Zorac raz jeszcze - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-09, 20:02   #601
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: Zorac raz jeszcze

jutro odbieram zorac z apteki juz sie nie moge doczekac ale musze jeszcze zamowic produkty "wspomagajace" z mazidel.
Myslalam o:
kwas Hialuronowy 1%
olej z dzikiej róży
bromelaina (do peelingu)
składniki do toniku z kwasem BHA 2%, tylko własnie nie wiem czy lepszy bedzie z samym kwasem BHA czy z kwasem mlekowym?

no i nie wiem co jeszcze zamowic wspomagajacego/łagodzącego itd. do kuracji zoracowej?
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 20:02   #602
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez koteknaplotek Pokaż wiadomość
Ja atrederm obecnie stosuje na dekolt i plecy, szyje boje sie tym potraktowac ale kto wie co mnie pokusi. Dzisiaj pierwszy raz odczulam jakies skutki uboczne stoswania go. Swedziawka na maxa ale wzrokowo dekolt wyglada idealnie. Plecom sie nie przygladalam zbytnio.

Wlasnie przed chwila posmarowalam twarz 2 raz zorakiem. Nic nie czuje. Moze ten moj zorac jakis... wybrakowany?
Ja też posmarowałam dzis buzię drugi raz, jakąś godzinę temu, baaardzo cienką warstwą. Na początku nie piekło nic, a teraz zaczynam odczuwać dyskomfortCzy nie powinno być na odwrót?
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 20:08   #603
koteknaplotek
Zadomowienie
 
Avatar koteknaplotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 888
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Voodia Pokaż wiadomość
Ja też posmarowałam dzis buzię drugi raz, jakąś godzinę temu, baaardzo cienką warstwą. Na początku nie piekło nic, a teraz zaczynam odczuwać dyskomfortCzy nie powinno być na odwrót?
Dziewczyny pisaly, z je nawet w nocy zaczynala twarz swedziec lub piec. Wiec chyba to mozliwe.
Mnie nadal nic swedzi nie piecze. Moze za malo ?
koteknaplotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 20:27   #604
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez magdalen16 Pokaż wiadomość
Hej!
Jeżeli się tak łuszczycie po nim, to czy nie przeszkadza Wam to w codziennym życiu? Tzn. to jak wyglądacie w "łuszczące dni"? Czy może nie bije to tak po oczach?
Ja chyba tym się najbardziej przejmuje....jak później pójść do pracy....
Raczej nie przeszkadza ale to już kwestia przyzwyczajenia. Ja obrywam rano najgorsze skórki a w dzien staram się dosmarowywać czyms tłustym zeby to co odstaje przykleic na nowo
No i zauwazyłam ze ten łuszczący wygląd to razi głównie mnie...robiłam ostatnio "doświadczenie" i codziennie pytałam w pracy czy mocno się łuszcze i zawsze słyszę ze minimalnie i ze trzeba się przyjrzec zeby to zobaczyć.. a mnie sie wydawało ze pół twarzy mi odlatuje

Cytat:
Napisane przez Voodia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co myślicie o włączeniu Atredermu (najsłabsze stężenie) po zużyciu tubki Zoracu 0,1? Dostałam dziś dawno zamówioną butelkę i kombinuje co z nią począć

Edit:
Na ile średnio starcza Wam tubka Zoracu 15 g?
Voodia... pisałaś ze masz wrazliwą skórę więc chyba bym sobie na Twoim miejscu Atrederm darowała.. mnie nawet Effaclar podraznia po Zoracu , a podobno jest taki łagodny

A co do długości "życia " Zoracu.. jak dla mnie jest super wydajny... obecnej tubku używam od maja-czerwca nie pamiętam dokładnie.... smaruje nią jednak tylko twarz i to cieniutką warstwą...

Cytat:
Napisane przez koteknaplotek Pokaż wiadomość

Wlasnie przed chwila posmarowalam twarz 2 raz zorakiem. Nic nie czuje. Moze ten moj zorac jakis... wybrakowany?
koteknaplotek ja tez nic nie czuje po nałożeniu.. czasem w okolicach oczu jedynie mróweczki łazące pod skórą... ale to chwilowe.. więc raczej nie masz wybrakowanego

Cytat:
Napisane przez koteknaplotek Pokaż wiadomość
Mnie nadal nic swedzi nie piecze. Moze za malo ?
mnie tez nic nie swędzi.


A teraz najnowsze doniesienia z frontu... tonik BHA plus Zorac wreszcie spowodował łuszczenie się na policzkach
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 21:05   #605
koteknaplotek
Zadomowienie
 
Avatar koteknaplotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 888
Dot.: Zorac raz jeszcze

Nikita ty tubke masz od maja- czerwca a Kate wykonczyla ją w niecaly miesiac z tego co dobrze pamietam, wiec roznie to bywa

Ja jestem nastawiona na hardcorowe odczucia po zoracu dlatego mnie tak "najszly" watpliwosci. Ale przeciez dopiero zaczynam, moze byc pozniej gorzej. Skore pod oczami mam niezle podrazniona przez tego Biomedica. Tak sie nim beztrosko mazialam , a jednak te 0,3% retinolu to nie takie hop siup. Teraz siedze z cicalfate pod oczami
koteknaplotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 21:07   #606
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Zorac raz jeszcze

wiem że Kate tak szybko wymazała.. i aż się dziwię jak bya w stanie to zrobic... ale pisała że używa również na szyję wiec więcej napewno zużywała jednorazowo
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 21:12   #607
koteknaplotek
Zadomowienie
 
Avatar koteknaplotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 888
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
wiem że Kate tak szybko wymazała.. i aż się dziwię jak bya w stanie to zrobic... ale pisała że używa również na szyję wiec więcej napewno zużywała jednorazowo
Nie wiem dokladnie dlaczego ale podobno reakcja skory na retinol/retinoidy jest uzalezniona od karnacji. Im ciemniejsza tym lepsza tolerancja. Z tego co wiem Kate ma ciemna karnacje wiec moze nakladanie wiekszych ilosci nie szkodzilo jej , ba nawet wyszlo na dobre
koteknaplotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-09, 21:16   #608
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Zorac raz jeszcze

ja jestem z natury jasną blondynką więc i wrażliwcem

jakich Antków uzywacie przy zoracu... bo podobno lepiej przylepiają skórki.. i mają one alkohol?
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 23:07   #609
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Zorac raz jeszcze

No, moja tubka tez sie pomalu konczy, uzywam od 3 tyg. z tym, ze rowniez na szyje. Mysle, ze to zalezy glownie od czestotliwosci

Ja, nie dosc, ze sie luszcze, to jeszcze dostalam strasznego lupiezu, wiec luszcze sie cala...
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 03:39   #610
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Zorac raz jeszcze

Na szyję i dekolt. Grubo bo tolerancja dobra, a im grubiej tym lepsze działanie ponoć.

kotku - może rzeczywiście zależy to trochę od karnacji, w każdym razie mnie szyja do niedawna swędziała przeokropnie, obecnie poswęduje jeszcze, acz minimalnie.

Zestawienie toniku BHA z zorackiem 0,1 to u mnie mega łuszczenie, któremu nie ma końca. W dzień przyklejam antkiem A-L - wygląda w miarę normalnie tylko trzeba uważać, żeby ręką twarzy nie dotkąć bo wszystko spadnie.

Na moje łuszczenie obecne bromelaina nie działa, aspiryną zrywam co większe farfocle, reszta odpada sama.

No to chyba wszystko.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 06:22   #611
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Voodia Pokaż wiadomość
guia,

blue, to mądrzej zaczęłaś niż ja Na razie nie łuszczę się wcale. Rozważam nałożenie dziś Zoracu na godzinkę, ale to tylko jeden dzień przerwy, więc sama nie wiem...Zdecyduję jak zmyję makijaż i zobaczę co się tam pod spodem dzieje
SVR zamierzam sobie kupić, choć bardziej z ciekawości niż potrzeby- swój ideał odnalazłam w postaci Antka DP
ja w planach mam Antka AL ale gorzej ze znalezieniem go u mnie w mieście małe szanse, w Kielcach maja mi go ściągnąć jak im sie uda ale zobaczymy, najwiekszy wybór u mnie w Busku jest Vichy, jeszcze w pobliskim Pińczowie zrobię nalot na apteki i coś może upoluję
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-10, 07:22   #612
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Zorac raz jeszcze

Ja wykańczam póki co Antka DP- dziś o mało nie padłam po nałożeniu go na twarz Piecze, piecze, piecze!!!
W zapasie mam Antka A-L, ale i tak planuję dokupić sobie SVR; przynajmniej podkład będę miała z glowy
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 10:48   #613
Michał84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 286
Dot.: Zorac raz jeszcze

........

Edytowane przez Michał84
Czas edycji: 2014-08-12 o 13:25
Michał84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 12:24   #614
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Voodia Pokaż wiadomość
Ja też posmarowałam dzis buzię drugi raz, jakąś godzinę temu, baaardzo cienką warstwą. Na początku nie piekło nic, a teraz zaczynam odczuwać dyskomfortCzy nie powinno być na odwrót?
No niestety nie - Zorac tak działa, że zaraz po nałożeniu nic, a po jakimś czasie zaczyna swoje kłucie-szczypanie-swędzenie Mnie kiedyś obudził dopiero w nocy
Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
ja jestem z natury jasną blondynką więc i wrażliwcem

jakich Antków uzywacie przy zoracu... bo podobno lepiej przylepiają skórki.. i mają one alkohol?
Większość antków niestety ma - nie mają tylko creme fondante oraz krem barwiony. Używam teraz właśnie fondante i jestem b. zadowolona, tzn. nie podkreśla łuszczących się skórek, nie wysusza zanadto, szczypie przeciętnie , no i póki co nie zapchał, pomimo myristyl myristate. DP też ładnie wygląda, ale niestety szczypie bardzo, bo ma sporo alkoholu. Kate30 pisze, że jej nie szczypie AL, mimo że też alkoholowy.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 12:32   #615
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Zorac raz jeszcze

Jutro przetestuję opcję z AL, jeśli będzie szczypał jak DP- przerzucam się na SVR.

No i zaczęłam się łuszczyć Wyglądam jak łaciata krowa- miejscami jasna, miejscami czerwona skóra. TŻ stwierdził, że coś ze mną nie tak, jeśli się cieszę, że skóra mi odpada
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 12:37   #616
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Kate30 pisze, że jej nie szczypie AL, mimo że też alkoholowy.
Korekta, szczypie nie bardziej niż inne filtry, w tym bezalkoholowe Avene.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 14:40   #617
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Korekta, szczypie nie bardziej niż inne filtry, w tym bezalkoholowe Avene.
No tak - mnie bezalkoholowy antek też szczypie, chociaż nie zawsze, zależy, jak mocno mam akurat "wytrawioną" paszczę
Wczoraj miałam noc bezzorakową, i wróciłam do kremu Daxa do cery mieszanej - o dziwo, nie było ani śladu szczypania, ładnie nawilżył skórę, no i nie jest tłusty - rano obudziłam się z przyjemnie matową i świeżą skórą, nie tak jak po olejach, epithelialach czy chociażby Hydraphase (Epitheliale np. mimo że owies itd., szczypie mnie okrutnie ). A przeciez to zwykłe kremidło, żaden super-hiper łagodny apteczny "cud".
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 14:41   #618
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Zorac raz jeszcze

Wiecie co mi się porobiło?
Normalnie z brody odłażą mi takie grube strupy zasuszonej skóry...

W pracy poszłam do łazienki (tak kontrolnie) i teraz żałuję...bo nie dotrzymam do powrotu do domu

To nie są jakieś takie strupy w sensie uszkodzenia skóry czy gojenia się pourazowego...tylko tak "grubo" łuszczy się skóra, wyłażą razem z zaskórniakami - jestem w szoku...bo do tej pory łuszczyłam się powierzchownie...takie niu-niu-niu...sam naskórek - a teraz bum z grubej rury
ale się cieszę ....

Jak to na twarzy skóra różną grubość ma...normalnie teraz widzę skąd na brodzie brały mi sie te wszystkie syfki i bulwy - one nawet nie maiły szansy, żeby przebić się na zewnątrz...a teraz to wszystko jest na wierzchu
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 14:55   #619
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
Wiecie co mi się porobiło?
Normalnie z brody odłażą mi takie grube strupy zasuszonej skóry...

W pracy poszłam do łazienki (tak kontrolnie) i teraz żałuję...bo nie dotrzymam do powrotu do domu

To nie są jakieś takie strupy w sensie uszkodzenia skóry czy gojenia się pourazowego...tylko tak "grubo" łuszczy się skóra, wyłażą razem z zaskórniakami - jestem w szoku...bo do tej pory łuszczyłam się powierzchownie...takie niu-niu-niu...sam naskórek - a teraz bum z grubej rury
ale się cieszę ....

Jak to na twarzy skóra różną grubość ma...normalnie teraz widzę skąd na brodzie brały mi sie te wszystkie syfki i bulwy - one nawet nie maiły szansy, żeby przebić się na zewnątrz...a teraz to wszystko jest na wierzchu
marianna, ja też tak chcę Jak to zrobiłaś?
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-10, 15:05   #620
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość

To nie są jakieś takie strupy w sensie uszkodzenia skóry czy gojenia się pourazowego...tylko tak "grubo" łuszczy się skóra, wyłażą razem z zaskórniakami - jestem w szoku...bo do tej pory łuszczyłam się powierzchownie...takie niu-niu-niu...sam naskórek - a teraz bum z grubej rury
ale się cieszę ....
Tak samo tu u mnie wygląda. Zaskórniki 'wyłażą' ze skóry same. Mało to estetyczne, ale cieszy mnie baaardzo
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 15:16   #621
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Zorac raz jeszcze

a wiecie coś nowego o ewentualnym wycofaniu Zoracu? bo jesli tak to muszę pędzić robic zapasy

Erato... ten bezalkoholowe antheliosy to jak rozumiem jeden barwiony a drugi biały?
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 15:21   #622
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
Erato... ten bezalkoholowe antheliosy to jak rozumiem jeden barwiony a drugi biały?
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 15:51   #623
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: Zorac raz jeszcze

a ja dzisiaj kupiłam ZOrac, ale pani w aptece dała mi 0,1 !! (choc na recepcie bylo napisane 0,05 ), ja nie zauwazylam tego nawet bo spieszylam sie do szkoly i szczesliwa wyciagam popoludniu zorac z plecaka a tu pisze ze 0,1 . No i nie wiem co robic..? walić z grubej rury, czy wymieniać na 0,05? a dermatolog mi powiedziala ze 0,1 mi nie bedzie przepisywac (nawet potem) bo to tylko dla łuszczycy :| wiec co robic??

i pozwole sobie skopiowac moja wypowiedz z poprzedniej strony, moze ktos mi doradzi
Cytat:
ale musze jeszcze zamowic produkty "wspomagajace" z mazidel.
Myslalam o:
kwas Hialuronowy 1%
olej z dzikiej róży
bromelaina (do peelingu)
składniki do toniku z kwasem BHA 2%, tylko własnie nie wiem czy lepszy bedzie z samym kwasem BHA czy z kwasem mlekowym?

no i nie wiem co jeszcze zamowic wspomagajacego/łagodzącego itd. do kuracji zoracowej?
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 17:27   #624
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Zorac raz jeszcze

Lolitka mozesz uzyc zoracu 0,1, posmaruj cieniutko twarz i obserwuj. Jak Cie bedzie piekla, czy zaczerwieni sie, to zmyj wszystko z buzi.
Mozesz tez oslabic jego dzialanie poprzez wczesniejsze posmarowanie twarzy kremem nawilzajacym. Przed nalozeniem zoraca, a po umyciu twarzy odczekaj jakie 15 - 20 minut, unikniesz w ten sposob ewentualnego podraznienia.

Zamow sobie:
kwas hialuronowy 1% lub hydromanil
olej z dzikiej róży

Bromelaina jest dobra do peelingow, ale moze tez mocno podraznic twarz.
Z tonikiem BHA wstrzymaj sie dopoki nie zorientujesz sie jak twoja skora znosi zorac.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 17:59   #625
koteknaplotek
Zadomowienie
 
Avatar koteknaplotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 888
Dot.: Zorac raz jeszcze

U mnie po 2 nocy z zorakiem jest ok. W nocy troche mnie swedziala twarz. Rano po przetarciu tonikiem lekki burak.Wszystko do zniesienia. KOszmar zaczal sie po nalozeniu filtra. Nie pieklo ale burak niesamowity i podkreslone wszystkie odchodzace skorki. Zwlaszcza na nosie. Caly dzien zle sie czulam z tym filtrem na twarzy. Ulga dopiero jak go zmylam. Zmylam go i nie widze zadnych odstajacych. Bioderma jest mistrzem w ich wynajdywaniu. Myslalam ze mnie caly dzien twarz piecze po zoraku ale teraz mysle ze to bylo przez filtr. Zobacze jutro.
W zasadzie to luscze sie w taki sposob, jakbym przez miesiac nie robila peelengu.
koteknaplotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 18:11   #626
GosiaAnia
Raczkowanie
 
Avatar GosiaAnia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 86
Dot.: Zorac raz jeszcze

Czy u którejś z Was też jest tak, że łuszczenie jest widoczne po paru dniach od zastosowania zoracu, czy od razu następnego dnia? Ja stosuję go raz (dwa razy) w tygodniu i ostatnio nakładałam go w piątek, a łuszczę się dopiero (już?) dzisiaj.
I jeszcze jedno pytanko: czy na brwi mogę go bez obaw nałożyć? Mam taką przypadłość, że mi krosteczki jakieś podłe właśnie we brwiach wyskakują... Ale jednak nie chciałabym wyłysieć
Proszę Was o poradę Drogie Ekspertki! (jak najbardziej przez duże E)
GosiaAnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 18:52   #627
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Zorac raz jeszcze

witam wszystkie wizażanki-zoraczanki
też bym chciała do was dołączyc, ale w sumie troche się boję i mam kilka pytan
mam mieszaną, zaskórnikową cerę, z rozszeżonymi porami, lekko przesuszoną po lysanelu i effaclarze ( to stosuje na przemian na noc + nawilżanie Humektan albo HOL), na dzien active c i filtr avenową emulsje 50+.
i trochę przebarwień też mam, już dużo mniej niż wcześniej -->Lysanel+ effaclar
do zmywania micel AA Oceanica. aaa i jeszcze raz w tygodniu zamiast effaclara maseczka aspirynowa.

i teraz moje pytanie w końcu
jeśli chciałabym zacząć się zorakować to co bym mogła zostawić w mojej pielęgnacji a z czego zrezygnować? może na początek tylko zorac (ten najsłabszy) i filtr??
bedę wdzięczna za wszelkie rady
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 19:05   #628
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Lolitka mozesz uzyc zoracu 0,1, posmaruj cieniutko twarz i obserwuj. Jak Cie bedzie piekla, czy zaczerwieni sie, to zmyj wszystko z buzi.
Mozesz tez oslabic jego dzialanie poprzez wczesniejsze posmarowanie twarzy kremem nawilzajacym. Przed nalozeniem zoraca, a po umyciu twarzy odczekaj jakie 15 - 20 minut, unikniesz w ten sposob ewentualnego podraznienia.

Zamow sobie:
kwas hialuronowy 1% lub hydromanil
olej z dzikiej róży

Bromelaina jest dobra do peelingow, ale moze tez mocno podraznic twarz.
Z tonikiem BHA wstrzymaj sie dopoki nie zorientujesz sie jak twoja skora znosi zorac.
czyli jednak zaryzykowac? kurcze, boje sie podraznien. A po tym co o swoich doswiadczeniach z jedynka pisala Shadi to jeszcze bardziej sie obawiam no bo jesliby chciala to mi mam nadzieje bez problemu wymienia. Tylko nie wiem jak potem (po skonczeniu tubki 0,05) zdobede 0,1 a efekty po czym beda lepsze? po stopniowaniu - najpierw 0,05 a potem 0,1 czy od razu 0,1?
przepraszam za tyle pytan
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 19:07   #629
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
witam wszystkie wizażanki-zoraczanki
też bym chciała do was dołączyc, ale w sumie troche się boję i mam kilka pytan
mam mieszaną, zaskórnikową cerę, z rozszeżonymi porami, lekko przesuszoną po lysanelu i effaclarze ( to stosuje na przemian na noc + nawilżanie Humektan albo HOL), na dzien active c i filtr avenową emulsje 50+.
i trochę przebarwień też mam, już dużo mniej niż wcześniej -->Lysanel+ effaclar
do zmywania micel AA Oceanica. aaa i jeszcze raz w tygodniu zamiast effaclara maseczka aspirynowa.

i teraz moje pytanie w końcu
jeśli chciałabym zacząć się zorakować to co bym mogła zostawić w mojej pielęgnacji a z czego zrezygnować? może na początek tylko zorac (ten najsłabszy) i filtr??
bedę wdzięczna za wszelkie rady
kasiahan, na początek odstaw Lysanel i Effaclar, dopiero po dwóch-trzech tygodniach z Zorakiem możesz spróbowac właczyć dodatkowo Lysanel albo Effaclar. Ale uwaga, mogą Cię podrażniać po Zoracu - Effaclar niby taki łagodny, a jednak po Zoracu szczypie jak diabli
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 19:11   #630
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez lolitka123 Pokaż wiadomość
czyli jednak zaryzykowac? kurcze, boje sie podraznien. A po tym co o swoich doswiadczeniach z jedynka pisala Shadi to jeszcze bardziej sie obawiam no bo jesliby chciala to mi mam nadzieje bez problemu wymienia. Tylko nie wiem jak potem (po skonczeniu tubki 0,05) zdobede 0,1 a efekty po czym beda lepsze? po stopniowaniu - najpierw 0,05 a potem 0,1 czy od razu 0,1?
przepraszam za tyle pytan
Jak boisz sie podraznien, to go wymien na ten o nizszym stezeniu. Trudno jest przewidziec jak Twoja skora akurat na niego zareaguje.
Jak jednak zdecydujesz sie go zostawic to tak jak Ci juz pisalam, posmaruj twarz kremem nawilzajacym, odczekaj az sie wchlonie i dopiero na to zorac, wowczas zmniejszysz "moc" dzialania zoracu.
Oczywiscie na poczatku stosuj go tylko raz w tygodniu.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-20 09:57:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:00.