Jeden pokój - biuro, garderoba i sypialnia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-29, 13:55   #1
kaja_wm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2

Jeden pokój - biuro, garderoba i sypialnia


Chciałabym wymienić w swoim pokoju meble. Mam pewną wizję jednak oglądając co mają do zaproponowania popularne sklepy meblowe nie mogę skomponować zestawu dla siebie.
Chciałabym aby w moim pokoju znalazły się biurko, jakiś regał na książki, komoda i szafa. Kanapę już mam.
Otóż takie zestawy są najczęściej w wersji dla dzieci/młodzieży a ja nie chcę żadnych kolorowych mebli, czy frontów w różnych kolorach. Meble powinny być jasne ale nie białe.
Natomiast w sklepach jak znajdę fajny zestaw regał, komoda, szafa to nie mogę do nich dobrać kolorystycznie i stylowo biurka.
Czyżby producenci mebli zapomnieli, że dla większości osób sypialnia, biuro i garderoba to jedno pomieszczenie?
A z biurka w dobie komputerów korzystają nie tylko uczniowie ale ludzie w każdym wieku?

No ale nic szukam dalej. Jakby ktoś mógł polecić jakiegoś producenta mebli, u którego znajdę to o czym piszę to byłabym wdzięczna.
kaja_wm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-29, 21:40   #2
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Jeden pokój - biuro, garderoba i sypialnia

Kiedyś poleciłabym ci producenta Meblar - mają dużo zestawów młodzieżowych, ale z tego co widze z aktualnych kolekcji tylko jedna jest 'neutralny wizualnie'

A Ikeę bierzesz pod uwagę?

Sprawdź jeszcze kolekcję Simple z Voxa
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-04, 21:46   #3
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Jeden pokój - biuro, garderoba i sypialnia

A czy meble muszą stanowić "komplecik"? Można przecież kupić szafę i komodę w tej samej tonacji czy nawet z tej samej serii mebli, podobnie jak regał, a biurko może być zupełnie inne, byleby pasowało stylem. Można z niego zrobić główny mebel w pokoju, przyciągający uwagę kształtem, materiałem czy czymś innym.
Vox ma niezłe meble modułowe, czasem widuję reklamy całkiem ciekawych mebli. Do tego ikea, której meble mają to do siebie, że łatwo je zestawić ze sobą. Można np. stworzyć własną szafę PAX, neutralną, nie narzucającą się formą, do tego jakiś regał, komoda i biurko stworzone z własnych elementów (osobno szafka, nogi i blat).
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-09, 11:09   #4
simbami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 113
Dot.: Jeden pokój - biuro, garderoba i sypialnia

przy projektowaniu miałam podobny zamysł zeby w jednym pomieszczeniu mieć kilka funkcji, do tego moj pokoj był dosyć mały, ale postanowiłam zastosować myk z parawanami, wybrałam taki xxx, drukowany 3-częściowy, jest na drewnianym stelażu więc bardzo wytrzymały no i mobilny, wiec można go ustawiać czy wykorzystywać dowolnie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg k-a-0015-z-c-ebvis2-768x551.jpg (61,1 KB, 19 załadowań)

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2018-04-28 o 19:54 Powód: Link.
simbami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-09, 18:05   #5
owoceLesne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 8
Dot.: Jeden pokój - biuro, garderoba i sypialnia

Meble z Ikea i innych sieciówek są takie, że jak sobie pozbierasz różne "moduły", które są wykonane zazwyczaj z tego samego materiału (sklejki ), to będzie do siebie pasować. Ja mam regał, biurko i stoik z Ikea, co prawda białe, ale są tam też inne kolory. Poza tym mi się na przykład podobają nietypowe biurka, z jakimś wzorem na szkle albo ciekawymi nogami, nie musi być według mnie biurko identyczne jak regał, żeby dobrze to wyglądało.
owoceLesne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-11, 01:30   #6
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Jeden pokój - biuro, garderoba i sypialnia

Ikea ma wąską gamę kolorystyczną mebli, może być ciężko coś dobrać z innego sklepu. Na przykład - bardzo duża część mebli występuje w białych wariantach, albo bardzo ciemnych, ale takich średnich odcieni w stylu orzech jest niewiele. Oczywiscie wszystko zalezy od osobistych preferencji (w końcu mozna tez poleciec w eklektyzm i miec totalnie rozne meble, co moim zdaniem przy malym pokoju niekoniecznie sie sprawdzi), ale warto wziąć pod uwagę.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-20, 14:50   #7
owoceLesne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 8
Dot.: Jeden pokój - biuro, garderoba i sypialnia

w sumie racja z tą Ikeą. Ale co do różnych mebli, to tak jak pisałam, można samo biurko jakieś "dizajnerskie" bardziej wybrać, a resztę na jedno kopyto, to wtedy wg mnie jest ok nawet ciekawiej. Każdy mebel z innej parafii to już zbyt dziwnie.
owoceLesne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-20 15:50:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:09.