Makijaż w świetle neonówki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-06, 13:34   #1
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141

Makijaż w świetle neonówki


Wszystkie wiemy, ze makijaż najlepiej wykonywać w świetle dziennym. Niestety, do pracy wychodzimy zwykle kiedy jest jeszcze ciemno, a i pora roku sprawia, ze światło dzienne staje jest luksusem.
Gdy stoję przed lustrem w mojej łazience, światło zwykłych żarówek pada z tylu, wiec twarz mam w cieniu, zapalam wiec światło wbudowane w szafkę łazienkową, taka zwykłą neonówkę, która co prawda świetnie oświetla twarz, ale sprawia, ze czasem mam ochotę zmyć dopiero co wykonany makijaż, bo w świetle tej neonówki wyglądam jak... ech, szkoda gadać.
Ale neonówka neonówce nierówna. Ta moja łazienkowa daje zimne, białe światło, w którym wyglądam źle. W łazience w pracy tez mamy neonówkę, ale ona daje cieplejsze światło, jakby żółtawe, tam wyglądam w lustrze lepiej, ale tez nie idealnie.
Kiedyś mój TZ miał akwarium, pamiętam, ze w sklepie akwarystyczny, był wybór różnorakich świetlówek, stad mój pomysł.
Znalazłam w necie sklep akwarystyczny, były tam żarówki specjalistyczne firmy Osram, żarówki dające światło zimne, światło cieple i... uwaga, uwaga, dające światło dzienne.
Czy któraś z was probowała już wykonywać makijaż przy świetlówce imitującej światło dzienne?
Czy taka świetlówka zamontowana w łazience rozwiąże problem z odpowiednim światłem do makijażu?
Co o tym sadzicie?
__________________

misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 13:17   #2
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Makijaż w świetle neonówki

myślę, że taka zmiana żarówek pomoże, ale nie spodziewałabym się idealnego odwzorowania światła dziennego

ja mam odwrotny problem - w łazience mam ciepłe światło, na dworze jest dzienne a w pracy zimne świetlówki, w których wyglądam blado jak upiór

ale tego już nie jestem w stanie zmienić , więc maluję sie jak do światła dziennego

pewnie to marne pocieszenie, ale mało kto świetnie wygląda w każdym świetle... a co za tym idzie zawsze się znajdzie jakieś miejsce z niekorzystnym oświetleniem

pozdrawiam
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:02.