Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-02-17, 18:05   #331
pola_
Zakorzenienie
 
Avatar pola_
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 197
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Instituto Ganassini, Rilastil Intensive, Regenerating Cream [Crema Regenerante] Krem regenerujący

Skład: Aqua, helianthus annuus, cetearyl glucoside, cetearyl alcohol, PPG-15 stearyl ether, glyceryl stearate, isohexadecane, sodium lactate, chamomilla recutita, octyldodecanol, coco-glycerides, dimethicone, paraffinum liquidum, ganoderma lucidum, lentinus edodes, algae, superoxide dismutase, hyaluronic acid, aloe barbadensis, tocopheryl acetate, ethyl linolenate, ethyl linoleate, magnesium aluminum silicate, imidazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, disodium EDTA, BHA, BHT.
Producent o kremie:
Krem przeznaczony do skóry zmęczonej, odwodnionej i pozbawionej miękkości. Dzięki wyjątkowemu połączeniu dysmutazy ponadtlenkowej (enzymu neutralizującego szkodliwe działanie wolnych rodników) z substancjami aktywnymi pochodzenia roślinnego o działaniu ochronnym, przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się skóry oraz zapobiega powstawaniu zmarszczek. Uaktywnia naturalne mechanizmy obronne i regenerujące skóry. Pobudza syntezę kolagenu. Poprawia poziom nawilżenia. Redukuje zmarszczki. Skóra odzyskuje świeżość i blask. Odpowiedni dla każdego rodzaju cery.
Składniki aktywne:
- olej słonecznikowy
- wyciągi z rumianku, aloesu i grzybów (lakownica lśniąca, twardzik japoński)
- mleczan sodowy
- ceramidy roślinne
- dysmutaza ponadtlenkowa
- kwas hialuronowy
- witamina E
- witamina F

Co sadzisz o nim - wart polecenia??
pola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 18:20   #332
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

LV mam do Ciebie ogromną prośbę. Moje cera jest tak przesuszona, że nawet kremy i maseczki nie chcą się w nią wchłaniać, po prostu mam skorupę na twarzy, której nawet peelingi nie mogą usunąć. Wiem, ze podane niżej kremy były analizowane dokładnie w tym wątku (dzięki niemu je wzięłam pod uwagę), ale mam pytanie: który Twoim zdaniem będzie najlepszy dla wysuszonej na wiór, a dodatkowo bardzooo podatnej na zapychanie (np. xerial5 SVR mnie zapycha, a nie ma tam aż tak dużo zapychaczy). Będę wdzięczna za pomoc

La Roche Posay, Effaclar Matt Active Moisturizer
Skład: aqua, glycerin, cyclohexasiloxane, octyldodecanol, di-c12-13 alkyl malate, aluminum starch octenylsuccinate, isononyl isononanoate, nylon-66, propylene glycol, polysorbate 20, peg-100 stearate, glyceryl stearate, acrylates copolymer, cetyl alcohol, nylon-12, capryloyl salicylic acid, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, ascorbyl glucoside, xanthan gum, sodium hydroxide, zinc pca, sodium citrate, tocopherol, phenoxyethanol, methylparaben, salicylic acid, propylparaben, perfum

La Roche Posay, Effidrate
Skład: aqua, peg-6 stearate, peg-32 stearate, stearic acid, di-c12-13 alkyl malate, glycerin, aluminum starch octenylsuccinate, hydrogenated palm/, palm kernel oil peg-6 esters, buxus chinensis, octoxyglycerin, pentylene glycol, benzoic acid, carbomer, methylparaben, parfum, propylparaben, sodium hydroxide

Weleda, Iris Feuchtigkeitscreme (Krem nawilżający z irysem)
Skład: Water (Aqua), Jojoba (Buxus Chinensis) Oil, Alcohol, Glycerin, Glyceryl Linoleate, Hydrolyzed Beeswax, Magnesium Aluminum Silicate, Calendula (Calendula Officinalis) Extract, Witch Hazel (Hamamelis Virginiana) Distillate, Orris (Iris Germanica) Root Extract, Xanthan Gum, Sodium Beeswax, Fragrance (Parfum)*.
*natural essential ols

La Roche Posay, Hydraphase Texture Riche (Intensywnie nawilżający krem - konsystencja bogata)
Skład: Aqua(Water), Glycerin, Butyrospermum Parkii/Shea Butter Fruit, Cyclopentasiloxane, Polyethylene, Paraffinum Liquidum/Mineral Oil, PEG-2 Stearate, Urea, Glyceryl Linoleate, Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearate, Tocopheryl Acetate, PEG-100 Stearate, Stearic Acid, Tea Carbomer, Glyceryl Linoleate, Glyceryl Oleate, Tocopheryl Acetate, Disodium EDTA, Probylene Glycol, Xanthan Gum, Pentylene Glycol, Ethylhexyloxyglycerin/Ethylhexylglycerin, Polysorbate 60, Cetyl Alcohol, Myristic Acid, Methylparaben, Propylparaben, Parfum/Fragrance (Code F.I.L.: B4765/2).

Oceanic, Ocerin Plus - Krem do cery wrażliwej z odczynem zapalnym
Skład: Biosaccharide Gum-1, Glycyrrhetinic Acid, Octyldodecanol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Sorbitan Stearate, Polysorbate -60 Mineral Oil, Petrolate, Pentylene Glycol, Purified Water.
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 18:28   #333
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez pola_ Pokaż wiadomość
Instituto Ganassini, Rilastil Intensive, Regenerating Cream [Crema Regenerante] Krem regenerujący

Skład: Aqua, helianthus annuus, cetearyl glucoside, cetearyl alcohol, PPG-15 stearyl ether, glyceryl stearate, isohexadecane, sodium lactate, chamomilla recutita, octyldodecanol, coco-glycerides, dimethicone, paraffinum liquidum, ganoderma lucidum, lentinus edodes, algae, superoxide dismutase, hyaluronic acid, aloe barbadensis, tocopheryl acetate, ethyl linolenate, ethyl linoleate, magnesium aluminum silicate, imidazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, disodium EDTA, BHA, BHT.
Producent o kremie:
Krem przeznaczony do skóry zmęczonej, odwodnionej i pozbawionej miękkości. Dzięki wyjątkowemu połączeniu dysmutazy ponadtlenkowej (enzymu neutralizującego szkodliwe działanie wolnych rodników) z substancjami aktywnymi pochodzenia roślinnego o działaniu ochronnym, przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się skóry oraz zapobiega powstawaniu zmarszczek. Uaktywnia naturalne mechanizmy obronne i regenerujące skóry. Pobudza syntezę kolagenu. Poprawia poziom nawilżenia. Redukuje zmarszczki. Skóra odzyskuje świeżość i blask. Odpowiedni dla każdego rodzaju cery.
Składniki aktywne:
- olej słonecznikowy
- wyciągi z rumianku, aloesu i grzybów (lakownica lśniąca, twardzik japoński)
- mleczan sodowy
- ceramidy roślinne
- dysmutaza ponadtlenkowa
- kwas hialuronowy
- witamina E
- witamina F

Co sadzisz o nim - wart polecenia??
Producent napisał w zasadzie wszystko i wygląda na to, że bez ściemy. Znalazłam wszystkie wymienione przez producenta skądniki i to na dosyć sensownych miejscach w składzie. Wspomniana dysmutaza ponadtlenkowa jest silnym antyoksydantem, ciekawy składnik swoją drogą. Grzybki też są. Nie wiem tylko jakie działanie p/zmarszczkowe ma mleczan sodu - myłsałam że jest po prostu regulatorem ph.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 18:33   #334
pola_
Zakorzenienie
 
Avatar pola_
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 197
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Producent napisał w zasadzie wszystko i wygląda na to, że bez ściemy. Znalazłam wszystkie wymienione przez producenta skądniki i to na dosyć sensownych miejscach w składzie. Wspomniana dysmutaza ponadtlenkowa jest silnym antyoksydantem, ciekawy składnik swoją drogą. Grzybki też są. Nie wiem tylko jakie działanie p/zmarszczkowe ma mleczan sodu - myłsałam że jest po prostu regulatorem ph.

Ślicznie Ci dziekuje
Nareszcie jakis kremik ktory sobie wyszukalam i uzyskal jak zrozumialam "pozytywna" opinie
Chyba kiedys go mialam i nawet na szyi zauwazylam "przeciwzmarszczkowe" dzialanie wiec moze warto do niego powrocic
pola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 18:33   #335
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agatka-a Pokaż wiadomość
LV mam do Ciebie ogromną prośbę. Moje cera jest tak przesuszona, że nawet kremy i maseczki nie chcą się w nią wchłaniać, po prostu mam skorupę na twarzy, której nawet peelingi nie mogą usunąć. Wiem, ze podane niżej kremy były analizowane dokładnie w tym wątku (dzięki niemu je wzięłam pod uwagę), ale mam pytanie: który Twoim zdaniem będzie najlepszy dla wysuszonej na wiór, a dodatkowo bardzooo podatnej na zapychanie (np. xerial5 SVR mnie zapycha, a nie ma tam aż tak dużo zapychaczy). Będę wdzięczna za pomoc

La Roche Posay, Effaclar Matt Active Moisturizer
Skład: aqua, glycerin, cyclohexasiloxane, octyldodecanol, di-c12-13 alkyl malate, aluminum starch octenylsuccinate, isononyl isononanoate, nylon-66, propylene glycol, polysorbate 20, peg-100 stearate, glyceryl stearate, acrylates copolymer, cetyl alcohol, nylon-12, capryloyl salicylic acid, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, ascorbyl glucoside, xanthan gum, sodium hydroxide, zinc pca, sodium citrate, tocopherol, phenoxyethanol, methylparaben, salicylic acid, propylparaben, perfum

La Roche Posay, Effidrate
Skład: aqua, peg-6 stearate, peg-32 stearate, stearic acid, di-c12-13 alkyl malate, glycerin, aluminum starch octenylsuccinate, hydrogenated palm/, palm kernel oil peg-6 esters, buxus chinensis, octoxyglycerin, pentylene glycol, benzoic acid, carbomer, methylparaben, parfum, propylparaben, sodium hydroxide

Weleda, Iris Feuchtigkeitscreme (Krem nawilżający z irysem)
Skład: Water (Aqua), Jojoba (Buxus Chinensis) Oil, Alcohol, Glycerin, Glyceryl Linoleate, Hydrolyzed Beeswax, Magnesium Aluminum Silicate, Calendula (Calendula Officinalis) Extract, Witch Hazel (Hamamelis Virginiana) Distillate, Orris (Iris Germanica) Root Extract, Xanthan Gum, Sodium Beeswax, Fragrance (Parfum)*.
*natural essential ols

La Roche Posay, Hydraphase Texture Riche (Intensywnie nawilżający krem - konsystencja bogata)
Skład: Aqua(Water), Glycerin, Butyrospermum Parkii/Shea Butter Fruit, Cyclopentasiloxane, Polyethylene, Paraffinum Liquidum/Mineral Oil, PEG-2 Stearate, Urea, Glyceryl Linoleate, Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearate, Tocopheryl Acetate, PEG-100 Stearate, Stearic Acid, Tea Carbomer, Glyceryl Linoleate, Glyceryl Oleate, Tocopheryl Acetate, Disodium EDTA, Probylene Glycol, Xanthan Gum, Pentylene Glycol, Ethylhexyloxyglycerin/Ethylhexylglycerin, Polysorbate 60, Cetyl Alcohol, Myristic Acid, Methylparaben, Propylparaben, Parfum/Fragrance (Code F.I.L.: B4765/2).

Oceanic, Ocerin Plus - Krem do cery wrażliwej z odczynem zapalnym
Skład: Biosaccharide Gum-1, Glycyrrhetinic Acid, Octyldodecanol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Sorbitan Stearate, Polysorbate -60 Mineral Oil, Petrolate, Pentylene Glycol, Purified Water.
Agatko, wybrałabym albo Ocerin Plus albo Effidrate LRP. Hydraphase nawilża swietnie [koncze tubke], ale ma masło shea w skłdzie, a to znany zapychacz. Effaclar MAtt mozesz sobie teraz darowac, raczej nie poradzi sobie z mocno przesuszoną skórą. Weleda z kolei zapycha - niedawno Czarny Elf skarżyła się na ten krem. Dlatego dopóki skóra trochę się nie unormuje - kremidła o jak najprostszym skłądzie. Ach, jeszcze lipobase [lzejsza od Nanobase].
Jesli masło shea Cie nei zapycha, mozesz zainteresowac sie takze Nutritic LRP.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 19:38   #336
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Weleda z kolei zapycha - niedawno Czarny Elf skarżyła się na ten krem.
L_V, a czy Elf nie skarżyła się czasem na Weledę irysową, ale na dzień? Agatka-a podała skład uniwersalnej, moim zdaniem sporo lżejszej, choć pewnie i ta może uczulić. Irys na dzień ma m.in. masło shea w składzie, więc ja bym gdzieś tam wypatrywała powodu zapychania... wiem, jak sama bym po nim wyglądała. A irys uniwersalny nie zapycha mnie nic a nic.
A tak przy okazji to naprawdę podziwiam pracę, jaką wkładasz w ten wątek I moja uwaga jest tylko chęcią jakiejś małej pomocy autorytetowi. No i przy tym mogę jeszcze raz Twój super avatar pochwalić.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 19:42   #337
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
L_V, a czy Elf nie skarżyła się czasem na Weledę irysową, ale na dzień? Agatka-a podała skład uniwersalnej, moim zdaniem sporo lżejszej, choć pewnie i ta może uczulić. Irys na dzień ma m.in. masło shea w składzie, więc ja bym gdzieś tam wypatrywała powodu zapychania... wiem, jak sama bym po nim wyglądała. A irys uniwersalny nie zapycha mnie nic a nic.
A tak przy okazji to naprawdę podziwiam pracę, jaką wkładasz w ten wątek I moja uwaga jest tylko chęcią jakiejś małej pomocy autorytetowi. No i przy tym mogę jeszcze raz Twój super avatar pochwalić.
Wszelkie uwagi są bardzo mile widziane Rayne, a do autorytetów mi daleko. Masz racje, ta Weleda jest uniwersalna,nie wiem dlaczego nie zwróciłam na to uwagi , tu nie ma masła shea. Jest olej jojoba i troche wosków - nie wiem jak z tolerancją wosków u Agatki.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-17, 19:51   #338
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Rayne-tak skarzylam sie na Welede na dzien-ale mnie malo co nie zapycha-takze przetestuj probki Weledy bo swietnie nawilza.

L_V-dziekiCzyli pora wybrac sie do sklepu po nowy podklad.Niewiem co zrobie z tym podkladem-kosztowal majatek a takie dziadostwo.
Tonik tez kupie-jak bedzie wysuszal to najwyzej oddam
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 20:00   #339
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Wszelkie uwagi są bardzo mile widziane Rayne, a do autorytetów mi daleko. Masz racje, ta Weleda jest uniwersalna,nie wiem dlaczego nie zwróciłam na to uwagi , tu nie ma masła shea. Jest olej jojoba i troche wosków - nie wiem jak z tolerancją wosków u Agatki.
To od czasu do czasu się wtrącę, ale podziwiam niezmiennie - również za cierpliwość.

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Rayne-tak skarzylam sie na Welede na dzien-ale mnie malo co nie zapycha-takze przetestuj probki Weledy bo swietnie nawilza.
Elfie, ja już nie muszę testować - pisałam, że uniwersalnej Weledy z powodzeniem używam, bo jest lżejsza od tej dziennej Tak tylko zwróciłam uwagę na różnicę w ich składach - jak pisałam, dzienna ma masło shea, które mnie masakruje.
A zresztą teraz Weledę kończę i przerzucam się na inny fajny kremik, bo nie lubię zapachu W.
Co do Twoich problemów z cerą - wiem, czytałam o nich i współczuję. Sama jestem alergiczką, ale jednak mam mniejsze problemy z dobraniem pielęgnacji, także życzę powodzenia.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 21:21   #340
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: KRYOLAN

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Ewelinazieja, patrz post #313!!
przepraszzam, nie wyświetliło mi się -
zauważyłabym

ślicznie dziękuję!
__________________


Edytowane przez ewelinaziaja
Czas edycji: 2007-02-18 o 09:31
ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 21:31   #341
agaszp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 7
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V i Cava, ślicznie dziekuję za pomoc!!!

W takim razie kupuję Dermikę!!!
agaszp jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-17, 23:01   #342
agaszp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 7
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Mam jeszcze prośbę dot. kremu na dzień z filtrami.

Zastanawiałam się nad LPR Active C XL, bo duzo dobrych opinii o nim, ale nie udało mi się zdobyć próbek, a obawiam się, że on nie bedzie odpowiedni dla suchej skóry (typowo do suchej jest tylko wersja bez filtrów chyba że mam niepełne wiadomości). Rozważam jeszcze LPR Hydraphase Texture Riche XL oraz IWOSTIN Solecrin Krem Ochronny SPF 25. Proszę o pomoc w wyborze który byłby najlepszy dla suchej i wrazliwej.

Składy:

HydraphaseTexture Riche XL
AQUA / WATER
C12-15 ALKYL BENZOATE
GLYCERIN
CYCLOPENTASILOXANE
OCTOCRYLENE ≤5%
DIISOPROPYL SEBACATE
ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE
BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE ≤3%
BUTYROSPERMUM PARKII / SHEA BUTTER
DIMETHICONE ≤7%
TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID ≤2%
DROMETRIZOLE TRISILOXANE
POTASSIUM CETYL PHOSPHATE
ZEA MAYS / CORN OIL
PRUNUS ARMENIACA / APRICOT KERNEL OIL
PASSIFLORA EDULIS / PASSIFLORA EDULIS SEED OIL
ORYZA SATIVA / RICE BRAN OIL
TRIETHANOLAMINE
PEG-100 STEARATE
GLYCERYL STEARATE
CETYL ALCOHOL
STEARIC ACID
TOCOPHERYL ACETATE
DIMETHICONOL
XANTHAN GUM
ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER
DISODIUM EDTA
ACRYLATES COPOLYMER ≤1%
PALMITIC ACID
MYRISTIC ACID
SODIUM HYDROXIDE ≤0.1%
SODIUM HYALURONATE
ISOBUTANE ≤1%
TOCOPHEROL
ASCORBYL PALMITATE ≤1%
CITRIC ACID ≤1%
BHT ≤1%
PHENOXYETHANOL ≤0.8%
METHYLPARABEN
ETHYLPARABEN ≤0.1%
PROPYLPARABEN
BUTYLPARABEN ≤0.1%
ISOBUTYLPARABEN ≤0.1%
PARFUM / FRAGRANCE


Active C XL:
aqua (water), cyclopentasiloxane, octocrylene, glycerin, ascorbic acid, alcohol denat., butyl methoxydibenzoylmethane, sodium citrate, dimethicone copolyol, drometrizole trisiloxane, nylon-12, isobutane, acrylates copolymer, disodium edta, phenoxyethanol, sodium benzoate, methylparaben, propylparaben, parfum (fragrance).

IWOSTIN Solecrin Krem Ochronny SPF 25:
Aqua, Iwonicz Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Isopropyl Palmitate, Octyl Methoxycinnamate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Ethoxydiglycol, Potassium Cetyl Phosphate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Titanium Dioxide, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Polydecene, Hydroxystearic Acid, PVP/Eicosene Copolymer, Hydroxyethylacrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Aluminum
Starch Octenylsuccinate, Laminaria Ochroleuca Extract, Hydrogenated Stearyl Olive Esters, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Propylparaben,
Butylparaben, Methylparaben, Ethylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylates Crosspolymer, TEA, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid
agaszp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-18, 00:26   #343
Nikula5
Zadomowienie
 
Avatar Nikula5
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z zawieszenia między wirtualem a realem :)
Wiadomości: 1 284
GG do Nikula5
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

kopalnia wiedzy ten wątek...
Nikula5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-18, 00:40   #344
Nikula5
Zadomowienie
 
Avatar Nikula5
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z zawieszenia między wirtualem a realem :)
Wiadomości: 1 284
GG do Nikula5
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

czy obietnice producenta sa uzasadnione na podst składu?

Dr Irena Eris, Lirene Dermoprogram, Antycellulitowy peeling-masaż myjący

Peeling myjący intensywnie wspomagający redukcję cellulitu. Oparty na kompleksie kondycjonującym skórę oraz gruboziarnistych drobinkach złuszczająco-wygładzających usuwa obumarłe komórki naskórka, oczyszcza pory, intensywnie wygładza i zmiękcza skórę. Masaż przy pomocy peelingu pobudza ukrwienie skóry poprawiając jej jędrność i elastyczność. Energizująca kompozycja zapachowa z naturalnego olejku eterycznego działa antystresowo. Peeling wzmacnia działanie innych produktów antycellulitowych.

Skład: aqua, polyethylene, cocoglucoside, cocamidopropyl betaine, triethanoloamine, PPG-26-buteth-26, benzophenon-4, PEG-40 hydrogenated castor oil, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, carbomer, xanthan gum, polyquaternium-10, methylparaben, benzyl alcohol, methyldibromoisothiazolin one, methylisothiazolinone, parfum, CI 16035, CI 19140


Iwostin, Krem pielęgnacyjny do rąk suchych i spierzchniętych
Hypoalergiczny krem dla suchej i spierzchniętej skóry rąk.
W wyraźny sposób poprawia nawilżenie skóry, tworząc na niej delikatny film ochronny. Zwiększa zdolność skóry do wiązania wilgoci w jej górnej warstwie. Wzmacnia barierę naskórkową, hamuje utratę wody oraz nawilża i zmiękcza skórę. Poprawia elastyczność skóry i wygładza ją, chroni skórę rąk przed szkodliwym działaniem promieni UV, które przyspieszają starzenie się skóry. Tworzy delikatny wodoodporny film ochronny; nadaje skórze miły dotyk, zmniejszając uczucie lepkości. Łagodzi podrażnienia skóry w przypadku częstego kontaktu z wodą, detergentami oraz chemikaliami, szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustego filmu na skórze. Przy systematycznym stosowaniu skóra rąk staje się jedwabiście gładka, miękka, o ładnym i zadbanym wyglądzie.
Zawiera proteiny jedwabne, panthenol, silikon, glicerynę, olej winogronowy, filtry UV, wodę termalną z Iwonicza Zdroju.

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Cetearyl Alcohol, Polysorbate 60, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Cyclomethicone, Paraffin Oil, Hydrolyzed Silk Protein, Vitis Vinifera Oil, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin Stearate, panthenol, Sodium Acrylate, / Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Propylene Glycol, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Butyl methoxydibenzoylmethane, Disodium EDTA, Parfum, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascrbyl Palmitate, Citic Acid

Oceanic, AA Eye Perfect, Maseczka przeciwzmarszczkowo - ujędrniająca wokół oczu i ust

Maseczka nasyca naskórek składnikami odżywczymi i zwiększającymi poziom nawilżenia. Olej z ogórecznika lekarskego, bardzo bogaty w Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe, szczególnie w gamma-linolenowy, uelastycznia i wzmacnia skórę oraz redukuje utratę wody. Dzięki zastosowaniu Nutriskinu (ekstrakt z ryżu) maseczka daje również doskonałe rezultaty ujędrniające i przeciwzmarszczkowe (znaczne zmniejszenie całkowitej powierzchni, długości, głębokości i ilości zmarszczek).
Testowana dermatologicznie i okulistycznie na osobach z chorobami alergicznymi skóry i skłonnością do podrażnień spojówek. Może być stosowana przez osoby noszące szkła kontaktowe.

Skład: Aqua, Cetearyl Octanoate, Glycerin, Oryza Sativa, Steareth-2, Bytyrospermum Parkii, Cyclomethicone, Steareth-21, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Petrolatum, Pentylene Glycol and Sodium Lactate and Lactid Acid and Serine and Urea and Sorbitol and Sdium Chloride, Cetearyl Citrate, Mineral Oil, Linoleic Acid and Linolenic Acid, Tocopheryl Acette, Allantoin, Methylparaben, Methyldibromo Glutaronitrile and Methylchloroisotiazolinon e and Methylisotiazolinone and Phenoxyethanol, Propylparaen
nowy skład, dostępny od 2005.01: aqua, cetearyl ethylhexanoate and isopropyl myristate, hydrolyzed rice protein, glycerin, steareth-2, bytyrospermum parkii, cyclomethicone, glyceryl stearate, steareth-21, cetearyl alcohol, petrolatum, tristearyl citrate, paraffinum liquidum, pentylene glycol, sodium lactate, lactid acid, serine, urea, sorbitol, sdium chloride, borago officinalis, tocopheryl acetate, allantoin, methylparaben, propylparaen, dmdm hydantoin, phenoxyethanol, phenethyl alcohol
Nikula5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-18, 08:23   #345
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agaszp Pokaż wiadomość
Mam jeszcze prośbę dot. kremu na dzień z filtrami.

Zastanawiałam się nad LPR Active C XL, bo duzo dobrych opinii o nim, ale nie udało mi się zdobyć próbek, a obawiam się, że on nie bedzie odpowiedni dla suchej skóry (typowo do suchej jest tylko wersja bez filtrów chyba że mam niepełne wiadomości). Rozważam jeszcze LPR Hydraphase Texture Riche XL oraz IWOSTIN Solecrin Krem Ochronny SPF 25. Proszę o pomoc w wyborze który byłby najlepszy dla suchej i wrazliwej.

Składy:

HydraphaseTexture Riche XL
AQUA / WATER
C12-15 ALKYL BENZOATE
GLYCERIN
CYCLOPENTASILOXANE
OCTOCRYLENE ≤5%
DIISOPROPYL SEBACATE
ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE
BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE ≤3%
BUTYROSPERMUM PARKII / SHEA BUTTER
DIMETHICONE ≤7%
TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID ≤2%
DROMETRIZOLE TRISILOXANE
POTASSIUM CETYL PHOSPHATE
ZEA MAYS / CORN OIL
PRUNUS ARMENIACA / APRICOT KERNEL OIL
PASSIFLORA EDULIS / PASSIFLORA EDULIS SEED OIL
ORYZA SATIVA / RICE BRAN OIL
TRIETHANOLAMINE
PEG-100 STEARATE
GLYCERYL STEARATE
CETYL ALCOHOL
STEARIC ACID
TOCOPHERYL ACETATE
DIMETHICONOL
XANTHAN GUM
ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER
DISODIUM EDTA
ACRYLATES COPOLYMER ≤1%
PALMITIC ACID
MYRISTIC ACID
SODIUM HYDROXIDE ≤0.1%
SODIUM HYALURONATE
ISOBUTANE ≤1%
TOCOPHEROL
ASCORBYL PALMITATE ≤1%
CITRIC ACID ≤1%
BHT ≤1%
PHENOXYETHANOL ≤0.8%
METHYLPARABEN
ETHYLPARABEN ≤0.1%
PROPYLPARABEN
BUTYLPARABEN ≤0.1%
ISOBUTYLPARABEN ≤0.1%
PARFUM / FRAGRANCE


Active C XL:
aqua (water), cyclopentasiloxane, octocrylene, glycerin, ascorbic acid, alcohol denat., butyl methoxydibenzoylmethane, sodium citrate, dimethicone copolyol, drometrizole trisiloxane, nylon-12, isobutane, acrylates copolymer, disodium edta, phenoxyethanol, sodium benzoate, methylparaben, propylparaben, parfum (fragrance).

IWOSTIN Solecrin Krem Ochronny SPF 25:
Aqua, Iwonicz Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Isopropyl Palmitate, Octyl Methoxycinnamate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Ethoxydiglycol, Potassium Cetyl Phosphate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Titanium Dioxide, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Polydecene, Hydroxystearic Acid, PVP/Eicosene Copolymer, Hydroxyethylacrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Aluminum
Starch Octenylsuccinate, Laminaria Ochroleuca Extract, Hydrogenated Stearyl Olive Esters, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Propylparaben,
Butylparaben, Methylparaben, Ethylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylates Crosspolymer, TEA, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid
Agaszp, z tych kremów, które podałaś, najbardziej treściwy to Iwostin SIlecrin, zresztą jako uzytkowniczka filtrów - gorąco Cie namawiam właśnie na filtr. JAko posiadaczka suchej skóry, powinnaś być z niego zadowolona. Koniecznie wypróbuj jeszcze filtry Avene - rewelacyjnie odzywiają.
Drugi co do skuteczności nawilżania - Hydraphase, Active C jest najlżeszy w tym zestawie
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-18, 08:46   #346
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Nikula5 Pokaż wiadomość
czy obietnice producenta sa uzasadnione na podst składu?

Dr Irena Eris, Lirene Dermoprogram, Antycellulitowy peeling-masaż myjący

Peeling myjący intensywnie wspomagający redukcję cellulitu. Oparty na kompleksie kondycjonującym skórę oraz gruboziarnistych drobinkach złuszczająco-wygładzających usuwa obumarłe komórki naskórka, oczyszcza pory, intensywnie wygładza i zmiękcza skórę. Masaż przy pomocy peelingu pobudza ukrwienie skóry poprawiając jej jędrność i elastyczność. Energizująca kompozycja zapachowa z naturalnego olejku eterycznego działa antystresowo. Peeling wzmacnia działanie innych produktów antycellulitowych.

Skład: aqua, polyethylene, cocoglucoside, cocamidopropyl betaine, triethanoloamine, PPG-26-buteth-26, benzophenon-4, PEG-40 hydrogenated castor oil, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, carbomer, xanthan gum, polyquaternium-10, methylparaben, benzyl alcohol, methyldibromoisothiazolin one, methylisothiazolinone, parfum, CI 16035, CI 19140
Ten peeling to najzwyklejszy w świecie peeling, nie ma tu ani jednego skłądnika stricte antycellulitowego. Producentowu chodziło chyba o fakt, iż masowanie skóry ziarnistymi drobinkami pobudzi krążenie krwi, bo w skłądzi epreparatu na pewno nie ma nic, co by działałąo pobudzająco na krążenie -
Ściema!


Cytat:
Napisane przez Nikula5 Pokaż wiadomość
Iwostin, Krem pielęgnacyjny do rąk suchych i spierzchniętych
Hypoalergiczny krem dla suchej i spierzchniętej skóry rąk.
W wyraźny sposób poprawia nawilżenie skóry, tworząc na niej delikatny film ochronny. Zwiększa zdolność skóry do wiązania wilgoci w jej górnej warstwie. Wzmacnia barierę naskórkową, hamuje utratę wody oraz nawilża i zmiękcza skórę. Poprawia elastyczność skóry i wygładza ją, chroni skórę rąk przed szkodliwym działaniem promieni UV, które przyspieszają starzenie się skóry. Tworzy delikatny wodoodporny film ochronny; nadaje skórze miły dotyk, zmniejszając uczucie lepkości. Łagodzi podrażnienia skóry w przypadku częstego kontaktu z wodą, detergentami oraz chemikaliami, szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustego filmu na skórze. Przy systematycznym stosowaniu skóra rąk staje się jedwabiście gładka, miękka, o ładnym i zadbanym wyglądzie.
Zawiera proteiny jedwabne, panthenol, silikon, glicerynę, olej winogronowy, filtry UV, wodę termalną z Iwonicza Zdroju.

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Cetearyl Alcohol, Polysorbate 60, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Cyclomethicone, Paraffin Oil, Hydrolyzed Silk Protein, Vitis Vinifera Oil, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin Stearate, panthenol, Sodium Acrylate, / Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Propylene Glycol, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Butyl methoxydibenzoylmethane, Disodium EDTA, Parfum, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascrbyl Palmitate, Citic Acid
Myślę, że warto. W tym przypadku znalazłam w kremie wszystkie skłądniki aktywne wspomniane przez producenta. Krem wygląda na solidnie nawilżający Nie zaznaczyłam wszystkich emolientów odpowiedzialnych za nawilżanie - jedynie składniki zachwalane przez producenta. Dodatek silikonu jest tu na plus, gdyz bedzie ograniczał zmywanie sie kremu - nawet kiedy zmoczysz rece na dłoniach pozostanie film ochronny.


Cytat:
Napisane przez Nikula5 Pokaż wiadomość
Oceanic, AA Eye Perfect, Maseczka przeciwzmarszczkowo - ujędrniająca wokół oczu i ust

Maseczka nasyca naskórek składnikami odżywczymi i zwiększającymi poziom nawilżenia. Olej z ogórecznika lekarskego, bardzo bogaty w Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe, szczególnie w gamma-linolenowy, uelastycznia i wzmacnia skórę oraz redukuje utratę wody. Dzięki zastosowaniu Nutriskinu (ekstrakt z ryżu) maseczka daje również doskonałe rezultaty ujędrniające i przeciwzmarszczkowe (znaczne zmniejszenie całkowitej powierzchni, długości, głębokości i ilości zmarszczek).
Testowana dermatologicznie i okulistycznie na osobach z chorobami alergicznymi skóry i skłonnością do podrażnień spojówek. Może być stosowana przez osoby noszące szkła kontaktowe.

Skład: Aqua, Cetearyl Octanoate, Glycerin, Oryza Sativa, Steareth-2, Bytyrospermum Parkii, Cyclomethicone, Steareth-21, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Petrolatum, Pentylene Glycol and Sodium Lactate and Lactid Acid and Serine and Urea and Sorbitol and Sdium Chloride, Cetearyl Citrate, Mineral Oil, Linoleic Acid and Linolenic Acid, Tocopheryl Acette, Allantoin, Methylparaben, Methyldibromo Glutaronitrile and Methylchloroisotiazolinon e and Methylisotiazolinone and Phenoxyethanol, Propylparaen

nowy skład, dostępny od 2005.01: aqua, cetearyl ethylhexanoate and isopropyl myristate, hydrolyzed rice protein, glycerin, steareth-2, bytyrospermum parkii, cyclomethicone, glyceryl stearate, steareth-21, cetearyl alcohol, petrolatum, tristearyl citrate, paraffinum liquidum, pentylene glycol, sodium lactate, lactid acid, serine, urea, sorbitol, sdium chloride, borago officinalis, tocopheryl acetate, allantoin, methylparaben, propylparaen, dmdm hydantoin, phenoxyethanol, phenethyl alcohol
Mam mieszane uczucia - znalazłam co prawda proteiny ryżowe i ogórecznik, ale na ten ostatni nie ma raczej co liczyć, bo producent najwyraźniej go poskąpił. To fakt, iż olej z ogóreznika zawiera GLA, ale tu jest go zbyt mało, aby zauważyc działąnie odzywcze czy przeciwzmarszczkowe. W ogóle to mam wrażenie, że skłąd starej wersji tej maski był lepszy od nowego. Nie przekonuje mnie
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-18, 11:03   #347
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Agatko, wybrałabym albo Ocerin Plus albo Effidrate LRP. Hydraphase nawilża swietnie [koncze tubke], ale ma masło shea w skłdzie, a to znany zapychacz. Effaclar MAtt mozesz sobie teraz darowac, raczej nie poradzi sobie z mocno przesuszoną skórą. Weleda z kolei zapycha - niedawno Czarny Elf skarżyła się na ten krem. Dlatego dopóki skóra trochę się nie unormuje - kremidła o jak najprostszym skłądzie. Ach, jeszcze lipobase [lzejsza od Nanobase].
Jesli masło shea Cie nei zapycha, mozesz zainteresowac sie takze Nutritic LRP.
dziękuje
miałam kiedys effaklar i byłam w sumie zadowolona, ale fakt jest bardzo delikatny, watpie czy teraz z moja skorupą sobie poradzi
własnie obawiam sie tego masła shea...wiem ze capryle to zawsze mnie zapchają i coś jeszcze tylko nie wiem co... coś co jest w xerialu5

a też sie tak teraz zastanawiam nad humektantem Orionu...
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-18, 20:30   #348
Nikula5
Zadomowienie
 
Avatar Nikula5
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z zawieszenia między wirtualem a realem :)
Wiadomości: 1 284
GG do Nikula5
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

dzięki L_V
Nikula5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-19, 00:11   #349
agaszp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 7
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Agaszp, z tych kremów, które podałaś, najbardziej treściwy to Iwostin SIlecrin, zresztą jako uzytkowniczka filtrów - gorąco Cie namawiam właśnie na filtr. JAko posiadaczka suchej skóry, powinnaś być z niego zadowolona. Koniecznie wypróbuj jeszcze filtry Avene - rewelacyjnie odzywiają.
Drugi co do skuteczności nawilżania - Hydraphase, Active C jest najlżeszy w tym zestawie
Wielkie dzieki L_V!!!
W takim razie zacznę od tego IWOSTINU, najtaniej wychodzi to jak nie spasuje to najmniejsza strata będzie (ewentualnie może spasuje np. na buźkę dla Młodej na spacerki). A jak mnie wciagnie "filtrowanie" to tych avenek tez popróbuję...
Narazie intensywnie czytam co sie da na temat stosowania filtrów, składów itp i w zwiazku z tym mam jeszcze pytanko do Ciebie i doswiadczonych w temacie "filtry" koleżanek: czy ten Iwostin moge stosować z moim podkładem tj Vichy Aera Teint Satynowym. Oceniałaś go wcześniej,w poscie 97, ale troszke nie zgadza mi sie skład. W tym poscie i na KWC jest podany w składzie octyl methoxycinnamate i tu wyglądałoby że chyba wszystko ok (nie ma tam chyba talku, miki itp zabronionych rzeczy), a ja widze na moim pudełeczku, że tam zamiast tego filtru widnieje ethylhexyl methoxycinnamate , a gdzies przeczytalam, że to sie chyba gryzie z Parsolem który zawiera ten Iwostin.

I teraz nie wiem, czy można to razem łączyc czy nie???

I skąd te rozbiezności w składach? Mozliwe,że producent zmienił skład w taki sposób???
agaszp jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-19, 10:27   #350
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

dostalam probke peelingu do ciala Kanebo *******ing body exfoliator. strasznie sie pieni ma malo drobinek scierajacych, wogole bardzo delikatny i jakas dziwnie sucha skore mialam po nim( jakby mi zjadł cały płaszcz hydrolipidowy). czy zawiera w skladzie cos co moze wysuszac. i czy zawiera jakies inne substancje ktore rozpuszczaja keranocyty bo te drubinki sa strasznie delikatne to jest sklad:

water(aqua), polyethylene, triethanolamine, tea-lauryl sulfate, lauric acid, silica, fragrance(parfum), glycol distearate, sodium chloride, disodium edta, methylparaben, alcohol, hydrolyzed silk, camelia sinensis leaf extract, ethylparaben, butylparabren, fd&c yellow no.5(ci19140, fd&c green no.3(ci 42053)

Edytowane przez MonalisaG
Czas edycji: 2007-02-19 o 11:15
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-19, 10:43   #351
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez MonalisaG Pokaż wiadomość
dostalam probke peelingu do ciala. strasznie sie pieni ma malo drobinek scierajacych, wogole bardzo delikatny i jakas dziwnie sucha skore mialam po nim( jakby mi zjadł cały płaszcz hydrolipidowy). czy zawiera w skladzie cos co moze wysuszac. i czy zawiera jakies inne substancje ktore rozpuszczaja keranocyty bo te drubinki sa strasznie delikatne to jest sklad:
Cytat:
Napisane przez MonalisaG Pokaż wiadomość

water(aqua), polyethylene, triethanolamine, tea-lauryl sulfate, lauric acid, silica, fragrance(parfum), glycol distearate, sodium chloride, disodium edta, methylparaben, alcohol, hydrolyzed silk, camelia sinensis leaf extract, ethylparaben, butylparabren, fd&c yellow no.5(ci19140, fd&c green no.3(ci 42053)
Uzupełnij swój post o dokładną nazwę tego peelingu i firmę, która go produkuje.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-19, 11:19   #352
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

juz uzupelnilam ale jakis dziwne gwiazdki sie pojewily
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-19, 11:21   #353
Rako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mikołów
Wiadomości: 11
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Maseczka intensywnie nawilżająca. Flos-Lek seria regeneracyjno-odżywcza (taka po 30-tce mniej więcej)
Jest różowa, ma lekką kremową konsystencję i rzeczywiście nieźle nawilża. Stosuję ją już od paru lat w okresie zimowym, ale na składy patrzę od niedawna i zastanawiam się jakie w sobie świństwa kryje. To po pierwsze. Po drugie zaś - na pudełkach całej serii walnęli wielki napis: Witamina C i fitohormony z czerwonej koniczyny - ile tego może być w produkcie?

Polecam się Waszej uwadze

Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Urea, Glycerin, Propylene Glycol, Aloe Arborescens Leaf Extract, Cotton (Gossypium Herbaceum) Seed Oil, Glyceryl Polymethacrylate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cetearyl Alcohol, Glycoproteins, Yeast (Faex) Extract, Aleuritic Acid, Clover (Trifolium Pratense) Extract, Butylene Glycol, Lecithin, Ceteareth-20, Isopropyl Myristate, Tocopheryl Acetate, C 12-15 Alkyl Benzoate, Alcohol Denat., Ascorbyl Palmitate, Parfum, Triethanolamine, Carbomer, Sodium Lactate, Panthenol, Imidazolidynyl Urea, Hydrolyzed Ulva Lactuca Extract, Methylparaben, Propylparaben, Disodium EDTA, CI 14720, Amyl Cinnamal, Citronellol.
Rako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-19, 17:48   #354
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

bardzo prosze o odpowiedz na pytanie czy podane kosmetyki spełniają swoją role i czy nie wyrządzą szkody.
Wszystko jest firmy Oriflame

Krem na noc z witaminą A Odżywia i nawilża skórę, wspomaga jej regenerację. Zawiera witaminą A i olejek z wiesiołka dwuletniego. 75 ml

aqua (water), ethylhexyl stearate, petrolatum, glycerin, cetearyl alcohol, cetyl acetate, cetyl alcohol, peg-20 stearate, stearyl acetate, carbomer, imidazolidinyl urea, phenoxyethanol, parfum (fragrance), oleyl acetate, sodium hydroxide, acetylated lanolin alcohol, hexyl cinnamal, retinyl palmitate, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde , oenothera biennis (evening primrose oil), methylparaben, butylphenyl methylpropional , benzyl salicylate , alpha-isomethyl ionone, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, propylparaben, limonene , tocopherol , ci 47005 (yellow 10), ci 15985 (yellow 6).

Krem do ciała rozjaśniający przebarwienia SPF 20 Lukrecja i witamina C rozjaśniają przebarwienia, a kwasy AHA wspomagają odnowę komórkową. Krem doskonale nawilża i chroni skórę przed nadmierną pigmentacją. Skóra zyskuje równiejszy koloryt i gładki wygląd. Stosuj codziennie. 100 m

aqua (water), ethylhexyl methoxycinnamate, butylene glycol, caprylic/capric triglyceride, octocrylene, glycerin, aluminum starch octenylsuccinate, talc, glyceryl stearate, peg-100 stearate, ceteareth-20, cetearyl alcohol, potassium cetyl phosphate, glyceryl polymethacrylate, sodium acrylate/acryloyldimethyl taurate copolymer, phenoxyethanol, propylene glycol, lactic acid, tocopheryl acetate, butyl methoxydibenzoylmethane, parfum (fragrance), magnesium aluminum silicate, isohexadecane, imidazolidinyl urea, c18-36 acid glycol ester, alumina, polysorbate 80, methylparaben, disodium edta, silica, sodium polyacrylate, sodium hydroxide, sorbitan oleate, rumex occidentalis (extract), ethylparaben, butylparaben, glycyrrhiza glabra (licorice root extract), sodium methylparaben, propylparaben, isobutylparaben, ascorbic acid , bht, ascorbyl methylsilanol pectinate, sodium metabisulfite, sodium sulphite, edta, ci 77891 (titanium dioxide).


Łagodzący krem przeciw zaczerwienieniu Nawilża i koi skórę, ogranicza zaczerwienienie. Zawiera ekstrakt z kasztanowca zwyczajnego o wybitnych właściwościach kojących i ściągających. Dzień po dniu pęknięte naczynka krwionośne są odbudowywane dzięki Phytotonine - kompozycji arniki, cyprysa i aralii. Filtry UVA i UVB chronią skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego. Żółty barwnik korekcyjny maskuje zaczerwienienia. 50 ml

a
qua (water), propylene glycol, ethylhexyl stearate, glycerin, cocoglycerides, cetearyl alcohol, ethylhexyl methoxycinnamate, paraffin, butyrospermum parkii (shea butter), dimethicone, glyceryl stearate, peg-100 stearate, polygonatum multiflorum (extract), arnica montana (flower extract), cupressus sempervirens (seed extract), cetyl alcohol, simmondsia chinensis (jojoba seed oil), tocopheryl acetate, butyl methoxydibenzoylmethane, helianthus annuus (sunflower seed oil), ceteareth-20, methylparaben, xanthan gum, imidazolidinyl urea, propylparaben, parfum (fragrance), allantoin, disodium edta, aesculus hippocastanum (horse chestnut seed extract).

Korekcyjny puder prasowany
talc, zea mays (corn oil), dimethicone, zinc stearate, silica, pentaerythrityl tetraisostearate, octyldodecyl stearoyl stearate, zeolite, cetearyl ethylhexanoate, nylon-12, methylparaben, sorbic acid, polyethylene, lauroyl lysine, parfum (fragrance) , propylparaben, tetrasodium edta, butylparaben, bht, ci 77019 (mica), ci 77163 (bismuth oxychloride), ci 77491 (iron oxide), ci 77492 (iron oxides), ci 77499 (iron oxide
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-19, 18:07   #355
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agaszp Pokaż wiadomość
Wielkie dzieki L_V!!!
W takim razie zacznę od tego IWOSTINU, najtaniej wychodzi to jak nie spasuje to najmniejsza strata będzie (ewentualnie może spasuje np. na buźkę dla Młodej na spacerki). A jak mnie wciagnie "filtrowanie" to tych avenek tez popróbuję...
Narazie intensywnie czytam co sie da na temat stosowania filtrów, składów itp i w zwiazku z tym mam jeszcze pytanko do Ciebie i doswiadczonych w temacie "filtry" koleżanek: czy ten Iwostin moge stosować z moim podkładem tj Vichy Aera Teint Satynowym. Oceniałaś go wcześniej,w poscie 97, ale troszke nie zgadza mi sie skład. W tym poscie i na KWC jest podany w składzie octyl methoxycinnamate i tu wyglądałoby że chyba wszystko ok (nie ma tam chyba talku, miki itp zabronionych rzeczy), a ja widze na moim pudełeczku, że tam zamiast tego filtru widnieje ethylhexyl methoxycinnamate , a gdzies przeczytalam, że to sie chyba gryzie z Parsolem który zawiera ten Iwostin.

I teraz nie wiem, czy można to razem łączyc czy nie???

I skąd te rozbiezności w składach? Mozliwe,że producent zmienił skład w taki sposób???
Jeśli chodzi o filtry Iwostinu - nie łączymy z miką, talkiem i tlenkami żelaza. Jedynie Avenki "idą" w parze ze wszelkimi pudrami/podkadami.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-19, 18:28   #356
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez MonalisaG Pokaż wiadomość
dostalam probke peelingu do ciala Kanebo *******ing body exfoliator. strasznie sie pieni ma malo drobinek scierajacych, wogole bardzo delikatny i jakas dziwnie sucha skore mialam po nim( jakby mi zjadł cały płaszcz hydrolipidowy). czy zawiera w skladzie cos co moze wysuszac. i czy zawiera jakies inne substancje ktore rozpuszczaja keranocyty bo te drubinki sa strasznie delikatne to jest sklad:

water(aqua), polyethylene, triethanolamine, tea-lauryl sulfate, lauric acid, silica, fragrance(parfum), glycol distearate, sodium chloride, disodium edta, methylparaben, alcohol, hydrolyzed silk, camelia sinensis leaf extract, ethylparaben, butylparabren, fd&c yellow no.5(ci19140, fd&c green no.3(ci 42053)
DZiwna ta nazwa, że ja system wykropkowuje, jakaś nieprzyzwoita pewnie...

Skłądniki zaznaczone na czerwono [polimer oraz alkohole] są wg mnie odpowiedzialne za wysuszenie skóry. W og óle więcej tu konserwantow i polomerow/ silikonow niz wyciągów roslinnych


Cytat:
Napisane przez Rako Pokaż wiadomość
Maseczka intensywnie nawilżająca. Flos-Lek seria regeneracyjno-odżywcza (taka po 30-tce mniej więcej)
Jest różowa, ma lekką kremową konsystencję i rzeczywiście nieźle nawilża. Stosuję ją już od paru lat w okresie zimowym, ale na składy patrzę od niedawna i zastanawiam się jakie w sobie świństwa kryje. To po pierwsze. Po drugie zaś - na pudełkach całej serii walnęli wielki napis: Witamina C i fitohormony z czerwonej koniczyny - ile tego może być w produkcie?

Polecam się Waszej uwadze

Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Urea, Glycerin, Propylene Glycol, Aloe Arborescens Leaf Extract, Cotton (Gossypium Herbaceum) Seed Oil, Glyceryl Polymethacrylate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cetearyl Alcohol, Glycoproteins, Yeast (Faex) Extract, Aleuritic Acid,Clover (Trifolium Pratense) Extract , Butylene Glycol, Lecithin, Ceteareth-20, Isopropyl Myristate, Tocopheryl Acetate, C 12-15 Alkyl Benzoate, Alcohol Denat., Ascorbyl Palmitate, Parfum, Triethanolamine, Carbomer, Sodium Lactate, Panthenol, Imidazolidynyl Urea, Hydrolyzed Ulva Lactuca Extract, Methylparaben, Propylparaben, Disodium EDTA, CI 14720, Amyl Cinnamal, Citronellol.
NA zielono zaznaczyłam wyciag z koniczynki, a na żółto wit C. Co do konicvzyny - producent ma racje, natomiast jesli chodzi o wit C - nie jest ona akurat najwazniejszym sklandikiem tej maseczki, bo ani nie ma jej tu zbyt duzo, a i nie jest to najsilniejsza postac tej witaminy.Ale za to maseczka ma wiel innych ciekawych skladnikow, i powiexizlabym ze sa o wiele ciakawsze niz ta koniczyna i wit C - zaznaczylam je na rózowo. Sa tu m.in. mocznik [swietnie nawilza], wyciąg z drozdzy, olej bawelniany. Naprawde ciekawy produkt, w dodatku nie nafaszerowany silikonem i konserwantow tez malo. Mozesz spokojnie uzywac [sama sie rozejrze]
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-19, 18:39   #357
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

i jeszcze jeden krem Oriflame

Krem z witaminą E
Nawilża, odżywia i zmiękcza suchą skórę. Rozprowadź na oczyszczonej skórze, nakładając grubszą warstwę na miejsca podatne na wysuszenie. 125 ml

aqua (water), caprylic/capric triglyceride, butylene glycol, cetearyl alcohol, peg-20 stearate, cetyl acetate, triethanolamine, carbomer, tocopheryl acetate, imidazolidinyl urea, phenoxyethanol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, stearyl acetate, disodium edta, oleyl acetate, methylparaben, acetylated lanolin alcohol, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, propylparabe
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-19, 19:02   #358
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
bardzo prosze o odpowiedz na pytanie czy podane kosmetyki spełniają swoją role i czy nie wyrządzą szkody.
Wszystko jest firmy Oriflame

Krem na noc z witaminą A Odżywia i nawilża skórę, wspomaga jej regenerację. Zawiera witaminą A i olejek z wiesiołka dwuletniego. 75 ml

aqua (water), ethylhexyl stearate, petrolatum, glycerin, cetearyl alcohol, cetyl acetate, cetyl alcohol, peg-20 stearate, stearyl acetate, carbomer, imidazolidinyl urea, phenoxyethanol, parfum (fragrance), oleyl acetate, sodium hydroxide, acetylated lanolin alcohol, hexyl cinnamal, retinyl palmitate, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde , oenothera biennis (evening primrose oil), methylparaben, butylphenyl methylpropional , benzyl salicylate , alpha-isomethyl ionone, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, propylparaben, limonene , tocopherol , ci 47005 (yellow 10), ci 15985 (yellow 6).
Witamina A wystepuje tu w swojej najslabszej postaci - palmitynian retinylu i ma on wlasciwosci raczej gojące/ odzywcze niz przeciwzmarszczkowe. Jest takze i olej z wiesiolka z tymze jeszcze dalej w skladzie. Ogolnie krem nie wypada zle - na pewno bedzie bardzo odzywczy, nawilzajacy. Producent napisal prawidlowo - krem jest regenerujacy.

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość

Krem do ciała rozjaśniający przebarwienia SPF 20 Lukrecja i witamina C rozjaśniają przebarwienia, a kwasy AHA wspomagają odnowę komórkową. Krem doskonale nawilża i chroni skórę przed nadmierną pigmentacją. Skóra zyskuje równiejszy koloryt i gładki wygląd. Stosuj codziennie. 100 m

aqua (water), ethylhexyl methoxycinnamate, butylene glycol, caprylic/capric triglyceride, octocrylene, glycerin, aluminum starch octenylsuccinate, talc, glyceryl stearate, peg-100 stearate, ceteareth-20, cetearyl alcohol, potassium cetyl phosphate, glyceryl polymethacrylate, sodium acrylate/acryloyldimethyl taurate copolymer, phenoxyethanol, propylene glycol, lactic acid, tocopheryl acetate, butyl methoxydibenzoylmethane, parfum (fragrance), magnesium aluminum silicate, isohexadecane, imidazolidinyl urea, c18-36 acid glycol ester, alumina, polysorbate 80, methylparaben, disodium edta, silica, sodium polyacrylate, sodium hydroxide, sorbitan oleate, rumex occidentalis (extract), ethylparaben, butylparaben, glycyrrhiza glabra (licorice root extract), sodium methylparaben, propylparaben, isobutylparaben, ascorbic acid , bht, ascorbyl methylsilanol pectinate, sodium metabisulfite, sodium sulphite, edta, ci 77891 (titanium dioxide).
Hmmmm....po pierwsze- filtry zawarte w tym preparacie nie sa fotostabilne i wydaje mi sie ze nie dadza ochrony rzedu spf 20. Witaminy C jest tu baaardzo malo, na koncu skladu i taka jej ilosc nie zapewni efektu rozjasnienia cery. Jest i lukrecja,ale ma ona raczej łagodne działanie . Szukalam jeszcze kwasow AHA - znalazlam kwas mlekowy, mniej wiecej w polowie skladu. WG mnie - krem wypada srednio, nie liczylabym na jego dzialanie rozjasniajace.


Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
Łagodzący krem przeciw zaczerwienieniu Nawilża i koi skórę, ogranicza zaczerwienienie. Zawiera ekstrakt z kasztanowca zwyczajnego o wybitnych właściwościach kojących i ściągających. Dzień po dniu pęknięte naczynka krwionośne są odbudowywane dzięki Phytotonine - kompozycji arniki, cyprysa i aralii. Filtry UVA i UVB chronią skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego. Żółty barwnik korekcyjny maskuje zaczerwienienia. 50 ml

a
qua (water), propylene glycol, ethylhexyl stearate, glycerin, cocoglycerides, cetearyl alcohol, ethylhexyl methoxycinnamate, paraffin, butyrospermum parkii (shea butter), dimethicone, glyceryl stearate, peg-100 stearate, polygonatum multiflorum (extract), arnica montana (flower extract), cupressus sempervirens (seed extract), cetyl alcohol, simmondsia chinensis (jojoba seed oil), tocopheryl acetate, butyl methoxydibenzoylmethane, helianthus annuus (sunflower seed oil), ceteareth-20, methylparaben, xanthan gum, imidazolidinyl urea, propylparaben, parfum (fragrance), allantoin, disodium edta, aesculus hippocastanum (horse chestnut seed extract).
Filtry - niestabile znowu. Wspomniane ekstrakty sa, i to "niedaleko początku" składu, wiec krem moze miec dzialanie obkurczajace na naczynka. Malo jest tylko wyciagu z kasztanowca - na samym koncu w skladzie. Minusem [ale niekoniecznie] moze byc zawartosc wazeliny i masla she - moga pozapychac, choć osoby z problemami naczynkowymi zazwyczaj sie na tłustość nie skarżą [kwestia indywidualna of kors].

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
Korekcyjny puder prasowany
talc, zea mays (corn oil), dimethicone, zinc stearate, silica, pentaerythrityl tetraisostearate, octyldodecyl stearoyl stearate, zeolite, cetearyl ethylhexanoate, nylon-12, methylparaben, sorbic acid, polyethylene, lauroyl lysine, parfum (fragrance) , propylparaben, tetrasodium edta, butylparaben, bht, ci 77019 (mica), ci 77163 (bismuth oxychloride), ci 77491 (iron oxide), ci 77492 (iron oxides), ci 77499 (iron oxide
Jak najbardziej standardowy puder, nic nie ma tu dziwnego ani podejrzanego.

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
i jeszcze jeden krem Oriflame

Krem z witaminą E
Nawilża, odżywia i zmiękcza suchą skórę. Rozprowadź na oczyszczonej skórze, nakładając grubszą warstwę na miejsca podatne na wysuszenie. 125 ml

aqua (water), caprylic/capric triglyceride, butylene glycol, cetearyl alcohol, peg-20 stearate, cetyl acetate, triethanolamine, carbomer, tocopheryl acetate, imidazolidinyl urea, phenoxyethanol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, stearyl acetate, disodium edta, oleyl acetate, methylparaben, acetylated lanolin alcohol, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, propylparabe
Krem bedzie odzywczy - ale wydaje mi sie ze bardziej dzieki trójglicerydom i alkoholowi cetearylowemu niz wit E ale i ta w skladzie jest. POstac wit E wystepujaca w tym kremie to octan tokoferylu - forma syntetyczna [pożadana bylaby naturalna postac - d-alfa tokoferol
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-20, 10:40   #359
Rako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mikołów
Wiadomości: 11
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
NA zielono zaznaczyłam wyciag z koniczynki, a na żółto wit C. Co do konicvzyny - producent ma racje, natomiast jesli chodzi o wit C - nie jest ona akurat najwazniejszym sklandikiem tej maseczki, bo ani nie ma jej tu zbyt duzo, a i nie jest to najsilniejsza postac tej witaminy.Ale za to maseczka ma wiel innych ciekawych skladnikow, i powiexizlabym ze sa o wiele ciakawsze niz ta koniczyna i wit C - zaznaczylam je na rózowo. Sa tu m.in. mocznik [swietnie nawilza], wyciąg z drozdzy, olej bawelniany. Naprawde ciekawy produkt, w dodatku nie nafaszerowany silikonem i konserwantow tez malo. Mozesz spokojnie uzywac [sama sie rozejrze]
Dzięki L_V! Zwłaszcza tej witaminy C szukałam, bo jeszcze sprzedawca mi wmawiał, że jest jej wyjątkowo dużo!

W ogóle to dosyć fajna seria jest (no i tania, w końcu to Flos-Lek) , używam tych produktów zimą, tylko objętości mnie wkurzają. Krem pod oczy 30ml – za dużo, zwłaszcza że jest gęsty i tłusty niemożebnie, nadaje się tylko na noc, kremy do twarzy – też 30ml – za mało!

Tak przez przypadek mam skład nawilżającego:
Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Cotton (Gossypium Herbaceum) Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Glyceryl Polymethacrylate, Glycoproteins, Yeast (Faex) Extract, Aleuritic Acid, Clover (Trifolium Pratense) Extract, Butylene Glycol, Lecithin, Ceteareth-20, Tocopheryl Acetate, C 12-15 Alkyl Benzoate, Alcohol Denat., Ascorbyl Palmitate, Parfum, Triethanolamine, Carbomer, Panthenol, Sodium Lactate, Imidazolidinyl Urea, Hydrolyzed Ulva Lactuca Extract, Methylparaben, Propylparaben, Disodium EDTA, CI 14720, Amyl Cinnamal, Citronellol.

Z kremem półtłustym miałam raz stres. Po otwarciu i odstawieniu na jakiś czas, tak ok. 2-3 miesiące, sięgam raz po niego po basenie, otwieram, a tu zamiast różowego kremu mam w pudełku gęsty, zaschnięty, pociemniały wosk. Czy może to przez to, że mało w nim konserwantów czy innej cholery? Od nawilżającego różni się tym, że między Aqua a Cotton... zamiast gliceryny i trójglicerydów ma Vaselinum alba (Petrolatum), reszta składu raczej podobna.
Rako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-20, 10:59   #360
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Hean, krem nawilżający:

Skład: Aqua, Mineral Oil, Glycerin, Stearic Acid, Ceteareth-20 (and) Cetearyl Alcohol, C10-C30 Cholesterol/Lanosterol Esters, Cyclomethicone, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Stearyl Dimethicone, Cetyl Alcohol, Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Ethylparaben (and) Butylparaben (and) Propylparaben (and) Isobutylparaben, Urea, Octyldodecanol, Panthenol, GLucose, Parfum, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Alpha Isomethyl Ionone, Triethanolamine, Acrylates/C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Retinyl Acetate, Tocopheryl Acetate, Lactic Acid, PEG-8 (and) Tocopherol (and) Adcorbyl Palmitate (and) Ascorbic Acid (and) Citric Acid

Iwostin, krem nawilżający:

Skład:
Aqua, Iwonicz Aqua, Mineral Oil, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Isohexadecane, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Grape /Vitis Vinifera/ Oil, Cetyl Alcohol, Methoxycinnamate, Methylparaben, Propylparaben, Tcopherol Acetate, Acrylates /C-10-C30/Alcylacrylate Crosspolymer, Tromethamine, PEG-8/Tocopherol/ Ascorbyl Palmitate/Ascorbic Acid/Citric Acid, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol

AA Help, krem nawilżający:

Skład:
Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Pentylene Glycol, Glycerin and Ethoxydiglycol and Sodium Polyacrylate and Caprylyl Glycol, Arachidyl Alcohol and Behenyl Alcohol and Arachidyl Glucoside, Di C12-C13 Alkyl Malate, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyltaurate Copolymer and Isohexadecane and Polysorbate 80, Myristyl Myristate, Squalane, Cetyl Alcohol, Borage Officinalis Oil, Cucurbita Pepo Seed Extract, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Stearic Acid, Dimethicone, Allantoin

--------------------
mam mieszaną, trądzikową skórę. leczę się u dermatologa. który z tych kremów byłby dla mnie najlepszy? i żeby nie zapychał

Edytowane przez fuksjaa
Czas edycji: 2007-02-20 o 11:04 Powód: ..
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:20.