Szafowy niezbędnik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-05, 17:39   #1
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831

Szafowy niezbędnik


Chciałabym stworzyć swój prywatny "szafowy niezbędnik", czyli taką bazę która będzie mi służyła przez lata i do której co sezon będę dokupywać jakieś modne dodatki. Tylko że średnio znam się na modzie i ciężko mi wybrać co w takim "niezbędniku" powinno się znaleźć.
Napewno muszą to być rzeczy dobre jakościowo ale również produkty ponadczasowe, które można swobodnie nosić kilka sezonów (a nawet całe lata) bez obawy, że staną się niemodne.

Pomożecie mi coś takiego stworzyć?
Zaproponujecie?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 17:44   #2
*Antoinette*
Wtajemniczenie
 
Avatar *Antoinette*
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 535
Dot.: Szafowy niezbędnik

Przede wszystkim:

- dobrej jakości dżinsy o uniwersalnym kroju, czyli najlepiej nie zwężane, ani rozszerzane, tylko zwykłe proste nogawki. Warto w takie zainwestować, bo mogą służyć przez lata.
- jednokolorowe topy z krótkimi i długimi rękawami - będziesz je mogła zakładać np. pod inne bluzki, sweterki. Przede wszystkim czarne i białe, ale mozesz też wybrać inne kolory, które ci pasują
- na jakieś okazje prosta sukienka klasyczna "mała czarna"
Generalnie takie rzeczy, które będziesz mogła dowolnie łączyć z innymi ciuchami, o prostych krojach i kolorach.

To pierwsze rzeczy, które mi przyszły do głowy... Jeszcze pomyślę i moze coś poźniej dorzucę
__________________


*Antoinette* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 18:19   #3
madelajnn
Zakorzenienie
 
Avatar madelajnn
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 089
Dot.: Szafowy niezbędnik

Napewno:
-biała bluzka (nie tylko na jakieś większe wyjścia!); przy odpowiednim zestawieniu nadaje się także na codzień
-czarne szpilki (niekoniecznie muszą miec od razu 10 cm); uniwersalne, idealne do jeansów, materiałowych spodni, spódnic jak i sukienek
-prosta, skórzana torebka w kolorze, który najbardziej dominuje w twojej szafie.
madelajnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 20:36   #4
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: Szafowy niezbędnik

Wklejami linki do podobnych wątków:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...t=niezb%EAdnik
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...t=niezb%EAdnik
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...t=niezb%EAdnik
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 20:50   #5
oczko
Raczkowanie
 
Avatar oczko
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: woj śląskie
Wiadomości: 88
Dot.: Szafowy niezbędnik

*spodnie w kant (czarne, ja mam z pionowymi paseczkami i nie raz już mnie ratowały)
*żakiet ("sportowy"- taki mniej oficjalny i elegancki)
*dżinsy (bez wątpienia)
*bluzka (bluzki) koszulowe
*kardian (lub inny sweterek z guzikami, mam brązowy musze jeszcze zapolować na czarny lub szary)
*szpilki z zakrytym nosem
*inne uniwersalne buty na płaskim obcasie (może baleriny)
*sukienka
oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 20:53   #6
bloondyna
Zakorzenienie
 
Avatar bloondyna
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lublin .
Wiadomości: 13 124
Dot.: Szafowy niezbędnik

wg mnie wszystkiego trzeba mieć w szafie dużo

na każdą okazje ..
bloondyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 22:22   #7
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Dot.: Szafowy niezbędnik

1. dżinsy ( nie za ciemne, nie za jasne, nie zielone, brązowe, bez brokatu, zwykłe proste)
2. wygodne buty- adidasy, najlepiej jakieś oryginalne (wg najlepsze NIKE)
3. Biała i czarna bluzka bez żadnych napisów itp. I jeszcze w kolorze, w którym ci najlepiej...
4. Jakąś bluza rozpinana, z kapturem, sportowa.
5. Dresy. (chyba granatowe najlepiej, takie najbardziej uniwersalne)
6. Czarne szpilki.
7. Mała czarna.

I to moim zdaniem wszystko.
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-05, 22:25   #8
Papiszynka
Zakorzenienie
 
Avatar Papiszynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 785
Dot.: Szafowy niezbędnik

Mysle ze najwazniejsze jest to, ile masz lat, czym sie zajmujesz dla kazdego taki niezbednik moze inaczej wygladac.
Papiszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 08:46   #9
oczko
Raczkowanie
 
Avatar oczko
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: woj śląskie
Wiadomości: 88
Dot.: Szafowy niezbędnik

http://serwisy.gazeta.pl/avanti/5,53381,3078040.html - znalazłam w wyżej podanych linkach. Można się na tym wzorować
oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 09:15   #10
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Szafowy niezbędnik

ja kiedyś w jakiejś gazecie znalzałam tekst, który sobie zapisałam i zapamiętałam:

klasyczny i sylowy- czarny tworzy dobrą bazę pod większość ubrań, może być wtedy dobrany z jaśniejszymi kolorami. nie bądź zażenowana, jeżeli większość twojej szafy jest czarna. to jest i zawsze będzie najbardziej stylowy kolor.

BLACK MUST HAVE:
- zimowy płaszcz
- klasyczne polo
- eleganckie buty
- spódniczkę do kolan
- buty
- takie "luźne" buty
- i oczywiście małą czarną

wiem, że trochę nie na temat, ale może komuś się przyda
agassek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 17:12   #11
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Szafowy niezbędnik

Cytat:
Napisane przez Papiszynka Pokaż wiadomość
Mysle ze najwazniejsze jest to, ile masz lat, czym sie zajmujesz dla kazdego taki niezbednik moze inaczej wygladac.
Mam 22 lata, jestem studentką i dodam małą kobietką (157cm wzrostu, 42kg)
Może to coś pomoże

W ogóle dzięki Dziewczyny za odzew, oczywiście skorzystałam z wyszukiwarki zanim założyłam wątek, ale widać łamaga ze mnie bo nic nie znalazłam.. :P
Może w takim razie poproszę Was o przykładowe zdjęcia takich klasycznych, ponadczasowych rzeczy (np białych koszul, czy w ogóle koszul, bo praktycznie ich nie posiadam, małej czarnej, modnych ponadczasowych toreb, dodam że lubię duże, trenczy bo też nie mam, topów bo mam ale wszystkie podobne i strasznie nudne, klasycznych szpilek itp. itd. cokolwiek Wam przyjdzie do głowy i uznacie za pasujące do wątku). Z góry dzięki!
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-06, 18:40   #12
madelajnn
Zakorzenienie
 
Avatar madelajnn
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 089
Dot.: Szafowy niezbędnik

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Mam 22 lata, jestem studentką i dodam małą kobietką (157cm wzrostu, 42kg)
Może to coś pomoże

W ogóle dzięki Dziewczyny za odzew, oczywiście skorzystałam z wyszukiwarki zanim założyłam wątek, ale widać łamaga ze mnie bo nic nie znalazłam.. :P
Może w takim razie poproszę Was o przykładowe zdjęcia takich klasycznych, ponadczasowych rzeczy (np białych koszul, czy w ogóle koszul, bo praktycznie ich nie posiadam, małej czarnej, modnych ponadczasowych toreb, dodam że lubię duże, trenczy bo też nie mam, topów bo mam ale wszystkie podobne i strasznie nudne, klasycznych szpilek itp. itd. cokolwiek Wam przyjdzie do głowy i uznacie za pasujące do wątku). Z góry dzięki!
no niestety, ale duże torby przy twojej budowie są niewskazane (zaburzają proporcje).
madelajnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 14:54   #13
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Szafowy niezbędnik

Cytat:
Napisane przez madelajnn Pokaż wiadomość
no niestety, ale duże torby przy twojej budowie są niewskazane (zaburzają proporcje).
Nie zauważyłam. Do małej nie zmieszcze ani pół tego co koniecznie musze mieć przy sobie
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 17:35   #14
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Szafowy niezbędnik

Może źle się wyraziłam Dziewczyny raz jeszcze do Was podbijam! Chodzi mi o KONKRETNĄ pomoc co sobie kupić żeby do wszystkiego pasowało i było nieprzemijająco modne. Wklejajcie fotki, linki z allegro i ze sklepów internetowych (bardzo lubię ten sposób robienia zakupów). Pomózcie mi proszę w doborze:

1. Pasków - kilku (tak 3,4), nietuzinkowych, oryginalnych, niepowtarzalnych, pasujących do róznych rzeczy i na rózne okazje. Na allegro jest pełno, ale ja kompletnie nie mogę się w nich połapać Nie wiem jaki do czego nosić, a poza tym nie chcę nosić pasków identycznych jak większość dziewczyn w moim wieku!

2. Małej czarnej. Powiedzcie czy taka może być:
http://allegro.pl/item290105219_ds_e..._3_kolory.html

3. Białej koszuli. Ta mi się podoba:
http://allegro.pl/item293931515_ekst...kolor_xs_.html

4. Szpilek, które będą do wszystkiego pasowały!

5. Swetra który będzie ponadczasowy, najlepiej takiego grubego, długiego na zimę z golfem lub kardiganu w klasycznym kolorze

6. Oryginalnych topów i koszul w małym rozmiarze (noszę XS i S). Także koszul ze stójką.

7. Trenczu, albo ładnego wiosenno-jesiennego płaszczyka

8. Fajnych sportowych bluz z kapturkiem lub bez bo je uwielbiam

9. Klasycznych toreb ze skóry oraz tych mniej klasycznych, ekstrawaganckich np ręcznie robionych

Jestem drobna,wręcz filigranowa, mam 157cm wzrostu, ważę 42kg, noszę długie, rozpuszczone włosy z grzywką, w jasno brązowym kolorze,ale zamierzam je przyciemnić. Podoba mi się styl Jagi Hupało i Ani Kuczyńskiej.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 18:27   #15
*Antoinette*
Wtajemniczenie
 
Avatar *Antoinette*
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 535
Dot.: Szafowy niezbędnik

Co do sukienki i koszuli które zamiesciłaś, to w sumie są ładne, ale jeżeli chodzi o sukienkę, to nie jest ona zbyt uniwersalna. Według mnie prawdziwa mała czarna powinna miec bardziej prosty fason, tak byś mogła łączyć ją z różnymi rzeczami i zmieniać jej charakter dodatkami. Ten krój jest raczej niełatwy. Z bluzką podobnie.
__________________


*Antoinette* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 18:44   #16
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Szafowy niezbędnik

Cytat:
Napisane przez *Antoinette* Pokaż wiadomość
Co do sukienki i koszuli które zamiesciłaś, to w sumie są ładne, ale jeżeli chodzi o sukienkę, to nie jest ona zbyt uniwersalna. Według mnie prawdziwa mała czarna powinna miec bardziej prosty fason, tak byś mogła łączyć ją z różnymi rzeczami i zmieniać jej charakter dodatkami. Ten krój jest raczej niełatwy. Z bluzką podobnie.
dokładnie
Trudno tak komuś sugerować, wkleje przykłady z all jak prosiłaś, bardziej klasyczne.

http://www.allegro.pl/item292469867_..._36_nowa_.html
http://www.allegro.pl/item293364725_..._piekna36.html

http://www.allegro.pl/item290436821_...kienka_s_.html
http://www.allegro.pl/item289037722_...enka_r_44.html
http://www.allegro.pl/item291202056_...ss_36_new.html
http://www.allegro.pl/item294952176_...e_przegap.html
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 16:47   #17
iszsza
Zadomowienie
 
Avatar iszsza
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Waterford, Irl
Wiadomości: 1 444
Dot.: Szafowy niezbędnik

oj czesto w gazetach widze taki naglowek : co trzeba miec w szafie by komponowac zestawy...
moim zdaniem to powinno byc:
- spodnie proste ciemne jeansy
- zakiet jednokolorowy
- spodnica olowkowa
- mala czarna
- pare kolorowych bluzeczek
- sweter kardigan albo golf
- sukienka letnio-wiosenna
- spodnie luzne typu bojowki
- rybaczki / bermudy
- bluzka koszulowa
- tunika

a z dodatkow to:
- torba czarna i jakas kolorowa,
- pasek szeroki i waski
- jakas chusta lub szal
- okulary sloneczne
- szpilki / peep toe lub inne eleganckie buty
- trampki/balerinki/inne sportowe buty
ale to tylko podstawowe rzeczy ktore mi przyszly do glowy....
__________________
don't make a photograph - just take it
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229365

iszsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 17:01   #18
misior920127
Zakorzenienie
 
Avatar misior920127
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Honolulu Beaches
Wiadomości: 3 879
Send a message via Skype™ to misior920127
Dot.: Szafowy niezbędnik

przeglądając wczoraj stare gazety znalazłam właśnie takowy niezbędnik jutro zeskanuje bo mi sie pupy ruszać nie chce dzisiaj
misior920127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 10:23   #19
misior920127
Zakorzenienie
 
Avatar misior920127
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Honolulu Beaches
Wiadomości: 3 879
Send a message via Skype™ to misior920127
Smile Dot.: Szafowy niezbędnik


84 rzeczy które należy mieć w szafie:
14 par majtek
7 biustonoszy(2 czarne, 2 białe, 1 cielisty, 1 koronkowy, 1 bardotkę)
1 klasyczny trencz
2 żakiety( 1 nieformalny na weekend, 1 dżinsowy)
1 gruby rozpinany sweter
1 kurtkę
6 T-shirtów ( 2 z długim rękawem, 2 z krótkim, 2 z nadrukiem)
5 tanktopów (2 białe, 1 szary, 1 czarny, 1 z nadrukiem)
3 wieczorowe topy
3 kardigany
2 bluzy sportowe
2 małe czarne sukienki (1 na wieczór, 1 na dzień)
3 inne sukienki
3 pary dżinsów
1 para kozaków
5 par szpilek(2 do pracy, 2 na wieczór, 1 zabójcze)
1 koturny
2 pary płaskich butów (1 baletki, 1 mokasyny)
3 torby (1 do pracy, 1 na wieczór, 1 na zakupy)
2 pary japonek
1 sportowe buty
3 kostiumy kąpielowe (2 do opalania, 1 do pływania)
2 pary szortów
1 okulary słoneczne
2 spódnice(1 ołówkową, 1 o linii A)
2 koszule
3 bluzki
3 pary spodni (1 czarne proste, 1 białe, 1 rybaczki)

(korzystałam z Glamour, nr8/2006)
misior920127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-10, 10:38   #20
Papiszynka
Zakorzenienie
 
Avatar Papiszynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 785
Dot.: Szafowy niezbędnik

Jesli chodzi o ta cala ponadczasowa i niezbedna mala czarna to najpierw zastanow sie czy faktycznie bedziesz ja nosic, bo bez sensu kupowac na sile, bo gazetki twierdza ze trzeba ja miec. Ja osobiscie malej czarnej nie posiadam i zyje - nie uwazam jej za niezbednej, a typowa studentka raczej niewiele ma okazji zeby takowa sukienke zalozyc. Wiec skup sie na rzeczach codziennych, takich jak proste ciemne dzinsy ktore pasuja praktycznie do wszystkiego.
Jesli chodzi o szpilki, to ja bym to zamienila na czarne czolenka na niskim obcasiku - sa napewno bardziej uniwersalne, niz niewygodne szpilki na 8 centymetrowym obcasie. Na obecna pogode niezbedne sa proste czarne/ badz w innym kolorze kozaki. Do tego mozesz sobie sprawic np. czarne bermudy, beda pasowaly i na codzien, i od swieta. Sweterki tak jak piszesz moga byc i cieple w golfem, i kardigany, i tutaj masz duze pole do popisu bo w sklepach tego pelno. Na paskach skup sie raczej jak dobierzesz garderobe. Koszula do ktorej link wkleilas jest sliczna, sukienka raczej tylko na lato Zastanow sie tez w jakich kolorach sie najlepiej czujesz i wez to pod uwage w trakcie zakupow.
Papiszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 19:31   #21
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Szafowy niezbędnik

Dziękuję Wam za wszystkie rady

Misiorku wydaje mi się że ten "niezbędnik" wg Glamour jest trochę przesadzony, to chyba jest wszystko co powinna mieć kobieta w szafie, ale rozumiem że to nie Ty jesteś jego autorką, tylko ekskluzywne czasopismo Z niektórych propozycji napewno skorzystam, na inne, jak choćby 5 par szpilek spojrzę troszkę przez palce.

Papiszynko Twoja podejście jest bardzo rozsądne i podoba mi się Na koszulkę się skusiłam, dżinsów mam sporo, bo z nimi akurat nie mam najmniejszych problemów, jestem ich wielką fascynatką
Szpilki jednak chciałabym kupić na wyższym obcasie i nauczyć się w nich chodzić (!) bo: 1) podobają mi się nogi na wysokim obcasie i dziewczyny które na nich chodzą (oczywiście bez seksualnych podtekstów ;p) 2) jestem niziutka, mam 157 cm.
Tylko nie wiem jakie te szpilki być powinny, tak żeby były klasyczne i pasujące do wszystkiego, tak że będę wdzięczna za jakieś zdjęcia.
Kozaczki mam brązowe.
Na bermudy się zajawiłam i pewnie znajdę jakieś na wyprzedaży, ale z kardiganami mam ogromny problem, bo mam bardzo szczuplutką górę i te które mi się podobają (w rozmiarze S) są za duże i beznadziejnie na mnie leżą. Podobnie golfy-tuniki. Marzyłam żeby kupić sobie taki, w modnym tej zimy grafitowym kolorze, ale niestety nie udało mi się
A jeśli chodzi o to w jakich kolorach najlepiej się czuję, to bardzo lubię popielaty, grafit, czarny, fioletowy, zielony, turkusowy (trzy ostatnie w odcieniach intensywnych a nie pastelowych), biel i ciemną śliwkę. Ale tak naprawdę to bardziej przemawia do mnie krój i ogólny wyraz stroju niż jego kolor, nie ograniczam się tutaj.

virtual-reality, ja chyba jednak mam nieco bardziej ekstrawagancki guścik, ale dziękuję za te klasyczne przykłady Nie rozumiem tylko czemu te koszule są takie drogie, przecież są bardzo proste Rozumiem jeśli coś jest oryginalne, ma jakieś fajne wykończenie, pomysł, ale myślę że takie proste rzeczy powinny jednak mniej kosztować..
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-12, 20:39   #22
luizinha
Rozeznanie
 
Avatar luizinha
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 526
Dot.: Szafowy niezbędnik

lalaith, jesli moge ci cos poradzic to pomysl jak wyglada twoj tryb zycia, jezdzisz autobusem czy samochodem? bywasz w wielu miejscach? czy duzo imprezujesz? i jesli tak to do jakich klubow chodzisz? no i ostatnie, za co mnie tu skrytykuja, do jakiej grupy ludzi przynalezysz? dla niektorych grup wyglad zewnetrzny jest bardzo wazny, co zreszta widac po kierunkach studiow - na moim uniwersytecie najwiecej wagi do tego przywiazuja ludzie z socjologii, stosunkow miedzynarodowych, prawa, politologii, za to na ekonomii, farmacji, geografii widzi sie "typowych studentow". niby nie ubieramy sie dla innych, ale zawsze jestesmy przez nich oceniani.. aha, no i czy codziennie chcesz wygladac inaczej, czy tez nie lubisz zakladac tej samej bluzki wiecej niz np 1 -2 w miesiacu.

myslalam zeby napisac cos bardziej praktycznego jesli chodzi o ilosc/fason, ale jesli chesz zeby to ci posluzylo na lata to jest zeczywiscie ciezko. myslalam zeby poradzic ci klasyczne okrycia wierzchnie takie jak trencz, welniany plaszcz o swietnym kroju, ktorka kurtka sportowa. jednak te wszystkie rzeczy ktore kupisz teraz posluza ci moze 2 -3 lata, a potem je wyrzucisz, chyba ze jest to futro, skorzana kurtka lub pikowana torba chanel bo w tych dziedzinach nic nowego nie da sie wymyslic. fason butow jest co 2 -3 lata inny. za dwa lata oficerki moga byc totalnym obciachem, po za tym bedzie widac ze sa stare. obecnie ubrania projektowane sa tak, zeby regularnie je wymieniac. nawet ponadczasowa biala koszula niedlugo bedzie lekko znoszona. za to podoba mi sie lista glamour, oczywiscie z poprawkami dobrymi dla twojego stylu zycia, powinnas stworzyc cos podobnego i miec ze soba na zakupach.
luizinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 17:47   #23
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Szafowy niezbędnik

A oto co ostatnio znalazłam w starych gazetach/ Skarb maj, 2006:


TWOJA SZAFA

W naszej garderobie powinno się znaleźć kilka klasycznych, prostych ubrań w podstawowych kolorach oraz sporo dodatków. Jeśli zostanie nam trochę pieniędzy, nadal możemy już tylko inwestować w najmodniejsze kroje i kolory.
Żeby stworzyć własną klasykę najpierw trzeba zbudować bazę, w której powinien się znaleźć:

1. Doskonale skrojony i idealnie dobrany do sylwetki garnitur ze spodniami lub spódnicą do kolan z najwyższej jakości tkaniny, która się nie zgniecie, nie wyciągnie, nie zmieni kształtu nawet po paru godzinach pracy, spotkań, czy podróży.

2. Mała czarna. Niezastąpiona w różnych sytuacjach, jej charakter można doskonale zmieniać dodatkami. Uwaga! Czarna to pojęcie umowne. Można również wybrać inną wersję kolorystyczną: czekoladowy brąz, beż, burgund, butelkową zieleń.

3. Elegancka biała bluzka koszulowa. Może mieć duży kołnierz, wykładane mankiety.

4. Perfekcyjne czarne szpilki (lub inne piękne pantofle, jak ktoś nie lubi szpilek).

5. Biustonosze o idealnym kroju: biały, czarny, bez ramiączek.

6. Dżinsy dobrej marki, doskonale dobrane do sylwetki.

Bazę tę warto uzupełnić o kilka pastelowych jednolitych koszul. Mogą być noszone luźno (np. do dżinsów, z kilkoma rozpiętymi guzikami od góry), elegancko (do garnituru czy czarnych spodni), kobieco (z apaszką lub naszyjnikiem do spódniczki). Przydadzą się także proste koszulki (bawełna z lycrą): kobiece, podkreślające kształty i biust, nadają się pod marynarkę, sweterek i sportową bluzę. Warto też mieć w szafie jedną długą "powłóczystą" spódnicę. Noszona do różnych bluzek i z różnymi dodatkami nadaje się na służbowy obiad, prezentację nowego projektu. Mając te skarby w szafie, możesz być pewna, że nic cię nie zaskoczy. Masz zestaw "klocków", które możesz dowolnie ze sobą zestawiać. Warunkiem doskonałości bazy jest najwyższa jakość każdego z jej elementów. Trzeba każdy składnik potraktować jak inwestycję i akurat na tych zakupach nie oszczędzać.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 17:50   #24
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Szafowy niezbędnik

Cytat:
Napisane przez misior920127 Pokaż wiadomość

84 rzeczy które należy mieć w szafie:
14 par majtek
7 biustonoszy(2 czarne, 2 białe, 1 cielisty, 1 koronkowy, 1 bardotkę)
1 klasyczny trencz
2 żakiety( 1 nieformalny na weekend, 1 dżinsowy)
1 gruby rozpinany sweter
1 kurtkę
6 T-shirtów ( 2 z długim rękawem, 2 z krótkim, 2 z nadrukiem)
5 tanktopów (2 białe, 1 szary, 1 czarny, 1 z nadrukiem)
3 wieczorowe topy
3 kardigany
2 bluzy sportowe
2 małe czarne sukienki (1 na wieczór, 1 na dzień)
3 inne sukienki
3 pary dżinsów
1 para kozaków
5 par szpilek(2 do pracy, 2 na wieczór, 1 zabójcze)
1 koturny
2 pary płaskich butów (1 baletki, 1 mokasyny)
3 torby (1 do pracy, 1 na wieczór, 1 na zakupy)
2 pary japonek
1 sportowe buty
3 kostiumy kąpielowe (2 do opalania, 1 do pływania)
2 pary szortów
1 okulary słoneczne
2 spódnice(1 ołówkową, 1 o linii A)
2 koszule
3 bluzki
3 pary spodni (1 czarne proste, 1 białe, 1 rybaczki)

(korzystałam z Glamour, nr8/2006)
Prosiłabym jeszcze o opisanie mi różnicy między: T-Shirtem, topem, tanktopem, koszulą, bluzką, bluzką koszulową, longiem.
Innymi słowy, krótką charakterystykę każdego z nich, jeśli można to z przykładowymi zdjęciem.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 16:36   #25
miracle567
Raczkowanie
 
Avatar miracle567
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 347
GG do miracle567
Dot.: Szafowy niezbędnik

Ja nie wyobrażam sobie życia bez:
*żakietów (niekoniecznie oficjalnych, ja wole takie, które nadają się "na codzień")
*jeansów
*sweterków (rozpinanych itd.)
*bluzek koszulowych
*T-shirtów
*TUNIK
*bluzy z kapturem
*butów na obcasie
*butów sportowych
*biżuterii i innych dodatków np. szali, kaszkietów, korali itd
*TOREBEK

Edytowane przez miracle567
Czas edycji: 2008-12-23 o 16:38
miracle567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:51.