mimo tego dobrze sie ja oglada a i ona z czasem sie zmienia jak to w filmach. Ktos zabija ja codziennie w dzien urodzin w pewnej masce a ona ciagle budzi sie tego samego dnia. Fajna muzyka w filmie niezly klimat, fajny pomysl z zabijaniem w urodziny i z wykorzystaniem petli czasowej. Sporo smiechu, morderstwa sa raczej na wesolo i szybko pokazane, nie ma prawie krwi. To taka zabawa konwencja i polaczwnie roznych slasherow na pewno. Thriller jest i jest pewne napiecie ale nie tak bardzo duzo. No ale oglada sie niezle. Minusy to slaby motyw zabojstw i moze za malo takiego szukania zabojcy i mylenia tropow, moze wiecej tez zabojstw jakichs takich zabawnych nawet i zapadajacych w pamiec by sie sie przydalo. Wtedy ten film bardziej by sie wyroznil, bo mial na to potencjal. Pod koniec jest troche tez za duzo ckliwosci i reszta bohaterow troche blaknie przy bohaterce co bym tez zmienila by byli bardziej wyrazisci. Mimo wad film przyjemny, fajne dialogi i niezle sie oglada. Moja ocena 6 lub 6,5/10 ciezko sie zdecydowac. Moglo byc lepiej ale warto obejrzec niezla rozrywka

---------- Dopisano o 05:33 ---------- Poprzedni post napisano o 05:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Hiyori Pokaż wiadomość
Candy_lips film jest zupełnie inny niż książka, brakuje klimatu, dużo zostało pominięte i przemilczane, plus wyciągnęli tę część tak ze środka i jeśli ktoś nie czytał książki, książek tak naprawdę (bo to 7 czy tam 8 część) to nabierze mylnego przekonania o całej serii ehhh

Wind River muszę pamiętać, żeby zobaczyć Brzmi ciekawie.

Wyzej pomylilo mi sie ze chodzi Ci o "To" wybacz. Co do "Pierwszego sniegu" wierze dlatego by nie psuc sobie nastroju na to nie poszlam.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-11 12:32:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:21.