Seriale cz. IV - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-11-04, 21:39   #451
sweet sunday
Zakorzenienie
 
Avatar sweet sunday
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 672
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez Sz05 Pokaż wiadomość
Ja ze swojej strony dodam, że jestem zachwycona Alias Grace
Obejrzalaś już wszystkie odcinki?

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
sweet sunday jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-05, 09:24   #452
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Seriale cz. IV

Skończyliśmy Stranger Things i bardzo nam się podobało, uwielbiam ten serial.
Powiem Wam, że ostatnio obejrzałam kilka na prawdę świetnych seriali i teraz mam problem co oglądać, bo trudno dorównać tym perełkom, a chodzi mi w szczególności o Mindhunter, Stranger Things, Narcos, ale nawet Suburra.
W ogóle ten rok jest dla mnie rokiem świetnych seriali

Cytat:
Napisane przez sweet sunday Pokaż wiadomość
Pinkvanille właśnie wczoraj obejrzalam dwa odcinki tego Alias Grace,to na podstawie książki pani od Opowieści podręcznej.Jak na razie bardzo mi się podoba,super klimat,ciekawa historia,piękna scenografia i super wypada aktorka grająca główną rolę
Cytat:
Napisane przez Sz05 Pokaż wiadomość
Ja ze swojej strony dodam, że jestem zachwycona Alias Grace
Ja na razie obejrzałam tylko pierwszy odcinek, ale podzielam zdanie Sweet Sunday co do klimatu i aktorki grającej Grace. Na razie jestem zaciekawiona opowieścią więc będę oglądać dalej.
Co do autorki powieści Margaret Artwood książki to nic nie czytałam tej autorki. Serial jest oparty na tej powieści, ale Grace istniała na prawdę, do dzisiaj są teorie co do tego czy była morderczynią czy nie.
__________________






Edytowane przez PinkVanille
Czas edycji: 2017-11-05 o 09:26
PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-05, 11:20   #453
Sz05
Zakorzenienie
 
Avatar Sz05
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 11 366
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez sweet sunday Pokaż wiadomość
Obejrzalaś już wszystkie odcinki?

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
Został mi ostatni odcinek.

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Skończyliśmy Stranger Things i bardzo nam się podobało, uwielbiam ten serial.
Powiem Wam, że ostatnio obejrzałam kilka na prawdę świetnych seriali i teraz mam problem co oglądać, bo trudno dorównać tym perełkom, a chodzi mi w szczególności o Mindhunter, Stranger Things, Narcos, ale nawet Suburra.
W ogóle ten rok jest dla mnie rokiem świetnych seriali




Ja na razie obejrzałam tylko pierwszy odcinek, ale podzielam zdanie Sweet Sunday co do klimatu i aktorki grającej Grace. Na razie jestem zaciekawiona opowieścią więc będę oglądać dalej.
Co do autorki powieści Margaret Artwood książki to nic nie czytałam tej autorki. Serial jest oparty na tej powieści, ale Grace istniała na prawdę, do dzisiaj są teorie co do tego czy była morderczynią czy nie.
No własnie, to mnie najbardziej intryguje, co się tam naprawdę stało. Niestety, nie dane już nam będzie się tego dowiedzieć.
__________________
02.09.2023
The nights were mainly made for saying things that you can't say tomorrow day
Sz05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-05, 11:21   #454
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Seriale cz. IV

Tak trochę offtopujac (bo ja nadrabiam właśnie Mad Men i jestem do tyłu z Netflixowymi nowościami poza Stranger Things) zdecydowanie polecam prozę Atwood - poza Opowieścią Podręcznej czytałam także cała trylogię Maddaddam i jej sposób prowadzenia opowieści jest niesamowicie lekki, jednocześnie wplatając w to bardzo ważne wątki
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-05, 11:50   #455
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Tak trochę offtopujac (bo ja nadrabiam właśnie Mad Men i jestem do tyłu z Netflixowymi nowościami poza Stranger Things) zdecydowanie polecam prozę Atwood - poza Opowieścią Podręcznej czytałam także cała trylogię Maddaddam i jej sposób prowadzenia opowieści jest niesamowicie lekki, jednocześnie wplatając w to bardzo ważne wątki
Mad Men to mój ukochany serial. Uwielbiam. Kiedyś do niego jeszcze wrócę.
Co do Opowieści Podręcznej to jak już zresztą napisałam na innym wątku, obawiam się za dużo feministycznych motywów zarówno w książce, jak i serialu opartym na niej. Dlatego na razie unikam może kiedyś, z ciekawości, sprawdzę serial lub książkę właśnie.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-05, 11:53   #456
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Seriale cz. IV

Wczoraj skończyłam "Stranger Things", wspaniałe to było Szkoda, że teraz trzeba czekać na kolejny sezon. Serial mistrz

Myślę, żeby teraz wziąć się za "Mindhunter" skoro tak chwalicie Serial na podstawie powieści Atwood też mnie zainteresował, ale wolałabym chyba najpierw przeczytać książkę - "Opowieść podręcznej" jest w moim tegorocznym top 10
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-05, 11:58   #457
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Mad Men to mój ukochany serial. Uwielbiam. Kiedyś do niego jeszcze wrócę.
Co do Opowieści Podręcznej to jak już zresztą napisałam na innym wątku, obawiam się za dużo feministycznych motywów zarówno w książce, jak i serialu opartym na niej. Dlatego na razie unikam może kiedyś, z ciekawości, sprawdzę serial lub książkę właśnie.
No cóż, jeśli ktoś się obawia walki o własne prawa, nic mi do tego
Niemniej jednak, Atwood cały czas z czystym sumieniem polecam
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-05, 12:37   #458
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Wczoraj skończyłam "Stranger Things", wspaniałe to było Szkoda, że teraz trzeba czekać na kolejny sezon. Serial mistrz

Myślę, żeby teraz wziąć się za "Mindhunter" skoro tak chwalicie
Naomi Mindhunter spróbuj koniecznie - świetny tylko nie zrażaj się 1 odcinkiem, który jest trochę wolny i trzeba poznać postacie, ale jak już się zawiąże akcja, z każdym odcinkiem robi się tylko ciekawiej.
Mindhunter to dla mnie hit. Absolutnie serialowy top

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
No cóż, jeśli ktoś się obawia walki o własne prawa, nic mi do tego
Ale moje prawa nie są zagrożone w żaden sposób więc o co tu walczyć - żyjemy w wolnym kraju w XXI wieku, co miało być wywalczone już dawno wywalczono i to się nie zmieni.
Ja jestem zadowolona ze swojego życia, uwielbiam być kobietą i cały ten feministyczny bełkot mnie nie interesuje, delikatnie mówiąc.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-05, 13:13   #459
sweet sunday
Zakorzenienie
 
Avatar sweet sunday
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 672
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Mad Men to mój ukochany serial. Uwielbiam. Kiedyś do niego jeszcze wrócę.
Co do Opowieści Podręcznej to jak już zresztą napisałam na innym wątku, obawiam się za dużo feministycznych motywów zarówno w książce, jak i serialu opartym na niej. Dlatego na razie unikam może kiedyś, z ciekawości, sprawdzę serial lub książkę właśnie.
Mad men to też mój ukochany serial,bardzo za nim tesknie i też na pewno do niego wroce.
Co do Opowiesci Podręcznej,to ten feminizm nie był jakiś mocno nachalny. Oglądaj śmiało bo serial jest rewelacyjny

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
sweet sunday jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-05, 13:32   #460
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Seriale cz. IV

Czy na Netflix znajde
Mindhunter
ST
Opowieść podręcznej?

Korzystam z ororo, ale tak ograniczyli limit, że da radę obejrzeć już tylko 1 odcinek 45min na 24h. A teraz wieczory robią się długie.
Netflix znowu nie lubiłam, bo tam nigdy nic nie było, tego co oglądam, a szkoda mi kasy na nich. Jak się nie ma konta, to znowu nie da się sprawdzić, jakie seriale mają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-05, 14:08   #461
Sz05
Zakorzenienie
 
Avatar Sz05
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 11 366
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Czy na Netflix znajde
Mindhunter
ST
Opowieść podręcznej?

Korzystam z ororo, ale tak ograniczyli limit, że da radę obejrzeć już tylko 1 odcinek 45min na 24h. A teraz wieczory robią się długie.
Netflix znowu nie lubiłam, bo tam nigdy nic nie było, tego co oglądam, a szkoda mi kasy na nich. Jak się nie ma konta, to znowu nie da się sprawdzić, jakie seriale mają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Midhunter i Stanger Things są. Opowieść podręcznej jest dostępna na showmaxie (pierwsze 2 tygodnie sa darmowe, chyba że masz w play to wtedy cały rok za darmo).
__________________
02.09.2023
The nights were mainly made for saying things that you can't say tomorrow day
Sz05 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-05, 15:56   #462
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Naomi Mindhunter spróbuj koniecznie - świetny tylko nie zrażaj się 1 odcinkiem, który jest trochę wolny i trzeba poznać postacie, ale jak już się zawiąże akcja, z każdym odcinkiem robi się tylko ciekawiej.
Mindhunter to dla mnie hit. Absolutnie serialowy top
No właśnie, przyznam, że nie dotrwaliśmy do końca pierwszego odcinka, trochę nuda wiało. Jednocześnie postanowiliśmy kiedyś ten odcinek dokończyć, właśnie dlatedo, że jest tak dużo opinii, że dalej jest lepiej. Mam nadzieję, że macie rację
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-05, 16:02   #463
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez nebraska Pokaż wiadomość
No właśnie, przyznam, że nie dotrwaliśmy do końca pierwszego odcinka, trochę nuda wiało. Jednocześnie postanowiliśmy kiedyś ten odcinek dokończyć, właśnie dlatedo, że jest tak dużo opinii, że dalej jest lepiej. Mam nadzieję, że macie rację
Skoro już pierwszy odcinek Cię znudził to nie wiem czy w ogóle wkręcisz się w ten serial. To specyficzny serial oparty głównie na dialogach, a nie na akcji. Przewija się w nim dużo branżowych, psychologicznych rozważań. Jak dla mnie pierwszy odcinek wygląda tak samo jak reszta serialu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-05, 16:11   #464
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Skoro już pierwszy odcinek Cię znudził to nie wiem czy w ogóle wkręcisz się w ten serial. To specyficzny serial oparty głównie na dialogach, a nie na akcji. Przewija się w nim dużo branżowych, psychologicznych rozważań. Jak dla mnie pierwszy odcinek wygląda tak samo jak reszta serialu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ech, no to już nie wiem... Kryminologia jest fascynująca, ale na razie w serialu tego nie dojrzałam, z drugiej strony obejrzałam jakieś 20 minut, dlatego myślę, że dam jeszcze szansę.
Jeszcze jeden minus to szalenie irytujący głowny bohater
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-05, 18:33   #465
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez sweet sunday Pokaż wiadomość
Mad men to też mój ukochany serial,bardzo za nim tesknie i też na pewno do niego wroce.
Co do Opowiesci Podręcznej,to ten feminizm nie był jakiś mocno nachalny. Oglądaj śmiało bo serial jest rewelacyjny

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
Jak gdzieś uda mi się dorwać to dam szansę - skoro polecasz - podobnie oceniamy seriale, z tego co zauważyłam więc może i ten ostatecznie przypadłby mi do gustu. Szkoda, że na razie jest dostępny tylko na Showmaxie, wiem, że dwa tyg. są za darmo, ale to dla mnie za krótki czas, za dużo pracuję i nie zdążyłabym w tym czasie obejrzeć.

Alias Grace bardzo mi się podoba. Jeszcze nie skończyłam, ale warto - bardzo dobry serial.

Cytat:
Napisane przez nebraska Pokaż wiadomość
No właśnie, przyznam, że nie dotrwaliśmy do końca pierwszego odcinka, trochę nuda wiało. Jednocześnie postanowiliśmy kiedyś ten odcinek dokończyć, właśnie dlatedo, że jest tak dużo opinii, że dalej jest lepiej. Mam nadzieję, że macie rację
Zgadzam się z visionAM, że jest to specyficzny serial oparty na dialogach, ale w tym wypadku nie jest to wadą ani trochę. Trzeba jednak słuchać z uwagą.
Pierwszy odcinek uważam za najsłabszy i nie oddaje on serialu.
Na pewno polecałabym ten serial trochę starszemu widzowi, młodszych może on znudzić, zmęczyć, nawet zniesmaczyć.
Rzeczywiście sporo w nim analiz, ale w przystępny dla laika sposób - przynajmniej moim zdaniem, bo żeby aż tyle branżowych sformułowań, to bym nie przesadzała.

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Skoro już pierwszy odcinek Cię znudził to nie wiem czy w ogóle wkręcisz się w ten serial. To specyficzny serial oparty głównie na dialogach, a nie na akcji. Przewija się w nim dużo branżowych, psychologicznych rozważań. Jak dla mnie pierwszy odcinek wygląda tak samo jak reszta serialu.
A tu się nie do końca zgodzę. 1 odc. jest trochę wprowadzeniem, jeszcze analizy, rozmowy z mordercami (czyli kwintesencja) nie rozwijają się tak, jak to się dzieje z czasem w serialu. Pomimo, że serial rzeczywiście opiera się na dialogach, to fabuła bardzo ciekawie się rozwija więc nie oceniałabym całości po 1 odcinku.


Na pewno nie jest to serial dla każdego. Jest gadany, porusza specyficzną tematykę i to w realistyczny sposób. Dlatego nie każdemu się spodoba.
__________________






Edytowane przez PinkVanille
Czas edycji: 2017-11-05 o 18:43
PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-06, 08:05   #466
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Naomi Mindhunter spróbuj koniecznie - świetny tylko nie zrażaj się 1 odcinkiem, który jest trochę wolny i trzeba poznać postacie, ale jak już się zawiąże akcja, z każdym odcinkiem robi się tylko ciekawiej.
Mindhunter to dla mnie hit. Absolutnie serialowy top



Ale moje prawa nie są zagrożone w żaden sposób więc o co tu walczyć - żyjemy w wolnym kraju w XXI wieku, co miało być wywalczone już dawno wywalczono i to się nie zmieni.
Ja jestem zadowolona ze swojego życia, uwielbiam być kobietą i cały ten feministyczny bełkot mnie nie interesuje, delikatnie mówiąc.
Raczej nie mieszkasz w Polsce skoro tak piszesz?
Obejrzałam caly sezon Grace. Klimat nie mój. Mocno depresyjny. Pan doktor też ciekawy. Psycholog, który załamał się po pierwszej pacjentce? Natomiast jeśli chodzi o prawa kobiet, dostęp do aborcji, itd. to niewiele się zmieniło w naszym kraju od tamtej pory. Jak się dobrze przyjrzeć to wiele kobiet żyje dziś jak matka Grace.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-06, 09:02   #467
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Raczej nie mieszkasz w Polsce skoro tak piszesz?
Owszem mieszkam. I to w tym samym mieście co Ty
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-06, 09:20   #468
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Owszem mieszkam. I to w tym samym mieście co Ty
To aż trudno uwierzyć, ze zdajesz sobie sprawy z tego w jakim kraju żyjemy. Jaki mamy dostęp do edukacji seksualnej, aborcji, antykoncepcji. Średniowiecze to mało powiedziane. Taki mamy klimat...
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-06, 09:35   #469
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
To aż trudno uwierzyć, ze zdajesz sobie sprawy z tego w jakim kraju żyjemy. Jaki mamy dostęp do edukacji seksualnej, aborcji, antykoncepcji. Średniowiecze to mało powiedziane. Taki mamy klimat...
Nie chcę tu jakoś wydłużać tej dyskusji - sorry za offtop dziewczyny.
Kusum nie przesadzaj. Żyjesz w normalnym kraju, nie w żadnym średniowieczu. Co do zagrożenia lub nie prawa to z racji wykonywanego zawodu mogę Ci powiedzieć, że nic prawom kobiet w PL nie zagraża. Więc o zdawaniu sobie sprawy lub nie to byłabym ostrożna w ferowaniu takich opinii - ja z praktyki mam kontakt z różnymi problemami więc wiem z czego wynikają.
A środki antykoncepcyjne bez problemu dostaniesz na receptę u każdego ginekologa, a edukację seksualną to ja miałam już w podstawówce a to było dobrych kilkanaście lat temu. I można by tak długo.
Puste hasła.

__________________






Edytowane przez PinkVanille
Czas edycji: 2017-11-06 o 09:37
PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-06, 09:44   #470
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Nie chcę tu jakoś wydłużać tej dyskusji - sorry za offtop dziewczyny.
Kusum nie przesadzaj. Żyjesz w normalnym kraju, nie w żadnym średniowieczu. Co do zagrożenia lub nie prawa to z racji wykonywanego zawodu mogę Ci powiedzieć, że nic prawom kobiet w PL nie zagraża. Więc o zdawaniu sobie sprawy lub nie to byłabym ostrożna w ferowaniu takich opinii - ja z praktyki mam kontakt z różnymi problemami więc wiem z czego wynikają.
A środki antykoncepcyjne bez problemu dostaniesz na receptę u każdego ginekologa, a edukację seksualną to ja miałam już w podstawówce a to było dobrych kilkanaście lat temu. I można by tak długo.
Puste hasła.


To zależy od Twoich poglądów.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-06, 09:51   #471
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Seriale cz. IV

Zaczęłam TWD jaka nuda. Rick mnie tak wkurza.
Egzorcysta sezon 2 może ktoś ogląda o opętaniach? Dla mnie serial ujdzie.
Jestem zawiedziona 3 sezonem Lucyfera znowu to samo,nudny.
Gotham 3 ma poziom.
Stranger Things szkoda, że tak mało odcinków. Super, ale gdzieś wyczytałam, że ma nie być następnego sezonu.

No i House of Cards bez Franka? Trudno mi to sobie wyobrazić.
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-06, 09:57   #472
Sz05
Zakorzenienie
 
Avatar Sz05
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 11 366
Dot.: Seriale cz. IV

[1=ad661336dba67467d5566b7 c0c939a9c82ec46ac_5f7e487 29cea2;78575526]Zaczęłam TWD jaka nuda. Rick mnie tak wkurza.
Egzorcysta sezon 2 może ktoś ogląda o opętaniach? Dla mnie serial ujdzie.
Jestem zawiedziona 3 sezonem Lucyfera znowu to samo,nudny.
Gotham 3 ma poziom.
Stranger Things szkoda, że tak mało odcinków. Super, ale gdzieś wyczytałam, że ma nie być następnego sezonu.

No i House of Cards bez Franka? Trudno mi to sobie wyobrazić.[/QUOTE]

A ja z kolei czytałam, że 3 sezon jest juz potwierdzony.
__________________
02.09.2023
The nights were mainly made for saying things that you can't say tomorrow day
Sz05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-06, 09:59   #473
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez Sz05 Pokaż wiadomość
A ja z kolei czytałam, że 3 sezon jest juz potwierdzony.
To super.


Czekam na Wikingów i Asha Martwe Zło
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-06, 10:29   #474
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
To zależy od Twoich poglądów.
Co zależy od poglądów? No chyba nie to czy dany fakt ma miejsce w rzeczywistości czy nie. Każdy coś uważa, ale czy ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości to inna sprawa. To, że podzielasz określony światopogląd nie znaczy, że odpowiada on rzeczywistym faktom.
Wyraziłam tu ocenę nie na podstawie wyłącznie własnych odczuć, ale obserwacji i doświadczenia zawodowego. Mam do czynienia z ludźmi z różnych sfer społecznych, że się tak wyrażę i dlaczego określona sytuacja zachodzi to bardziej skomplikowane niż sprowadzenie tego do rzekomego zagrożenia praw kobiet.
Nie twierdzę, że wszystko jest idealne, niemniej wiele tematów rzeczywiście istotnych dla wielu kobiet feministki jakoś pomijają, zawsze ta sama zdarta płyta.


---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

[1=ad661336dba67467d5566b7 c0c939a9c82ec46ac_5f7e487 29cea2;78575526]
Stranger Things szkoda, że tak mało odcinków. Super, ale gdzieś wyczytałam, że ma nie być następnego sezonu.
[/QUOTE]

Są zapowiedziane jeszcze 2 kolejne sezony:
http://www.imdb.com/title/tt4574334/?ref_=nv_sr_1
__________________






Edytowane przez PinkVanille
Czas edycji: 2017-11-06 o 11:56
PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-06, 12:34   #475
Rapsodia
Zakorzenienie
 
Avatar Rapsodia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 194
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Skończyliśmy Stranger Things i bardzo nam się podobało, uwielbiam ten serial.
Powiem Wam, że ostatnio obejrzałam kilka na prawdę świetnych seriali i teraz mam problem co oglądać, bo trudno dorównać tym perełkom, a chodzi mi w szczególności o Mindhunter, Stranger Things, Narcos, ale nawet Suburra.
W ogóle ten rok jest dla mnie rokiem świetnych seriali


Skrzętnie spisuję Twoje propozycje bo z zasady odpowiadają mi w 99%
__________________
"Biorąc pod uwagę ile kosmetyków YR przewinęło się przez moje ręce, to powinnam już biegle mówić po francusku."Junebug
Rapsodia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-06, 12:47   #476
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Seriale cz. IV

Mnie się mindhunter podobał tak na 50%, ale czekamy z tz na ciąg dalszy. Też strasznie tęsknię za mad menem i mam nadzieję do niego kiedyś jeszcze wrócić. W wolnych chwilach obecnie oglądam 2 sezon bojacka horsemana w domu z kolei muszę nadrobić greysów i this is us

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-06, 13:09   #477
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez Rapsodia Pokaż wiadomość
Skrzętnie spisuję Twoje propozycje bo z zasady odpowiadają mi w 99%
fajnie jeśli coś mi się udaje podpowiedzieć, ale żaden ze mnie serialowy znawca.


Czy ktoś oglądał Billions? Spróbowaliśmy jeden odcinek i mi tak nie za bardzo podszedł. Jakieś opinie?
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-08, 17:16   #478
Chantell
Rozeznanie
 
Avatar Chantell
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 650
Dot.: Seriale cz. IV

na jakich stronach oglądacie seriale? jestem świeża w tym temacie, netflix darmowy się skończył i sama nie wiem czy warto...bo jak chodzi o filmy, to nic tak praktycznie nie ma...
tak żeby nie było lektora, ewentualnie polskie napisy )
__________________
JEUNESSE dystrybutorka


Chantell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-08, 18:28   #479
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez Chantell Pokaż wiadomość
na jakich stronach oglądacie seriale? jestem świeża w tym temacie, netflix darmowy się skończył i sama nie wiem czy warto...bo jak chodzi o filmy, to nic tak praktycznie nie ma...
tak żeby nie było lektora, ewentualnie polskie napisy )
ororo.tv, trzeba tam jednak założyć konto darmowe, no i teraz są limity ok. 45 min możesz obejrzeć potem przerwa min. 24h (kiedyś było dużo lepiej), a tak trzeba szukać cda, zalukaj itp.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-08, 20:12   #480
KentuckyG
Raczkowanie
 
Avatar KentuckyG
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 306
Dot.: Seriale cz. IV

Doczekałam się nowego sezonu Kronik Shannary <3
KentuckyG jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-26 19:19:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:26.