DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-07, 12:16   #2881
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Hej . Mam pytanie,ponieważ dostałam p
poradę aby farbować włosy 8.1 na wodzie 9%... Czy to oznacza ze do farby mam dodać wodę w kremie 9%? Nie mogłam znaleźć na jakiej wodzie jest farba,ale myślę ze nie więcej niż 6%...gdzie to moge sprawdzić?
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 12:31   #2882
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malamyszka20 Pokaż wiadomość
Hej . Mam pytanie,ponieważ dostałam p
poradę aby farbować włosy 8.1 na wodzie 9%... Czy to oznacza ze do farby mam dodać wodę w kremie 9%? Nie mogłam znaleźć na jakiej wodzie jest farba,ale myślę ze nie więcej niż 6%...gdzie to moge sprawdzić?
A to farba fryzjerska czy sklepowa? Fryzjerskie sa bez wody, dlatego trzeba ja dodac, w Twoim przypadku bedzie to woda 9%.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 14:25   #2883
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
A to farba fryzjerska czy sklepowa? Fryzjerskie sa bez wody, dlatego trzeba ja dodac, w Twoim przypadku bedzie to woda 9%.
To jest sklepowa farba loreal 8.1 ale nie moge znaleźć na jakiej wodzie...
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 15:50   #2884
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

prawdopodobnie na 6, moze max na 9%
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 20:35   #2885
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
prawdopodobnie na 6, moze max na 9%
czyli moge zadać wodę w kremie 9% do tej farby? I w jakiej proporcji?
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 09:17   #2886
patu323
Wtajemniczenie
 
Avatar patu323
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 056
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Dziewczyny, ja już od czytania o dekoloryzacji, mam taki mętlik w głowie, że postanowiłam napisać z prośbą o pomoc.
Farbuje włosy 2 lata. Na czarno i tak, najgorszym co moze być czyli Palette. Włosy mam długie do pasa, zdrowe, nie zniszczone, niedawno podcinane, ale z natury bardzo cienkie i wypadające (mam niedoczynność tarczycy). Naturalne włosy mam ciemny blond-jasny brąz. Chciałabym zejść z czerni, jednak rozjaśniacza sie boję, chce użyć dekoloryzatora. Na allegro już oba polecane oglądałam, czyli renee oraz chantal. I mam pytanie- czy mogę kupić jeden ten komplet jeden ten? Bo widzę opinie są różne, jedne dziewczyny bardziej polecają pierwszy, drugie drugi. Czy też jeśli jeden nie ściągnie to i drugi nie ma szans? Planowałam nałożyć najpierw renee a jak nie ściągnie to wtedy drugi raz chantal. Co o tym sądzicie? i wtedy moge to zrobic jednego dnia czy lepiej odczekać?
Następnie mycie. Piszecie często o szamponie oczyszczajacym lub o niskim PH, a jak to jest z przeciwłupieżowym? też moze być? Mam do dyspozycji szampony Babydream z Rossmanna Head&shoulders zwykły albo łagodny z Alterry. Którym lepiej byście polecały myć po zmyciu?
I jeszcze jedno pytanie- piszecie często o farbowaniu zwykłą farbą potem o 2 tony jaśniejszą. Ale ja już nie chce wracać do farb. Myślałam potem o przejściu na henne, ale to z miesiac bym poczekała od dekoloryzacji by żadne dziwne odcienie nie powychodziły. A jak to jest ze zwykłymi szamponetkami takimi do 5-8 myć? Czy zaraz po dekoloryzacji jakby wyszedł brzydki czy nie równy kolor to mogę nałożyć taką szamponetkę? też wtedy jaśniejszą niż chce?
Bardzo proszę o odpowiedź... Przepraszam jak jakieś pytanie się powiela, ale szukałam i nie widziałam takich pytań.
__________________
zapuszczam włosy
patu323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 09:24   #2887
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malamyszka20 Pokaż wiadomość
czyli moge zadać wodę w kremie 9% do tej farby? I w jakiej proporcji?
jesli to farba sklepowa, to w opakowaniu powinna byc farba w tubce i opakowanie z woda, moze nazywac sie "aktywator" albo jakos tak. Jesli jest 6% to zamien na taka sama ilosc 9% i tyle.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-08, 09:44   #2888
BrightBlonde
Raczkowanie
 
Avatar BrightBlonde
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Śląsk/Małopolska
Wiadomości: 54
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez patu323 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja już od czytania o dekoloryzacji, mam taki mętlik w głowie, że postanowiłam napisać z prośbą o pomoc.
Farbuje włosy 2 lata. Na czarno i tak, najgorszym co moze być czyli Palette. Włosy mam długie do pasa, zdrowe, nie zniszczone, niedawno podcinane, ale z natury bardzo cienkie i wypadające (mam niedoczynność tarczycy). Naturalne włosy mam ciemny blond-jasny brąz. Chciałabym zejść z czerni, jednak rozjaśniacza sie boję, chce użyć dekoloryzatora. Na allegro już oba polecane oglądałam, czyli renee oraz chantal. I mam pytanie- czy mogę kupić jeden ten komplet jeden ten? Bo widzę opinie są różne, jedne dziewczyny bardziej polecają pierwszy, drugie drugi. Czy też jeśli jeden nie ściągnie to i drugi nie ma szans? Planowałam nałożyć najpierw renee a jak nie ściągnie to wtedy drugi raz chantal. Co o tym sądzicie? i wtedy moge to zrobic jednego dnia czy lepiej odczekać?
Następnie mycie. Piszecie często o szamponie oczyszczajacym lub o niskim PH, a jak to jest z przeciwłupieżowym? też moze być? Mam do dyspozycji szampony Babydream z Rossmanna Head&shoulders zwykły albo łagodny z Alterry. Którym lepiej byście polecały myć po zmyciu?
I jeszcze jedno pytanie- piszecie często o farbowaniu zwykłą farbą potem o 2 tony jaśniejszą. Ale ja już nie chce wracać do farb. Myślałam potem o przejściu na henne, ale to z miesiac bym poczekała od dekoloryzacji by żadne dziwne odcienie nie powychodziły. A jak to jest ze zwykłymi szamponetkami takimi do 5-8 myć? Czy zaraz po dekoloryzacji jakby wyszedł brzydki czy nie równy kolor to mogę nałożyć taką szamponetkę? też wtedy jaśniejszą niż chce?
Bardzo proszę o odpowiedź... Przepraszam jak jakieś pytanie się powiela, ale szukałam i nie widziałam takich pytań.
Polecam rozjaśniacz z Joanny, nie ma się czego bać Sama zeszłam z granatowej czerni do jasnego blondu w półtorej tygodnia. Wydaje mi się, że gdybym nie nałożyła właśnie tego rozjaśniacza, w życiu bym ich nie rozjaśniła. Wcześniej nakładałam rozjaśniacz Garnier, w ogóle nie złapał. Natomiast po pierwszym rozjaśnianiu Joanną, moje włosy były już rude. Kondycja włosów, dalej są bardzo długie, zniszczyły się w jakimś tam stopniu (nie bardzo dużym) ale to nieuniknione, jest ok Tylko wiadomo, kolor z rozjaśniacza zazwyczaj nie wychodzi zbyt piękny, ale farba fajnie go pokrywa. Polecam L'oreal Feria Preference

Edytowane przez BrightBlonde
Czas edycji: 2013-08-08 o 09:48
BrightBlonde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 10:04   #2889
patu323
Wtajemniczenie
 
Avatar patu323
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 056
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez BrightBlonde Pokaż wiadomość
Polecam rozjaśniacz z Joanny, nie ma się czego bać Sama zeszłam z granatowej czerni do jasnego blondu w półtorej tygodnia. Wydaje mi się, że gdybym nie nałożyła właśnie tego rozjaśniacza, w życiu bym ich nie rozjaśniła. Wcześniej nakładałam rozjaśniacz Garnier, w ogóle nie złapał. Natomiast po pierwszym rozjaśnianiu Joanną, moje włosy były już rude. Kondycja włosów, dalej są bardzo długie, zniszczyły się w jakimś tam stopniu (nie bardzo dużym) ale to nieuniknione, jest ok Tylko wiadomo, kolor z rozjaśniacza zazwyczaj nie wychodzi zbyt piękny, ale farba fajnie go pokrywa. Polecam L'oreal Feria Preference
Tylko moje włosy serio są cienkie, delikatne. Rozjaśniacz to już mega ostateczność, najpierw chce spróbować wszystkich delikatniejszych sposobów, stąd dekoloryzator. Dopiero jeśli to nie podziała zaczne myśleć o rozjaśniaczu i nie wiem czy sie zdecyduje, bo za kilka miesięcy biorę ślub więc chyba za bardzo bym się bała zniszczenia i musowego skrócenia włosów
__________________
zapuszczam włosy
patu323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 11:21   #2890
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Ja używałam elgon włosy mi się nie zniszczyły ale strasznie się zrobiły cienkie,z tym ze teraz juz wracają do siebie. Ogólnie dobrze dciaga kolor,ja robiłam 2 razy pod rząd tyle ze wasnie farba nałożona później ciemnieje. Polecam też kąpiel rozasniajaca na vincencie ja robiłam 3 razy i dopiero za 3 włosy mi się trochę przesuszyly ale juz wracają do normy,mam też długie włosy do pasa i dosc susze a po tych zabiegach nie zniszczyły się prawie wcale
za 1 razem to w ogóle nie czułam ze się coś zniszczyły,także nie ma co się bać;-)
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 19:27   #2891
df3cc6c2e997633e57b9145321fcef026d2b0250_5ebf1ef22d206
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 501
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Witajcie! Mam spory dylemat i chciałabym, abyście mi poradziły co mam zrobić. Od dobrych kilku lat farbowałam włosy na jasny blond, kilka miesięcy temu zachciało mi się rudości lecz szybko mi się znudził ten kolor i zafarbowałam na czekoladowy brąz, który w efekcie wyszedł prawie czarny. Półtora miesiąca temu zrobiłam sobie trzy kąpiele rozjaśniające w ciągu dwóch dni, niestety moje włosy nie dały rady i końcówki tak się pokruszyły, że miałam jedne włosy krótsze, a drugie dłuższe. Postanowiłam pójść do fryzjera i podciąć jak się da te najbardziej zniszczone... Niestety straciłam połowę z nich, ale kondycja jest o wiele lepsza niż na początku,no i w końcu przestały się kruszyć po każdym czesaniu Czasami odświeżam kolor szamponetką Marionu winną czerwienią, jednak szybko schodzi no i chciałabym teraz wrócić do blondu. Za 2 tygodnie jadę na wesele i nie za bardzo podoba mi się moja wielokolorowa fryzura. W poniedziałek mam się umówić z moją fryzjerką (przychodzi do mnie do domu i raczej tylko nakłada farby,które chcę,ew. doradza) i nie wiem,czy kupić dekoloryzator,a później na to położyć rozjaśniacz lub farbę blond, czy sam rozjaśniacz sobie poradzi z moim kolorem? Do poniedziałku pewnie ta czerwień zupełnie zniknie, bo myję codziennie włosy i została mi ona tylko na czubku głowy przy odrostach...
df3cc6c2e997633e57b9145321fcef026d2b0250_5ebf1ef22d206 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-08, 19:30   #2892
patu323
Wtajemniczenie
 
Avatar patu323
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 056
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Kupiłam jedno opakowanie Chantal i jedno renee. Któryś musi zadziałać... Kupiłam też szampon oczyszczajacy Chantal w komplecie. Myślicie ze lepiej nim myć włosy po dekoloryzacji czy tym rossmannowym? a jak sądzicie z tą szamponetką co pisałam wcześniej? Mogę położyć tego samego dnia w razie jakby kolor wyszedł jakiś brzydki? Czy lepiej odczekać kilka dni? A może nałożyć jasną farbę do włosów( żeby wyszła jak najbardziej zbliżona do naturalnych) i dopiero na to w razie czego szamponetka w innym odcieniu?
Mój naturalny to ciemny blond, a marzy mi się rudy, ale nie wiem czy będzie mi pasował, dlatego chce zrobić najpierw szamponetką by zobaczyć jak wyjdzie by znów nie męczyć się ze zmyciem w razie czego. no i jak pisałam, nie chce ich już męczyć chemicznymi farbami tylko przerzucić się na henne. Ile powinnam odczekać z farbowaniem henna po dekoloryzacji?
__________________
zapuszczam włosy
patu323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 19:43   #2893
df3cc6c2e997633e57b9145321fcef026d2b0250_5ebf1ef22d206
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 501
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Ja schodziłam kiedyś z czerni i użyłam właśnie Renee Blanche Za pierwszym razem wyszedł kolor kasztanowy, a za drugim jaśniutki rudy... Po Renee Blanche raczej wychodzi równomierny kolor, przynajmniej tak było w moim przypadku.
df3cc6c2e997633e57b9145321fcef026d2b0250_5ebf1ef22d206 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 19:52   #2894
patu323
Wtajemniczenie
 
Avatar patu323
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 056
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

[1=df3cc6c2e997633e57b9145 321fcef026d2b0250_5ebf1ef 22d206;42174300]Ja schodziłam kiedyś z czerni i użyłam właśnie Renee Blanche Za pierwszym razem wyszedł kolor kasztanowy, a za drugim jaśniutki rudy... Po Renee Blanche raczej wychodzi równomierny kolor, przynajmniej tak było w moim przypadku.[/QUOTE]

i czym myłaś? Ile razy? nakładałaś potem na nie coś, czy zostawiłaś? a druga dekoloryzacja po jakim czasie?
__________________
zapuszczam włosy
patu323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 20:05   #2895
df3cc6c2e997633e57b9145321fcef026d2b0250_5ebf1ef22d206
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 501
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

patu323, myłam zwykłym szamponem przeciwłupieżowym head&shoulders, po pierwszej dekoloryzacji włosy mi minimalnie ściemniały, myłam je kilka razy dziennie,bo myślałam,że pozbędę się tego okropnego szambowego zapachu... wtedy nie kładłam na nie żadnej farby, bo po tygodniu miałam drugą dekoloryzację i od razu po niej w tym samym dniu miałam rozjaśniane włosy rozjaśniaczem jakimś fryzjerskim, dopiero wtedy włosy przestały mi śmierdzieć i miałam prawie wymarzony jasny blond (tylko końcówki były jeszcze żółtawe,ale po dwóch tygodniach znowu rozjaśniłam i miałam platynę na głowie).
df3cc6c2e997633e57b9145321fcef026d2b0250_5ebf1ef22d206 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 22:59   #2896
Azime
Raczkowanie
 
Avatar Azime
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 434
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Witam, jestem nowa w tym wątku i szukam porady.
Mój naturalny kolor włosów to ciemny blond/jasny brąz. Chciałam przefarbować się na rudo, ale w obawie przed zniszczeniem włosów, zamiast chemicznej farby użyłam henny.
Farbowałam się henną kilkakrotnie w przeciągu roku co miesiąc/dwa. Niestety, efekt nie jest zadowalający- włosy są rude jedynie w słońcu, farba nie chwyta moich naturalnych, ciemnobrązowych odrostów na czubku głowy.
Chciałabym jednak zafarbować włosy farbą chemiczną. Wiem, że nie jest to zalecane, ale wiem, że niektóre dziewczyny tak robią i nie mają zielonych włosów. Koleżanka, która trochę siedzi w temacie henny powiedziała, że spokojnie na rudo mogę się farbować, problem jest jedynie w farbowanie chemiczną farbą na blond.
Rozmawiałam z moją fryzjerką, powiedziała, że podejmie się farbowania moich pohennowanych włosów.
Co Wy na to?
Pozdrawiam
Azime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 11:34   #2897
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Hejka mam pytanko. Posiadam farbe Garniera 110 Natural extra light blonde i próbowałam znaleźć informacje na jakiej wodzie jest ta farba,jak myślicie czy może być na 9%? Chodzi mi o to ze chciałabym ta wodę zastąpić do koloru 8.1 z porwał,który prawdoodobnie posiada 6%wodę...a ja potrzebuje pofarbowac 8.1 na wodzie 9%. Mogłabym zrobić taka zamianę?
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 12:08   #2898
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malamyszka20 Pokaż wiadomość
Hejka mam pytanko. Posiadam farbe Garniera 110 Natural extra light blonde i próbowałam znaleźć informacje na jakiej wodzie jest ta farba,jak myślicie czy może być na 9%? Chodzi mi o to ze chciałabym ta wodę zastąpić do koloru 8.1 z porwał,który prawdoodobnie posiada 6%wodę...a ja potrzebuje pofarbowac 8.1 na wodzie 9%. Mogłabym zrobić taka zamianę?
Ten blond jest bardzo jasny, więc wydaje mi się, że ma 9%. Jasne, że możesz zamienić, sama często tak robię.

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

[1=df3cc6c2e997633e57b9145 321fcef026d2b0250_5ebf1ef 22d206;42174687]patu323, myłam zwykłym szamponem przeciwłupieżowym head&shoulders, po pierwszej dekoloryzacji włosy mi minimalnie ściemniały, myłam je kilka razy dziennie,bo myślałam,że pozbędę się tego okropnego szambowego zapachu... wtedy nie kładłam na nie żadnej farby, bo po tygodniu miałam drugą dekoloryzację i od razu po niej w tym samym dniu miałam rozjaśniane włosy rozjaśniaczem jakimś fryzjerskim, dopiero wtedy włosy przestały mi śmierdzieć i miałam prawie wymarzony jasny blond (tylko końcówki były jeszcze żółtawe,ale po dwóch tygodniach znowu rozjaśniłam i miałam platynę na głowie).[/QUOTE]

Przed ciemnieniem możesz zabezpieczyć włosy, nakładając na nie od razu jakąś jasną farbę.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 16:00   #2899
patu323
Wtajemniczenie
 
Avatar patu323
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 056
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Przed ciemnieniem możesz zabezpieczyć włosy, nakładając na nie od razu jakąś jasną farbę.
Tylko za wszelką cenę chce już uciec od sklepowych chemicznych farb a tym bardziej od wody utlenionej/rozjaśniaczy. Mam na prawde zbyt cieniutkie włosy. Raz dekoloryzacji chce spróbować bez farby, tylko wyrównam efekt zwykłą szamponetką. A jak nie złapie to jaką jak najdelikatniejszą jasną farbę mogłabym wziąć? wszystkie są z wodami czy np szampony koloryzujące delikatniejsze mogą być?
__________________
zapuszczam włosy
patu323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-12, 17:39   #2900
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Rozumiem. Szampony koloryzujące są dużo mniej inwazyjne, ale i niestety mniej trwałe.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 18:08   #2901
df3cc6c2e997633e57b9145321fcef026d2b0250_5ebf1ef22d206
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 501
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Mi po dwóch myciach szampon z Venity zszedł całkowicie A miałam wtedy bodajże czarną wiśnię. Co do Marionu, to z rudościami było tak samo... Czerwień zeszła mi po dwóch myciach zupełnie z końców włosów, tylko zostało jej trochę na czubku głowy. Do odświeżenia koloru szamponetki mogą być,ale niestety nie zastąpią farby... No chyba,że będziesz co dwa dni nakładała na włosy od nowa.
df3cc6c2e997633e57b9145321fcef026d2b0250_5ebf1ef22d206 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 19:33   #2902
patu323
Wtajemniczenie
 
Avatar patu323
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 056
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

myślałam, żeby chwilowo położyć szamponetkę by wyrównać kolor w razie czego, dać włosom odpocząć a potem henna khadi. Tylko boje się efektów zaraz po dekoloryzacji... Dlatego najpewniej zrobię raz szamponetką by zobaczyć jak mi w danym nowym kolorze kolorze (rudy albo jasny brąz) jak będzie ok to raz zrobię farbą/szamponem koloryzujacym a potem na to henna. Tak będzie bezpieczniej jeśli chodzi o nieprzewidywane efekty czy się mylę?
__________________
zapuszczam włosy
patu323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 20:47   #2903
kinikax3
Przyczajenie
 
Avatar kinikax3
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 15
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

witam miesiąc temu zrobiłam dekoloryzacje włosów ciemny brąz/czarny, która troszke zniszczyła mi włosy ale próbuje je dobrze zregenerować (prawie codziennie od 2 tygodni kłade na nie jakąś odżywke/maske/olej kupioną w sklepie lub domowej roboty) i przymierzam się do rozjaśniacza syoss 13-0, bo chciałabym blondzik mieć na włosach

mam po dekolorze taki średni brąz wpadający w rudy.
boje się tylko że ten szatan-rozjaśniacz spali mi włosy...
co radzicie? używała go któraś z was? bo szukalam tu na forum ale oprócz w recenzjach rozjaśniacza syoss to o tym 13-0 mało znalazłam ;/
mam nadzieje, że ktoś mi doradzi z góry dzięki ;*
kinikax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 10:24   #2904
anusiazg
Raczkowanie
 
Avatar anusiazg
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 193
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Hej
Robiłam dekoloryzację pod koniec kwietnia. Schodziłam z czerni do brązu.
Chodzę farbować do fryzjera, ale po farbowaniu Matrixem So Color, po tygodniu farba już jest dużo jaśniejsza, a po dwóch trzeba by farbować na nowo. Bo tę różnicę koloru między górą (15 cm jaśniejszych włosów) a dołem bardzo widać. A niestety farbowanie u fryzjera sporo kosztuje.. Da się coś zrobić, żeby moje wlosy w końcu przyjmowały kolor na dłużej niż 2 tygodnie??
anusiazg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 12:15   #2905
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Ja też jestem po dekoloryzacji i kąpielach rozjadniajacych i po tych zabiegach jak nakaladm farbe,kazda z nich się wypłukuje dosłownie po 2-3 myciach,wcześniej nie miałam takiego problemu jak farbowalam na ciemniejsze kolory,teraz maluje poziomami 8 i farby schodzą momentalnie
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 14:48   #2906
anusiazg
Raczkowanie
 
Avatar anusiazg
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 193
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malamyszka20 Pokaż wiadomość
Ja też jestem po dekoloryzacji i kąpielach rozjadniajacych i po tych zabiegach jak nakaladm farbe,kazda z nich się wypłukuje dosłownie po 2-3 myciach,wcześniej nie miałam takiego problemu jak farbowalam na ciemniejsze kolory,teraz maluje poziomami 8 i farby schodzą momentalnie
To dokładnie tak jak ja! miałam tylko 1 zabieg dekoloryzacji, farbuję na poziomie 5 i po kilku myciach mi się zmywa! wrr! ;p jak farbowałam na czarno, to nie było takiego problemu, a robiłam to niby zmywalną farbą (Casting Creme Gloss). teraz trwałe i zmywają się raz dwa...

Edytowane przez anusiazg
Czas edycji: 2013-08-13 o 14:56
anusiazg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 15:15   #2907
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anusiazg Pokaż wiadomość
To dokładnie tak jak ja! miałam tylko 1 zabieg dekoloryzacji, farbuję na poziomie 5 i po kilku myciach mi się zmywa! wrr! ;p jak farbowałam na czarno, to nie było takiego problemu, a robiłam to niby zmywalną farbą (Casting Creme Gloss). teraz trwałe i zmywają się raz dwa...
No niestety uroki zmiany koloru:/ jeśli masz problem z nierównym kolorem,to płukanka powinna ci trochę wyrównać,ja stosowałam srebrna żeby pozbyć się rudego odcienia,co prawda nie pozbyłam się i mam wrażenie ze są jeszcze bardziej rude po niej,ale kolor mi się ładnie zrównał miedzy odrostem a reszta;-)
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 15:43   #2908
anusiazg
Raczkowanie
 
Avatar anusiazg
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 193
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malamyszka20 Pokaż wiadomość
No niestety uroki zmiany koloru:/ jeśli masz problem z nierównym kolorem,to płukanka powinna ci trochę wyrównać,ja stosowałam srebrna żeby pozbyć się rudego odcienia,co prawda nie pozbyłam się i mam wrażenie ze są jeszcze bardziej rude po niej,ale kolor mi się ładnie zrównał miedzy odrostem a reszta;-)
z tym nierównym między odrostem a resztą sobie poradzę bardziej chciałąbym, żeby mi się kolor dłużej utrzymywał, bo ile można wydawać na farby/fryzjera ..
anusiazg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 17:12   #2909
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anusiazg Pokaż wiadomość
z tym nierównym między odrostem a resztą sobie poradzę bardziej chciałąbym, żeby mi się kolor dłużej utrzymywał, bo ile można wydawać na farby/fryzjera ..
No i oczywiście też chodzi o włosy,bo takie częste farbowanie niszczy je niestety nie znam złotego środka,moze farby fryzjerskie okażą się bardziej trwale,bo ja używałam jak narazie tych drogeryjnych...
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 17:27   #2910
anusiazg
Raczkowanie
 
Avatar anusiazg
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 193
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malamyszka20 Pokaż wiadomość
No i oczywiście też chodzi o włosy,bo takie częste farbowanie niszczy je niestety nie znam złotego środka,moze farby fryzjerskie okażą się bardziej trwale,bo ja używałam jak narazie tych drogeryjnych...
ja właśnie od tamtej pory tylko u fryzjera. Ale chyba przestanę bo drożej wychodzi a i tak musze często farbować, tak jak przy drogeryjnych by było;p
anusiazg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-16 14:21:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:27.