Nawyki związane ze spaniem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-12-16, 13:02   #1
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240

Nawyki związane ze spaniem


Macie jakieś? Podam przykłady, o co mi chodzi. Np. spanie nago, pościel z jedwabiu, lampka nocna, opaska na oczy, całkowita cisza, obecność czegoś, co buczy, włączone radio, temperatura koniecznie ileś tam stopni itd.

Ja muszę mieć lampkę nocną - włączona cały czas. Opaskę na oczy. Porządnie wywietrzony pokój przed snem. Całkowitą ciszę. I nie zasnę na plecach - za dużo naczytałam się o zmorze.
__________________
Uprzejmie informuję, iż w awatarze są Hatifnaty z Muminków. Nie duszki, nie białe parówki z oczami ani też inne rzeczy, jakie mogą Wam przyjść do głowy zbereźnicy jedni
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-16, 17:49   #2
P0m
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 679
Dot.: Nawyki związane ze spaniem

Nigdy nie spałam na plecach, bo to po prostu dla mnie niewygodne, ale paraliż senny i tak mnie często łapie.

Tak to też śpię przy lampce, muszę mieć pewność że jak otworzę oczy to wszystko widać, więc głowę też muszę mieć skierowaną tak żeby ogarniała cały pokój i drzwi, jedynie jak już widno to mogę się odwrócić i nienawidzę słyszeć głosów ludzi za drzwiami, ani żadnego ruszania sie, tv, radio, szumy od kompa - jak najbardziej ok, nawet pomagaja zasnąć. I ptaków nienawidze słyszeć. Jak w lato nie zasnę do 3 to cała noc nieprzespana bo już zaczynają nadawać. No i wolę jak jest za zimno niż za ciepło i też lubię wywietrzyć.
P0m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-16, 17:57   #3
1b006c1cc4b33fb32b0a741c96d131cb0dc83f78_5f5d531644303
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 688
Dot.: Nawyki związane ze spaniem

Musze mieć jakieś choćby małe światełko w pokoju, w okresie świątecznym jestem w niebie, bo choinka, lampki na karniszu, no raj
Poza tym o ile majty jeszcze jakoś zdzierżę, to na górnej części ciała nie cierpię mieć nic ubrane, gniecie to, zwija się jak się obracam, więcej problemów niż pożytku

Koniecznie zamknięte drzwi od pokoju, przy otwartych nie zasnę nawet jak jestem sama w domu
1b006c1cc4b33fb32b0a741c96d131cb0dc83f78_5f5d531644303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-16, 18:12   #4
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Nawyki związane ze spaniem

Ja musze mieć absolutna ciszę (stopery), ciemność (rolety). Zawsze wietrze pokoj. Do tego śpię tylko na boku,bo na wznak chrapię u się budzę
No i chodzę spać o 22 bo inaczej się nie wyśpię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-16, 18:36   #5
phideaux
Wtajemniczenie
 
Avatar phideaux
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 700
Dot.: Nawyki związane ze spaniem

Nie może mi nic migać w sensie coś przy telefonie, router - odwracam, żeby nawet kątem oka tego nie widzieć.

Muszę mieć przykryte stopy, nie zasnę z nogami poza kołdrą (za duży niepokój) ;P

Nie może mi być za gorąco, preferuje spać nago
__________________
Wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835239 Proszę, odpisuj u mnie
phideaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-16, 20:21   #6
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Nawyki związane ze spaniem

Cytat:
Napisane przez phideaux Pokaż wiadomość
Nie może mi nic migać w sensie coś przy telefonie, router - odwracam, żeby nawet kątem oka tego nie widzieć.

Muszę mieć przykryte stopy, nie zasnę z nogami poza kołdrą (za duży niepokój) ;P

Nie może mi być za gorąco, preferuje spać nago
To ja tak mam, ze musze być zawsze przykryta. Nawet latem musze "coś mieć na sobie"- choćby cienkie "coś". Komicznie to wyglada,bo stopy odkryte, ręce tez, ale teoretycznie przykryta jestem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-16, 21:14   #7
Y a s m i n e
Rozeznanie
 
Avatar Y a s m i n e
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Paris/ Toruń
Wiadomości: 987
Dot.: Nawyki związane ze spaniem

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
To ja tak mam, ze musze być zawsze przykryta. Nawet latem musze "coś mieć na sobie"- choćby cienkie "coś". Komicznie to wyglada,bo stopy odkryte, ręce tez, ale teoretycznie przykryta jestem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, w lato nawet jak jest upalnie w nocy też tak mam z przykryciem i wtedy śpię pod satynową poszewką lub satynowym prześcieradłem



Śpię wyłącznie nago, zawsze na boku, najlepiej w pozycji "bocznej ustalonej" , musi być cicho i ciemno (w sensie bez lampy czy świeczek, lampeczek), dobrze wywietrzone, a najlepiej, jakbym mogła mieć non stop lekko uchylone okno, nawet zimą. Poduszka nie może być za wysoka/ puchata.

Niezbędne jest mi okno- nigdy nie zasłaniam roletami itp- twarz zwrócona do światła. Inaczej czuję się jak w podziemiach.



Idealny sen- nago, pościel satynowa/ jedwabna, w dużym przestrzennym pokoju, z oknem naprzeciwko łóżka, najlepiej na całą ścianę, zawsze wywietrzone i lekko uchylone okno. Sen przed godz.23.
__________________
Y a s m i n e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-12-16, 21:19   #8
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Nawyki związane ze spaniem

Idealny sen.


Zima, otwarte okno, na boku, nago, jedna noga pod kołdrą, jedna na zewnątrz, z odpalonym serialem na kompie. Odkryte obie nogi, ale koniecznie w skarpetkach!
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.

Edytowane przez Limonka2738
Czas edycji: 2018-12-16 o 21:20
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-16, 21:28   #9
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Nawyki związane ze spaniem

Muszę być cała przykryta. Latem w upały chociażby cienkie prześcieradło, ale musi być.

Stopy muszą być okryte i ciepłe. Jak są zimne to chce mi się siku, źle się czuję i w ogóle nie zasnę.
Muszę spać bez majtek. Mogę spać nago, w dwuczęściowym dresie, w koszulce do kolana, w koszulce która nie zakrywa tyłka - byle bez majtek, w majtkach jest okropnie.



Inne rzeczy typu ubranie lub jego brak, pozycja, poduszka, kołdra itp. jestem w stanie zmienić, czasami mam tak że np. muszę spać plecami do ściany, robię tak kilka tygodni, potem coś innego mi się wymyśli, ale:

Wolę zasypiać przy lampce. Dopiero jak czuję już mocną senność, to gaszę. Ale bez lampki też zasnę, z nią jest mi po prostu jakoś lepiej.
Kiedyś spałam na płaskiej poduszce, ale jak zaczął mi się porządny refluks to zaczęłam spać prawie na siedząco i się przyzwyczaiłam, teraz śpię tak półłeżąco-półsiedząco, ale jak czasami rano się przebudzę i jestem zupełnie płasko, bo poduszka spadła, to tak mi dobrzeeeeeeeeeee...
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-16, 21:59   #10
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 020
Dot.: Nawyki związane ze spaniem

Muszę być całkowicie przykryta, nic nie może wystawać (nawet w upał), często spię też z przykrytą głową.
I musze być w coś ubrana (ale bez majtek), to może być tylko koszulka cienka, nic co ma mnie ogrzać tylko jakoś bezpieczniej czuję się ubrana. Ale z drugiej strony to nie może być nic z długim rękawem, ani spodnie typu rybaczki (zawijaja się strasznie).
Poduszka najlepiej płaska lub profilowana. Zasypiam najczęściej na brzuchu, budzę się na plecach
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-16, 22:16   #11
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Nawyki związane ze spaniem

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-16, 22:25   #12
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Nawyki związane ze spaniem

Nie mam żadnych nawyków, jestem w stanie usnąć wszędzie, w każdej pozycji, w każdym ubraniu, w makijażu, na każdej poduszce, najlepiej jak mi jest ciepło czyli pod kocem. Przy świetle, przy muzyce, przy telewizorze i bez tego wszystkiego. Ogólnie zasypianie zajmuje mi ok. 5 sekund.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-16, 23:01   #13
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Nawyki związane ze spaniem

Przez caly rok - wywietrzona sypialnia, gladkie satynowe przescieradla, rozpylona lawendowa mgielka do pomieszczen, zasloniete rolety i zamkniete okno (halas z ulicy nie daje mi spac).
Zima - flanelowa pizama i welniane skarpetki, koniecznie wlaczony na cala noc grzejnik olejowy.
Latem - spie nago, w razie potrzeby przykrywam sie bawelnianym kocem zamiast koldry.
Klimatyzator i wentylator wylaczam przed snem, bo obydwa robia za duzo halasu jak dla mnie.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-16, 23:45   #14
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Nawyki związane ze spaniem

Koniecznie przykryte nerki - latem w upały nie umiem spać nie przykryta wcale, zimą to wiadomo, cała.

Cały rok z wyjątkiem sezonu grzewczego mam otwarte okno 24h. W sezonie grzewczym wszystko pozamykane (mieszkam na osiedlu domów jednorodzinnych, jeden smog) i zakręcony grzejnik. Wolę mieć zimno do spania.

Nigdy nie zakrywam całej twarzy, duszę się.

Nigdy nie śpię na brzuchu (to dla mnie tajemnica, jak komukolwiek może być tak wygodnie)

Spanie po ciemku, przy zamkniętych drzwiach do sypialni i do garderoby.

Najważniejsze - Pod ręką zawsze wazelina do ust, woda i chusteczki.

Nie umiem spać nago. Stopy bez skarpet, o ile mi w nie ciepło. Jak mam zmarznięte to nie usnę choćbym padała z nóg, wtedy muszę mieć skarpetki.

Ostatnio nagminnie zasypiam słuchając audiobooka lub asmr na yt, ale nie jest to konieczne, o ile nie mam problemu z zasypianiem (a ostatnio w sumie mam)
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 00:25   #15
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Nawyki związane ze spaniem

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86255108]Nie mam żadnych nawyków, jestem w stanie usnąć wszędzie, w każdej pozycji, w każdym ubraniu, w makijażu, na każdej poduszce, najlepiej jak mi jest ciepło czyli pod kocem. Przy świetle, przy muzyce, przy telewizorze i bez tego wszystkiego. Ogólnie zasypianie zajmuje mi ok. 5 sekund.[/QUOTE]


A to ja mam nawyki, ale tak jak ty - mogę spać w każdych warunkach. Nawet rzeczy typu głośna muzyka czy ostre światło mnie nie ruszają.



Ale zasypiam zawsze długo.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 02:40   #16
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Nawyki związane ze spaniem

Ja też mogę zasnąć wszędzie i przy jasnym świetle, ale jeśli ma być idealnie:

- całkowita ciemność
- zawsze wywietrzone i w pokoju chłód - bo uwielbiam mieć na sobie pierzynę nie znoszę spać pod prześcieradłem.
- koc obciążeniowy
- dyfuzor z olejkiem lawendowym
- przy łóżku tak jak askawtn - chusteczki, balsam do ust i woda
- w tygodniu śpię w piżamie / krótkich spodenkach i koszulce, w weekendy nago
- ostatnio stopery bo mąż jest przeziębiony i chrapie
- coś szumiącego - w lecie klima, w zimie odświeżacz powietrza. jeśli jestem poza domem to włączam na telefonie apkę do robienia "hałasu"
- magnez w sprayu na stopy
- skarpetki które w ciągu nocy jakimś cudem ściągam
- jedwabne poszewki na poduszki
- u stóp pies
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 07:35   #17
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Nawyki związane ze spaniem

Nie mam problemu z zasypianiem, ale lubię jak jest ciemno i cicho. Nie przykrywam się prawie wcale i stopy zawsze muszę mieć odkryte. Nie zasnęłabym w skarpetach. Dziwię się, że tyle osób lubi spać nago, dla mnie to męczarnia.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 08:17   #18
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Nawyki związane ze spaniem

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Nie mam problemu z zasypianiem, ale lubię jak jest ciemno i cicho. Nie przykrywam się prawie wcale i stopy zawsze muszę mieć odkryte. Nie zasnęłabym w skarpetach. Dziwię się, że tyle osób lubi spać nago, dla mnie to męczarnia.
Dla mnie też, poza tym jednak człowiek w nocy się też trochę poci i ten pot się w coś musi wchłonąć. No ale nie neguję potrzeby, tylko dla mnie to by było niewygodne.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 08:57   #19
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Nawyki związane ze spaniem

Kiedyś mogłam usnąć w prawie każdych warunkach, odkąd się wyprowadziłam z domu rodzinnego muszę:

- mieć wywietrzony pokój, najchętniej z uchylonym oknem na noc, żeby było chłodno
- miękką kołderkę do opatulenia się, tak jak ktoś napisał, prześcieradła nie wchodzą w grę (będąc na wakacjach na południu Europy nie mogę zdzierżyć tych ich szmatek do spania)
- kołderkę wciskam między kolana
- śpię w koszuli nocnej, krótkiej, cienkiej, bawełnianej z krótkim rękawkiem,
- żadnych skarpetek, długich spodni piżamowych, długich rękawów
- nie może nic migać, grać telewizor, czasem zasypiam z słuchawkami na uszach - wtedy toleruję spokojną muzykę
- powinno być ciemno, ale może sączyć się światło przez rolety
- pościel powinna być bawełniana
- obok łóżka zawsze mam chusteczki, krem, często wodę
- sypiam na boku, pozycja na brzuchu w ogóle dla mnie nie istnieje
- bardzo lubię chodzić spać z mokrymi włosami
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-17, 08:59   #20
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Nawyki związane ze spaniem

1. Muszę mieć zamknięte drzwi, inaczej nie zasnę.
2. Choćby nastąpił armagedon, a ulice spływały krwią, to muszę przed spaniem umyć zęby. Inaczej myślę tylko o tym, że ich nie umyłam.
3. Śpię przykryta po szyję. Jak jest ciepło, to po ramiona. Jak jest lato i gorąco, to pod prześcieradłem albo poszewką, przykryte mam dupę i dół brzucha.
4. Nie potrafię spać w skarpetkach, budzę się wtedy bardzo zmęczona.
5. Lubię spać w ciszy i ciemności.
6. Mam nastawiony budzik nawet jeśli mam cały wolny weekend i nie muszę wstać.
7. Śpię bez majtek.


Wysłane z mojego HUAWEI LUA-L21 przy użyciu Tapatalka
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 09:01   #21
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Nawyki związane ze spaniem

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86255714]Dla mnie też, poza tym jednak człowiek w nocy się też trochę poci i ten pot się w coś musi wchłonąć. No ale nie neguję potrzeby, tylko dla mnie to by było niewygodne.[/QUOTE]


Otóż to. Nie chcę rozkręcać gównoburzy o wydzielinach wsiąkających w pościel, ale jednak, miałabym takie wrażenie, gdybym spała zupełnie nago. Majtki i piżama muszą być.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 09:39   #22
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Nawyki związane ze spaniem

Nie potrafie zasnac w makijazu. Zdarzalo mi sie wracac do domu w takim stanie, ze jeden but znajdowalam potem na schodach a drugi w kuchni, ale na autopilocie zawsze usuwam makijaz, nakladam krem na noc i pod oczy.

Musze miec chlodno w sypialni. Nawet nie tyle o temperature moze chodzi, ale o suchosc powietrza spowodowana ogrzewaniem. Za sucho = sciaga mi skore na twarzy, na dloniach, nie ma szans na spanie.

Musze byc czyms przykryta. Najczesciej koldra plus koc, zeby dociazyc. Wszelkie wypady na poludnie Europy koncza sie przeszukiwaniem szaf co by znalezc jakies dodatkowe warstwy, bo tych przescieradel do przykrycia nawet nie czuje na sobie.

Grobowa cisza. Mam ogromna latwosc wybudzenia sie w dowolnym momencie, wiec musze spac ze stoperami, bo obudzi mnie samochod co przejezdza, inny domownik wstajacy do lazienki itd.
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 09:42   #23
katniewojt
Zakorzenienie
 
Avatar katniewojt
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 11 569
Dot.: Nawyki związane ze spaniem

Zawsze śpię w piżamie i skarpetkach - ściągam je w trakcie spania jak mi ciepło. Obowiązkowo stopery, a obok łózka woda, pomadka ochronna do ust, chusteczki i krem do rąk. Czasem w nocy jak się budzę, żeby się napić, to automatycznie sięgam też po pomadkę Poza tym muszę mieć ciemno - zaciągnięte rolety (inaczej muszę zakryć oczy), wyłączone przedłużki itp. oraz musi być cicho. Przed snem koniecznie muszę iść siku. Jeśli zaczynam usypiać i chociaż troszkę chce mi do toalety, to muszę wstać, bo inaczej cały czas o tym myślę i nie zasnę
katniewojt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 10:22   #24
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Nawyki związane ze spaniem

- musi być cisza - żadne tam włączone radio, muzyka, nie może nikt głośno gadać za ścianą
- jeśli to noc, to ma być ciemno, ale bez przesady; gdy dnieje, odsłonięte żaluzje i światło dzienne mi nie przeszkadzają

- przy łóżku butelka z woda i chusteczki
- muszę mieć pusty pęcherz - inaczej przeszkadza mi zasnąć
- muszę być przykryta - także na głowę, czasem jaśkiem, czasem kołdrą, ale muszę mieć zasłonięte uszy (nawyk z dzieciństwa, gdy bałam się w że w nocnej ciszy usłyszę podejrzane głosy)
- latem/w porze ciepłej śpię nago, zimą - w koszuli nocnej, ale bez majtek. Majtki zakładam do snu tylko wtedy, gdy mam okres
- zimą śpię w skarpetkach, specjalnie do tego celu przeznaczonych
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 10:27   #25
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nawyki związane ze spaniem

Nie jestem problemowa w zasypianiu.
Lubię mieć nakryte ucho i żeby mi było ciepło, i żebym nie ożłopała się kawy po 15 tej i tyle.


Reszta to już komfort spania bez wybudzania się, ale żeby zasnąć to wystarczy dać mi chwilę względnego spokoju i śpię.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 10:49   #26
farmaceutka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 896
Dot.: Nawyki związane ze spaniem

W żadnej sypialni nie spało mi się tak dobrze, jak teraz, po remoncie. Lekki, jasno-miętowy kolor ścian, trawiasto-zielone zasłony. Wielkie, hotelowe, łoże z zagłowiem w kolorze khaki z wielkim, hotelowym, lekko twardym materacem. Nic na ścianach, żadnych szaf, tylko łóżko nic więcej (chcę dodatkowo jednak tą szafę i stoliki nocne, ale nic poza tym). To jest mój sekret przespanych nocy - nierozpraszające tapety ani bibeloty. Jest cudnie!



Zasypiam momentalnie, budzę się jak po całym miesiącu na wakacjach . Nie budzę się w środku nocy, całe noce przespane. W końcu!



Temperatura: lekko ciepło. Lekka, przewiewna (acz ciepła) kołdra (IKEA). Płaska poduszka. Lubię spać na brzuchu.




Uwielbiam spać nago i robię tak od lat. Żadnych skarpetek!! Stopy koniecznie wystające, później i tak je chowam. Koło łóżka woda, przed pójściem spać nakremować stopy i dłonie. Tyle.
farmaceutka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 11:07   #27
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Nawyki związane ze spaniem

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86255714]Dla mnie też, poza tym jednak człowiek w nocy się też trochę poci i ten pot się w coś musi wchłonąć. No ale nie neguję potrzeby, tylko dla mnie to by było niewygodne.[/QUOTE]Też zależy od człowieka - ja się nie poce wcale prawie, poza bardzo cieplymi miesiącami nie potrzebuję dezodorantu itd.

Plus otwarte okno w zimie skutecznie chroni przed potem.

A jak ktoś się bardzo poci, to przez piżamę mu też przesiąknie w pościel.

No i ja poszewki piorę co tydzień, no lubię takie czysciutkie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 11:08   #28
dominika_kras
Raczkowanie
 
Avatar dominika_kras
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 131
Dot.: Nawyki związane ze spaniem

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Otóż to. Nie chcę rozkręcać gównoburzy o wydzielinach wsiąkających w pościel, ale jednak, miałabym takie wrażenie, gdybym spała zupełnie nago. Majtki i piżama muszą być.
też tak mam, COŚ muszę mieć na sobie, gdybym spała nago odczuwałabym potrzebę zmieniania pościeli co drugi dzień
poza tym nie zasnę w makijażu, nie ważne jak jestem zmęczona muszę go zmyć i nałożyć na usta maść witaminową
jeśli chodzi o pozycję do spania, to na plecach i wyższa poduszka - mam małą obsesję na punkcie zmarszczek na dekolcie, które pojawiają mi się po spaniu na boku (chociaż uwielbiam spać na boku!)
dominika_kras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 11:18   #29
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Nawyki związane ze spaniem

Cytat:
Napisane przez dominika_kras Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o pozycję do spania, to na plecach i wyższa poduszka - mam małą obsesję na punkcie zmarszczek na dekolcie, które pojawiają mi się po spaniu na boku (chociaż uwielbiam spać na boku!)
Ja kiedyś spałam z głową w powietrzu, zrobiłam sobie taki rolek pod szyję.

Miałam kręcone włosy i jedna strona mi się niszczyła w nocy od ciężaru głowy, suszyć też nie mogłam, a schną 6 godzin, więc zimą nie było możliwości mycia rano.

Teraz mam to gdzieś.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 11:26   #30
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Nawyki związane ze spaniem

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Też zależy od człowieka - ja się nie poce wcale prawie, poza bardzo cieplymi miesiącami nie potrzebuję dezodorantu itd.

Plus otwarte okno w zimie skutecznie chroni przed potem.

A jak ktoś się bardzo poci, to przez piżamę mu też przesiąknie w pościel.

No i ja poszewki piorę co tydzień, no lubię takie czysciutkie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ale jak ktoś się poci normalnie, to mu nie przesiąknie
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-10 14:06:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:28.