Tocopherol a Tocopheryl acetate - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna > Surowce i półprodukty kosmetyczne

Notka

Surowce i półprodukty kosmetyczne Chcesz robić własne kosmetyki? W tym miejscu wymienisz się doświadczeniem i opinią w temacie surowców i półproduktów kosmetycznych.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-02-02, 10:24   #1
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434

Tocopherol a Tocopheryl acetate


Mam pytanie do doświadczonych w kosmetologii, czy te składniki można traktować jako to samo, czy są pewne różnice w użytkowaniu, reakcjach itp. ?
Mam taką sprawę, od pewnego czasu mam problem z niektórymi kremami, że nie mogę ich używać na twarz, bo szczypią mnie w oczy. Rzecz nie jest w tym że walę krem nieostrożnie do oka, tylko posmaruję twarz, i w ciągu dnia czuję nasilające się szczypanie w oczy i łzawienie. Do tej pory nauczyłam się po prostu, że pewne marki kremów mi nie podchodzą w tym względzie, a inne są ok. Problem jest jeszcze tam, gdzie chcę spróbować czegoś nowego, albo kiedy nie mam wyboru.
Dziś po kolejnym razie, kiedy kupiłam krem pod oczy, i ledwo dojechałam do pracy załzawiona, przeanalizowałam składy kremów i właściwie jedynym składnikiem, który oddziela te dobre dla mnie kremy od tych złych jest różnica pomiędzy tymi dwoma składnikami. Tocopherol nie powoduje takich objawów jak pieczenie i łzawienie, a Tocopheryl acetate powoduje. Z tego co kojarzyłam to jest to po prostu witamina E i jej octany, działanie mają to samo, nie są uczulające, są całkowicie bezpieczne, występują powszechnie w naturze i w kosmetykach, jeślibym coś podejrzewała o takie działanie to raczej jakiś bardziej wymyślny składnik.
Czy rzeczywiście któraś z was zaobserwowała u siebie lub o innych, lub słyszała o tym że jest taka różnica w tych skladnikach, bo ja nie jestem specjalistą i mogę się najwyżej domyślać
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Surowce i półprodukty kosmetyczne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-02 11:24:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:17.