Pokój dla dziecka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-24, 12:33   #1
lovely_xd
Raczkowanie
 
Avatar lovely_xd
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk (:
Wiadomości: 265

Pokój dla dziecka


Hejka

Planuje pomalować pokój dla dziecka... (którego jeszcze nie mam ale planuje :P).. co sądzicie o takich ścianach jak na obrazkach... czy to może zbyt kolorowo i będzie drażnić dzidziusia?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CAM00244.jpg (139,2 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu.jpg (17,7 KB, 12 załadowań)
__________________
[euc3]207905[/euc3]
lovely_xd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 13:57   #2
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Pokój dla dziecka

Jak dla niemowlaka to za kolorowo. W pokoju dla noworodków zaleca się stonowane, naturalne kolory, ponieważ maluszek ma jeszcze niedojrzały układ nerwowy., a dopiero gdy podrośnie wtedy można pokoik przemalować na jaskrawsze kolory. (Według zaleceń pediatry jest to wiek przedszkolny) Lepiej ściany pomalować jakoś neutralnie a kolor wprowadzić w dodatkach.
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 14:08   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pokój dla dziecka

A ty chciałabys zasypiać w takich oczo☠☠☠nych ścianach ? bo ja nie i dziecku tez bym tego nie zafundowała.

Noworodki maja niskie postrzeganie kolorów, w zasadzie zabawki mogłyby byc czarno-białe, pozniej raczej spokojne pastele i kolor dokladac w dodatkach, ktore mozna w kazdej chwili zmieniac np. posciel, dywanik, poduszki, obrazki na scianach?

P.S malujesz pokój dla nieistniejącego dziecka ??
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 22:04   #4
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Pokój dla dziecka

Porażka. Dorzuć do tego jeszcze mnóstwo kolorowych zabawek i masz murowany oczopląs oraz nadpobudliwe, nerwowe dziecko.
W pokoju dziecka powinny być stonowane barwy, dużo naturalnego światła i trochę elementów biało-czarnych oraz czerwonych, bo te barwy dzieci widzą najwcześniej i one dziecko stymulują (np. odwracanie główki do czarnego czy czerwonego elementu, wodzenie za nim wzrokiem).
Pomaluj ściany na biało, delikatny chłodny beż czy szarość (ale takie prawie białe), jasny błękit czy inny delikatny kolor stanowiący neutralne tło dla mebli i zabawek.
U mojego siostrzeńca np. jest wersja black&white z jasnoniebieskimi ścianami. Do tego białe i brzozowe meble oraz zabawki, które sprawiają, że i tak jest bardzo kolorowo (szczególnie, gdy dywan zostanie zasypany klockami lego).
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 22:44   #5
lovely_xd
Raczkowanie
 
Avatar lovely_xd
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk (:
Wiadomości: 265
Dot.: Pokój dla dziecka

P.S malujesz pokój dla nieistniejącego dziecka ??[/QUOTE]

tak, ponieważ jest to nowy dom i nie chce mieć pokoju nie pomalowanego.. a mam nadzieję w nie dalekiej przyszłości ktoś tam zamieszka zresztą teraz może się też przydać jako np. pokój jako nocleg dla nie przewidzianego gościa... :P
__________________
[euc3]207905[/euc3]
lovely_xd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 22:46   #6
lovely_xd
Raczkowanie
 
Avatar lovely_xd
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk (:
Wiadomości: 265
Dot.: Pokój dla dziecka

co do tych kolorów macie rację, zbyt kolorowo.... a co sądzicie o takim rozwiązaniu jak na obrazku... nie chciałabym ścian pomalowanych standardowo na jeden/dwa kolory... mój TŻ musi się trochę namęczyć :P
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu.jpg (10,1 KB, 16 załadowań)
__________________
[euc3]207905[/euc3]
lovely_xd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 07:38   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pokój dla dziecka

Cytat:
Napisane przez lovely_xd Pokaż wiadomość
co do tych kolorów macie rację, zbyt kolorowo.... a co sądzicie o takim rozwiązaniu jak na obrazku... nie chciałabym ścian pomalowanych standardowo na jeden/dwa kolory... mój TŻ musi się trochę namęczyć :P
Nadal jestem na nie dla calego pokoju pomalowanego w taki pasy.

Pomaluj pokoj na beżowo, skoro i tak bedzie nie uzywany regularnie to co ci za roznica? A zanim ktos tam zamieszka może już być pokój do odświeżenia -tak na marginesie dodam.
To trochę jak a amerykanskich filmach - para oglada dom i ze łzami w oczach mówią :a tu bedzie pokoj dla dziecka" nie będąc nawet w ciąży

Współczuję chłopu twojemu.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-25, 17:04   #8
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Pokój dla dziecka

Cytat:
Napisane przez lovely_xd Pokaż wiadomość
tak, ponieważ jest to nowy dom i nie chce mieć pokoju nie pomalowanego.. a mam nadzieję w nie dalekiej przyszłości ktoś tam zamieszka zresztą teraz może się też przydać jako np. pokój jako nocleg dla nie przewidzianego gościa... :P
Biały to też kolor i najprostsze rozwiązanie na kolor dla niewykorzystywanego pokoju. Później najłatwiej takie ściany przemalować na docelowy kolor. Jak teraz machniesz jakieś paseczki, to zanim doczekasz się dziecka ze trzy razy zmienić koncepcję na to wnętrze.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 14:53   #9
simple9
Raczkowanie
 
Avatar simple9
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 294
Dot.: Pokój dla dziecka

a ja myślę, że fajnym rozwiązaniem są te farby co się kupuje dwie i nakłada jedną na drugą. widziałam w lerloy merlin. I były wersje dla dzieci. Najpierw malujesz jakimś kolorkiem ścianę (duży wybór był) a na to nakładasz drugą farbę co jest jakby "przezroczysta" ale ma diamnety np, brokat czy coś w różnych kolorach. Jeśli chodzi o pokój dziecka były jakby takie gwiazdeczki z brokatem (coś takiego jak są takie gwiazdki w lakierach do paznokci ozdobnych). Moim zdaniem świetnie to wyglądało.
simple9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 17:42   #10
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Pokój dla dziecka

Czego to ludzie nie wymyślą z farbami
Brokaciki, gwiazdeczki... nie czuję tego klimatu, od razu kojarzy mi się z tanim glamourem.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 19:15   #11
simple9
Raczkowanie
 
Avatar simple9
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 294
Dot.: Pokój dla dziecka

no takie kolorowe i dziecinne jak to dla dzieci
simple9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:44.