Prośba o wskazówki dot. aranżacji kuchni ! Pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-04, 14:51   #1
cytrynowo_piaskowa
Wtajemniczenie
 
Avatar cytrynowo_piaskowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 053

Prośba o wskazówki dot. aranżacji kuchni ! Pomocy!


Dziewczyny, potrzebuje rady odnośnie kuchni w planowanym domu.

Kuchnia ma położenie północno-zachodnie. W tej chwili rozmieszczenie widocznych sprzętów jest robocze.

Jak rozmieścić sprzęty: lodówkę side-by-side, kuchenkę, zlew, zmywarkę, piekarnik, mikrofalę i kawiarkę?

Po lewej tuż za spiżarnią przewidziałam wnękę pod lodówkę, obok piekarnik z mikrofalą w słupku.
Zlew planowałam pod oknem od frontu, a kuchenkę na ścianie vis a vis zabudowy z lodówka.

Kuchnia jest otwarta na jadalnie i salon (w jednej lini) Czy ta kuchnia nie jest za duża, czy odległości między sprzętami nie będą kłopotliwe do pokonywania? Czy okno na zachodniej ścianie jest w ogóle potrzebne( 1,5 m dalej jest duże okno wykuszowe)?

Może ktoś z Was ma inna koncepcję? Błagam o pomoc ma kilka dni na podjęcie decyzji.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg skanowanie0004.jpg (253,8 KB, 56 załadowań)
__________________

cytrynowo_piaskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 21:00   #2
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Prośba o wskazówki dot. aranżacji kuchni ! Pomocy!

Cytat:
Napisane przez cytrynowo_piaskowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, potrzebuje rady odnośnie kuchni w planowanym domu.

Kuchnia ma położenie północno-zachodnie. W tej chwili rozmieszczenie widocznych sprzętów jest robocze.

Jak rozmieścić sprzęty: lodówkę side-by-side, kuchenkę, zlew, zmywarkę, piekarnik, mikrofalę i kawiarkę?

Po lewej tuż za spiżarnią przewidziałam wnękę pod lodówkę, obok piekarnik z mikrofalą w słupku.
Zlew planowałam pod oknem od frontu, a kuchenkę na ścianie vis a vis zabudowy z lodówka.

Kuchnia jest otwarta na jadalnie i salon (w jednej lini) Czy ta kuchnia nie jest za duża, czy odległości między sprzętami nie będą kłopotliwe do pokonywania? Czy okno na zachodniej ścianie jest w ogóle potrzebne( 1,5 m dalej jest duże okno wykuszowe)?

Może ktoś z Was ma inna koncepcję? Błagam o pomoc ma kilka dni na podjęcie decyzji.
jeśli symbol ZM oznacza zmywarkę- to jest stanowczo za daleko od zlewozmywaka. wygodniej mieć zmywarkę tuż obok zlewu, najlepiej po jego prawej stronie, jest to wygodne przy załadowywaniu zmywarki naczyniami, które uprzednio wymagają spłukania z resztek lub czasem bywa tak, że od razu do zmywarki sie nie wkłada brudów, tylko do zlewu się wrzuci, a potem przez całą kuchnie chcesz dreptać niosąc je do zmywarki?
W tej wnęce lodówka side by side i piekarnik się zmieści? ile tam masz miejsca?
Piec tak centralnie na środku też nie jest dobrym rozwiązaniem, jeśli kuchnia jest całkiem na pokój dzienny otwarta.. po co goście mają garnki na piecu stojące oglądać?
Chyba że planujesz jakis barek? wyspę? coś co zasłoni troszkę kuchni?
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 21:05   #3
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Prośba o wskazówki dot. aranżacji kuchni ! Pomocy!

niebieskie- to lodówka, masz świadomość, że ona będzie wystawała przed zabudowę?
czerwone- zabudowa kominowa- piekarnik, mikrofala.

zielone to zmywarka.

i żółte to jakaś wyspa, żeby tą kuchnię choć troszkę zasłonić.

skąd jesteś? mogłabym Ci zrobić wizualizację komputerową.
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 13:34   #4
malagaw
Zakorzenienie
 
Avatar malagaw
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 402
Dot.: Prośba o wskazówki dot. aranżacji kuchni ! Pomocy!

Wydaje mi się, że dobrze byłoby mieć choć kawałek blatu obok piekarnika. Wygodniej byłoby wyjmować przygotowane potrawy, gdyby można było je odstawić obok itd.

Wnęka dobrze wyglądałaby w jednolitej zabudowie ze sprzętami... natomiast wolnostojąca lodówka sbs (tego typu lodówki są wielkie, zwaliste, ciężkie wizualnie) będzie moim zdaniem wyglądała słabo, jak wciśnięta między ścianę a słupek z piekarnikiem.
__________________
Procrastinate now and panic later.

Edytowane przez malagaw
Czas edycji: 2011-03-06 o 13:41
malagaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 16:59   #5
cytrynowo_piaskowa
Wtajemniczenie
 
Avatar cytrynowo_piaskowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 053
Dot.: Prośba o wskazówki dot. aranżacji kuchni ! Pomocy!

[1=38c1d5d45cddcf54e3786f1 c4160e951215d24cd_5ff1091 60b8e8;25537085]jeśli symbol ZM oznacza zmywarkę- to jest stanowczo za daleko od zlewozmywaka. wygodniej mieć zmywarkę tuż obok zlewu, najlepiej po jego prawej stronie, jest to wygodne przy załadowywaniu zmywarki naczyniami, które uprzednio wymagają spłukania z resztek lub czasem bywa tak, że od razu do zmywarki sie nie wkłada brudów, tylko do zlewu się wrzuci, a potem przez całą kuchnie chcesz dreptać niosąc je do zmywarki?
W tej wnęce lodówka side by side i piekarnik się zmieści? ile tam masz miejsca?
Piec tak centralnie na środku też nie jest dobrym rozwiązaniem, jeśli kuchnia jest całkiem na pokój dzienny otwarta.. po co goście mają garnki na piecu stojące oglądać?
Chyba że planujesz jakis barek? wyspę? coś co zasłoni troszkę kuchni?[/QUOTE]

Wyobrażam sobie to tak:

zlew centralnie pod oknem frontowym, obok po prawej stronie zmywarka.
Wnęka ma 2,13m myślałam o lodowce 92 cm i dwóch słupkach na sprzęty po 60cm (razem 120cm)
Piec planowałam razem z okapem na ścianie zachodniej, dlatego zastanawiam się nad oknem na tej ścianie, czy na pewno jest tam niezbędne? Czy jeśli jest od zachodu w kuchni nie będzie za gorąco?

Kuchnia jest otwarta na jadalnię i salon, ale planuję barek.


Cytat:
Napisane przez malagaw Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że dobrze byłoby mieć choć kawałek blatu obok piekarnika. Wygodniej byłoby wyjmować przygotowane potrawy, gdyby można było je odstawić obok itd.

Wnęka dobrze wyglądałaby w jednolitej zabudowie ze sprzętami... natomiast wolnostojąca lodówka sbs (tego typu lodówki są wielkie, zwaliste, ciężkie wizualnie) będzie moim zdaniem wyglądała słabo, jak wciśnięta między ścianę a słupek z piekarnikiem.
Planowałam dać lodówkę w środek, a po obu stronach słupki po dwa sprzęty. Co myślisz o takim rozwiązaniu?
__________________

cytrynowo_piaskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 17:45   #6
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Prośba o wskazówki dot. aranżacji kuchni ! Pomocy!

Cytat:
Napisane przez cytrynowo_piaskowa Pokaż wiadomość
Wyobrażam sobie to tak:

zlew centralnie pod oknem frontowym, obok po prawej stronie zmywarka.
Wnęka ma 2,13m myślałam o lodowce 92 cm i dwóch słupkach na sprzęty po 60cm (razem 120cm)
Piec planowałam razem z okapem na ścianie zachodniej, dlatego zastanawiam się nad oknem na tej ścianie, czy na pewno jest tam niezbędne? Czy jeśli jest od zachodu w kuchni nie będzie za gorąco?

Kuchnia jest otwarta na jadalnię i salon, ale planuję barek.




Planowałam dać lodówkę w środek, a po obu stronach słupki po dwa sprzęty. Co myślisz o takim rozwiązaniu?
piec dobrze jest mieć bliżej zlewu.
a to rozwiązanie z lodówka po środku i dwa slupki po bokach jakoś do mnie nie przemawia... będzie to takie niespójne- troszkę zabudowy, wielgachna lodówa i znów troszkę zabudowy...-
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:37.