Unitone na przebarwienia - do Basi i nie tylko - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-10, 18:04   #1
joanna.t
Raczkowanie
 
Avatar joanna.t
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208

Unitone na przebarwienia - do Basi i nie tylko


Postanowiłam zaaplikować sobie Unitone (2 fazowy "złuszczacz") na moje przebarwienia. Przebarwienia są "dość młode", około miesięczne, powstały z winy hormonów i zbyt małego filtra. Strasznie mnie drażnią i mam ogromny żal do samej siebie, że stosowałam za mały filtr (tylko 15) . Ale trudno stało się, nie ma co płakać tylko próbować się ich pozbyć. Wobec tego mam kilka pytań do fachowca ale nie tylko. Czy teraz gdy słońce świeci tak ostro można zastosować kurację złuszczającą Unitone?. Na jakiej dokładnie zasadzie działa ten preparat, czy po złuszczeniu skóry należy aplikować na to miejsce krem wybielający, czy też wystarczy sam złuszczacz i potem krem który jest w zestawie?. Jak wysoki filtr położyć teraz (latem) a jaki np. zimą - gdybym likwidację przebarwień przesunęła na jesien/zimę? I ostatnie czy Unitone rzeczywiście pomoże pozbyć się tych paskudztw? Dziękuję za wszystkie wypowiedzi i pozdrawiam
__________________
pozdrawiam, Joaś
joanna.t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-10, 18:09   #2
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: Unitone na przebarwienia - do Basi i nie tylko

Nie znam składu preparatu Unitone, więc bez tych informacji nie jestem w stanie pomóc.
Jeśli chodzi o ochronę słoneczną to zawsze jak najwyższa, zwracając uwagę na stopień ochrony UVA. Polecam poczytać linki podane poniżej przeze mnie w wątku podkład a opalanie.
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...ast=1055167644
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-10, 18:22   #3
joanna.t
Raczkowanie
 
Avatar joanna.t
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208
Re: Unitone na przebarwienia - do Basi i nie tylko-skład preparatu!

Basiu! Bardzo dziękuję za tak szybki odzew. Poniżej podaję skład Unitone. Może coś pomogłam? Bardzo mi zalezy na twojej opinii i może po przeczytaniu będziesz mogła rozwiać moje wątpliowści.

Preparat Unitone to dwufazowy program
przeciwko przebarwieniom i plamom starczym
Wskazania: przebarwienia zlokalizowane
na najbardziej odkrytych częściach ciała
z powodu ekspozycji na słońce, ciąży,
starzenia naskórka
Unitone peel - serum, kuracja
likwidująca przebarwienia (do nakładania przez 15
dni na 5 min na plamki)
Unitone krem - preparat ochronny
przeciwko przebarwieniom (kuracja utrwalająca
wybielanie plam, rano i wieczorem lub/i
profilaktyczna)
Skład Unitone peel: Water - Glicolic
Acid - Ammonium Glycolate -
Hydroxymethylcellulose
Skład Unitone krem: Water, Octydodecyl
myristate - Besswax - Isosteraryl
Isostearate - Otylmethoxycinnamate -
Nanothalasphers filled with Beta-Carotene
(4%)- Butylmethoxydibenzoylmeth an -
Cetyl Alcohol - Propylenglycol -
Diazolidinylurea - Methyl &
Propylparaben 0- Triethanolamin - Carbomer -
Fragranceb - Disodium Edta
__________________
pozdrawiam, Joaś
joanna.t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-10, 18:43   #4
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: Unitone na przebarwienia - do Basi i nie tylko

Joanno,Czy podano stężenie kwasy glikolowego w pierwszym preparacie Unitone peel?
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-10, 19:08   #5
joanna.t
Raczkowanie
 
Avatar joanna.t
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208
Re: Unitone na przebarwienia - do Basi i nie tylko

Niestety, Basiu nie znam stężenia tego kwasu. Skład skopiowałam z wypowiedzi dziewczyny, która stosowała Unitone na plamy na buzi. Jej doświadczenia są takie, że już po drugim nałożeniu złuszczacza piekło, potem po kilkudniowej aplikacji zrobił się strupek (czyli to chyba wypala). Po jakimś czasie zszedł i pojawiła się zdrowa skóra o normalnej barwie. Dodam ze swojej strony, że Unitone polecił mi dermatolog ale chciałam uzyskać jeszcze inne opinnie na jego temat. W gabiniecie lekarskim nie podano mi stężenia tego kwasu. I jeszcze jedno nie używałam do tej pory żadnych kwasów, może Unitone będzie dla mnie zbyt mocny? Jeśli nie Unitone to wobec tego co pomoże trwale pozbyć się tych obrzydliwych plam??
__________________
pozdrawiam, Joaś
joanna.t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-10, 20:00   #6
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: Unitone na przebarwienia

Joanno,
W takim razie odradzam Unitone na sezon letni, zwłaszcza jeśli masz w planach urlop, a co za tym idzie więcej czasu będziesz spędzać na słońcu.
Jeśli uważasz, że dasz radę ograniczać kontakt ze słońcem do minimum oraz konsekwentnie i troskliwie stosować kremy z filtrami, powtarzać ich aplikację to możesz wykonać tą kurację i latem.
Pierwszy preparat Unitone Peel wygląda na silniejszy preparat złuszczający oparty na kwasie glikolowym, stężenie jest na pewno dużo wyższe niż 10%, zwłaszcza, że producent zaleca stosować ten preparat tylko miejscowo i pozostawiać go tylko na 5 minut, a następnie powinien być zmywany wodą, ale jakie konkretnie to już wie tylko producent. Ponieważ jeszcze nie stosowałaś żadnych kwasów złuszczających, więc lepiej byłoby zacząć od czegoś łagodniejszego by przekonać się jak tolerujesz kwasy AHA.
Drugi preparat to już krem wybielający, powinien być nakładany po zmyciu preparatu złuszczającego. Nie jest to silny i zbyt skuteczny krem wybielający. Zawiera filtry UV, ale nie staowi wystarczającej ochrony słonecznej. Jego główny składnik o lekkim działaniu wybielającym to beta karoten zamknięty w nośnikach.Teraz latem mogłabyś ewentualnie stosować tylko krem, ale moim zdaniem sam krem nie da znaczących efektów, dlatego już lepiej zachować cały zestaw do jesieni.
Walka z przebarwieniami nie jest łatwa, czy Unitone pomoże nie mogę tego przewidzieć, nie wiem jaki typ plam występuje u ciebie, jak głęboko są zlokalizowane, jeśli są to plamy powierzchniowe wówczas preparaty wybielające połączone ze złuszczaniem będą bardziej pomoce, jeśli są to plamy sięgające także skóry właściwej to będzie ciężej. Typ plam może ocenić tylko lekarz po naocznych oględzinach, korzystając np z lampy Wooda. Złuszczanie na pewno nieco rozjaśni przebarwienia, staną się one mniej widoczne lub znikną całkowicie jeśli są płytkie.
Jak już zapewne wiesz, cały proces wybielania bez skutecznej i wysokiej ochrony w pełnym paśmie UV nie ma sensu, efekty mogą być gorsze, może nawet dojść do powstania nowych przebarwień.
Póki co staraj się włączyć skuteczną i codzienną ochronę przed UV na stałe do swej porannej pielęgnacji. Poczytaj newsa na temat przebarwień. Już sama troskliwa ochrona przeciwsłoneczna o wysokim stopniu protekcji UVA może dać efekty. Pamietaj też, że kuracja może być długa, więc nie znięchęcaj się łatwo.
Możesz teraz spróbować zastosować kwasy AHA o mniejszym stężeniu tutaj pisałam o kilku:
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...key=1041965243

Do tego możesz zastosować np serum z witaminą C rano pod krem z filtrami
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...key=1054657124
lub/oraz podane w newsie na temat wybielania preparaty z kwasem kojowym np Lieraca lub Mela -D, arbutyną (Eris, Farmona).
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-11, 11:05   #7
joanna.t
Raczkowanie
 
Avatar joanna.t
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208
Re: Unitone na przebarwienia-Basiu dziękuję

Basiu dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Rozwiałaś moje wątpliowści lepiej niż dermatolog u którego byłam. Przepraszam, że dopiero dziś ale wczoraj wieczorem coś niedbrego działo się z moim łączem int. Wobec twojej rady postanowiłam Unitone zostawić do października, teraz jest duże ryzyko, że pogorszę sobie sprawę (letnie wyjazdy na działkę no i urlop). Filtry stosuję, ale wszystkie powyżej SPF 40 są strasznie tłuste (taka chyba ich uroda), widziałam taki ochronny krem do twarzy AA Sun Oceanic UVB 26, UVA 16 czy on może być skuteczny, jeśli chodzi o ochronę. Teraz używam Atheliosa SPF 40, ale straszliwie się wchłania przynajmniej na mnie i maże, nabieram coraz większego wstrętu do niego. A na te plamiska chyba kupię teraz Lieraca albo Melę-D. O Lieracu widziałam tu dużo pozytywnych opinni i co najważniejsze okazuje się skuteczny.Mam już ostatnie pytanie: moje plamiska powstały przy połączeniu hormonów ze zbyt małym filtrem, lekarz ginekolog powiedział, że po jakimś czasie mogą zniknąć same po odstawieniu hormonów (ja odstawiłam pigułki), czy to prawda? Czy spotkałaś się z takim zjawiskiem? Jeszcze raz dziękuję i serdecznie pozdrawiam.
__________________
pozdrawiam, Joaś
joanna.t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-06-11, 15:22   #8
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: Unitone na przebarwienia-Basiu dziękuję

Filtry stosuję, ale wszystkie powyżej SPF 40 są strasznie tłuste (taka chyba ich uroda), widziałam taki ochronny krem do twarzy AA Sun Oceanic UVB 26, UVA 16 czy on może być skuteczny, jeśli chodzi o ochronę.

Mniej skuteczny niż wspomniany Anthelios, zwłaszcza w zakresie UVA.

Teraz używam Atheliosa SPF 40, ale straszliwie się wchłania przynajmniej na mnie i maże, nabieram coraz większego wstrętu do niego.

Być może SVR 100B ci będzie odpowiadał, wersja 50B jest mniej skuteczna pod względem ochrony UVA.
http://www.wizaz.pl/news/index.php?itemid=143
oraz jego oceny w Kosmetyku Wszch czasów.

Nieco lżejsze od Antheliosa SPF 40 gel jest mleczko Solar Expertise SPF 60 lub 40, ale jest perfumowane i może w niektórych przypadkach podrażniać.

A na te plamiska chyba kupię teraz Lieraca albo Melę-D. O Lieracu widziałam tu dużo pozytywnych opinni i co najważniejsze okazuje się skuteczny.
Poczytasz też newsa na temat Mela-D i na temat przebarwień

Przebarwienia i ich kuracje
http://www.wizaz.pl/news/index.php?itemid=176
Mela-D La Roche-Posay oraz informacje na temat przebarwień i sposobu odpowiedniej aplikacji kremów z filtrami.
http://www.wizaz.pl/news/index.php?itemid=146


Mam już ostatnie pytanie: moje plamiska powstały przy połączeniu hormonów ze zbyt małym filtrem, lekarz ginekolog powiedział, że po jakimś czasie mogą zniknąć same po odstawieniu hormonów (ja odstawiłam pigułki), czy to prawda? Czy spotkałaś się z takim zjawiskiem? Jeszcze raz dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

Mogą, ale i nie muszą, nie ma takiej pewności, mogą ulec rozjaśnieniu z czasem, wszystko zależy jak głęboko są umiejscowione, jak rozległe. W każdym razie odstawienie hormonów może wspomóc kurację.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-11, 17:30   #9
joanna.t
Raczkowanie
 
Avatar joanna.t
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208
Re: Unitone na przebarwienia-Basiu dziękuję, dziękuję, dziękuję!!!!

Basiu jesteś nie oceniona!!!! Przeczytałam wszystkie linki, które mi poleciłaś, kupiłam dziś kwas askorbinowy (robię serum z wit.C wg twojego przepisu), jutro lecę po Lieraca i coś lekkiego z super filtrem, "pożeraczem UVA". A Unitone, jak poleciłaś mi zostawię sobie do jesieni. Pozdrawiam serdecznie!!!
__________________
pozdrawiam, Joaś
joanna.t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 06:51   #10
Ivonn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 4
Smile Dot.: Unitone na przebarwienia - do Basi i nie tylko

Niech ktoś mi podpowie gdzie można kupić, ów preparat Unitone peel i krem... byłabym wdzięczna
Ivonn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 09:25   #11
Ivonn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 4
Dot.: Unitone na przebarwienia - do Basi i nie tylko

hmmm głupie pytanie zadałam - wystarczyło zapytać w aptece i sprawa jasna
Ivonn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:05.