Singielka na swoim - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-28, 20:41   #211
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Tataraczka Pokaż wiadomość
Zadziwia mnie to kupowanie dziur w ziemi i podziwiam każdego kto się na to decyduje. Chociaż jeśli się wtedy nie kupi to pozostają albo duże/nieustawne metraże.


Dzięki!
U mnie co lepsze okazje rozchodzą się jeszcze na etapie dziury w ziemi. Na etapie piętra czy dwóch, zwykle więcej niż połowa mieszkań jest zarezerwowana. Do końca budowy dostępne bywają pojedyncze mieszkania. Te największe, w cenie powyżej pół miliona.
W jednej z inwestycji prawie połowa mieszkań była zarezerwowana zanim deweloper uzyskał pozwolenie na budowę i zanim wydał choćby złotówkę na reklamę.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-29, 12:26   #212
KrolowaDancingu
Nówka
 
Avatar KrolowaDancingu
 
Zarejestrowany: 2018-09
Lokalizacja: Molo morze plaża
Wiadomości: 86
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
U mnie co lepsze okazje rozchodzą się jeszcze na etapie dziury w ziemi. Na etapie piętra czy dwóch, zwykle więcej niż połowa mieszkań jest zarezerwowana. Do końca budowy dostępne bywają pojedyncze mieszkania. Te największe, w cenie powyżej pół miliona.
W jednej z inwestycji prawie połowa mieszkań była zarezerwowana zanim deweloper uzyskał pozwolenie na budowę i zanim wydał choćby złotówkę na reklamę.
To jest troszeczkę ściema napędzana przez deweloperów. Nie wszyscy są chętni do kupowania dziury w ziemi - ludzie są już ostrożniejsi, zwłaszcza, że ostatnio było info o osiedlu w Gdańsku co ludzie czekają już 7 lat na mieszkania. Bo były promocje, ludzie się rzucili i wyszło jak wyszło.
Wystarczy podochodzić po stronach, czy biurach, nie wszystko jest sprzedane. No chyba, że jest gdzieś super lokalizacja to wtedy tak - idą mieszkania jak pączki w tłusty czwartek.
Na obrzeżach Trójmiasta moje znajome kupowały mieszkania jak bloki już stały. Niedługo także targi mieszkaniowe w Trójmieście - wybieram się. Temat mnie bardzo interesuje, chce iść na swoje małe, ale własne.
Gratuluje, czytałam, że któraś z nas już jest na etapie własnego M! Mnie to mobilizuje to jedno z moich postanowień w tym roku, żeby to ruszyć do przodu. Laski damy radę
KrolowaDancingu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-29, 20:53   #213
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Singielka na swoim

Dziewczyny, aplikacja kiepsko daje znać, więc jak coś to wysłałam Wam dzisiaj PW

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-29, 20:54   #214
Tataraczka
Rozeznanie
 
Avatar Tataraczka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 695
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez KrolowaDancingu Pokaż wiadomość
To jest troszeczkę ściema napędzana przez deweloperów. Nie wszyscy są chętni do kupowania dziury w ziemi - ludzie są już ostrożniejsi, zwłaszcza, że ostatnio było info o osiedlu w Gdańsku co ludzie czekają już 7 lat na mieszkania. Bo były promocje, ludzie się rzucili i wyszło jak wyszło.
Wystarczy podochodzić po stronach, czy biurach, nie wszystko jest sprzedane. No chyba, że jest gdzieś super lokalizacja to wtedy tak - idą mieszkania jak pączki w tłusty czwartek.
Na obrzeżach Trójmiasta moje znajome kupowały mieszkania jak bloki już stały. Niedługo także targi mieszkaniowe w Trójmieście - wybieram się. Temat mnie bardzo interesuje, chce iść na swoje małe, ale własne.
Gratuluje, czytałam, że któraś z nas już jest na etapie własnego M! Mnie to mobilizuje to jedno z moich postanowień w tym roku, żeby to ruszyć do przodu. Laski damy radę
W Warszawie nawet jak w jednej dzielnicy wykryli że ziemia pod budowę mieszkań jest skażona to i tak się nie zniechęcili więc...Słucham ludzi jak w pracy gadają i mieszkania z pierwotnego to walka kto pierwszy ten lepszy.
Ja też się na targi wybieram,chociaż kupować może będę za rok lub dwa. Teraz skupiam się na naprawdę mocnym oszczędzaniu żeby móc mieć więcej niż 50% wkładu własnego, odłożną kasę na remont/wykończenie i oszczędności na rok życia z kredytem. Chociaż dalej mi się marzy kupno za gotówkę
__________________
"Co nie zabije to wzmocni...To nieprawda. Co nie zabije, to nie zabije. Wcale nie musi wzmacniać, potrafi sponiewierać i zostać na całe życie." Jacek Walkiewicz
Tataraczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-29, 21:00   #215
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, aplikacja kiepsko daje znać, więc jak coś to wysłałam Wam dzisiaj PW

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie mam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-29, 21:00   #216
Tataraczka
Rozeznanie
 
Avatar Tataraczka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 695
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, aplikacja kiepsko daje znać, więc jak coś to wysłałam Wam dzisiaj PW

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mam nic
__________________
"Co nie zabije to wzmocni...To nieprawda. Co nie zabije, to nie zabije. Wcale nie musi wzmacniać, potrafi sponiewierać i zostać na całe życie." Jacek Walkiewicz
Tataraczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-29, 23:27   #217
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Gratulacje

Jeśli jest taka możliwość to także poproszę o PW. Za tydzień przeprowadzam się do stolicy, a wszyscy moim znajomi tam kupują dziury w ziemi. Z chęcią dowiem się jak to jest tam z rynkiem wtórnym, bo jednak za jakieś 2 lata chciałabym już coś ruszyć w kierunku swojego mieszkania.
Mieszkam w Wawie od...uhhhh jakichś 17lat. Coś koło tego. Mam swoje mieszkanie z rynku wtórnego. W niskiej zabudowie z lat 50tych na jednej ze starszych (i drozszych) dzielnic. Nigdy przenigdy nie kupilabym dziury w ziemi z rynku pierwotnego.
Co się nasluchalam koleżanek o problemach z deweloperami/ terminami/ błędami w budowie...Nie ma mowy brrr...tylko rynek wtórny (mogą być dość nowe budynki np.z lat 2000-2010). Poza tym ja lubię stare budownictwo na mokotowie/ Żoliborzu. Podoba mi się

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-30, 12:33   #218
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Tataraczka Pokaż wiadomość
W Warszawie nawet jak w jednej dzielnicy wykryli że ziemia pod budowę mieszkań jest skażona to i tak się nie zniechęcili więc...
Pamiętam, to te bloki przy Sokołowskiej na Woli. Tam jeszcze obok jest wszystko rozkopane od lat, bo jest budowa II linii metra.

Ja się nie spotkałam z kupowaniem dziury w ziemi w Warszawie. Ja oglądałam mieszkania tylko w blokach, które już stoją. Z moich znajomych też nikt dziur w ziemi nie kupował. Przecież to bez sensu, może będzie trochę mniej za metr, ale płacisz wtedy przez lata podwójnie za wynajem i już za kredyt. Nawet jak kupisz w gotowym bloku to co najmniej kilka miesięcy płacisz podwójnie, zanim wykończysz, no ale tego się już nie obejdzie. Czasem są fajne promocje u deweloperów na ostanie mieszkania w jakimś bloku, których deweloper chce już się jak najszybciej pozbyć. Wtedy też można sporo taniej kupić. Z rynku wtórnego nie chciałam ze względu na marną jakość. Jeszcze te kamienice z lat 50. jako tako budowali, ale wielka płyta z lat 70. i 80. była pierwotnie planowana jak budynki tymczasowe na 50 lat. Potem to jakoś poodnawiali, poocieplali i niby że może postać dłużej, ale ja temu nie ufam. Moja koleżanka kupiła w takim bloku, który stoi już jak krzywa wieża w Pizie. Ciekawe, co będzie bardziej długowieczne: jej kredyt czy ten blok. Oczywiście nowy też nie musi znaczyć solidny, tu lepiej przyjść z fachowcem. Poza tym są tacy deweloperzy, którzy słyną z budowania kijowych bloków jak najmniejszym kosztem, np. JW Destruction. Są też takie miejsca, w których lepiej nie kupować ze względu na zalewowe albo podmokłe tereny. Kiedyś na Siekierkach był zakaz budowania, bo to teren zalewowy Wisły. Potem ktoś komuś posmarował i jednak się okazało, że można budować. Ja bym za nic tam nie kupiła, chociaż lokalizacja fajna. Ale jak jednak przyjdzie ta woda stuletnia, to co pontonem będę do domu pływać? Tak samo całe Miasteczko Wilanów stoi na podmokłym terenie, którego nawet dobrze nie osuszyli. No i te bloki siadają, ściany pękają, a do tego po roztopach wiosennych stoi woda w garażach podziemnych. Mnie też zależało na własności gruntu pod blokiem, bo z tym użytkowaniem wieczystym to jednak bywają przeboje, zgłaszają się czasem jakieś firmy krzak z roszczeniami, więc patrzyłam też na to, żeby te sprawy były uregulowane. Ale to problem i tak niedługo ma zniknąć.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2019-01-30 o 12:34
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-30, 20:11   #219
KrolowaDancingu
Nówka
 
Avatar KrolowaDancingu
 
Zarejestrowany: 2018-09
Lokalizacja: Molo morze plaża
Wiadomości: 86
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Pamiętam, to te bloki przy Sokołowskiej na Woli. Tam jeszcze obok jest wszystko rozkopane od lat, bo jest budowa II linii metra.

Ja się nie spotkałam z kupowaniem dziury w ziemi w Warszawie. Ja oglądałam mieszkania tylko w blokach, które już stoją. Z moich znajomych też nikt dziur w ziemi nie kupował. Przecież to bez sensu, może będzie trochę mniej za metr, ale płacisz wtedy przez lata podwójnie za wynajem i już za kredyt. Nawet jak kupisz w gotowym bloku to co najmniej kilka miesięcy płacisz podwójnie, zanim wykończysz, no ale tego się już nie obejdzie. Czasem są fajne promocje u deweloperów na ostanie mieszkania w jakimś bloku, których deweloper chce już się jak najszybciej pozbyć. Wtedy też można sporo taniej kupić. Z rynku wtórnego nie chciałam ze względu na marną jakość. Jeszcze te kamienice z lat 50. jako tako budowali, ale wielka płyta z lat 70. i 80. była pierwotnie planowana jak budynki tymczasowe na 50 lat. Potem to jakoś poodnawiali, poocieplali i niby że może postać dłużej, ale ja temu nie ufam. Moja koleżanka kupiła w takim bloku, który stoi już jak krzywa wieża w Pizie. Ciekawe, co będzie bardziej długowieczne: jej kredyt czy ten blok. Oczywiście nowy też nie musi znaczyć solidny, tu lepiej przyjść z fachowcem. Poza tym są tacy deweloperzy, którzy słyną z budowania kijowych bloków jak najmniejszym kosztem, np. JW Destruction. Są też takie miejsca, w których lepiej nie kupować ze względu na zalewowe albo podmokłe tereny. Kiedyś na Siekierkach był zakaz budowania, bo to teren zalewowy Wisły. Potem ktoś komuś posmarował i jednak się okazało, że można budować. Ja bym za nic tam nie kupiła, chociaż lokalizacja fajna. Ale jak jednak przyjdzie ta woda stuletnia, to co pontonem będę do domu pływać? Tak samo całe Miasteczko Wilanów stoi na podmokłym terenie, którego nawet dobrze nie osuszyli. No i te bloki siadają, ściany pękają, a do tego po roztopach wiosennych stoi woda w garażach podziemnych. Mnie też zależało na własności gruntu pod blokiem, bo z tym użytkowaniem wieczystym to jednak bywają przeboje, zgłaszają się czasem jakieś firmy krzak z roszczeniami, więc patrzyłam też na to, żeby te sprawy były uregulowane. Ale to problem i tak niedługo ma zniknąć.
Super komentarz, zgadzam się z tym co napisałaś. No i własność gruntu - bardzo ważna rzecz!
KrolowaDancingu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-30, 21:09   #220
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, aplikacja kiepsko daje znać, więc jak coś to wysłałam Wam dzisiaj PW

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Oj do mnie też nie dotarło.


Ale skoro coś napisałaś, to znaczy że temat rozwojowy


Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Pamiętam, to te bloki przy Sokołowskiej na Woli. Tam jeszcze obok jest wszystko rozkopane od lat, bo jest budowa II linii metra.

Ja się nie spotkałam z kupowaniem dziury w ziemi w Warszawie. Ja oglądałam mieszkania tylko w blokach, które już stoją. Z moich znajomych też nikt dziur w ziemi nie kupował. Przecież to bez sensu, może będzie trochę mniej za metr, ale płacisz wtedy przez lata podwójnie za wynajem i już za kredyt. Nawet jak kupisz w gotowym bloku to co najmniej kilka miesięcy płacisz podwójnie, zanim wykończysz, no ale tego się już nie obejdzie. Czasem są fajne promocje u deweloperów na ostanie mieszkania w jakimś bloku, których deweloper chce już się jak najszybciej pozbyć. Wtedy też można sporo taniej kupić. Z rynku wtórnego nie chciałam ze względu na marną jakość. Jeszcze te kamienice z lat 50. jako tako budowali, ale wielka płyta z lat 70. i 80. była pierwotnie planowana jak budynki tymczasowe na 50 lat. Potem to jakoś poodnawiali, poocieplali i niby że może postać dłużej, ale ja temu nie ufam. Moja koleżanka kupiła w takim bloku, który stoi już jak krzywa wieża w Pizie. Ciekawe, co będzie bardziej długowieczne: jej kredyt czy ten blok. Oczywiście nowy też nie musi znaczyć solidny, tu lepiej przyjść z fachowcem. Poza tym są tacy deweloperzy, którzy słyną z budowania kijowych bloków jak najmniejszym kosztem, np. JW Destruction. Są też takie miejsca, w których lepiej nie kupować ze względu na zalewowe albo podmokłe tereny. Kiedyś na Siekierkach był zakaz budowania, bo to teren zalewowy Wisły. Potem ktoś komuś posmarował i jednak się okazało, że można budować. Ja bym za nic tam nie kupiła, chociaż lokalizacja fajna. Ale jak jednak przyjdzie ta woda stuletnia, to co pontonem będę do domu pływać? Tak samo całe Miasteczko Wilanów stoi na podmokłym terenie, którego nawet dobrze nie osuszyli. No i te bloki siadają, ściany pękają, a do tego po roztopach wiosennych stoi woda w garażach podziemnych. Mnie też zależało na własności gruntu pod blokiem, bo z tym użytkowaniem wieczystym to jednak bywają przeboje, zgłaszają się czasem jakieś firmy krzak z roszczeniami, więc patrzyłam też na to, żeby te sprawy były uregulowane. Ale to problem i tak niedługo ma zniknąć.

Ja jestem w 100% za rynkiem wtórnym i albo czymś z lat 50 (bo to jeszcze w cegle budowano) albo własnie 70-80. Wielka płyta z tego okresu jest już fajnie dopracowana. Czeski film to jej pierwsze eksperymenty z lat 60tych i budowa w czynie społecznym, dosłownie (bywały jakieś akcje gdzie ludzie nie budowlańcy szli na budowę, bo władze kazały). Wiem, bo mam z tym do czynienia w pracy przy dociepleniach. I... są już nowe badania na temat wytrzymałości wielkiej płyty - pozytywne.



Co do fachowca przy deweleoperce jestem także za. To musi odbierać ktoś po za przyszłym właścicielem.


I co do terenów zalewowych - chyba nie muszę pisać, że jestem za. Od razu mi wrocławski Kozanów staje przed oczami.Zalało w 1997 i zalało w 2010, pomiędzy wybudowano chyba nowe bloki.


Jesli chodzi o regulacje stanu własności gruntów - najlepiej na tym wyszli Ci, którzy już się przeszktałcili, bo teraz jak nastąpi przekształcenie z użytkowania do własności to się ludzie napłacą przez 20 lat. Co do tych roszczeń, u mnie też są. mamy nieciągnące się sprawy sądowe - z których nic nie wynika na szczęście. I ponoć nie wyniknie. O wielką płytę nikt nie walczy tak zajadle i nie robi takich przekrętów jak o kamienice.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-30, 21:34   #221
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Singielka na swoim

Dziewczyny, wysłałam jeszcze raz PW, mam nadzieję, że teraz dojdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-03, 21:12   #222
Nunum
Rozeznanie
 
Avatar Nunum
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 812
Dot.: Singielka na swoim

Ja wlasnie kupilam dziure w ziemi. Bede czekac 2 lata na odbior i mam nadzieje ze wszytsko bedzie ok. Deweloper znany i juz duzo wybudowal w moim miejscie. Wczesniej ponad rok rozgladalm sie za mieszkaniem z rynku wtornego. Myslalam ze to lepsza opcja bo blok juuz stoi + zawsze bedzie jakies miejsce parkingowe. Jednak nie bylam w stanie znalezc cos sensownego. Ceny jak z kosmosu, reklamowane jako mieszkania do wprowadzenia a dla mnie to mieszkania po babciach ktore so do generalnego remontu. U mnie duzo znajomych kupowalo diure w ziemi lub mieszkanie na ktore musieli czekac z odbiorem. Jesli ktos szuka duzego mieszkania to nie jest to taki problem. Jednak ja szukalam mieszkania tylko dla siebie czyli sypialnia z salonem w granicach do 35m. Na wiecej mnie nie stac. Stanelo na 32m. KAwalerki i mieszkania male dwupokojowe schodza najszybciej bo ludzie kupuja na wynajem, Ciezko takie mieszkanie kupic w Krakowie
__________________
Słodycze i niezdrowe jedzenie
Waga w dół !
...
Nunum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-04, 18:38   #223
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Nunum Pokaż wiadomość
Ja wlasnie kupilam dziure w ziemi. Bede czekac 2 lata na odbior i mam nadzieje ze wszytsko bedzie ok. Deweloper znany i juz duzo wybudowal w moim miejscie. Wczesniej ponad rok rozgladalm sie za mieszkaniem z rynku wtornego. Myslalam ze to lepsza opcja bo blok juuz stoi + zawsze bedzie jakies miejsce parkingowe. Jednak nie bylam w stanie znalezc cos sensownego. Ceny jak z kosmosu, reklamowane jako mieszkania do wprowadzenia a dla mnie to mieszkania po babciach ktore so do generalnego remontu. U mnie duzo znajomych kupowalo diure w ziemi lub mieszkanie na ktore musieli czekac z odbiorem. Jesli ktos szuka duzego mieszkania to nie jest to taki problem. Jednak ja szukalam mieszkania tylko dla siebie czyli sypialnia z salonem w granicach do 35m. Na wiecej mnie nie stac. Stanelo na 32m. KAwalerki i mieszkania male dwupokojowe schodza najszybciej bo ludzie kupuja na wynajem, Ciezko takie mieszkanie kupic w Krakowie
Rozumiem,że Ty w Krakowie kupiłaś?
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-07, 23:20   #224
Nunum
Rozeznanie
 
Avatar Nunum
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 812
Dot.: Singielka na swoim

Tak
__________________
Słodycze i niezdrowe jedzenie
Waga w dół !
...
Nunum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-16, 19:12   #225
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Singielka na swoim

Czy jest sens łazić na te wszystkie targi mieszkaniowe? Aktualnie trwają w Wawie i są jakieś za tydzień. Dziś/jutro nie ma mnie w domu, ale będę za tydzień i myślałam, żeby się wybrać. W sumie nie wiem, czego mogę się spodziewać. Ktoś się może wybiera i chciałby mnie przygarnąć? Nie interesuje mnie zakup dziury w ziemi, ale interesuje mnie rynek wtórny, nie wiem, na ile jest możliwe kupienie czegokolwiek w niskim budżecie i z dosyć szybkim terminem odbioru (pewnie nie).


@invisible jak Twoje sprawy mieszkaniowe?
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-17, 09:04   #226
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Singielka na swoim

Warto chodzić na targi bo tam masz wgląd od razu do ceny A nie jak w Internecie często bywa "wyślij formularz i się odezwiemy" a potem się okazuje że cena z kosmosu 😣
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-17, 11:44   #227
KrolowaDancingu
Nówka
 
Avatar KrolowaDancingu
 
Zarejestrowany: 2018-09
Lokalizacja: Molo morze plaża
Wiadomości: 86
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Warto chodzić na targi bo tam masz wgląd od razu do ceny A nie jak w Internecie często bywa "wyślij formularz i się odezwiemy" a potem się okazuje że cena z kosmosu 😣
Tak to prawda, plus od razu masz wszystkich prawie deweloperów w 1 miejscu.
KrolowaDancingu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 19:22   #228
banana84
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: iceland
Wiadomości: 1 039
GG do banana84
Dot.: Singielka na swoim

Zauwazylam ze niektore z Was sa z trojmiasta.
Moze podpowiecie gdzie szukac mieszkania?
Mieszkam obecnie w uk..ale nie jestem tutaj specjalnie szczesliwa.
Trojmiasta nie znam. Ale bylam w Gdansku w zeszlym roku na 3 dni z kolezanka odpoczac i pozwiedzac i spodobalo nam sie.
Bede raczej wieczna singielka i kiepskim kierowca wiec szukam miejsca dobrze skomunikowanego z miejscami gdzie jest sporo firm , z aktywnoscimi. Mieszkanie bylo by na kredyt i chce je wynajmowac przez jakis czas poki nie zdecyduje sie wrocic - wiec blisko miejsc pracy, uczelni by moc przez jakis czas je wynajmowac.
Do tej poy moja uwage zwrocily Siedlce, Wrzeszcz..duzo ofert jest tez z przymorza?
Koleaznka polecala mi Pruszcz Gdanski...ale nie wiem czy to nie bardziej dla rodzinek i daleko od ewentualnych miejsc pracy?
banana84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 20:38   #229
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez banana84 Pokaż wiadomość
Zauwazylam ze niektore z Was sa z trojmiasta.
Moze podpowiecie gdzie szukac mieszkania?
Mieszkam obecnie w uk..ale nie jestem tutaj specjalnie szczesliwa.
Trojmiasta nie znam. Ale bylam w Gdansku w zeszlym roku na 3 dni z kolezanka odpoczac i pozwiedzac i spodobalo nam sie.
Bede raczej wieczna singielka i kiepskim kierowca wiec szukam miejsca dobrze skomunikowanego z miejscami gdzie jest sporo firm , z aktywnoscimi. Mieszkanie bylo by na kredyt i chce je wynajmowac przez jakis czas poki nie zdecyduje sie wrocic - wiec blisko miejsc pracy, uczelni by moc przez jakis czas je wynajmowac.
Do tej poy moja uwage zwrocily Siedlce, Wrzeszcz..duzo ofert jest tez z przymorza?
Koleaznka polecala mi Pruszcz Gdanski...ale nie wiem czy to nie bardziej dla rodzinek i daleko od ewentualnych miejsc pracy?
Pruszcz gdański jest daleko. Ceny dużo niższe, ale będziesz tracić masę czasów na dojazdy. Ja bym się raczej nie pchała w te okolice.
W Oliwie jest największe zagłębienie korporacji- Olivia business center i alchemia.
Do tego w tej dzielnicy znajduje się Uniwersytet Gdański.
Przymorze jest zaraz obok, granicy z tą dzielnica.
Wrzeszcz to taki środek Gdanska. Znajduje się tu Politechnika Gdańska, obok Uniwersytet Medyczny.
Strzyża graniczy z Oliwą i Wrzeszczem.
Zaspa z Wrzeszczem i Przymorzem.

Wszystkie te dzielnice są w centrum, dookoła masz tramwaje, autobusy, SKM, PKM, możesz spokojnie jeździć rowerem, bo teren jest płaski i wszedzie blisko.
Tutaj możesz tylko wybierać, czy chcesz bliżej morza ( wtedy Przymorze) bliżej lasu ( wtedy Oliwa, Strzyza) bliżej rozrywek( Wrzeszcz, np. osiedle garnizon) itd.

Rozważyłbym jeszcze Zabianke i Jelitkowo. Chociaż nie wiem, czy tam coś nowego budują. Dzielnica odrobinę dalej od tych powyższych, ale prawie nad samym morzem i do Wrzeszcza, czy Oliwy jeszcze całkiem blisko.

Nie będziesz miała kompletnie żadnego problemu z wynajęciem mieszkania za wysoka kwotę.

O Siedlcach mało wiem, bo nie po drodze mi te rejony. No ale jak sama widzisz na mapie, są zaraz obok starego miasta, więc to też samo serce Gdańska. Przy czym dla mnie ta strona Gdańska jest już mniej atrakcyjna, bo dalej do morza i większy tłok ( zwłaszcza w sezonie).

Na uwadze trzeba mieć jedno. Są to najdroższe dzielnice ( no, poza starym miastem) i ceny są metr są bardzo wysokie.
Trochę tańszy jest górny taras: Morena, Chelm itd. Ale rzadko tam bywam, nie wiem jak się tam żyje, więc nie będę o tym pisać. No ale jedno jest pewne, komunikacja jest na pewno gorsza. Tramwaj nie jest wszedzie, SKM brak, a autobusy stoją w korkach. Rowerem też ciężko, bo za każdym razem trzeba wjeżdżać pod wielką górę.



Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2019-02-27 o 20:40
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-27, 21:01   #230
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Singielka na swoim

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;86546814]Pruszcz gdański jest daleko. Ceny dużo niższe, ale będziesz tracić masę czasów na dojazdy. Ja bym się raczej nie pchała w te okolice.
W Oliwie jest największe zagłębienie korporacji- Olivia business center i alchemia.
Do tego w tej dzielnicy znajduje się Uniwersytet Gdański.
Przymorze jest zaraz obok, granicy z tą dzielnica.
Wrzeszcz to taki środek Gdanska. Znajduje się tu Politechnika Gdańska, obok Uniwersytet Medyczny.
Strzyża graniczy z Oliwą i Wrzeszczem.
Zaspa z Wrzeszczem i Przymorzem.

Wszystkie te dzielnice są w centrum, dookoła masz tramwaje, autobusy, SKM, PKM, możesz spokojnie jeździć rowerem, bo teren jest płaski i wszedzie blisko.
Tutaj możesz tylko wybierać, czy chcesz bliżej morza ( wtedy Przymorze) bliżej lasu ( wtedy Oliwa, Strzyza) bliżej rozrywek( Wrzeszcz, np. osiedle garnizon) itd.

Rozważyłbym jeszcze Zabianke i Jelitkowo. Chociaż nie wiem, czy tam coś nowego budują. Dzielnica odrobinę dalej od tych powyższych, ale prawie nad samym morzem i do Wrzeszcza, czy Oliwy jeszcze całkiem blisko.

Nie będziesz miała kompletnie żadnego problemu z wynajęciem mieszkania za wysoka kwotę.

O Siedlcach mało wiem, bo nie po drodze mi te rejony. No ale jak sama widzisz na mapie, są zaraz obok starego miasta, więc to też samo serce Gdańska. Przy czym dla mnie ta strona Gdańska jest już mniej atrakcyjna, bo dalej do morza i większy tłok ( zwłaszcza w sezonie).

Na uwadze trzeba mieć jedno. Są to najdroższe dzielnice ( no, poza starym miastem) i ceny są metr są bardzo wysokie.
Trochę tańszy jest górny taras: Morena, Chelm itd. Ale rzadko tam bywam, nie wiem jak się tam żyje, więc nie będę o tym pisać. No ale jedno jest pewne, komunikacja jest na pewno gorsza. Tramwaj nie jest wszedzie, SKM brak, a autobusy stoją w korkach. Rowerem też ciężko, bo za każdym razem trzeba wjeżdżać pod wielką górę.



Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
Ja mieszkałam właśnie na Morenie i Chełmie w Gdańsku najdłużej i te osiedla polecam. Teraz jest już tramwaj aż na nowe osiedla. Jakbym miała kupować mieszkanie poza tymi najdroższymi dzielnicami to byłby to Chełm. Bloki w większości stare, ale jest też kilka nowych. Super infrastruktura na osiedlu ( mnóstwo sklepów, punkty usługowe, szkoły, basen, kościół ), do tramwajem 10 minut do centrum. Więcej nowych bloków ma Morena, ale tramwaj na wszystkie zakątki osiedla nie jedzie ( a autobus się wlecze ).
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 14:30   #231
Shaqia
Przyczajenie
 
Avatar Shaqia
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 22
Dot.: Singielka na swoim

Jeżeli chodzi o Trojmiasto to najtaniej jest znaleźć coś w Gdyni na Redłowie albo Maksymilianie - blisko galeria handlowa, dojazd do pracy SKMką to żaden problem i nie wyniesie wiele dluzej niz dojazd z Gdańska do innej dzielnicy Gdańska. A mieszkania mają bardzo spoko standard przy cenach o wiele nizszych niz w Gdańsku czy Sopocie.
Shaqia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 10:24   #232
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Kirenne Pokaż wiadomość
Od czasu do czasu słyszę, że znajomi kupują mieszkanie. Najczęściej młode małżeństwa, pary etc. Chciałabym wiedzieć, czy są tu może wizażanki, którym udało się to w pojedynkę?

Trochę proszę o podpowiedź w zebraniu myśli i sugestii jakie są to koszty, jak to wygląda już jak się mieszka "u siebie". No i oczywiście ile pasuje zarabiać, żeby potem nie płakać nad nowymi kafelkami o chlebie i wodzie.

Mniej więcej się orientuje jak to wygląda, ale wiadomo, że co więcej głów to nie jedna

Zapraszam do dyskusji
Kilka lat temu kupiłam kawalerkę w bloku z wielkiej płyty. Do remontu, niedrogo, bo była do prostowania dokumentacja. Remont zrobiłam własnoręcznie, ale po taniości. Później wyprowadziłam się do większego mieszkania w prywatnym budynku, a moją kawalerkę wynajęłam. Koszta mam identyczne, a mieszkam na 2x większym metrażu.
Kawalerka w kredycie na 12 lat, bez wkładu własnego. Rata miesięczna poniżej 700zł, pokrywa się z najmu. Więc tak jakby moje pierwsze mieszkanie zostało inwestycyjnym

Jedyne, co mogłabym doradzić, to nie pakowanie się w kredyt na 30 lat. Chyba, że z naprawdę niską ratą, którą nawet w przypadku życiowego niepowodzenia będziecie w stanie spłacać.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 11:02   #233
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Singielka na swoim

Hej,
Ja sięchciałam zapytać jak wy sie czułyście szukając i decydując siena meiszkanie?
Ja już przeglądam ogłoszenia rok lub dwa. Mieszkam w duzym mieście więc ceny są szalone. Jestem sama więc wiadomo, że nie kupię nic blisko centrum ani większego niż 40 metrów.
Szukając mieszkań po prostu płakać mi się chce i nawet jak znajdę coś na miarę moich możliwości to i tak nie czuję jakiejś radości lecz strach, że jestem ze wszystkim sama. Stać mnie ale przeraża mnie fakt brania kredytu samej na 20 lat. Wiem, że nie stać mnie na to co bym chciała i nie czuję super ekscytacji patrząc na mieszkania na które mnie stać bo wiąże się to z małym metrażem i długim dojazdem do pracy... Trochę płakać chce mi się na myśl, że muszę się zadłużyć kupując mieszkanie, które i tak nie jest takie jakie bym sobie marzyła no ale w wieku 30 też już nie che mieszkać na wynajętym mieszkaniu i płacić komuś grubą kasę.

Moi rodzice ciągle mnie namawiają na coś większego bo przecież trzeba myśleć o dzieciach.... No ja raczej zakładam stan obecny, że jestem sama nie mam faceta więc dzieci może też nigdy nie będę miała ale oi rodzice uważają, że jestem pesymiastką.....
Boję sie oddalenia od centrum bo no jednak będąc singielką ważne jest życie towarzyskie.
Jak to u was było? Też miałyście tyle strachu i wątpliwości czy jednak cieszyłyście się na zakup?
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 11:20   #234
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Hej,
Ja sięchciałam zapytać jak wy sie czułyście szukając i decydując siena meiszkanie?
Ja już przeglądam ogłoszenia rok lub dwa. Mieszkam w duzym mieście więc ceny są szalone. Jestem sama więc wiadomo, że nie kupię nic blisko centrum ani większego niż 40 metrów.
Szukając mieszkań po prostu płakać mi się chce i nawet jak znajdę coś na miarę moich możliwości to i tak nie czuję jakiejś radości lecz strach, że jestem ze wszystkim sama. Stać mnie ale przeraża mnie fakt brania kredytu samej na 20 lat. Wiem, że nie stać mnie na to co bym chciała i nie czuję super ekscytacji patrząc na mieszkania na które mnie stać bo wiąże się to z małym metrażem i długim dojazdem do pracy... Trochę płakać chce mi się na myśl, że muszę się zadłużyć kupując mieszkanie, które i tak nie jest takie jakie bym sobie marzyła no ale w wieku 30 też już nie che mieszkać na wynajętym mieszkaniu i płacić komuś grubą kasę.

Moi rodzice ciągle mnie namawiają na coś większego bo przecież trzeba myśleć o dzieciach.... No ja raczej zakładam stan obecny, że jestem sama nie mam faceta więc dzieci może też nigdy nie będę miała ale oi rodzice uważają, że jestem pesymiastką.....
Boję sie oddalenia od centrum bo no jednak będąc singielką ważne jest życie towarzyskie.
Jak to u was było? Też miałyście tyle strachu i wątpliwości czy jednak cieszyłyście się na zakup?
Ja się bałam bardzo i przerażające jest zadłużenie się samemu, ale co w obecnych czasach jest pewne? Czy wychodząc za mąż masz pewność, że nie będzie rozwodu? Ja swoje małe mieszkanko traktuję w kategorii inwestycji. Jeśli znajdę faceta, to pójdzie na wynajem, ale zawsze będę miała ewentualnie do czego wrócić. Skoro to duże miasto, to zawsze możesz też sprzedać. Moja rada - jeśli to ma nie być mieszkanie na zawsze, ma w przyszłości służyć jako wynajem albo być sprzedane, to odradzam dalekie lokalizacje. Znajomi pokupowali mieszkania na obrzeżach, bo tanio, a teraz nie mogą sprzedać ani wynająć, bo okazało się, że ludzie cenią bliskość centrum bardziej od metrażu. Ja też tak mam - wolę 10m2 mniej blisko centrum niż 10m2 więcej z dojazdem do pracy 1h20 min w jedną stronę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 11:23   #235
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Hej,
Ja sięchciałam zapytać jak wy sie czułyście szukając i decydując siena meiszkanie?
Ja już przeglądam ogłoszenia rok lub dwa. Mieszkam w duzym mieście więc ceny są szalone. Jestem sama więc wiadomo, że nie kupię nic blisko centrum ani większego niż 40 metrów.
Szukając mieszkań po prostu płakać mi się chce i nawet jak znajdę coś na miarę moich możliwości to i tak nie czuję jakiejś radości lecz strach, że jestem ze wszystkim sama. Stać mnie ale przeraża mnie fakt brania kredytu samej na 20 lat. Wiem, że nie stać mnie na to co bym chciała i nie czuję super ekscytacji patrząc na mieszkania na które mnie stać bo wiąże się to z małym metrażem i długim dojazdem do pracy... Trochę płakać chce mi się na myśl, że muszę się zadłużyć kupując mieszkanie, które i tak nie jest takie jakie bym sobie marzyła no ale w wieku 30 też już nie che mieszkać na wynajętym mieszkaniu i płacić komuś grubą kasę.

Moi rodzice ciągle mnie namawiają na coś większego bo przecież trzeba myśleć o dzieciach.... No ja raczej zakładam stan obecny, że jestem sama nie mam faceta więc dzieci może też nigdy nie będę miała ale oi rodzice uważają, że jestem pesymiastką.....
Boję sie oddalenia od centrum bo no jednak będąc singielką ważne jest życie towarzyskie.
Jak to u was było? Też miałyście tyle strachu i wątpliwości czy jednak cieszyłyście się na zakup?
Mniejsze mieszkanie jest zazwyczaj tańsze w utrzymaniu i małe łatwo się sprzedają, a więc nie kupuj mieszkania na zapas. Patrz na lokalizację i tyle. Nie patrz, że to mieszkanie ma takie, a nie inne ściany czy wyposażenie, bo to sobie zrobisz po swojemu.

Swego czasu kolega z pracy kupił maleńkie 16 m mieszkanko do remontu, ale w dobrej dzielnicy w Gdyni, a jak się rodzina powiększyła to bez problemu je sprzedał z zyskiem.

Inna koleżanka kupiła małe, ale 2 pokojowe mieszkanie, w miarę w centrum i w razie czego wynajmie 1 pokój studentce.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 11:35   #236
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Singielka na swoim

Dziewczyny a kupowałyście jednak nowe czy z rynku wtórnego?
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 11:42   #237
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Singielka na swoim

Ja rynek wtórny, bo lokalizacyjnie w moim mieście jest bez porównania. Chciałam też mieć wykończone już i nie bawić się w remonty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 12:04   #238
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Singielka na swoim

skoro mieszkasz w dużym mieście to przecież taksówki kursują po imprezie będziesz miała transport.
dużo zależy od tego, jaką masz zdolność kredytową i potrzeby. ja bym wolała mieszkanie na końcu świata, bo mam auto, ale ciut większe niż mniejsze. no i bez porównania wolę jednak rynek wtórny. nowe osiedla to zazwyczaj naciapane milion bloków, mikro trawniczki pomiędzy i często pękające bloki po kilku latach.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 12:38   #239
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Z rynku wtórnego nie chciałam ze względu na marną jakość. Jeszcze te kamienice z lat 50. jako tako budowali, ale wielka płyta z lat 70. i 80. była pierwotnie planowana jak budynki tymczasowe na 50 lat.



No ale to bardzo stare mieszkania, a schemat jest często taki, ze ludzie kupują mieszkania w nowych blokach i wyprowadzają się z nich (sprzedają) raptem po _kilku_ latach.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 13:43   #240
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Singielka na swoim

Dobra, zmienilam prace (spoldzielnie) to sie wypowiem. Znowu w obronie wielkiej plyty

Mamy budynki z lat 80tych plyty i z lat 90tych a nawet 2000 kilka w nowych technologiach. Zgadnijcie gdzie jest wiecej awarii? W nowszych. Sami inspektorzy techniczni mowia ze starsze zasoby sa mniej awaryjne.

Co do metrazu i odleglosci od centrum. Wole 40 mi i dojazd 20 min niz 50-60m i spedzanie polowy zycia w komunikacji lub wlasnym samochodzie.

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-08 11:39:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:16.