Zorac raz jeszcze - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-18, 08:13   #781
agunia37
Rozeznanie
 
Avatar agunia37
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 526
Dot.: Zorac raz jeszcze

Ja jestem po pierwszej nocy z dawka 0,05.
Mialam uczucie lekkiego swedzenia, czego nie znosze...
Rano po umyciu zelem Calma i przetarciu tonikem Effaclar- burak
Na razie leci Zorac tylko raz w tyg.Czy w nastepne dni moge stosowac Diacneal na zmiane z BHA??????
Sorry, ale moze czegos nie doczytalam...
agunia37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 08:35   #782
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez agunia37 Pokaż wiadomość
Ja jestem po pierwszej nocy z dawka 0,05.
Mialam uczucie lekkiego swedzenia, czego nie znosze...
Rano po umyciu zelem Calma i przetarciu tonikem Effaclar- burak
Na razie leci Zorac tylko raz w tyg.Czy w nastepne dni moge stosowac Diacneal na zmiane z BHA??????
Sorry, ale moze czegos nie doczytalam...
Na Twoim miejscu zrezygnowałabym z żelu Calmy i Effaclaru - niepotrzebnie mogą Cię podrażniać. Calma ze względu na substancje zapachowe (są osoby, które podrażnił zapach w kremie nawilżającym i w żelu do mycia), Effaclar - ze względu na zawartość alkoholu. Jeśli masz zamiar wprowadzić BHA, zrezygnuj z w/w przeze mnie kosmetyków, w ich miejsce wprowadź inne, łagodniejsze (np. piankę Pharmaceris A Puri-Sensilium, a tonik - dowolny bezalkoholowy).

Nie wiem, czy jest sens włączania do kuracji Diacnealu, jeśli się Zorakujesz. Może spowodować podrażnienia ze względu na zawarty w nim kwas glikolowy (niedługo sama się o tym przekonam , jak to jest w moim przypadku). Ale BHA jak najbardziej. Tylko jeszcze nie teraz. Poczekaj trochę, niech skóra przyzwyczai się do Zorakowania.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 08:44   #783
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez klaraveritas Pokaż wiadomość
Ja jednak chyba nie zdecyduje sie na żadne filtry... nie dosc ze mam bardzo tlusta skore (jak przychodze ze szkoly, to czest odczuwam ogromny dyskomfort tak ze musze zmyc twarz chciazby woda), to jeszcze do tego tlusty filtr... nie wyobrazam sobie tego... :P
Jeśli nie chcesz stosować filtrów to zrezygnuj z kuracji kwasami a tym bardziej retinoidami .
MNiejszą krzywdę zrobisz sobie - nie stosując nic, niż stosując kwasy i retinoidy bez ochrony przeciwsłonecznej.

P.S.
Zorak mocno wysusza skórę - po kilku tygodniach stosowania zapomnisz co to jest tłusta skóra. Wchłoniesz większość filtrów. Trzeba tylko przetrwać ten początkowy okres

P.P.S
a glinkę zieloną używasz? mi w czasach kiedy byłam 'tłusta" bardzo Argiletz pomagał. Teraz boję się - bom sucha jak wiór .
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 09:19   #784
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Michał84 Pokaż wiadomość
Kwestia nawilzania-uzywalem ostatnio Dermedic Acne Expert krem nawilzajaco-kojacy,ktory prawie wogole nie nawilzal,no moze minimalnie.Ale przynajmniej mnie nie zapychal,no i teraz sie owy kremik juz skonczyl,.i niewiem,czy znow go kupic czy zainwestowac w cos innego,co lepiej sie bedzie sprawdzac jesli chodzi o nawilzanie?Problem w tym,ze praktycznie kazdy jak dotad wyprobowany przezemnie krem nawilzajacy mnie zapychal.A moze wyprbowac ten krem Dermedic ,intensywnie nawilzajacy?:
https://wizaz.pl/produkty/baza/produkt.php?produkt=8451
Kto moze z Was sie orientuje,czy on zawiera,cos co potrencjalnie moze zapchac i spowodowac wysyp?
No i ostatnia kwestia,bardzo bym byl wdzieczny za polecenie jakiegos zelu do mycia twarzy.Aktualnie uzywam Iwostinu Purritin,tak bardzo wychwalanego przez mojego ostatniego derm.ale ktory sciag mi dosyc twarz i wysusza.Niby hipoalergiczny,itp a nie bardzo mi pasuje,wiec chcialbym go zmienic na cos lagodniejszego.Czy moglby ktos cos polecic?
Michał krem, w którym wogole brak jakichkolwiek zapychaczy to Humaktan:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=10334

Do kupienia w aptece, także możesz wypróbowac oleje tak jak radzila Kate. Co do żeli do mycia, z tanszych bardzo lagodne sklady maja Lirene - erisa, sama uzywam tylko ich. Mają proste sklady i przede wszystkim są lagodne .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 10:01   #785
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Zorac raz jeszcze

Michał, fajna rzecz do mycia za grosze to żel Ziaja Tin Tin - bez SLS, bez mydła, nie za mocno pachnie i podobno antybakteryjny W każdym razie jest delikatny i nie ściąga.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 10:20   #786
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Nikita-v
u mnie dzieciaczek powodował buraka i niestety szczypał w oczy
Ja Avenki zawsze dobrze znosiłam-poza zapychaniem.

Pozwolę sobie na jeszcze jednego off-topa
Cp myslicie o spreju z dzieciaczkiem? Zastanawiam się nad kupnem, bo jednak wychodzi taniej niż mleczko- 80 zł za 200ml (mam zniżkę, więc policzą mi tylko 72 zł).
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 10:24   #787
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Voodia Pokaż wiadomość
Ja Avenki zawsze dobrze znosiłam-poza zapychaniem.

Pozwolę sobie na jeszcze jednego off-topa
Cp myslicie o spreju z dzieciaczkiem? Zastanawiam się nad kupnem, bo jednak wychodzi taniej niż mleczko- 80 zł za 200ml (mam zniżkę, więc policzą mi tylko 72 zł).
Zapach ogórów - jak to mówią niektóre
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-18, 10:26   #788
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Michał84 Pokaż wiadomość
Witam dziewczynyKonczy mi sie nareszcie Differin,co oznacza ,ze moge zaczac uzywac Zoracu,ktory lezy sobie juz jakis czas u mnie.Mialbym tylko kilka pytan,watpliwosci,i bylbym b wdzieczny gdyby ktos owe watpliwosci rozwial
Kiedy 2 lata temu uzywalem prze 3 tyg Zoracu,kladlem go codziennie,i nie bylo zadnego podraznienia-co prawda niepamietam juz jakie to bylo wtedy stezenie(teraz mam to 0,1procent),ale czy teraz tez wg Was moige uzywac go codziennie?
Kwestia nawilzania-uzywalem ostatnio Dermedic Acne Expert krem nawilzajaco-kojacy,ktory prawie wogole nie nawilzal,no moze minimalnie.Ale przynajmniej mnie nie zapychal,no i teraz sie owy kremik juz skonczyl,.i niewiem,czy znow go kupic czy zainwestowac w cos innego,co lepiej sie bedzie sprawdzac jesli chodzi o nawilzanie?Problem w tym,ze praktycznie kazdy jak dotad wyprobowany przezemnie krem nawilzajacy mnie zapychal.A moze wyprbowac ten krem Dermedic ,intensywnie nawilzajacy?:
https://wizaz.pl/produkty/baza/produkt.php?produkt=8451
Kto moze z Was sie orientuje,czy on zawiera,cos co potrencjalnie moze zapchac i spowodowac wysyp?
No i ostatnia kwestia,bardzo bym byl wdzieczny za polecenie jakiegos zelu do mycia twarzy.Aktualnie uzywam Iwostinu Purritin,tak bardzo wychwalanego przez mojego ostatniego derm.ale ktory sciag mi dosyc twarz i wysusza.Niby hipoalergiczny,itp a nie bardzo mi pasuje,wiec chcialbym go zmienic na cos lagodniejszego.Czy moglby ktos cos polecic?

Myślałeś, żeby sobie zrobić olejek do mycia twarzy? U mnie, przy podrażnieniu twarzy po Atredermie, sprawdził się tylko taki olejek, wszystko inne szczypało.
Zrobiłam go sobie z oleju z nasion winogron i szamponu dla dzieci babydream, proprcje: olej 40 ml, szampon 10.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 10:27   #789
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez justyce Pokaż wiadomość
Zapach ogórów - jak to mówią niektóre
Ogórki przeżyję
Grunt, by nawilżał i nie drażnił.
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 10:30   #790
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Voodia Pokaż wiadomość
Ogórki przeżyję
Grunt, by nawilżał i nie drażnił.
Filtry Avene mają ogólnie działanie bardzo łagodzące i mocno nawilżająco-odżywcze, więc jeśli tego szukasz, to nie zastanawiaj się, tylko kupuj
A drażnić to tam nie ma co, bo nie mają alkoholu.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 10:34   #791
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Zorac raz jeszcze

Oj, Justyce i tu się z Tobą nie zgodzę. Jak zapodałam spray Avene SPF 40 na podrażnione retinem powieki to myślałam, że umrę tak mnie szczypało. Poza tym ten spray wypala niemalże oczy, trzeba je umijać szerokim łukiem, bo spray jest wodnisty i szybko migruje do oczu.
Co do nawilżania to w okresie letnim był OK, nie wiem jak będzie w okresie zimowym.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-18, 10:38   #792
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Oj, Justyce i tu się z Tobą nie zgodzę. Jak zapodałam spray Avene SPF 40 na podrażnione retinem powieki to myślałam, że umrę tak mnie szczypało. Poza tym ten spray wypala niemalże oczy, trzeba je umijać szerokim łukiem, bo spray jest wodnisty i szybko migruje do oczu.
Co do nawilżania to w okresie letnim był OK, nie wiem jak będzie w okresie zimowym.
Contax, ja też czasem cierpiałam, gdy przypadkiem spray 50 dostał mi się do oczu. Ale akurat nie migrował. Musiałam tylko uważać, żeby nie dostał się bezpośrednio do oka.
Skoro Voodia ma SVR50, to można go stosować w najwrażliwsze miejsca, czyli pod oczy, a na resztę twarzy już spray Avene. Tak mi się wydaje.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 10:41   #793
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Oj, Justyce i tu się z Tobą nie zgodzę. Jak zapodałam spray Avene SPF 40 na podrażnione retinem powieki to myślałam, że umrę tak mnie szczypało. Poza tym ten spray wypala niemalże oczy, trzeba je umijać szerokim łukiem, bo spray jest wodnisty i szybko migruje do oczu.
Co do nawilżania to w okresie letnim był OK, nie wiem jak będzie w okresie zimowym.

Miałam podobnie ze sprayem 50+, szczypał jak diabli, wędrował do oczu.
Chociaż z drugiej strony i tak mniej szczypał jak mój ukochany DermoPediatrics. Jak nałożyłam filtr z alkoholem na twarz po Atredermie, to myślałam, że mi ją wypali.
Przerzuciłam się na Avenki i jest zdecydowanie lepiej, ale wtedy, kiedy mam mega łuszczenia, to nawet Avene mnie szczypie.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 10:41   #794
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Zorac raz jeszcze

Pod oczy mam Avene do szczególnie wrażliwych okolic

Ja najpewniej zaopatrzę się w sprej dzieciaczkowy- ze sknerstwa, bo jest go 200ml, a spreju 50+ tylko 100.

Mam zapas AL i trochę DP, ale nie wyobrażam sobie teraz nakładania ich na twarz


Buzia coraz bardziej mi obłazi, boli nawet przy myciu. Jest przesuszona do tego stopnia, że obficie zlewam się oliwką Hipp nawet pod filtr
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 10:43   #795
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Zorac raz jeszcze

Justyce 40 jest bardziej wodnista niż 50+ i niestety bardziej szczypie w oczy, a 50+ też mi nie migruje do oczu. Wg mnie 50+ jest bardziej "przyjazna" dla skóry. W duecie z SVR może się sprawdzić.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 10:48   #796
parapet
Zadomowienie
 
Avatar parapet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 719
Dot.: Zorac raz jeszcze

od soboty szaleje z zoraciem 0,1. odziedziczony po bracie tż, któremu na trądzik dermatolog przepisał coś innego.
wszystko przez was, bo zrobiłyście mi smaka na buzię bez blizn po wągierkach.
myślałam, że nic nie jest w stanie złuszczyć mojej skóry, a tu proszę obłażę masowo.

po myciu buzia ściągnięta. nawilżam bambino dla dzieci. ma panthenol. łagodzi mi podrażnienia, bo takie też się pojawiły (przez pierwsze dni przesadziłam nieco )

byle do grudnia
parapet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 10:50   #797
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Voodia Pokaż wiadomość
Pod oczy mam Avene do szczególnie wrażliwych okolic

Ja najpewniej zaopatrzę się w sprej dzieciaczkowy- ze sknerstwa, bo jest go 200ml, a spreju 50+ tylko 100.

Mam zapas AL i trochę DP, ale nie wyobrażam sobie teraz nakładania ich na twarz


Buzia coraz bardziej mi obłazi, boli nawet przy myciu. Jest przesuszona do tego stopnia, że obficie zlewam się oliwką Hipp nawet pod filtr
a czemu nie wyobrażasz sobie nakładac A-L teraz, piecze, podrażnia?
ja tez oliwką smaruje twarz jak tylko mogę, wczoraj tez pod filtr, ale dziś Physiogel poszedł i o dziwo jest dobrze, filtra nie rozcierałam a bardziej wklepywałam, żeby nie rolowac skórek, wczorajszy peeling Biodermy zrobił swoje chyba, cały dzień z olejkiem i noc z Nonobase to połączenie dla mnie okazuje się dobre, ale boję się zapychania Nanobase przy czestym używaniu
też zastanawiałam się nad wypróbowaniem Avene ale niestety próbek nie ma, podobnie z Vichy tyle tych produktów, mleczek, emulsji, kremów, z tym że nie ma jak testowac bez próbek
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 11:03   #798
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Zorac raz jeszcze

blue, AL bardzo mnie podrażnia po Zoraku, skóra piecze, robi sie czerwona i strasznie wrażliwa- pewnie przez alkohol
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 11:42   #799
agunia37
Rozeznanie
 
Avatar agunia37
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 526
Dot.: Zorac raz jeszcze

Justyce
Czyli tak jak powiedzialas, odstawiam Diacneal i powoli
wprowadze tonik Lysanel- moze byc??? i mam tez lotion Pauli.
Mam tonik AA YOUNG, wiec mysle, ze bedzie ok.
Troche jestem zdziwiona taka reakcja na 0,05, na innne specyfiki ,tez
silne, nie reagowalam kompletnie, wiec ten Zorac, to niezle ziolko
agunia37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-18, 12:02   #800
koteknaplotek
Zadomowienie
 
Avatar koteknaplotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 888
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość



Kotku - nawilżanie olejami koniecznie w mieszankach z kwasem HA, NMF lub hydromanilem.
Stosujesz jakieś wzmacniacze?
Ja nie mam po zoracu stosowanym z olejem i kwasem HA nałożonymi po 1h żadnych przesuszeń. Przy toniku BHA zaliczyłam przesusz i mega łuszczenie, ale zorac solo nie robi mi żadnego kuku.

Spróbuj po godzinie od nałożenia zoracu położyć na buzię kilka kropel oleju czy oliwki wymieszanej z odrobiną kwasu HA.
Nie stosuje zadnych wzmacniaczy, jestem poczatkujaca zorakowiczka na dodatek startowalam od razu 0,1 wiec wzmacniaczy mi nie trzeba narazie.

Mam olej z rozy, z marchewku, kw.hialurownowy i NMF. Roze podejrzewam o zapychanie ale w takch dnaich jak wczoraj to bylam w stanie olej kujawski na twarz nalozyc. Szykuje sie zamowienie w mazidlach- hydrolaty, serum jedwabne mi sie marzy, hydromanil i jakies oleje.
Mysle ze za ostro zaczelam z tym zorakiem
koteknaplotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 13:07   #801
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Voodia Pokaż wiadomość
blue, AL bardzo mnie podrażnia po Zoraku, skóra piecze, robi sie czerwona i strasznie wrażliwa- pewnie przez alkohol
ja mam podobnie przy Biodermie, ide dziś odebrać mojego Antka, jesli dobrze zamówili tym razem, SVR nic mnie nie szczypie, mam nadzieję że zapychać nie bedzie, ale dobrze nam się współpracuje od prawie 3 tygodni, troche jestem wysypana ale za to obwiniam Zorac raczej, bo pory oczyszają się, i nie sa powtórnie zapychane więc źle nie jest.
Szkoda że nie ma wątku porównującego np. wszystkie filtry Vichy i porównującego wszystkie filtry Avene, taki ranking i opis filtrów danej firmy, bo ja w mleczkach, emulsjach, kremach się gubię juz powoli
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 14:40   #802
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
Szkoda że nie ma wątku porównującego np. wszystkie filtry Vichy i porównującego wszystkie filtry Avene, taki ranking i opis filtrów danej firmy, bo ja w mleczkach, emulsjach, kremach się gubię juz powoli
To załóż
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 14:46   #803
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
To załóż
Ooo właśnie
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 14:55   #804
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
To załóż
a to dobry pomysł?
sa wątki o poszczególnych filtrach np. o Antku A-L czy DP o SVR tonującym,
tak mi przyszło do głowy że przydałby się jeden wątek o filtrach Vichy i jeden o Avene, te firmy mają chyba spory wybór
tylko ja nijak nie mogłabym nic dodać do żadnego wątku, bo niestety żadnego nie testowałam (narazie )
tak jak wątek o dr.Hauschka w poscie zawarta jest informacja jaki kosmetyk/kosmetyki używała wizażanka i jej opinia

są Wizażanki które mają porównanie kilku filtrów Vichy czy kilku Avene, myśle że wiele by to ułatwiło, zwłaszcza w jednym miejscu rozszyfrowanie wszelakich skrótów i porównianie
takie wątki porównawcze filtrów danej firmy
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 15:05   #805
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Zorac raz jeszcze

fajnie by było, gdyby to były wątki z sondami - wypisać wszystkie dostępne filtry danej firmy i oprócz wypowiedzi można by było głosować na najlepsze filtry.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 15:07   #806
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
fajnie by było, gdyby to były wątki z sondami - wypisać wszystkie dostępne filtry danej firmy i oprócz wypowiedzi można by było głosować na najlepsze filtry.
Ooo, właśnie
Trzeba byłoby to zrobić dokładnie dzieląc na chemiczne i mineralne

Edytowane przez Basia39
Czas edycji: 2006-10-18 o 15:40
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 15:31   #807
GosiaAnia
Raczkowanie
 
Avatar GosiaAnia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 86
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Dobrze mówisz.
Stosować można na zorac oleje z kwasem HA, ładnie nawilżą i zwiększą działanie.
Ja ostatnio używam Hippa z HA na zorac - obłażę na potęgę, a buzia mięciutka i piękna poprostu.
Kate, po jakim czasie od nałożenia zoracu nakładasz oliwkę? I - przepraszam, ale chyba nie zrozumiałam - czy ona powoduje, że bardziej się łuszczy skóra, czy mniej?
GosiaAnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 15:33   #808
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Zorac raz jeszcze

GosiaAnia - ja nie Kate ale mogę odpowiedzieć
Olej np z nasion bawełny lub kwas HA nakładamy około 1/2 - 1 godziny po nałożeniu Zoracu.
To z jednej strony wzmacnia jego działanie, z drugiej strony dzięki temu twarz nie jest taka ściągnięta.. ale łuszczyć i tak się bedzie
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 15:34   #809
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez GosiaAnia Pokaż wiadomość
Kate, po jakim czasie od nałożenia zoracu nakładasz oliwkę? I - przepraszam, ale chyba nie zrozumiałam - czy ona powoduje, że bardziej się łuszczy skóra, czy mniej?
Mniej, mniej - po godzince.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 15:37   #810
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
GosiaAnia - ja nie Kate ale mogę odpowiedzieć
Olej np z nasion bawełny lub kwas HA nakładamy około 1/2 - 1 godziny po nałożeniu Zoracu.
To z jednej strony wzmacnia jego działanie, z drugiej strony dzięki temu twarz nie jest taka ściągnięta.. ale łuszczyć i tak się bedzie
lepiej jest uzyc do tego celu oleju z wiesiołka lub ogórecznika - mają największy procent kwasu linolowego- bo to on konkretnie, wspomaga działanie retinoidów

kwas linolowy mozna też kupić solo
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-20 09:57:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:56.